Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
28. srp 2009

lis-vyprdni se na doktorku.. 😉 Jeník mi u tý naší brečel taky a musela jsem se dost snažit,aby k ní našel důvěru..Ona by se nad tím měla spíš zamyslet,než prudit do tebe.. 😉 A s chůzí to taky neřeš..až bude její čas,tak vykročí.. 😉 Já musela koupit takový vodící kšíry,páč venku se mnou Tomik už nechce za ruku a pouští se mně a hlavně já po týdnu vodění u mojí mamkdy mám natažený svaly na rukách a nohou a zatuhlej krk.. 😠 😢 Takže to bolí jak blázen,lezu jak stará babka a tak.. 😝 Tak mizím znovu,páč mi tu Tom řádí..Tak pa a hezkou oslavu.. 😉 😵

dukie
28. srp 2009

Ahojte. 🙂

Všem děkuji za přání k Toníčkovým narozeninám i k 1. zubu - gratulace mu vyřídím. 😀

lis: Též si myslím, že se máš na doktorku vyprdnout. Víš, co mi řekla ta naše, když tam Toníček v 10 měsících řval jak tur? Hned se dívala do papírů, jak že je to starej, že už je pěkně chytrej, že ví, že ho tam nic dobrýho nečeká. 😀 A o nějaké fixaci na matku nepadlo ani slovo. 😎 Tak buď ráda, že máš chytrý dítě, že si to už dokázalo spojit. 😀 😀 😀

Jinak s tím chozením a slabou páteří... nikam nespěchejte, já četla, že za ručičky se děti můžou vodit, dokud nechodí samy, že to je v poho, ale mělo by to být tak, že je nevytahujete nahoru, naopak, když je držíte za ručičky, měly by být Vaše ruce zhruba ve výši jejich ramínek. Prostě tak, aby se o ně mohly opřít a udržovat líp rovnováhu, ale aby se na ně nemohly "věšet". 🙂 A pokud jim takto ťapání nejde, tak raději počkat. Ono to přijde v pravý čas. 😵 Ti prckové moc dobře vědí, kdy je ten nejlepší okamžik Vás překvapit. 🙂

Toníček nám naopak teď už skoro běhá, nedaří se mi dokonce udělat ani fotku, protože než stihne ten foťák zaostřit a já to zmáčknout, už stojí půl metru ode mě. 😀 Tak nevím, kdy mu pořídím nějakou tu "chodící" fotečku. 😀 No a nebo mi utíká tak rychle, že je na fotce už jen v dálce malej človíček, resp. jeho záda. 😀 A na zavolání se ani neotočí, protože přece utíkat je velká sradna a ještě větší, když mě mamka honí, že jo. 😀 😀 😀

lisounek
autor
28. srp 2009

joj ja se vzdy trefim kdyz tu nekdo jee 🙂

lisounek
autor
28. srp 2009

juhůů Karinka krucek a Tonicek zoubek krasne ty pokroky at uz v cemkoliv...

uci: Kata se obcas pusti a stoji, ale vetsinou kdyz neco drzi v ruce jinak moc nee... ☹ ale jako ja nespecham nikam a lezeni ji bavi a pro me je to bezpecnejsi taky tak co..pak se jeste nalita 🙂

Honzul ty kširy jsou pry fakt dobra vec... 😉

nase dr. to jako chape ten plac a rika, ze ona ma proste trauma protoze byla v te nemocnici a navic si pamatuje mudru. z ockovani nebo kdyz ji brala krev takze dr.= nejaka bolest..pritom ona je fajn s detmi to umi a navic je fakt hodna a ohleduplna...no ale K ma na ni svuj nazor 😉

dukie mas pravdu nemeli by mit ruce nahore, ale jak pises v urovni svych raminek a jeste lepsi pry je drzet za hrudnicek, ale to se neda moc vydrzet...jinak ze se kazi ta stabilita uz v pocatku..ty jo Tonik je sikula jak tedy uz lítá a Tomášek asi taky podle toho ta fotka ta je dobra presne jak dukie pise v cuku letu jsou u vas 😀

