Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
20. lis 2009

honzul - no tak moje máma šmajdá šíleně,já ani brácha nešmajdáme a co se týče sploditele netuším 🙄

lis - právě,kvalita je důležitá,myslím si než šmajdat doma v pantoflích od větnamců,to raděj bez nich. Mám takový tvrdý pantofle(zdravotní),ale jelikož se mi už malej kolikrát připletl pod nohy a já ho šlápla,tak raděj chodím bosa. Taky ne pořád,ale většinou. A u malého jak sem psala,jak kdy.Občas je bez bačkůrek,občas s bačkůrkama. Ono se nic nemá přehánět 🙂

dukie
20. lis 2009

Ahojte děvčata. 🙂 Hlásím u nás od včerejška 3. zub. 😀 Ale jinak mám depku. Včera jsem umyla první okno (okno + ventilačky

dukie
20. lis 2009

... jsem to nedobrovolně odeslala, takže pokračuju...

+ "nadokýnko", balkonový dveře, vše máme dvojmo), dneska to samý na druhé straně bytu u druhýho balkónu, k tomu jsem dnes zvládla nakoupit, vyprat, poklidit (jakože vysát, umýt záchod, koupelnu atp.)... a manžel dneska přišel z práce (později...) a jediný, co byl schopnej říct, byla výčitka zvýšeným hlasem, že ho štvu, že přeplňuju koš v kuchyni... 😝 No jednak přeplněnej nebyl, krásně ho šlo vynést... a druhak teda bych, evidentně naivně, čekala aspoň trošku chvály, že s naším nestandardním dítkem jsem toho zvládla tolik...

Jo a ještě jsem upekla buchtu... a taktéž jsem se dočkala výčitek... jakože když jsem tlustá, tak proč to peču... 😝

Já nevím. Někdy nechápu, proč vůbec existuju... 😒 A už delší čas nechápu, proč vlastně žijem spolu. 😝 Sex veškerej žádnej... a když, tak z mé iniciativy... o mazlení a něze se mluvit nedá vůbec... nikam spolu nechodíme... vlídný slovo taky neuslyším, jak je týden dlouhej... tak fakt už nevím... 😒

dukie
20. lis 2009

Jo a chtěla jsem říct, že Toníček doma chodí převážně v papučkách, koupila jsem mu ty "větrací"... máme doma sice skoro všude koberce, ale je tu od noh zima (sama bez pantoflí nevydržím).

lisounek
autor
20. lis 2009

dukie teda to je blb promin 😠 tak jste spolu ale jinak i proto, ze mate krasne dite ovsem to ostatni by chtelo trochu dohnat..ja jsem na tom podobne zejmena v te cinnosti sex..a kdyz tak jako u tebe musim se snazit,jinak nic...hmm pakarna na to radej kaslu...a jestli ti to pomuze, tak od nas pochvalu mas, protoze jsi toho zvladla opravdu dost...a ty okna to teda klobouk dolu..jde to jaksi mimo me...predstava, ze pak zacne snezit prset a mam to zpet, jak to bylo no neni to zbytecny?? alespon by si mohl ten tvuj usetrit ty kousavy poznamky.. 😠

honzulka
21. lis 2009

Ahoj holky... 🙂 Tomik spí,Jeník je s dědou a MM dělá na domečku,tak se flákám a jdu Vás dočíst... 😉

