Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
7. srp 2009

dukie napsala jsi to moc hezky, mame to vsechny podobne 😉 ...to te snad uklidni....ja ted nemam moc casik psat, jdu se rozloucit zitra razime na dovcu a snad tam rozchodime net a budu moci alespon napsat... 😔 jedeme na ceskomoravskou vrchovinu a od pondeli ma byt divne prset a tak, takze nevim co budeme delat, no uvidime 🙄 mejte se krasne a urco se ozvu....a holky drzme se!! My dnes jeste pred dovcou vyjeli na kole jako o tom jaka jsem lemra ani psat nebudu..jako snad celou cestu jsem nadavala, Kata toho mela taky dost a to jsme se snazili to vzit kratce..no ale jako dnes to nejak neklaplo... 😖 no a absolutne teda nemam fyzicku... 😖 a rozciluje me, ze jsem nervozni a obcas i sprosta pak si to vycitam... 😒 😒 🙄 ale to by bylo taky na dlouhoo nechci se vylevat a jen pozdravit mejte se krasne a ja prijdu pa 🙂

lisounek
autor
11. srp 2009

ahooj zdravim z dovci hledam tema a ono tak daleko a nikde nikdo... 😒

honzulka
11. srp 2009

Ahoj holky..Já už myslela,že Vás tu nenajdu... ☹ Tady se spí... 😒 My jsme zase na pár dní zpět..Přijeli jsme domů oslavit narozeniny a v neděli jedem zase k babí,přijede tam neteř,kterou vidím jednou za rok,tak musíme.. 😒 Jinak u nás nic nového..stále jen jeden zoubek,druhý vylézá a chdíme pěkně,jen se nepouští po hlavě do samostatné chůze.. 😉 Takže lítíme za ručku.. 😀

honzulka
11. srp 2009

Teda jsem si to po sobě teď přečetla a píšu hrozně.. 😀 Ale koukám,že tu stejně nikdo není.. 😔

uci
11. srp 2009

no ahojda holky, tak po dlhsej dobe zase zavitavam - moc som na net v poslednej dobe nemala chut - teraz ma kvari nejaka chripka (dufam, ze nie prasacia 🤐 ) takze som na odstrel, predtym sme mali taku dlhsiu navstevu - svagrovci s 3 detmi, takze kajka mala o zabavu postarane - moc sa jej to pacilo, ze sa rano zobudila a hned tu mala na cely den zabavu 😀 som zvedava ako zase teraz zvladneme tie nudne stale sa opakujuce dni ☹
jo a este bojujem s kojenim ☹ neviem ci je to tou chorobou ale nechce sa mi pustat mlieko - ako nie ze by som ho nemala lebo ked skusam odstriekavat tak nieco ide, ale proste sa mi nechce pustit tak aby tieklo pri kojeni ako doteraz, niekedy musi mala cucat aj 5 minut, kym sa jej pusti no a uz na to asi nema nervy, cize sa nam podari sa nakojit tak 2x vynimocne 3x denne no a problem je, ze inak moc nechce pit, uz jej to aj celkom ide z flasky ale vzdy si len par krat logne a viac nechce, tak za nou chodim cely den a silou mocou do nej dostanem 1 deci no a + tie 2-3 kojenia to mi pripada strasne malo tekutin 😨 ☹
no ale zato mame uz 12 zubov 😅 akorat, ze ma kajka stale taku zvysenu teplotu okolo 37,5 (raz mala aj 38) tak dufam, ze je to z toho ako jej tie zuby rastu ako huby po dazdi 😕

jo inac dukie gratlujem k prvym krockom 😅 to je super sikula ten tonicek 😉 a tiez je super, ze uz vyrasta z toho najhorsieho - aj kajka je uz vcelku pohodove ditko, ak jej teda nejde prave nejaky ten zub 😒
ako si pisala o tom zaspavani, tak ja to mam prave naopak - vzdy som mala problem zaspat, stale mi vadili nejake zvuky co som pocula len ja (niekde z dialky, take dunenie), niekedy som proste nezalomila aj do 4-5 rano 🙄
no ale teraz som uz taka unavena, ze na tie zvuky uplne kaslem, ked vidim postel, oci sa mi same zatvaraju a ani noc nemusi byt 😀 takze to ja zase musim tie prebdene noci za posledny rok pochvalit 😉

uci
11. srp 2009

honzul to aj vy uz budete za chvilu chodit co? ja sa na to strasne tesim ked uvidim tie prve samostatne krociky 😅 zatial sa kajke podarilo len samej chvilu vydrzat stat a potom si pekne cupnut, ale zas az tak ponahlat sa nemusi, lebo to uz ju potom neudrzim 😀

uci
11. srp 2009

adi a kde su tie vase fotky z fotenia? 😨 manzo este nemal cas ich hodit na net?

