Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
1. pro 2008

Ahojte holky.

lis: Co to kojení? Mlíčko se ztratilo nadobro? Jestli jo, tak si z toho vůbec nic nedělej, fakt je nejdůležitější, aby byla malá spokojená, měla hezky napapkaný bříško a usmívala se na Tebe. 😉

honzul: Já letos taky nemám věnec. A zatím ani žádnou jinou předvánoční výzdobu. 😀 Rezignuju i na cukroví, mamča napeče, prý se rozdělí (loni jsem pekla a dělila se já, mamča byla před Vánocemi na operaci se srdíčkem). Udělám asi jenom takový ty "Rafaela", páč tu mám sunar, co Toníček nepotřeboval... a kdyby potřeboval, tak stejně budu muset koupit novej, páč tenhle je ten pro nejmenší miminka. Tak to z toho uplácám a bude. 😀

Jinak holky... fakt to vypadá tak, že budeme citliví na tu bílkovinu z kravského mléka. Páč týden jsem vyřadila mléčný výrobky a bylo to... no dobrý ne, ale lepší. Prdíky byly, ale ne ty šílený koliky. No a dneska ráno jsem si dala jeden probiotickej nápoj (obdoba Actimelu), pouhých 100 ml ... no a v poledne jsem nakojila a hodinku na to mi Toníček začal neuvěřitelně řvát... 😝 Takže zase na týden bez mléčných výrobků, pak to zkusím ještě jednou s nějakým jogurtem... a jestli bude reakce stejná, tam máme vymalováno. 😝 Doktorka mi sice říkala, že do 2 - 3 let z toho vyroste... no jo, jenomže až přestanu kojit... a až mu budu chtít dávat nějakou kašičku... tak kde sakra brát náhradní mlíko, když nebude moci papkat to, co je vyrobený s pomocí kravského mléka? 😕 😝 Jo, to ještě bude boj...

Jinak k dárkům... já nechala našim a manželově mamince a taky mýmu strýčkovi (je to takový můj "druhý taťka") udělat kalendář s Toníčkovýma fotkama. 🙂 A manželovi jsme s Toníčkem vyrobili otisk jeho ručiček. Objednala jsem si takovou na to speciálně určenou hmotu, která se vyválí válečkem a do ní se otisknou ručičky nebo nožičky miminka (je to taková zdravotně nezávadná plastelína) a nechá se to 72 hodin vytvrdnout. Jsou k tomu dva rámečky, do jednoho se vlepí ten otisk a do druhého se dá fotečka miminka. Vypadá to roztomile. Ještě mi zbývá nechat vyvolat nějaké ty fotky a nějakou vybrat. 😵 Mám z toho strašnou radost. 😵

lisounek
autor
1. pro 2008

ahoj holky... 🙂

Honzul: to je super, ze jste meli bezva vitani a Tomik byl hodnej, oni jsou deti u kterych clovek ceka problem a oni pak prekvapi a pak jsou deti, u kterych by to clovek necekal nic a oni prekvapi, jak rvou a to je presne u nas 😀 Kata je strasne hodna, ale jak je nejaka jina situace nez je zvykla, tak hotovo a rev.. dnes jsem tu mela kamaradku a ani od ni se nenechala Kacka pochovat, jako proste od kazdyho a tak jsme prisli na to, ze je to mozna od ty doby, co jsme s ni byli v ty nemocnici a jak tam brecela a byla vlastne u cizich lidi - ze je proste zrazena... 😔 ach jo, ale me to fakt mrzi ,nechci mit doma zavislacka 😒 snad se to spravi :((.

A co se tyce kojeni, tak vcera uz jsem cely den nekojila a vecer me hrozne bolelo to jedno prso (v druhem uz mam minimum), tak jsem vzala odsavacku a ja vam odsala ani ne za 10 minut asi pres 100ml 😲 😲 to se mi nikdy nepodarilo..jenze to bylo skoro pruhledny a divny, proste ridky mliko... 😖 no dala jsem do lednice dnes Kacce nabidla a vite co udelala - ona to drahocene odstrikany Matersky mliko mi prskla do obliceje a proste to odmitla jist...takze tim se uz nadobro zapisujeme do klubu Nutrilon 😲 😝 chapete to?? No ja teda ne..asi je fakt hnusny nebo ja nevim.. 😨

