Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

silrej
14. říj 2008

Ahoj holky, tak to mi se před hodinkou z procházky vrátily a Kája stále spí v kočárku, tak jí nebudím, ať se prospí... 🙂 A v noci spala taky hezky, a to od nějaké 22h až do 4h, což mě dost překvapilo a neprobudila mě ona, ale prsa, která už byla pěkně nalitá... 😅 Fakt ji musím pochválit, že poslední dny je zlatá, tedy výjimky se taky najdou, občas má své mrzuté náladičky, takže přes den se jí moc spát taky nechce, jen ten kočárek a procházka to většinou jistí... 😉 Dneska čekáme návštěvu, tak jsem zvědavá, kterou ze svých tvářiček Kája předvede, zda andílka nebo čertíka! 😀 Lis, o těch laktobacilech jsem už taky slyšela, ale mám pocit, že už do sebe rvu kde co, tak aby se s tím mé tělo popralo... 😒 A když ti Kačka vyváděla takhle v noci, tak bych se ji už asi nesnažila otáčet režim, protože to se pak nevyspíte ani jedna...a neměj výčitky, občas ti naši čertíci nás štvou všechny, ale i tak je milujeme! 😎 Jinak holky stále nekakáme, dnes je to už čtvrtý den, tak jsem nevydržela a volala mudr a ta mi řekla, že je to normální, že klidně nemusí kakat i týden a ať to neřeším...no, zítra jdeme na šestitýdenní prohlídku, tak uvidíme! 😕

lisounek
autor
14. říj 2008

holky vy jste zlaty, ale ja mam dnes depku :(( Kata brecela i pri kojeni, ale jak ze se ani nenajedla...pomohlo cviceni nozickama, tak to byly asi prdy...ale zase brecela plna bolesti a ja nebyla vubec trpeliva, presne jak pises dukie oni maji duvod a schvalne to asi nedelaji a kdyz si ji vezmu uplne se chouli ke me do naruce 😢 chce se mi brecet..ted uz spi 4 hodiny a ja nemam silu ji budit, protoze to je pak jeste horsi..noci stejne asi lepsi proste nebudou..nebudu ji otacet rezim at to ma proste po svym asi to tak ma byt ☹ a porad nevim s tim kojenim..beru ji prso po cca 20 minutach a treba bych nemela, ale to pak bude jist i hodinu a ja na to fakt nemam.... 😖 uz takhle me to zmaha, ted se budi co 3 hodiny a ja uz ani nespim pomalu 😢

mikulka
14. říj 2008

Ahoj holky,

lis, malého taky trápí koliky, je to hrůza, viď. Když vidím, jak křiví obličej, prohýbá se... Dáváme gel flatulín na břicho+masáž, zdá se mi, že po něm se prdíky uvolňují, samozřejmě klubíčkujeme a někdy dávám Sab...

Někdy ho zkusím ještě přiložit, napije se tak 5 min, a je klid. Malý měl v nemocnici už koliky a říkaly mi, že když pak spí, nebudit, nebo né moc brzo. Někdy se taky probrečí skoro k dalšímu kojení.

Jo, a zezačátku jsem malého taky brala od prsu a pak někdy brečel, myslela jsem, že je to kolika, a měl ještě hlad 😕
My ještě nemáme ustálený režim, někdy kojíme 15 min, 20 min a někdy 45!!! Ale kojení by teda nemělo přesáhnout 40 min., tak nevím, u tebe je to asi jiné a těch 20 min by snad mělo stačit...?

mikulka
14. říj 2008

dukie, a ty kapky Sam simplex tedy nevadí? Já se trochu bojím, že když je budu dávat často na koliku, že mu pak nebudou zabírat...?

lisounek
autor
14. říj 2008

mikul: Sab simlex neni navykovy, my ho davame pred kazdym kojenim, jinak nepomaha...jak jednou zapomeneme, tak je to pak konec...normalne koliku totiz nejak nemame 😕 a pry je naprosto bezpecny rikala mi mudra..kojim tech 20 minut, nekdy par minut pridam a kdyz ji pak zvednu a hned se utisi, tak si rikam, ze ji to staci a kdyz dlouho jeste breci, tak davam druhy prso... 😒

jdeme koupat nase totalne mrzuty dite, drzte pesti 🤐

dukie
14. říj 2008

mikulka: Jak píše lis, údajně se ty kapičky můžou dávat nepřetržitě a mělo by to být v poho. No... sama jsem zvědavá.