dnada
28. srp 2009

ahojky holky

dukie - gratulace k 1. zoubečkovi 🙂

jdu se trochu vybrečet 😢 poslední dobou na mě pořád padá nějaký splín. Je to všechno moc těžký a nejtěžší jsou ty večery ,kdy malej spí,cítím se hrozně osamělá 😖 Přes den na malýho křičim(ne pořád ,ale víc než bych měla 😠 ) kolikrát bych se vzteky roztrhla(a rozčílí mě úplný kraviny),pak mě to strašně mrzí,malej za to nemůže,že s náma žád 😠 nej chlap není 😢 fakt mám pocit že to nezvládám a nikdy zvládnout nemůžu ☹ Asi mi z toho všeho brzo hrábne.Už ani nikam nechodíme,protože mi prostě vadí,jak všude mají ty svoje manžílky(i když taky nejsou svatý ale mají je) a já sem sama ☹ No ,jinak se omlouvám,ale nemám to komu říct,tak snad nevadí,že to píšu sem 😖 A jestli jo,stačí napsat,já už to psát nebudu. Hezký večer všem

dnada
28. srp 2009

jo a já s malým chodila tak,že sem ho přidržovala za hrudníček a on si nesl hračku nebo cokoli co si ulovil,ale je fakt,že záda sem po týdnu necítila vůbec.Ještě že takhle moc chodit nechtěl,spíš si ťapal kolem nábytku a sám zkoušel přeťapávat díry mezi nábytkem. JInak souhlas s ručičkama,nezvedat nad hlavu ale držet v úrovni ramínek aby mělo dítě oporu. Oni totiž když se tahaj za ručky tak i chodí nesprávně po špičkách

lisounek
autor
28. srp 2009

dnad neblbni sem muzes napsat co chces a porad jsme tu pro Tebe holka mas to vazne tezky, ale jako na druhou stranu ono nekdy kolikrat si na tebe vzpomenu, ze bych to brala, ale to je jasne, asi na par dni a co pak? mas pravdu i mizernej chlap je porad chlap a ikdyz neni doma, tak porad nekde jako je a muze podat pomocnou ruku, nekterej min a nekterej vic..jako ale ty vecery to musi byt fakt psycho....hele a co nejaky inzerat? Ja vim, asi se mi blbe radi nebo tak se do toho pletu, ale vzdyt by se treba nejakej solidni chlap nasel..hmm ale tak vzdycky je to riziko to chapu 😢 na druhou stranu z meho pohledu jsi fakt superzena, protoze to vsechno musis zvladnout a tve dite si myslim,ze si toho jednou bude vazit (pokud ho bohuzel nezkazi spolecnost jinych nezralych jedincu)...snad ti jednou bude velikou oporou...a s byvalym jako s tatinkem asi zadne usmireni nehrozi ze? promin ze se tak ptam, spis clovek nezna to pozadi a tak...ale jako psat to nemusis pokud to nejde nebo tak.. 😒

lisounek
autor
28. srp 2009

jinak i ja jsem nekdy nechutne vztekla a to chlapa mam a pak bych si nafackovala, jak pises rozhodi me kraviny...

jo a K prave chodi hodne po spickach, coz je uplne blbe a strasne se prohyba v zadickach, takze to se mi fakt nelibi a lepsi nechodit... 😲

dukie
28. srp 2009

dnada: Holka, jak píše lis, jsme tu, kdykoli budeš potřebovat. 🙂 A upřímně... je mi skoro líto, že jsi tak daleko, páč jináč bych Ti hnedka navrhla sem tam se projít s prckama společně. Páč já sice chlapa mám, ale evidentně žijem nějak divně, protože vždycky všude chodíme buďto já+Toníček nebo on+Toníček. Všichni tři jen výjimečně. 😝 Takže s náma bys depku mít nemusela. 😀 A souhlasím na celé čáře s lis... s chlapem je to někdy hrůza, ale bez něj je to ještě horší. Takže se na to dívám úplně stejně jako ona - klobouk dolů, že to zvládáš. A ikdyž máš někdy opačný pocit, zvládáš to báječně! Já si vůbec neumím představit být na Toníčka sama. Teď už teda docela jo, ale těch prvních cca 8 měsíců teda ani náhodou... to bych asi vypustila duši. Takže fakt jsi moc velká šikulka a máš můj obdiv. 😵 A moc Ti držím palce. 🙂

