Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
9. led 2009

TAK KOUKÁM,ŽE KLIDNÁ DÍTKA UŽ TADY SNAD NIKDO NEMÁ??tOMÍK TEDY NEJVÍC KŇOURÁ VEČER A TO SPÍŠ PROTO,ŽE UŽ JE UNAVENÝ,PÁČ MI PO SVAČině už nerspí,ale dnes je nějak joo neklidný..Oni taky těm našim miláčkům asi začnou tlačit zoubky..takže konec klidným nocím atd.. 😉 Tak mi tu právě usnull 😒 Normálně kňoural,ani držení za nožičku a hlazení na bříšku mu nestačilo..lehla jsem si vedle něj,abych mu to jako vysvětlila.. 😀 a on během 5 vteřin spal.. 😲 jsem zvědavá,jak usne večer..Touhle dobou už je po koupání a dobrou,jenomže dneska nám to nějak nevyšlo s jídlem a nechtěla jsem ho trápit hlady ani mu dávat jíst po hodině.. ☹
lis-Tomík už spí taky v pytli.. 😒 Jeník tak spal docela dlouho,protože taky cestoval.Tomášek necestuje,ale vždycky si zvedá nožičky a tím se odpkope..No a my moc netopíme,tak jsem mu ten pytel raději dala 😉 Jinak je fakt dobře,že už vám něco vyhovuje..My asi za 14 dní začneme s příkrmama,tak doufám,že to taky už přestane.. 😉
laala-s tím vařením se přidávám do klubu.. 😉 Buď vařím rychlovky a nebo vždycky večer.když přijde manžel z práce.. 😉
dukie-je moc dobře,že je Toníček v pohodě.. 😉 A s tím kojením to fakt nevzdávej!Třeba to je fakt jen zase nějaký to "vzpurový"období a přejde to.. 😉 Jinak ti chlapi tohle vidí všichni stejně..Já od manžela pořád slyšela,že ho Jeník nemá rád,protože vždycky brečel,když přišel domů z práce..Ale vždyť i dospělý člověk je večer víc unavený než do odpoledne,ne? 😉

honzulka
9. led 2009

Tak koukám,že jsem si napsala dlouhý příspěvek a nikdo nikde??Asi je normální,že touhle dobou koupete,co?Tak pa a snad se mi povede sem zajií trošku popovídat.. ☹ Už to potřebuju jako sůůůůl 😉 Tak dobrou 😵

bobinna
9. led 2009

ahojky maminy,

tak jdu taky přidat trošku do mlýna 😀 , jen nevím kde mám začít...

dneska jsem byli na vážení za týden jsme přibrali 350g.!!! což je náš rekord zatím jsme přibírali 250g, takže jsem ráda,zatím se nám tedy příkrmy posouvají o měsíc

jinak mi dr říkala že s malými dětmi se smí ven do mrazu (teda je doporučeno...) do -6stupňů a těmi staršími do -10, takže asi nám vycházky končí, prý je to nebezpečné že můžou zmrznout nosní díky jako se zalepit nebo co...
pak jsem se ptala že jedem na ty hory, tak s takhle malým dítětem se nemá jezdit do víc jak 1000m/m tak doufám že je to míň... to je furt něco

dukie: vydrž!!! klidně si myslím že můžeš kojit z obou já taky tak kojím dám jí z jednoho a pak když ještě má zájem tak z druhýho, jde jen o to že první je to méně sytící ( to je na žízeň) takže si myslím jestli to není třeba tím že Toníček vyžaduje někdy dřív kojo než po těch 3 hodinách, Linduška jak kdy někdy taky po hodině někdy po třech ... takže v kojení nemáme řád skoro žádný prostě když má zájem tak jí dám ... říkám si dokud je co jí nabídnout tak klíďo píďo 😅 , jenom to někdy omezuje trochu ... pořád vytahovat mlíkárny já s tím teda problém nemám je to přirozený a moje okolí si na to už zvyklo i můj taťka(vždycky odcházel do jiné místnosti) si zvyknul... Linduška taky dudlíčka nechce maminka je prostě jednoznačně lepší... 😀 a večer usínáme u prsu nepije jenom si ho žužlá a pak usne a spí ale začala se mi v noci docela často budit ach jóó 😒 dneska byla vzhůru od půl 4 a usnula v 6 ale spala až do půl 11 tak aspoň něco

jak jste psali tak Linda je to samé taky se začala příšerně vztekat ale jak holky to není možný!!! zjistila že když jenom brečí tak nepřijdu tak začala kašlat!!! to je mrška mazaná a když jí zvednu tak mě štípne máme modřiny po rukách a já i na prsou ze stran jak se vždycky chytne hrůza jak jsou vyčůraný!!! 😅

a taky jí nic nebaví jenom tak na 5 minutek než si to okouká a pak ječí jak siréna, odkopává se taky a svlíká si pyžamo nebo si strká obě nožky do jendé nohavice a pak řve ... no mazec... někdy mám taky chuť je vystřelil na MARS oba ... někdy všechny tři i s manžou... 😀 😀
a ty deprese že na mě doma všechno padá znám taky ... teď tady není moc maminek se kterýma bych si mohla popovídat nebo jít ven tak chudák manža když přijde z práce 😎 😅

