Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
20. říj 2009

lis - no prostěmi kámoš napsal,promiň,nepůjde to ,mám s manželkou nějaký problémy. Takže vysvětlení žádný. Prostě spolíhat na druhý se mě vůbec nevyplácí 😠 A pak se každý divý,že sem jaká sem. Jinak budu na tebe myslet a nebuj,určitě to dobře dopadne.MYsli pozitivně,to je mooc důležité. A i bez K to zvládneš ,uvidíš,hlavně hlavu vzhůru!!! 😉

honzulka
20. říj 2009

Ahoj holky..Jen nakukuju než vyonu PC...
lis-drž se,myslím na tebe... 😔

dukie
22. říj 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Tak jak jsi dopadla, dobrý? Už abys měla, holka, po problémech... už sis s tím přeci užila dost... 😕 S tou prací Tě naprosto chápu. V tomhle mám právě na univerzitě "výhodu", chovají se ke svým zaměstnancům, řekla bych, velmi solidně. Ono je to těžký hodnotit, uni je obrovská a každá fakulta (a na ní každý pracoviště) funguje trošku jinak. Ale celkově se snaží dát lidem slušný podmínky, aby si zvládli udržet i ty schopný. A v ekonomice je to na univerzitě mazec, páč nejsme ani státní instituce, ani podnikatel, ale od obojího něco... a těžko se orientuje v legislativě. Říká se, že zaučit se u nás (mluvím o ekonomech) je tak na jeden rok. Teprve po roce se zvládneš trošku orientovat. Což teda můžu potvrdit (narozdíl od běžný firmy, kde člověku obvykle stačí 1 - 3 měsíce, aby byl schopen tak nějak samostatně pracovat). Takže ani není žádoucí nějaká fluktuace. Jak říkám, jsem na jedné straně znechucena, na druhé je mi jasný, že o takovéto práci může ženská s dětma snít... No víš jak... když někoho pálí dobré bydlo... 😀

dnada: Víš co? Já myslím, že jestli hlídání kvůli práci, tak jedině od profíků. Domluvy s kamarády (nebo i s rodinou) podle mého moc nefungují. 😝 Už jen to, když Ti kamarád/ka onemocní... a jsi nahraná. Profíci místo stálé paní na hlídání pošlou na těch pár dnů náhradu. Ale je mi jasný, že je to taky dost o tom, za kolik to ta agentura dělá, že jo... 😝

dnada
22. říj 2009

dukie - no asi tak... teď se na mě budou hrnout složenky, z mateřský mi zbývá 800kč na měsíc a naspořený penízky už skoro žádný nemám,takže nějakou agenturu si nemůžu dovolit.Tedy alespoň prvních několik měsíců,než budu mít dost financí na to,abych si jí mohla dovolit.Mě prostě jde o hlídání jen na pár měsíců než se vzpamatuju ,pak si zase vydělám dost abych si mohla dovolit platit profesionálům. Jenže to je vše prostě jen začarovaný kruh. Nevim,prostě asi skočim z mostu a bude po starostech raz dva!

dukie
22. říj 2009

dnada: Ale jdi, Ty trdlo. 😉 Co raději zkusit skočit na sociálku? Jakože příspěvek na bydlení, na to či ono... jako vím, psala jsi tu, že máš dům a auto, takže ukecat sociálku na nějakou dávku je asi ne úplně snadný... ale zkusila bych to. Sousedi mi onehdá říkali, že nějaká jejich známá dostala, byť má vlastní byt, např. i nějaký jednorázový příspěvky - na koupi kočárku, na boty pro děti na zimu atp. Třeba by se dalo něco pořešit... KKD (každá Kačka dobrá...). 🙂 No a nebo se zkus s tou šéfovou domluvit třeba na první měsíc na nějaké práci spíš z domu, byť by to bylo třeba míň placený... prostě abys udělala nějaký ten první krůček a odrazila se. 🙂 Ono se to lehce radí, já vím... no každopádně Ti držím pěsti, ať to nějak zvládneš. Ale jsi holka statečná a šikovná, určo to půjde. 😵