Radit Ti těžko nějak můžu, že jo... my toho, jak píše lis, víme prd, jak to se svým životem máš. Ale rozhodně bych nápad lis nezahazovala... možná bych zkusila najít nějakého kamaráda, ten inzerát by mohl vyjít a není na tom nic divnýho (naši se tak poznali a jsou spolu přes 30 let, já tak manžela taky poznala), ono ... jak taky chceš dneska sehnat nějakýho, co nechodí do hospody, na diskotéky, netahá se s ženskýma a má smysl pro rodinu a je svobodnej a ... a tak vůbec. V hospodě ho nenajdeš, u baru taky ne, přes kamarádky taky ne... a doma v jeho dílně ho těžko objevíš, že jo. 😀 A když už ho potkáš na ulici, tak máš smůlu, páč na čele svůj rodinný stav napsaný nemá. Ovšem o tom by se mělo veřejně hovořit, páč by to do značené míry ušetřilo lidem trápení a různá nedorzumění, kdyby to každej měl napsáno na čele. 😀

No a pokud se Ti do toho nechce, nemáš chuť, sílu, nevíš, jestli nechceš Marečkova tátu nebo cokoli jinýho... tak bych rozhodně mezi lidi zase chodila. Čert vem ty chlapy, co tam maj jiný ženský... budeš mezi lidma, to potřebuješ! Potřebujem to všechny... doma s prckama je fajn, ale tak dva, tři dny. Delší doba bez komunikace s dalšími dospělými je o ústa. 😝 Fakt, holka, jak se tak říká... jdi do toho prsama. 😎 Mareček potřebuje mít klidnou mámu, tedy alespoň tak, jak to jen jde, nervy nám rupnou občas každé, co si budem vykládat. 😀 Holka, drž se... a když bude zle, fakt se neboj psát. Já se sem taky chodím často "vyplakat"... páč taky tak nějak nemám moc komu to povyprávět...

dukie
28. srp 2009

Jo, jinak jsem ještě chtěla povědět, že oslava byla prima, akorát Toníček byl strašlivě vyjukanej z dortu, mračil se a nechtěl se ho ani dotknout, natož se usmát na fotku. ☹ Ale jináč to bylo príma. Od dědečka dostal speciální dárek - klávesnici. 😀 Moc se mu líbil její konektor, furt ho ožužlával a tahal ji všude za sebou za šňůru. 😀

lisounek
autor
28. srp 2009

dukie napsala jsi to moc hezky uplne to pohladi po dusi 🙂 🙂 a dej brzy fotecky z oslavy ju?? tesim se ...i na zamraceneho Tonicka 😵

Jinak presne dnad kasli na ostatni potrebujes vzpruhu nebo se alespon sejdi s kamoskou co ma dite nebo tak at prijdes na jine myslenky nebo s kamoskou bez ditete, at prave nemusis myslet jen na tu detskou komunikaci 🙂 urcite to pujde..hlavne vis jako bude to znit blbe, ale clovek ma vzdy chut se uzavrit a sedet doma a nechat svet plynout, ale jako sebelitost nikam nevede...ja takovy dny mam proste sediim doma a kdyz Kata spi nic se mi nechce, cumim nejak do blba nebo brecim a pak si reknu nedelej proste chudinku a zij!! A jde to i s tim deckem, ikdyz je to slozitejsi..hele ja nikoho na hlidani treba nemam, ikdyz bych asi tchyni mohla, ale ja ji proste nereknu a nechci ..takze jsem blba, unavena, vyzdimana a presto se snazim porad neco podnikat...obcas si dam den klidu a pak je mi fajn....a jsi sikovna zvladas spoustu veci, ridis auto, coz je velka vyhoda a klidne se seber a jet s Maroskem nekam kde to mas rada, jen se tak cournout nebo pokochat do prirody, vzdyt ono ti to zase neco da a nikdy nevis, koho clovek potka ... jo a je to zvlastni ja taky s chlapem nikde moc nejsem 😀

dukie
29. srp 2009

Ahojte holky. 🙂 Tak tady je pár foteček z oslavy. 😵 https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... Další fotečky přidám, až bude víc času si je projít a nějaké vybrat. Teď nestíhám... 😝 Jinak počasí je tady v Brně dneska fuj, fuj, fuj, normálka bych akorát tak pořád spala... Ale pojedu s Toníčkem asi k našim, manžel potřebuje pracovat, tak bude aspoň trošku vzrůšo a Toníček snad bude spokojenej. 🙂 Mějte se moc a moc krásně! 😵

