Pletení - návody volně ke stažení na internetu

tereziep
3. bře 2010

Ahoj maminky a pletařky,
hledala jsem na koníkovy, ale nenašla jsem nikde takovéto téma. Proto jsem ho založila. Sice je tu několik témat na pletení, ale jsou to rady od maminek a sem tam nějaký ten odkaz na internetovou stránku, kde si jde stahnout návod.
Tohle téma bych právě věnovala těmto stránkám. Je jich moc a když člověk něco hledá tak na něj vyskočí spousta odkazů a né vždy jsou to takové, které se dají použít. Dost stránek se dá použít pro inspiraci, ale návody tam moc nejsou. Proto bych ráda poprosila maminky a pletařky, za by sem nemohli občas nějaký ten odkaz na stránky dát. Myslím, že by to pomohlo nejenom mě, ale i ostatním maminkám, které ve volných chvilkách vyrábí modely nejenom pro svoje děti.
Já osobně strašně ráda používám tyto stránky:
http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=13
http://www.e-pleteni.cz/popisyZdarma.petra - zde je nutná registrace, aby se dal stahnout návod
http://www.chytrepleteni.cz/index.htm

lela83
16. kvě 2010

Emicka a ti ako?A malinka je zdrava?

iloha
23. čer 2010

@duska1122 - aby se ti kraje netočily, zkus krajové oko plést obrace....jinak pokud děláš svetr či třeba tričko, tak to vůbec nevadí, ale jestli chceš šálu, tak je lepší střídat hladce obrace, nebude se ti točit vůbec 😉

martanek_46
1. únor 2011

Prosím, prosím, marně hledám na stránkách návod na pletenou pánskou vestu bez rukávů. Kdo mě nasměruje?

iloha
1. únor 2011

@martanek_46 myslíš, jako přes hlavu nebo na knoflíky? 😉

martanek_46
2. únor 2011

Myslím jako na knoflíky, ale když budeš mít přes hlavu, můžu si to upravit. Hlavně je to na "medvěda"!

iloha
2. únor 2011

@martanek_46 tak třeba tady http://www.pleteni.cz/soutez2009/3michalikova.htm
jinak záleží na vybraném vzoru na vestu.......nejjednodušší máš vzít manželův svetr, změřit si kraj svetru a udělat si vzorek 10 x 10 cm abys věděla kolik očí bude potřeba na požadovanou šíři vesty. no a pak už jen pleteš a pleteš a pleteš....... až do výše průramků - tam se ubírá viz foto dole ; já většinou jen 1 x 3 oka, 1 x 2 a 1x 1 oko (na levém i pravém průramku a pak do požadované výš e až ke krku, podle svetru vytvaruj pak výstřih a ukonči.
Přední díl pak na půlku a záleží jestli chceš légu na knoflíky dělat zvlášť (myslím podélně po celé vestě, nebo jí můžeš udělat současně s půlkou) na jedné straně pak nesmíš zapomenout na dírky.........
Jinak zkus jěeště pohledat dětské vesty či dámské. Je to jedno velikost si stejně musíš přizpůsobit podle velikosti manžela a svetru a tlouštky vlny 😉

zuzka72
29. čer 2011

@iloha ahojky nezlob se jsem na jiném PC a nemohu najít tu naši diskuzi, tak prosím mi pošli odkaz a ty jehlice vůbec nemají ty nastavovací-na mě hleděla i ten dealer, že to nikdy neviděli...zato měli svítící háček, což mě nadchlo, ale za 262,- si raději zapnu lampičku 😀

iloha
30. čer 2011

@zuzka72 já Zuzi dnes čekám PPl, protože jsem cáklá a objednala si celou sadu 😀 takže ti to pošlu hnedka a vyzkouším a podám hlášení ......... jo svítíci by byl bezva, ale lampička je lampička 😵
tuto je ten odkaz http://igatex.cz/index.php?page=shop.browse&cat...
a nepřežeň to s objednáváním.......já projela i knoflíky 🙂

zuzka72
30. čer 2011

@iloha jejda tak já asi budu taky objednávat tak podej info, jaky jsou a nafoť detaily 😀

aninam
26. lis 2011

Je, koukam moje krevni skupina 🙂 Taky hodne pletem.....
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7636&user=...
tohle je muj vytvor a rada pletu svetry tohoto stylu, hezky sedi rukavky a nikde to neodstava 🙂