lis: Tak co, jak jste dopadli? My taky dneska koupali... a malej v poho, ale ke konci manželovi (koupe on) začal plakat a utišil se až v okamžiku, kdy jsem ho na přebalováku osušila... tak nevím, co mu přelítlo přes nosánek. 😕 Ale zvládli jsme to. 🙂

Holky, dneska manžel byl s malým venku, abych mohla chvilku v klidu pracovat, a když se vrátili, tak male normálka fest šilhal... 😝 Dost mě to vyděsilo... vydrželo mu to, teda už naštěstí ne tak silně, ještě nějaký tři hodiny... tak jsem zvědavá, co zítra. Já už fakt nevím... bych se asi měla k té naší doktorce odstěhova... 😕

cipin
14. říj 2008

Lis, nevím, jaký to je, to co prožíváš s Kačkou, pže Jolanka tolik nevyvádí, ale co zkusit ji nechat u prsu dýl, prostě co si řekne. Já malou vždykcy kojím dokud saje, když přestane, tak ji prso vyndám a buď je v pohodě nebo se vzteká a dám jí ho znovu - zrovna dnes jsme takhle trávily dvě hoďky- je to na hlavu, ale zase pak vydrží dlouho spát a taky to takovej extrém není furt - spíš mám pocit, že měla zase mazlivý období a chtěla být se mnou. Na hodinky bych se vykašlala každý dítko je jiný a řekne si samo a ne podle hodinek... Když chce pít po hoďce dám jí a neřeším to ani jak dlouho pije, a zatím nám to celkem klape...🙂

Dukie, děti prý zpočátku dost často šilhají, takže neboj, je to normálka a kdyby se to časem nespravilo, tak se to prý řeší brýlkama - ptala jsem se na to taky mudry a my jsme to tak se segrou dokonce měly, a už nešilhám. 😀

silrej
15. říj 2008

Ahojky, přidávám se do klubu šilhavých...při jednom z koupání nám Kája předvedla taky ukázkové šilhání až se z toho taťka orosil, ale moje mamča ho právě uklidnila, že je to u miminek normální, protože jak začínají vidět a zaostřovat, tak holt s očičkama dělají divy, tak se prý nemáme hrozit...a to jsme zrovna tohle koupání točili na kameru, takže máme to šilhání nahrané a jen škoda, že už nejsou soutěže ve stylu "Neváhej a toč", protože by jsme určitě vyhráli! 😀 Dneska jdeme na 6-týdenní prohlídku, tak jsem zvědavá jak přibíráme, protože už dokrmujeme jen večer před spaním... 😅

miruskaaa
15. říj 2008

lis uplne te chapu malymu se pres den uz moc spavat nechce a vecer neusne driv jak v pulnoci nevim co se mu stalo a to byval tak hodnej.....jisti ti uz jen kocar

dukie
15. říj 2008

cipin: Já vím, jen... dokážeš si asi představit, jak mě to vyděsilo. Odevzdám dítko manželovi na procházku nešilhající... a když se mi za 2 hoďky vrátí, tak šilhá naprosto totálně, obě oči u nosu. 😕 Tak jsem mu řekla, že ho polámal. 😀

lis: Já dostala od paní doktorky takovou brožurku, kde se píše, že se má kojit tak dlouho, dokud miminko chce. Že ono samo se prsu pustí v okamžiku, kdy je syto. Prý je normální doba cca do 45 minut... a pokud saje dítko (ne výjimečně, ale běžně) déle, tak je vhodné na to upozornit lékaře. Takhle to tam píšou. Tak se tím řídím. Někdy kojíme 12 minut, jindy 40 ... Ale jak píše cipin... někdy se chce jen mazlit nebo má nějaké trápení a přisátí ho uklidňuje, ačkoli vlastně nebaští. Jen tak dudlá prs a je spokojenej (co taky jinýho, když dudlík nechce...). Ale to dělá opravdu jen ve chvílích, kdy ho něco bolí (např. když ho bolela ta ouška, tak jsem ho měla u prsu skoro celej den, tehdy jsem si myslela, že jde o růstovej spurt, ale vysvětlení se ukázalo jiné...).