A s Vanocema je to tak, ze je letos neresime nejak...proste neni cas a ani to neni ono (jak s nami bydli ta tchyne), kazdy rok si delam adventni venec sama - letos jsem ho koupila...kazdy rok tak nejak pomaham s pecenim mamce a vzdy od ni nejake to curkovi dostanu, tak myslim, ze i letos mi neco da..vetsinou delam jen vosi hnizda...ale my tomu s manzou moc nedame... 😉 jo a ty Rafaela Dukie delam ze Salka - jsou lepsi 😉 me nejak to suseny mliko v tom nechutna...ale tak to je dle chuti....jo a misto kravskeho mleka zkusis sojove, to je nahrazka..ale pokud bude alergicky na kravske, pak pravdepodobne i na sojove ☹ . Chce to ovsem zkusit i to kravske a uvidis 🤐

uci
1. pro 2008

lis: to je mi luto s tym kojenim ☹ presne niecoho takehoto som sa aj ja obavala keby nam kazali prikrmovat, no ale holky maju pravdu, urobila si co sa dalo a hlavne je, aby ste si to papanie konecne uzivali obidve 😉
dukie: vidim, ze mame rovnake napady co´sa darcekov tyka 😅 aj ja som dala vsetkym starkym porobit tie kalendare s fotkami malej a manzovi sme pripravili prekvapco - taky svietiaci privesok na kluce s fotkou, uz som strasne zvedava ake to bude, snad uz tento tyzden by to mohlo byt hotove 😝
vo stvrtok sa aj my chystame na ockovanie a ako vas tu tak citam, uz mam z toho tiez poriadny strach 😕 budeme mat s hexou aj tu vakcinu proti pneumokokom, tak dufam, ze to zvladneme ale teda neda mi obcas si nepredstavit ake by to mohlo mat nasledky - brrrr, no a vlastne neviem, ci to ockovanie vobec bude, lebo este stale nam vidno ockovanie proti TBC a to by vraj malo byt zahojene, tak uvidime ale najradsej by som to uz mala za sebou, lebo stale nad tym len premyslam ako to dopadne a tiez mam blby pocit, ked sme s malou niekde v dave ludi, ci tam nechyti nejake tie bacile skor nez ju stihnu zaockovat

honzulka
1. pro 2008

dukie-mně to přojde zvláštní,ale mě už dřív říkala kamarádka z Berouna,že nějakým jejím kamarádkám doktorka taky řekla,že mléčný výrobky nejsou vhodné při kojení.. 😲 Jí to taky hodně překvapilo,protože ona byla celou dobu kojení na mléce.. 😕 Tak třeba to Toníka jen nadýmá,ale nebude mít tu alergii,ne?
lis-jý tohle měla taky..mlíko se mi stratilo samo bez obkladů či sprchy a pak jsem ve sprše odstříkávala,protože mě to pravý prso pěkně bolelo..ale nevím,jak to vypadalo...jinak ono prý to mateřský mlíko je fakt hnusný oproti Nutrilonu.. ☹
Tak pa,letíme na rozsvěcení stromku.. 😵

lisounek
autor
1. pro 2008

tak my jdeme na ockovani v patek a ve ctvrtek pred tim na plicni kvuli kontrole ockovani po TBC , tak jsem na to taky zvedava...no a v sobotu mame jet na rodinnou oslavu, ale nevim, jak bude K reagovat na ockovani, takze se mozna nikam nepojede...hmm to by zase svagrova mela kecy, ale co prece nepojedu s ditetem ktere ma teplotu nebo je mrzute no ne?? :o))) Holt to ockovani nam mudra naplanovala az po terminu te oslavy, takze s tim nic nenadelam :////

Jo a holky jak Vam spi deti v postylce? Ja uz davam Katu jen tak jako do postylky a bez zavinovacky...my ji dlouho pouzivali, protoze byla neklidna a mala,takze se vesla...obcas dame spaci pytlik, ale jinak tak volne....no ale ma to nevyhodu, ze hlavu porad dava na tu jednu stranu, at je to jak chce...a taky se posouva a tak ruzne ji najdu v noci treba napric postylkou 😅 😨