Heleď... už dlouho se Tě chci zeptat, co rodiče Marečkova táty... jako pochopila jsem, z toho, co jsi psala, že ona se o něj kdovíjak nezajímá... ale co jeho rodiče? Babička a dědeček? Nepomohli by třeba? Víš co... řekla bych jim, že když se k němu on moc nemá, že po něm nic nechceš, že on o to krásný přichází, ne Ty... ale že by Ti moc pomohlo, kdyby Ti ho třeba ten měsíc pohlídali, abys mohla vydělat nějaký penízky a naskočit do "normálního" života. 🙂 Teda pokud by oni na něco takového přistoupili... Tchánovci (nebo jak jim říkat) kolikrát dokážou být výborní spojenci a pomocníci. 🙂

lisounek
autor
23. říj 2009

ahojky no mam to za sebou..jako zabava to nebyla, ale mam v hlave a deloze trochu jasneji, takze mam hned lepsi naladu a pocit 😅 😉 udelali zakrok, nejake ty srusty tam byly, takze odstranili a uvidi se co dal...jeste me to ceka za mesic jednou jako kontrola a pak jeste nejaka estrogenova lecba,aby sliznice mohla vyrust....tak jsem zvedava...nicmene jsem jeste prisla vcas, tak jsem rada...to v rychlosti...jo a tatka s Katou vse zvladli v pohode...ona ani nevedela, ze je mama pryc takovy nevinny nevdek no jo no 🤐

dnada
24. říj 2009

dukie - promiň ,ale docela si mě pobavila hned na začátku.Fakt nejsem imbecilní kráva(s prominuttím,ale líp se to říct nedá) ,která na sociálce už dávno nebyla a to už cca 6x.Bohužel,to že sem sama a platím hypotéku atd. fakt nikoho nezajímá.Můj příjem je tak oooobrovský(dle sociálky),že nemám nárok ani na blbou 5ti stovku jako přídavek na dítě a natož nějaký jiný pitomý příspěvky. Takže asi tak nějak. No hledám jinou práci,třeba rozvoz nebo něco takového,to můžu mít s sebou dítě v autě.Nebo zkusím i nějaký další brigády,kde bych mohla mít malého u sebe.Prostě nic jiného mi nezbyde a budu doufat,že to do léta nějak jinak dořeším,jelikož mi končí v červenci rodičák a já MUSÍM nastoupit do práce a bud doufat,že v té bývalé pořád ještě budou mít pro mě místo,když teď nemohu nastoupit 😢 A máš pravdu,každej je strašně chytrej a radí o stošest,jenže když si žije jinak a 'bez problémů' tak to nějak moc nedokáže posoudit jak je to těžké.

No a jinak rodiče sploditele neznám a znát nechci.Dle jeho slov ještě před porodem,tak když mě obvinil,že to chci na něj hodit a kdesi cosi(jakože bůhví s kým to mám a tak) tak mu prý jeho matka poradila testy otcovství a to s tím,že mě má donutit na ně jít ještě před porodem. Takový lidi fakt znát nechci.Soudí někoho koho vůbec neznají. Tak asi tak.

A ještě jedna věc,sháněla sem tu v okolí i nějakou profi agenturu na hlídání,nejbližší je v Plzni(tj 50km) a nebo v Berouně(tj cca 35km).Takže ať tak či tak,prostě budu muset ještě pozjistit,kde všude jsou tu po okolí malý školky,kde by mi malého vzali ve 2letech,protože jinak fakt nemám šanci a hodim si mašli a dítě dostane sociálka.

lis - to je moc fajn že to máš za sebou a máš i lepší náladu. A buď ráda,že to K ani nezaregistrovala,je to jen dobře i když vím,že tebe to hodně zamrzelo.

lisounek
autor
24. říj 2009

dnad to je sileny, takze on neplati ani alimenty?? 😖 klido bych na ty testy otcovstvi sla, at pekne plati..promin asi ti neni prijemny, ze to tady resime, jen clovek nevi presne to pozadi a nechci se nejak v tom vrtat...

jinak po prichodu z nem. je K nejak fixovana na tatinka, byl s ni jeden den ani ne cely a to je porad tata tata leze po nem a tak ...no uplne maminku zazdila..mrzi me to, ale na druhou stranu jsem rada, ze je pohodarka...ted je uplne bozi, vsechno opakuje, strasne se rozkecala, porad telefonuje nosi si tel. u ucha a blaboli jako je to sranda 😀 😀 a fakt uz strasne rozumi co si rikame nebo rikame ji .... 😀 😀

dnada
24. říj 2009

lis - no platí čas od času(cca tak jednou za dva měsíce tisícovku)...testy otcovství řešit nebudu.Prostě on otcem být nechce ,nutit ho ničím nebudu,jeho smůla.Hlavně nechci,aby měl jakýkoli právní nárok na malého. A nepříjemný to trochu je,ale přeýiju to a aspoň někdo to se mnou řeší

a když sme u mých rodičů,tak malej jenom děda děda děda a já ho nezajímám. 5To jen příde když má hlad,ukáže na prso a mňam mňam mňam 😀 A u známých to je to samý,to je zase samá Kačenka a já sem vzduch 😎 ale vůůůbec mi to nevadí 😀

