Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
25. lis 2009

ahojky dekujeme za prani dnes by byl krasny den, ale manza je zase nachcipanej od rana ale fakt jako neuveritelne..:(( takze cekam, kdy to zase budeme mit my..:( musim do K nacpat nejake vitaminy..a jeste nez vam napisu co se dnes prihodilo, tak teda musim napsat dnad, ze z toho pavouka mam mraz po zadech jeste ted jako humus kdyby drzela pavouka asi by me kleplo na miste 🙄 🙄 🙄 a jeste do pusy uááááááááááá 😲 😲 😲 😲 😲 😝 😝 😝 😝

jo a ted k tomu co jsem chtela..holky dopo jsem se vypravovala s K ven a uz jsme byly nachystany jen jsem ji sla dat boty a otocim se a najednou strasna rana a K utikala po chodbe nejak uklouzla ci co (to ja nevidela) a vletela hlavou do futra - ja uz ji videla na zemi 😢 😢 😢 strasne brecela a nesla uklidnit a ja zacala plasit, protoze to fakt byla desna šlupka a ja nevedela co delat...mela najednou bouli jak vrata, ale to se neda ani popsat jako nejakej mega roh a uprostred to mela sedreny a fialovy jako me bylo zle a na tu ranu ta mi zni porad v usich .. ☹ ☹ no volala jsem dr. chtela jsem mit jistotu, bala jsem se otresu mozku nebo tak, pak byla uplne apaticka a bila....kontrola dobry, delali i rentgen, ale ten nesel snimky spatny, protoze je mala a proste ji neslo udrzet...no dr. rikala ze teda jako se divi, ze to lebka vydrzela, ale ze by mela byt ok, jen at ji sleduju 24 hodin pro jistotu jeste, tak jsem z toho zase nejaka vybzíkana...:(((() takze super svatek pekne po dr. vsude plno lidi a bacilu takze snad to ustojime, jenze kdyz i tata je marod :(

lisounek
autor
25. lis 2009

vitaminy jsem myslela samo v prirodni forme, ted si oblibila mandarinky, tak aby to nevyznelo, ze do ni cpu prasky 😅

honzulka
25. lis 2009

lis-jen v rychlosti...Mě Jeník takhle nalítl jako malinkej na dveře,ale na otevřený,takže přímo na hranu-úplně to vidím do teď,jak měl otisk těch dveří vmáčklý do hlavičky..Bylo top hrozný,ale než jsme dojeli na pohotovost,tak se mu to slilo...Proto jsem tak hodně úzkostná na ty pády... ☹ Ale oni mají tu hlavičku prý na hojení takových ran pružnou,takže by bylo horší,kdyby sis takovou ránu dala ty.. 😔 Ale co tím chci říct-vím moc dobře,jak se cítíš... 😔 Ona spíš byla trošku v šoku a apatická z toho pláče,ne?Jeník byl vždycky po nějakým takovým pádu unavený,zíval,ale taky na RTG nic a dobrý..Zítra bude k.zase řádit... 😉

A k vitamínům...nevím,zda to je k něčemu,ale vyrábí se Marťánci sirup pro děti od 1 roku a prý Hlíváček je taky dobrý.. 😉

Tak a já mizím..jdu obléknout děti a předat tatínkovi a já pádím k holiči... 😅 Jen stále nevím,jak se nechat ostříhat,tak snad něco vymyslíme.... 😉

dnada
25. lis 2009

vše nej k svátku Kačence

bobinna
25. lis 2009

ahoj holky,

po dlouhé době jdu na vás všechny mrknou... 🙂 Kačence přejeme vše nejlepší k svátečku... 🙂

24.dubna se vdává kamarádka tak jsme byli vybírat šatky... vypadala jako princezna fakt jí to moc slušelo... říkala jsem taťkovi, že bych se taky hnedka zase vdávala... 😉, jdu za svědka tak jsem si vybrala taky šaty mají lososovou barvu a krásný krajkový korzet a stojí jen 700kč na 5 dní ... fakt paráda byla jsem jako dost překvapená pak přidám fotečky...