honzulka
12. srp 2009

Ahoj holky.. 😉 Teda,tady se tedy vážně převážně spí??? ☹
uci-jsme se včera nějak nezasihly,co? 😢 Gratuluji k zoubkům.. 😵 To už máte plnou pusinku,co? 😵 My stále jen ten jeden a malinko je vidět druhý.. 😒 On už Tomík tak jako capká-přešel u mamky sám dvůr(cca tři metry),ale nechce se mu-asi jako všechno.. 😀 Jestli si vzpomenete,tak mi vždycky něco předvedl,že to umí a pak na dlouhou dobu si dal pauzu..např.pasení koníčků,lezení,sezení atd.Tak tak je to i s chůzí..prostě ukázel,že to umí a to nám musí stačit.. 😀

V sobotu chystáme oslavu,tak snad dopadne líp než ty Jeníčkovi první narozeniny.. ☹
Tak jdu dát děti spát-nějak mi tam řádí sami.. 😉

uci
12. srp 2009

honzul a copa? jenicek ma nejake zle spomienky na svoje 1. narodky 😨

honzulka
13. srp 2009

Teda holky..tady se spí..Já už myslela opravdu,že Vás nenajdu.. 😲
uci-Jeníček si naštěstí tehdy ještě moc nepamatoval,ale já jo.. 😠 Popíšu příště,teď už mi tam zase pláče Tomík..
každopádně ani letos oslava moc nevyjde..Dnes umřel ráno manželův nevlastní děda a babka přijede na oslavu.. ☹

uci
13. srp 2009

honzul ☹ to je smutne, ale tak aspon skuste tomaskovi urobit peknu oslavu 😉

honzulka
14. srp 2009

tak jdu na chvilku,alespoň přiblížit narozeniny..Jeníkovi prvnínarozeniny nám zkazil tchán,švagr a babka..Na šváru jsme čekali a prostě nepřišel,aniž by se omluvil..Jeník byl mrzutý,tak jsem ho musela dát po obědě spát a myslela si,že si zatím vypijeme kávu a "pokecáme"..Tchánovi ale zavolala jeho milenka a odešels ní do kina no a babka se rozhodla,že se půjdou podívat ke švárovi jak bydlí..(bydlí vedle v ulici-pozn.redakce..) 😠 Takže když se jeník vzbudil,byli jsme tu jen my a oba trošku více smutní a naštvaní.. 😢 MM strana nám už zkazila několikero svátků,kdy já chtěla udělat dobrý skutek a s tím,že na Vánoce nemá být nikdo sám vždycky pozvala tchána a šváru.. 😠 Tchán přišel,švára jen jednou,na druhý vánoce nepřišel a tchán po rozbalení dárků odešel chystat večeři a vánoce pro ně dva.. 😠 Prostě paráda.. 😠
No a letošní narozeniny Tomíka jsem řekla že si zkazit nenechám,ale jelikož babka přijede,tak počítám,že stálé téma bude "děda" a jaký je chudák a začíná balancovat(či jak se to píše) svůj život,takže se nás trošku snaží i rozeštvat,takže se moc těším.. ☹ ☹ Ustála jsem si ale to,že oslava bude až se děti vzbudí!!! 😉
Vím,že Tomík z toho ještě nemá takový rozum,ale snad to dopadne alespoň nějak dobře,aby z toho neměl trauma.. 😒
V neděli odjíždím k mojí mamce zase naněkaý den,tak se to oslaví ještě trošku tam a já si odpočinu.. 😉

ada80
15. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Honzul:Tomáškovi přejem k narozeninám hlavně hodně zdraví,štěstí a úsměvů na tváři.