lisounek
autor
24. říj 2009

dnad aha, tak to nechame byt, ale 1000 kc je teda besne malo..a ze mu to neni lito a nechce kluka videt, to nechapu... 🤐 ale uz mlcim... 😎

no u nasich by mi to taky nevadilo, ale kdyz jsem byla maminka a ted jsem vzduch, tak nevim... 😲 😝

dukie
24. říj 2009

dnad: Já Tě ale nechtěla pobavit. 😀 Já tím fakt nemyslela, že bys byla hloupá, že tam nejdeš. Ale jsou i chytrý lidi, který to vůbec nenapadne, protože si třeba myslí, že by tam nic nedostali... a nakonec se ukáže, že na něco nárok mají, ačkoli to třeba není kdoví co. Nebo jsou tací, kteří tam nejdou z obyčejné hrdosti (v dané chvíli zcela nemístné), že oni jako přece nebudou na sociálce... 😕 Fakt jsem to nemyslela zle. Jsi šikovná a chytrá ženská, o tom vůbec nepochybuju. 😉

A s tou prací... ještě mě napadlo, jak jsi se tu zmiňovala o tom, že si s nějakou kamarádkou občas pohlídáte prcky... a že Ti mít kolem sebe víc dětí nevadí... tak mě prostě napadlo, jestli by pro Tebe nemohla být třeba dočasně dobrá možnost přivýdělku hlídat někomu dítě. 🙂 Ty agentury třeba mají sídlo ve vzdáleným městě, ale můžou mít klienty, kteří by o hlídání měli zájem a kteří třeba budou bydlet blíž... ta agentura to jen zprostředkovává... můžeš hlídat u nich... nebo Ti můžou vozit prcka oni k Tobě... to je jen a jen na domluvě. 🙂 🙂 Ale to mě jen tak napadlo... rozhodně Ti nechci nic vnucovat, to opravdu ne. 😉 Jen bych Ti ráda nějak poradila, ale ono je to fakt těžký, když si nedokážu představit Tvé možnosti...

Každopádně se drž, určitě to všechno zvládneš. Není třeba věšet hlavu. 😵

dnada
25. říj 2009

dukie - to s tím hlídáním mě už taky napadlo,včera když sem Ti to psala 😀 V pondělí zkusím zavolat do těch agentur a zeptat se,jaké mají požadavky a tak.

A s tou sociálkou máš pravdu,někteří tam nejdou a jen si stěžují.Já tam byla bohužel nárok prostě nemám a jak ještě šikovně změnili násobek životního minima nebudu mít nárok na dávky nikdy.Bohužel. Mám rodičák jen na dva roky,tím pádem beru 11400 a životní minimum pro mě a malého je tuším něco přes 8tis. Ptala sem se i na ty příspěvky na bydlení atd a i to bylo zamítnuto,můj příjem je podle nich dostatečný.A opravdu nikoho nezajímají náklady na bydlení,jídlo ani další věci. Ale teď mě napadlo,jestli bych neměla nárok na příspěvek na autosedačku.Jelikož malého zatím pořád vozím od narození ve stejné,tak už z ní vyrostl a musím pořídit už klasickou autosedačku. Já bych tedy nejraději chtěla Be-safe,ta je od 0-36kg a do 18kg se dá vozit v protisměru,jenže ta je strašně drahá(http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au... se koupit jen přes internet,ale zase je opravdu nejlepší dítě vozit co nejdéle v protisměru a s mým štěstím na nehody fakt hodně přemýšlím o tom že ji pořídím a nebo řeknu sploditeli ,ať ji malému koupí k vánocům ať se snaží ,že když už neplatí jak by měl. Nu a pokud by nepořídil tu,tak mám vybranou tuhle (http://www.autoseating.cz/index.php?id=1031&lan... je o nějakou tisícovku levnější. Ještě se s ním zkusím domluvit,že by mi dal 5tis a já si přidám na tu be-safe.

