Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
13. led 2009

teda SIl to je sila 😲 😲 😲 ty jo a jak musi byt nalacno to je silenyyy chuderka tak at to zvladnete fakt ☹ ☹ no a to je organizace 😠 ja bych jim tam neco snad rekla...no to se pak nedivim ze jsi ztratila i ty doklady...ach joo 😨

dukie: fotky super!! 🙂 koukam taky zabiraji manzelova ramena..to muj manza rika, ze ma Kata Jested a ze nemusi ani platit poplatek 😀

dukie
13. led 2009

sil: Tak to je teda dobrý. Bych se asi teda taky vztekla. 😠 A s tím baštěním... to nám pak napiš, jak jste to spolu zvládly, takovou dobu bez jídla... chuderka malá... ☹

lis: Nebůj, to včas přijde. Náš Toníček je obvykle se vším oproti Vám lehce pozdadu, takže tohle asi bude jediná výjimka, jak ho znám. 😀 Ale je jasný, že z něho mám radost. 🙂

lisounek
autor
13. led 2009

no to se nedivim ze mas radost vsak jsou to pokroky... 😅 uz ma K na kline zase uz nechtela byt v lehatku..kdyby mohla tak mi tuka do klavesnice..kdyz ji dam bliz, tak do ni zacne neorganizovane datlovat 😀 jo jo bude IT po tatovi 😉 😝

uci
13. led 2009

teda sil ☹ no nemam slov, clovek si fakt niekedy pripada ako vec, ako keby to slo male mimco len tak pohadzovat zo dna na den 😠 no ale tam aspon nemusite byt cez noc nie? to je aspon taka mala kompenzacia
dukie: nadherne fotky 😅 ten tvoj klucina je uz normalne velky chlapisko, uz to veru nie su len take miminka bez vlastnej vole, ze kde ma polozis tam ma aj najdes 😀

uci
13. led 2009

lis: z toho pretacania si nic nerob, nasa Kari to teraz tiez akokeby zabudla 😒 proste ju to samu ani len nenapadne, ze by sa mohla aj sama pretocit (aj ked ju to uz predtym celkom bavilo), teraz ma v hlave asi len jedine - ako sa posadit 😀

lisounek
autor
13. led 2009

jj jsou jak dospeli uz nekdy co?? a Tonicek je pekny vikuk 😅 mysleno v dobrem jak je udiveny ono vubec clovek si az rika co se jim v tech hlavickach honi za myslenky a asi porad nechapou nas dospele kdyz vidi nase cinnosti a porad se uci je to hezky...holky stejne bych nemenila... ja byla loni touhle dobou jeste v nemocnici ale uz jsem vedela ze ji bije srdicko 🙂 jen ten hematom ji ohrozoval a rostl no a ted mame Katulina 😵

lisounek
autor
13. led 2009

uci: tak to je pravda taky by sedela zkousi to tisikrat denne 😀 a kdyz nic tak porad dokola zandava a vyndava dudel do pusiny je to zabava ji sledovat jak se trefuje a vytrhava a jak uz koordinuje pohyby 😅

lisounek
autor
13. led 2009

dnes uz ne pyzamo? 😀 😝

uci
13. led 2009

ne ne, dnes som si dala zavazok, ze budem usilovna gazdinka, takze som pekne vyobliekana - rozumej teplaky a stare tricko 😀 - vyprala som a dokonca aj navarila 😅
tak kata si vie ten dudel dat aj naspat??? 😨 😨 no to je sikula, to nasa Kari to nevie, alebo sa aspon tak tvari aby som musela vzdy nabehnut a aspon trosku ju vzdy pomojkat 😉

lisounek
autor
13. led 2009

jo uci to umi uz dlouho vynda zanda vynda zanda, ale nesmi ji upadnout nekam vedle ni,to ho pak nenajde..ale kdyz ho drzi v ruce, tak to je porad dokola....no ale kdyz upadne to je vzteku pak 😠 to jsi byla pylnejsi nez ja 😉

uci
13. led 2009

no aspon raz za cas sa musim trhnut a trochu tak manzovi zalepit oci 😀 akorat ze vecera tu teraz pekne chladne na sporaku a nie je o nu ziadny zaujem 😠 no oplati sa s tym nervacit?!

lisounek
autor
13. led 2009

ty jo to je hrubka myslela jsem pilnejsi 😅 ja dnes nevarila (tchyne mi dala obed) a manza tu zase hleda co by si dal 🤐 no smulaaa 😉

uci
13. led 2009

no to je hodna tchyne 😀 vidis a ty sa stazujes 😉 snad to ale nebola polievka z nejakych jedovatych hribov 😵 ale to by asi tchyne neriskovala, lebo to by mohlo zle dopadnut aj s jej vnucatkom 🤐
no a svokra si ty nesadla rovnako ako ona tebe? teda ci ta vasa "naklonnost" je vzajomna?