sil: Držím pěstičky, ať z Vás má paní doktorka radost. 😉

miruskaaa: Ono se to u těch dítek mění... a i psychika, jakože najednou začnou plakat jinak, mámu zmatou... 😝 My to prodělali asi před 4 dny... ale je fakt, že ten pláč prostě nabírá různých podob - jak říká můj manžel: Je rafinovanější. 😀 Jen mu teďka ještě pořád nedokážu vždy porozumět, ale lepším se. 🙂 A to spaní se prostě mění úplně stejně. Každý období bude jiný. Jen jsem zvědavá, kdy se konečně dostaví ta vysněná pravidelnost. 😝

lisounek
autor
15. říj 2008

ahoj holky, tak uz to taky nejak zkousim, nemerim Kate cas a nechavam ji bastit no ale pod 20 minut stejne nejde..a kolikrat u toho prave i desne blbne, ze to je fakt jidlo na dve veci a to pak musim nechavat taky dyl...no a vcera proste po 10 minutach zacala kopat a vztekat se a proste ani poradne nejedla...vypadalo to jako prdy a az me to udivilo, protoze po Sabiku vetsinou zadny nema..ale nerudna byla pak jeste asi hodinu a pak vytuhla v kocarku na 4 hodiny...no a pak to koupani, zkouseli jsme ji vykoupat v loznici (ze ma jako trauma z koupelny..), no ve vode to lepsi nebylo, ale na prebalovaku potom se hned uklidnila (v koupelne strasne vzdy place a nejde utisit ani po osuseni, nejde pomalu ani oblict, natoz namazat 😝 ), ale v loznici jsem ji hezky namazala a oblikla a byla klidna...no ale voda stejne nic zadna zmena... ☹ ☹ ted pospava v tom lehatku, porad ji jeste nic moc nezajima, je posledni dny takova mrzuta (jestli ma na ni vliv pocasi 😅 ) a to uz pak i k veceru, takze kdyz prijde tatka domu, tak porad poplakava..no a to taky nedelala tak nevim 😢

dukie: a my taky obcas silhame, ale jak 😀

lisounek
autor
15. říj 2008

holky a ja jdu zitra na gyndu, bojim se jake to bude po sestinedeli... ☹ navic porad drobne krvacim, ale menstruace to asi fakt neni...mam strach co s tim... 😔

mikulka
15. říj 2008

tak my když koupali malého ve vaničce, plakal, ale v kyblíku to bylo v pohodě, pěkně se tam uklidnil. Teď teda nekoupeme kvůli pupíku.
lis, nečetla jsem dřív, ale malé se nelíbí ve vodě, nebo ta procedura předtím, svlékání atd., a ve vodě už je pak klidnější? V čem koupeš?

lis, ono to ale asi není tak, že šestinědělím se utne úplně krvácení, ne? To drobné krvácení by mělo být v poho, když bude ustávat. Snad tě zítra dr. uklidní.

Tak já Sab dávala jen když měl malý koliku, po kojení. To je asi lepší dávat před kojením. zvlášť v noci, mohl by být klid. Dnes jsem totálně nevyspalá a mimo. Kolik kapek dáváte před kojením?

honzulka
15. říj 2008

Ahoj holky...tak se hlásíme po odmlce a koukám,že ti naši čertíci Vám dávají pěkně zabrat,co?? ☹ U nás to taky není úplná pohodička,ale alespoň to kojení nemusím řešit...Koukala jsem,že Lucky tady nebyla pěkně dlouho.. 😕 lis-nevíš o ní něco?? ☹Jinak s tím večerním pláčem je to u nás stejný..Manžel Tomíka prohlásil za křiklouna,protože přjde domů a on jen křičí.. 😀 Ale o víkendu poznal,že je i hodné miminko..Hlavně když může být venku v kočárku.. 😎

ada80
15. říj 2008

Ahoj holky dnes jsme byli na kontrole na kardiologii a máme to v pořádku takže jsem moc ráda,Vandulka už nemá ani šelest ani mezeru mezi pravou a levou komorou srdeční tak se mi moc ulevilo,že je v pořádku.Doktor jen řekl,že kdyby měla před nějakou operací tak že máme přijít jinak máme kontrolu až za rok.Jinak se máme docela fajn a příští neděli už nám budou 3měsíce hrozně to letí.
holky co máte holčičku:budete dávat naušničky?

