Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
26. únor 2010

na ni nic nezabirá 😀 spis treba placnu pres ruce ale z toho si nic moc nedela... a kdyz mi blbne na prebalovaku, dela ted hrozny sceny pri prebalovani tak ji nekdy placnu a to je pak jeste horsi rev a neni to k nicemu.. 😝

ada80
26. únor 2010

to jsem ráda,že nemám dračici jen já.Doufám,že to vztekání nebude trvat dlouho.já jí občas plácnu na zadek,ona zakňourá a za chvíli zas dělá to co nemá 😝 plácání přes ruce nepomáhá někdy si z toho nic nedělá a někdy řve jak prorvaná,podle toho jakou má zrovna náladu.

lisounek
autor
26. únor 2010

jj to je presny... asi maji obdobi vzdoru, ale nekdy jsem uz z ni na prasky 😉

uci
27. únor 2010

jejda adi, to je jasne, ze v tom nie ste same 😀 "vztekaci obdobi" je aj u nas teraz v trende 😉 presne ako pisete - momentalne asi najviac neznasa to obliekanie ale najnovsie sa hadze na zem aj kvoli inym blbostiam, doma sa ju sice snazime nevsimat ale ked mi to robi vonku - najlepsie v strede cesty (kedze sa ani za svet nechce drzat za ruku a samozrejme chce ist presne opacnym smerom) - tak to sa citim ako neschopna mamicka nezvladajuca svoje hystericke ditko ... cize sa tiez tesim, ze v tom nie som sama 😀

dukie
27. únor 2010

Ahojte holky. 🙂 Po delší odmlce Vás všechny zdravím. 🙂 A průběžně (pracuju) Vás budu dočítat. 🙂

dukie
27. únor 2010

Tak jsem pročetla jedním očkem předchozí stranu, víc opravdu nezvládám. 😀 No a mám pro Vás následující:

Ano, opravdu jsem měla hodně práce (a ještě mám), takže jsem eliminovala vše, co není tak úplně nutné. 😝

Taky jsme byli na kontrole v 18 měsících, Toníček váží 11.800 gramů a měří 85,5 cm. Konečně má už 6 zubů 😀 , od 5. zubu si je odmítá nechat čistit 😠 , zatím vůbec nemluví. Ale jako vůbec, žádný máma, táta, pá... prostě nic. Maximálně "e" nebo výjimečně "ba" a má vyřešeno. 😀 Zato se zdokonaluje v chůzi, na kratší vycházky už vůbec nepoužíváme kočárek. Doma už v bytě dosáhne na kliky, takže už ani zavřený dveře před ním neobstojí. Jinak je docela zlatej. Vzteká se, to jo, ale řekla bych, že tak před 2 měsícema to bylo daleko horší. Teď mi připadne, že si spoustu věcí nechá vysvětlit a víc už nám i rozumí, takže když se vzteká, tak mu třeba řeknu "kde máš nějaký autíčko? Přines mi autíčko..." a on se zamyslí, rozběhne a donese ho a je po vztekání. Prostě se snažím takhle odvést jeho pozornost. 🙂

Taky mě potěšil, že nedávno naprosto lehce nastrkal do vkládačky všechna kolečka, čtverečky, trojúhelníčky a šestiúhelníčky. Nezvládá zatím oválek (plete si ho s kolečkem) a lichoběžník - ten cpe všude. 😀 Tak tím mě dostal, protože docela dlouho si s tím nevěděl vůbec rady. Snažil se naprosto marně. Když už tam něco strčil, tak v podstatě spíš náhodou.

No a jinak... u nás asi nic novýho. Sex je stále víc nesex než sex, nemám teda už tak děsný pocity (jakože manželství teda rozhodně nevydrží...), ale kdovíjak růžově to taky nevidím. Manžel mi čas od času předhodí, co jako chci, že nezvládám jedno dítě... a uvažuju o druhým... a co si jako myslím, že bude po mateřský, že tlustou ženskou s dětma nikde nebudou chtít... takže mám stále pocit, že jeho mínění o mých schopnostech je od porodu fakt úplně nulový... a protože prostě teďka zrovna nevím kudy kam, tak jsem se hecla a jemu za zády si podala přihlášku na druhou vysokou... jako nečekám, že se dostanu, jednak je tam narváno, druhak doporučená literatura má stovky stran a půlka z toho je z oboru, kterej jsem naposled viděla na základní škole 😀 , ale což... zkusit to můžu, no ne? Aspoň pro svůj dobrej pocit, že jsem zkusila udělat něco svýho, o čem už delší dobu uvažuju.