bobinna
14. led 2009

ahojky maminy,

jdu na vás juknout ...
dneska jsme měli luxusní noc ... cítím se jako znovuzrozená 😀 spali jsme od půl desáté do čtvrt na osm!!!

jiank já zase klasicky nestíhám nic jenom si vás dočíst a hned vám napsat že 😅 , ale uklidila jsme vyžehlené prádlo manža žehlil prý když žehlím já tak to nemůže ani vytáhnout ze skříně jak je to zmačkané( jo a dámy žehlil si i trenky nevím jestli bych se nad tím neměla zamyslet! 😠 ) včera jsem dostala vynadáno že pořád courám někde a doma zima a bordel a navařeno taky není takže já mám dneska jasný plán pže potřebuji peníze na avon tak ho musím trochu naladit

jo a včera jsem to dostala to bylo ráno překvapení a Linduše nechtěla ode mně moc jíst asi jí to nechutnalo, ale dneska už zase papá

tak se mějte a páček tady chumelí jako blázen tak ani ven nepůjdeme

dukie
14. led 2009

Ahoj holky. 🙂 Snažím se dnes v těch pár chvilkách volna usilovně pracovat, ale moc se mi nedaří, Toníček nechce spinkat a nechce a nechce. Nebyli jsme dnes venku, hdoně tu chumelilo, tak jsem si myslela - naivně, že bude spinkat doma místo v kočárku a já něco udělám. Prdlačky. 😝

No... a už mi tu zase fňuká... se picnu dneska asi. 😀

lisounek
autor
14. led 2009

ahoj holky jsem tu konecne taky...dnes jsem si dala zavazek, ze az K usne, tak budu neco delat..takze dopo jsem si i stihla umyt vlasy (chvili si hrala v postylce) a ted konecne vyluxovat, vyprat jednu pracku, povesit a ted jsem teprve obedvala ufff a zehleni ktery jsem mela pripraveny je pase, protoze jsem rozebirala jeste cely vysavac a myla wecko a koupelnu...no me picne kdyz delam delam tisic veci najednou a neefektivne, jak s oblibou rika manza 🙂 😕

no dnes v noci K spala zase dobre, ale vzbudila se tentokrat uz kolem 5 rano a tak jsem ji v 5:30 nakrmila a pak zacal tanec...normalne do chvilky usne, ale dnes nechtela fnukala a vztekala se, cestovala po postylce a kopala do tech sprusli, no ja myslela ze me omejou 😠 🙄 a porad tam necim chrastila, flusala dudlana a tak porad dokola...no narez teda..tak jsem vzdy vstala, narovnala ji, vyhazela vsechno s cim mohla delat kraval a ona jela nanovo....:(( no takze rano teda super :o)..kdyz konecne usnula, tak pak vstaval manza a vzbudil ji, takze uz bylo vymalovano..a me se tak nechtelo vstavat ty jooo jsem dnes nejaka prastena a pritom jsem do tech 5 hodin spala..no ale min nez vzdycky, tak je to hned znat...

jo a holky jestli je nekdo dement na matersky, tak jednoznacne vedu 🙂..dnes jak jsem prala, tak jsem vyndavala pradlo a na kazdem kousku byl nejaky gel ci co a proste kousky..no a prala jsem tmave pradlo, takze to bylo fakt vsude a ja za zadnou cenu nevedela co to je..no hnus nejvetsi, takze jsem to pradlo vesela snad pres 30 minut protoze jsem to vse kus po kusu musela vyklepavat..no a na vsem ty kousky fakt to vypadalo jako gel na vlasy akorat to slo vzit do ruky...no ja byla vytocena a pripravena pustit se do manzi co jako nekde v tom pradle mel 😝 😅 hmm a kdyz jsem vse vyndala, tak uplne na dne lezelo neco bileho a tak si predstavte, ze ja v tom pradle vyprala slipovku 😲 😲 😲 😲 😔 🤐 no fakt teda jsem uplne blba!!!!! 😎 ale zase jsem alespon videla, ze je uvnitr fakt gel 😀 😀 😀

uci: nase naklonost je vicemene oboustranna, lec tchyne se umi lepe pretvarovat 😔

dukie: taky nejsme venku, mala spi v loznici, narvala jsem tam kocar (odpo proste musi mit pocit, ze je v kocare) a otevrela okno..no ma tam asi 13 st, ale je zachumlana...jsem rada, ze jeste spi, posledni dobou fakt vyvadi, bud breci nebo dela kravoviny... 😨

