Plodné dny podle měsíce. Odkaz na stránky

martule20
3. kvě 2007

Ahoj holky, před časem jsem našla v diskuzi téma trocha mystiky do snažilkování, kde byl přiložen odkaz na nějaké německé stránky. Na nich se zadalo datum a hodina narození a ono to samo spočítalo vaše plodné dny /na minutu přesně/ 🙂 . Teď ale ať pátrám, jak pátrám, odkaz jsem nenašla, můžete mi někdo prosím pomoct? Děkuju!

petrusam
3. kvě 2007

Martule20 - myslím, že hledáš toto
www.antear.sk/link2.html

josefa
4. kvě 2007

no nevím nevím, podle .sk verze mi plodné dny vycházejí na období ms, a v tom čase se mi zrovna do snazilkování moc nechce 😅 😀
podle německé verze přibližně taky, ale těm "šprechům" fakt nerozumím :D

žeby to byl ve skutečnosti výpočet ms? 😀 😀 😀

macik
4. kvě 2007

no, mě to na ms nevychází 🙂

kacabacka
4. kvě 2007

u někoho se shodují plodné dny s těmi menstruačními. Proto když některé holky nemohli dlouho otěhotnět, tak vyzkoušely i to, že to zkusili během MS a povedlo se to.

listicka77
4. kvě 2007

V těch německých "šprechách" píšou tuším taky něco o tom, že ideální je, když se shoduje obé: když máš i podle cyklu asi tak termín ovulace a zároveň termín plodného dne podle měsíční fáze.

4a
6. kvě 2007

ahoj, my jsme to probírali v jen tak o životě. Jde o to, že Dr. Jonáš sestavil kalendář pro to, aby ženský neotěhotněli. Je to založeno na tom, že existuje fyzická ovulace a ovulace v závislosti na postavení měsíce. Ne vždy se schodují tyto dvě ovulace a toto často bývá příčinou, proč zdravé páry nemohou otěhotnět. Musí si prostě počkat, kdy se tyto dvě ovulace sejdou. No a na tom postavil svůj kalendář. Víc jsem přepsala tady.

Podotýkám, že je to z knížky německé autorky Ute York, Měsíční znamení:

Český lékař Dr. Jonáš se upamatoval na učení starých egyptských, řeckých a babylonských lékařů, kteří byli podle Hippokratovy teze současně i astrologové. Zahloubal se tedy do veškerých astronomicko-astrologických a gynekologických souvztažností, a nakonec došel po letech k senzačnímu objevu. Kromě známého ovulačního cyklu má každá žena ještě jeden individuální cyklus plodnosti, který je závislý na fázi Měsíce při jejím narození a platí po celý život. Za starých časů se mohl ovulační cyklus s měsíčním cyklem překrývat, ale moderními vynálezy - el. světlem, antikoncepčími prostředky, životem v malých rodinách atd. - se tento rytmus podstatně narušil. Fáze nejvyššího sexuálního vzrušení dnes u žen často nesouhlasí se skokem vajíčka, ale dost dobře odpovídá její individuální fázi Měsíce, říká Dr. Jonáš. Řečeno jasně - většina žen nemá jeden, ale dva cykly plodnosti. Jeden závisí na skoku vajíčka, druhý na individuální měsíční fázi, to ynamená - na postavení Měsíce při narození. Později přišel Dr. Jonáš obsáhlým vyšetřováním na to, že 85% úspěšných oplodnění spadá pod cyklus fází Měsíce a jen 15% pod ovulační cyklus. To by ovšem bylo vysvětlení pro zdánlivě nevysvětlitelnou skutečnost, že některé páru jsou prokazatelně plodné a přesto navzdory dodržování biologického kalendáře nemohou ženy otěhotnět. Nebo pro skutečnost, že bývají novorozeňata prokazatelně počata i v době, kdy podle zákonů klasické medicíny bylo oplodnění prakticky nemožné, tedy ku příkladu během menstruace. Největší plodnost existuje tedy, jak říká Jonáš, když se oba cykly časově překrývají, tak jako to bylo ve většině případů za starých časů. Podle výsledků svých pokusů vypracoval metodu, dle níž mohl u ženy přesně vypočítat její plodné dny. Zjištěná data se mohla využít buď k tomu, aby se oplodnění zabránilo, nebo aby se uskutečnilo.

Dr. Jonášovi se dokonce podařilo předpovědět, se statisticky neuvěřitelno pravděpodbností (98%), který den může žena, řídící se kalendářem, počít syna nebo dceru. Zjistil prostě dny, které podle zákonů klasické astrologie stojí pod mužským a které pod ženským znamením.

Ve dnech Lva byli například plozeni synové, ve dnech Panny pouze dcery.

martule20
autor
14. čer 2007

Holky a funguje to? Máte s tím některá zkušenost? My to teď prubli, vycházelo mi to na začátek středa 10:13, nejideálnější fáze pátek 23:13-23:58. A zároveń se mi ve středu objevily dvě čárky na ovu testu, takže podle něj začátek ve čtvrtek kolem desáte. Milovali jsme se ve čtvrtek v noci a teď čekám mrchu, tak pak dám vědět. Ale myslím, že tentokrát navzdory příznivému období asi nic, necítím žádné změny 😀

kim
14. čer 2007

Holky já nevím, ale možná jo!!!!!Ten měsíc, co jsem otěhotněla jsem měla tyto "plodné dny" dle fáze měsíce přesně týden po mé skutečné OVU - měření BT a zrovna byl sex i v tento den no a podle UTZ mi vychází mimi přesně o týden mladší než udávám skutečnou OVU, takže možná na tom něco je, ale to se asi nedozvíme, leda, že by to někdo zkusil dělat pouze v den té lunární OVU 😀 😀 😀 😀
Martule: jestli jsi to měla takhle zároveň, tak naděje je!!!!A já taky necítila žádné změny ani jako, že by měla MS přijít prostě nic, jen pohodička, žádný PMS a malé pnutí v prsou 😉 Tak dej určitě vědět, držím palce!!!!!!!!

martule20
autor
14. čer 2007

Kim: Tak to mooooooooc gratuluju!!! To je zvláštní, že by Ti pak BT už nic nenaznačila.. Já ji teda neměřím a asi nikdy nebudu, to není na mě, radši si koupím ten OVU test. Tak já dám vědět, jak to dopadlo. Děkuju za držení palců,uvidíme, uvidíme. Teda ale kdyby to vyšlo, tak já budu propagovat Jonášovu metodu úplně všude 😀

kim
14. čer 2007

Marti: no taky mi to přijde zvláštní, přikláním se spíš k OVU ověřené a ten týden opoždění je prostě třeba tím, že bude mimi menší 😕 Hlavní je, když to vyjde, je jedno jestli podle OVU hormonální nebo lunární 😀 😀 😀 😀

lenkabu
14. čer 2007

Ahoj holky, já tomu docela věřím a vycházelo mi to těsně před ovu. Byli jsme dost aktivní,tak dám vědět jestli to vyšlo 😉

adulatko91
8. led 2010

ahojte nevěděl by někdo jak na to jsem když jsem měla manstruaci 3.12.2009 4 dny po 20 dnech ted trochu od uterý krvácím ale všude jsem si počítala kdy jsem tak měla ovulaci a že 16.12. což jsme s přítelem souložili dík a odpověd