Platíte si agenturu či paní na úklid? Jste spokojené?

danae
22. led 2008

Jste spokojené? Hodně vážně o tom uvažuji, ale nevím, zda mi vážně uklidí tak, jako bych si uklidila já a nebo zda jim to nebude trvat třikrát tak dlouho... Jaké máte zkušenosti? Jste spokojené? Moc díky! 😉

markeeta
22. led 2008

ja s tim zkusenost nemam, uvazovala jsem o tom, po druhem diteti.

Jestli ti mohu doporucit. Hlavne ji neplat na hodinu. Stopni si jak dlouho ti uklid a zehleni trva, pricti tomu pul hodiny. Stanov za to nejakou odmenu a rekni, ze dostane tyhle penize za tuhle praci bez ohledu na to jak ji to trva. Pokud bude rychlejsi, tak jde drive domu. Pokud pomalejsi, tak pozdeji.

danae
autor
22. led 2008

Díky za odpověď. Právě to je dilema. Když budu platit za hodinu, riskuju, že se s vanou bude šmudlat hodinu, když za odvedenou práci, riskuju, že to s prominutím odflákne. Třeba jsem ale jen moc paranoidní...právě by mne zajímalo, jak to opravdu chodí a jakou lze očekávat kvalitu...

bramburka
23. led 2008

No taky nad tím přemýšlím, protože se chci vrátit do práce. zkusit nejakou panina doporučení. Kámoška má paní co hlídá děti a když spí tak uklidí a platí jí 100 ba hodinu. Já bych teda chtěla dávattak 80.

bramburka
23. led 2008

záleží na lidech Dan.

janah.
25. led 2008

Ahoj,

já mám paní na úklid a nemůžu si to vynachválit!! Pro mne je to zatím ta nejlepší investice. (doufám, že to tak ještě dlouho vydrží). Sehnala jsem ji na doporučení sousedky a nyní ještě uklízí dalším dvěma v baráku. Platím ji hodinově, ale je rychlá a spolehlivá. Rozhodně se nefláká a nemá žádný prostoje, naopak. Ze začátku jsem měla dojem, že já sama bych to tak nezvládla. Účtuje si 100,-/hod, myslím, že levněji se to dnes snad ani pořídit nedá. Každopádně já bych si brala jen někoho na doporučení, přeci jen je v bytě a dnes má naše paní i klíče.

danae
autor
25. led 2008

Jani, to zni perfektne. Budu pátrat!

Bramburko, myslím, že za 80Kc se bude shánět těžko, ale třeba najdeš někoho, kdo bydlí poblíž a tak by se mu to vyplatilo i tak!

danae
autor
25. led 2008

Já to zatím řeším tak, že si objednám babysitterku. Je to super holka, plně jí důvěřuju. Postará se mi o dcerku a já si uklidím 😅

aponchie
25. led 2008

sama jsem to donedavna delala mela jsem skvelou pani

makelka
25. led 2008

Holky a nemáte třeba strach, že narazíte na někoho, kdo vám pak ten byt fakt vybílí???

aponchie
25. led 2008

ja bych si osobne do bytu nikoho nepustila.navic sem to delala kdyz byla pani doma az pozdeji mi dala duveru a nechala mi klice.to je na povaze pokud tuhle sluzbu potrebujes tak tohle nesmis resit to by ses unervovala a ustrachovala a pokud ti neco slohne vis prece kde bydli a kdo je ne?

janah.
25. led 2008

No já nevím... Uklízela u sousedky a teď u nás. A strach z vykradení od ní rozhodně nemám. Někoho, koho neznám bych se bála pustit do bytu, ale myslím, že se na ní můžu víc jak na 100% spolehnout. Sousedka měla taky z toho hrůzu a klíče už jí taky dává. Já se utěšuju tím, že když by se náhodou něco ztratilo, tak bude víc tratit ona, protože uklízí jen u nás v baráku u 3 lidí.

