Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

silrej
1. říj 2008

Ahojky holky, tak já se přidávám "asi" k problémům s kojením a mlíčkem...dneska na převážení jsme opět přibraly jen minimálně, takže nám dotorka domů půjčila váhu a je fakt, že po kojení moc nepřibíráme, takže se ještě poradím s doktorem a asi budeme přikrmovat...než mít hladové dítě, tak to raději Nutrilon...no, uvidíme! ☹ Jinak mě Kája přes den taky skoro spát nechce, přitom je na ní vidět jak by spala, ale prostě nezabere a brečí a brečí, tak fakt si začínám myslet, že je to tím, že je hladová, protože prdí jak o závod, tak bříško to asi nebude...já holky už fakt nevím! ☹ A k tomu ty kyčle, jsem zvědavá jak na té ortopedii v pátek dopadneme, zda verdikt jiného ortopeda bude stejný nebo ne...je toho na mě už nějak moc... 😕

honzulka
1. říj 2008

silrej-je mi to líto a moc dobře rozumím tomu,jak se cítíš... ☹ Víš,mně tehdy dost uklidnilo,když mi sestra řekla,ať se netrápím,že holt někomu kojit nejde a že prcek potřebuje hlavně klidnou maminku.. 😉 Uvidíš,že to bude dobrý.. 😉 Náš Jeník je taky Nutrilonový dítě a je zdravej.. 😉 A s těma kyčlema to dopadne dobře,uvidíš..Vždyť je to blbost,aby malou trápili už takhle brzy..určitě budete v pořádku... 😉

ada80
1. říj 2008

Ahoj holky asi tu nikdo není,co?

cipin
1. říj 2008

Sil, nenech se tím kojením vystresovat...

Dukie, malá to někdy dělá taky, žužle si a když ji chci odstavit, tak ječí. Doktorka mi právě říkala, že prostě chce být u mámy a je jí tam fajn, tak si toho važme, za chvíli nám utečou do světa zbudou nám jen oči pro pláč ☹ 😅

uci
1. říj 2008

sil, drz sa, uplne ta chapem, vcera sme mali aj my kriticky den a to som si pri tom kojeni poplakala s malou aj ja, bola som uz uplne zufala, ze ma odmieta, ale dnes to bolo lepsie, tak verim, ze aj u vas bude zase dobre 😉
nas caka prevazenie zajtra a mam tiez taky blby pocit, ze dopadneme rovnako, lebo sa mi vobec nezda, ze by cica pribrala 😖 velmi nerada by som dokrmovala, lebo si myslim, ze to by bol asi koniec s kojenim ale tak asi fakt lepsie ako ked mimco place od hladu

lisounek
autor
2. říj 2008

ahoj holky, co to tu ctu Sil fakt se tim netrap, kdyz bude Kaja na umelem, tak bude spokojena a myslim, ze bude i dele a spokojene spat treba pres noc a to je taky prece vyhoda 🤐 😉 ja vim, ze se ni to rika, kdyz kojim, ale proste bude dobre stejne jak pise Honzulka 😵

uci: a na vas jsem taky zvedava, zda jste pribraly holky... 😕

my v noci zase radily, mame proste obcas problem s usinanim...nemuze zabrat a jeci proste v postylce, pritom je unavena a kdyz ji vezmu, tak okamzite spi, ale polozim a je vzhuru...proste nechapu, jestli chce mou pritomnost nebo co, ale kdyz to trva pres hodinu, tak mi fakt dochazi trpelivost... 😒 a hlavne bych sama rada spala...a taky vim, ze se zkracuje timto doba do dalsiho krmeni a jsem uz nepricetna...holky jsem tyran, nechala jsem ji fakt asi tech par minut kricet...no hruza!!! ale nakonec si dala rict a usnula...driv jsem si ji vzala do postele a byl klid, ale nechci ji na to ucit - obcas jsem zoufala, ona jinak i pres den spinka vcelku...