a to vaření znám taky vařím večer nebo v noci když linduše spí ... ale překvapili jste mě s tím hroznem ... mě ho doktorka doporučila že je dobře snášený u dětí tak navím co dr to jiný názor

teda to jsem se rozepsala bude se vám to vůbec chtít číst takový romány??? 😀 a omlouvám se za chyby a překlepy

dukie
9. led 2009

Holky, s tím kojením to vzdát nechci, rozhodně ne. Ale musím Vám povědět tohle: Dneska večer jsem Toníčkovi dala z obou prsů a vypadalo to, že už tam nic není a chce ještě (zkusila jsem odstříkat a moc toho tam fakt neteklo... 😒 ). Takže po obou prsech dostal ještě UM... vybaštil 60 ml jen to hvízdlo... tak Vám nevím, no... 😕

uci
9. led 2009

bobi to poznam - minule mi mala plakala a plakala a ja som uz nevedela, co jej je, no nakoniec som ju vybalila z toho spacieho vaku a jak kukam tak kukam - v jednej nohavici prazdno a v tej druhej mala nacpane obe nozicky a ta jedna jej este tam dole trcala von cez ten otvor medzi cvokmi 😀 su to teda trdla male 😀 sa tam melu o dusu a potom sa jeduju
dukie: no ked zbastil davky z oboch prsnikov tak ti predsa vela uz nemohlo zostat, nie? 😕 tiez som mala niekedy pocit, ze by mala este jedla ale uz nema co, tak som sa ju snazila uspat a tak za hodku tam uz zase nieco bolo, no jo, chuda moje male 😨 mozno som ju trapila hladom ale ked dokina hovorila, ze je to tak velmi dolezite aby som co najdlhsie kojila - kvoli tym nasim alergiam 😔 na ten hlad si uz za chvilu hadam nespomenie ale keby ju mali trapit v zivote same alergie, tak by som si to asi vycitala viac, takto mam aspon pocit, ze som spravila co sa dalo

uci
9. led 2009

ach jo holky, tolko hodin 😨 mala by som ist uz asi spat ale ked teraz si konecne mozem uzit chvilku pokoja - mala spi, manzo spi, zeby som sa pustila do nejakej knihy? no to by bol asi dost luxus na materskej 😀 mala by som asi radsej nieco navarit alebo konecne spratat vianocnu vyzdobu 😝 ale ked mne sa tak nechce, len tak proste vegetim a konikujem ... no ale za chvilu asi pojdem este nakojit a potom uz spolu do hajan 😉

silrej
10. led 2009

Dobré ránko, tak koukám, že to máme s dětičkama všechny veselé... 😅 Dukie, s tím kojením to nevzdávej, určitě bude líp, jen se zbytečně nestresuj a taky už nevaž nebo ti z toho "hrábne", mluvím z vlastní zkušenosti, člověk se o to víc nervuje a mlíčku to neprospívá...kup si ty homeopatika na podporu laktace, ty ti určitě pomůžou a uklidni se...a jak jsem si přečetla, tak jsi dala už UM, to není žádná tragédie, já ho Káje dávám večer taky, vždycky jí nakojím a pak si ještě vyžádá lahvičku s UM a je spokojená, ale jinak během dne jen kojím...držím palečky, ať to s Toníčkem zvládnete! 🙂 To já mám teď spíše nerva z toho příštího týdne a vyšetření v Motole, tak se mnou teď moc není... 😔 Holky, hezký víkend, odpočívejte a užívejte dětiček, pa. 🙂

dukie
10. led 2009

Ahojte děvčata. 🙂

uci: My žádné zvýšené riziko výskytu alergie nemáme, ani jeden z nás alergiemi netrpí. A říkám si, že když budu kojit a jen večer dám po kojení z obou prsů ještě dokrm, tak mu tím snad nemůžu ublížit, ne? 🙂 Prostě si říkám, že budu kojit, dokud bude spokojenej. Během dne a v noci je to O.K. Ale večer pořád fňukal, hned po kojení otvírá pořád tlamičku a kňourá... no a když si napucnul bříško dokrmem, byl naprosto spokojený dítko. Takže si myslím, že jsem udělala dobře a dnes večer uvidím. Když se bude tvářit, že má málo, tak přikrmím zas.

Zkoušela jsem mu včera tu flašku zhruba v polovině vzít (říkala jsem si, aby jako nebaštil jen tak, protože má co, ačkoli nemá třebas už hlad...), ale začal tak ječet a cukat hlavičkou s otevřenou pusinkou, jak hledal tu flašku, že jsem mu ji zase dala a teprve po těch 60 ml byl spokojenej. Takže si myslím, že večer fakt má hlad. 😒 Ono to vážení to potvrzuje, vždycky navečer z obou prsů vybaštil nejmíň...