A to je asi tak vše. Jdu zase makat... Přeji Vám všem krásné sobotní (u nás nádherně sluníčkovaté) odpoledne. 🙂

lisounek
autor
28. únor 2010

ahoj dukie no to jsem rada, ze jsi zasla uz jsem fakt mela obavy, kde jsi 🙂

lisounek
autor
28. únor 2010

my jdeme na rok a pul zitra, tak jsem zvedava na miry a Tonicek je pašák... 🙂 tak at Ti to jde a zase se ukaz, ja pujdu asi taky pomalu spat... jsme samy doma, manza odjel na tyden pryc kvuli praci, coz je fakt divnej pocit, ale zase se pak treba rad vrati domu 😀 😝

Dukie jinak K taky uz obstojne haze tyhle tvary nejde ji jen ten sestiuhelnicek 😉 ale spis jak kdy..... a s tim mluvenim no ono to prijde, ze pak budeme rady, kdyz budou chvili ticho 😅 ikdyz K uz docela solidne blaboli tedy ja ji rozumim dobre 🙂 🙂 tak papa

ada80
1. bře 2010

Ahoj holky tak vandulka má pořád rýmu teče jí z nosuu jak z vodovodu ale když jí ho chci utřít tak řve jak tygr
odsávat to nechce vůbec do toho jí rostou zoubky tak máme veselo 😝

ada80
1. bře 2010

holky taky u vás tak hnusně fouká? 😠

lisounek
autor
1. bře 2010

adi jj je vitr jak prase.. jsme v 7 patre, takze u nas nahore to fučí jak blazen.. a dole mi pak prijde, ze je docela teplo 😀

my dnes rok a pul kontrola K ma 10,3 kg a pry 80,5 cm, ale tomu neverim myslim ze ma min neslo to zmerit strasne se mlela a rvala.. klasika... kdyz stoji pod tim detskym metrem, kt. zacina na 80 cm, tak neni ani u tech 80 cm, takze ja tipuju tak 78 cm.. od mudry jsem prisla akorat nastvana, takze no comment.. 🙄

bobinna
1. bře 2010

hojda holky,
my bysme taky měli jít jenže naše dr. jela na školení nebo co tak půjdeme až v dubnu, ale jinak váha 10,8kg a 84cm ... ale stejně mi přijde že je mrňavá...

holky byli jsme na kontrole v pátek a pak jsme jeli odpol k babičce na návštěvu, tam jsme si dali s Peťou lovecký salám(já asi 4 plátky Petřík asi 6...) no a mě po cestě domů blbě, křeče do žaludku doma jsem zvracela,ve vaně jsem usnula že jsem se div neutopila, tak jsem šla spát a v noci zase křeče a průjem takže střídavě postel záchod, v sobotu ráno Petřík že ho bolí strašně bříško a že má průjem tak mě napadlo že je to z toho salámu pže Petr ho nejedl a nic mu nebylo,v sobotu večer Linda řev a plína nestáhala takže taky průjem 😠

v sobotu večer návštěva sousedi ... dneska mě psala sousedka že zase příjde brzo na návštěvu že si v práci zvrací do klávesnice a má průjem!...
no a dneska odpol jsem šla platit do školy obědy povídám to tetě a ona že to u Petrů(to je dětská sestra!!!) měli minulý týden všichni tak mě hnedka cvaklo odkud vítr fouká určitě jsme to chytli v pátek na kontrole... to by nasr.... takže parádní víkend fakt... ale dneska už jsme všichni ok až na sousedku 😀

dukie: zapoměla jsem ti napsat o té kardiochůzi... s během na pásu to nemá nic společného leda to že mě buší pumpa stejně jako kdybych běžela maraton...🙂 je to fakt chůze v ostrém tempu takové přešlapování na místě, kolena se snažíš dávat do pravého úhlu, čím víš tím lepší účinek, nebo naopak vykopáváš špičky dopředu, do toho i posilování a protahování, a jsou tam i prvky aerobiku ale mám to ráda pže se neskáče takže mě nebolí kolena, střídá se ostré rychlé tempo s pomalejším ale pořád musíš zůstat v kardiorytmu podle mě to je na určité tepové frekvenci asi tak ale jako po 10min mám infarkt takže chápu to kardio..... 😀
posílám ti odkaz jestli se chceš kouknout je to teda tady u nás ale třeba by se našlo i něco blíž tobě je to fakt parádička hodina uteče ani nemrkneš... http://www.fitstudio-alzbeta.cz/

tak zatím pa holky jo a Linda u Petříka spí jako dudek, holky to je paráda se konečně vyspat... a taky pozdravuje Lencourek 😉