honzulka
29. srp 2009

Ahoj holky.. 🙂 Tak jdu na Vás zase kouknout a tady taková smutná nálada... 😢
dnada-holka naše,drž se.. ☹ Věřím,že je to pro tebe těžký,ale znovu to musím napsat,smekám před tebou.. 😉 Vím,že tohle teď pro tebe povzbuzení není,ale uvidíš,že ty chmury zase přejdou.. 😉 Ten pravý chlap pro tebe a tatínek pro Marečka někde určitě čeká,jen jak přijde ten pravý okamžik,tak se potkáte,uvidíš.. 😉 A určitě bych se taky nebránila seznamce.. 😉 Jednak si tam s někým můžeš třeba popovídat a třeba tam i někdo bude čekat na takovou statečnou a silnou ženskou jako jsi ty.. 😉
A jinak s tím plakáním tady..Vždyť proto tu jsme,abychom se mohli tady vyplakat a když nám holt nedá nikdo podporu doma,tak jí snad každá vždycky dostala tady.. 😉
dukie-před tebou smekám s dortíkem.. 😵 Jsi fakt šikulka.. 😉

Jinak musím říct,že jsme dnes zajeli kšíry vodící a fakt můžu doporučit.. 🙂 Jednak Tomík byl naprosto spokojený,že má volný ručičky a může si sáhnout na vše,co mu pod ně přijde a já tak netrpěla na záda.. 😉Já s nima mám totiž problémy už od těhu s jeníkem,že když jsem v takový tý blbý poloze polostoj-polopředklon,tak se nemůžu pak narovnat.. 😠Potřebovala bych masáž jako sůl.. 😠Sousedku chodí masírovat kamarádka,tak už jsem několikrát přemýšlela,se zeptat,zda by mě nevzala taky,ale je mi to blbý,tak raději čekám,zda ji to napadne mi to nabídnout.. 😀

dnada
29. srp 2009

holky,moc díky za podporu .

dukie,ani nevím,zda sem přála Toníkovi k ročku,sem ostuda já vím. tak snad trochu dodatečně vše nej 😎

lis - já vím,nikdo to nemá jednoduchý,ani Ty ani dukie ani další. Už sme týden doma,ani nakoupit sme nebyli ani na poště,kam budu muset zajet,takže asi si zítra uděláme výlet po Plzně do Tesca na poštu a něco málo nakoupit,jelikož není moc penízků ,tak fakt jen něco málo. Jinak inzeráty,to je věc sama pro sebe. Každej chlap hledá štíhlou blonďatou a hlavně blbou modelku(teda mi to tak připadá) Já bohužel nejsem ani jedno z toho. Pořád mi ještě chybí shodit cca 15kilo(i když už přes 20je dole,za což sem fakt ráda ale nemůžu se dokopat ke cvičení),blond tak trochu už taky nejsem a hlavně nejsem blbá a co chlapy sere nejvíc je,že sem soběstačná(dle jejich názoru a nikoho tím pádem nepotřebuju)peněz na rozhazování taky rozhodně nemám a cizí chlapy si domů zvát rozhodně nebudu hlavně kvůli maléému. JInak se sploditelem je to pořád stejný,ten ani neví že malej už dávno tape sám,naposledy tu byl před měsícem a ukáže se možná až někdy v říjnu a takovýmu člověku se táta říkat fakt nedá. Absolutně žádnej zájem. Teda on by zájem měl ,ale jen o sex a o to fakt nestojim a nebudu spát s chlapem jen proto,aby sem jezdil častěji,to ať si ho vy.oní,no ne? JInak výletíme do přírody zřídka,spíše sme na zahradě,doma hodně práce a to sme taky venku. A mě je teda lépe když něco dělám,aspoň nemám myšlenky na ,,kraviny'' . Mě zas často připadá,že když nic nedělám,že se zbytečně flákám. Teď třeba pořád háčkuju,už zvládnu cca 30cm dečku v průměru za 2 dny. Jestli chceš,můžu hodit nějaký fota do alba,co sem vytvořila. Moc toho zatím není,asi 6 kousků,ale přeci aspoň něco. JInak s kamarádama je to takový divný,mám jednu kamarádku co má o trochu staršího špunta,jinak jezdím jen ke známým ,ale ty bydlej tam odkud pocházím,tzn mám to k nim jako k našim 120 km a na benzín každý víkend taky nemám 😢 Takže většinu času sem stejně sama a bez lidí,což mi tak moc nevadí.Prostě po více jak 5ti letech co žiju sama mi to leze na mozek. Já totiž ani nežila sse sploditelem,on neměl zájem o nic jinýho než o sex.Nikdy se mnu nebyl ani nakoupit.Jo jednou se mnou byl na diskárně,toť vše. No asi tak no

lisounek
autor
29. srp 2009

dukie krasnyyy dort tyjovka teda jako kloubouk dolu!!!!!!!!