lis - on prostě v 38letech neví co chce. On prý ví o tom,že přichází o nejhezčí dětská léta,ale nic pro to neudělá.Naposledy,když sme si psali na icq,tak mi napsal,prodej barák,odstěhuj se ke mě do Tlučný,kup si tu byt,pronajmi zahradu ,školu školku máš v místě. Ale já se prostě stěhovat do bytovky nechci.Bydlela sem v bytovce skoro 8let a já bych tam umřela ☹ A za další,proč neudělá něc on??? Ať on prodá byt,koupí větší nebo barák.Proč bych já měla ulehčovat život jemu(když už mi ho dost zkompikoval on svým nemožným chováním),měl by mi ho trochu ulehčit on a projevit trochu snahy.Jenže prostě on je tak línej,že radši se bude válet doma v posteli než by hnul prdelí a třeba sem jezdil aspoň na víkendy a chtěl mi třeba trochu pomoct. Ale to ne,to on radši dojede jednou za dva měsíce na dvě hodinya nejlépe dojede ještě v tu doby,když malej spí a je strašně nasranej jako bych ho dala spát naschvál nebo co.Přitom se ani nezeptá,v kolik dám malého spát atd.On se prostě rozhodne,že přijede,to mi zdělí(dám příklad,prostě mi napíše příští týden ve středu přijedu a to je vše) a vůbec ho nezajímá ani se neptá,budete doma? Nejedete někam(třeba k doktoru nebo tak).ne,nic ho nezajímá,existuje jen on a vše okolo se muí přizpůsobit.Už sem mu jednou udělala,že mi sdělil že přijede,jenže mi jeli na vyšetření do nemocnice kam si nás pozvali,tak sem mu taky neřekla a on se strašně divil,jakoto že nejsme doma ,když se rozhodl že přijede a že sem jel zbytečně a tak.Prostě jeho smůla,když se neptá,nezajímá a jen sděluje. Teď sem musela nakoupit zimní věci,botičky podzimní jelikož sandálky už mu byli malý a on mi napíše,příští měsíc ti na to přispěju(jako bych mohla laskavě 2měsíce čekat až on se rozhoupe a dojede a laskavě mi přispěje na oblečení a botičky který potřebuju už teď nebo respektive už před 14ti dny když se ochladilo a já malého musela do něčeho oblíct,že)

Sem se rozepsala,ale shrnuto,prostě sploditel je jen sploditel,tečka. Žádnej zájem,žádnej otec.

A teda abych mu tak strašně nekřivdila,koupil nám novou Tv(to jako místo toho,že nám neplatí) Tak se snad domluvíme i na tý auto sedačce.Ještě zkusím moje rodiče,jestli by na ní nepřispěli a tak bychom těch 10tis mohli dát dohromady. A ještě jedna věc.Asi si myslíte,že sem v situaci kdy si nemůžu vyskakovat a chci takovou drahou sedačku že. že můžu koupit za 300v sekáči a je klid že. No ale já prostě na sobě budu šetřit vždycky,ale bezpečí malého je pro mě nejdůležitější,tak proto.Třeba mě odsoudíte,ale to je váš názor ,vaše volba,stejně jako můj názor a má volba 😎

dukie
25. říj 2009

dnada: Tak jsem ráda, že jsem svým nápadem nebyla až tak úplně mimo. Rozhodně to zkus, co Ty víš... třeba se něco v okolí najde a nějakou tu Korunu si tak přivyděláš. 🙂

A se sedačkou... myslím, že Tě nikdo z nás odsuzovat nebude, zdá se mi, že jsme tu samý tolerantní maminy 😀 a víme, že každý má ke všemu své vlastní důvody. 🙂 Máš pravdu, že já bych volila o něco levnější sedačku - my vybrali od Römera cca za 6 tis., ale je fakt, že ta zase nejde dát proti směru jízdy. A to se mýmu manželovi zdála moc drahá... 😝 Taky jsem ho musela přesvědčovat, že dítě je přeci to nejdůležitější, co máme, tak by si měl od huby utrhnout a bez diskuzí ji koupit, že má báječný výsledky bezpečnostních testů atp. No já to tu tenkrát psala, jsme se kvůli tomu tehdy doma hádali celý jedno odpoledne a večer. 😝 Nicméně to, co chci říct... každý vybírá a vybírá... a nakonec vybere podle toho, co považuje za důležité. A pokud sis vybrala drahou sedačku, tak proč ne, když se Ti nakonec podaří posbírat na ni penízky, bude to jen dobře. Ty budeš spokojená a mít klidný svědomí, že jsi pro prcka udělala to nejlepší. 🙂 A to přeci chce každá z nás. 🙂 Ať už vybere nějakou slušnou z druhé ruky nebo jednu z nejdražších na trhu. Každá to řešíme podle svého rozumu. 🙂

