Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
18. zář 2009

Ahoj holky..jdu Vás alespoň pozdravit.. 😉 U nás nic moc..kluci jsou nemocní,hlavně Tomik,nemůže ani spát,takže je stále u nás v posteli a já nespím..Je mi ho tak líto.. ☹ Ani se nechce už nechat odsávat,takže u toho hrozně pláče a než se uklidní,tak bych mohla odsávat znovu.. ☹ Nevím,zda mu kapat do nosu,páč jsem vždy byla zastáncem ať to odezní bez léků a až po týdnu dávala léky.. 😨 Jeník má jít snad už konečně 29.do tý školky,tak doufám,že se tý rýmy zbavíme a přinese mi ji znovu.. 😠
uci-tedy to je pech a hlavně fakt nevýhoda těchto moderních foťáků.. 😉 Dříve bychom měli plná alba fotek a nikdy by nám je nikdo nevymazal.. 😒

uci
18. zář 2009

jo honzul, to mas pravdu, je to nevyhoda celkovo tejto dnesnej pretechnizovanej doby - na jednej strane ponuka neskutocne moznosti ale treba v tom vediet chodit ze jo, byt takym hackerom tak som urco uz aj milionarka 😀
tak nech sa chalani rychlo vyzdravia 😉 , ale asi ako pises, 100pro zacne jenik zo skolky nosit dalsie bacily 😖 to asi ani inak nejde, tu imunitu si tie deticky musia nejako vybudovat

uci
18. zář 2009

jo a neviem ci som uz pisala ale kajka uz teda naozaj ze chodi 😵 je to rozkosne a zaroven som si tak sentimentalne vzdychla, ze tym padom uz vlastne nie je babo ale zacina jej ozajsky "detsky" vek 🙂 no a dnes som sa tym padom nezastavila 😝 😝 tak nejak som si predstavovala, ze ked uz bude chodit, tak jej pekne poviem, ze pod sem alebo chod tam a ona pojde - hehe - nechapem ako som mohla byt taka naivna 🙄

honzulka
19. zář 2009

Ahoj holky..mám zase chvilku-manžel jel pryč,Jeníka si vzal(jak jinak než s komentářem kde jsi přišel k té rýmě.. 😠 )tchán a Tomísek spinká.. ☹ Už je mu trošku lépe,ale ještě k tý rýmě mu leze nahoře zub,takže má průjem a včera malinko teplota vylezla.. ☹ Takže zase chvíli pospal se mnou v posteli,ale pak jsem ho šoupla zpět a spinkal až do 7 hodin,což už se pěkně dlouho nedařilo.. 🙂 A dokonce by spal déle,kdyby ten náš větší uličník se nevzbudil a nehulajdal.. 😀
uci- 😀 To jsi mě pobavila.. 😀 To si ještě chvíli počkáš,než za tebou bude běhat,když zavoláš či pošleš.. 😅 Ale neboj,určitě se dočkáš brzy.. 😵 Máš pravdu,že tím,jak prckové začnou chodit,už to nejsopu taková ta miminka,co potřebují nejvíc maminku..teď už si prostě dojdou tam kam potřebují.. 😉 Já často myslím na to,jak jsem vše zvládala,když byl Jeník v tomto období.. 😲 Já s Tomíkem můžu něco dělat jedině když je v chodítku či ohrádce..Ale vím,že je to zase můj osobní problém,kdy já musím překonat a přijmout realitu,že už umí chodit sám.. 😉 Jenže se mnou úzkostlivou matkou je to těžký,když já vidím všude ty hrany.. 😠 😠 Ale je moc šikovný,páč jakmile cítí,že už rovnováhu špatně udrží,tak běží se něčeho chytit..ale tam já se právě bojím,že nedoběhne a upadne,takže běhám pořád za ním s tou otevřenou náručí,připravená ho chytat.. 😢 😠 😔
Takže buďte rády,že jste tak v pohodě a nestresujete sebe a děti jako já.. ☹ 🤐
Tak jsem se nějak rozepsala a jdu pověsit prádlo a umýt okno-balkon v obýváku a dát novou záclonku.. 😵 Vždycky mám ráda,když mi to tu hezky voní čistotou.. 😵 Taks nad to stihnu než se Tomik vzbudí.. 😨 Tak krásný víkend všem.. 😉

dnada
20. zář 2009

Ahoj holky!!!