Petřík ve škole dobrý, s dětma se docela spřátelill sice párkát přišel smutný a taky s oblečením od krve což mě teda dost vytočilo ale pak si to nějak s těma klukama vyřešil a teď je to ok... a taky se musím pochlubit máme zatím samé jedničky a taky podržené s hvězdičkou, a pochvalu třídního učitele za sběr kaštanů jsem na něj fakt pyšná... krásně píše a taky už si dost sám přečte ale ze všeho nejlíp mu jdou počty, což mě překvapuje... 😀

přestala jsem jíst po páté hodině a docela to funguje ... přidala jsem i pilates večer a hned je 5 kilo dole ... sice to pilates vypadalo jako protahování ale je to mazec jestli chcete shodit nějaké to kilčo vřele doporučuju!

tak to by zatím stačilo a já snad zase brzo dorazím ... do vánoc určo... papa

no a Lindulína... kapitola sama pro sebe... 8 zoubků, 9,4kilo... je to fakt ďábel ... nádobí z linky neustále vytahané hračky po celém baráku a nejradši škube časopisy... a letáky to je její... takže máme čím zatápět... před 14 dny měla ATB ... hrozně to vní chčelo a měla teploty takže nám dr dala prášky , chudinka v noci toho moc nenaspala a pořád řvala celý noci i dny ... já to chytla taky takže paráda ale už jsme obě ok... chodili jsme 4 dny na chvilku ven a už zas máme obě rýmu ... a to jsme nechodili nikam mezi lidi... fakt to nechápu 😒

honzulka
26. lis 2009

Ahoj bobinna... 🙂

Tedy gartulace ke školáčkovi... 😵 Z toho já mám hrůzu,až nám to začne... ☹ Bojím se,že Jeník bude nosit domů spíš poznámky.. ☹ A hlavně s tou soustředěností nevím,nevím...Třeba mile překvapí... 😉

A s pilátes...mě to taky láká,ale bojím se toho dýchání-mně Joga nedělá moc dobře a nevím,co by se mnou udělalo tohle.. 😉 Ale gartuluji a tiše závidím... 😉

ada80
26. lis 2009

Ahoj holky jen jsem se chtěla zeptat v čem perete? Já už fakt nevím pořád to měním a doktorka mi právě řekla že ten prášek nemám tak často měnit.Já teď delší dobu používám Persil a v pohodě tak nevím.
Jinak lis chudák Kačenka s tou boulí ještě,že si neurazila hlavu ☹ tak doufám,že teď už jste v pohodě.

dnada
26. lis 2009

aduš ,já peru od jakživa v Arielu a pak theo premium profesionál,to je skoro to samý co ariel a malej se mi pupínkoval jen když se opotil. A není to ani v prášku jako v aviváži.Zkus všechno prádlo na malou přežehlit. Můj bývalý měl alergii (těžko říct jestli na prášek nebo aviváž,ale po všem se osýpa,takže sem mu musela přežehlit i ponožky a slipy a byl klid) vyzkoušelza to nic nedáš. Já malému vše žehlila asi do roka,pak sem zkoušela pomalu občas něco nevyžehlit a dnes už mu nežehlím nic 😉

honzul .já dřív cvičila kalanetiku, to je hodně podobné pilates cvičení a taky sem hodně zhubla,jenže by mě do toho musel někdo dokopat nebo cvičit se mnou,prostě nemám chuť cvičit nemá chuť ze sebou něco dělat i když mě to štve ,jak vypadám ☹

lis - faktještě že jsou ty děti tak gumový... ale ty nervy bych zažít nechtěla...

no já dnes měla děsný den,po rukách si už šlapu.Celý den malýho nosím.Od rána má teplotu přes 39,když mu dám čípekzabere tak na 4hodiny a pak mu znova vylítne teplota. Když chtěl jíst piškotky,tak se mě drželkolem krku a brečel,vůbec do nich nemohl kousnout.už aby mu vylezli ty dvě stoličky,to je děsný,chudák malej 😖

dnada
26. lis 2009

jo to cvičení mělo být napísané pro bobinu,až ted koukám že sem to napsala jako honzulce... chjo,to bude dlouhá noc,malej celej hoří 😖 😨 😨

dnada
27. lis 2009

tak holky hlásím,že už malej teplotku nemá ,ale ještě sem se mu nedostala do pusinky,jestli jsou zoubky venku nebo ne... ale byla to dlouhá noc.Ještě ve 2ráno celej hořel,měla semho vyjímečně u sebe v posteli a s ním se spát nedá.Chvíli byl přitulený,pak se začal vrtět a prakticky sem nespala celou noc,jak sem začla usínat tak se začal kroutit a kňourat ☹ No snad to už bude dobré

ada80
27. lis 2009

dnada, já prádlo žehlím a stejně tu vyrážku má i když teď je to lepší tak nevím.