Nevim prave, zda ji mam treba vecer fakt dele krmit, snazim se dodrzovat kojeni max. do 20 minut, sice se chvili vzteka, ale me to prijde akorat...ale dukie taky psala, ze vecer koji dele a pak malej vydrzi,...nase Kata mi teda u prsu temer nikdy neusne, takze vecery jsou fakt kruty na uspavani...holky a kdyz vam takhle usnou, tak co krkani? Ja se snazim, aby si vzdy krkla..jednou si nekrkla a pak ji to tam tlacilo do dalsiho kojeni, ze ani nechtela jist dokud si neublinkla...to me prave desi 😖

honzulka
2. říj 2008

lis-ahoj..bude to znít asi blbě,ale zkzs Kačence dát do postýlky třeba tvoje tričko...Třeba jí uklidní,když bude jen cítit tvou vůni.. 🙂 Jinak si nemyslím,že jsi tyran,někdy jsou to spíš naše ratolesti,když s náma .... 😉 Pár minut pláče ještě nikomu neublížilo a určitě jí nenecháš brečet půl hodiny..Já Tomáška taky nechám mx.pár minut.. 😉
My byli na těch kyčlích a jsme v pořádku,ale dostala mě zase naše doktorka... ]prý děti vůbec nesmí spát na bříšku a dokonce ani na boku... 🙄 No a pást koníčky ho zkoušela tak,že mu nechala skčený nožičky pod sebou a opět na mě házela ten její pohled jako že se nezvedá.. 😕 tak jsem jí řekla,že mu ty nožičky vždycky nejdříve natahuji... 😠 No zase mě našvala.. 😠

silrej
2. říj 2008

Ahojky holky, tak jsme dnes byly s Kájou na odběru krve a můžu vám říct, že jsem tam málem plakala s ní když jí ji braly...brrr... ☹ Zítra by měly být výsledky, tak jsem zvědavá jak na tom se žloutenkou jsme, protože jsme pořád mírně nažloutlý, ale s kojením to asi nebude mít moc společného, protože Michele po kojení jsem navážila jen o 30, 40, 50 víc, takže to je opravdu málo a zřejmě jí moje mlíčko nestačí, takže se ani nedivím, že stále hledá prso, evidentně je hladová a pak pláče, takže jsme dneska koupili v lékárně Nutrilon 1HA a budeme částečně dokrmovat a jak mi říkal ten náš známý doktor, tak se třeba díky tomu uklidním já, uklidní se Kája a mlíčko zase bude, tak to vyzkoušíme... 🙂 Jen jsem se chtěla zeptat, dokrmujete pomocí stříkačky nebo používáte láhev? Mě právě doktor řekl, že můžu použít láhev od Aventu, že z těch jde hůře sát, takže jakoby supluje prs... 😅 A zítra jdeme k jinému ortopedovi na kyčle, tak jsem zvědavá co nám řekne, protože ten náš známý dětský doktor na tu zprávu o toho původního ortopeda jen zopakoval to samé, že by ty třmínky nedával, že mu to přijde jako nesmysl, protože používat je jako prevenci mu přijde postavené na hlavu a že prý máme jen dál široce balit, tak jsem zvědavá, zda jeho teorii zítra ortoped potvrdí! 😒

uci
2. říj 2008

tak sa musime pochvalit, sme za posledny tyzden o 200g tazsie 🙂 ja sa tak tesim ako keby som vyhrala milion 😀 moc som teda nedufala, ale zda sa, ze tej nasej cice tych par minutiek kojenia fakt staci, je ale teda fakt, ze tych 5 minut saje o dusu - riadne glgy, tak ju uz teda nebudem nutit viacej pit no a hadam potom tie nase kojenia nebudu koncit placom 😉
este nas dnes cakaju klbiky, tak snad mame stastny den 😉
ale co sa tyka nocneho zaspavania lis, tak som to vcera zariekla a teda dnes v noci sme si uzili, do dvoch nie a nie zabrat, nakoniec pomohlo to, ze som prdolke prestrcila svoju ruku do postielky (mame ju hned pri posteli, tak sa to da) a pridrzala jej dudel az kym sme nezaspali obe, potom som sa zobudila a zlakla som sa, ci som ju takto nepridusila ked bola tak tichucko ale bola ok
honzul, sorry, ze sa budem tak blbo pytat ale nemozes mi detailnejsie popisat tie koniky - ako sa to robi a co sa pri tom ma sledovat? lebo si to vobec neviem predstavit a nam to nikto naukazoval ani nekazal robit 😕 inac ja davam prdolku v noci spavat vzdy na bok-ukazovali nam to tak v porodke, nuz asi kazdy ti povie nieco ine 😒