honzulka
21. lis 2009

dukie-teda taky bych Tvýho MM propleskla...Mám doma něco podobného ale ve slabším vydání.. 🙂 U nás je akorát ten problém,že jak žijeme ve všech místnostech,tak do večera moc uklizíno nevydrží...Uklidím jednu místnost a kluci jdou a tahají do ní hračky a než uklidím druhou,tak můžu začít znovu... 😉 No a mytí oken chlapi asi nějak moc nevidí... 😀 A souhlasím s lis-můj obdiv máš taky... 😵Já je myju jen když děti spí,páč Tomik začíná být horolezec a nevědala bych koho dřív hlídat zda sebe nebo Toma.. 😀
No a spečením mám taky často nervy a to i s vařením.. 😠 Kort ten týden,co kluci byli nemocní,tak se plahotím ještě u plotny a pak mi řekne,že na to nemá chuť a buchta nakonec letí do koše... 😠 No že bych se na to nevy... 😠 Tak dnes dělám papouškovy řezy,ty alespoň nechytí tak rychle plíseň a mám na ně docela taky chuť,tak mu s tím pomůžu... 😀

honzulka
21. lis 2009

Tak koukám,že nikdo nikde,tak jdu něco asi dělat... 😉 Tak se tu tedy mějte... ☹

dukie
22. lis 2009

Holky, kde se všechny touláte? 😕 😀

dnada
22. lis 2009

no já sem průběžně nakukuju,jen nikdo nepíše 😅

dukie
23. lis 2009

dnada: Tak musíš napsat, páč takhle asi nakukujem všechny. 😀

Toníček mi tu zrovna neskutečně řve... stojí mi u nohou, opřenej o mý stehno a řve. Normálně se slzama a se vším všudy. Vyřvává si pozornost. Štípe mě do kůže zespodu na rukou a řve. 😝 To by ho jeden roztrhl... všechny matky by měly nosit svatozář. 😀

No nic, jdu ho trošku pomuchlat, ať se necítí odstrčenej... 🙄

lisounek
autor
23. lis 2009

ahoj ja taky nakukuju a nikdo nepise 😀

lisounek
autor
23. lis 2009

dukie tohle znam deti maji snad na PC radar...ale Kata se ted krasne tuli prijde a objima me a ted dela pusinky i s takovym tim mlask..strasna sranda... 😅 ale jen kdyz se ji chce...jdu varit zelnacku..zatim pa

u nas se pekne zveda vitr, no hlasili to ale je to brrr ☹

dukie
23. lis 2009

Tady je zatím krásně sluníčkovatě. 🙂 Ráno pršelo, ale vyčasilo se. 😵

Toníček zatím pusinky nedává. Ale už několik měsíců dělá to, že mi do otevřené pusinky jakoby lapá moji tvář nebo bradu nebo krk a tak. 😀 Prostě jakoby mě chtěl kousnout, ale nekousne. Jen otevře pusu a silně se mi přitiskne třeba ke tváři. 🙂 Je to hrozně roztomilý a příjemný. 😵

lisounek
autor
23. lis 2009

dukie tak davala K pusinky, nez se naucila s tim mlask 😎

honzulka
23. lis 2009

Ahoj holky... 🙂
Tak já zase napíšu a nikdo se mnou nemluví... 😢 Nevím,zda si to nemám brát osobně.. ☹

Jinak u nás Tomik taky pusinkuje pžřevážně s otevřenou pusinkou a někdy ji nestačí otevřít... 😀 A naučil ho Jeník vyplazovat jazyk a to ho teď moc baví... 😵 Vím,že to není zrovna hezký,ale on z toho má hroznou radost a je u toho hrozně srandovní... 😉

Holky,poraďte...Jeník dnes konečně zase ve školce ráno nepláče,tak si snad zase zvyká,ale prý ve školce téměř nemluví(především s cizími lidmi) a v sobotu jak ho měl tchán docela po dlouhý době,tak s jeho přítelkyní taky vůbec nemluvil...Takže nevím,co se děje,a dnes mi řekla sestřička u dětský,že by se přiklonila k MM a do školky ho do konce roku nedávala kvůli chro chro chřipce... 😲Tak teď nevím,jak se rozhodnout.. 😕

dnada
23. lis 2009

Ahojík honzul - to sme na tom podobně,taky se mnou nikdo nemluví ..skoro nikdo tedy ...

já dnes dala porpvé Marečka do školky na celé dopoledne a byl tam sám a v pohodě.Byla sem tam s ním cca půl hodiny,než sme vyřídily zaplacení školky a další info a pak sem se vytratila,by mě neviděl odcházet a prý se po mě ani nesháněl.Jen byl už v půl11 rozmrzelý,nechtěl jít ani na procházku a to se ani nedivím,dnes se vzbudil v půl6,jinak vztává kolem 7mé a toje znát,žejo.