honzulka
29. srp 2009

dnada-uvidíš,že ne všechny chpi táhne modelka.. 😉 Ti rozumnější totiž raději normální ženskou.. 😉 Je fakt ale,že chlapi mají asi tak trošku strach z ženských,co si vystačí sami a jsou tak soběstačný jako ty.. ☹ Tak možná jim to moc nezdělovat,páč to si oni zase pak přijdou nepotřební.. 😨 Ale zkus to,třeba si můžete jen nějakou dobu pokecat a tím si přivedeš do života hlavně nějakou změnu.. 😉
A máš pravdu v tom,že je lepší něco dělat,než sedět a přemýšlet nad tím,jak to je.. 😉 Ono to ty myšlenky zažene,ale stejně tam zůstanou uložený na příště,takže vyplakat pomůže určitě taky.. 😉

dnada
29. srp 2009

honzul - no ono těžko nezdělovat,když jedna z prních otázek je jakto že si s malým sama a pak jak dlouho žiješ sama bez chlapa??? no a co mám říkat? Lhát? to já neumím,takže řeknu pravdu a je t v pr.eli a možná i o kousek dál. Bohužel. A po pravdě já sama ani nevím,zda bych tu někoho snesla. Fakt žiju už moc dlouho sama a nevím,jestli se chci s někým dělit o to co sem dokázala sama a zda si někdy někdo bude vážit toho co sem zvládla vytvořit jak na zahradě tak doma.

dukie,moc krásnej dortík,kam já se na Tě hrabu 😎 I když je fakt,že sem ho dělala na rachlo 4hodiny před oslavou,jelikož sem nic nedělala,protože sem netušila,že dorazí kamarádka s manželem a jejich prckem...

honzulka
29. srp 2009

dnada-tak můžešbýt trošku tajnůstkář a nemusí ten chlap vědět,že si to vše děláš sama a na druhou stranu,proč by to nemohl začít dělat někdo jiný... 😉 Já vím,že nestojíš o to si domů hned někoho přivést,proto jsem myslela tu seznamku a jen si s někým začít třeba povídat po netu.. 😔 Prostě jako vnést si domů toho chlapa jen nenásilně.. 😉 Ale já můžu houby radit..ale púravda je,že než jsem poznala MM,tak jsem žila na vesnici a tam moc chlapů pro mě už nezbylo a tak jsem si taky říkala,že půjdu na seznamku.. 😉 Proto na tom nevidím nic špatného.. 😉
Tak všem přeji dobrou noc a hezkou neděli.. 😉

ada80
30. srp 2009

Ahoj holky
lis-Kačence přejem k prvnm narozeninám hlavně hodně zdraví,štěstí úsměvů na tváři a at vám dělá jen radost.

dukie
30. srp 2009

Ahojte děvčata. 🙂

dnada: Víš co Ti povím? Já se počítám taky spíš mezi ty "samostatnější", před manželem jsem skoro 4 roky chodila s klukem, se kterým jsem se vídala jednou až dvakrát týdně a celkově to bylo celý na prd... ale to sem nepatří. Jde mi o to, že se o mě moc nestaral, takže mi nezbývalo než se starat sama... zvládla jsem si tehdy zařídit fakt úplně všechno, udělat drobné opravy na autě, naučila jsem se formátovat harddisk, instalovat systém a všechny programy a vybrala si sama novej notebook a prostě fakt úplně všechno, co jinak bývá většinou doménou mužů... Chodila jsem tehdy do práce, studovala dálkově vysokou a podnikala. Když jsem se s ním rozešla, tak byl taky trošku problém najít mužskýho, takže vím, o čem mluvíš.