lisounek
autor
1. pro 2008

Holkyyy stal se zazrak!!!!!! Vcera jsem se s Katou vykoupala ve vane a nejdriv se ji to teda nelibilo a tak jako pobrekavala a mracila se, ale jak jsem ji drzela a vysvetlovala, ze voda je fajn a ze ji neublizi, tak si to najednou tak nejiste zacala uzivat a uplne bez place jsme se spolu rachaly asi 10 minut 🙂))..no a dnes jsem se bala, ze jako kdyz ji dam samotnou do vanicky co bude a ono TICHO!!! Holky lezela jak paša na lehátku a zírala a culila se, ty jooo ja jsem z toho paf jak nikdy 😀 😀 😀 😀 a za tyden zrovna jdeme spolu prvne na plavani do virivky, takze to uz snad bude dobry...teda ja mam fakt radost!! Za to ale ted nejak hur usina, vcera nemohla zabrat, pomohl az vysavac!! A dnes jen rev, rev, rev (po vypiti 150 ml Nutrilonu) a jelikoz takhle rve jen kdyz ma hlad, tak jsme ji 60 pridali a ona hned usnula 😲 😲 takovou davku snad jeste nikdy nevypila!!!! Takze vsem dobrou noc 😵

lisounek
autor
1. pro 2008

Jo a mame nové fotecky 😵 😵 😵

uci
1. pro 2008

ty jo lis - ake ma uz Kata dlhe vlasky 😅 to je super, nam nejako nerastu a dnes som si vsimla, ze vzadu na hlavicke ma mala taku lisinku, kde jej tie vlasky skoro uplne vypadli - asi ako ma na tom mieste stale opretu hlavicku o podlozku 😒
a tak sa mi vidi, ze je cela po tebe 😉

lisounek
autor
2. pro 2008

ahoj tak zase dnes prvni 😕

uci: no jo kdyz Kata ma plno vlasku uz od mala, ale je fakt, ze jsem cekala, ze bude lisinka a zatim neni, tak jsem rada..no a je fakt, ze vzadu ma Kata pekny haro uz 😀 😀 a fakt se Ti zda, ze je po me?? 😲 to me tesi, jelikoz my fakt nevime po kom je a tak porad tapeme 😅 😅

silrej
2. pro 2008

Ahojky holky, tak dnes jsme si všichni hezky pospali...až táta zaspal do práce! 😅 Lis, tak to je super, že Kačka už koupáníčko začíná mít ráda...bude to lepší a lepší a pak můžete zkusit to plavčo až bude větší! 🙂 To já se už docela na plavčo těším, protože když vidím, že Káje se plavání ve vaně líbí, tak si říkám, že v bazénu by to mohlo být ještě lepší...no, uvidíme...včera tady byla instruktorka a ukázala nám další cviky ve vaně a Kája ani neprotestovala, jen nám u toho začala hrozně vyprávět, tak jsem se musela smát... 😀 Uci, my taky nemáme moc vlásků a lysinku vzadu na hlavičce máme taky... 😉 Taky bych Lis řekla, že je Kačka po tobě... 🙂

lisounek
autor
2. pro 2008

jeeee Sil fakt?? 😅 😝 no tak to mam radost, ona se ale porad jeste vybarvuje prdelka nase 🙂 🙂

No my jdeme za tyden do te virivky, jsem na to zvedava...prvni lekci je pry jen splyvani, druhou ze se poleva hlavicka a treti ze se ditko potapi, no tak to teda chci videt ty jooo 😀 🤐 tak alespon ze se na to jde postupne...skoda no u nas zadna instruktorka na plavani neni 😒 dnes jsem ale rozhodnuta, ze si dam s Katou zase vanu, tak se tesim, jak si to spolu uzijeme..minule me pocurala 😀 😀

uci
2. pro 2008

lis: no pokial to viem posudit z tych 2 vasich fotiek co mas v albicku, tak sa mi to tak vidi, ze je po tebe 😉 ja by som sa tiez moc tesila keby bola mala po mne ale u nas je to skor na tatika - tak ma radost ten aj ked sa teda tvari, ze vsak na tom nezalezi 😀 a tiez som skusala taky ten online meter na myheritage (myslim, ze ho tu ma aj honzulka v albicku) a podla neho nam to tiez vyslo na tatika, tak to skuste trebars aj vy a uvidite, co vam povie mudry program 😉
a s tym kupanim je to super ked pises, ze sa to konecne Kati zacalo pacit, proste len potrebuje vacsi bazen a nie nejaku pidi vanicku 😀 to nie je ono