uci
1. bře 2010

ahojda holky, s tou polrocnou prehliadkou ste ma teda zaskocili 😨 som myslela, ze po poslednom ockovani budeme mat na dost dlho pokoj s dokinou 😒 musim este overit ci to treba aj u nas na sk, mozno nie...?
no ale aj tak nejako nemame pokoj s tou dokinou - dnes som tam chcela malu zobrat nech ju pozrie - vcera teplotovala, navecer mala az 39 a bola som teda riadne vystrasena, lebo to dost zle znasala ☹ placliva bola, mrzuta, stale nieco chcela a my sme nevedeli prist na to ze co, tak sa stale len rozculovala, a ukazovala si na nozicky, ze ju bolia a tiez na hlavicku, no proste som uz robila take katastroficke scenare ze az, dnes do toho trochu zacala kaslat, asi to chytila odo mna, ani mne este stale nie je celkom dobre, ale vcerajsok mi na to dal absolutne zabudnut 😝
no a dnes som chcela ist teda k dokine, ale ako na potvoru ma dovcu a kedze dnes ordinuje poobede tak ked som sa to dozvedela, tak uz som zohnala len nejakeho nahradneho doktora po telefone z uplne inej dediny a ten mi povedal, ze netreba chodit, ze mame vyckat co bude dalej 😖 tak dufam, ze to bude dobre - dnes uz nemala viac ako 38 ale mrzuta bola stale a tiez sa mi nepaci ze ju bolia tie nozicky 😕 ono je to vraj pri takychto virozach bezne ale ja som to napriklad nikdy nezazila takze si to vobec neviem predstavit a este ze by to mohlo byt az take velmi neprijemne? 😕 😨

no ale vlastne mozem byt mozno rada, ze sme nakoniec nikam nesli - este by sme skoncili ako bobinna a po prehoruckovanom vikende by sme este pres.ali a prevracali cely dalsi tyzden 😉 😀
dufam, ze uz ste bobi na tom lepsie 😔

jo a dukie dik za grafiky - su premakane 😉 a hlavne ten tvoj - ma fascinuje ako pekne ti ide dole 😀 ten moj asi velky sklon nebude mat 😠 ale zajtra skusim premerat - snad ta choroba tomu trochu pomohla 😝

lisounek
autor
1. bře 2010

no fuj holky co to kde řádí za humusy zase 😕 tak at jste vsichni fit a hlavne i Kajka chudera.. uci myslim, ze ocko je vsude je to 4 hexa ☹ taky se desim co bude ale snad ok...

bobi proc Lencourek nezajde??

zavidim Vase grafy ja sezrala balik susenek, ale jako po dnesnim dnu to ani jinak neslo... jsem kaput jdu spat papa 🙂

uci
2. bře 2010

lis ale u nas su len 3 hexy 😨 s ockovanim mame uz urcite nateraz pokoj - poslednu sme mali MMR pred vianocami a teraz nas caka az preockovanie v 5-6tom roku, to viem naisto, ale neviem ako sa chodi na tie prehliadky bez ockovania 😕 som myslela, ze az niekedy snad v 3 rokoch najblizsie 😔

ada80
2. bře 2010

Ahoj holky
uci: u nás je prohlídka v tom roce a půl a pak až ve 3 letech je to napsáno i ve zdravotním průkazu dítěte.Vandulka spí tak jsem pověsila prádlo a musím si umýt vlasy.
Holky co máte holčičky už jste měnily náušničky za jiný nebo máte pořád ty jedny?

lisounek
autor
2. bře 2010

adi K ma porad ty same a zatim zmenu neplanujeme 🙂

ada80
3. bře 2010

lis vanda má taky pořád ty stejné,a kdy budem měnit nevím.Ona i na ty uši moc nenenchá sáhnout.

lisounek
autor
3. bře 2010

adi to Kata jo, ale hlavne ji se ta jedna porad rozepina, takze ja nevim :(( staci ze to zadrhne o cepici a je to ... takze porad zapiname a ona uz i drzi 🙂 jenze jsou to nausnicky po me, takze co bych chtela noo

ada80
3. bře 2010

ahoj
lis vandulce se taky pořád jedna rozepíná a tak jsme jí dali utáhnout a už to je v pohodě.jak je?Půůjdete ven?tady svítí sluničko,ale hnusně fouká 😝

lisounek
autor
3. bře 2010

jo je pekna kosa ale asi pujdeme K to venku ma rada a porad chce tapy tapy... obouva si boty, nasadi cepici a tapy tapy.. 😅

lisounek
autor
3. bře 2010

ale jeste spi 🤐

ada80
3. bře 2010

vandulka zas říká lítat a pak venku lítá jak čert a dostat jí domů je kolikrát boj

ada80
3. bře 2010

u nás už se nespí.

lisounek
autor
3. bře 2010

no u nas jeste jo sice tam pobrekla, ale je ticho... ale pujdu za chvili pro ni at spi zase vecer 😝

ada80
3. bře 2010

to vandula si tady kreslí, já doklidím a půjdem ven a´t se trochu provětrá.jak jsme doma tak je protivná a je to dlouhý,manža má odpoledná tak jsme celý odpolko doma samy.

lisounek
autor
3. bře 2010

tak uz tu lita ma body a krici tapy tapy tapy uááá 🙂

lisounek
autor
3. bře 2010

ne body (to ma samozrejme taky 😀) ale boty 😉

ada80
3. bře 2010

😀 jen jestli aby nebyla nahatá a měla jen boty 😀 😉

lisounek
autor
3. bře 2010

adi tak to je u nas ted dost mozny.. K se svleka je to takovy maly stripter 😀 😀 rano me obcas vzbudi tim, ze mi hodi overalek na hlavu a slysim nad sebou jen BÁC 😀 😀