Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
2. pro 2009

no a jídelníček? no než ho začli trápit zoubky tak takhle:
mezi 5-6hod kojení,ještě spánek do cca 7:30 ,snídaně 125ml mlíčka,víc jak půlku suchého rohlíku,pak jden rohlík napůl namazaný půlka máslem medem nebo marmeládou,domácí samozřejmě a druhá máslem a sýrem nebo máslo dětská šunka, na dopoledne má v misce cca hrst kukuřičných a rýžových křupek a asi tak 10piškotků,kolem 10té sní celý banán,v poledne obídek(buďto sklenku 200ml nebo co uvařím,brambor s květákem,zeleninový salát s těstovinami,kuře s rýží,či nějakou omáčku+příloha jakákoliv,polívku,kuskus s rybou,zelí s masem+příloha,baští všechno)ve sklenkách kupuju,co nevařím a sama nejím a toje hlavně špenát. Po obědě spánek,když se vzbudí má buďto přesnídávku 200ml nebo jiné ovoce,jablko,hrušku,víno atd + na stole misku s křupinama. cca v 5 krajíc a půl chleba,pak ještě cca 125ml mlíčka, v půl7 kojení a v 7 je v postýlce. jo a u odpolední přesnídávky střídám ovoce a zeleninu nebo máme syrovou zeleninu jako přílohu u snídaně.(tedy měli sme a budeme mít až se konečně ty dvě mrchy stoličky proderou ven.Už mu lezou 3tí týden a pořád nic!!!)

no a co mu rostou zoubky,moc nebaští ☹ jelikož do čeho kousne,hned se rozpláče a bouchá se do tvářičky ☹ takže mi víc visí přes den na koze než by něco baštil.

Jo jinak k tomu všemu jídlu vyžunkne dopoledne cca 300ml vody nebo čajíku a odpoledne cca půl litru vody nebo čajíku.

tak asi tak 😎

dnada
2. pro 2009

jo a ještě sem zapomněla,že štíhlounký i přes to co všechno spořádá a nemá být teda po kom... co mi hodně říkají dřívenarozené ženy,tak to prý dělá kojení,že jsou děti štíhlé.Těžko říct,třeba mají pravdu. JInak kupodivu i když teď poslední 3týdny moc nebaští a víc kojím,tak stejně pořád přibírá,vůbec nehubne

lisounek
autor
2. pro 2009

dnad K je normalni vahou a vsim, ale to pupendo ma 😨

dnada
2. pro 2009

lis - malej taky chodí s vyvaleným bříškem a v tomhle věku takhle chodí většina dětiček,myslím si že to nemusíš nijak řešit.Prostě to jsou takový malý starostové no 😎

lisounek
autor
3. pro 2009

dnad mas pravdu ono je to pry dane i tim, ze nedokazi jako uplne srovnat zatim zadicka ze snad pater je jeste ne uplne tak jak ma byt...ale jako to jsem nekde snad jen slysela prd o tom vim... 🙂

dnada
4. pro 2009

\ahojek děvčata, tak malýmu konečně koukají ty horní stoličky,ještě se úúplně nevyklubaly,ale huráááá,konečně koukají.No ale za to má malej už týden rýmu.Vždy se semnou pere,když mu chci nastříkat sprejík do nosíku,ale jak vidí vysavač,tak už sám letí do křesla a ukazuje do dírky nosánku 😀 je to komický 😀 Ale zjistil,že mu to pomůže a že pak může krááásně dýchat.

lisounek
autor
4. pro 2009

dnad tak at ma Marosek brzy pokoj a je fit 😉

honzulka
6. pro 2009

Ahoj holky..
Jdu Vás alespoň pozdravit... 😉 MM s Tomikem spí,Jeník kouká na Pata a Mata a já čekám až ho to přestane bavit a jdeme spolu péct perníčky... 😵 Jsem zvědavá,jak ho to bude bavit... 😀