lisounek
autor
2. pro 2008

uci: to mas pravdu nesmiri se jen tak s malou vanickou 😅

holky ja ted cetla neco silenyho...brecela jsem u toho jak zelva, ale uz nevaham ani chvili zda dat Prevenar!! (ja jsem teda nikdy ani nepochybovala) To je takovej hnus...ale ctete jen, jestli na to fakt mate silu, protoze je to strasne srdcervouci 😢 😢 😢 http://www.mimiangel.cz/story/milenka

bobinna
2. pro 2008

ahojda holky... jak je dlouho jsem tady nebyla🙂 dětičky jsou zase nemocný a mě asi klepne z toho...🙂 výzdobu už máme hotovou měla jsem velkého pomocníka a taky malého 😎 chtěla jsem se zeptat už máte dole všechny kilča z těhu? já ne 😖 ještě mi 4-kila zbývají a ne a ne je dát pryč

lis: ten příběh je fakt šílenej... jenom se mi moc nezdá jestli bych měla sílu to takhle rozepisovat... nečetla jsi nedávno v novinách o tom jak někdo psal do diskuze kde si psali těhulky o problémech a někdo jim tam pořád psal jak jeho miminko je nemocný? ty maminky z toho byli úplně na prášky pak se zjistilo že to psal nějaký psychopat... mě tohle připadá něco podobného ale samozřejmě neříkám že to není pravda to ne... jenom je mi to nějak podezřelé ty bys to tady takhle rozepisovala? já asi ne

a co naušničky? nám to pořád ještě krapátek hnisá... ráno to tam má vždycky zaschlé pořád čistíme lihem tak snad se to spraví

jo a minulý týden jsme nepřibrali ani dečko 😲 a o víkendu jsem neměla skoro žádný mlíko normálně jsem vymáčkla pár kapiček a jinak ani prd! 😒 tak asi budu brzo v klubu...

a ještě mám dotaz ... jak hodně spí vaše dětičky? linduše snad pořád jenom spí 😲 musím se na to zeptat dr
tak už fakt páček

laaala
2. pro 2008

Ahoj, zrovna jsem k vám zabrousila kvůli očkování a Prevenaru a čtu tady tohle .... 😢 strašně se to čte 😢 jsem se tím článkem totálně rozhodila. S prevenarem počítám, ale nevím, jestli hned s1. hexou nebo počkat až na druhou vakcínu, tzn. ve 4. měsíci. Bojím se reakcí na očkování ..
Holky, já asi budu muset někam k psychologovi ... já se o ní až nezdravě bojím, až je mi z toho úzko a myslím, že ten stres na ní přenáším ... jsem blázen 😨
lis, teda vy máte vlasatou princeznu 😵

laaala
2. pro 2008

jinak já s mlíkem a kojením taky mizerný a Aduš navíc dělá fóry, dostala jsem MS, tak doufám, že je to tím

bobinna
2. pro 2008

tak jsem ještě tady... přidala jsem fotečky našich dětiček tak zatím pááá 🙂

uci
2. pro 2008

ahoj laaala - pisali sme si ohladom tvojich nadhernych fotiek - vitaj v nasom malom fore 😉
ja som tiez taka uzkostliva a taketo vselijake pribehy ma teda vedia poriadne rozhodit
lis: tak som to precitala a som z toho uplne rozhodena kedze mame ist vo stvrtok na ockovanie 😕 ale ono je to asi skor o tom, ze ake riziko moze byt prave pri ockovani (ak sucasne prebieha nejaka skryta infekcia) ako o tom, ake je ockovanie potrebne, nie? no a my prave stale nemame celkom zahojene to TBC tak sa teraz bojim este viac ☹ a okrem toho nam vypadol prud asi na 5 hodin a tak neviem ci sa mi neznehodnotili tie vakciny co som mala v chladnicke? 😨
holky, to budeme mat asi tu laktacnu krizu co byva v 3 mesiacoch 😖 ja to citim hlavne na tom, ze sa mi uz v noci tak nenalievaju prsia, ale zatial teda stale nieco tecie, ale asi zase nasadim tie caje na kojenie a snad to zvladneme
bobi: ja som mala 2 tyzdne po porode uz iba 1kilo navyse a dnes som sa po dlhej dobe odvazila a s hrozou som zistila, ze je ich tam zrazu 5 😲 tak som sa zmierila s tym, ze pocas kojenia s tym uz asi nic neurobim 😒