dnada
25. říj 2009

dukie - no já bych i koupila použitou,ale bohužel tuhle použitou sem zatím nikde nenašla.Nevím,jestli jsi četla informace v tom odkazu,tak se mi zdá opravdu nejlepší a hodně lidí ji doporučují(myslím v obchodech kde prodávají autosedačky) i když se u nás neprodává právě proto,že je hodně drahá. A co vím,tak je to jedinná autosedačka na trhu,co se dá dát až do 18kil do protisměru. JInak na Römera sem koukala taky,ale nakonec sem se rozhodla pro be-safe nebo STM - STORCHENMÜHLE , i na ně jsou dobré recenze. Mě dnes spíš mrzí,že sem na tu sedačku be-safe nenarazila před porodem,protože bych jí bez problémů pořídila a na cca 12let bych byla bez další investice do autosedačky. A víš co,já mám největší strach z další autonehody(i když tajně doufám že sem si je všechny vybrala už v těhotenství 😅 ),ale brouček hlodálek hlodá a hlodá dál a dál. A za další,přeci jen nemám nové auto a tudíž i ne tolik bezpečné,takže i proto se takhle rozhoduji.No uvidím,jak to vše dopadne,ale budu ji muset pořídit co nejdříve,z téhle sedačky už opravdu rychle vyrůstá. A nakonec děkuji za podporu,sem ráda,že si o tom všem můžu s někým 'popovídat' a omlouvám se,pokud se někdy trochu víc utrhuju a sem nepříjemná,zle to nemyslím,jen mi občas ujedou nervíci. 😔

dnada
26. říj 2009

POŘÁD pročítám a koukám,že ta besafe je jen do 18ti kil,pak bych musela koupit další,ale ty už jsou o dost levnější,cca 4 a půl tis. No ještě porozmýšlím a budu hledat a hledat a hledat. 😎 A líp číst 😀

dukie
27. říj 2009

dnada: Já myslela, že do 18 kilo chceš. 🙂 My jsme do 18 koupili, páč ty, co jsou do 36 kilo, nemají polohování. 😒 A mně se zdálo, že je prcek ještě dost malej, v autě mi spinkává... tak abych mu tu sedačku mohla dát do pololehu. 🙂 Myslím, že je to pro něj pohodlnější. 🙂 I paní v obchodě nám radila, že by se ta střední kategorie přeskakovat neměla. Ale to si musí každý odzkoušet. Každé dítko je jiné, jinak se vyvíjí... takže je to nutno vždy zhodnotit. Nejlíp (a to fakt doporučuju) si zajet do obchodu a do všeho, co se Ti líbí, si prcka posadit. Ono se tam totiž najednou ukáže, co je výhodný, co ne, co mu sedí, co se Ti zdá totálně špatně atp. 😵 No není to lehký, vybrat si...

dnada
27. říj 2009

dukie - jj, příští týden začnu objíždět krámy a hledat vyhovující sedačku a zkoušet jak do auta tak špunta v ní. JInak mě malej v autě taky hodně spí,takže právě i proto bych ráda tu besafe,jelikož je v tom protisměru a je polohovací. No uvidim,snad ji někde v krámu seženu.Pokud ne,bjednám na netu.

A musím se pochlubit,no pochlubit,spíš sdělit,malej mi už několik dní chodí spinkat bez kňourání a fňukání a hlavně hysterie.Dokonce si i sám najde cumla,medvídka spinkáčka a odcapká k postýlce 😎 Sice se pak na mě věší a objímá mě,ale pak si hezky lehne a spinká.Mám z toho fakt velkou radost. Jo a taky se snaží sám najíst lžičkou,občas mu to docela i jde,i když většina skončí na zemi 😀 Kdyby tak chtěl ještě chodit na nočník,lumpík. To pořád nee a to mě moc mrzí ☹ Ale i to snad jednou přijde a doufám že brzy.

A co vy ostatní,pokud sem zavítáte jaký jsou u vás novinky??? 🙂

dukie
29. říj 2009

Teda ženský, kde se všechny pořád couráme, co? 😀

dnada: Tak co sedačka, už máš tedy definitivně vybráno? 🙂 Stran pokroků našich dětiček... tak náš Toník kdovíjaké pokroky teď už delší čas neudělal. Kolem roku strašlivě poskočil snad ve všem... ale od té doby se, mohu-li to tak říci, nic převratného nekonalo. Akorát nedávno mi usnul v kočárku při čekání na zastávce, což se ještě nikdy nestalo (vždy jsem ho musela pro usnutí v kočárku drncat přes žulový kostky nebo s ním prostě alespoň jezdit), takže to mě překvapilo. Usíná nám už ve své postýlce, ale to jsem tu psala. Akorát mu to trvá tak 30 minut, než konečně padne a fakt usne (i teď to tak bylo... vstával hrozně brzy, celý dopoledne mi tu kňoural a byl protivnej... a když jsem ho šupla do postýlky, vypadal děsně spokojeně, ale zabrat ne a ne...).

