Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
17. pro 2009

Jak tak vzpomínám... minulej týden jsem dělala ještě z bramborovýho těsta šulánky s mákem. A taky jsme měli čočku. A taky ovesnou kaši. Takový obyč. jídla... a docela to mělo taky úspěch... ovesnou kaši dokonce manžel onehdá večer sám aktivně 🙂 zopakoval.

lisounek
autor
17. pro 2009

brambory
uvaříme brambory ve slupce, pak je oloupeme a necháme vychladnout. nakrájíme na kolečka, kostičky, měsíčky (záleží na tobě)
v misce si smícháme (podle množství brambor) 1 bílý jogurt a 1 zakysanou smetanu, zamícháme a přidáme podle chuti sůl a pepř, nakrájený šnitlík a zamícháme
poté směs smícháme s bramborama a necháme v lednici ustát, ideální je přes noc

řízky
kuřecí řízky si naklepeme, osolíme
kukuřičné lupínky si rozdrtíme (vždy si drtím lupínky na každý řízek zvlášt, protože se ti směs slepí, tak je to lepší nedělat všechny najednou), dáme do hlubokého talíře
v dalším talíři si smícháme 1-2 jogurty (podle množství řízků) a přidáme kari koření (já dávám grilovací koření, přijde mi v tom chutnější)
řízky obalujeme nejprve v jogurtu, pak v křupinkách
dáváme na plech, na pečící papír
pečeme v troubě, zprvu na málo, ke konci přidáme, aby řízky zezlátly

je to vynikající !!!!!!!!!!!

TAK TOHLE JSEM VARILA VCERA JA A JAKO FAKT LUXUSNI ZDRAVE JIDLO 🙂 akora ja jeste do tech jogurtu na maso pridala strouhany syr a do obalovani krupinkami malinko strouhanky a je to jeste lepsi.. a ten salat z brambor fakt bájo 🙂

lisounek
autor
17. pro 2009

jo a pecu cca hodinu a ja teda davam malinko oleje na ten pecici papir jeste... 😉

dukie
17. pro 2009

lis: No to vypadá báječně!!! 😵

lisounek
autor
17. pro 2009

dukie nejen vypada ono to fakt je báječnééé 😵

dukie
17. pro 2009

No mám řízky v mrazáku... takže to určitě zkusím. 🙂 Kam já se hrabu s těma klasikama... 😀 😀 😀

lisounek
autor
17. pro 2009

nee to nee vsak tohle se neda delat kazdy den 😉 je to takove origoš jídlo 😎

dukie
17. pro 2009

Jo holky, teďka jsem si vzpomněla... jak jsme tu mluvily o těch Hagískách Premium... dneska jsem je kupovala v Tescu v akci (od včerejška do 24.12. tam psali) 1+1 zdarma. 😵

lisounek
autor
17. pro 2009

no dukie ja o te akci vim, potrebovala bych je, protoze jich uz mam malo davam je jen na noc, ale ted musim porad - K ma neustale tu vyrazku a tak uvazuju, ze budu davat jen jeden druh bez vune a zapachu 😝 Pampers jsou ted nove s nejakou aloe a SLeep zase hermanek, takze nic moc .... a uz ani mudra nevi co delat s tou vyrazkou, takze se chytame ceho muzeme...a taky koupu v repiku no a ode dneska kortikoid mast 😔

lisounek
autor
17. pro 2009

jo ale chtela jsem napsat, ze tu nikde nemame tesco a ani pobliz..jedem v sobotu na kraj Phy a do centra se nedostaneme...nejblizsi je nekde v Edenu a to je zajizdka...hmm tak prdlacku.. 😒

dukie
17. pro 2009

lis: No my to s Tescem máme dobrý. Máme tu v Brně čtyři, všechny v dosahu do 20 minut, z toho jedno do 15 minut procházkového kroku s kočárkem (jsou to dvě zastávky busem). 😀 Dneska jsem byla s malým právě na nákupu s autem, tak jsem hnedka vzala 4 balíky... a uvažovala jsem, že vezmu 6, ale to by se mi do vozíku už vůbec nic jinýho nevešlo. 😀

S tou vyrážkou nevím, jak bych poradila... je to hrozný, když člověk neví, z čeho to má... 😕 Ty plínky bych rozhodně zkusila taky... dávat jen jedny. A možná bych pár dní koupala jen ve vodě... no a taky mě napadlo zkusit pár dní koupat v převařené... Nikdy nevíš, co je v tom za svinstvo (moje spolužačka na střední byla z Vysočiny a bývala tady v Brně na intru a nesnesla brněnskou vodu - otekl jí po ní obličej... takže se tady myla v mlíce 😀 )... stačí, aby tam vodárny začaly přidávat nějakou jinou látku... nebo aby nějakou látku vyřadili... a může být průšvih... 😕

lisounek
autor
17. pro 2009

dukie uz jsme zkusili i to jen oplachovat, pak jen v Linole a ted v repiku...uz fakt nevim a to chodi doma uz i svlecena... 😝

laaala
17. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu jen na skok ... teda vy jste toho napovídaly ... 🙂
šmarjá ... já mám plnou hubu slin, když tady čtu ty receptíky ...
já jsem se naučila dělat jihočeskou kulajdu ... dřív jsem se nad ní tlemila a ani jsem jí neochutnala, ale nedávno jsem jí vařila poprvé a fakt luxus ... výborná, hustá, sytá polívka 😝 ... udělám jí kotel a vydrží nám 2 dny...
... letím, dočtu vás zítra ... dobrou ... ty jo, já mám hlad
lis, mně doktorka radila, když jsme měly tu vyrážku, že mám koupat jen 1x za tři dny ...