silrej
2. pro 2008

Hezký večer holky, tak se přidávám do klubu "úzkostlivých", protože naprosto se začínám ztotožňovat s názory mých zkušenějších kamarádek matek, které mi říkaly, že o dítko se budu bát od chvíle co zjistím, že jsem těhotná a je to pravda...a příběhy viz. výše se snažím raději nečíst, nekoukat na katastrofické zprávy v televizi apod., protože to teď těžce snáším a souhlasím s Laaalou, že to je možná i výmysl...něco podobného jsem na toto téma četla, že po tom někdo pátral a ve finále vyšlo najevo, že je to celé výmysl chorého mozku...ale věřím tomu, že takové příběhy spoustu maminek rozhodí a začnou očkovat jak šílené! 😒 Rozhodování v tom co je pro naše dítka dobré a co ne je těžké....a my budeme Prevenar asi také očkovat! 😕 Jinak já zatím také stále kojím a snažím se už nepřemýšlet nad tím, kolik mléka mám a nemám, protože se z toho jinak zblázním...jinak teď jsem našla jeden babský recept, že prý na tvorbu mléka je dobrá sušená syrovátka (prodávají jí v lékárně asi za cca 40 Kč...sice nic moc chuť, takové hodně ředěné mléko, ale zvládnout se to dá), tak to můžete zkusit... 🙂 A ke kilčům, tak já mám nahoře pořád asi 6 kilo, ale ani se nedivím...cpu se čokoládou a gumovými medvídky, tak není divu... 😀 Ufff, jsem K.O., tak se jdu nechat od manži namasírovat a pak šup do hajan...dobrou všem.

laaala
2. pro 2008

uci ahoj 😉
sil, jsem ráda, že nejsem sama, co se cpe sladkým 😀 jsem sežrala SAMA celou milku amavel 160g teď v půl jedenáctý a v adventním kalendáři jsem u čísla 16 !!! myslím, že zítra padne 24 😀 😀

uci
2. pro 2008

tak to budes mat laaala zajtra vianoce 😀 takze stastne a vesele!
sladkym sa cpem aj ja - no co mi uz ine ostava ked nic zdrave nemozem jest lebo to malu bud naduva alebo sa z toho vyhadze? momentalne ficim na arizonkach (2 sacky denne 😝 ) takze sa nedivim tym kilam, ze kde sa tak "zrazu" zobrali

laaala
2. pro 2008

😀 😀 holky, my jsme chudinky 😀
já se celý dne téměř nezastavím a pak žeru v noci, když Adouš ( a manžel ) usne 😠
uci , arizonky je co ? 😲

lisounek
autor
3. pro 2008

laala: myslim, ze uci ji burizony 😀 😀

bobinna
3. pro 2008

ahojky holky no já taky žeru já jsem snad zase v tom 😀 a jaký mám chutě jojo tu čokošku jsem taky papkala je výborná a měla jsem svátek ... hm těch sladkostí co jsem dostala 🙂 na burizony zrovna chuť nemám ale takový těstovinový saláty bych mohla pořád se šunkou se sýrem mňam
holky co vaříte pořád k obědům??? já už nemám nápady jsem hotová pořád vaření, praní apod... a dneska jsme usnuly až o půl druhé ráno 😒 😖

bobinna
3. pro 2008

a máme nové fotečky Lindušky tak mrkněte🙂

lisounek
autor
3. pro 2008

ahoj tak konecne mam cas reagovat na Vas vsechny holky moje 😵

Kdyz jsme u ty vahy, tak ja jsem uz na puvodni vaze, slo to samo a to jsem jedla i to sladky pozehnane, proste jsem to potrebovala a ted co nekojim, tak uz takove chute nemam, je to zvlastni..no ale presto mlsam a jak pises laala, tak zeru nejvice vecer, protoze mam konecne cas a to lovim nanuky z mrazaku 😀 😀 jo a nekojeni ma taky vyhodu, ze proste uz muzu jist co chci..takze uz jsem mela porek, cibuli i hrasek v jidle a uzivam si to 😅 ...taky se chystam na vareni cocky, brokolice, kvetaku - to mi bylo ted mesice zapovezeno 😉 , ale myslim,ze i tak by uz byla Kata v pohode...ona prdi sama jak diva, takze uz je to snad dobry.. 😝

Mate pravdu s tim clankem, me ani nenapadlo, ze by si to nekdo mohl vymyslet a to by fakt musela byt osoba hodne chora..no ale je fakt, ze jak to bylo psany uplne do detailu, tak nevim nevim...myslim, ze kdyby se mi neco takovyho stalo, tak bych nemela silu ani to psat, natoz tak dopodrobna....hmmm 😒. No priste nic takoveho cist proste nebudu a konec!!