Jinak u nás žádná sláva... 😠 Mám nějakou krizi s MM,nějak mi poslední dobou přijde,že ať udělám co udělám,je to špatně.. 😒 Opět dnes vyhazuji kus Míša řezů a to jsem alespoň kus udala sousedce,jinak by letěla půlka plechu... 😠 Přijdu si jak služka-snažím se jak fretka,upeču,navařím a on přijde a ohrnuje nos...Totálně mě dostalo,když ve čtvrtek o 15 min zaspal a u snídaně jsem to musela odnést já stylem,že jsem si ukrojila kousek těch řezů(moc jsem nepochopila o co šlo,zda o to,že jsem si neuřízla celou řadu a nebo,že jsem mu tu druhou nenakrájela????? 😠 )....Prostě mi přijde poslední dobou,že mě řádně schazuje..Když mu to řeknu,tak mi jen řekne,že je to můj pocit a že to tak není a že mi nemůže už ani říct... 😠 Fakt jsem na něj naštvaná.. 😠 Dnes jsem původně řekal,že půjdu s klukama nakoupit,aby si mohl odpočinout,páč mu není dobře,jenže jsem si nějak nevšimla,že venku prší...Tak jsem mu pak řekla,jestli by mu nevadilo,že by ch nechala kluky doma a skočila tam sama,že tam prší...Hodil takovje ten jeho ironický úsměv,že mě to zase nadzvedlo a pěkně jsem si kluky vzala sebou...No fakt je toho poslední dobou nějak moc... 😢 Možná je to tím,že on je do večera v práci,víkendy dělá na baráku...Já jsem na všechno sama,kluci,jsou vázaný na mě,takže se od Tomika hlavně nemůžu hnout,hned brečí... ☹ Tomikovi ještě ke všemu lezou asi dole stoličky,takže se na mě pořád sápe a já nějak nevím,co dřív.. 😠

honzulka
6. pro 2009

Koukám,že jsem se nějak rozepsala,tak se omlouvám...Nějak o tom nemám s kým mluvit a potřebovala jsem to ze sebe dostat... 😠
Jeník mi tu už blbne,tak jdem dělat ty perníčky... 😉 Tak se zatím mějte a hezkou adventní neděli..

dukie
6. pro 2009

Ahojte holky. 😵

Honzulka: Nedá mi to, musím hnedka reagovat. Nemám čas pročítat teďka všechny příspěvky od doby, co jsem tu byla posledně, ale jelikož něco podobnýho, co popisuješ, znám z domu, tak si říkám, že Tě třeba moje neštěstí potěší... 😀 😀 😀

U nás to tak je teďka spíš jen občas - jakože tak, že bych se z toho hroutila... ale asi před půl rokem to bylo fakt děsný. Myslím, že jsem to tu popisovala. Manžel mi pořád jen za něco nadával, většinu jídla, co jsem udělala, nejedl, byl protivnej jak použitá fusakle pod nosem, nic, co jsem udělala, nebylo dost dobrý, sex nula, nula, nic... ani pusa nebyla, natož pohlazení. No fakt to bylo děsný. Já už přemýšlela i nad rozvodem. Přišlo mi, že snad někoho musí mít (dost často se takhle prý chlapi chovají - hledají chyby na partnerce, aby si ospravedlnili, že chodí za jinou...). No nakonec se ukázalo, že je to všechno tím, že o jednu práci přicházel (postupně mu zkracovali úvazek), v druhé začínal a nevěděl, co bude dál. Navíc v té nové toho na něj bylo moc, učil se spoustu nových věcí, nic mu nešlo kdovíjak rychle, se vším se páral a byl z toho znechucenej... a prostě se to přenášelo i k nám domů, aniž by on měl pocit, že se chová nějak divně... a neobtěžoval se mi říct, že ho to či ono nebaví nebo mu to nejde a má toho plný kecky.