ada80
27. lis 2009

holky budete dávat dětem něco k Mikuláši?

dnada
27. lis 2009

aduš a nemohla to být reakce na jídlo? nějaká jiná kombinace něčeho? Malej se mi pořád osypávalkolem pusinky a krčku a pořád sem nevěděla z čeho to je,pak sem na to přišla.Jak někde na nějaký sušence byl jen malinký kousek čokolády nebo nugátu nebo kakaa osypal se.... ještě nedávno se osypával po jahodách(i jako když to bylo jahodové pití pro děti) a dokonce i po rybách ,ale to je už v poho. Ale občas se taky osype a netuším po čem.Za týden dva to zmizí a neřeším .

Mikuláš se u nás asi neuchytí,sem ráda,že budu mít na dárečky k vánocům 😎

A to sem spoustu dárků vyrobila vlastnoručně,tím myslím háčkované dečky,bardury a tak. Dnes začnu vázat nějaké adventní věnce a pak i věnce na dveře a to dostanou rodiče a známí místo mikuláše 🙂

ada80
27. lis 2009

dnada občas to mívá po ovoci,ale teď to měla hodně a úplně rozškrábaný a doktorka říkala,že to je z prášku.

uci
27. lis 2009

nazdar holky, tak zase len tak narychlo zabieham, mame to podobne asi ako teraz skoro u kazdej z vas - trapime sa s kaslom (nastastie horucku mala nema ale klokoce ako stara lokomotiva), horsie je, ze babka (teda moja mama) je tiez chora a to az tak, ze dnes rano sme ju museli odviezt do nemocnice ☹ vyzera to asi na chripku (alebo ze vraj s pridruzenou alergiou na bakterie podla najnovsich info - som ani nevedela, ze take nieco existuje 😨 ) ale co je blbe, ze jej vyletel tlak nad 200 a dychat nemohla a proste zlyhavala, som mala teda poriadne nahnane ☹ lebo ma aj dlhodobe chronicke problemy (srdiecko, cukrovka atd.) a to je v tejto dobe chripok to najhorsie, no tak ale dufam, ze v nemocke je budu mat pod dohladom a zvladneme to 😝
len teraz cakam, kedy to chnapne aj nas s manzom - ten sice mal rusko ked ju bol odprevadit do nemocky, ale aj tak mam z toho blby pocit, zajtra ju chcem ist pozriet aj ja (doniest aj nejake veci), tak som zvedava ako to s tou mojou hypochondriou zvladnem 😉

dnada: to mas super, ze si takato sikovna a mozes takto pekne a lacno obdarovat blizkych 😉 ja musim na to vydat kopec prachov - kedze mame pomerne siroku rodinu (cca 20 na obdarovanie), ale zas ma to tesi a bavi vymyslat a zhanat darceky a musim sa pochvalit, ze az na nejakych par darcekov mam uz tohtorocne vianoce skoro vybavene 😵
a vlastne som usetrila na avdentnom venci, ktory som si spravila sama, takze zas az taka lava nie som 😉

uci
27. lis 2009

jo a adi, ja periem momentalne v ariely a zatial som spokojna - tuktuktuk, a predtym som prala v palmexe (neviem ci to mate aj u vas) a ten bol tiez super z pohladu setrnosti k detskej pokozke ale zas som mala pocit, ze je nejaky slaby, proste skvrny mi nesli vyprat, ani s vanishom, teraz je to lepsie

ad mikulas - jasne, musi byt, aj s nejakymi darcekmi i ked len symbolickymi, my mame taky zvyk, ze na mikiho sa davaju hlavne take male prakticke veci ako ponozky, pancuchy a pod. takze nieco v tom zmysle bude aj pre prdolku, a dostane nejake detske keksiky a hotovo, hlavne aby si nasla balicek a mohla sa zabavat jeho prezeranim, no nie?

ada80
29. lis 2009

Ahoj holky přeju vám krásnou první adventní neděli 🙂
chci se zeptat máte už koupené dárky?Já jo tak jsem ráda,že nemusím lítat někde mezi lidma v obcho´dáku já to tak nesnáším 😝 a hlavně teď když řádí ta chřipka,nerada bych něco chytla.