No tak já sama za sebe musim říct,že malej za mnou chodil a 'nosil' věci už když lezl po4rech. Teď když ťapká a sme venku tak mi chodí pomáhat.Nosí dřívka ,vyhazuje piliny z kolečka ,tahá prodlužovačku,čpne i vrtačku a táhne ji za sebou jak kačenku 😀 Když řeknu že jdem domů tak ho ani nestíhám jakým fofrem je u schodů a čeká až mu je zpřístupním a pak leze nahoru jak fredka 😀 Doma žeknu že přebalíme uuuž je u postýlky v obýváku,svlíknu z něj hadříky a ptám se ho,jestli je odnese do pračky,čapne a letí 😀 A jakou má radost ,že může taky pracovat. Je pravda,že třeba ty hadry z pračky víc vynáší a nosí mi je do obývák 😀 Ale prostě ho nechávám,když chce pomáhat i když třeba trochu obráceně nechám ho,ať pomáhá 😉 Nechat ho zavřenýho v ohrádce tak si vyřve hlasivky . Tak se mějte bájo 😎

lisounek
autor
21. zář 2009

dnad 😀

uci: Kata trenuje chuzi asi 14 dni, ale ona proste ponejvice porad leze, dava si nacas a to v patek uz tu prosla po svych temer cely byt a ted zase jakoby nic skoro..obcas precupita od neceho k necemu, chodi hodne, ale jen kdyz se ji chce...a nekdy taky skoro vubec..tak nevim, porad kazdy rika, ze uz to bude brzy a bude fakt chodit, ale ono to nevypada..no uvidime, nechame ji jeji tempo vsak ma cas...jo ale za prstim by chodila porad 😀 😀

Jinak holky jak deti z pocatku chodily v botickach? Kate to moc nejde...jako nejvice chodi doma a to v ponozkach...venku jen za ruku to se asi boji a taky se ji moc nechce nikde jinde, nez na koberci....a prijde mi,ze v tech botach ji to moc nejde teda..tak nevim... 😒 a to nema zadny spatny boticky to nee 😝

dnada
21. zář 2009

ahojik lis - no malej botičky moc nechtěl,pořád v nich zakopával.To snesl líp bačkůrky. Jsou měkčí a tolik ho asi netlačí do kotníků. JInak doma dodnes běhá na boso. Koupila sem ponožky s protiskluzem,aby mu to tolik neklouzalo,když letí a pak fofrem vybírá smykem zatáčky 😀 Jinak malej trénoval cca měsíc než začal tak jako normálně chodit.Dej jí čas,neboj,ještě budeš nešťastná až bude lítat jak tryskomyš a ty se neztačíš otáčet kde zase je 😀 😀 😀 No jinak musim už koupit další větší botičky,už je má tak akorát a bačkůrky už asi kupovat nebudu,moc se mu v nich potí nožičky.

lisounek
autor
21. zář 2009

jj je to pravda, dnes tu mela chodici kamosku a tak za ni porad chodila, sice klopytala, padala a tak, ale jako tolik se snazila ji podobat, ze skoro zapomela na lezeni 🙂 jsem zvedava na zitra, jak to bude 😀

dnada
21. zář 2009

no,já byla v pátek u známé,přišla k ní kamarádka s 18ti měsíční holčičkou. No s Mářím se naháněli po bytě,pak dělali tuli tuli spolu(chtěla sem je vyfotit,ale než sem je zaostřila už byli v trapu). No byla s nima sranda. A je znát každej měsíc navíc,krásně bylo vidět,jakej je mezi nima rozdíl 🙂 Jinak malej kombinuje plazolezochození 😀 A začal dělat i velrybu na suchu(leží na bříšku a kolíbá se a couvá 😀 😀 😀 ) Je s ním sranda 😎 Dneska malej vypadal jak sněhulák v létě 😀 Řezala sem dřevo a malej měl piliny i v plíně 😀 No hrál si s nima jako na písečku,jen mu ty bábovičky moc nedželi pohromadě 😀

lisounek
autor
21. zář 2009

😀 😀 jo je s nima ted vetsi a vetsi sranda to je pravda...A hlavne mi prijde, ze kazdy den je znat, porad se zdokonaluji. Kata se naucila rucickou kroutit jako jen tak tak...na otazku jak se mas? udela JEN TAK TAK jako prdel 😀

dnada
21. zář 2009

jo to je pravda,kažej den je sakra znát 🙂 Malej když něco nechce udělat nebo tak,tak stojí a kroutí tak vehemtně hlavou nene že se musí přidržovat aby neupadl 😀 Jo a dělá ručkama a ramenama 'když já nevim' .... no komedie 🙂 A nejlepší je,když mu řeknu pocem ,tak udělá rukou i hlavou nene,otočí se a s pištěním mizí v dálce 😀 😀 😀 A já ho nahánim po celé zahradě a je to stráááááášná sranda 😀

lisounek
autor
21. zář 2009

joo tak to je podobne..Kata se naucila rikat Ně ně ně a presne jak pises kroutí u toho hlavou..a jako jsem uplne paf jak strasne vsemu rozumi 😝

dnada
21. zář 2009

noo,jsou to malý chytrolíni 🙂 hodně lidí si myslí,že když jsou takhle mrňavý,ničemu nerozumí,ale rozumí. Malýmu vše říkám a vysvětluju na co si ukáže,co to dělá a jak to funguje a tak 🙂 Jen mně hrozně štve,že po dobrém neposlechne,i když to řeknu 5x, až když na něj zařvu,tak se rozbrečí a konečně poslechne ☹ Hrozně mě to mrzí,nechci na něj křičet nebo ho plácat po zadku,ale prostě někdy to bez toho nejde ☹ No nic,lis, jdu hají.Dobrou nocku 😎

lisounek
autor
21. zář 2009

dobrou..