bv_alexandra
12. únor 2012

@aninam prosim ťa nevieš mi popisať postup toho svetríku 🙂

aninam
12. únor 2012

@bv_alexandra

Raglánový svetr
Velikost : 1,5-2 roky (možno do 3 let dle vzrůstu)
cca 250 gramů bavlněné příze, kulatá jehlice č. 2,5 až 3,tatáž velikost sady 5ti jehlic, 4 spínací špendlíky, pomocné jehlice
Vzory: pružný 2/2: 2 hladce, 2 obrace\\r\\nžerzej - líc hladce, rub obrace, rubové (= sudé) řady pleteme na kulaté jehlici hladce
Pleteme vcelku. Začneme na 80 okach horní lem na kruhové jehlic (pokud máme dlouhou můžeme na sadě 5ti jehlic, kde si oka v nějakém poměru rozdělíme: Já 13-27-13-27 - příprava na raglán) , pleteme pružným vzorem do výšky 2 cm, přepleteme na silnější jehlice (já nepřecházím, pletu stále na jedné tloušťce) a upleteme ještě 2 cm (lem může být i vyšší). Dále si oka rozdělíme: na oba rukávy 13 a 13 ok, pro přední a zadní díl 27 a 27 oka. Mezi jednotlivými díly označíme oko vodící (celkem 4 oka) spínacím špendlíkem. Před a za tímto okem se v každém raglánu budou díly rozšiřovat nahozením. Na okách předního a zadního dílu pleteme vzorem žeržeje, na okách pro rukávy pleteme dle rozkresu (ale pokud nechcete dělat vzor můžete i žeržejem). Takto upleteme do výše průramků. Až nám začnou v průběhu pletení oka utíkat ze sady jehlic, přendáme na kulatou (pokud na ni nepleteme rovnou). Potom dáme oka rukávů na pomocnou jehlici (nebo provlékneme nití) a odložíme. Pleteme dál dokola přední a zadní díl do požadované délky svetru a upletu ještě cca 5 cm pružného lemu, poté oka uzavřeme. Oka rukávu převedeme na sadu 5ti jehlic (na 4 díly a 5tou jehlicí pleteme) a aby nám nevznikla "skulinka" v podpaží, tak ve vzniklé dirce nebereme ještě na každou jehlici 2 oka, celkem tedy 4, pleteme dle vzoru (případně žeržejem). Pro zúžení rukávu ubírám na spodní straně rukávu v každé 6té řadě 2 oka, celkem do požadovaného počtu cca 40 ok a nakonci pletu pružným vzorem lem (cca vysoký jako v dolní části svetru). Oka uzavřeme. Háčkem začistím přízi a je hotovo. Pokud moc lem u krku odstává dávám ješte do něj kloboukovou gumičku.

petruska1212
27. bře 2012

ahojte dievcata pletie z vas niekto aj na predaj?

aninam
5. dub 2012

@petruska1212 co by si chtela uplest?

petruska1212
16. dub 2012

@aninam ahojky chcela by som taky svetrik, mozem ti naskenovat a poslat do mailu ak mas zaujem. a dohodneme sa

aninam
16. dub 2012

@petruska1212 domluvime se v IP

vvvecna
20. dub 2012

ahojky holky mám dotázek zládla by jste toto uplést některá
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6968

kurci
25. dub 2012

ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať, chcela by som upliesť malému drobcovi 3 mesačnému čiapočku, na koľko očiek by som mala začať štrikovať?
vôbec nemám šajnu, dcére som uštrikovala má obvod hlavičky 50 cm na 106 očiek a je jej malá, neviem, či som mala štrikovať dlhšie, alebo čo. poradťe

bobulka18
28. dub 2012

Kdo by mi poradil jak velikou čepičku na narozené miminko?pokud někdo nějaký návod budu moc ráda,děkuji za radu

sonka31
21. kvě 2012

@tereziep
@emicka09
@lela83 Ahojte dievcata, zabludila som k vam do temy, nakolko som sa poslednu dobu nejako viac zacala venovat rucnym pracam kvoli svojmu malemu a nie som ziadny profik, preto hladam niekoho na radu i inspiraciu, co sa tyka pletenia. Pozeram, ze posledny prispevook je z roku 2010, je tato tema este vobec aktualna? 😎

sonka31
22. kvě 2012

@letuskah Ideeem, dakujem ;)

macek29
17. zář 2012

dobrý den, prosím sháním vzorek na šátek kolem krku, nejlépe háčkovaný. děkuji hanka

jarmilav
23. zář 2012

Maminky, prosim Vas, kde by som nasla navod na pletenu "skriatkovsku" ciapku. Zatial sa mi ju nikde nepodarilo najst a chcela by som nieco take skusit urobit mojmu synatorovi. Viete mi niektora poradit? Dakujem

ajkonik
17. říj 2012

Ahojte,

damy proism poradte mi, ja strasne rada pletiem, ale zatial zvladam iba saly, ponozky a ciapky :D
mam totiz dost problem s pocitanim ociek, a nech pocitam ako pocitam, nikdy mi predny diel svetra nevyjde rovnako ako zadny a potom sa to samozrejme neda zosit dokopy a tak param a param :D Mate nejaku fintu? Priatel odo mna dranka sveter uz par rokov, ale kedze som taky babrak tak sa ho zatial nedockal :(

mariafedorova
9. pro 2012

nemate niekto hackovane alebo pletene bolero pre dievcatko potrebujem podtup prace dakujem

kenyska
26. pro 2012

dobrý den, ráda bych upletla pánský svetr . Spíše jemnější , do véčka s jednoduchým střihem, který by seděl. Nevíte prosím ,kde hledat? Zdravím moc kenyska