dukie
2. říj 2008

silrej: Tak to je mi líto, že jste moc nebřibraly. 😒 Ale zase je fakt, že malou nemůžeš nechat hladovět, pokud se s váhou doma ukáže, že nakojíte skutečně jen malinko, tak neváhej. Příkrmy nejsou přeci žádná ostuda. 😉 Hlavně aby malá byla spokojená a hezky rostla. 🙂 Já včera večer zkusila malého (po zkušenosti s oušky...) změřit, měl 37,1 ... takže předpokládám, že ho na tělíčku něco trápilo - proto asi celé odpoledne plakal a chtěl být u prsu... projevoval se stejně, jako když ho bolela ta ouška. No ale v noci už teplotu neměl a ráno taky ne, dokonce mi teď - po 40 minutách kojení - usnul. 🙂 Jsem zvědavá, na jak dlouho 😀 , ale jsem ráda, že je spokojený. 🙂 Tak malou raději přikrm a uvidíš, jestli bude spokojené miminko. 🙂

Jé, teď jsem dočetla další Tvůj příspěvek... Třeba se to mlíčko Tobě fakt pak začne tvořit, psychika je u toho moc důležitá. A můžeš zkusit třeba i mezi kojením odstříkávat (jakože uměle zvyšovat potřebu mléka), aby se ho tvořilo víc... co já vím, třeba by to taky mohlo pomoct. (My při odchodu z porodnice taky měli málo mlíčka, malej se dokonce už ani nechtěl přisát, strašlivě se vztekal, protože už věděl, že tam prd teče... a sestřička mi poradila rovnou ho prostě jen přikrmovat a sama si odstříkávat - vzhledem k množství to ani nemělo cenu do nějaké lahvičky, prostě jen třeba do plínky... ale hlavně odstříkávat, aby ta prsa věděla, že mlíčko chceme a že ho mají tedy tvořit. No a pak, až se mi zdálo, že odstříkám trošku víc, tak jsem ho zkusila přiložit a naštěstí se to podařilo, další den po opětovném přiložení už jsme plně kojili.) Hlavně se tím nestresovat, to nemá smysl.

Jo a dokrmovali jsme přes stříkačku. V porodnici mě to tak naučili a o lahvích od Aventu nic neříkali, takže s tím neporadím. 😕 Ale moje mamča říkala, že je důležitý (to prý před lety radili jim, tehdy žádný přikrmování přes stříkačku nikdo neřešil, prostě to šlo rovnou z lahve...), aby tam byla jen maličká dírka, aby se miminko prostě muselo hodně snažit to z té lahve dostat do pusy... Tak nevím, no.

cipin: Máš naprostou pravdu. Jak jsem psala silrej, měl nějaké trápení a chtěl být u mámy. Prostě to tak je, prso je jeho jistota. 😵 Už jsme se s manželem smáli, že bude asi velkej holkař, protože je na prsa vysloveně vysazenej. 😀 😀 😀

lis: Nemyslím, že bys byla tyran... já malýho taky občas nechávám fňukat, když vím, že je napapanej, přebalenej... ale jen pár minutek, pak za ním dojdu, na chviličku ho pochovám, on se sklidní, dám ho zase zpátky do postýlky a tak pořád dokola... někdy usne, někdy ne... to se třeba ukáže, že se začne kroutit, takže je to bříško... a to ho pak netrápím a snažím se mu pomoct. Ale když se ani nekroutí, tak ho zase prostě nechám chvíli řvát... údajně ještě nemůžou být v tomto věku takhle "vyčůraní" - kdesi jsem četla, že to až tak kolem 4. měsíce... ale moje mča se tomu směje a říká, že to umí už takhle malá miminka. 😅 Tak nevím, no. Ale co chceš dělat? Nosit ho celej den v náručí? To nejde... tak holt musí chvilku v té postýlce sám vydržet, ať se mu to líbí nebo ne.