Holky... řekněte mi svůj názor... manželova bejvalka, co s ní chodil asi rok těsně předtím, než jsme se poznali, namalovala takový veliký obraz (cca 140 x 120 cm), krajinku, není to ošklivý, rozhodně byla šikovná, to musím uznat (sama někdy maluju, resp. jako bezdětná jsem malovávala.... 😀 ), ale je fakt, že se nám to sem moc nehodí (nikam jinam než do dětského pokojíčku se to nevejde... a já bych ráda, aby v dětském pokojíčku byly spíš dětské obrázky - doteď mi to nevadilo, měli jsme tu dřív pracovnu). Manžel mi říkal, že když řeknu, že to tu nechci, tak zavolá bejvalce, ať si pro to přijede, jestli bude chtít, abychom jí to jako nevyhodili. Což mi připadne úplně správný, taky bych nerada, aby někdo některé z mých dílek prostě vyhodil a ani mi nenabídl, abych si to odvezla... ale na druhou stranu teda vůbec nemám chuť ho takhle "pobízet" k tomu, aby volal své bejvalce... 😝 Brr... no jsem prostě vedle a nevím, co si s tím počít. Ale asi to tak nakonec dopadne, nemůžem to tu mít na věky... 😕 Jak byste to rozdýchávaly Vy? Úplně v pohodě? Je mi to proti srsti úplně zbytečně? Pokud vím, tak se od tý doby, co jsme spolu, neviděli... pokud vím... 😀 😀 😀 Takže by to zas až takovej problém být neměl a dělám si hloupý starosti, co? 😵

dnada
29. říj 2009

no hoky se fakt někde couraj 😎

dukie - jo,rozhodla sem se pro tu besafe,jen mi zbývá najít někde kamenný obchod,kde ji prodávají,abych ji vyzkoušela do auta.No přinejhorším koupím z netu a zjistím,jestlis se dá vrátit,kdybych ji náhodou do auta nedostala.Ještě předtím ale potřebuju ,aby mi někdo vyměnil pásy v autě,tyhle co jsou vzadu jsou dost krátký,neupnu tam ani tuhle co mám,malého od narození vozím vepředu. Jinak malej mi dokonce usíná i bez kojení(což je úplný zázrak) i přes poledne.Stačí když si na mě lehne a během chvilenky spinká,pak ho odnesu do postýlky a on chrní jak zabitý 🙂 A je to hrozný tulítko.Strašně rád se mazlí a hladí mě a drbe ve vlasech akorát teda když mu řeknu aby mi dal pusinku tak vehementně dělá hlavičkou nenene a strašně se u toho směje 😀

no a to s tou bejvalkou nevím.Já rozdejchávam i horší věci než 'nějaký' obraz, takže bych z toho nedělala vědu,pokud máte sklep,sundala bych ho,šoupla do sklepa a hotovo.Manžu bych určitě nenutila aby bejvalý volal,když už ste spolu mluvili a domluvili se takhle,tak bych to nechala na něm a tlačila ho takhle nenápadně 😉 A jinak opravdu chápu,že chceš mít dětský pokoj dětský ne na půl dospělácký 😉 Tak si z toho nedělej hlavu a prostě to ber jako hotovou vyřešenou věc 😉 Akorát já osobně bych chtěla,aby si bejvalá pro ten obraz dojela k vám než aby jí ho vozil on.Ale v tom můžem mít jiný názor,to je jasný 😉

lisounek
autor
30. říj 2009

ahojky tu mate takovou autosedackovou diskusi 🙂 my uz ji mame dlouho cca od Kati 9 mes. je do 25 kg tj. snad ta druha kategorie..je od Baby pointu libila se nam, ikdyz v testech nikde neni...ale ted uz bych ji asi nekoupila ma takovou semisovou podsivku a ta strasne barvi obleceni..a co je to za svinstvo, kdyz to ani nejde vyprat...ptala jsem se v krame a pry ze si na to dost lidi stezuje, ale reklamace je zdlouhava, takze jsme se na to ted vyprdli...v zime to nebude tak horky, ale stejne me to stve...o te Storchenmuhle jsem hodne uvazovala, ale pak se mi nelibili ty postranice..jako z toho dite vubec nevidi a Kata v tom byla jak v nejakem krytu...tehdy byla jeste mala to je fakt, ale i tak 😒

dukie: me by nevadilo, kdyby zavolal bejvalce mela bych divnej pocit, ale jako asi bych byla rada, ze se toho zbavim v uvozovkach...ja taky nemam rada doma nepotrebny veci a odkladani do sklepa mi prijde jen prestehovani neceho nepotrebneho nekam jinam a stejne na to jednou clovek narazi.. 😒 a presne asi at si pro nej prijede ona no nevim nebo bych se ji zeptala, zda ho vubec chce..nebo ho darujte nekomu, komu se bude hodit a libit...me by bylo spis horsi ji ho vratit, nez dat nekomu jinymu ... fakt nevim takova zvlastni situace 😝 🤐