ada80
22. zář 2009

Ahoj holky hlásím,že se máme fajn,Vandulka je hodná a ted co je hezky tak jsme skoro celý den venku na hřišti to se jí líbí,hlavně sbírat kamínky,klacky,hrabat se v písku takže domů chodíme jako kominíci.

lisounek
autor
22. zář 2009

adi no konecne ahojky ty jsi se pekne toulala 🙂

uci
22. zář 2009

jeee holky vy ste sa ale rozpisali - no konecne mam co citat 😀
lis: kajka to ma tiez tak, niektore dni sa jej chodit nechce vobec a len kolenackuje, ako napr. vcera v parku - len von a von z kocika a ked som ju vybrala ze teda ideme chodit, tak si lupla na zem a len po kolenach a po kolenach - to si viete predstavit tie nohavice ☹
a vobec sa s nou neda ist niekam akoze do piesku, alebo tam kde je strk alebo kamienky, alebo vobec len tak hocikde na zemi ked su spinky, listy, konariky a tak podobne - ona vsetko pcha do pusiny 😠 z toho ma ide porazit, lebo to nerobim nic ine, len jej v kuse nieco vyberam z ruky alebo v najhorsom uz skoro z pusy 😖
no a u nas je momentalne v trende sko "ano" - na vsetko kyva hlavou ze ano, ale najcastejsie na otazku ci chce papat 😀

dukie
23. zář 2009

Ahojte holky. Koukám, že se Vám dítka pěkně "rozpovídala". 😀 Toníček zatím neřekl ani slovo. 😝 Zato velice obstojně chodí a běhá. 🙂 Cpaní věcí do pusy už ho skoro pustilo, dneska se o to např. na písku pokoušel jen jednou, jinak si docela dobře vystačí s dlaněmi plnými písku a nějakým kyblíčkem. Do pusiny už to nacpe málokdy. Teď se mu strašně líbí kaštany. Všechny je sbírá a nosí mi je. 😀 No ale slovo fakt ani jedno.

Chci ho zase zkusit přesunout do postýlky (teď spí s náma, to jsem tu, myslím, psala, prostě to jinak nešlo, v postýlce se budil a plakal každou hodinu... a nakonec po 20 minutách... no a když spí s náma, tak obvykle spí non-stop až do rána...), dneska jsem mu koupila držák na nebesa - aby to měl útulnější (pokus, protože už fakt nevím)... a ušila mu je, vyprala, teď se suší... zítra přesunu postýlku zpátky do ložnice (teď je v jeho pokojíčku, ale osamocená, že jo...) a zkusím ho tam, až usne, přesunout. Budu časem hlásit, jak jsme dopadli. Bojím se, že ani s těmi nebesy to neprojde... ale zkusit to musím, už je to velkej kluk, přeci. 😎

dnada
23. zář 2009

jééé,uci,adi, to jste měly vidět dnes toho mýho kominíka 😀 přivezli mi uhlí,malej mi jako vždy pomáhal.Bral kousky uhlí a házel do kolečka a pak se mnou kolečka i odvážel,to ho ovšem bavilo chvilku,pak si do toho uhlí lehl a plácal nožičkama a ručičkama jak o život a hlasitě se řechtal 😀 😀 😀 a do pusy strká všechno co najde,i když už teď ho stačí jen okřiknout 'fuj ty čunčo,to se nepapá'! a většinou to už opakovat nemusím. No ale ochutnal i uhlí a dřevo a hlínu a kamínky 😉 Bych nic neudělala,jenom nad ním stála a komadovala ho ,na což bohužel nemám čas 😎

šoupla sem foto pomocníčka do albíčka 🙂

dukie - malej mi krásně spal sám od narození,nejdřív v kolýbce se mnou v obýváku asi cca do 4měsíců a pak v postýlce ve svém pokojíku,ale je fakt,že občas si ho musím vzít i v noci s sebou do postýlky, vzbudí se s hrozným plááčem a pak ne a ne usnout,tak si ho vemu k sobě do postele,on se ke mě tak krásně přitulí a spinká jako andílek až do rána. A když spí celou noc v postýlce ,tak ráno mezi 5-6tou se budí na kojení a pak si ho nechávám u sebe v posteli jelikož by jinak vztával nebo plakal,takhle já usnu a malej vzápětí taky 😎 Jinak Máří co začal chodit nemluví a to už tak krásně povídal a teď nic 😠 No ale však oni mluvit začnou,dřív nebo později ale začnou 🙂

lisounek
autor
24. zář 2009

dnad to je paradní nebude on kominicek 😀 😀 😀 Kata to ma stejne vse ochutnava, ale ted uz je v te fazi, ze okamzite se to snazi dostat jazykem pryc anebo si to vynda rukou, jenze s piskem to jde tezko 😲 😝

