Platí se plomby? Moje Dr. za ně vybírá peníze

sylvar
2. čer 2008

Dobrý večer, chci se zeptat, jak je to s plombama, moje dr si bere peníze i za černou,tak jestli mě ,,neobírá,,...každý koelm mě tvrdí, že jo.
děkuju za zkušenosti
Sylva

satyyy
2. čer 2008

ja taky platim za kazdou plombu... i za cernou 😔

schwarzovka
2. čer 2008

moje zubařka si taky bere za černou...myslím, že to je nový a že se to platí všude, ale možná nás natáhla obě 😀

satyyy
2. čer 2008

no, ja platim za cernou uz dlouho... tak dva roky urcite.... takze u meho zubare zadna novinka... vymlouva se na to, ze pouziva kvalitnejsi amalgan, chci mit zuby v pohode, tak platim

sylvar
autor
2. čer 2008

díky holky,takže je to normální, jo???

kristi
2. čer 2008

je normalni platit i za cernou,ale nechapu, ze si to jeste nekdo dava do pusy, vsak ty bily nestoji o tolik vic, a ta pusa pak vypada daleko lepe...

sylvar
autor
2. čer 2008

kristi, no mě když řekla, že je budu platit,tak jsem si též nechala dát bílé,ale rozdíl cca 400Kč 😝

kristi
2. čer 2008

to neni tak hrozny na to, ze to budes mit skoro celej zivot, ne? ja platila za jednu 2000

pajmis
2. čer 2008

Tak to teda nevím, jak to je, ale já sem u dr. byla a dělala mi plombu a nic si za to nevzala a ani po mně nechtěla poplatek 30Kč, což sem nepochopila . . . ale možná to je tím, že sem těhotná . . . ale stejně si myslím, že se platí jen bílá plomba . . . a kolik chtěla za tu černou, jestli se můžu zeptat?? Nechala bych si to ověřit . . . a máš doklad??? Já bych se na to zeptala...je to vydřiduch! 😖

satyyy
2. čer 2008

tak me zas na nektery zuby doporucil cerny, protoze vic vydrzi... a ze kdyz s tim nebude problem (protoze mi to odvrtal uz dvakrat), tak mi to tou bilou potahne.... tak ja duveruju a posloucham 😔
ja za cernou platila 200,- myslim...

moncicik
2. čer 2008

Ahoj,tak zrovna dneska mi zubařka dávala dvě bíle plomby a za jednu 250,-Kč ,takže to není tak strašný.

kristi
2. čer 2008

satyy, no to taky rikal, ja chtela cerny vymenit, ale rikal, at vydrzim, dokud samy neodpadnou

sylvar
autor
2. čer 2008

tak u nás černá 500,-, bílá 1000,- takže mazec, mě čekají obě 😝 prej...

lenkabu
2. čer 2008

Ja za amalganovou plombu nic neplatim 😨

aponchie
2. čer 2008

tak ja za cernou neplatila ,ale manza u bejvaleho zubaka jo pac mel lepsi amalgan a vetsi plombu a hlavne vedel,ze manza dojel se statu a ma penize tak mu delal vsecko mozne a hlavne drahe 😀 bile plomby sou krasne avsak na stolickach a zadnich zubech moc ne..moje dr rikala ,ze by to nevymenovala ty zadni pac ty bile sou krehci a snadneji vypadavaji nebo se pri kousani lamou a tudis casteji dostavuji atd..predni a do 4rekem na kazde str.jo ale dal prej ne..

schwarzovka
2. čer 2008

já jsem si taky radši připlatila, ale u nás to není tak drahý, jak píšete vy...250,- černá a bílá za 500,- 🙂

sonisek
2. čer 2008

Tak po mě doktor taky nikdy nechtěl za černý plomby prachy, jedině za bílou...

mihapiha
2. čer 2008

za černou plombu jak píšete se vybírá v případě, že se jedná o kvalitnější amalgám. ceny se liší, dle nákladů ordinace. a je v návrhu, že se budou platit i ty plomby, co v uvozovkách hradí pojištovna, protože ta dá třetinu toho co ta plomba doopravdy stojí. takže nevintě lékaře,ale pouze zdravotní pojištovny, kolik si nechávají, to co jim odvátíte z platu 😉

jmisa
3. čer 2008

K zubařce jdu ve čtvrtek, určo bude vrtat, bo mi vypadla plomba, tak uvidím, ale naposledy jsem nic neplatila a to mi dává lepší amalgám.
Ale mám hodnou zubařku, neplatím ani za injekce a že mi je dává ke každému ošetření.
Manžel chodí k jinému zubaři a tam platí za všechno, ikdyž to jsou standardní výkony hrazené pojišťovnou, takže to má dr. zaplacený 2x.