lisounek
autor
15. srp 2009

ahooj jsem doma z dovci bylo to vycerpavajici...a Tomaskovi prejeme krasny vstup do sveho prvniho rocku co nejmene bolistek a hodne krasnych chvilek a smichu..toho neni nikdy dost.. 😵

Jinak Kata ma 8 zubu a mozna zbytek se nekde klube protoze travi chvilky s rukama strcenyma kdesi vzadu v puse, az se kolikrat dáví, ale jako nic nevidim, tak nevim...uvidime...letim spat jsem k.o. zatim pacek

honzulka
15. srp 2009

Ahoj holky..Děkuji za přáníčka.. 😵 Oslava se nakonec celkem povedla(manžel se sice stihnul před ní pohádat s babkou i tchánem kvůli tomu,že mám enepořádek v autě-prý to všechno děti dýchají.. 😠 papírek od nanuka atd.. 😖 )..ale ukočírovali jsme to.. 😉 Tomík měl největší radost z malého obyčejného autíčka.. 😉
Představte si,že Tomík běžně spí celou noc,poslední dobou ani nezakňoural a na dnešek se vzbudil v 0:15 a musela jsem si ho vzít i do postele,protože chudák spadnul po postýlce,takže plakal jak blázen,jak usnul,dala jsem ho zpět do postýlky a ve tři plakal znovu.. 😲 Jsem si říkala,že si asi zase projíždí předporodní chvilky-taky mě nenechal spát.. 😀 No ale každopádně mu je už pěkně vidět druhý zoubek,takže to bude spíš tím.. 😉
V pátek jsem s ním byla na roční a bohužel nás asi nemine chirurgie s pindíkem.. ☹ nejde nám vůbec stahovat.. 😢

Tak a já jdu spát,páč zítra zase balíme k mamce.. 😉 Tak hezký týden. 😉

dukie
17. srp 2009

Ahojte holky. 🙂 Nedočítám, nemám čas, Toníček už bude vzhůru... jen chci reagovat na příspěvek honzulky...

My chodíme už asi 4 měsíce na nefrologii kvůli tomu přerušovanému čůrání... a paní doktorce se zdá předkožka úzká, ale na nějaký řezání to není (i naše dětská říká, že se to časem spravuje, předkožka "vyroste", že se čeká... a ve 2 letech se prý uvidí, to by to už mělo jít přetahovat, prý...). Dostali jsme na to mastičku (nějakej tri... cosi, teď mi to z hlavy nevypadne) a po koupání vždycky trošičku máznem tu dírečku na předkožce a párkrát lehce "zacvičíme", tj. napneme ji jakobychom ji chtěli stáhnout... a dírečka se pomaličku zvětšuje (a to na počátku skrz ni nebyl vůbec vidět žalud, teď je to mnohem lepší, dírka je při napnutí předkožky cca 3 mm, což je pokrok... 🙂 ). Čímž nechci nijak shazovat chirurgii, každý případ může být úplně jiný... ale možná bych to zkusila ještě na chvíli ukecat a trénovat... na tu chirdu, když se to nebude zlepšovat, přeci můžete vyrazit i za dva tři měsíce, ne? 😕

uci
17. srp 2009

ahojda holky
tomikovi jedno velkeeeee blahozelanie! to je chlapak - 1 rocny 😀 a za chvilu sa k nemu pridaju aj tie nase dietky a uz to nebudu tie nase bezbranne uzlicky ale tvrdohlave svojrazne osobnosti 😵 holky to je neskutocne ako to leti 😨
honzul - jj, to budu zubky, u nas je to to same - presne ako pises, stale sa v noci budi so strasnym placom ked jej ide zrovna zubok, coz je u nas dost casta zalezitost 😉 ale tiez je celkom symbolicke, ze si to tomik nacasoval na tie "predporodne bolesti" 😀 mozno si fakt chcel zaspominat 😀

dnada
17. srp 2009

Ahoj holky!!!