sil: Už nevážím. Měla jsem od paní doktorky váhu půjčenou jen na 2 dny, abych získala představu, jak jsme na tom, když to po nás chtěla vědět paní doktorka z nemocnice kvůli těm jeho stoličkám. A právě jsem si říkala, že to budu praktikovat podobně jako Vy. Tj. během dne kojit, večer kojit + případný příkrm, když bude ještě chtít. Rozhodně s kojením nechci přestat, dokud to půjde, budu pokračovat. 🙂

dukie
10. led 2009

sil: Jo a my na Vás budeme moc myslet, aby Vám to dobře dopadlo. 🙂 Rozhodně pak dej vědět, budu napnutá. 😉

dukie
10. led 2009

Jsem tu zas. Koukám, že si tu povídám dneska sama se sebou. 😀

Jen se Vás chci zeptat, holek, které krmíte UM, případně jen dokrmujete, na několik věcí, které mi nejsou jasné. V tuto chvíli mě napadá např.:

- jak je to se sterilizováním lahví? To se dělá po každé baště nebo to jen umyjete a sterilizujete jen jednou za čas? Já bych řekla že pokaždé... ale je fakt, že mi to připadne šílený...
- navazující otázka: Jak sterilizujete? Převařujete ve vodě na sporáku, používáte sterilizátory nebo takové ty pytlíky do mikrovlnky nebo jak?
- co v noci? Nás se to zatím, tedy snad, netýká, ale jak to řešíte? Když se dítě probudí a chce jíst, tak běžíte do kuchyně připravovat baštu? Nepláče do té doby? Koukala jsem, že se to nemá připravovat dopředu (max. 2 hodiny tam píšou). Takže jak to řešíte?
- související otázka: Máte ohřívačky lahví nebo ohříváte v nějakém hrníčku s teplou vodou nebo jak?

Já se omlouvám za takovéto podivné otázky, ale nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. 😕

A jelikož jsme dnes večer zase dokrmovali (plakal po kojení z obou prsů) a vybaštil mi opět 60 ml, tak se nás výše zmíněné z části týká... a možná se nás to bude týkat brzy i úplně, páč jsem dneska po kojení během dne vždycky zkusila odstříkat... a teče tam teda velký prd (dřív to bylo úplně v poho, teďka pár kapiček a hotovo...). Takže mi připadne, že je jen otázkou času... ☹ Ale nevzdávám to, kojit budu dál, naděje umírá poslední... 😀

silrej
10. led 2009

Ahojky, tak Kája je už v postýlce, sice si tam ještě povídá, ale snad brzy usne... 🙂 Dukie, k tvým dotazům, takže já vždy večer po dokrmu lahev vymeju a vyvařím v hrnci s vodou, nepoužívám žádné sterilizátory, ale obyčejný hrnec - je to sice trochu opruz, ale dá se! 🙂 Jinak jsem někde četla, že se po každém krmení lahve nemusí vyvařovat, protože přeci jen prso taky není sterilní, takže i ta sterilizace se má brát s mírou... 🙂 V noci ti neporadím, protože i v noci případně kojím a Káje to stačí, mám pocit, že ona se potřebuje opravdu nacpat před tím spaním! 😉 Ale co psaly někde holky, tak v noci to řeší tak, že si převaří vodu a tu dají do termosky a pak jí použijí. No, to je to co vím...snad ti to pomohlo! 🙂 Ale jinak vydrž s tím kojením, bude lépe...hlavně se nenervuj a pořád se nehlídej...ono se díky tomu večernímu UM uklidníš, ty i Toníček se vyspíte a budete spokojený, a to ostatní se podá! 😀 Hezký večer, dobrou.

lisounek
autor
11. led 2009

ahoj holky dukie vubec se neomlouvej, ja jsem na tom byla uplne podobne a vse jsem zjistila od kamosky co uz na UM byla, takze k Tvym dotazum:

Lahve sterilizuji jednou za den (vyjimecne tak 2x kdyz se mi chce a obvykle rano po noci) ano je pravda, ze by se to melo delat pry po kazdy, ale me to prijde zbytecny fakt to porad vyvaret...vyvarim v hrnci s vodou po dobu cca 5 minut a to tak ze to cely rozeberu (predtim jeste vymeju a jinak vymejvam po kazdem jidle a vezmu kartacem, mam z Rosmenna takovy, kde je na konci i kartacek na savicku, takze si myslim, ze to fakt staci 😉 ) a taky teda staci obyc hrnec, ktery mam jen na prevareni detskych veci (obcas tam hodim i dudle a savicky no proste co se ma vyvaret)...sterilizator ani zadny tablety nemam prijde mi to zbytecny vyhazovani penez 😨

V noci to delam tak, ze jak pise SIl uvarim si kazdy vecer cerstvou vodu do termosky a dam do loznice, k tomu umytou flasticku a v davkovaci na susene mleko i presnou davku mleka..mam tam dve i na rano..Kata ji vetsinou kolem 6 hodiny a pak kolem te 9 hodiny....Jinak vetsinou to v te termosce vydrzi teple i fakt tech 12 hodin...vetsinou je to spis horky nez studeny, takze cekam abych ji neoparila nebo v techto mrazech vystrcim na chvili zavrene na parapet a je to hned..ale K spi cca tech 11 hodin v kuse, takze ta voda je skoro akorat 😉 a kdyz je chladnejsi strcim na par sekund do mikrovlnky...no nemelo by se to kvuli tomu nerovnomernemu ohrati jidla, ale ja to vzdy promichat a vyzkousim...no snazim se, aby to nebylo tak casto...nebo proste privarim teplou vodu (to delam normal v rychlovarny konvici, driv jsem to prevarela v kastrulku a pak jsem si rekla, ze je to zbytecny dlouho to trvalo a nez se rozpali plotynka atd.). Ted jsem tu i v nejake diskusi cetla, ze by se nemelo ze to neni bezpecny atd., ale myslim, ze je to jen kvuli te teplote..a neni to zase tak casto...na prevarovani pouzivam Tomu naturu, nekdy Aquilu - jeste jde Dobra voda anebo primo ty kojenecke, ale to mi prijde zbytecny - jsou drazsi a tyhle vody jsou uznane jako kojenecke 🙂 jo a ohrivace lahvi no me se do toho nevesla ta ma Aventacka lahev a zase prijde mi to plitvani elektrikou...obcas jsem to i v tom kastrulku ohrivala, ale to je fakt na dlouho a Kata vetsinou rvala hlady... 😝