No abych řekla pravdu, některý věci jsou stejný - pusa je akorát z povinnosti, pohlazení není, pokud si ho nevynutím, sex nula... no a čas od času ho chytne tenhle rapl, dneska třeba byl celej den s klukem (jeli za jeho mamkou, pak po nákupech), já pracovala, uklízela, žehlila, pekla, sedla jsem si akorát u oběda a on pak přišel a div na mě neřval, proč jako musí být to prádlo v kyblíku namočený měsíc (pozor, je tam třetí den, nezapáchá, jde o látku, která bylo od lepidla, takže jsem ji namočila, aby to nezaschlo a prát to hodlám zítra s nějakým světlým prádlem, páč mi zrovna doschne tmavý, co mám teďka na věšáku)... no jako chápu, že mu to tam třeba nějak vadí ten kyblík v koupelně... ale nechápu, proč jako kvůli tomu na ženu řvát... 😕 Ale to je jen takový malý příklad. Druhý jsem tu určitě popisovala - dostala jsem málem nadáno, že jsem mu upekla k narozeninám dort. To taky fakt potěší... 😖 No a takovéhle maličkosti se prostě dějí pořád.

Nedávno jsem o tom mluvila s jedním známým (rozvedenej, o necelých 10 let starší než můj manžel)... a ten mi říkal, že prostě chlapi někdy tohle dělaj, páč si pořád musí něco dokazovat a být prostě "nad"... a šlapat po manželce zavřené doma s děckama je docela snadný... akorát jim nedochází, co tím ztrácejí... 😒

Takže tak, no. Taky nevím, co s tím. Zvlášť když u nás už ani ten sex nefunguje. 😖 A já bych tak ráda... ale po několika marných pokusech jsem to už vzdala. 😝 Přemýšlím nad nějakou poradnou... protože tohle není v pořádku... žijem tu už jen jako dva "kamarádi", co spolu mají dítě. A já se rozejít nechci... ale prostě něhu, pozornost, pohlazení... a konec konců i ten sex... prostě potřebuju!!! Odmítám bez toho žít... 😖 Dlouhodobě to takhle prostě fungovat nemůže. ☹

dukie
6. pro 2009

honzulka: To, co jsem tím ale chtěla říct, je to, že je možný, že té práce v práci a na domečku má třeba taky plný kecky... že třeba potřebuje taky oddych... bez Tebe i bez dětí... byť je to třeba divný, že jako potřebuje někdo klid od rodiny... tak si myslím, že to občas potřebujem všichni... a chlapi, myslím, ještě o to víc...

Třeba by pomohlo, kdybyste se nějak zkusili domluvit na "volném" čase jen pro něho. Třeba jen jednou týdně na dvě hodiny... ale pravidelně. Vyklidit mu pole, ať si klidně dá nohy na stůl... nebo si pustí film... nebo prostě dělá něco, co rád. Já nevím... jen mě to napadlo. 😕

honzulka
6. pro 2009

dukie-děkuji... 😵 Vůbec mě tvé neštěstí nepotěšilo,jen cítím,že v tom nejsem úplně sama...U nás je to opravdu stejné..(rozdíl jen asi v sexu,páč já na něj spíš nemám chuť a hlavně sílu... ☹ a hlavně se střídáme v uspávání Jeníka a pokaždé s ním jeden z nás usne... 😉 Takže ani není kdy... 😉 ).V tomhle mám výčitky,ale já kolikrát chuť dostanu a těším se i na to,ale on přijde zase s něčím a já mám po chuti a náladě... 😠 Prostě s ním nedokážu spát,když jsem naštvaná a dělat to jen z povinnosti...přišla bych si jak lehká děva...

Já vím,že toho má hodně,ale třeba minulý víkend jsem byla u mamky,takže měl večery jen pro sebe a myslím,že si mohla odpočinout.Doma mi s níčím nepomáhá,už i oba kluky koupu sama a on většinu času tráví u PC a koukná na kraviny,třeba i místo toho,aby koukal na něco na barák.

