Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
6. říj 2008

silrej: Dneska jsme byli na kontrole "v šesti týdnech"... přibrali jsme skoro dvakrát tolik, co běžně děti přibírají (ve 2 týdnech jsme měli 3700 g a teď v necelém šestém týdnu máme 4850 g) , takže se fakt asi nemusím bát, že bych měla mlíčka málo. Ale o to víc chápu, že malej pořád pláče, páč má asi pořád hlad, když takhle rychle roste... ☹ Paní doktorka ale říkala, že by sázela spíš na bolení bříška nebo i vyčůranost (že se chce nosit), prý už i takto malé děti umějí být takhle "chytré"... což je pro mě novinka, já si myslela, že to přijde až později, všude jsem četla, že tak 4. měsíc...

Jinak jsem moc ráda, že řemínky zatím tedy nemusíte mít a že se teprv ukáže. My jdeme na kontrolu ve čtvrtek, tak jsem moc zvědavá. Balíme taky široce, koupila jsem normální kalhotky, co se dávají na látkovky, do nich dávám složené 2 látkovky. No a pak jsem taky koupila Morávkovy ortopedické kalhotky, ty už taky používáme (na střídačku), dřív to nešlo, byl na ně moc malej (ať mi někdo vykládá, že do stejných kalhotek zabalím novorozence v 0 měsících a ve 3 měsících - je to jedna velikost, druhá je na 4 - 6 měsíců a hotovo).

lisounek
autor
6. říj 2008

holky ja uz jsem fakt vyrizena..me to moje dite fakt nebavi, celou noc nespi a v pres den je protivna a rve porad...uz jsem fakt unavena a hrozne me stve ☹ ☹ ☹ premyslim o nositku, ale nevim zda satek, klokanku nebo vak..proste nevim...a pak v tom nebude chtit byt a jsou to vyhozeny penize... 😢 holky ja uz tu normalne bulim... 😔

dukie
6. říj 2008

lis: Hlavu vzhůru, holka, určitě bude časem líp. 😉 Ale vůbec se Ti nedivím, taky bývám občas takhle vyřízená... 😖 Navíc na to nošení... taky jsme o tom s manželem uvažovali, ale nevím, nevím... mám strach, protože mám příklad z okolí... sestra mé bývalé kolegyně totiž takhle synka začala nosit, aby měla klid... no a díky tomu, že si na to zvykl, tak ho tak nosila ještě ve třech letech... jinak měla doma řev... A to bych teda nerada. 😕 Takže zatím to manželovi rozmlouvám, každá mince má dvě strany... 😒

A co váha? Přibýváte normálně? Jestli třeba nemůže být neklidná z hladu... nebo nebolí ji něco? Já vím, ono se to špatně odhaduje, sama jsem z našeho Toníčka zmatená, když celý den prořve. ☹ Tak ráda bych Ti poradila, ale nevím jak. ☹ Sama si často nevím vůbec rady. 😒

Jo, snad jediný můžu poradit... paní doktorka mi dneska radila, když jsem jí říkala, že malej vůbec přes den nechce spát (už ani v kočárku ne...), že mám zkusit pít heřmánkovej čaj, že by to malýho mělo trošku sklidnit. Tak to můžeš zkusit. 🙂 No a napadá mě ještě meduňka, ta je obecně na sklidnění (vím, že lidé, co mají potíže s usínáním, ji mají večer pít). Ale u ní zase nevím, jestli a jak prochází mlíčkem. V každém případě ten heřmánek radila naše dětská. Tak to chci zkusit, uvidíme. Už budu pít fenyklovej, kmínovej, pro kojící matky... tak ještě k tomu heřmánek a budu úplně jak nějaká stará bába... na bylinkách. 😝 😀

Hlavně se drž, fakt se to jednou musí zlomit. 😉 Aspoň v to sama doufám. 😎 😀 😀

lisounek
autor
6. říj 2008

dukie: diky 😔 no jsem nevyspala a hladova, o to je to pak horsi..na kontrolu jdeme ve Ct, mezitim pribyvala dobre...ale dle meho ma jen rozmary, fluse dudlik, vzteka se a nema to konce - odmitam ji nosit, tak jeci...uz jsem snad i na rev imunni ☹

lisounek
autor
6. říj 2008

jj medunka, jenze to otupi i me a ja uz ted nejsem schopna fungovat a uz toho taky piju, ze se mi to zajida 😒 a hermanek je casto alergenni, tak nevim 😕

mahulena
6. říj 2008

lis-kde jsi? 😠 😉

mahulena
6. říj 2008

lis-ok, i s kocarem je to v cajku🙂

jinak nechci narusovat debatu..., nase mala je rvoun total, i 20 hod denne, furt. treba naopak muze byt i prejedena. musime vydrzet. drzte se, zensky

cipin
6. říj 2008

Ahoj holky, byli jsme o víkendu na chatě, dokud bylo ještě jakž takž teplo a nakonec jsme našli i trochu hub, takže byla i smaženice🙂