Nevím jak myslíš,že nemluví z cizími lidmi. Malej třeba hned jak sme přišly do školky ,tak se vrhnul učitelce kolem krku,až mě to překvapilo 😎 Já si myslím,že má takový období,malej to měl teď asi měsíc,každého se bál i v krámu prodavaček,pořád mi visel na noze nebo nejlépe se rozplakal a to hned se slzičkama a když sem ho zvedla,silně mě chytil kolem krku a plakal dál,dokud sme neodešli. A to samý když sem přijela k našim(jezdím tam tak jednou za 14dní) No a sotva se k němu děda nahnul ,tak se rozplakal a chvilku mu trvalo,než se nechal pochovat a pak zase honem honem k mamince. A teď už pohoda.Už se bojí jít jen k babičce,jak vidí dědu,by se přerazil ,jak letí 😀

A s tou prasečinou nevím jak ti poradit. Já ho dávat budu v pondělí a v pátek na dopoledne,chřipka nechřipka. Jako pořád lepší aby byl ve školce,než se mnou coural po obchoďákách,kde je mnohem víc nachcípaných lidí. A tady v té školce mě učitelky ujistili,ž epoku je některé dítko jen trochu nemocné,tak prostě řeknou rodičům,že dokud se neuzdraví,aby ho tam nevodili a je to i ve smlouvě,že člověk nebude vodit do školky nemocné dítko 😉

dnada
23. lis 2009

jo a Máří teda nepusinkuje.. je lakomej.. jakmile se ho zeptám,dáš mi pusinku ,tak hned mele hlavou ze strany na stranu a nenenenenene 😠 Uličník ... ale stráášně rád dělá tuli tuli,to jo... 😎

dukie
23. lis 2009

Holky, já s Váma mluvím. 😵 Fákt. Jen to tak nevypadá, protože sem chodím strašně často a většinou už nestihnu reagovat na to, co jste psaly, páč píšete už zase úplně o něčem jiným. 😖

Každopádně... já bych prcka do školky asi dávala dál. S tím mluvením a nemluvením s dospělákama bych zkusila třeba týden nebo dva vydržet a pak bych se asi zkusila poradit s někým zkušeným v téhle oblasti. Stran chřipky je to fakt těžký, asi bych mluvila jinak, kdyby někomu v mém okolí ublížila... ale asi takhle: Na běžnou sezónní chřipku (resp. komplikace s ní spojené) u nás prý ročně zemře asi 2 tisíce lidí... a vůbec se o tom nemluví, že jo... nevím, no. Připadne mi, že je to vždycky taková veliká bublina, aby se prodaly vakcíny a nějaká firma vydělala... 😒 Čímž to nechci vůbec zlehčovat... jen si myslím, že média plaší o něco víc než by bylo zdrávo. 😕

honzul: Máš můj obdiv, že něco z jídla, co vytvoříš, vyhodíš do koše, když Ti to rodina nebaští... já jsem taková, že bych to trpělivě celej tejden dojídala...

