Plošné očkování v zahraničí. Je povinné?

najana
12. kvě 2008

Ahoj maminky.Chtěla jsem se zeptat především těch, které žijete mimo ČR, jak je to ve vašich domovech s plošných či povinným očkováním... docela by mě to zajímalo, ale po všech náznacích v diskusích z toho nejsem moudrá... třeba v Německu je prý spousta očkování plošných, což ale neznamená, že jsou povinná... zajímalo by mě to třeba kvůli zavedení Prevenaru do povinného očkovacího kalendáře... prý je to teď nově na Slovensku a v Maďarsku... je to povinné nebo plošné? Zajímal by mě ten rozdíl.... díky za každé info z jakékoliv země🙂

kitty68
12. kvě 2008

takze ja bydlim v anglii mala ma za sebou druhe ockovani

v prvnim mela hexa a pneumokoka
ve druhem hexa a meningokoka

koncem mesice jdem na treti a bude mit hexa+pneu+menC

nedelaji tady vsude proti zloutence a tbc

povinne tady neni nic, pokud nechces mit dite ockovane tak ti ho neockuji, ale je doporuceno ho nechat ockovat, aspon tak mi to teda bylo receno

najana
autor
14. kvě 2008

díky kitty, snad přibudou i maminky z dalších zemí 🙂 teď to trochu studuju a tak mě napadlo se tady optat...

tlapicka
14. kvě 2008

my se hlasime z nemecka... ale vubec nevim jak to je! mala ma hexu a priorix tetra... jinak nic a ani snad nic uz dostavat nebude... chceme do kanaday a nevim kde mam zjistit, jake je povinne ockovani tam, abychom se na to mohli pripravit...

najana
autor
17. kvě 2008

ahojky, o Německu jsem slyšela, že tam je očkování plošné a jde hlavně asi o to, co doporučí lékař.... ale právě na jiném serveru maminka psala, že tam doktoři rádi píchají všechno.... o Kanadě vůbec netuším.... no možná jejich stránky ministerstva zdravotnictví.....no když něco pozjištíš, tak budu ráda, když mi to sem v krátkosti písněš 🙂 zatím díky moc

elephant
13. únor 2013

Žili sme rok vo Švajčiarsku. Očkovanie tam je nepovinné, ale doporučované. Ja som odmietla, Dr. sa ma zo zvedavosti spýtal prečo, a viac sme o tom nehovorili, do ničoho ma netlačil.

Vo väčšine západoeurópskych zemí je väčšina očkovaní nepovinná (z tých, ktoré sú v ČR či SR povinné), povinné je minimum, napríklad len obrna, či iné, záleží na krajine. V Nemecku, podobne ako vo Švajčiarsku nie je povinné vôbec nič, všetko je na rodičoch, ako sa rozhodnú.