lisounek
autor
30. říj 2009

dnad a se spanim - my to mame tak, ze neusne bez dudle, ale vi, ze je jen na spani..ze ho rano necha v postylce a v poledne kdyz jde spat, ze ho tam najde...mame ritual - vstane, tak ja ji vezmu a reknu tak dej dudanka do postylky a ona si ho vynda a sup ho tam...nekdy ho taky vyplivne 😀 a pak rekneme papa dudanku uvidime se vecer 😝 😀 a pres den kdyz nevidi a nevi o nem, tak je to v pohode....jako ale jak budeme na spani odvykat to vubec netusim dr. rikala dejte si cas do Vanoc, ale Vanoce se blizi a porad jsem na nic neprisla... 😨 no mozna ze kdyz chape, ze ho ma dat do postylky, ze pochopi i to, kdyz ho treba vyhodim z okna... 😝 😀 😎 neumim si predstavit noce bez dudana...kdyz ho nema a vzbudi se hleda dokud neusne a ma ho porad v puse nejak na pul žerdi, ale ma..

jo a taky je nejak neuveritelne uzvanena 😀

honzulka
30. říj 2009

Ahoj holky.. 🙂
Jdu na Vás na chvilku kouknout a kupodivu Vás nehledám až na druhé straně... 😀
Koukám,že řešíte autosedačky...My měli na Jeníka a teď ji má Tom Britax.. 😉 Jsem s ní docela spokojená a myslím,že vydrží i na to ev.třetí dítko.. 😉 A Jeník má Cybex a to je ta,co se pak jen odpojí a zůstane podsedák..Kupovali jsme ji taky přes net a až tak nadšený z ní nejsme,takže některý se vážně vyplatí vyzkoušet.. 😉
lis-to bych si snad nějakou sedačku půjčila a tohle reklamovala-jednak by ti měli vrátit peníze a tudíž by jste si mohli pořídit nějakou lepší a hlavně je ještě na dlouho a jestli ti to bude pořád barvit,tak bych byla naštvaná,kolik věcí to zničí.. 😠 A nebo prodávají takové uni.vložky do kočárku a sedaček a my ji tam máme,páč se v létě oboum v té sedačce hodně potila hlavička..Zkusím najít a vložit co myslím.. 😉

honzulka
30. říj 2009
honzulka
30. říj 2009

dukie-já bych se toho asi ráda taky zbavila,ale pravda měla bych svou žárlivou obavu,aby se moc k té jejich minulosti nevraceli... 😀 MM se docela často potkává se svou bývalou,páč žije s jeho kolegou z práce a ona tam za ním docela často chodí a není mi to moc příjemný.. ☹

lis-závidím,že malá dudlíka moc nechce.. 😉 Jeník byl bez něj taky docela brzy,ale myslím si že hlavně díky tomu,že měl brzy všechny zuby venku.. 😉 Což u Toma je na dlouhý lokte..ale asi až mu budou zbývat jen ty stoličky,tak mu ho přestanu dávat..Teď mu vylezli nahoře 2 zuby najednou a fakt byl mrzut..tak mu ho nechci brát..Je většinu dne taky bez něj,ale když ho to chytne,tak mu ho prostě dám a nelámu to přes koleno.. ☹

dukie
30. říj 2009

dnada: Víš jak... sklep máme, ale hrozně vlhkej, tam by to vzalo za svý, a to je škoda. A možná jsi mě nepochopila úplně přesně... on navrhoval, že jí zavolá, a by si ona pro něj přijela. On by jí to nevezl. Takže na tom fakt kolem a kolem vzato není nic divnýho. Na druhou stranu v situaci, kdy to u nás doma není kdovíjak žhavý... mi to prostě nepřipadne úplně v pohodě a úplně chladnou mě to nenechává (ještě před těhu bych to viděla naprosto v pohodě...). No ale nějak to snad dopadne. Nebudem to hrotit...