ada80
30. lis 2009

Ahoj holky koukám že tu zas nikdo není ☹ Odpolko se chystáme ven má být teplo,ale docela hnusně tady fouká tak to vidím na menší procházku.V pátek jsem uklidila celý obyvák abych toho neměla pak moc a a dnes jsem pořádně uklidila kuchyň.Vandulka mi chtěla pomáhat tak nám to dost trvalo,ale máme hotovo,hurá.

laaala
1. pro 2009

Ahoj holky ... nikde nikdo 😨
Ani se mi nechce věřit, že už je advent ... jakmile není zima, tak mě to ani nebaví.
Dárky mám z větší části nakoupený, nakoupila jsem přes internet ... na ty kvanta lidí všude nemám nervy 🙄
Já letos uklidím jen tak, aby se neřeklo ...v lednu se stěhujeme 🙂 , takže ani okna už neumyju 😅 ( ono to "voprší" 😀 )
uci, jak je mamince ? ... přeju brzké uzdravení

holky, napište mi, prosím, jak stravujete vaše děti ... příklad denního jídelníčku ... já mám nějakej blbej pocit, že dělám něco blbě ...

uci
1. pro 2009

ahojda holciny,
dik laaala za opytanie 😉 snad je to uz lepsie, ale stale nie celkom ok, je stale v nemocke a liecia ju a vsetko mozne co jej nasli - ved viete ako to chodi, ked uz je tam, tak nech sa polieci vsetko mozne - od srdiecka, cez cukor, neurologicke problemy az po to dychanie... dostava kopec infuziek, nejake injekcie do brucha kvoli zrazanlivosti krvy, no proste uz v tom prestavam mat prehlad, ze co vsetko a preco a co jej vlastne je 😒 no ale utesujem sa, ze snad je tam pod lepsou kontrolou ako doma, i ked dufam, ze do mikulasa ju pustia (samo ak jej bude uz dobre) aby sme to spolu oslavili doma 😝

darceky - ako som uz pisala vyssie mam skoro vsetky a tiez vacsinu cet net, to je super vynalez 😀 hlavne pre zeny na materskej, vobec si neviem predstavit, ze by som niekde po meste s malou zhanala nejake darceky, uz aj obycajne nakupovanie ked clovek v podstate vie co chce kupit je boj 😝

jedalnicek - laaala, ja mam tiez nejaky dovny pocit, lebo mala je stale hladna, ale ked som napisala, ze stale, tak to myslim doslova - prisamfakt, ze pyta papat v jednom kuse - a to nie je o tom, ze by sa nudila, ako sa mi tu kamoska snazila vsugerovat, lebo ja ju aj zabavim na 5 min. niecim inym, ale za chvilu si spomenie a sme zase pri starom zanmom "ham-ham"
no a u nas to vyzera asi takto nejak: rano ovocna vyziva+zo 5 keksikov+1/2-1rozok s natierkou....za taku 1a1/2 hodky bud keksik alebo jablcko alebo nieco take...potom spanok... po nom 1 zeleninovoprilohovomasovy poharik(niekedy 2! taniere polievky a pod.)+kukuricne chrumky alebo take tie krekrove chlebiky....za taku 1a1/2 hodky zase nejake ovocie-vacsinou banan s kesikmi....potom vecera-rohlik s niecim,syr a podobne a za taku hodku este jogurt alebo kasu a sup do postele (a este aby som nezabudla kojenie rano, vecer a v noci obcas)
tak a toto vsetko zosrotuje - a myslim, ze toho teda nie je malo a ani nemyslim, ze by to bolo nejako malo vyzivne - a este pomedzi to je stale hladna a napriek tomu je ako tintitko....
tak ja neviem, robim niekde chybu? mne sa to teda ale nezda normalne, ze tolko srotuje a este by aj viac keby som jej davala v kuse a nic na nej nevidno, akoze nie ze by som chcela aby bola ako maco len sa bojim, ci to nie je nejaka choroba 😕 proste mi to nepripada normalne, je sice pravda, ze manzo je totalne tintitko ale ked bol maly tak vraj nejedaval vobec, takze ani ta dedicnost mi tu celkom nesedi

dukie
1. pro 2009

Ahojte holky. Nemám moc čas se rozepisovat, tak píši jen ten jídelníček:

Ráno cca kolem šesté se malej budí, dostane 210 ml mlíčka. Pak si občas ještě zdřímne.