Kata porad neco brebta, ale jako fakt neskutecne ke vsemu porad trenuje chuzi, ale jako pises uci taky ma dny, kdy ji venku vyndam a ona slape a slape az je to neskutecny...a nechce ani muj prst, ani koneckoncu me a vystaci si cupitat vsude okolo...a doma taky se porad snazi..ale mezitim porad leze...jo a dala jsem prave nova fota, jak slape bylo to fakt sladky 😵

K spi v postylce, ale s nami v loznici, spi krasne porad celou noc a ja ji mam u sebe rada, ale uvedomuju si, ze by mela mit vlastni pokojik, jenze zatim to neni realny bohuzel...dukie ale hodne stesti, at spinka v postylce...podavej info 😉

Ted je Kata uplne cela potlucena..spadla tvari na lavicku, takze ma celou tvar fialovou a hned druhy den si dala o stolek do nosiku, takze kdybyste ji videly, tak si kazdy mysli, ze ji snad tlucu 😔 ted si hraje s vareckou a jako zabavit ji je tezsi a tezsi...nejvice mi chce byt na kline, kdyz jsem nahodou na pc 🤐

ada80
24. zář 2009

ahoj lis 🙂
Vandulka přád něco povídá,umí máma,někdy na mě volá i mamí,mamí(to se mi moc líbí když mi říká mamí),pak tátá,bambí(babička),mimino-to říká všem dětem který vidí,houpy houpy,mnau,baf,nejvíc jí jde mnami,mnami to říká skoro pořád 😀
chodí za ruku,někdy udělá pár kroků když jí pustím,ale zatím chce spíš ještě držet.
S tím padáním je to to samý pořád někam leze a pak padá,tuhle měla červenej flek na tváři tak jí too moc slušelo.

lisounek
autor
24. zář 2009

adi taky pekne upovidana...Kata rika tata tatiii a mama mama jen kdyz neco chce jako treba jist nebo kdyz se na me zlobi 😝, pak dela haf haf, čiči na kocku, bů na kravu a taky je oblibene slovo BA to dela na vse na balon, na babu, na bac nebo bum..je to fakt sranda... 😅 a taky jede nenenene, papat a mnam 😉

uci
24. zář 2009

jo lis, to mozes rovno pisat cez kopirak - aj pre nasu kajku to plati doslova 😉
holky ale som strasne nestastna ☹ ☹ ☹ fotky sa nam nepodarilo zachranit ☹ som z toho na mraky, vsetko je prec - 1. narodeniny, 1. krociky ... radsej ani nepisem uz lebo sa mi chce plakat

lisounek
autor
24. zář 2009

😢 😢 uci to je hruza...to je mi lito...

me je taky divne,mozna uz nebudu moc mit dalsi dite 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

uci
24. zář 2009

ale copa lis 😕 ta maternica sa este neumudrila? 😨

lisounek
autor
24. zář 2009

nene a ani to nevypada ☹

uci
24. zář 2009

ale nee 😕 vazne? hadam to ale nebude az take zle, ze by sa to v buducnosti neumudrilo a nejake to mimco nemohlo byt? to ti dali doktori taku prognozu - ze uz by to nemuselo ist?

lisounek
autor
24. zář 2009

no neroste mi ta sliznice a nepomahaji ani hormony, po kt. by mela rust..spis ten muj uz nevi co se mnou a laduje me dalsima a dalsima...takze asi vyhledam i jineho, aby mi rekl nazor i nekdo jiny... 😒

uci
24. zář 2009

jj lis, radsej vyhladaj nejakeho ineho doktora, snad to nebude take zle, ked sa upravia tie hladiny hormonov, tak by to malo byt ok a urco este nejake to ditko bude, neboj 😉 s hormonmi ja mam svoje skusenosti, bez nich - teda externej horm. podpory by ani kajka nebola, takze nezufaj, urcite to ma riesenie len ho treba najst, ved napr. ja este stale nemam mrchu a to uz kojim len tak zo 2x, takze to telo kym sa spamata po tehu a porode to fakt moze trvat aj 1-2 roky 😉

uci
24. zář 2009

a ozik, robil ti asi horm. profil, ze jo? cca 3x priebezne v rozsahu asi mesiaca? no a co tam zistil? mas malo nejakeho hormonu alebo vela ineho?