Ale na druhou stranu... jsme ženský a musíme to s těma chlapama prostě trošku umět. Moje tetička, bohužel již zemřela, byla v tomhle úžasná žena. Se strýcem spolu byli od 16 let, ona byla nesmírně inteligentní a schopná, on voják z povolání často mimo domov. Ona si zvládla udělat a zařídit snad všechno, ale nebyla hloupá... naopak, vždycky si nějakou tu mužskou práci nechala pro něj, aby až přijede domů, měl pocit, že ho potřebuje a že se má o koho starat a že ji vlastně přijel zachránit. 🙂 To není přetvářka ani lež... prostě jen některý věci neudělala a požádala ho, jestli by to mohl zkusit opravit nebo tak. A pak mu poděkovala a pochválila ho, že je dobře, že už je doma, páč ona sama by to určitě takhle nezvládla. 😵

Chlap může vědět, že jsi chytrá a schopná a šikovná a všechno. Na druhou stranu mu můžeš povědět - a hlavně dávat mu to alespoň čas od času najevo - i to, že jsi křehká a že už třeba nemáš sílu to zvládat všechno sama, že bys byla ráda, kdybys měla někoho, s kým se o vše budeš dělit a kdo Ti s tím a tím pomůže a kdo Tě bude hýčkat. 🙂 Protože i silné ženy potřebují lásku a péči. 😵

Tohle každej rozumnej chlap musí pochopit. A jestli ne, tak ať si jde, není prostě ten správnej. 😉 A jak říká moje kolegyně z práce, je ji pětačtyřicet a říkává to nejen o vztazích partnerských, ale i o zaměstnání a tak vůbec - kdo mě nechce, ten si mě nezaslouží. 😀

A jen tak mimochodem... můj první kluk miloval, když byla ženská schopná, inteligentní, samostatná. Dokonce miloval na ženských i krátký vlásky, což většina mužů, řekněme si upřímně, spíš nerada... A dodnes je bez partnerky, tedy nezadaný, svobodný... a je to úžasnej kluk, není nezadán proto, že by byl nějakej špatnej chlap, naopak, teď asi 10 let makal a makal (skoro nebývá doma, jezdí po celé republice, prostě podle toho, kde má zrovna stavbu), aby si vydělal na auto a na byt, nechtěl si hledat žádnou ženskou a mít děti dokud nebude zajištěnej (drží se hesla, že žáná antikoncepce není dokonalá). Je to zvláštní, ale prostě je to tak. To říkám jen proto, abys věděla, že jsou i takoví chlapi, co ty soběstačný ženský rádi... a že i tito muži jsou stále ještě nezadaní. 🙂 Jen je prostě najít. 😵

dukie
30. srp 2009

lis: Tak jsem se tak rozepsala, až jsem zapomněla připsat, že Kačence přeji jen to nejkrásnější a ať vykročí do dalšího roku tou správno nožičkou. 😵

lisounek
autor
30. srp 2009

dekujeme je to fuska oslavy a tak vy uz vite o cem mluvim... 😔

dnada
30. srp 2009

lis - Kačcce vše nej nejen do dalšího roku sle i dalších let 😉 Jo oslavy,raděj nedělat ,viď 😀 Ale zase,když pak vidíš ty nadšený očička,který malej teda měl,když viděl dort a když se v něm patlal a já sem se smála byl o to víc nadšený 😎

dukie - jo holka,ani netušíš,jak moc sme si podobné. Víš,já dřív bývávala úplně jiná než sem posledním cca 6let. Dříve vše muselo být podle mě,ne jinak.Nikdy sem neuznala že by mohl mít i druhý pravdu,do všeho sem všem kybicovala a tak.No prostě hotová namyšlená fůrie co všechno zná .všechno umí a všude byla 😀 Dnes sem úplně jiná a musím říct že mě to stálo hooodně přemáhání a hlavně sebekontroly abych přestala být taková. Dnes dokážu i mlčet a popřípadě,když někdo náhodou pomůže a udělá to nedobře i tak poděkuji za pomoc a popřípadě předělám až když tu není,tím pádem o tom neví. JInak pomoc já opravdu potřebuji,mám jen dvě ruce k tomu už chodící dítě,což zase není na škodu. Dneska sem třeba skopávala kus svahu,chci si tam udělat kaskádovou skalku.Malej mi seděl pod nohama)trochu překážel ale já sem si ho vždy přamístila kam sem potřebovala) a hrabal se v hlíně.Pak viděl že ji nakládám do kolečka tak mě hned začal napodobovat a házel ji teda většinou až za kolečko ale snažil se 😀 Už je z něj pomocníček. Když zalejvám stromky a kytičky,tak plný kýbl nesu já tam a prázdej táhne malej zpět k hadici,čapne hadici,šoupne do kýble a čeká až pustím vodu. Je šikulka 😎

Víš sem normální ženská,co jenom žije mnoho let sama,má dům s velkou zahradou,dítě,hafinu,pár koček a hluboko do kapsy. Prostě já vím,že až zase budu mít peníze,zase se na mě přilepí nějakej typu mého bývalýho a začne vysávat co se dá. A na takový já sem lepidlo.normální chlap si o mě neopře ani kolo.

