Plíseň na školní tašce. Jak se jí zbavit?

vojtisek2007
7. črc 2009

Nevíte někdo jak na ni ??? Syn po ukočení školy strčil tašku pod stůl, asi byla navlhlá, jak pořád pršelo, dneska jsem jí vytáhla a je na ní plíseň, už jsem to drhla od rána asi 3x kartáčem a práškem na praní a nic...pořád tam je takový černý povlak a smrdí...není na to něco ??? díky moc za rady

renda71
7. črc 2009

vojtisek,tak já bych to postříkala savem proti plísni a pak šoupla do pračky 😉

vojtisek2007
autor
7. črc 2009

no jo,ale já mám strach, že to savo mi tam udělá bílý skvrny.....taška je černo-šedo-červená a do pračka se mi bohužel nevejde, má konstrukci zad, kterou se mi nepodařilo vyndat, takže jí tam nenacpu 😠

renda71
7. črc 2009

zkus to savo nejdřív na kousíčku(třeba na konci přasky,myslím,že to skvrny nedělá),pak to namoč do vany a pořádně proper ručně 😉

vojtisek2007
autor
7. črc 2009

a myslíš že to savo - co se stříká na teď např, nebo radši to savo na praní na záclony ??? mám fakt strach že tu tašku zmařím, stála kolem dvou tisíc...ach jo, mě šibne

kaleilah
7. črc 2009

vojtisku my měli plíseň na zdi v ložnici, postříkala jsem to savem proti plísni a zmizelo to během dne a barva nevybledla-máme ložnici rudou, tak snad by to mohlo bez zniční zabrat i na tašku, ale stejně bych to zkusila na nějakým kousku a počkala do druhýho dne co to udělá, někde třba zvnitř tašky 😉

renda71
7. črc 2009

já právě taky občas použiji toto savo ve sprey a ještě se mi nic nezničilo,kdežto klasické bělící savo ti udělá bílé fleky,skus to na tom kousku,nebo mě ještě napadlo dej to do čistírny 😵