lisounek
autor
11. led 2009

dukie: vecer je mlicka nejmene po celem dni, to mi rikali, ze obecne laktace klesa a v noci pak zase stoupa...ale ikdyby hele tak uz jsi kojila temer 5 mesicu a to je prece krasna prace 😵 a hlavne pro jeho imunitu je dobre, ze ma alespon nejake mnozstvi mlicka denne,takze to porad neni ztracene neboj nic.. 😉 a vecer proste prikrmuj a je to 😉 a jakou flasticku mas dukie?? 😕

Kata si tu zrovna hraje a reknu Vam porad musi mit za sebou nekoho kdo ji podava hracky... 😠 kdyz ji upadne tak vresti jak na lesy, pritom vim, ze uz ji jde v pohode si tu hracku vzit no moc me to teda nebavi Vam reknu 🤐 . Jinak posledni dve noci byly super..spala 11 hodin a dudlik jsem ji davala snad jen jednou,ale uplne se bojim to psat, ze se to hned zmeni...

Jinak mam zmatek v druzich umeleho mleka...proste to je porad tapani...at ctu co ctu, tak vsude vychvaluji to ono mliko a otocite stranku a tam je zase jiny druh mlika, takze si rikam, ktere to mleko je teda nejlepsi? Vzdy jsem si rikala, ze kdyz tak zacnu Nutrilonem to je jasna volba, ale dnes uz je u kazdeho mleka napsano ze je to nejlepsi volba po materskem mlece, at je to Beba, Nutrilon, Sunar a chapu, ze si kazdy vychvaluje tu svou znacku..ale jaka je teda kvalita v porovnani s cenou?? My ted mame to Hami a musim rict, ze po nem Kata blinka nejmene...obcas blinkne, ale opravdu mnohem mene...takze podle me je to tak, ze kdyz ji to vyhovuje, pak je pro ni dobry..a nebudu prece resit, zda je levnejsi, nez to druhy, ktery stoji dvojnasobek...abych vysvetlila porovnavala jsem Hami a Nutrilon oboji dela Nutricia a slozeni je temer stejne az na to, ze Hami stoji o cca 150 kc mene, tak v cem to je?? Jako ze Nutrilon je znacka ci co ?? 😕 No asi to opravdu moc resim, ale rada bych znala nejake porovnani tech mlek a co je teda dobry....hmmm tot otazka....a ted jsem slysela i nazor od zname,ktera dava Bebu, ze jeji dr. rikala, ze Hami je nejhorsi, protoze je nejlevnejsi (coz mi teda neprijde) a ze ma nejvice alergennich latek (jak to vubec nejaka pediatricka muze takto posuzovat to nechapu...)....hmm ale ja si myslim ze to neni proste pravda... 🤐

dukie
11. led 2009

Ahojte holky. Díky moc za rady ohledně těch lahví atp. To jsem potřebovala, hned jsem moudřejší. 🙂

Dnes mě zlobí můj manžel, tento týden mu odešla v autě spojka (tj. cca 11 tis. na opravu...) a včera si chtěl vyčistit počítač od prachu (zdůrazňuji, že je ještě v záruce, nemá ho ani rok) a vzal to vysavačem a pak takovým tím sprejem se stlačeným vzduchem... no a hádejte co? No počítač už se nerozjel... 😀 Ale to by mi tak nevadilo, prostě když se daří, tak se daří, to známe všechny... ale zlobí mě on, protože nemohl včera a dneska sehnat svýho kamaráda odborníka, aby mu poradil, co s tím... a pořád kolem toho chodil, byl na mě ošklivej, protože byl sám naštvanej, že to pokakinkal... a znova a znova zkoušel počítač pouštět a vypínat (jakoby se to najednou samo od sebe mělo rozjet, že jo... 😀 ...) a ničeho jinýho nebyl schopen. Takže já vařila, kluk mi tu řval, takže jsem kojila s jídlem na plotně, pak jsem musela Toníčkovi masírovat bříško, měl ho celý, chudáček, zabublinkovaný, tak ho to moc bolelo ☹ ... a když jsme se slavnostně vyprdíkovali, tak zase plakal, že chce spát (sám pořád ještě usínat neumí...) a manžel tu pobíhal pořád jen kolem počítače a ptal se mě, jestli se na něho prý zlobím. 😀

Já fakt tu logiku chlapů někdy nepochopím. Když mi něco nejede a nemůžu se dovolat člověku, který mi s tím třeba pomůže, sám si s tím nevím rady, tak toho nechám a jdu prostě dělat něco jinýho, ne? Efektivita hadr, fakt... 😝

No a dovolal se mu teďka po poledni, byl to rozhovor tak max. na 7,5 min. a místo toho spolu kecali víc jak 40 minut... a to jsme byli domluvení, že vezme po kojení (bylo ve dvanáct) kluka ven a já budu moci účtovat... prdlačky leda, šli až teď... a já mám o hodinu míň na práci. 😝 Ne, nezlobím se na něho. 😀

Uf, tak jdu na to, ať tu nestrávím moc času a mám brzo účto hotový...