lisounek
autor
18. pro 2009

laaala no mama mi to taky rika, ze jak ji koupeme, tak se ji to rozleza, ale kdyz mudra to tak radila, tak jsme konali 😔

lisounek
autor
18. pro 2009

ze se to jako promasti, jenze ona to suchy nema prave...ma to dost divny...a dnes jeste porad taky 😢

laaala
18. pro 2009

ahoj .... lis .... nám taky furt říkali mazat, mazat ... ale já viděla, že suchá není ... tak mi to bylo divný 😕 ... a že to má po těch všech mastech ještě horší ... no hlavně ať se toho brzy zbavíte
hele a drbe se Kačka, svědí jí to ???

lisounek
autor
18. pro 2009

nesvedí ji to urcite vubec o tom nevi.. 😨

laaala
18. pro 2009

já bych jí přestala na chvíli matlat úplně vším a koupala bych jí minimálně ...
by měla zabrat ta kortikoidová mastička ... i když tý bych se asi vyvarovala úplně ... ono je to těžký, když dr. řekne ... viď ..
já se zase patlám s vosíma hnízdama ... dělám trojitou dávku ( ségra si objednala ) ... mě hrábne až to budu dolovat z tý formičky 😖

lisounek
autor
18. pro 2009

laaala jenze bez ty masti to nezmizi a jelikoz to ma proste na celejch nozickach a nemuze se to rozlezat dal, tak co delat.. 😔 a uz to ma dobry tri tydny a zkusili jsme vse mozny a nemozny... ☹

ada80
18. pro 2009

Ahoj holky
lis my jsme taky dostali Locoid Vandulce chvíli zabíral ale pak už ne

lisounek
autor
18. pro 2009

adi a jak rychle po Locoidu to zmizelo? Ja ji mazala vcera vecer a dnes a porad je to spis horsi nez lepsi 😔 😔

uci
18. pro 2009

jo lis, mna este napadlo, ze ked bola kajka mala, tak mala taketo ekzemiky na tvaricke a na rucickach a vtedy nam na tu tvaricku pomohol Holtov krem (neviem ci to mate aj u vas? 😕 ) a na tie rucicky - co by mohlo byt podobne tomu co popisujes ze ma na nozickach stacilo fakt mazat ale jedine tym zelenym kremom (sensitive) od Johnsons, ten pouzivame odtvedy stale a nemozem si ho vynachvalit, odtvedy -tuktuktuk- ani naznak ekzemu 😝 ... jedine teda v tej plienkovej oblasti, ale to bude z tych plienok ako som uz pisala vyssie
inac ten johnsons by som fakt skusila lebo to bolo ako zazrak - sa jej to na rucickach drzalo fakt mesiace a bolo to uz take drsne, tvrde skarede, cervene 🙄 a po par dnoch mazania to bolo nenavratne fuc 😅 a odvtedy uplna pohodka 😉

lisounek
autor
18. pro 2009

uci jenze tohle neni ekzem..proste je to takovy vláčny vubec ne suchy a uvnitr je to svetly a okolo červeny, jenze uz ma hrozny mapky proste po celych nozickach a ja nevim co s tim uz ... 😔 😔 😔

uci
18. pro 2009

inac ten johnson nam krasne pomaha aj na zapareniny na zadocku 😉 i ked na to vlastne ani nie je urceny ale je fakt dobry, ale len tento krem, ostatne vyrobky johnson mi moc nesmakuju - skusala som aj krem na zapareniny a z toho sa mi hned vyhadzala 😒

uci
18. pro 2009

no lis nejako si to neviem predstavit - nemas foto? - ale ked to nie je suche tak to potom skor ten Holtov krem, lebo ten prave vysusuje a tiez nam to za den zmizlo, to mavala na tvaricke take skoro mokvajuce flaky a tiez sa zlievali do vacsich a vacsich a vacsich az mala lica ako marfusa z mrazika 😀 ale vecer sme dali holta (aby si to nezmazala) a rano to uz bolo suche a do dalsieho vecera (este trochu potret) vyblednute a dalsi den uz nic 😉

uci
18. pro 2009

niekde budem mat aj foto z tych cias tak pohladam a skusim hodit, mozes mrknut, ci to nevyzera podobne

uci
18. pro 2009

jo a este ze to mavala po tom ked som zjedla nieco nevhodne, cize potravinova alergia, uz som robila paniku ze atopak 😝

uci
18. pro 2009

tak nieco som nasla:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
skus mrknut ak to tam rozoznas, lepsiu foto nemam, nejako som toto dokumnetovanie ekzemov zanedbala 😀

lisounek
autor
18. pro 2009

uci jo da se temer rict, ze to ma mokvavé 😢 a Holtovu mast tu prodavaji taky 😉 jenze uz se bojim na to cokoliv matlat.. 😔

lisounek
autor
18. pro 2009

uci no kdyz u K to alergie asi nebude..brala i Fenistil a nic...a neji uz spoustu veci a taky nic...vicemene se vyloucilo uz mozne a nemozne...ale to foto mozna i bude podobne...jen K to ma uz spojene v jeden velikánsky flek 😖 jedine to zkusim nafotit...ale hezka fotka to fakt nebude 😝