Jinak jak vás tak čtu, tak vás teda lituju, Jolanka je proti těm vašim ďáblíkům docela zlatíčko, tak se děsím toho, že mě navnadí na dalšího svištíka a ten pak bude takovýhle raubíř 😀 Ale snad se to časem nějak srovná - já se jen děsím toho, že mě to čeká zase na oplátku třeba až v pubertě 😅

dukie
6. říj 2008

lis: No jo, ale alergen je kdeco... já bych to opatrně zkusila, resp. zkusím to a uvidím. Tedy ten heřmánek, ta meduňka mě jen napadla... a máš pravdu, že by to asi uspalo hlavně Tebe, ne malou. 😀

A nedivím se Ti, já už zaky někdy ten řev jakoby nevnímám. Resp. vnímám, ale už mi to nedrásá srdce tolik jako dřív... manžel, protože s ním není celej den, že jo, si na to ještě nezvykl, takže má tendence ho běžet chovat hned, jak malej začne plakat. Je ale fakt, že má dar ho utišit...

Já už to řeším tak, že ho např. ráno přebalím, nakojím, pochovám... a když vypadá spokojeně, tak ho položím do postýlky a jdu se najíst. No a on obvykle začne do 5 minut řvát jak o závod, tak se jdu na něj mrknout, zjistím, že mu nic není, tak ho jen pohladím, něco mu povím, on se trošku sklidní... a jdu do kuchyně nasnídat se. No a když řve znova, tak má prostě smůlu, přijdu, až se najím. Protože jinak bych se prostě ani nenajedla, nevyčůrala atp. A to nejde. Bez jídla bych ten den s ním často ani nevydržela.

Navíc jsem citlivá na "pravidelnost stravy", jak delší dobu nejím, tak se mi dostavuje třas svalů (diabetik nejsem, ale mívám cosi, čemu by se dalo říkat hypoglykemie... dostavilo se mi to dokonce i v porodnici před císařem i po císaři, měla jsem cukr 3,2... nasazovali glukózu a insulín, pak se to samo srovnalo). Takže řev - neřev, najíst se prostě musím. Sice si občas připadám jako krkavčí matka, děsím se, co si o mně myslej sousedi, když ho slyší třeba 15 minut v kuse řvát (snídaně + doba než se utiší)... ale co nadělám... 😒

dukie
6. říj 2008

cipin: No kdo ví... ale snad ne, snad bude Jolanka i vzorná puberťačka. 😉 😀

dukie
6. říj 2008

mahulena: Myslím, že se tu všechny, co máme doma křiklouny, snažíme věřit, že se to srovná... 😵

n1993
6. říj 2008

Ahoj holky, může k Vám pro radu? Už nevím, kde se obrátit, v sobotu mně chytly hemeroidy, a to jsem si libovala, že mám od nich i po porodu pokoj ☹ Nevím co na to, zkoušela jsem dubovou kůru, mast i lázeň, čípek Preparation (ten ale šíleně štípe a nepomáhá vůbec). někde jsem vyčetla, že v porodce poradili čípky Dobexil H, hned jsem je šla koupit, jenže tady píšou, že v těhu a při kojení nepoužívat 😒 Tak já už fakt nevím, myslíte, že to můžu risknout?

dukie
6. říj 2008

n1993: Já vůbec nemám tušení, bohužel. 😒 Jedinou radu mám... cinkni svému gynekologovi nebo praktickému lékaři, měli by Ti určo poradit. No a nebo klidně i do porodnice na oddělení šestinedělí, kde jsi byla, tam mají "službu" non-stop, takže by Ti třeba, když je moc, moc hezky poprosíš, mohli poradit i teď odpolko. 🙂 V každém případě držím pěsti, ať se toho co nejdřív zbavíš... 😵

cipin
6. říj 2008

Tak to bohužel neporadím, co se zeptat v lékárně, kde jsi je asi kupovala?

uci
6. říj 2008

ahojky, tak my sme dnes mali po dlhej dobe kludnu noc, prdolka zaspala okolo polnoci a s jednym kojenim okolo 5 spala az do 8, no nechcem tvrdit, ze by to bolo tou hackou ale vcera tam stravila skoro cely den a plakala v nej az ked uz bola fakt ze hladna, tak uvidime ako to bude fungovat dalej 😉
lis: drz sa holka, mozno ma Kata len blbe obdobie a onedlho bude zase lepsie