Pá, pá, holčiny. A ještě jednou díky moc. 🙂

dukie
11. led 2009

lis: Jo a s tím mlíčkem... víš jak... já si myslím, že je nejelpší dávat to, který vyhovuje Tvýmu miminku. Přeci nebudu do dítěte pořád tlačit to, co se říká, že je nejlepší, když ho bude vyblinkávat... prostě mu dám to, po kterým je mimi spokojený, ne? 🙂 Aspoň já bych to tak viděla.

Osobně se přikláním k Nutrilonu (v případě, že miminko reaguje na všechny druhy dobře - stejně dobře), a to proto, že nám ho dávali v porodnici, resp. proto, že když jsem se ptala paní primářky při propouštění, proč zrovna Nutrilon a ne třeba Sunar, jaký je v tom rozdíl, tak mi řekla, že Nutrilon je oproti Sunaru tak trošku fuj a miminku by mělo díky tomu vždycky víc chutnat maminčino mlíčko, takže je to dobré, pokud chci dál kojit. To je jediný důvod. Ovšem pokud bych kojit už nechtěla, tak bych asi zkusila ten Sunar (tak nějak je mi sympatický), protože proč bych pak měla dítěti nutit to, co je chuťově horší, když už k tomu není důvod... 🙂

Ale to jen za předpokladu, že by na to reagoval stejně a bylo by mu jedno, co baští. Pokud Vám vyhovuje Hami víc než ostatní mlíčka, tak se na všecko vyprdni a dávej Hami. 😉 Teda tak bych to aspoň viděla já. 🙂

lencourek
11. led 2009

ahojda holky, uf to byla fuška vás dočíst.
užívám si chvilky, kdy vzal manža prcka do kočáru. od včerejška mi nebylo dobře a v noci to bylo o 100% horší. měla jsem asi horečku (raději jsem se ani neměřila), zimnice, děsně mě boleli klouby. fakt bída. a co myslíte, že dělal prcek? budil mě po hodině. vůbec neměl hlad, jen prostě prudil a chtěl být u prsa, ale očividně ne z hladu. a v posteli se mnou být nechtěl. takže já v tomto stavu, když jsem se třásla a byla na zhroucení držela dítě v náručí a čekala až usne, abych ho hodila do postýlky. Fakt síla. Ráno jsem strčila manželovi dítě a ať se stará, a že já se du vyspat. Tak už je to lepší. A bylo to fakt jak na potvoru, jindy kojím v noci 1-2x. ☹
Jinak se přidávám do klubu řvoucích dítek. Ječí a ječí a jen k němu příjdeme, tak se směje.
zítra jdeme s prckem do nemocnice na oční, aby zjistili, zda mu ten hemangiom na očičku nijak nevadí. ach jo. moc se mi tam nechce, protože určo bude brečet
silrej:moc ti přeju, ať to v motole zvládnete. a na jak dlouho tam budete?
dukie: super, že jsou výsledky negativní

lisounek
autor
11. led 2009

dukie: tak jak jsi na tom s uctem?? 🙂 diky za nazor vuci UM no ono je to asi i tak, jakou ma kdo smlouvu s jakou firmou ze?? hmm dnes je vse jen komerce bohuzel 😔 musim se zeptat mudry, ale jdeme az za 14 dni,takze do te doby uz to stejne bude pomalu pase...dnes K skoro neblinkala a to je pro me vcelku zasadni a asi uz dumat tolik nebudu 😕

Leni: drzim pesti skrze hemangion..dej pak vedet..nam to vzdy dr. jen premeri a zkontroluje a nic k tomu moc nerika...ale ma to na zadech, tak to asi neresi...snad rikala, ze by to melo zmizet nejak vyloupnout je to mozny?? 😨 mas nejakou chripku ne?? hmm tak at je Ti brzy lip a to je fakt pech, kdyz jeste mrnous takhle zlobi..proc k nemu nesel manzel?? to je silenyyy...ja v noci taky vstavam a nahazuju dudel..manza je dal, ale kdyz neco tak je to stejne na me a ja mu rikam, proc je jako dany, ze musim krmit zrovna ja kdyz krmime flaskou (myslim treba o vikendu) no to je tak co si budeme povidat ze?? Hlavne ze se muj manza tesil na to jak bude kojit flaskou 😀 😀 ale hlavne at to neni nejak v noci - no ale nastesti obcas krmi teda vetsinou vecer pri zpravach (ne ze bych to rada videla, ale po celem dni uz jsem rada, ze mam klid 😔 )