lisounek
autor
15. říj 2008

mikul: urcite davej Sab pred kojenim, je potreba aby to zapil...ja davam pred kazdym kojo cca 10-15 kapek...ale nesmime zadnou davku vynechat, pak ma bolest chuderka..ale asi uz brzy prejdeme na Babycalm..Jinak to krvaceni snad nemusi presne koncit sestinedelim to asi ne, dokonce jsem i nekde cetla, ze az 8 tydnu nebo tak...ale me to uz znepokojuje prave 😒 snad mi nevynada,ze tam vubec lezu s krvacenim 😖 . Kata pri koupani prorve celou proceduru, proste od te doby co vlezeme do koupelny az co vylezeme..vcera jsme ji koupali v loznici a to teda brecela jen ve vode...pak jsem ji v klidu namazala a oblikla, coz normalne nezname...o kybliku jsem taky premyslela, ale myslim, ze u nas je to marna investice... 😢

Honzul: nam se taky libi v kocarku, ale nevim co bych s ni delala, kdybych ven nesla, doma totiz nikdy tak nezabere..doma by proste ani poradne nespala.. 😝 😖

adi: nausnicky jsou v planu, dokonce o tom uz dr. mluvila, ze bychom za chvili mohly dat..ale ja u toho radeji nebudu, protoze ji to budou pichat a to asi bude plac uffff ☹ . Jinak super, ze je Vandulka v poradku, to Ti spadl kamen ze srdce vid??? 😵

lisounek
autor
15. říj 2008

Jinak jsme byly venku, pak se Kata vzbudila na kojeni a pak jsem ji hodinu rozptylovala a chtela jsem ji udrzet az do 19 hodin, ale to proste nejde, protoze mi zase vytuhla..ja uz nevim, pry ji po 17 hodine nemam nechat spat, ale ji padaji samy ocka a proste spi, tak co mam delat? a kdyz ji budu budit, tak bude plakat a bude strasne nerudna... 😢

dukie
16. říj 2008

Ahojte holky. 🙂

lis: Já bych ji nebudila... raději bych si šla lehnout, když spí ona, ačkoli ještě není k tomu čas... a naučila se spát s ní... než se to upraví a začne rozeznávat den a noc. Vím, že to není ideální, ale Ty si odpočineš a jí necháš její přirozené potřeby v klidu. 🙂 Moje maminka mi (ještě před porodem) radila, že až bude malej na světě, mám vždycky všeho nechat, když usne, a jít spát s ním. Tak to dodržuju. Když ráno spinká dýl, tak si přispím s ním, ačkoli si připadám pak jak nějaká hraběnka, páč spát třeba do půl jedenáctý mi připadne jako luxus, když mám ve skříni horu prádla na žehlení 😀 , ale je fakt, že si aspoň odpočnu a to prádlo... tam vždycky počká, nikam neuteče. A když jsem odpočatá, tak pak např. prdíky dlouho do noci zvládám rozhodně líp... 🙂

My včera bojovali právě s prdíkama do půl druhý do rána... tak jsme vstávali v deset 😀 a malej ve spánku po přebalení, odsátí nosánku a nakojení zase spinká. 🙂

lisounek
autor
16. říj 2008

ahoj holky vy to tu nejak flakate - predstavte si byla jsem v tomhle hnusnym pocasi na gynde a musim na dalsi revizi ☹ ☹ ☹ hned zitra...to uz bude po porodu treti - ono to krvaceni nebylo bez priciny...pry tam mam jeste pekny mnozstvi tech reziduii nebo jak tomu rikaji nevim asi zbytky placenty nebo tak 😖 je mi z toho nanic, uz to chci mit za sebou...Kacka pujde se mnou do nemocnice a bude mezi miminky na sestinedeli u sestricek, tak to si po pravde neumim predstavit, prece jen uz neni jen lezici miminko a potrebuje spolecnost..tam se na ni vykaslou 😢 😢 budu spatna i z toho...ale pry bych snad mela odpo domu, tak snad... 😒

