Po čem by mohly být méně viditelné strie?

pavlanatlinka
14. lis 2011

ahojky nevíte o něčem po čem by mohly bejt méně viditelné strie nebo po čem by mohly zmizet? se mě ted poslední dobou udály až nějak moc ☹

eimmy
14. lis 2011

taky to řeším... jedině laser - trošku zmizí... ale je to na dlouho a finančně náročné... ony časem vyblednou... ale NIKDY nezmizí...

mamkamarketa
14. lis 2011

zklamu te,uz nezmizi 😔 casem zesvetlaji
mazat,mazat...zkus veprove sadlo
takove ty euceriny,mama kremy,vichy...jsou ztrata penez a casu.nejlepsi je fakt sadlo

anitram18
14. lis 2011

Teď leda tak mazat, aby nevznikly další , ale ty co vznikly, už nezmizí nikdy, ale postupně max. trochu vyblednou. Nepomůže prakticky nic, zkoušel se laser, který je trošku zatáhne, ale stejně tam prostě už budou 😝

monny89
14. lis 2011

hodně pomáhá Bonella krém 🙂

jop
14. lis 2011

mně se strie objevily týden před porodem 😠 Jediné aspoň trochu efektivní řešení je co nejdříve porodit a zabránit tak vzniku dalším, což se nám s manželem společnými silami povedlo přesně v den termínu 😉 Jinak mazat, mazat a mazat i několikrát denně. Časem hodně zesvětlají, mě teda vůbec nevadí, že je mám, asi proto, že jich nemám naštěstí moc.

salomee
15. lis 2011

Možná je o tom jiné téma, ale když jsme u těch strií...od kdy by se tak měly používat takové ty preventivní krémy?

dukie
16. lis 2011

salomee: Pokud jsem kdy slyšela/četla, nejlíp už několik měsíců před těhotenstvím. 😀

Ale kdo ke striím dispozice má (třeba já, udělaly se mi první už v pubertě - na bocích, stehnech, prsou), tak je mít bude, ať maže nebo ne, to vám poví snad každý lékař... v prvním těhotenství jsem pečlivě mazala dvakrát denně... a bříško mám jednu velikou strii vedle druhé (a několik dalších se mi přidalo i tentokrát, byť mám o 20 kilo míň než v prvním těhotenství)... Po porodu opravdu zesvětlají (působí pak v kůži jakoby trošičku stříbrně) a maličko se stáhnou, takže nejsou tolik patrné, spíš jen pod určitým úhlem pohledu a dopadu světla. Co je nevýhoda - pokud jich má člověk hodně, kůže se prostě už v místě těch jizviček neumí stáhnout, takže zůstává taková volnější, no. 😖 Ale co už... když už nic, zkusme to brát tak, že na strie můžeme být hrdé, jsou důkazem, že jsme darovaly život...

Každopádně to vepřové sádlo je v boji proti striím prý fakt dobré... a taky Dermacol dělá krém proti striím, na který jsem slyšela jen samou chválu... prý jsou dobré i za studena lisované oleje...

No, hodně štěstí v boji s těmi malými potvůrkami... 😎