honzulka
11. led 2009

Ahoj holčiny.. 🙂
Přijdu si už jak vetřelec,ale nedá mi to a musím se alespoň občas na Vás skočit podívat.. ☹
Moc toho poslední dobou nestíhám.. ☹
lis-mě Tomík dnes odpoledne řádně ublinkává,teď to z něj až vylítlo..Ale myslím si,že to bylo tím,že jsem mu dala najíst dříve než za ty tři hodiny.. 🙄 Taky přemýšlím,zda má toho 15.1.začít s příkrmama nebo čekat na "požehnání"doktorky,ke které jdeme až koncem měsíce.. 😕

sil-ať Vám to v Motole dobře dopadne.. 😉

dukie-já vyvářím už obden a po každým jídle myju lahvičku teplou vodoui a tím kartáčkem jak píše lis a ještě tak jednou nebo dvakrát denně ji opláchnu vařící vodou..A mám ten sterilizátor od Aventu(koupila jsem ho jako už používaný na Mimibazaru za 200,-)a je to docela pohoda..Dám 200ml vody,strčím na pět minut do mikrovlnky a ráno mám čisté připravené lahvičky..U Jeníka jsem ale taky vyvářela v hrnci.. 😉 Teď jsem dokonce někde četla,že když už se dávají příkrmy,tak se tak často ano vyvářet nemusí.. 😉 Jinak vodu já si vždycky uvařím v konvici(kojeneckou nepoužívám,páč mi v ní vždy plaval nějaký tfuj tajbl..) a pak ji ohřívám v mikrovlnce,když mi vystydne.Zrovna sousedka mi říkala,že s praktikováním v termosce měla špatné zkušenosti,že jí po tom malá dost blinkala..a to jí neblinkala normálně vůbec..takže tu jsme vynechali.. 😉 Ale hodně mamin to tak dělá..Některé si vodu naporcují do lahviček,dají do lednice a pak postupně ohřívají.. 😉

honzulka
11. led 2009

lis-s tím mlíčkem bych si hlavu nedělala.. 😉 Mně nějak nesedí moc ten Sunar,ani nevím přesně proč..Já myslím,že je to přesně o tom,co vyhovuje prckovi.. 😉 A u těch doktorů si myslím že je to opravdu o jejich smlouvách.. 😉 Slyšela jsem,že oni jak mají ty smlouvy s různýma firmama,tak si pak za ty penízky jezdí na dovolené atd..Tak proč by to nedoporučovali?? 🙄
Tak asi tu zase nikdo není,tak já jdu zase pa.. ☹ Tak se mějte hezky..papapa

lencourek
11. led 2009

tak jsem ještě zaskočila. prcek spí, manža v hospodě 😠 a já ještě mírnou teplotu. no, abych mu nekřivdila, tak jsem ho pustila (ač nerada), ale chápu, že je dobré někdy vypadnout a pokecat s klukama. já bych to taky ráda udělala, kdyby to šlo. ale to by manža musel mít prsa, aby mohl kojit...
prcek mi usnul po koupání a tak čekám, kdy se zbudí. k tomu mému stavu mě bolí děsně pravá pradavka. je to k vzteku. tak snad to brzy přejde, ale je to děs, když kojím.
lis: díky moc, zítra písnu, jak jsme pochodili. už mám z toho stres, protože je mi jasné, že bude brečet, když mu chtějí vyšetřit oko. ale jede s námi manža, tak aspoň to.
holky dobrou noc a ať vás prckové nechají pořádně vyspat 😵

bobinna
11. led 2009

ahojda holky jdu kouknout co nového ...

tak si představte že jsme fakt tu výplatu nedostali!!! já ho snad pojedu zabít!!! myslím manžova šéfa hlavně že jede na 14 dnů na hory ... to je fakt síla ...

lis: já dávala Petříkovi ten Nutrilon byli jsme s ním spokojený ikdyž byl dost drahý, a ještě mě napadlo jak jsi psala že se ti to mlíčko AR sráželo jak jsi to míchala? přidávala jsi mlíčko do vody nebo obráceně? já když jsme dávala Lindě ten Nutriton tak se mi to srazilo když sem přidávala vodu do prášku, ale když sem přisypávala po trochách prášek do vody a pořád míchala tak to bylo ok, ale taky mi to tou savičkou špatně lezlo ještě že už to dávat nemusím...

lencourek: ten hemangiom jak má tvůj malý nad očičkem tak já ho mám od narození jako dědičné rodinné znaménko(máme ho v rodině od táty všichni) moji sourozenci ho mají na zádech a druhý na zadnici a já ho mám tak blbě přes výstřih, nezvětšuje se mi to ale v pubertě jsem z toho měla pěkné deprese, prý to jde odstranit laserem, ale stojí to docela dost a teď už mi to nevadí, Petřík ho má na zádech, ale jemu to vyleze třeba po teplé vodě nebo po opálení a Linduška ho má vzadu ve vláskách ...
vy to máte taky v rodině? nebo to u vás nikdo jiný nemá?

