Plicní embolie. Prodělal ji někdo?

Ahoj holky, neni nekdo kdo prodelal plicni embolii?
pattynka
18. říj 2010
Ahojky,můj manžel prodělal oboustrannou plicní embolii.A díkybohu přežil!!!!!Sice mu moc velkou naděj nedávali,ale zvládl to!Prodělal ji v 39 letech.
mamkamarketaautor
18. říj 2010
je tak to si muzeme potrast s manzelem rukou, ja mela oboustranou masivni plicni embolii se zastavou srdce. :-S a bylo mi 20 let. proc se ptam, neni moc pacientu, kteri by to prezili a na moje otazky kolikrat ani doktori neumi odpovedet. Ma tvuj manzel ,,nasledky,,? Ja se totiz strasne rychle zadycham, casto me boli nohy,ale doktori mi odpovi noo vite to muze souviset s prodelanou embolii ]-( dekuji za odpoved
pattynka
18. říj 2010
Musím říct,že něco málo.Např. nemůže nosit těžké věci,pak ho třeba bolí pod žebrem.Dr.říkal,že to bude pleura,prý je popraskaná a už se nikdy nezahojí.Je to už 7 let a musím zaklepat,že nějaké velké následky nejsou.Samozřejmě je pořád pod dohledem lékaře.Chodíš na krevní testy?Manželovi hlídají srážlivost.Dokonce se i dcera podrobila krevním testům na trombofilii.
mamkamarketaautor
18. říj 2010
@pattynka jo chodim i kdyz je fakt,ze jsem se na posledni kontrolu vykaslala :-| ja vim je to dulezity,ale s malym ditetem, kteryho nema clovek kam dat je to tezky 😞 a co dcera je v poho? Hlavne at nebere HA je to svinstvo samo o sobe a s kombinaci spatny srazlivosti je to temer smrtelny. a co krecaky? Promin, ze se takhle vyptavam,ale opravdu lekari s tim moc zkusenosti nemaji :-S
mamkamarketaautor
18. říj 2010
@pattynka a jeste dotaz :-N kouril tvuj muz v te dobe? bere ted nejake leky ? a jaky typ mutace mu byl zjisten?? dekuji 🙂
pattynka
19. říj 2010
Dcera měla všechny testy negativní,naštěstí.Nejdříve prodělal zápal plic a následovala ta embolie.Kouřil a kouří dál.Nevím jestli mu zjistili nějakou mutaci.V papírech měl,že je to nejasné.Současně bere jen anopyrin.Předtím měl warfarin.Křečáky nikdy neměl a ani teď nemá.Ty s tím máš prolém?
Chápu,že s malým miminkem to není jednoduché,ale musíš na sebe myslet.A taky co se týče doktorů,tak manžel ležel 10 dnů na plícním,nemohl dýchat,ležet a oni mu pořád dávali ibuprofen.Až jsem se na to nemohla dívat a stěžovala si,tak začal kolotoč a málem bylo už pozdě!Když jsem chtěla manžela nechat převézt do jiné nemocnice,tak řekli,že převoz by nepřežil.Nakonec se našel skvělý dr.na interně a ten ho z toho dostal.
mamkamarketaautor
19. říj 2010
@pattynka prave ze mam desny krecaky ... malem jsem musela na cisare, protoze mi nemohli udelat ani epizotomii, protoze mi VSUDE koukaji zily :-| to kazda druha 80tnice vypada lip nez ja ve 2o :-N

Tak to mel tvuj muz kliku, ze ses do toho zacala ,,plect,, jsem rada,ze to takhle dopadlo.

ja z niceho nic jsem nemohla dychat, tak (ani sama nevim jak) jsem se doplazila na pohotovost, tam jsem zkolabovala, tak mi zavolali sanitku a v te na me naky mladicek kricel at mu povim co beru, ze mi jinak nepomuze :-| nakonec me milostive odvezli na internu, tam je servali, ze musim na ARO 😃 a pak si pamatuju jen ,,trhance,, ale vim,ze za mnou prisla sestra s papirem at napisu cislo komu maji zavolat, ze je to se mnou spatny, ze brzo umru (coz slyset ve 20 nic-moc :-| )ale dobre to dopadlo, nasadili mi drastickou lecbu se slovy ,, bud vas zabije emboliie nebo vam tak zredime krev, ze vykrvacite, nebo budou pri vas vsichni andele :-N ,,

ale konec stezovani jsem tu 🙂

a jeste dotaz boli tveho muze nohy? Ja kdyz treba dlouho (hodku) jdu, tak me zacinaji bolet nohy v tehu jsem nedosla bolestma na zastavku

a dr mi rekl,ze to MUZE byt tou drastickou lecbou,ze mam TREBA zilni nedostatecnost at jsem pry rada, ze ziju.

tak by me zajimalo,jestli to je tou PE nebo zase neco jinyho

a dekuji mockrat za odpovedi
pattynka
19. říj 2010
To jsi měla taky obrovitánské štěstí!!!!A nemluvě o tom,že Tě to potkalo v tom nejhezčím věku!
Manžel si na nohy nikdy nějak obzvlášť nestěžoval,dokonce rybaří.Což chodí pár hodin po řece nahoru a dolů a nic.Je pravda,že je pak unavený,ale taky to je věkem.Jak říkám,nějak moc se nehlídá,to spíše já straším,abych ho zklidnila. 😉
Určitě bys měla trvat na důkladnější kontrole těch žil a nenechat si namluvit,že to je následek.Ten přístup se mi nelíbí!
Vytrpěla sis dost,aby to takhle zlehčoval!!!
Nosíš takové ty punčochy?Manžel je musel dlouho nosit.
mamkamarketaautor
20. říj 2010
@pattynka nosila jsem je cele tehotenstvi i 6ti nedeli,ale ja mam pomerne dost tezky atopicky ekzem, takze kdyz mam puncovace, tak se zase osypu, a ja moje choroby jsou zacarovany kolotoc :-|
tak to poravdu nebude tim, protoze kdybych ja sla na ryby tak asi domu nedoju :-N
dekuji mockrat za tvoje odpovedi a preju tve rodine moc a moc zdravicka!
pattynka
20. říj 2010
@mamkamarketa nesmíš to brát na lehkou váhu,klidně doktory otravuj,zdraví máš jen jedno!!!Nezapomeň na to!Když budeš něco potřebovat,tak klidně piš.Děkuji a taky Ti přeji ať máš krásný dlouhý život a pevné zdraví.Snad sis to nejhorší už vybrala!
mamkamarketaautor
20. říj 2010
@pattynka dekuji. mas pravdu nikam se musim objednat. tohle proste neni normalni :-|

dekuju a hlavne to zdravicko tobe a tvym blizkym 😉