Oni to mají tohle v rodině,a to je nejhorší,že já to zjistila až už bylo pozdě.. ☹ Tchán je v tomhle hroznej-on dělá vše nejlépe,kdokoliv jiný to tak dobře neudělá..To je jeho oblíbená věta a MM je hodně po něm,.Zatím to bylo ale jen na okolí,ale teď to jede i na mě a mě to fakt uráží a schazuje.Už tak sebevědomí šlo hodně do kopru tím jak jsem doma a tlustá a cítím se jak pako,když vyjdu mezi lidi a ještě tohle.. 😠

Jinak u nás bylo zvakem,že když odchází do práce,že mi dá pusu...ehm,ehm...teď mi jí dává jen jeník.. 😒

honzulka
6. pro 2009

Teď si to po sobě čtu a mám tam tedy chyb jako blázen... 😕 Snažím se psát rychle,respektive jak jsem stále ještě naštvaná,tak to ze mně jede... 😠 No MM je tu,takže mizím a zajdu zítra...
Zatím dukie-děkuji... 😵

dnada
6. pro 2009

Ahoj holky,tak sem si vás přečetla a řeknu vám,že jak vy popisujete |MM,to je jako byste popisovali mně 😀 k smíchu to asi není,ale v tomhle sem jak chlap.Neumím mluvit o tom co mě trápí a tak mijen tak napadlo,jestli ste zkoušeli s těma svýma polovičkama mluvit o tom,jak se oni cítí.Ne vy,jak to na vás dopadá,ale oni. Já,když se mě nikdo na nic neptá,tak štěkám,řičím,nadávám a nikdo neví proč,ale když se někdo zeptá,tak to většinou ze mě vypadne,co se děje . Jinak jak psala asi honzulka,že jedině pak do poradny,ale to chlapi neradi slyší,protože přřece svoje problémy nebudou tahat někam k psychoušovi ne 😒 |Jen mě to tak napaadlo,tak sem to sem prskla

jinak hurááá mám upečený rohlíčky a linecký ... ještě dnes něco uplácnu a upeču až malej zahučí do postýlky 😎

dukie
6. pro 2009

honzulka: Taky z toho nemám radost, ale taky jsem ráda, že v tom nejsem úplně sama... tak si můžem držet vzájemně pěsti, aby se to celkově zlepšilo. 😵

dnada: Já s ním o tom mluvila, ne jen jednou... a nakonec jsem se právě dopátrala, že má plný kecky těch pracovních změn... To se to na chvíli zlepšilo, ale nakonec jsme dospěli k další rozmluvě (opět iniciované mnou)... to bylo asi před měsícem... jsem se dozvěděla, že jsem tlustá a že mu nevoním (to jsem řešila v jiných diskuzích tady) atp. Takže jsem si tehdy řekla, že jsem blbá, že lepší bylo nic nevědět. Dokážeš si představit, jak zapracuje na sebevědomí to, že si Tě chlap nevšímá jako ženský... ale to ještě rozchodíš, když si můžeš myslet, že je to třeba jen proto, že je utahanej... ale jak s Tebou zamává tohle... to už se rozchodit jen tak nedá. 😝

Tak to jen tak, abys věděla, že jako snaha vždycky byla... dostat to z něj ven... 😖

dukie
6. pro 2009

dnada: Jo a jinak jsi moc velká šikulka. 🙂 Já dneska taky pekla linecký, ale takový trošičku jiný... dává se do těsta šťáva z citrónu, takže je takový malinko citrónový... ale nemám doma marmeládku na slepování (mám doma jen fíkovou a domácí třešňovou), musím zítra pořídit... 🙂

honzulka
7. pro 2009

Ahojky...
dnada-já se snažila mluvit několikrát a nic z něj nevypadne nového... 😉 Vím,že je naštvaný,že topení v domečku se zbytečně táhne a práce neubývá dle jeho představ,pak je vystrašený z tý pras.chřipky,aby to děti nedostali a další a další..Já to všechno chápu,ale to přeci není důvod k tomu,aby mě ponižoval.. 😒