tak jo jdu ještě žehlit mám toho tady kupu ... tak papa a ať vám to všech zítra dobře dopadne 😉

lisounek
autor
11. led 2009

Bobi: no ale u nas nikdo takove znamenko nema a presto ho Katule ma 😕 jo a to michani Nutrose no davala jsem ho az do vody..michala i postupne a nekdy to bylo lepsi a nekdy horsi..ale o to ani neslo spis ze byla strasne zazdena...a ucpavalo to tu savicku takze bych ji musela zvetsit a to se mi nechtelo, tak jsem davala tu I.II, III a v te to bylo lepsi..jeste tu porad AR mam, tak to asi obcas jeste dam..kdyz ho mela tak jednou dvakrat denne,tak to bylo v pohode...uvidim..

lisounek
autor
11. led 2009

Leni: taky obcas manzu milosrdne pustim mezi chlapy 😉

lisounek
autor
11. led 2009

Kata dnes nejak rvala pred spanim no desny..a taky to vypada ze bude uplnek ty joo to bude asi noc, jsem zvedava... 😔 holky tak teda dobrou noc tady nikde nikdo .... 😨 papa

uci
11. led 2009

ahoj holky, nech vam to zajtra vsetkym dobre dopadne 😉
my sa stale borime s tym tbc - mam pocit, ze jej to zase zacina hnisat ☹ uz sa jej tam sice urobila chrasticka ale zacina to vo vnutri beliet, nechcem zatial robit paniku, ale mam takeho tusaka, ze to tu mame znova 😠
dukie: tak to je super, hlavne je, ze sa maly naladoval a bol spokojny 😅
ako vas tu tak citam, tak mi to pripada, ze s tym UM nas to ale caka riadny zaberak 😨 teraz mi to pripada take jednoduche - hocikde a hocikedy sa da vytiahnut prsnik - a hlavne rychlo - a nemusi sa sterilizovat, s tou pripravou UM je to asi riadna ostara 😝 ale zase asi deticky potom dlhsie vydrzia v noci spinkat, ze?

dukie
12. led 2009

Ahoj holky. Včera večer jsme opět přikrmovali, ale vzal si tentokrát míň.

Holky, všeho nechávám a žasnu! On se mi právně ze zad skoro přetočil na bříško! Zavazí mu tam pod tělíčkem ručička, takže se mu to nepodařilo úplně a vzteká se, ale já se nestačím divit... takhle nenápadně... kdyby aspoň řekl "Mámo, hele, jak mi to jde", ale to on ne, klidně mi tu válí sudy za zády a ani nemukne. 😀 Tajtrlík jeden...

Ale abych se vrátila k tématu... baštil tedy asi líp z prsu a nepotřeboval tedy tolik dokrmit. Ale od čtyř od rána se pro změnu nemůže vykakat. 😝 A v noci jsem musela odstříkávat, protože jsem měla totálně nalitý a bolavý prsa... jo, jo, jen kdyby tomu tak bylo i večer, no... 😒

Holky, jdu si s ním hrát, ať mu tam při těch jeho akrobatických výkonech není smutno. 🙂

laaala
12. led 2009

Ahoj holky, já jsem vás přečetla jenom tak v rychlosti, hodně jste toho napovídaly ( což je dobře ), pořádně si vás dočtu až uvařím a hlavně Adélka usne. Budu to mít místo Betynky 😉
My jsme se předevčírem hrozně pohádaly s manželem. Začalo to tím, že jsem mu řekla, že za celou dobu, co máme Adélku, ani jednou v noci nevstal a nedal jí dudlíček 😖 . Pořád vstávám já. Tak mi odpověděl, že on chodí narozdíl ode mě do práce. ( já mám asi doma vyhozený kopyta nebo co 😠 ) No a pak dodal větu, která mě totálně odbourala a pořád na to myslím : " Je zajímavý, že všichni na mateřský stíhají, jenom ty furt něco nestíháš !! ". No a aby toho nebylo málo, tak ségra mi řekla, že jsem ve výchově nedůsledná už teď , když jsem dala dokrm ... holky, pardon, ale to je jelito, co ?? Já to tady obrečela, že musím dokrmovat a ona mi to takhle natřela ( ona kojila do 18 měsíců a neměla vůbec žádnej problém, tak je chytrá )
Tak jsem to pěkně schytala od těch nejbližších, ale jinak je mi fajn. 😖
No, jdu vařit, abych to všechno pěkně stihla 😢
Já vyvařuju přibližńě ob dva dny ... jinak vymývám vodou, a pak přelívám vroucí vodou, no snad to stačí. Zase si říkám, že nemůže žít jen ve sterilním ...
zase přemýšlím, jestli něco nedělám blbě, když se do mě ty dva takhle pěkně obuli, ještě by se mohla přidat máma, a to by bylo finíto 😀 😀
holky, práci a mateřský dovolený čest .... jdu makat 🙂
moc vám držím palce, ať vám to dneska všem dobře dopadne 😉

dukie
12. led 2009

laaala: Holka naše zlatá, vybodni se na všechny! 😠 Na ségru určitě, protože jak může mluvit o důslednosti v oblasti jídla? Navíc u takhle malýho prcka? No když má hlad a já mlíčko nemám, tak dokrmím, ne? To je logický... A máš recht, že jí se to machruje, když mlíčko měla bez problémů v dostatečném množství. Hoď na to loď, fakt. Normálka krm tak, aby byla Adélka spokojený napapkaný miminko a hotovo. 😉 To Ti tu, myslím, všechny odsouhlasíme. 🙂

No a ten manžel... heleď, ten můj taky má občas takovou snahu říct něco ve smyslu "Jak to teda dělaj jiný ženský? Daleko starší než ty? Jak to, že to zvládaj?" No taky bych ho zabila... 😝 Nedávno jsem se mu snažila vysvětlit, že to všechny nezvládáme úplně stejně, akorát že některý o tom mluví, jiný ne, protože dělají, že jsou dokonalé ženy a dokonalé matky a nepřenesly by přes srdce, aby si někdo myslel, že něco nezvládají... No, myslím, že to pochopil... ale nevím, nevím, jestli stále není přesvědčen o tom, že něco děláme blbě...