Jo my Prevenar chceme, ale ja nevim, kdy ho dat, kdyz se dava prvni davka do tusim 7 mesicu, tak pak je to tri davky po mesici a pak az ve dvou letech..no a kdyz se da prvni davka v 7 mes. tak pak je dalsi v 8 a pak az v tech dvou letech...no ja nevim co je lepsi, dat jich vice anebo jen ty tri?? 😕 😨 Osobne bych ji dala ockovat az v tech 7 mesicich, ted bude prvni hexa, tak to nechci nejak najednou..ale i tak to ockuji..no ale pak je to po tom mesici 3 davky :(((...a ja bych radeji pockala, zda a jak zvladne to prvni ockovani vubec 😒

lisounek
autor
3. pro 2008

Bobi: ta je kouzelna 😵 😵 a s braskou super fotecky teda...to se Vam to krasne podarilo, ze mate parecek ty jooo ja bych chtela taky 😝 😉 😅 ... a jak je velika - kolik vazi?? 😵

Jinak s tema domacima pracema je to narez, mam pocit, ze je porad pradlo a porad zehleni, kdyz mi to tu par dni lezi, tak to pak konecne vyzehlim noo a pak zase dokola..at uz jsou to nase veci nebo Kati veci 😝 . Hmm a vareni to same, me to tak nebavi...porad vymysleni..ale bobi, kdyz jsme u tech testov. salatu, zkus ho s tunakem a varenym vajickem..nekdy do toho pridam i olivy to je vyborny!! Teda jestli jis ryby..ja tohle jedla i pri kojo a v pohode...jinak varim ruzne, maso v mrkvi, zapecene testoviny ci brambory (to bylo pri kojeni, ted uz muzu varit cokoliv a nemusim varit na dvakrat).. 😉 maso ve smetane, vcera jsme meli takove kurecni sote s ryzi, rizoto a nekdy jen omeletu nebo michany vajicka 🙂 🙂 nebo chleba ve vajicku jako smazenka...hmm a obcas kdyz je fakt nouze snim i kureci parek a hodne malo teda i nejakou polivku z pytliku (kupuju bez glutamatu)...a nekdy delam i spenat, opecu k tomu maso a brambory...

laaala
3. pro 2008

Ahoj holky, já mám takovej blbej dotaz, jak poznám, že má malá rýmu? 😕 Z nosu jí nic neteče, ale mám pocit, že dýchá moc nahlas .... a něco slyším jako vzadu v krčku ....zkoušela jsem odsávačku ( né na vysavač )ale nevycucla jsem skoro nic , tak nevím co to je. Už vidím, jak jí nenaočkují. 😖
Teda já bych si tak dala květák, dneska jsem ho držela v ruce a pak jsem si uvědomila, že ho nemůžu. Já si k obědu nejvíc vařím dušenou mrkev s bramborama .... to bych se po tom utloukla.Manželovi vařím zvlášť, ten je takovej nenáročnej, takže dost často peču kuře, pokaždý s jiným kořením .... hodím to do trouby a nemusím se o to starat 😉
S Prevenarem asi taky počkáme až po 1. hexa
bob .... krásný dětičky 🙂

lisounek
autor
3. pro 2008

laaala: ahoj jo to je pravda taky casto pecu stehna atd. jednou se zeleninou, jednou zampiony a nekdy jen tak 🙂

a ryma - no vetsinou tece uz primo z nosu nebo ditko proste chropti, ale nejaky deti chropti i tak, takze se to blbe pozna...a ty odsavacky ne na vysavac pry nekdy ani nic nevytahnou, ikdyz ryma je, ale zalezi i jakou mas noo 😕 a mudra to pozna dle poslechu 😨 tak uvidite!!

laaala
3. pro 2008

díky lis, mě z toho brzy klepne ....
máme odsávačku Otrivin, ale asi budu muset koupit tu na vysavač, protože nějak na to nemám dech 😉