dnada: A jak se cítíš Ty, když malýho odevzdáš ve školce? Já se přiznám zcela otevřeně, že by se mi asi strašlivě stýskalo, přeci jenom jsou ta naše dítka ještě maličká... já bych se strašně těšila, až si ho zase vyzvednu. 😀

dnada
23. lis 2009

dukie - víš,je to takový divný pocit,když sem jela nakoupit a špunta sem vedle sebe neměla. Ale nějak se mi nestýskalo.Já nevímm,možná to zní jako že sem bezcitná,ale prostě já si tohle zakazuji,jelikož to pak přenáším i na dítko a pak malej pláče a přitom je to zbytečné. Jako jasně,že mám starost,kontroluju telefon milionkrát za minutu,jestli mi nevolali,že malej moc pláče....ale jinak fakt pohoda.Prostě se snažím; nebýt nervozní a brát to jako normál,že je ve školce a že je mu tam fajn 😉 JInak s tou chřipkou máš pravdu,hodně lidí umře na tu normální a nemluví se o tom. Ale rozhodně tu prasečinu nepodceňuji...

honzulka
23. lis 2009

Holky děkuji za názor... 😉

Já si právě taky myslím,že je to přehnaný..U nás taky kladou důraz na to,aby děti byli ve školce zdraví,ale když jsme byli na tý první schůzce a viděla jsem tam některé maminky,kterým se to hned nezdálo,tak tomu nevěřím..Řiditelka na to docela upozorňovala,že opravdu až zdravé děti patří do školky,ale pak mi MM říkal,že tam je nějakej klučina co kašle jak blázen a chodí tam stále.. 😠 Tak nevím...Asi to nechám alespoň do mikuláše a pak jsou stejně prázdniny..

dnada-on se ne bojí,těch lidí,jen se prostě zamračí a nemluví..prostě Beran....

dukie-já mám na to stejný názor,taky si myslím,že je to zase přehnaný a příští rok to tu bude řádit a nikdo to tak řešit nebude,páč už to bude jen jedna z dalších nemocí u nás.. 😉 MM jsem taky řekla,že to tedy nebude chodit ani on do práce,aby to nechytil?Vždyť to může chytit kdokoliv kdykoliv..

A s tím vyhazováním....Já to většinou právě taky jím celý týden... ☹ Ale teď jsem mu udělala jahodový koláč a ten prostě dlouho nevydrží a chytí plíseň.. 😠 Jinak právě všechno dojídám já a pak se divím,že nehubnu.. 😝

honzulka
23. lis 2009

dnada-pro mě byli první dny Jeníka ve školce docela na jednu starnu "relax" ale na druhou takový divný...Jednak mi tu chyběl pomocníček a byl tu nějaký divný klid a něco mi tu chybělo...A to pominu,že jsem pořád čekala ten telefon.. 😉

honzulka
23. lis 2009

Tak já zase mizím..Tomik neusnul(spal dopoledne 30minut a teď ani prd,tak ho šoupnu do kočáru a půjdeme ven) a Jeníka musím jít vzbudit aby nestašil ještě v deset.. 😉
Jinak vám musím napsat,jak mě dnes moc překvapil...přišli jsme ze školky,já se šla převlíknout a ře půjdu slíknout Tomika a on ho začal sám od sebe svlékat-sundal čepičku,rozepínal bundu a Tomik nespolupracoval,tak se rozčiloval,že nemůže bundičku sundat..Pak mu sundal i botky.. 😵 😵 A pak jsem tedy vslékala já jeho...Ale to ještě nikdy neudělal... 😵

Tak se tu mějte a já jdu na ně.. 😉

uci
23. lis 2009

ahojda holky, len nakukavam lebo som v jednom kole 😝 som si to tu zase zavarila ked som minule napisala, ze tie zubky - 3ky - celkom dobre znasa, tak mi to dala spuntik pekne vyzrat 😔 uz su teda 3 vonku = dokopy mame uz 15 zubov ale ta posledna 3ka nie a nie sa prerezat, takze sa cele dni len nosime na rukach, nejaky PC nehrozi a este k tomu zacala pekne chrhlat a soplit, to su zvuky ako zo stareho hrnca, normalne ma to vystrasilo 😖
a vitaj laaala naspat, si tu dlho nebola, tak snad bude teraz v zime naozaj lepsia dochadzka 😀 a s mazlenim sme na tom rovnako, myslim, ze baby su asi tak nejak menej pritulne, ked to tak analyzujem co pisu ostatne baby
lis: tiez gratulujem k MS! 😀 by som teda nepovedala, ze sa z MS budeme raz tak tesit 😉 ja uz by som ju teda tiez prijala, nie ze by mi bez nej bolo zle, to zase akoze nieee, ale asi to uz nebude celkom ok, ked ani po 15 mesiacoch od porodu stale nic 😕 a pritom uz kojim len v noci tak 2-3x, no ale co, zatial to neriesim, dam tomu tak este 3-4 mesiace a potom sa uvidi