Tomáškovi vše nej k 1.roku !!!

nedočítám vás,ani tu poslední stránku,jen sem zaskočila sdělit, že Maroušek od 11.8. chodí sám 😎 Je to šikulka. 22.5. se poprvé posadil,postavil a ani ne za 3 měsíce už ťapká sám a jak se u toho naparuje 😀 Jako páv ,je to strašně krásné,škoda že sem nejdou dát videa 😀 😀 😀 No ale vy to samo máte doma taky,takže si užíváte nebo užijete první krůčky též. Mějte se fajně ,mizím,je tu bouřka a malého budí hřmění 😖 Pa pa

ada80
18. srp 2009

Ahoj holky 🙂
lis:všechno nejlepší k narozeninám,hodně zdraví,štěstí a lásky a at ti Káta dělá jen radost.

lisounek
autor
18. srp 2009

adi moc dekuji uplne jsi me vyrazila dech, ze si to pamatujes 😲 😲 😲 ty blaho ale jako fakt...no jsi uzasna!!!!!! 😵

lisounek
autor
18. srp 2009

ja jsem mela krasny den, manza me hyckal a taky Kata nas nechala vyspat, spali jsme do neuveritelnych 10 hodin (v 7 hod teda mela mlicko)...pak jsem dostala puget, darecky, pizzu az do domu, pak jsme jeli do bazenu, kde se i Kate moc libilo, pak kaficko cukrarna a ted vecer manza delal super veceri...ted uz chybi pry jen striptyz nebo masaz... no ale to jsme se prejedli, tak to uz moc nevidim jako fakt nadhera a to jsem rano mela pocit, ze je vse divny, protoze mi nebylo teda nejlepe...a co musim rict, Kata posledni dva dny usnula bez me asistence...a dnes teda ani nepipla...jsem koukala jak blazen, v chuvicce si povidala a ja mela kliddddddddddddddd nemozneééééééééé 😵 😵

lisounek
autor
18. srp 2009

dnad teda sikula ten Marosek...K jako nechodi, ani pokus a ani to nevypada..jako nechapu vse mela rychle leze jak fredka snad uz pres pul roku, ale jako nema potrebu neco vic...tak snad do Vanoc neco prijde 😀 😨

ada80
19. srp 2009

lis:úžasná nejsem,jen si prostě pamatuju kdy máš narozky.Tak to jsi měla včera pěkný den vid?Aspon,že jste si ho jako rodinka užili,chtělo by to mít narozky častěji 😀
My se máme fajn,Vandulka pořád chce chodit za ruce,někdy jen za jednu ruku,ale to má ještě vratký nožičky ale zkouší to pořád znova a znova takže já z toho budu za chvíli celá nakřivo.Taky má ted období,že pořád a na všechno říká ne tak máme veselo,jinak je ale hodná.

dnada
19. srp 2009

jéé,lis ,to sem netušila,že jsi byla oslavenec!!! ještě že Tě ada práskla 😉 Dodatečně vše nej nej nej ,hlavně zdravíčko a štěstíčko a zbytek dorazí sám 😎 A nebuj Káťa taky jednou začne. No já Mářího načapala asi před 14dny jak přechází od nábytku k nábytku,jak si všiml že ho vidím,sedl si na prdku a rozplakal se. No a taky sem mu koupila cca před 14dny odrážedlo autíčko(šupnu fotku do alba) a on ho vodil po zahradě. Jinak vlastně den po jeho prvních narozkách se mě chytl za ruce a nechal se vodit.Co sem mu koupila to autíčko,tak začal chodit za jednu ručičku a cca po těch 14ti dnech se rozťapal sám 😎 No vlastně po přesně po měsíci co začal chodit za ručičky 😎 Takže ťapě ve 13ti měsících. Hele kamarádky malej nechtěl chodit za ruce vůbec a začal sám chodit v 16ti měsících a taky mu nic neuteklo a je zdravej.Holt některý si vystačí s tím co umí. Vem si že Mára ještě v 10ti měsících jen ležel na břiše a plazil se nebo válel sudy,taky sem si myslela,že bude takový trochu pozadu a dle mé dětské dr je to úplně OK.Čím dýl jsou na zemi tím mají silější svalíky a umí toho víc než když začnou chodit 😉