Co se týká té bílé - na některých zubech ji mám, ale na stoličky mi ji zubařka nedoporučila.

lukin
3. čer 2008

Já za černou ještě nikdy neplatila.

jmisa: A proč mu to manžel platí?

andrysek2
3. čer 2008

ahojik ja byla u zubare pred 14dny a tez jsem pltila za bilou plombu 250kc pozitri jdu znova a tez mne bude davat plombu do jinyho zubu tak jsem zvedava jestli budu doplacett 😀 😀

jmisa
3. čer 2008

Lukin, protože sehnat v Praze dobrého zubaře není tak snadné. A ten jeho zubař fakt dobrý je, takže to prostě jednou za rok unese.

kristi
3. čer 2008

lukin, my taky chodime do soukromy kliniky a platime vse, za to ale nas opecovavaji uplne skvele

lenkabu
3. čer 2008

Moje dr je skvela zenska i profesionalka a nic po mne nechce,ale kdyby chtela tak si to klidne zaplatim,za tu peci to stoji.

markettka
3. čer 2008

Ahoj, já byla teď na vrtání několika zubů a neplatila jsem vůbec nic, jen mě mrzí,že jsem si nedala dát bílé, nějak jsem na to v tom stresu, jakej mám ze zubaře, zapomněla, ale nejsou moc vidět, takže ok

marti7
3. čer 2008

já platila minule za bílou 500, černou jsem měla zadarmo ale to už je dávno to se mohlo změnit

susik77
3. čer 2008

ja jsem platila za amalgam. v medicoveru v praze asi 800 kc, ted chodim do centra k jine dr. , tam platim za ten lepsi amalgam polovinu. Nevim, jak to je, asi zavisi od toho, jake smlouvy maji zubari s pojistovnami 😎

kacka.va
3. čer 2008

já si nechávám dávat ten kvalitnější amalgam, co neplatí pojišťovna a většinou jsem platila 300-400 Kč

@andrysek2 muzu se zeptatk kde za bilou jen 250 ? Po me chce za amalgan 400 kc

petraprostejov
20. lis 2013

Mám kamarádku zubařku. Od ní vím, že náklady na amalgámovou plombu jsou cca 500 Kč (když vezmeme v úvahu nájem, sestru, vodu, elektriku, materiál...). Pojišťovna proplácí cca 200 Kč. Buď zubař jede jak motorová myš, dělá 30 lidí za den (a někdy tak vypadá i kvalita), nebo bere peníze hotově. Překvapilo mě to, vždy si kolem mě všichni mysleli, jak se mají zubaři dobře.
Je to hnus od pojišťoven, které mají paláce za miliardy, výplaty, že se nám o nich nezdálo atd. a doktorům pořádně neplatí. A "kešovat" lidi je jednodužší, než to změnit směrem nahoru... Takže tak.
Čili: za "černé" plomby by se platit "nemělo", ale pokud není zubař extrémní lidumil, masochista, asketa, manžel(ka) milionáře a nebo nevyhrál ve sportce a toto nemá jen jako hobby, tak peníze vybírá...

leni78
20. lis 2013

Holky proc si v dnešní dobe necháváte prznit úsměv cernyma zubama ? Kvůli spatne finanční situaci ? Myslím, ze je to taková naše první vizitka, na kterou se hodně dá. V rodinném rozpočtu s tím musíme všichni počítat. Mam teď problémy se zuby a po hruzostrasnych zkušenostech chodím fakt uz jen na placenou kliniku, bez která nejede na pojišťovnu a člověk platí opravdu vše. To jsou opravdu desetitisíce a neprehanim. Když zub chybí, dává se implantáty do kosti a jeden stojí 40000 a na to tedy ani pojišťovna nepřispívá, kdybych chtěla chodit k nějakému, co jede přes pojišťovnu. To samé čištění kanalku, korunka. Je mi 35 a zuby mi jdou prostě do háje, mam to dedicny. Mamka měla ve třiceti uz skoro všude korunky. Proč to píšu. Vazte si zdravých zubů a nelitujte nejakou tu tisícovku za bílou plombu. Zuby jsou naše vizitka. Hezky se zasmát a mít krásné zuby. 🙂