K tomu večernímu kojení... fakt ho nechávám dlouho, prostě dokud se nepustí sám. A to už u toho většinou usne. A když ho zkusím dát odříhnout, tak mi na rameni stejně spí a s odříhnutím si hlavu neláme... 😀 A k tomu nočnímu odříhávání... někde jsem dokonce četla radu nějaké lékařky, že v noci není nutné dávat miminko odříhnout, pokud nám špatně usíná... prý pokud vypadá u prsu ospale (či dokonce spí), tak mu zvednutím do svislé polohy podráždíme "centrum rovnováhy", což ho v podstatě probere... a pak je to s usínáním ještě horší. Takže v noci, pokud zjistíme, že je to pro naše miminko lepší, ho nemusíme dávat odříhávát, jen ho pak samozřejmě musíme položit do postýlky tak, aby leželo na boku a případné ublinknutí mu tak neublížilo. Mimochodem... malej v noci neublinkává. A to neodříháváme. Přes den ublinkává i po odříhnutí... 😒 Tak nevím, moc tomu nerozumím. 😕

honzul: No taková lékařka fakt potěší... 😀 😝 😀

uci: Gratuluju k váhovému přírůstku! 🙂 A pást koníčky... položíš miminko na bříško, nožičky má natažené dozadu a ručičky má opřené o lokty a předloktí (ruce zhruba v šíři ramen a širší). No a miminko má samo zvedat hlavičku a postupně i ramena a šíji. A má se to takto občas prostě cvičit ("nechávat ho pást koníčky"), protože se mu tím posiluje šíjové svalstvo. A pediatr by to měl při kontrole vždycky zkoušet a hodnotit, jak mu to s ohledem na jeho věk jde či nejde a případně doporučit nějaké častější procvičování či dokonce rehabilitace atp. Zpočátku tu hlavičku zvedne a třeba mu hned spadne (tak rychle, že se chudáček sám bouchne o podložku)... a časem prostě vydrží dýl a dýl a jednou to vydrží neomezeně a prostě se takhle rozhlíží, co se děje kolem. 🙂 Ale v kolika měsících má umět co... to bohužel nevím. 😕 Pro lepší představivost jsem našla např. http://foto.gnosis9.net/gallery.php?akce=obraze...

dukie
2. říj 2008

Šmankote, omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale chvíli tu nejsem... a chci Vám všem něco povědět... 😕 ... a tohle z toho vypadlo. 😝 Budu muset chodit častějc... 😀

miruskaaa
2. říj 2008

uci-asi to tak udelam s tim lihem vcera jsem mu to natrela bepanthenem a trosicku to pomohlo ale hodne lidi mi uz reklo ze to mam zkusit s tim lihem tak asi jo
dukie-tak to znam malyho to chytne jeden den v tydnu a to stoji za to kdyz ho polozim do postylky tak rev a kdyz dam dudlik tak taha jako by mel hlad a kdyz ho dam k prsu tak mi u nej spi 😠

lisounek
autor
2. říj 2008

teda dukie to ani nepoctu, ted jsem prisla a mala uz se zase vrti v kocarku 😲 snad zvladnu reagovat 😅

lisounek
autor
2. říj 2008

mirush: liho pomaha, ale pozor fakt je to dost pali, nase mala strasne brecela, je fakt ze se to vysusi a pak je dobry to promazat a to i tim Bepanthenem, nam teda 100% pomahal...ted mela ale mala jinou vyrazku, asi reakci na vlnu ci co proste..ale uz to ma lepsi, sice ma krupicky, ale zarudnuti zmizelo, tak snad za par dni bude mit zase kuzicku, jak z alabastru 😅. A to sileny my to tomu rikame hystericke dumlani dudliku to mame taky, prijde mi jak krecek uplne kdyz chroupe mrkev, jak jede :D