uci
23. lis 2009

apropo chripka - ja osobne teda neprecenujem ale ani nepodcenujem, ovela horsia je vraj tohto roku prave ta sezonna ako prasacia, ale ono je to vlastne uplne jedno ci prasacia alebo sezonna, podstata je rovnaka a pre male mimca nie je dobre dostat ziadnu a ja sa bojim hlavne teraz, ked chodime na ockovanie, to by mohlo mat strasne nasledky, keby sa mala nakazila zrovna ked ju budu ockovat, no ale ako to urobit, ked sice poradna je casovo oddelena od chorych deticiek ale cakaren je ta ista, cize virusy tam zostanu ☹ no neviem ... zacneme sa asi vyhybat miestam s vacsou koncentraciou ludi - tu by som asi zaradila aj skolky a hlavne tam neustrazis, ci si dieta nebude cpat do pusy ochytane hracky po inych - mozno este nie chorych ale uz virus siriacich deti 😒 takze ja by som suhlasila s tym, ze nedavat do konca roka do skolky, i ked najhorsie to vraj ma byt az januar/februar, tak to mozu skolky, skoly zrusit rovno hned

dnada
23. lis 2009

ahojík uci - no ,jako bylo by fajn,zavřít školy a školky,ale kam pak s dětmi??? Ne všichni mají rodiče či někoho jiného kdo pohlídá. Ono je těžké tohle řešit.Nevím,jestli si to četla,ale já sem začla dávat prcka do školky,jelikož se mi ho fakt nechce tahat po obchoďákách a hlídat,aby na nic nesahal atd. Přeci jen v té školce by měl být relativně ve větším bezpečí než v tom obchoďáku. Třeba... můj názor,možná hloupý ale je můj.

A u Dr tedy pokud jávím a dokonce sem se na to i dr ptala,tak u ní se dezinfikuje jak čekárna tak ordinace,jinak by poradna pro mimča byla úplně zbytěčná 😉 Což je logické. A s očkováním,víš ,myslím si že očkování přežili generace před námi a taky řádily chřipky a bůhví co ještě takže tyhle naši špunti to taky přežijou.Není třeba panikařit a určitě nepřivolávat nějaký hrůzy. Lepší je věřit,že to bude OK a stím se žije lépa než se strachem. To bychom se asi už museli zbláznit,bát se úplně všeho... bychom byli zalezlí ve skleníku a nepřijímali ani návštěvy ,aby se tam nedostal nějaký virus.

jinak zoubky nezávidím ... malej snášel také ty přední v pohodě a teď mu lezou už 14dní stoličky,4najednou,2 se už prořízly ,ale ty dvě horní ne ane vykouknout.Budí se v noci,pláče,bouchá se do tvářičky,jak ho to bolí ☹ Minulý týden měl tak nateklou dáseň,že ani nemohl otevřít pusinku a najíst se ☹ Už aby měl zoubky venku všechny a na chvilku klid.