Nu což,já si už dlouho říkám,že nemám nárok na štěstí,jakmile se mi začne trochu dařit a jsem spokojená,prostě hned se musí něco stát a vše se pokazit. Prostě si na to musim zvyknout. I teď.Když je malej v pohodě,skoro nepláče ,ani když upadne,prostě máme super den občas i pár dní,tak pak se to otočí a pak to stojí za to.Kňourá celej den,pořád po mě leze a tak.Je mrzutej atd. já vím,koukám se na vše moc černě,když mě to tak prostě přijde,že jakmile se začnu trochu radovat,tak hned dostanu kopanec do ledvin ,abych si sklidnila a přestala se radovat. A to s tim Tvým bývalým. J8 takhle žila poslední 3roky. A už asi tak od 12ti sem mamce říkala,že se nechci vdávat,že to nemá smysl a že si nejdřív seženu dobře placenou práci,koupím si dům a pak si budu moct dovolit dítě. No a tak nějak sem v tom svým proroctví zapomněla na nějakýho fajn chlapa. No i to se stává. JInak před těhu sem měla 3 práce,do 4tého měsíce těhu sem měla práce dvě,pak sem měla 3 autonehody,poslední v 7mém měsíci těhu,pak už sem ša na marodku/málem sme v tom autě umřeli oba já i malej) a jen tak mimochodem sem si před těhu vydělala cca 50tis měsíčně a dnes mi zbývá z rodičáku cca 800kč 😀 Nemít úspory sem dávno v pr.eli 😎

Jinak sem holky ráda ,že radíte.Jen raďte,i když mi to teď připadá zbytečný,mozek si pamatuje spoustu věcí a třeba se jednou nějaká ta rada bude hodit 😉 Tak přeji hezký nedělní večer

bobinna
31. srp 2009

ahoj holky,

tak zítra máme den D ... Petřík má od rána bolení břicha dokonce se odpoledne strach pos....., pořád ho utěšuju ale sama mám taky strach ... jak to zvládne, jestli mu půjde učení, se mnou se máma neučila učila jsem se po svým a teď nevím jak bych mu měla pomoct nebo ho motivovat k učení ☹ , mě je taky nějak divně asi mám nervózu ...

a taky mám strach ze šikany ... aby mu někdo neubližoval ... ach jo musím mu víc věřit a doufat že to nějak zvládneme ... vy se tak máte že tohle nemusíte zatím řešit ...

lisounek
autor
31. srp 2009

bobi to zvladnete musite.. 🙂

dukie
31. srp 2009

bobi: Určitě to zvládnete, jak pšíe lis, musíte, nic jinýho Vám nezbývá. 😉 A neměj z ničeho strach. Buď ostražitá, hodně si s malým povídej o všem, co se ve škole děje... abys mohla zachycovat případné varovné signály... ale hlavně nepanikař, opravdu mu musíš věřit, začíná z něj být "velkej" kluk... a čeká nás to všechny, takže v tomhle je to spravedlivý. 😉

Držím pěstičky, ať se mu ve školičce líbí a všechno zvládá. 🙂

honzulka
2. zář 2009

Ahoj holky.. 🙂
Teda tady se normálně spí.. 😲

Koukám,že tu máme prvního školáčka... 😵 Tak gartuluji... 😉 My jdeme s Jeníkem 14.9.poprvé do školky,tak jsem na to taky zvědavá,jak to zvládnem.. 😉Kdo bude plakat víc,zda mi nebo Jeník.. 😎 😔Ale pořád si říkám,že jemu tam bude dobře-bude mezi dětmi a ne odkázaný na mě,kdy s ním můžu jít na hřiště.. ☹A dokonce je místo ve školce i v tý vesničce,co se snad příští rok nastěhujeme,tak snad nám ho vezmou i tam.. ☹ 😉