dukie: strasne rada ctu tve prispevky (ostatnich samo taky), ale umis vse tak super popsat, ze uz si clovek nepripada fakt jak ten tyran a diky za vysvetleni nocniho krkani, tak nejak jsem to potrebovala slyset, ze nejsem uplne divna..je fakt, ze krkanim ji totalne nastvu a proberu, takze na tom asi neco bude..no a ted si vycitam, ze jsme v noci byla tak hnusna, asi jsem si ji mela vzit fakt k sobe do postele a byla by klidna - treba to fakt potrebuje, citit mamu nebo blizkost (nakonec jsem to praktikovala, jak pise uci, tak dlouho jsem drzela dudlik v puse skrze sprusle, ze se zklidnila, ale pocity byly dost divny)..

uci: a vidis, ze to male prece jen stacilo, kazde dite je proste jine a me bylo receno ze nekdy jim staci fakt treba i tech par minut a jsou syti..a to je prave videt, kdyz saji a polykaji, hltaji, kdyz tohle ustane, tak pak uz to neni o kojeni, ale o dobrem pocitu 😉 , takze bud v pohode a prikladej ji, jak si rekne, to bude ku spokojenosti Vas obou 😎

miruskaaa
2. říj 2008

a lis davala jsi to i na tvar ja mam z toho strach docela na te tvaricce

silrej
2. říj 2008

Ahojky holky, tak máme za sebou první dokrmení Nutrilonem a zvládly jsme to obě v pohodě (ještě, že tu mám tento týden na návštěvě mamču, tak mi s tím vším aspoň pomáhá) a Kája sice nespí, ale leží spokojeně v postýlce, takže opravdu asi předtím měla hlad! 🙂 Snažím se to už tak neprožívat, prostě nejdůležitější je, abych měla spokojené a napapané miminko a abych i já byla v pohodě, takže tak asi...ještě jsem zvědavá jak zítra dopadneme na kyčlích a taky jak nám dopadnou výsledky z krve, tak nám maminky i mimísci držte palečky! 😉 Jinak vám všem děkuji za podporu... 😀

lisounek
autor
2. říj 2008

Sil: jste holky uzasny a sikovny...jen tak dal!! 😵

mirush: na hlavicku prave neee, my to mazali v podpazdi teda..taky Ti ale nevim na ten oblicejik..to jsem ji mazala jen Bepanthenem, chce to par dni a zmizi to...bud v pohode..potnicky by je snad ani nemeli svedit, tak to potirej a vyckej casu, bude dobre...jo a mirush jak zvladas pri mimcu skolu??

honzulka
2. říj 2008

sil-to je dobře,že jsi v pohodě...Nedělej si z toho hlavu...fakt je lepší holt přejít k příkrmům,než trápit sebe i prcka... 😉

silrej
2. říj 2008

Děkuji vám holky... 🙂 Teda Kája už skoro tři hoďky spí v lehátku a nenechá se ničím rušit...ani nevíte jak jsem ráda, že je konečně spokojená! 🙂

honzulka
2. říj 2008

sil-a počkej,jak bude spokojená v noci... 🙂 Tomášek už mi taky spí a budí se tak kolem 3 hodiny.. 😉

lencourek
2. říj 2008

ahojda maminy, dnes jsme byli na šestinedělní prohlídce u doktorky a už máme 5080g a 55 cm! Fakt jsem šťastná. Hlavně, že přibýrá. Taky to je fuška 😀 . Pár dnů jsem zase měla trochu pochyby, zda mu mlíčko stačí. Ale je to OK. Na kyčle jdeme v pondělí.

dukie
2. říj 2008

sil: Jste holky šikovný, že jste to tak hezky zvládly. 😉

My dnes celé odpoledne prakticky strávili u prsa, vždycky půl hodiny sál a pak byl půl hodiny klid... a furt dokola. Taky jsem už myslela na Nutrilon, co ho mám schovanej pro případ nouze... ale říkala jsem si, že musím vydržet, že pokud večer usne, tak je to zase jen tím, že se necítí dobře (včera večer měl tu zvýšenou teplotu, v noci O.K., ráno a dopolko taky, odpolko taky, ale kolem páté měl zase 37,0 ... takže zítra volám paní doktorku o radu, protože nevím, v čem by mohl být problém. Nosánek má zase čistý, ten zadní hleník odsáváme každý den tak, jak nám paní doktorka nakázala... já fakt nevím. Tak bych si přála, aby byl v pořádku a měl od všeho trápení klid... ☹ ... No a teď usnul, tak jsem sama zvědavá...