Spolu (já a on) snídáme kolem osmé, resp. mezi osmou a devátou, páč má pořád jen 3 zuby, a tím toho moc nepokouše. Dávám mu chlebík jemně namazaný Florou a s plátkem šunky nebo s měkým sýrem nebo s Lučinou atp.

Protože nám to trvá tak dlouho, tak svačinu už nedávám a zhruba o půl dvanáctý máme oběd. Nejčastěji maso (kuřecí, vepřové, hovězí) se zeleninou (různé kombinace nebo i samostatně... mrkev, petržel nebo hrášek, čočka, někdy rajče, brokolice, květák, pórek, cibule atp.) a přílohu (brambory, těstoviny, rýže...). Solím malinko, z koření používám prakticky jen majoránku.

Kolem čtvrté svačina - obvykle jogurt, Pribináček, Termix... někdy k tomu třeba 3 - 5 piškotků, podle toho, jestli na to má chuť nebo ne. Jindy namačkám banán nebo nastrouhám jablíčko...

No a k večeři dostane buďto kašičku (kupuju krupicovo-medovou od Sunarky) nebo zase chlebík s něčím nebo třeba velmi hustou polívku (miluje bramboračku, teda spíš takovej Eintopf 😀 - dávám brambory, kořenonou zeleninu a přidám tam i brokolici, když mám zrovna v ledničce atp., zahustím malinko zaprášenou cibulkou osmahlou na trošičce oleje, přidám majoránku a trošičku soli).

A před spaním (páč usíná až kolem deváté) dostává ještě do postýlky mlíčko, zase těch 210 ml.

🙂

laaala
1. pro 2009

Holky, děkuju ... jíme přibližně stejně jako vy 🙂
Jsem se ještě chtěla zeptat, jestli třeba dáváte i syrovou zeleninu ... třeba salátovku, rajčata, papriku atd...
Občas uvařím, ale někdy dám i skleničku.
Dukie .. jsem se musela zasmát vaším třem zubum ... my máme dva 😅 ... dneska žvejkala maso těma dásničkama ... až mi jí bylo líto ( ale doktorka řekla nemixovat a podporovat v kousání )
A napadnul mě k sváče chleba s nějakým džemem, tak jsem ho dneska koupila ... zítra zkusíme

uci
1. pro 2009

jooo holky, tak to my mame tych zubov uz 15 (kazdu chvilu uz cakame ten 16ty 😝 ) tak mozno z toho tolko chrume 😀 zato ale mala absolutne odmieta moju varenu stravu a vsetky moje kucharske pokusy, tak neviem ci to mam brat osobne 😠 zatial prakticky zije na poharikoch (co mi zase na druhej strane ulahcuje kazdodenne fungovanie) z domacky vareneho zje iba cistu brokolicu a sem tam mrkvu (zemiaky priam neznasa) a svokrinu zeleninovu polievku - za tou sa moze ist utlct, no ale to bude tym, ze je ochutena=osolena o dost viac ako ja zvyknem, ja jej teda ked varim nesolim vobec, no ale asi budem musiet, ked chcem aby si zacala zvykat uz aj na normalnu varenu stravu - tie pohariky lezu riadne do penazi 😝

laaala
2. pro 2009

uci, mám to přesně tak jako ty ... taky jí to moje jídlo moc nechutná. Zrovna včera jsem jí udělala kuskus se zeleninou a maso z kuřecího stehna, snědla asi 6 lžic a konec. Skleničku o 250g sní vždy celou a je to absolutně bez práce.
Zuby vám fakt závidím 🙂 ... já ani tak né jako Adla 😅

dukie
2. pro 2009

laaala: Syrovou zeleninu malej dostane taky, ale to spíš tak jako kousek, páč to fakt nepokouše. Dostane do ruky kus mrkve nebo papriku... v létě, když jsme měli rajčátka ze zahrádky, tak ty baštil o 106 prakticky denně. Dostával je s obídkem a nebojím se říct, že rajčátka miluje. Ale ty z obchodu nejsou moc dobrý 😕 , takže ty mu ani nedávám...