jinak musím říct,že Mára přestal mluvit,tím jak začal ťapat. Asi se fakt mozek vyvíjí půl na půl.Dokud se plazil mlel jak o život máma,táta,bába,děda(dádl) auto,ítí(jako svítí),ham a teď jen chodí a mlaská,nejen když chce jíst ale i když chce nakojit,tak mi leze do výstřihu(což je šílený,hroznš mi to vadí,tak mu to furt zakazuju a říkám že stačí ukázat a ne se mi sápat na kozy) ale i pití normální (jako čajík). Ale jinak teda musim uznat,že na roční dítě poslouchá a už se přestal i tolik vztekat(ještě aby ne,když ho vždy překřičím,jakmile se vztekat začne 😀) Tak jdu hodit nějaké foto do albíčka a mizím 😉

adul,koukám , že taky už ťapete za ručičky,to je moc fajn ,za chvilku se Ti taky rozběhne a záda bolet přestanou 😉

Hezký sluníčkový den všem

dnada
19. srp 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... tady jsou nějaký ty fotečky.... já jdu na druhý pokus uspání ,snad už usne,mrška nespavá....

bobinna
19. srp 2009

ahojky maminy,

nemám moc času tak jdu jen poreferovat o nás...

narozeninky jsme oslavili na jedničku... dostala botky, oblečení, talířek s mističkou(který se přidělá přísavkou na stůl a prý nejde sundat... tak jsem to zkusila vydržel tam celých pět minut než to schodila na zem i s ídlem...🙂) potom hračky a taky korunky za které koupíme dle potřeby něco... a taky jsem udělala ovocný dortík s piškotem a docela jí chutnal...

na prohlídce u paní doktorky taky vše v pořádku máme 8600g a 78cm... 2 zoubky a další 3 už jsou skoro venku (taky jsme si parádně užili prokňourané noci), a malinkou pupeční kýlu ale prý je zanedbatelná takže s tím nic dělat nebudem, a byli jsme už taky u paní zubařky tak nás povozila na křesle koukla do pusiny a jeli jsme domů...

a posledních pár dní začíná chodit sama, jak píše dnad taky jsme jí párkrát načapali jak si chodí po chodbě a když jsme jí pochválili jak je šikovná tak si kecla a dělala že nic... ale teď už capká sama a pěkně ale taky se ještě dost kymácí

jinak přejeme Lukýnkovi od Lenc k narozeninkám všechno nejlepší hodně zdravíčka a hodně dárečků...🙂

a taky všem kdo tady měli nebo budou mít narozeninky všechno nej, nej, nej... a spoustu splněných přání...

mějte se hezky a užívejte krásné počásko...

uci
20. srp 2009

jj lis, tiez prajem vsetko naj naj 😉
dnada teda ten tvoj marecek je riadny fesak 😵 uz teraz ma taky ten kukuc ako že "holky žerte ma" 😀 to bude asi riadny balič ked vyrastie 😀

uci
20. srp 2009

jo holky a tu som objavila jeden super navod ako si natrenovat, ci ste pripravene na dieta
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
no, ma to len jednu chybu, ze som to neobjavila este pred tehu a pekne nenatrenovala a psychicky sa na to nepriipravila, teraz by som aspon nemala depky, ze som nanic mama 😀

dnada
20. srp 2009

uci - no to bude asi po tatínkovi,on je taky fešák,jen v té hlavě nemá moc jasno,v tom snad bude po mě,rozhodný a odpovědný.... jinak odkaz dobrý ....trošku straší budoucí mamky ,ale ony tomu stejně neuvěří až do té doby než si to prožijou 😉 ono se na mateřství nejde jinak připravit jen tím mateřstvím rovnou 😎 A psychika se musí trénovat pořád. Počkej až budou naši mrňousci v pubertě,to se teprv začnem vzteky svlíkat z kůže 😀 😀 😀 Zatím to jsou malá milá ovladatelná zlatíčka(když neposlechne,chytneš ho a odneseš,pak už to nepůjde 😀 😎

uci
20. srp 2009

no neviem neviem dnada - to moje sice zlaticko je a najvacsie na svete ale teda ovladatelne rozhodne nie 😉 odniest ju sice mozem kam chcem ale to je tak asi vsetko 😀 pri prebalovani, krmeni a aj vsetkom ostatnom totizto nado mnou neustale vitazi - a vzdy je to rovno KO 😀