dukie-to,co ti řekl ten tvůj darebák,je mimoc líto...To bych asi taky hodně těžko rozchodila... 😢 Jak ti to může říct... 😢 A poradí to alespoň,co s tím můžeš dělat? ☹ ... ☹ Do takových témat se mi snad ani nechce zasahovat.. ☹ Já vím,že to zase přejde,o rozvodu vůbec nepřemýšlím,vím,že si potřebujeme promluvit,ale nemáme na sebe vůbec čas.Těším se,až budem v domečku,tam pošleme babičku spát s klukama a budem mít večery pro sebe... 😀 Ne..popravdě se taky bojím,jak to ustojíme,ale fakt si rozvod nepřipouštím,mylsím,že se to dá ještě řešit...On si to i uvědomuje,že ten jeho stres odnáším já,ale když mu řeknu,že mě to ponižuje,tak mi řekne,že to tak nemyslí a že to je jen můj pocit a že mi tedy asi nesmí nic říct.. 😠 My už takových pár krizí měli a ustáli,tak snad i tohle přejde..Tenhle rok je u nás fakt hnusnej a doufám,že ten příští bude lepší... 😉

Bude sudej,tak bude... 😉 😉 06 se narodil Jeník,08 Tomik,tak 10 bude taky hezký... 😵

honzulka
7. pro 2009

dukie-když už jsme u toho sexu... 😝 Prosím tě,co ten pindík Toníčka?Zlepšilo se to po tý mastičce?Já si pro ni půjdu nějak v lednu či únoru,páč u nás nějak změna nic moc,tak abych věděla,zda mohu doufat v zázrak... ☹

lisounek
autor
7. pro 2009

ahojky ja pisu jen v rychlosti mam tu draka, spala nejak min nez normalne, ale dnes to nevadi jdeme na navstevu za kamoskou - ona i jeji holcicka jsou Jitky, tak jdeme na dorta a neseme jim darecky 🙂 takova prijemna c innost..

ale rano jsem byla s K na odberech jako v cekarne nejzlatejsi si hraje, na vsechny se smeje, ale uvnitr samo zrada - a vubec ji ta krev netekla, takze to trvalo a jeste se hrozne branila, takze bude mit urco modrinu jako hrom..ale po chvili uz zase zkoumala ordinaci..taky ma nejakou vyrazku na nozkach, bojim se ekzemu, ale zatim jsme dostali nejakou mast prof. Novotneho (neznate to nekdo??) mazat a jinak prijit jo a zkoumat potraviny, ktere by to mohly delat, jenze to je fakt tezky - jedine co me napada, ze mela nejak nove jsou mandarinky, kiwi anebo rajcata (ty by mohla porad)...tak uvidime...jako ale uz ma rozlezly pekny fleky 😔 😔

Honzul to je trapeni s chlapem :(( musim docist pozdeji ted nestiham ...

lisounek
autor
7. pro 2009

jo a jeste novinka K sla na kratko 😝 😉

dukie
8. pro 2009

Ahojte děvčata. 🙂

honzulka: Ta mastička byl pro nás zázrak! Fakt to šlo raz dva. Akorát mě šte, že co jsme ji vysadili, tak sice žádný zhoršení, pořád to jde stejně, ale už se ta předkožka dál zase nechce roztahovat... 😕 Tak nevím, no. Počátkem roku taky máme jít na kontrolu, tak třeba nám řekne, že ji máme zase chvíli používat... uvidíme. Každopádně na tu mastičku nedám dopustit! 😵 Snad Vám taky pomůže. 🙂

lis: Kačence to moc sluší, dobrý to je, fakt. 😵 Já měla jako dítko taky krátký vlásky... a když se dneska dívám na svoje fotky, moc mi to tehdy slušelo. 😵 A ta vyrážka... kde ji má? Dole na chodidlech nebo po celých nožkách? A jak vypadá? Krupička? Nebo jen fleky?