honzul . oni děti ve školce okoukají všechno a tam je i učitelky učí,aby pomáhali při převlíkání na vycházku těm menším dětem .. Ale je fakt šikulka,že takhle svlíká brášku 😵 Si se musela úúplně rozplývat.. já bych se aasi rozplynula úúplně 😀

laaala
23. lis 2009

Nazdárek holky ...
uci, ahoj .. ty ještě kojíš ??? ... to jsi dobrá, by mě asi kleplo ... vstávat v noci
15 zubů ?? ... závidíme 😅 .. nás to teprve čeká

napíšu později, Adla mě nenechá v klidu 😠

dnada
23. lis 2009

laaala - uci neni jediná co kojí,ale noční kojení bylo první co sem odbourala už cca v 6ti měsících úplně 😀 Teď už malého kojím jen ráno,po obědě a než jde spát a když ho bolej zoubky ,tak i častěji přes den,prostě jak si řekne 😝 😎

uci
23. lis 2009

jj laaala, sme to nejak vybojovali 😉 ale stale si pritom uzijeme, ale co mam robit, ked prdolka proste odsabotovala vsetky pokusy zaviest umele mliecko? tak si holt to moje mlieko povedalo, ze teda este tu chvilu vydrzi 😉
dnada: no neviem, ja povazujem skolky za najvacsie zlo co sa tyka bacilov, ved si zober, ze deti zacnu byt poriadne chore vlastne az ked zacnu chodit do skolky, no ale ako je mi jasne, ze deti si musia tu imunitu niekde vybudovat, a tiez je mi jasne, ze bez skolky by to neslo kedze pracovat tiez treba 😉
a s tou dezinfekciou u dokiny to mate fajn, u nas si take nieco neviem predstavit, lebo poradna zacina hned ako konci normalna ambulancia a nikdy som tam teda nevidela niekóho nieco dezinfikovat 😕 a to sme niekedy prisli aj skor aby sme boli rychlo vybavene, a tiez niekedy tie chore deticky chodia aj neskoro ked uz je normalne poradna - tak to uz vobec nechapem 😠 ale spytam sa na to dokiny, mozno som si len nevsimla nejake super extra tajne hygienicke postupy 😉

laaala
23. lis 2009

dnada ... taky šikulky s kojením ... bych taky kojila, jenže Adla mě začla odmítat ... přesně v roce ... se mě to docela dotklo .. nevděčnice 😅
uci, s těma školkama je to pravda, ale zase na druhou stranu si tím dítě buduje imunitu, když se setkává s virama a bacílkama ... si myslím teda
co se týče školek ... jsem na to zvědavá, jelikož my se budeme stěhovat na vesnici ( a tam je dost hrozná školka a navíc jen do 16,00 hod. ), takže bych Adélu radši nechala zapsat do školky ve městě ... jenže si myslím, že jedním z kritérií pro přijetí do MŠ je trvalé bydliště ... nebo ne ?? ... to pak nevím, jak to uděláme ... se to časem snad vyvrbí nějak
a co se týká chřipky ... jíme hodně ovoce, pořád si myjem ruce a každý den si do nosu aplikujeme Vincentku ... a modlíme se, aby se nám to vyhlo, očkování rozhodně ne-e ... a snažím se moc necourat do Tesca apod. ...
... a propos ... v pátek jsem byla byla Adle pro druhý podzimní boty a koupila jsem si vánoční papír, po zaplacení jsem si všimla, že ta rulička stála 70,- Kč 😨 ... prý profi ... nu což, je hezkej. Večer jsem se s ním kochala a zjistila jsem, že nějakej doveda ( zřejmě při vybalování ) ho proříznul tím ostrým nožíkem, takže když jsem z něj sundala ten obal, rozpadnul se mi na zhruba 12 cm pásky .... 😠 a aby toho nebylo málo tak jsem chvíli poté zjistila, že Adle jsem ( po hodině a půl zkoušení ) koupila jednu botu velikost 23 a druhou 24. Vždycky to kontroluje prodavačka a zřejmě taky neměla svůj den ...Takže vyloženě úspěšný nákup 😅

Jo a desinfekce u nás u doktorky probíhá tak, že utře jen přebalovací pulty nějakým roztokem a cca minutu větrá.