Pityriasis rosea Gibert. Prosím o skúsenosti

bielanevesta
2. dub 2007

Holky obraciam sa na vás s prosbou o sdelenie skúseností.
Mám na to predpísaný tekutý púder a teraz neviem či sa pri tom možem sprchovať a súčasne používať krém proti striím... Ďakujem 😉

papaya
2. dub 2007

Ahoj Aničko,jestli si dobře pamatuju, tak sem se moc koupat neměla. A co se týče jiného krému - jestli se budeš mazat na místech, kde to nemáš, mělo by to být ok. Jinak držím palce,ať to máš brzy za sebou, protože tohle je šílená záležitost 😒

bielanevesta
autor
2. dub 2007

Ahojky Pap 🙂 . Ďakujem za povzbudenie 😵 . Súhlasím, že je to šialenosť, ale nejak sa s tým poprať musím 😒 . Takže sprchovanie moc nie?? Ach jo... ako si to riešila ty so sprchovaním? Veď človek musí mať nejakú očistu 😝 . Ako rýchlo si sa toho zbavila?

papaya
2. dub 2007

Musím říct,že se mi to začlo objevovat na svatbě a rozjelo se to naštěstí těsně po (i když už na fotkách mám fleky 😠 ) no a dr. mi říkala,že to samo odezní tak po 4-6ti týdnech (už si bohužel přesně nepamatuju, je to rok ) Tenkrát jsem naštěstí nebyla ještě těhu,tak jsem mohla baštit prášky na tišení svědění,protože jako to svědilo, to byla hrůůůza 😠 😠
Jen jsem tehdy nepochopila, kde jsem k tomu přišla, protože mi doktorka řekla,že jsem to mohla někde chytit (bacil),ale že to přenosné není 😕 Tak fakt nevím...
Hygienu jsem řešila tak,že jsem se každý den omývala žínkou na klasických partiích (je taky důležité používat výhradně svůj ručník, i když to je asi samozřejmost) a tak co 2.hý nebo 3tí den si dala rychlou sprchu,jen čistou vodou.
Blbý je, že to nejde ničím potlačit a musíš jen čekat,až to zmizí samo 🙄

bielanevesta
autor
2. dub 2007

Tak to je k zlosti. Ja mám na to nejaký tek. púder ako som už písala tak snáď mi trochu pomože. 🙄
Ďakujem ti za odpovedi 😵

papaya
2. dub 2007

Tekutý pudr se dává všeobecně proti svědění (na štípance od komárů, na neštovice...), protože chladí. Trochu by to pomoct mohlo. Nic si z toho ale nedělej, protože v těhu je svědění kůže docela obvyklé a nemusíš na to mít ani PRG 😉
Držím palce, ať to dobře zvládneš. A manža ať má hodně trpělivosti 🙂 (já z toho byla příšerně protivná 😅 )

bielanevesta
autor
2. dub 2007

Manžel je hlavne rád, že to nie je nič vážne a nijako to neublíži malej ani mne 🙂 . Je pravda, že pred tehu som netrpela na žiadne alergie ani som kožu nemala niajk citlivú. Ale čo som těhu tak je to šialené. Mne Dr. povedal, že to može byť aj reakcia na prádlo. Čo je celkom možné lebo to mám v miestach kde mám inak podprdu alebo gumu od teplákov 😒

papaya
2. dub 2007

Ona na to sice není žádná medicína,ale nic neobvyklého to není. Sama jsem byla překvapená,že to má i někdo jiný, než já 😀
Hlavně že to není napořád a že to není nebezpečné pro berušku 😵

bielanevesta
autor
2. dub 2007

Jj, to máš pravdu 😉 .
A už som si myslela, že mi nikto nenapíše 😀 .Ja som myslela, že som nejaká "výnimočná" 😀

papaya
2. dub 2007

To víš že jsi,ale v něčem jiném 😉 😀

bielanevesta
autor
2. dub 2007

😀

bielanevesta
autor
2. dub 2007

Tak idem sa namazať auvidím čo to spraví. Ale bude musieť asistovať aj manžel lebo ten najväčší fľak mám na zádech. Tak pa pá a dobrú nvocku tebe aj prckovi 😵

papaya
2. dub 2007

Mě taky pomáhal manžel 🙂
Dobrou i vám a dej pak vědět, jak to dopadlo 😉

bielanevesta
autor
4. kvě 2007

Tak už sa mi to konečne zlepšuje a tie blbé škvrny začínajú pomaly ale isto miznúť. Hurá 😀 snaď do porodu zmiznú úplne 😎

berryl
30. čer 2008

ahoj holky mi se to objevilo taky teď po svatbě a byla jsem z toho celkem špatná, protože mi nikdo neuměl vysvětlit o co se jedná. Na kožním mi dokonce doktorka řekla, že to je infekce, což mě celkem polekalo, teď už vím, že to tak hrozné není :o)

berryl
30. čer 2008

objevilo se mi to v minulou sobotu a v neděli jsem měla dostat MS a zatím nedorazila (čili už vynechala 9 dní) testy negativní a MS nikde, nikdy mrcha nevynechala chodí přesně jako hodinky a teď nevím jestli jsem těhotná a nebo to je tou oslabenou imunitou, miminko si moc přejeme a tak zatím jen doufáme
za týden jdu na gyndu, tak se uvidí jestli jsem nebo nejsem

našla jsem něco na netu

http://diskuse.apatykar.cz/read.php?id=44

nessik
16. lis 2017

@bielanevesta
@papaya Holky, prosím o radu, 2,5 měsíce mám vyrážku, hlavně břicho, boky a záda, kožní si není jistá, prý má 2 tipy, jeden z nich je pityriasis rosea, což by byla ta dobrá varianta. Za měsíc jdu na vyříznutí kusu kůže k určení. Už jsem hotová, konečně to už nesvědí a vypadá to mnohem líp, ale po některých flekách mi zůstaly nahnědlé jakoby pigmentové flíčky. Je to normální a měly jste to taky tak? Já jen, abych se psychicky připravila na tu špatnou variantu.

bielanevesta
autor
16. lis 2017

@nessik ja som také hnedé fľaky mala ešte niekoľko mesiacov po tom, čo ma to prestalo svrbieť a bolo to zahojené. Držím ti palce

nessik
16. lis 2017

@bielanevesta Děkuju moc, jsi první, kdo mě fakt uklidnil. A ty fleky potom zmizely samy?