Jinak u nás novinka..byla jsem nakonec s Tomikem na tý Chirurgii..Moc hodná paní doktorka,řekla nám,že je na řešení ještě čas,že se to řeší až tav 1,5-2 letech.Takže jen zkoušíme stahovat a když to nepovolí,tak v 1,5 dostanem léčbu tím Triamcinolonem,co jste asi měli vy Dukie..Prý se to maže nejdříve 4xdenně a pak se to snižuje(už jsem o tom i četla 😉).Tak uvidíme..jsem klidnější,že znám názor odborníka,páč tý naší muře nějak nevěřím.. 😠
No a od včerejška se snažíme odnaučovat dudlíka při odpoledním usínání.. 😀Tak včera v pohodě si povídal,pobrekával a usnul a dnes pravda trošku déle,ale zatím to taky zvládá.. 😵Tak jsem ráda.. 😉
A Jeník už skoro týden chodí po obědě taky sám.. 😎Sice ho musím do postýlky zahnat ale vydrží tam a nakonec i usne.. 😉 😵Včera se mu tak dobře spalo,že se chudák po roce počůral a tak plakal a byl nešťastnej... 😢Tak mi ho bylo líto.. ☹

lis-krásný dort... 😵Můžu se zeptat,kolik tě stál?Jen abych měla představu.. 😨Švagrová totiž dávala v Praze dělat Mašinku a dala za něj 800,-.. 😲To mě vyděsilo.. 😕

lisounek
autor
2. zář 2009

Honzul me ten dort delala maminka moji kamaradky, dala jsem za nej 300kc a jeste se se mnou dohadovala, ze jako tolik nechce...a mam pry predplaceno na dalsi dort...jako ale normalne by asi stal to co pises...byla tam tuna marcipanu... 😅

bobinna
2. zář 2009

ahoj holky,

teda lis ten dortík je nádherný!!! fakt paráda jako...

tak první i druhý den ve škole až překvapil ikdyž dneska ráno trošku slzičky když jsem odcházela domů... ale jako šikula statečný... zítra se už začínají učit... a dneska přišel s tím že mu nějaký kluk na hřišti vyhrožoval že si zítra na něj ve škole počká... tak nevím jestli to byla sranda nebo máme být ve střehu... 😨

jo a stát se plácnul přes kapsu a všechny učebnice, pracovní sešity a podobný věci zaplatí za nás... jupíí i tak to byl zásah do rozpočtu...

dukie
3. zář 2009

Ahojte děvčata.

honzulka: No vidíš, tak neřezali... zdálo se mi to brzy... jo, kdyby nemohl čůrat vůbec, tak chápu, ale pokud nemá nějaký větší obtíže, tak je to asi opravdu předčasný. A ta mastička je přesně ona. 🙂 My poctivě mažeme a přetahujeme jednou za den - vždy po koupání. Vypadá to nadějně, zrovna dnes jsem jásala, jak se mu to hezky roztahuje. 🙂

lis: No téééda, tak dortík je opravdu nádhernej. 😵 A za tři stovky je to za pusu. My onehdá s manželem počítali, na kolik přijde ten domácí... když jsme vzali ten náš, tak jsme došli na nějakých 180 Kč bez energií a práce - čistě jen suroviny. A to jsme tam neměli prakticky žádný marcipán - až na ty růžičky. Takže ten Kačenčin dortík by fakt přišel na pořádný penízky. Musela to být dobrůtka. 😵 Já marcipánek moc, moc ráda... 😵 A Kačenka je nádherná oslavenkyně! 🙂

bobi: No aspoň že něco nemusíte platit... protože to je fakt děs... 😝 Kde na to mají rodiče brát. Nejdřív platit všechny tábory, páč Ti nemá kdo pohlídat dítě, babičky a dědečci na důchod nemaj nárok, takže jsou v práci a makaj... a pak ještě profinancovat školu. 😝 Tak aspoň že tohle dostanete "zadarmo". 🙂 A stran toho vyhrožujícího kluka... určitě bych byla ve střehu... ale nedělala bych z toko kovbojku, jen prostě aby Petřík věděl, že kdyby něco, má Ti to hnedka povědět, že tak je to správný, že o tom se mluvit musí, i kdyby mu vyhrožovali, že dostane nabančíno, když to někomu poví. 🙂 A že děti, které bijou jiné děti, potřebují pomoct, že to nedělejí pro legraci, ale proto, že na sebe chtějí upozornit a neví jak. 😵