lisounek
autor
14. led 2009

bac dopsala jsem prispevek a dite uz je vzhuru ta to mela spravne nacasovany 😉

dukie
14. led 2009

Holkýýý... ten můj manžel to má fakt někdy těžký... nedávno se mu totálně polámala spojka u auta, v servisu Nissana mu řekli, že to bude 4 tis. práce a 8 tis. spojka, sehnal si jinde spojku za 4 ve snaze 4 ušetřit... dovezl to do Nissana, tam mu to namontovali, dneska to převzal a všechno špatně, spojka chrčela, cukala a všecko možný... když jel zpátky, tak mu to 10 metrů před servisem totálně zdechlo, ani jedna kontrolka se mu nerozsvítila... 😀 No a v Nissanovi mu řekli, že to bude tou spojkou, ne jejich prací, ale že jako se mu na to podívají znova a uznají chybu, bude-li na jejich straně, ale čas mají teďka zase až příští týden... no takže ho to teď stálo 8... a jestli to jejich chyba nebude (nebo ji prostě nepřiznají), tak zaplatí další 4 za druhou práci a ještě těch původních 8 za novou spojku. Takže místo aby 4 ušetřil, tak 12 vyplácne navíc. 😀 Ten můj malej spořílek... je mi ho líto, právě mi volal, je z toho na pokraji šílenství... 😀 😀 😀

uci
14. led 2009

lis: tak to sa mi stava bezne 😀 akorat, ze pouzivam take obycko papierove slipovky, takze tie skody v pracke nie su az take hrozive 😀
dukie: no to potesi 😖 ono fakt plati, ze ked sa dari tak sa dari 😉
holky vy ste dnes nejake sikovne 😅 mate navarene, upratane ... ja sa dnes mozem pochvalit akorat tym, ze sa mi podarilo ist spat uz o 1:00 a uz pred 11:00 som bola z pyzama vonku 😀

lisounek
autor
14. led 2009

uci: opet perlis 😀 😀 no ja dnes byla pilna a nejradeji bych to zalomila...ditko uz mi spi..ty joo byla to rychlost jak nikdy, snad do 5 minut spala 😲 no o to spis bude vzhuru uz kolem ty 5 rano a me klepne 😝

dukie: manzel si to vybral koukam a kdyz usetrit tak poradne co ?? 😀 😀 😎 😝

lisounek
autor
14. led 2009

uci: ja jsem dodneska nevedela jake slipovky to vubec mam 😀 😀 😉

lisounek
autor
14. led 2009

jak asi dopadla SIl s Kajou 😔

ada80
14. led 2009

Ahoj holky zdravím 🙂 Dodala jsem do alba fotky Vandulky,na některých je ještě malinká,ale když budete chtít můžete mrknout.
Lis:u tvého líčení vytahování a věšení prádla jsem se fakt pobavila 😀 😀

silrej
14. led 2009

Ahojky holky, tak jsme už doma a jsem docela ráda, že jsme nakonec spali včera doma, protože když jsem tam dnes viděla všechny ty nemocné děti, tak mi bylo fakt smutno... ☹ Ale jinak vám musím říct, že Motol je jeden velký chaos a taky dost neochota sestřiček a doktorů...hlavně prý na onkologii se k rodičům a dětem chovají dost ošklivě!!! 😠 Jinak magentická rezonance a znovu vyšetření na očním dopadlo dobře, Kája má vše v pořádku, ale i tak ještě musíme absolvovat nějaká dvě vyšetření na očním, aby se vyloučilo úplně vše, takže snad to bude taky v pohodě...teď už nás čeká jen EEG a snad bude vyšetřením konec...opravdu to vypadá, že to bude asi neurologické, takže se to snad časem srovná! 🙂 Jo a OP a průkazka pojištění se našla, někdo ji odevzdal na recepci v Motole, takže o starost méně...hurááá! 😉 Jsem K.O., tak hezký večer všem.

uci
14. led 2009

sil aspon ze tak, ved ste si uz zasluzili konecne dobre spravy 😉
mna teraz holky trapi jedna vec, ktoru mala zacala robit uz tretie prebalovanie za sebou, vzdy ked ju uz obliekam tak zacne plakat a tak cudne hykat ako keby sa nemohla nadychnut kombinovane so stikutkou ale takou nejakou divnou (ako keby ju mala tak dovnutra hrudnicka a vobec nie nejako pravidlene ale len take obcasne zahekanie) 😕 vobec neviem co to ma byt? doteraz mi pri prebalovani vobec neplakala tak nechapem a dost ma to vystrasilo ked sa to uz treti krat zopakovalo 😨 ked ona vyzera ako keby sa niecim dusila alebo co i ked zda sa ze dychat dycha tak neviem ☹

lencourek
15. led 2009

ahoj holky, včera jsem vynechala, jelikož jsem pracovala (teda byla snaha). takže ty nejhorší práce mám zvládnuté. prcek byl přes den super, jen opět ta noc. už se nebudí po 1,5h ale budí se po 2h 😒 . Fakt nevím, co to s ním je. A hlady to nebude, jelikož ani moc jíst nechce a mlíko tam mám. Ach jo.
uci: přebaluješ malou po jídle? nemůže to být z toho, že když jí zvedneš nožky, že se jí vrací jídlo? jinak fakt nevím. snad to nic nebude.