silrej
6. říj 2008

Ahojky, tak naše malá je taky křikloun, a to hlavně když máma připravuje prso...to se může zbláznit, protože ona chce jíst teď hned...bude jedlík asi po tátovi! 😀 Ale je fakt, že od té doby co dokrmuji, tak je spokojená a tolik nebrečí. 🙂 Zrovna teď leží spokojená a napapaná v postýlce a pro změnu si povídá s medvědem (slon upadl v zapomnění) a zajíká se smíchem...je úžasné ji pozorovat! 😝 Už se těším až se začne cíleně usmívat i na nás a více nás vnímat...to bude s těmi našimi dětičkami hned větší zábava! 🙂 Lis, já vím, že to není lehké, občas když měla a ještě Kája má své řvoucí stavy, tak toho mám taky dost, ale věř tomu, že se to srovná a uvidíš ve čtvrtek po převážení, třeba má opravdu hlad nebo je zrovna v období růstového spurtu...však uvidíš, ale vydrž, bude líp! 😉

lisounek
autor
6. říj 2008

holky tak hlasim, ze jsme se prorvali az do vecera, uz fakt nevim, ona ale breci tak zoufale bolestne, ale na prdy to nevypada, vubec se nekrouti ani nekope, jen neni k utiseni..a to mame koupat..zkusim ji zmerit teplotu, protoze uz fakt nevim..ma uplne ale totalne leskly oci, spala snad pul hodiny pres den a v noci taky teda nic moc...jsem uz zoufala, nejdriv me stvala a ted uz ji lituju, protoze nevim, jak ji pomoct 😢 😢 😢

honzulka
6. říj 2008

Ahoj holky.. 🙂
lis-je mi tě moc líto... 😢 Taky mě napadlo,jestli nemá zase spurt?Vždyť budete mít skoro 6 týdnů,ne? ☹ Mně dneska proplakal Tomík taky celé dvě hodiny...Ale pak se zklidnil trošku u koupání,ale hlavně po jídle..Takže u nás to byl hlad.. 😒 Myslím,že už ví,že po koupání je jídlo..a my ještě začínáme zvyšovat dávky,takže se pořádně nadlábne.. 😉
lis-pozor na tu teplotu..jestli Kačenka celý den pláče,tak jí může mít zvýšenou.. ☹ je mi tě holka fakt líto...já bych snad i šla k doktorce dřív,jestli není nemocná.. 🙄 My tehdy šli s Jeníkem taky na pohotovost,že stále pláče a že nevím...No poslali nás na chirurgii,zda nemá zůžený konečník,že to děti z obtížného vytlačení u porodu mívají.. 😠 Myslím,že i kdybys jen zavolala někam,budeš třeba klidnější..u těchhle drobečků člověk nikdy neví,co je trápí... ☹

cipin
6. říj 2008

Lis a kdy jdete k té mudře? Třeba Ti něco poradí...

lisounek
autor
7. říj 2008

holky nesel celej den konik 🤐 rvaci dny maji i sve vyhody, spala od 20hod do 2 hod a pak po 3 hod s tim, ze vzdy i s kojenim za hodinu opet usnula, skoro to nechci zakriknout..k mudre jdeme ve ctvrtek...dnes byla zase hodna a teplotu jsme ji vcera kvuli vzteku nemohli ani zmerit...asi mela fakt blbej den a ja s ni... 😔

dukie
8. říj 2008

Bré ránko... 🙂 ... no, spíš dopoledne. 😀

lis: My měli krizi včera, malej měl největší koliku, kterou jsme zatím zažili. Plakal od 7 ráno do jedenácti do večera... 😝 Doktorka mi radila Sabík 3 krát za den 15 kapek... ale to je na prd, tak jsem to zkusila dle příbalového letáku... 15 kapek s každým krmením. No a večer jsem zkusila trik s teploměrem v zadečku, rektální rourku jsme, bohužel, ještě nekoupili (doufala jsem, že to budem zvládat cvičením nožkama a masážemi bříška... ale chybá lávky...), prděl, pokakal se... a asi se mu moc ulevilo a krásně v noci spinkal. A usnul i teď, tak jsem sama zvědavá, jestli ty kapičky zabraly a bříško ho dnes trápit nebude (dávám mu je dál...).

Máme my to ale trápení. Jsem ráda, že Vaše Kačenka se umoudřila a držím pěstičky, aby to bylo už jen a jen lepší. 😵

uci
8. říj 2008

ahojky,
dukie: ja si tiez hovorim, ze keby nieco tak to zvladneme tak ako vy s teplomerom v ritke 😉 ani neviem ako vyzera ta rektalna trubicka 😒 inac skusame tych konikov ako si mi to popisala, ale prdolke sa na brusku vobec nepaci, hned zacne plakat, takze moc toho nepocvicime 😖
lis: takze vam zacina lepsie obdobie? uzi si ho holka, lebo ak budete ako my, tak dlho nepotrva 😉 my mame dnes presne 6 tyzdnov a prdolka je presna ako hodinky - zrejme jej zacal ten dalsi rastovy sprint (uz to viem aj celkom rozoznat, ze kedy place od hladu-som na seba pysna 😀 ) takze som nasadila caj na kojenie a budeme kojit castejsie, aby sme to rychlo zvladli, uz sme celkom poucene z toho sprintu v 3 tyzdnoch