lisounek
autor
8. pro 2009

dukie ahoj diky za pochvalu..no ne kazdemu se to prave libi, ale me u ni ano je jeste vetsi dablik v tech vlascich 😵

vyrazku nema na chodidlech, ale prave na nozkach v podkolenni jamce a rozleza se to smerem dolu a jso to krupickate pupinky, ktere se spojuji v ty fleky 😔 😔 a ta mast no je podivna dnes to ma uplne vystouple a rude 🙄

honzulka
8. pro 2009

ahoj holky...jdujen na skok,půjdu se natáhnout.. 😉 Večer jdu na Bowling s prací,tak abych tam neusnula.. 😀

lis-a nemůže to mít zapařené z punčošek?

honzulka
8. pro 2009

Nejsem žádný odborník,ale něco podobnéhoměl Jeník kdysi na zadečku a to jsme mu udělala já blbec,páč jsme mu zkusila slípky co jsme mu koupila od vietnamců a nechala ho v tom chvilku běhat... 😠 Pomohla nám na to mastička LIPOBASE,ale ta je jen na předpis....Ale zkusila bych i ten řepík... 😀

honzulka
8. pro 2009

A jdu hajat...pappa 😉

lisounek
autor
8. pro 2009

honzul ty puncosky me taky napadly :(( ma to od te doby co dostala takove hnusne tluste puncosky vyteplene ale prevazne umele, ja ji je dala, aby se nereklo...ale nezda se mi, ze by to mohlo byt jen z toho od te doby uz je nemela a ma to horsi a horsi...

honzulka
8. pro 2009

lis,tak jí zkus nechat ty nožičky jak to jen půjde větrat...Je to možný,že to má z tý umělotiny a teď se jí to zhoršuje tím,jak jí to nevětrá...Zkus ten řepík a nechávat jí třeba jen v kraťasech a víc doma topit,než se jí to zklidní..A zkus fakt vyřadit ty věco co jsi psala...Já mám alergii na citrusové plody,ale jen je nesmím loupat,ale zrovna kixi je docela prevít a ty rajský asi taky nic moc...zkus tyhle věci fakt vysadit a až to zmizí tak zase od začátku... 😉

lisounek
autor
8. pro 2009

no mam Honzul podezreny na to kiwi 😖 a ted ji nic alergenniho nedavam a snazim se, aby ji to vetralo jenze mame studenou chodbu,takze v obyv. to jde, ale pres tu chodbu nic moc...zatim to vypada fakt osklive..tak uvidime...repik bych mohla zkusit...a myslis jen obklady nebo koupele? 😨

uci
8. pro 2009

ahojda holky, tak zase len na skok - nestiham totalne a som na nervy lebo momentalne u nas graduje ten 16ty zubisko, co nechce prerazit, ale dnes som uz konecne zacitila spicku na dasnicku, takze uz to snad nebude dlho trvat 😝
holky s tymi chlapmi je to na zabitie 😠 je mi luto, ze sa takto trapite - hlavne ked si spomeniem - ak si teda dobre spominam, ze si dukie este pred nejakym casom tusim pisala, ze mate krasny vztah - ale to bolo myslim este v tehu? ako sa to vie tak rychlo zrazu otocit 😕

lis: repik urco odporucam, my sa zase borime neustale s vyrazkami na pipine - vyzera to, ze ich ma z plienok - pampersiek - lebo normalne jej davam este medzi plienku a kozu kusok gazy a ked nedam hned je vyhadzana ☹ ale nejako sa neviem tych pampersiek vzdat, lebo mi inak maximalne vyhovuju co sa tyka kvality (hrubka, pruznost, prilnavost, nasiakavost atd.), lepsie som proste nenasla, tak radsej asi budem davat ten gazovy stvorcek, i ked to potom riadne tu plienku predrazi 😖 (taky 1 stoji cca 70 halierov)
no ale to chcem povedat, ze vzdy ked teda si uz myslim, ze je to ok a netreba tu gazu tak sa vyhadze a potom staci par dni kupat v repiku (robim to tak, ze iba jednoducho pridam do vecerneho kupela 1/2 litra vyluhovaneho repika - to sa inac kajka vtedy aj poriadne naloga, lebo jej to chuti 😀 ) a je to zase prec