dukie: mas pravdu ale ona mi Kacka spi hlavne venku a doma by takhle dlouho vubec nespala, proste ma rada kocarek...a kdyz se s ni vratim, tak uz jen cekam kdy se vzbudi a to uz pak nema asi cenu chodit spat...no je to tezky..ja jsem porad chodici mumie to je teda pravda... 😨 ale kdyz chrupka rano tak si s ni prispim, ale posledni dobou spi jen do 8 hodin a pak pravidelne usina asi v 9:30- 10 hodin rikam tomu jeji akademicka pulhodinka 😀 a kazdy den je temer presna jak hodinky...a pak uz vetsinou prave spi az kolem 13 hodiny v tom kocarku..a to fakt spi i 4 hodiny je to mazec...a ja ji nebudim protoze toho fakt dost stihnu i za tu hodku,co cekam az se vzbudi...a pak se ji snazim udrzet az do 19 hodin, ale nekdy to fakt nejde a posledni 3 dny nebo kolik nema nejak naladu je mrzuta, tak asi i to pocasi dela sve na miminka 😝

Holky drzte nam pesti, at to zitra zvladneme ☹

silrej
16. říj 2008

Ahojky holky, tak Kája má za sebou první velkou návštěvu...byly jsme se podívat za kolegyněmi v práci, takže tam na ni všichni šišlali, rozplývali se a Kája na ně hodila bobek a celé to tam prospala... 😅 Byla hodná jak andílek, že mě tam ani nechtěli věřit, že je to doma ďáblík... 😀 Já už mám fusak taky koupený, ale zatím ho nepoužívám, přijde mi to brzo, protože co budu dávat pak v zimě až bude nějakých třeba mínus pět... 😕 Takže zatím máme zavinovačku a přes to deku v kočárku a nepřijde mi, že by Káje bylo zima... 🙂 Jinak včera jsme byli na šestitýdenní prohlídce a sice rosteme do délky, ale opět nepřibíráme - máme 4420g a 59cm, tak už nevím, holt asi začneme zase víc přikrmovat pokud se to do týdne nijak neupraví...no, máme veselo! 😉
Lis, držíme s Kájou pěstičky, ať to holky zvládnete! 🙂))

cipin
16. říj 2008

Ahoj holčiny, tady dnes skoro celý den pršelo, tak jsem vzala pláštěnu na kočár a drandily jsme v dešti 🙂

Lis, teda nezávidím, to Ti budou dělat v celkové narkóze? Každopádně držím pěsti ať to zmáknete a všechno dobře dopadne... Budeme na Tebe myslet.

honzulka
16. říj 2008

Ahoj holky... 🙂
lis-je mi to moc líto,že máš ještě takový starosti k tomu malýmu čertíkovi.. ☹ Budu na tebe myslet,ať jste brzy v pořádku.. 😉 Určitě se na Kačenku nevykašlou.. 😉 U nás třeba ty setřičky ty mňousky chovali už po narození..sama ,mi to jedna sestřička říkala..určitě jí tam nenechají jen tak ležet,neboj.. 😉
sil-a co ti k tomu řekla doktorka?Mně totiž tehdy pro změnu řekla,že jsem udělala chybu,že jsem Tomíkvi dávala na noc ten Nutrilon,že si na něj zvykl a že se mého mléka nedojí..tím pádem je jak průtokáč a dle nich nepřibíral.. 😠

dukie
16. říj 2008

lis: Šmankote... tak držím pěstičky, aby to dobře dopadlo a neměla jsi se svým tělíčkem žádné další starosti. 😵 A malá to snad taky nějak zvládne, vždyť určitě za Váma bude moci zajít manžel, tak si ji vezme a pohrajete si s ní trošku. 🙂 Budu se těšit, až se tu zase "uvidíme". 🙂

