Platí se za jméno, které není v kalendáři?

arwenka
18. únor 2009

Rada bych se zeptala maminek, ktere daly detatku jmeno, ktere neni v ceskem kalendari. Jak se postupuje?

kacka.va
18. únor 2009

pokud je v nějakém cizím, tak se neplatí, ale pokud by museli vypracovat posudek, jestli je to jméno možné dát, tak za ten se mám dojem platí, ale na 100 % to nevím.

laska.nezna.hranic
18. únor 2009

kup si knihu od M. Knappové Jak se bude vaše dítě jmenovat?. všechna jména v ní uvedená ti matrika musí uznat. protože ty posudky vypracovává právě tahle paní.
jinak jmeniny jsou ve světě spíš vyjímkou, každý kalendář je trochu jiný a je to to poslední, čím by se úřady řídily. některá jména v jednom kalendáři jsou, ve druhém ne, tak by bylo trošku nefér platit jen kvůli tomu, že máš doma kalendář od jiného nakladatelství než má matrikářka na stole🙂
o jaké jméno ti jde?

arwenka
autor
18. únor 2009

laska: Moc diky za informaci, jde mi o jmeno Mia.

johanda
18. únor 2009

Arwenka - v okolí znám 2 děvčátka, co se jmenují Mia. Je to teď docela oblíbené jméno

arwenka
autor
18. únor 2009

Je to nádherný jméno 🙂 Pokud za něj nebudeme platit, budu jen ráda 🙂

zdenallicka
19. únor 2009

My chceme taky Miu a je to odvozenina od Marie.. Svatek slavi na Marii... 😉 A je to tak uvedeno ve vyse zminovane knize..

Tak Miam zdar... 😀

arwenka
autor
19. únor 2009

Jasne - a diky, holky 🙂 Driv se za to platilo. Stejne si ale myslim, ze kdyz tak moc chci, tak zadna holcicka nebude ☹

alisas
19. únor 2009

Sestrenka mela taky Miu ale malicka mela problemy se srdickem,tak uz neni........

Ale svy holce jsme dali jmeno Meja a patri taky k Marii...

kacka.va
19. únor 2009

já to myslela tak, že když je cizím jazyce to jméno, ne v cizím kalendáři. V českém kalendáři taky není dost jmen, které se normálně v Čechách dávají od nepaměti.
JInak teď se Miy rozmohly. když jsem slyšla o první Mie, tak mi to přišlo zajímavé a zvláštní jméno, ale teď ho dává kde kdo, tak už mi přijde takové běžné 🙂

arwenka
autor
19. únor 2009

No, kdekdo ne, v cele CR jich je jen kolem stovky, tak to jeste tak obvykle neni, ale mne se uz dlouhou dobu stzrasne moc libhi. Stejne nebudu mit holcicku ☹ Nebo jo? 😅

Alisas: to me mrzi.......moc. Meja? Nikdy jsem to neslysela, taky moc zajimave

janculovi
19. únor 2009

Mě se zase hrozně líbí dívčí jméno KIOMI -ale vůbec nevím jestli to píšu dobře a u kluka KRYŠPÍN těch je u nás jen 10

arwenka
autor
19. únor 2009

Kiomi bude nejake japonske, tak nam treba odpovi holky, co tady tu knihu maji 🙂 A Kryspinka prece budes mit, ne? Mam dojem, ze v ceskem kalendari je - nebo se pletu?

achalteke
19. únor 2009

Holky nevíte někdo zda je někde na světě v kalendáři dívčí jméno LUKA? Nám se strašně moc líbí.... 😵

janculovi
19. únor 2009

arwenka-v kalendáři neni ale kukala sem na www.krestnijmena.cz a tam je,a mít ho nebudu ☹ 😢 manžel nesvolí

LUKA to neznám,jen Lucianu

janculovi
19. únor 2009

tak to Luka na těch stránkách našlo a že to nosí 61 lidí,ale neí tam psáno jestli je to Ž nebo M

aji81
19. únor 2009

My máme Jasmine a taky nebyl absolutně problém. Pokud dokážeš ,že to jméno existuje tak no problemo 😉 . Taky jsem chtěla Miu ale u manži mi to neprošlo 😒

maart
19. únor 2009

Achalteke, Luka je italske muzske jmeno 😉 ....krasne, ale fakt pro chlapecka.

maart
19. únor 2009

Jinak my pro nasi dceru mame jmeno, ktere matrikarka nenasla ve svych tabulkach (nabidla nam jine podoby toho jmena, ktere my jsme s manzelem ale nechteli), tak jsme se museli zkontaktovat s Dr. Knappovou, ta nekam mrkla, rekla ze jako jo....vypracovala znalecky posudek posudek, za ktery jsme zacvakli 830,-- Kc (i s postovnym 😀 ) a pak byla teprve pani matrikarka spokojena.

maart
19. únor 2009

...i kdyz v Nizozemi jsem se se jmenem Luka setkala i u holcicky....ale puvodne je to jmeno chlapecke.

arwenka
autor
19. únor 2009

Maart: Prozradis?

janculovi
19. únor 2009

maart jo taky by mě to zajímalo-to víš sme baby zvědavé

jinak ste mě holky docela nahlodaly stěma jménama ,nemáte nějaké originální nebo neobyčejné klučiči 😵

arwenka
autor
19. únor 2009

Jancul: Tak to by me taky zajimalo. Ja mam jedno a s druhym jsem naprosto v koncich ☹

maart
19. únor 2009

..hihi 😀 ....IP, holky 🙂 .

achalteke
19. únor 2009

maart taky znám dvě cizinky se jménem LUKA....je to naše srdeční záležitost - Luka - píseň od Suzanne Vega je s manželem naše osudová a moc bychom ho chtěli pro holčičku

maart
20. únor 2009

No jasne...."My name is Luka".... 😉 . Taky je moznost dat Luca, to je taky pekny. Ja jsem to u tretiho ditka taky mela na seznamu (kdyby to byl kloucek), ale porad jsem nevedela, jestli Luka nebo Luca...Kdyz bychom dali Luca, tak jsem se bala, aby si lidi nemysleli, ze je to holcicka Lucka 😉 . Luka se zase jmenuje jedna stanice prazskeho metra, takze to me odrazovalo taky.

...no treti mame holcicku, takze to bylo vyreseny. Ale to jmeno se mne libi porad.

arwenka
autor
20. únor 2009

Achal: Joooo, to je krasna pisnicka - a pise se Luca 🙂 Tyyyyyjo, jeste chvilku a vymenim ta sva oblibena jmena 🙂

achalteke
20. únor 2009

maart přesně kvůli tý možnosti Luca= Lucka, bychom raději LUKA......je to krásný jméno, líbí se mi jak je jednoduchý (k našemu složitému přijmení) a krásně zní 😵

Arwenka, já ať jsem hledala všude možně tak je to od Vega psaný jako LUKA 😀 a mě by se to líbilo fakt víc než LUCA

arwenka
autor
20. únor 2009

Tak ja jsem zas nasla vsude Luca 🙂 To mas ale jedno, pokud se Ti libi Luka, tak ho proste dej a hotovo 🙂 Je opravdu hezke, kdyz nad tim tak premyslim...

achalteke
20. únor 2009

jo až budeme vědět co vlastně čekáme a bude-li to holčička, tak sjedu na matriku poptat se co a jak 😉

arwenka
autor
20. únor 2009

Achal: mas fotku pred tehu a tehu? Dej je vedle sebe do albicka a ja Ti povim 🙂