lisounek
autor
2. pro 2009

ahoj nestiham jen se pridam k jidlu K ma kolem 7 hodiny mliko ale vypije temer 300ml !!!!!!!!!!!!!!!pak mezi 9-10 hod ma chleba nebo rohlik s maslem nebo kiri syr nebo platek eidamu (miluje syry, ty z toho vydoube - zbytek nahazi vedle talire a vola NENI NENI potvurka jedna 😅 ) šunku jsem ji zatim nedala...nejak se branim, ikdyz vim, ze by asi mohla...ale zatim ji to staci, ikdyz je to jednotvarny...delala jsem uz i pomazanku z vajicka nastavila tvarohem, malinko osolila, petrzelku a to ji smakovalo....pak ma obed vicemene ji to co vase deti no vetsinou teda varim ma rada polivky...ale obedu moc nesni a kdyz dam sklenicku tak sni tak cca pulku te normalni sklenicky fakt malo...pak 3 nebo i 4 hodiny spi 😀 a odpo ma bud jogurt, pribinaka, nebo nejaky tvaroh popr. ovoce a vecer kasi...te da tak 150 ml a jde spat....

jo a syrovou zeleninu ji rajcata, kousne i do okurky ale tu moc nedavam...strouhane mi nic nechce zkousela jsem mrkev chutnala by ji, ale ne strouhana...tu fluše a celou se bojim ji dat..ma sice hodne zubu, ale mrkev by asi nerozkousala...skoda noo jinak rada ji i samotne testoviny 🙂

lisounek
autor
2. pro 2009

jo ale vetsinou chce to co mame my a to co ji nemuzeme dat... 😒 a hrozne loudi az je to hruza....manza vzdy soptí 😝 😀

holky taky maji vase deti takovy pupiky? Jako K neni tlusta to ne, ale jako vystrcene pandero az hruza 😨 manza to porad řeší prave tak se ptam...

jooo a holky novinka tchyne se asi bude co nevidet stehovat 😎 😎 😎

lisounek
autor
2. pro 2009

jo a džem ani med mi nechce, ale kdyz to mam ja na rohliku tak to by jedla 😅

dukie
2. pro 2009

lis: Já dávala Toníčkovi asi tak před 2 měsícema zhruba 330 ml mlíčka... dal to ráno i večer... ale nějak mi nechtěl jíst během dne, tak jsem mu to postupně stáhla... a ejhle, hezky mi baští i obídky. 😵 Jako ne vždy, to je jasný, dneska třeba snědl tak pět polívkových lžic, ale většinou zbaští plnej polívkovej talíř nebo když uvádíte ty skleničky... tak slupne celou tu malou a pak dostane ještě na chuť dva tři piškoty, páč se tváří, že by jako ještě něco dal... 😀 Takže má smůlu... a ačkoliv se u mlíčka vždycky tváří, že by jako ještě pil... tak víc prostě nedostane. Jsem to ale krkavčí matka, co? 😀

Jinak strouhaný jako takový mi taky moc nechce... ale máme doma struhadlo - takovýto čtyřstranný, jedno z nich je spíš pěnidlo než struhadlo, nevím, jak to popsat... prostě to nestrouhá, ale udělá to takový heboučký pyré... a to baští rád. Takže se to snažím řešit takto, aby mi papkal hezky i tu syrovou mrkvičku s jablíčkem. 🙂

dnada
2. pro 2009

Orientační množství jednotlivých druhů potravin a tekutin
Potravina, tekutiny Orientační množství na den
1-2 roky 2-3 roky 4-6 let
Pečivo nebo 60-80 g 120 g 170 g
ovesné vločky, cereálie či cornflakes 25 g 40 g 50 g
Přílohy - brambory, rýže, těstoviny aj. 80 g 100 g 120 g
Zelenina syrová nebo 100 g 120 g 180 g
zelenina tepelně zpracovaná 100 - 150 g 150 - 250 g 200 - 300 g
Ovoce 100 g 120 g 180 g
Mléko a mléčné výrobky 500 ml 400 - 500 ml 400 - 700 ml
Maso 40 g 50 g 60 g
Vejce 1 - 2 ks týdně 1 - 2 ks týdně 1 - 2 ks týdně
Sladkosti - moučník max. 50 g max. 50 g max. 100 g
Oleje a tuky 15 g 15 g 20 g
Tekutiny (včetně mléka)
- čaj, voda, šťávy, minerálky 1200 - 1500 ml 1500 - 1700 ml 1700 - 2000 ml