holky mám dotázek, kdy se má oznámit zaměstnavateli, jakou variantu mateřské jsem si vybrala a jakou formou? a jakou si vyberete? a má se ještě něco jiného dělat? tyhle věci jdou opravdu mimo mě, tak mi prosím poraďte. díky moc, nechci to prošvihnout (teda snad už se tak nestalo)

dukie
15. led 2009

Ahoj holky. 🙂

lencourek: Já to nevím jistě, ale mám pocit, že to uděláš tím, že ho požádáš, nejlépe asi písemně, aby Ti poskytl rodičovskou dovolenou v takovém či makovém rozsahu - podle toho, jakou variantu sis vybrala. Varianty jako takové oznamuješ jen pracáku, myslím. Zaměstnavatel je povinnen ze zákona Ti vyhovět - viz. § 196 Zákoníku práce:

"K prohloupebí péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni a zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená se poskytuje matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let."

Z čehož usuzuji, že pokud si vybereš čtyřletou variantu, tak budeš muset ten rok navíc řešit se zaměstnavatelem - předpokládám, že nějakým neplaceným volnem nebo tak něco - to ale nevím, zatím jsem se s tím nesetkala, nejlíp se zeptat v práci nebo na pracáku. 🙂

dukie
15. led 2009

Jo, jinak Vám musím říct, že už si připadám docela šáhlá, protože mi minulé dva večery byla taková divná zima - tak mi bývalo na úplném počátku obou těhu - těsně před očekávanou MS (to první nedopadlo - uvádím pro ty, které to nevědí), takže jsem se dost vyplašila a dnes ráno testovala... docela jsem si oddychla... 😎 Ačkoli... i test se může splést, že jo... 😀 No ale druhé dítko si teďka prostě neumím představit... jasně, měla bych ho ráda, to zas jo, ale asi bych padla na hubu... 😀

lisounek
autor
15. led 2009

ahoj holky..je to sranda precetla jsem par radek z prvni stranky 😀 jo to uz je kdesi v dalce..nase dite porad spalo a kam se podelo ted? 😅 😅 Tak uz druhou noc spime jenom do 5 hodin...nevim proc to vymenila za tu pul 7 sakra 😨 😉 no ale nastesti po 6 hod usnula a jeste 2 hodiny dala no super!! Jelikoz jsem sla spat ve 22 hodin, tak jsem se vyspala...no manzel hral nejakou hru,pekne me to stvalo...vecery me nebavi..Kata spi jeste pred 20 hodinou, coz je super a manza bud prijde pozdeji nebo kysne na pc 🙄 (dukie z tohoto duvodu u nas dalsi otehotneni fakt nehrozi 😀 ) no a jeho argumenty jsou ze jako potrebuje u neceho vypnout..je fakt ze praci ma psychicky narocnou... 😔

Sil: tak to je dobre ze uz to mate za sebou a ze mas i ty doklady 🙂 vse bude ok

Leni: v tom bohuzel neporadim,protoze jsem OSVC a ja uz rodicak mam od narozeni Kati

uci: a nebude to jen nejaky jeji mores?? jakoze treba blbne nebo tak?? no tezko rict...ty ji znas nejlip, taky zalezi jak se u toho tvari noo 😒

HOlky posledni dva dny mam pocit ze mi hrabne..vse porad stejny a jak clovek nejde moc ven, tak je to na palici...takze dnes fakt jdu, idykz mi v kocarku uz nespi tolik co driv, no ale tak kouka a nerve, tak to je dulezity..tesim se tak na jaro a ze uz bude sedet a bude moci koukat ven a ne jen lezet no taky ji to uz asi nebavi..jinak pres den porad pisti a nebo chce blbnout, ale sama byt to nee no ja uz toho mam nejak dost, ale asi je to jen obdobi!! no a do toho porad tchyne zase je otrkana a porad sem leze a to je treba vzdy 20 minut nad Katou a porad slysite: no ty jsi hodna holcicka proc o tobe ta mama rika, ze zlobis a brecis no a Kaci Kaci Kaci...jezusi jak vyplazla jazycek a jak se usmala...no kazdy den to mam tak 3x a kdyby alespon mluvila nejak normalne to nee 😖

lisounek
autor
15. led 2009

Jo jinak nekojim uz mesic a pul a MS nikde tak Vam nevim kde je zase chyba... 😒 😢