Ty pásy budeš muset nějak pořešit, to je fakt nešikovný. Vpředu jsem to s tou první sedačkou řešila tak, že jsem prostě to přední sedadlo posunula co nejvíc dozadu, a to pak úplně krásně stačilo. Ale vzadu je to fakt nešikovný. 😕 No snad to nějak vymyslíš...

lis: Naše autosedačka sice nebarví, ale asi při třetím použití se v ní Toníček poblinkal po borůvkové přesnídávce 😀 , takže jsem se barvení taky děsila. Naštěstí to šlo dobře omýt a vytřít, takže je to O.K. 🙂 Toho dudlíka určitě zvládnete, chce to jen trpělivost (o kterou já přicházím... - vysvětlím níže) a čas. Pak určitě dej vědět, jak jste dopadly.

honzulka: To se dá koupit i do sedaček? Já věděla jen o vložkách do kočárků. To je milý, páč já v létě strkala malýmu za hlavičku vždycky plínku, aby se mu tam ta hlavička tolik nepotila. Mrknu po tom v obchůdku, to by mohlo být fajn řešení. 🙂

No a teď k té mé trpělivosti. Holky, já jsem z uspávání na nervy. Normálně malej je potvora, on kňourá, šudlá oka, je protiva, strčím ho do postýlky a on začne divočit! 😠 Já mu řeknu "hají", on si lehne, za sekundu na mě mrkne a vstane a řehtá se na plný pecky. Tak na něj zařvu "hají!", on se lekne, lehne, ale v mžiku už se zase řehtá, kope nohama, nato hned vstává a vysloveně má v očích čerty. No řeknu Vám, když takhle dovádí 10 minut, obvykle mi rupnou nervy a dostane na zadek, páč si myslím, že moc dobře ví, co po něm chci. Jen prostě lumpačí. Já pamatuju, že moje mamka, když jsme s bráchem divočili a nechtěli spát, jen vlítla do pokojíčku a zařvala "Tak co je tady? Spát! Mám pádnou ruku!" a my zalehli a spali. Tohle prostě na Toníčka vůbec neplatí... a často nepomůže ani to naplácání, byť po té pak chvíli fňuká, ale hned se otřepe a divočí nanovo. 😠 😝 Takže my sice neodvykáme dudlíka, páč nikdy žádnýho nechtěl, ale zase je to o nervy takhle... dneska jsem ho po 20 minutách vytáhla z postýlky a postavila na zem s tím, že má smůlu, že v postýlce se dělá hají a nelumpačí se tam... on koukal, sebral se a odešel. A za 10 minut se mi zase věšel na nohavice a řval. 😝 Fakt nevím, jsem z toho vždycky celá podrážděná. 😖

lisounek
autor
30. říj 2009

Honzul diky no nevim, zda by pomohla ta vlozka ono to barvilo, kdyz bylo leto a hlavne mela vzdy uplne barevny kalhoty 🤐 jo a jinak ona by dudla chtela, ale ja ji ho nedam a nesmi ho videt...jinak by s nim byla porad 😠

honzulka
30. říj 2009

Dukie-tohle je uni.do obojího..a dá se to i prát,takže pohoda.. 😉 Já před tím taky dávala plínku ale tohle tam i lépe drží.. 😉 Jinak s tím uspáváním...Já měla hodně problémy s Jeníkem,jelikož ten sám nechodí spát ještě teď,ale on hodně brečel v postýlce od miminka..No a Tom od miminka chodí sám a když si tam hraje,tak ho nechám..Teď už tam blbne skoro hodinu,ale spí i Jeník a s Tomikem nějak hledáme nový režim,tak ho nechávám.Chodím totiž v půl dvanáctý pro Jeníka do školky a on mi vždycky usínal po cestě.tak jsem ho zkusila na chvilku dát už dopoledne a on spal od 9:30-10:10 tak čekám,kdy vytuhne,páč do večera by nevydržel.. 😨
No a většinou si tam taky povídá nebo hraje a já ho prostě nechávám..Někdy to trvá 5 minut,někdy víc,ale vždycky usne.Mám tu chůvu,takže slyším co se děje a on se utiší..jako právě teď.. 😅

honzulka
30. říj 2009

lis-my tu vložku máme přes celou sedačku.. 😉 No a s dudlem to máme stejně-pokud nevidí nehledá,ale když ho zahlídne,tak to jsou fofry pro něj a táááková radost když ho strčí do pusiny.. 😀

lisounek
autor
30. říj 2009

dukie ja myslim,ze on je jeste maly na takoveto lehnout a spat!! Me to K zkousi delat taky, ale ja ji proste dam do postylky a odchazim..ona si tam chvilku pobéká a je klid v tu ranu spiíí..vecer tam s ni chvili jsme a ted jak je tma, tak se ale za chvili vyparime a ona usne...jako jinak by taky delala kraviny, ač je ospala ze oci nemuze udrzet.. 😕

lisounek
autor
30. říj 2009

Honzul jj to je presny jak je vzdy vysmata, kdyz ma dudel 😀 😀 ale rano mi je dava do ruky a kdyz si ho vezmu,tak po nem rychle natahne ruku a kdyz ho dam pryc, tak jen jede NENI NENI NENI 😅 je to sranda...ale jako jak bude spat bez nej, kdyz je zavisla to fakt nevim...