Malej dnešek zase proplakal, rourka nepomohla (teda pomohla v tom, že se spousta prdíků dostala ven, ale bohužel ne všechny 😝 ), takže jsem zoufalá naklusala do lékárny a koupila ty probiotický kapičky. Tak jsem zvědavá, jestli se ta investice vyplatí... no a zítra volám k doktorce o ty výsledky, co ve středu ještě nebyly... tak jsem zvědavá, co mu z toho stěru ze zadečku nakultivovali... a trošku se toho děsím. Hlen ve stoličce má stále... a dneska večer pro jistotu ještě totálně zezelenala... jako špenát... 😝 Chudáček můj malej, takové trápení s tím bříškem má... a já nevím, jak mu pomoct. ☹

dukie
16. říj 2008

cipin: Revize se dělá, pokud vím, v celkové narkóze. Já na ní byla (zamlklé těhu) před rokem a půl... je to zákrok na 15 - 20 minut, píchli mi do žíly uspávadlo a bylo. Ráno jsem šla tam, odpoledne jsem směla s doprovodem domů (měli to fakt vymakaný, doprovod se tam musel hlásit, na čestný slovo, že někdo na mě čeká dole v autě, by mě nepustili 😀 ). Ten den jsem se cítila dost slabá, druhý den už bylo daleko líp... Ale těžko říct, co čeká lis, jestli to probíhá v tomto případě stejně nebo jestli jde o něco náročnějšího... hlavně, aby to měla z krku a byla zdravá a spokojená mamča. 🙂

silrej
16. říj 2008

Hezký večer, zítra odjíždíme na víkend k našim, tak celý víkend nebude čas sem nakouknout, tak nakukuji ještě teď... 🙂 Honzulko, no doktorka mi řekla následující...když jsme nepřibíraly, tak jsme dle její rady měla dokrmovat obkojení, takže jsem dokrmovala 3x denně, ale to jsme pak za týden přibraly skoro půl kila, takže řekla nedokrmovat-jen před spaním...a teď když jsme zase nic nepřibraly, tak řekla, zase dokrmovat, tak dvakrát denně...no, už v tom mám guláš, takže v sobotu máme rodinné grilování a na něm bude náš příbuzný dětský lékař, tak z něho budu tahat moudra, tak se pak podělím o informace! 🙂 Jinak Dukie, chudáček Toník, držím palečky, ať je vše brzy v pohodě...abych tě uklidnila, tak my zase pro změnu už skoro týden nekakaly, takže dneska nám ten náš známý doktor poradil, ať malé uděláme večerní příkrm Nutrilonu z vody z vylouhovaného heřmánku, že je mírně projímavý a uvidíme, zda zabere, když ne, tak to dořešíme v sobotu, protože je fakt, že malá prdí jak o závod, smrdíkuje, ale nekaká... ☹ No, máme to s těmi našimi dítky o zábavu postaráno! 😒 Holky, všem držím palečky ať jsou mimísci i maminky v pohodě a po víkendu na vás zase mrknu...jo, jinak Dukie, zítra jdeme znovu na ty kyčle, tak se dozvíme konečný verdikt, zda třmínky ano nebo ne, tak na nás holky myslete! 😝 Dobrou všem... 🙂

uci
16. říj 2008

ahojky, tak vidim holky, ze mate viacere zajtra dolezity den, tak sa drzte, hlavne ty lis na tej revizii 😕 nech mas o starost menej 😉 Kata to urcite zvladne, neboj, ale viem si to uplne predstavit, ze sa musis bat ju nechat niekomu inemu na starost, predsa len uz je to vacsie babo ako tie novorodeniatka, ale zase budete v nemocnici a tam predsa vedia, co robit, neboj, ved ona si tu pozornost uz nejako vynuti 😀
ja som tiez dnes bola na kontrole u gyndy a vraj vsetko v poriadku, tiez sme boli u detskej a pribrali sme za 2 tyzdne 300g cize tak akorat vraj, i ked fakt nechapem z coho prdolka pribera, lebo v poslednej dobe papa snad uz len 3-4 minutky a aj to sa este medzitym poriadne vyzuri a oplieska mi bradavku o vsetko okolo 😀
takze sme to dnes mali celkom pozitivne az na to ze sa poriadne trapime s bruskom aj nejakym ekzemom na tvaricke (aj ten ju asi musi dost boliet ☹ ), uz som zufala - vobec neviem co robit - ako tomu mojmu chudatku pomoct, no a ked na mna hodi ten strasne zufaly a nestastny ksichtik tak som totalne na mako

lencourek
17. říj 2008

ahoj holky, tak jsem opět nakoukla, co je u vás nového. My momentálně bojujeme o to, aby se náš malý vykakal. Už 10 dnů nekakal a fakt jsme zkoušeli úplně všechno, co nám doktorka poradila. A stále nic. Ale vůbec ho to netrápíl, bříško má měkké. Ale mám strach, jelikož je to už dlouho. Ach jo. Ono je furt něco.
Co jsem prodělala zánět prsu, tak jsem v něm měla o poznání méně mlíčka, tak jsem po kojení musela ještě odsávat, aby se tvorba zvýšila. Hlavně v noci mě to vůbec nebavilo, jelikož jsem se těšila do pelecha...