Já spíš řešila, aby se to nedozvěděli naši a tchyně, ale nakonec se to stejně nepodařilo utajit a ať si myslej, co chtěj. Mě to fantasticky pomáhá. Není nad to se vrátit do bytu, který je krásně uklizenej. 😎

Jo a normální 3+1 má uklizeno za cca 2 hod. 😝 😀

lucildol
25. led 2008

Taky jsem o paní na úklid uvažovala. Chodím do jazykových kurzů, za dva týdny se vracím do školy na denní studium a pokud mi zbyde volná chvíle mezi učením a vařením, tak bych ji ráda věnovala malýmu a ne umývání záchodu 😝 Jenže u mě je problém, že jsem se přestěhovala do baráku k manželovým rodičům a na vesnici. Takže tady mě budou považovat za neschopnou ženskou 😖 No osobně by mi to tak strašně nevadilo, ať si myslí, co chtějí, ale tchánovic by se určo nelíbilo, že chodí do baráku někdo cizí a u manželovi zase budou vadit peníze 😢 Jenže mě ty dvě stovky přijdou úpně jako nic, proti ztracenýmu času u úklidu.
A jak často k vám paní chodí? Předpokládám, že jednou týdně, takže počítám na měsíc zhruba 1000 korun?

balsiger
25. led 2008

ja jsem si najala pani pres agenturu, rozbila mi sklo u trouby - zijeme v zahranici a sklo stalo na prepocet asi 19000.-Kc, z agentury jsme to pacili asi 3/4roku a pani za moc nestala,byla to drbna a uklizela velice povrchne...tak jsem to po urcite dobe vzdala a ted s tim zase bojuju sama ☹ 😝

anatanka
25. led 2008

Nam zacala chodit pani na uklid jednou tydne. Dostane petistovku a do niceho ji nekecam, odejit muze kdy chce, predpokladam, ze to bude, az skonci. Co, kde a jak ma uklidit ji taky nerikam, ma oci a nerada lidi nejak komanduju. Zatim s ni nebyl vubec zadnej problem, jsem s ni spokojena, v dobe, kdy uklizi v baraku vetsinou ani nejsem a je mi uplne jedno, jestli si behem ty doby udela dvakrat kafe, da petkrat cigaretu nebo treba dojde desetkrat na WC.

aponchie
25. led 2008

ja si taky myslim ze je lepsi aby ti nikdo nestal za prdeli 😀 kazdemu se dela lepe.pani mi rekla at si uvarim kafe at si dam co chci a at ji napisu cokoliv potrebuju k uklidu a nebyl problem lepe se mi delalo 😀

aponchie
26. led 2008

u me je taky lepsi ukolovka pac jsem treba rychlejsi a nez vytvaret nejakou cinnost jen tak aby utekly hodiny to radsi takhle

zdenka26
26. led 2008

Ahojky tak knám chodí paní dvakrát týdně,nemůžu si stěžovat.Manžel mi doma moct nepomáhá ,já po večerech pracuji na počítači a to i dlouho do noci,takže nevím jak by to bez ní u nás vypadalo.Chodí k nám už půl roku,mám k ní plnou důvěru,nechala jsem jí klíče,protože většinou přijde když jsem s malým na procházce,taky mi nevadí jestli si dá kafe nebo si jen tak sedne,jen u nás nesmí kouřit,jsme s manžou nekuřáci a máme doma miminko a to řekla že jí nevadí 😀

bramburka
27. led 2008

No já myslim, že 80,- by mohlo stačit na ten uklid nejaký duchodkyni ...??? Já sama pracovala na brigádách za 60,- kč... no kdyby jse náhodou pražandy o někom soplehlivým vedely, písněte mi do IP. Bydlím na jižnáku.

bramburka
27. led 2008

jinak kamaradka platí 70,- na hodku studentce primární pedagogiky, takže ideální!!!

danae
autor
20. únor 2008

Tak já jsem zkusila jednu agenturu. Poslala mi studentku a byla jsem hodně zklamaná. Holka neuměla uklízet. Záchod mi "umyla" tím gelem, co se doplňuje nahoře do tý vaničky (nevím, jak to popsat), i když Savo na záchod bylo hned vedle. Luxování a vytření taky bída. Navíc mi s odpadkama vyhodila krabici pastelek, co jsem jen vedle koše předtím ořezávala. Takový tele k pohledání. Kuchyň mi umyla celou houbičkou na jeden zátah - bez saponátu, bez toho, že by houbičku jedinkrát propláchla... prostě to jen všechno rozšmudlala studenou vodou. Hrůůůůza. Do mladý holky bych už teda nešla ani náhodou, i když vím, že jsou výjimky (a i jsme jednu v podobě úžasné babysitterky našli). Tohle byla normální šmudla. ☹ Takže velké zklamání a vyhozené peníze.