Plavání s batoletem v těhotenství. Jak je to náročné pro matku?

anad2
16. led 2009

Chodila některá z vás na plavání kojenců s dítětem v těhotenství. Chci začít chodit (jsem v 1 . trimestru), ale nevím, jestli je to bezpečné. Jak hodně je to fyzicky náročné pro matku, nikdy jsem na žádné hodině plavání kojenců nebyla...

edusik
16. led 2009

Anad ja som v 5.mesiaci a taktiez planujem tuto aktivitu, mam to pozistovane-ziadna narocnost, len trpezlivost, ak nemas rada chlad v bazene ako ja - myslim ze mne je zima aj ked je ohriaty na max vykon co je cca 32st. Je to uplne bezpecne, dieta mas stale na rukach, mamiciek je tam max cca8, takze cvicitelka vas ma pod dohladom, chodi sa najskor od 3.mesiaca zivota.

bledulka
16. led 2009

no já jsem pro změnu kvůli těhotenství chodit přestala 😒 (je sice fakt,že jsem měla na začátku obtíže a musela jsem se vyloženě šetřit a nesměla jsem dítě zdvihat vůbec )

jednak záleží,jak velké dítě máš ,zda chodí nebo bys ho musela nosit do bazénu,sprchy a v přilehlých prostorech...zda je bazén mělký a ty bys strávila půl hodiny v předklonu a nebo zda je hluboký a ty bys tím pádem dítě "jen" přidržovala... zda by ti měl kdo pomoci,abys dítě nemusela zdvihat (dát do bazénu a zase vyndat -nebo zda už do bazénu po schůdcích sám vleze a sám vyleze) asi by bylo fajn omezit cviky,kdy dítko zdviháš nad hladinu a voda ho v tu chvíli nenadnáší...,když se např, děti posazují na kraj bazénu či na jiné pomůcky-zda ti instruktorka vyjde vstříc a pomůže...

taky jde o to jak se cítíš ty-zda nemáš komplikace u kterých bys měla být v klidu,zda netrpíš nějak extrémně na záněty ...v druhém trimestru,zda ti kvůli námaze nebude tvrdnout děloha atd...-to bych probrala s gyndr,zda z jeho hlediska nevidí problém....

nejlepší by bylo,pokud by ti tebou vybraný kurz umožnil zaplacení vzorové lekce-viděla bys prostory-zda opravdu nebude třeba dítě někde nosit(kluzké schody apod ), uvidíš,jak to snášíš ty ,zda ti instruktorky budou nápomocné atd...

tana012
16. led 2009

Ja som chodila plavat v 8.mesiaci,ale len parkrat

bledulka
16. led 2009

tani-ty čekáš druhé miminko? -myslím,že anad jde o to,že chce chodit s prvním dítětem a čeká přitom druhé miminko a nechce ohrozit své těhotenství případnou námahou s prvním dítětem ....

jinak-anad- je pravda,že pomalu uvažuji,že pár lekcí znovu zkusím s tím,že vím co prcek zvládne (nosit ho opravdu nebudu-do bazénu i z bazénu se dostane sám a vynechám cviky,kdy bych ho zdvihala vyloženě nad hladinu..nejdřív teda počkám na dovolení od lékaře a pak bych si zaplatila jen některé lekce a viděla bych,zda to půjde (při námaze mě bolí břicho..)..pokud ne,nebudu nic pokoušet

maart
17. led 2009

Anad, tak ja asi budu rarita...s mym starsim synem jsem chodila na plavani batolat do 40.(!!!!) tydne tehotenstvi s druhym miminkem. Byla to krasa, ve vode mne bylo strasne dobre. Je ale pravda, ze muj starsi syn uz umel dobre chodit, takze treba "na suchu" jsem ho uz tolik nosit nemusela....Vubec bych se toho nebala, pokud mas bezproblemove tehotenstvi, tak nevidim duvod, proc ne 😉 .

vroninka
17. led 2009

Anad, jsem také v prvním trimestru těhotenství. Chodím s mou tříletou dcerou na plavání, zatím je to bez problému. Voda je teploučká, v šatnách je vedro. Malou skoro vubec nezvedám. Jen jí pomůžu na okraj bazénu, odkud skáče. Náročné na fyzičku to není. Vody je tam tak po zadek, tak jsme na bobku. Mně to problém nedělá.

kvietocek7
17. led 2009

anad osobne si myslim,ze nieje lepsia pohybova aktivitka pre batola a tehu ako plavanie.Vycerpavajuce bude nakolko budete vystrajat 🙂 ale su aj take plavacie kolesa pre batolata takze si aj ty mozes vo vode zrelaxovat aj ty sama. Ja tiez zacnem opat chodit plavat len co bude trosku teplejsie 😎 teda urcite vyborna aktivita

zaniram
17. led 2009

Ahojte, mne vysiel vcera pozitivny teho test a v stredu zaciname plavat s mojim 7 mesacnym syncekom, ktory samozrejme nechodi!! Mam to zrusit? To by som tak nerada - on je velmi zivy od 6. mesiacov lozi a myslim, ze by sa mu to pacilo..

kvietocek7
17. led 2009

ahoj zaniram urcite pokial ze by si nemala nejake nevolnosti bude fajn ked budete chodit plavat, ako som aj spominala tak aj moja mala to priam zboznuje byt vo vode 🙂

anad2
autor
18. led 2009

ahoj, diky moc za odpovedi. Syn uz chodit celkem umi - na kratke vzdalenosti, ale vazi 13kg, tak jsem se toho prave trochu bala...Povzbudily jste mne, tak to zkusime a uvidime🙂Plavani zdar!!!

zajo510
18. led 2009

ajojte, ja som zistila, že som tehotná, až ked som začala chodiť plávať s malou, chodila som do 24.tt. Mz sme chodili do takého vitálneho centra, kde bola voda slaná, nie chlorovaná ako v normálnom bazéne, takže to bolo o čosi lepšie. inak bolo super, som rada, že som to využila a nesedela doma.

janka_pn
19. led 2009

zajo 🙂 kde je, prosim ta, to vitalne centrum? take by sa mi pacilo 😀 . neviete mi poradit, ci mozem teraz v zime zacat chodit plavat so 4 mesacnym babom? ako to prebieha s takymi drobcami?