Lis: je mi líto, že máš takové těžkosti. Snad už to bude naposledy a budeš mít pokoj. Tak to s Kačenkou zvládněte.

dukie
17. říj 2008

Ahojte holky. 🙂

Volala jsem o výsledky paní doktorce, Toníček tam nemá žádné bacily, takže ten hlen ve stolici byl skutečně nakonec způsoben "jen" těmi antibiotiky, co jsem brala. A protože jsem paní doktorce řekla o včerejší stolici v barvě špenátu a přetrvávajících prdíkách, tak nám řekla, ať za ní raději hned vyrazíme, že se na něj koukne, prohmatá bříško a tak. Tak nás převážili a máme 5.200 gramů. 🙂 V pondělí jsme měli 5.050. Rosteme jako z vody! 😵

Jinak jsem se jí ptala na ty probiotické kapky pro miminka - na její názor, pravila, že když je miminko plně kojeno, tak to není třeba, že ta probiotika dostává v mlíčku od maminky. Ale že uškodit to podle ní nemůže. Takže tak. 🙂

My je včera koupili a dneska jsem mu dala další (tj. druhou) dávku, protože to s tím jeho bříškem už fakt nebylo možný. 😝 Museli jsme včera dvakrát použít rourku - plakal celej den, resp. jednou včera a jednou ve dvě v noci, chudáček... ☹ Sabík a BabyCalm evidentně nepomáhá tak, jak bychom očekávali... a to nám dnes paní doktorka řekla, abychom Sabíka nedávali před každým kojením (že pak je třeba po 4 dnech vysadit), ale jen v poledne, odpoledne a pak ještě večer. A že prý třeba teď (ráno se vyprděl - fakt hustě, takže měl bříško na pohmat krásný, když jsme byli u ní - ráda bych věděla, jestli je to účinek těch probiotických kapiček nebo jestli je to náhoda... trošku se bojím, že nezaberou ani tyto...) Sabíka nepotřebuje... Trošku mě tím nazlobila, protože když jsem mu dávala třikrát 15 kapek... tak to nezabíralo. 😝 Ale chápu ji, že to myslí dobře.

dukie
17. říj 2008

Holky, s tím kakáním si nelamte hlavu. Kontrolujte bříška a pokud mimi vypadá spokojeně, tak to nemá smysl moc řešit. Možná bych to akorát vždycky konzultovala s lékařem - jakože kolik dnů je ještě norma a kdy je lepší to už začít nějak řešit... Ale pokud vím, tak je to u miminek fakt normální, mlíčko se dá úplně využít, takže ven nemusí vyjít nic... takže pokud čůrá a tváří se spokojeně, tak je nejspíš fakt všechno normální.

... se mi to říká, co? Kdyby nekakal náš Toníček, tak z toho budu na větvi... 😝 😀 😀

cipin
17. říj 2008

Dukie, já právě vím, že se to dělá v celkové, pže jak jsem na začátku ležela v nemocnici, měli vánoční režím, tak všechny sestěhovávali, tak tam se mnou byly na pokoji "holky potratářky", tak to je v ásadě to samý ☹ , jen mě právě zajímalo, jak to bude mít Lis, když kojí. Vím, že švagrovka právě nemohla jít ani na nějaký zákrok k zubařovi, čekalo se rok až dokojí, pže ji právě měli dávat celkovou... 😕
A to mě teda zajímá, co vám najdou v tom konečníku, snad nic hroznýho a kapičky zaberou...

Sil, držím pěsti na kyčle...

Uci malá teď začala u kojení taky docela vyvádět, vždycky kouká všude okolo, pouští se a tak ale nštěstí jí to asi i tak stačí, doufám, minule přibrala a na další KO jdeme za tři týdny. Tak už to fakt mají možná mimoušci zmáknutý a stačí jim míň času...