lisounek
autor
8. říj 2008

dukie: taky nam dr. rekla 5x denne po 5 kapkach Sab, ale to jsem zavrhla, nebot jedna kapka zustane na lzicce, druha na pusince a moc toho ve vysledku nesni...takze davam zhruba tech 15 kapek pred kazdym kojenim a pomaha to..ale nesmi se zadna davka vynechat, to je pak totiz hned krize...no a rektalni rourka je fakt to posledni reseni, taky ji nemam doma...jistil to teplomer, ale vzdy nepomohl...

uci: nevim mozna nam taky zacina spurt, dnes zase tak nejak breci, mame to nejak ob den fakt krize..nic neudelam, vse mam na etapy a je to umorny..jeste jsem ani nejedla...ale uz musim z ceho mam mit mliko ze?? melta to jisti 😉

honzulka
8. říj 2008

lis-je moc dobře,že máte krizi za sebou... 😉 Neboj,moje nutrilonový dítko taky už přes den moc nespí.. 😔 To jídlo je nejhorší..Já už přemýšlím o koupi toho lehátka,protože mi jíst už ani při tom pláči nechutná.. 😠
Tak se držte holky... 😉

lisounek
autor
8. říj 2008

honzul: ahoj snad mame krizi za sebou... 😕 ted mi pospava na ruce, ale jdeme kojit..hezky den vsem 🙂

honzulka
8. říj 2008

lis-já to psala taky s Tomíkem na ruce.. 😠 Teď tu ale spokojeně spí v rohu gauče a v pokojíku Jeníček sám... 😒 Ono ani to umělý mlíko nezaručí,že jsou miminka zlatíčka... 😉 Ale je zase fakt,že mi včera v půl osmé usnul a spal až do pěti a po půl hodině zase zabral(po jídle) a spal do půl osmé.. 😉
lis-určitě bude líp.. 😉 Prostě jsou to takový naše malý potvůrky podivný.. 😝

ada80
8. říj 2008

Ahoj holky zdravím vás. 🙂 My se máme celkem fajn Vanda v noci už pěkně spinká krmíme tak 1x maximálně 2x.V Sobotu jsme byli na vítání občánků a fakt to bylo pěkný.Dostali jsme plyšovýho medvěda,album na fotky,samolepící dekoraci na stěnu/krtek/ a ještě medvídka ale nafukovacího.Vandulka byla moc hodná,měla jsem strach aby tam nebrečela.Holky jak jsou na tom vaše mimča s tím očkováním proti TBC z porodnice?vanda tam má pěknou červenou bouličku a doktorka mi minulý týden říkala,že na to má pěknou reakci,ale že to máme hlídat a kdyby to měla větší než 1cm tak že mám přijít.

Jinak lis:přeju Tii ještě jednou všechno nejlepší k svátku hlavně hodně zdraví,štěstí a lásky a radosti s Kačenkou 🙂 🙂

lisounek
autor
8. říj 2008

adi: moc dekuju jsi holka vsimava 😵 😵 to spani Vandy fakt zavidim...jak dlouho kojis? Ja ji nechavam max. 20 minut a pak ji prso nekompromisne beru, pry to musi maximalne stacit, tak jsem kruta :(((...ona chvili se vzteka, ale pak dobry...kdyz ji dele, tak pak ublinkava...

My to mame po TBC takovy vselijaky..parkrat se mi zdalo, ze ji to trochu hnisa, ale vzdy se to zhojilo a slouplo..zitra to pro jistotu ukazu dr. jsem zvedava kolik vazime po 6 tydnech...holky mam porad ty ocistky uz me to teda nebavi, nebo jsem to snad uz dostala, ale prijde mi to dost divny 😒

miruskaaa
8. říj 2008

lis my mame rektarni rourku ale pry se nema pouzivat casto tak nam doktorka rekla at koupim glycerynovy cipky a davam mu je po ctvrtkach a tak kdyz mi treba ty 4-5 dni nekaka tak mu je dam a po chvilce mam plinu plnou 😀
lis-tak ja uz mam dokonce sve dny prej to neni mozny u kojeni ale me se to stalo protoze ocistky mi uz skoncily a hned na to jsem to dostala 😠 jen si musim zavolat doktorce jestli je to normalni

mahulena
8. říj 2008

holky, vyrusim, nakukovala jsem jestli nezastihnu lisounka...

ocistky jsou specificky citit ...urcite jste si vsimly. tak se daji poznat od MS.
MEJTE SE HEZKY 😉