Včera měl zrovna takovou krizi, kdy řekl, že je z Toníčka unavenej, že mu odsává energii, že furt fňuká a brečí a proč jako my musíme mít takovýhle dítě... že vlastně teď má furt pocit, že něco nestíháme (dřív jsme umývali např. koupelnu každý týden, teď max. jednou za 14 dní)... ☹ Já to chápu, občas jsem na tom stejně a dokonce tu sedím a pláču... Tak jsem se mu snažila říct to, o čem sama nejsem přesvědčená, ale v co doufám... že to bude časem lepší a lepší. 🙂 Až si malej bude umět chvíli hrát sám a tak... A že nejsme sami, že všechny děti pláčou a kňourají a tak. A že takových těch miminek, který nakrmíš a položíš a ony spokojeně leží a hned usnou a skoro nepláčou... je strašně málo. 😀

Víš, oni to Ti chlapi taky nemaj snadný. Byli zvyklí na svůj pohodlný život, ženušky se o ně staraly... a najednou bác a všechno je jinak. 😒 Ale heleď... zadostiučinění se taky občas dostaví. Manžel mi včera v té své krizi řekl "Já Tě obdivuju, že to zvládáš."... Víš, jak mi to udělalo dobře na dušičce? 😀 No ale hned jsem mu řekla pravdu "Nezvládám, proč myslíš, že Ti tu občas brečím na rameni? Prostě přijde čas od času poslední kapka a mám toho dost.".

Takže fakt, na všechno se vyprdni, buď ráda, že máš krásnou zdravou holčičku. 😉 A že máš tady na Koníkovi nás. 😉 🙂

lencourek
12. led 2009

ahoj holky, tak už jsme doma od doktora. Malý tam děsně řval, jelikož ho drželi, aby se nehýbal, a doktorka se mohla podívat na očička. Vyšetřila rovnou obě dvě, když už jsme tam byli. Nezjistila nic špatného, a za 4 měsíce na kontrolu zas. Ale dobrý. Ani ty kapky na rozšíření zorniček mu nevadili.
Už jsme objednaní do Motola na březen, tak snad se dozvíme víc ohledně toho hemangiomu.
V rodině nikdo hemangiom neměl, já ani manža. Ve vláskách má malinké kvrnky taky, ale tam to nijak nevadí. Nad tím okem je to blbé, že je to vystouplé a je riziko, že se do toho škrábne a dnes nám doktorka řekla, že to poteče hodně a nemáme šanci to zastavit. Ach jo. Taky je blbé, že to víčko tím hemangiomem těžkne.
Jo, a ještě abych poreferovala o dnešní noci - děs a hrůza. Už jsme myslela, že to dítě ukrtim. Každou hodinu jsem byla vzhůru, takže občas jsem ani nezabrala. A samozřejmě jediný, kdo byl vyspinkaný byl manža a prťous. 😠 Ach jo.
laaala: vůbec si nic neber z jejich kritiky, hlavně mi přijde, že nevědí, co mluví. Můžu tě uklidnit, že já na mateřské vůbec nestíhám. Vidím kolem sebe, co by bylo potřeba udělat, ale prostě nejsou lidi. A taky se prd stane, když uklidím až další den. A kvůli kojení se vůbec nestresuj. Některé se můžou postavit na hlavu a prostě jim kojit nejde. Ono se to snadno kritizuje, když tvoje sestra neměla žádné problémy. Např. moje ségra teď už má druhou holčičku a tu první nedokázala koji a tu druhou kojí (9m).

dukie
12. led 2009

lencourek: Tak to jsem ráda, že jste O.K. S tím hemangiomem je to tedy potíž. A jak by se to dalo řešit? Já četla, že to často vymizí v průběhu let samo... je to tak? 😕 Nebo nějaký laser? Taky si tedy neumím představit, jak se pokoušet to zastavovat... A co Vám poradili, abyste v případě rozškrábnutí dělali? 😕 Jejdanánku, to jsou věci... taková "maličkost" a jak to dokáže potrápit, že?

A k té Tvé noci... úplně s Tebou cítím... je to hrozný, když člověk spí takhle kouskovaně. 😝 Toníček zase pro změnu dneska v noci tlačil (a nevytlačil 😀 ), takže se budil a hekal a usínal a tak furt dokola a já s ním. Ale bylo to dobrý v tom, že aspoň neplakal, takže mě sice probudil, ale mohla jsem zůstat ležet a v polospánku (při jeho hekání neusnu) počkat než zase usne. Člověk se aspoň neprobudí totálně a usíná se pak líp...