lencourek: Ty pochyby máme asi občas všechny... já pořád nechápu, proč to ta příroda nevymyslela líp... jako třeba že by nám udělala nějakej "mlékoměr", abychom věděly, kolik toho vyteklo... 😀

miruskaaa
2. říj 2008

lis-mam rok odklad skolu bych zvladala to by mi upravili ucebni plan ale s praxi by to bylo naprd takze mam rok pauzu a pak zas hura do skoly a teticka a proste vsichni mi budou pomahat s hlidanim abych dodelala skolu..no tak zustanu u toho bepanthenolu a hermankovyho caje vzdycky po kojeni mu otru oblicej hermankovym cajem a pomaha to

uci
2. říj 2008

tak dnes sme super zvladli aj kycliky - su v poriadku, takze nemusime uz balit na siroko, i ked sa mi to zda zase moc skoro, tak asi na noc budem preventivne davat este postolky
dukie: dik za podrobne popisanie konikov 😉 to bude ale asi u nas horsie, lebo proste tu polohu na chrbte mala fakt neznasa, no ale pokusime sa
mirus: ja som vcera vecer dala ten lieh na licko a super to pomohlo, do rana tam uz skoro nic nemala, iba malilinke bodocky a hlavne neboli uz cervene, takze mozem len doporucit

cipin
2. říj 2008

Dukie a kde měříš tu teplotu? Jestli v konečníku, tak se od té naměřené teploty ještě půl stupně odečítá a teprve pak se to hodnotí jako normálně...

lisounek
autor
2. říj 2008

holky super s tema kyclickama, ale nechodite nejak brzy?? my meli kontrolu v porodce a pak az za dva mesice, takze mame jeste mesic k dobru... 😕

Jinak Honzul taky nechapu, co to mas teda za doktorku, ze Te vzdy tak znepokoji...to je na ranu 😝. A hlavne jak jste tu psali o tom spani, tak nam v porodnici doporucovali prave jen na boku, ze je to nejlepsi poloha a taky tak miminka davaji..a my ji taky tak davame i kvuli hlavicce ted, protoze by mela za chvili sisku a sama dr. nam to rikala, ze proste davat na bok...stejne dobre je i na zadicka..jenze tam se neda zkorigovat ta hlavicka.... 😕

lisounek
autor
2. říj 2008

mirush: ja si prave neumim predstavit pri diteti treba jeste studovat, tak to jsi dobre vyresila..padam na hubu nekdy i tak a jeste se ucit, to je dost nerealny, ale casem s pomoci ostatnich si myslim,ze to bude ok... 😵

lisounek
autor
2. říj 2008

cipin: Jolanka je kus zensky... 😅 moc suprova a na tom bazene...to jen tise zavidim, nase Kata tu vodu proste nechce a nechce 😢

cipin
2. říj 2008

Lis, děkujeme🙂 Ten bazén byl hurá akce. Měla jsem z toho strach, jak to zvládne, pže jak jsme tam vlezli, tak hrozný vedro a vlhko, ale naštěstí celkem pohoda, jen pro ostatní vřele doporučuju vzít si dvojdílný plavky, s celkovýma, navíc, plaveckýma se fakt blbě kojí🙂

lisounek
autor
2. říj 2008

cipin: dobry poznatek 😀 , ale vzhledem k nesnasenlivosti vody nasi Katerinky asi bazen jen tak nebude a to me dost mrzi teda 😒 ..Jolanka je sikulka prizpusobiva, jen tak dal!! Vsem preji dobrou noc musim jit spat, protoze v noci asi budu zase tisit naseho nervacka tak pa 😉