Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
3. únor 2009

Ahoj holky.. 🙂
jdu Vás alespoň pozdravit,aby jste si nemyslely,že na Vás nemyslím.. 😉 myslím často,jen nestíhám moc pokecat.. ☹ Občas sem zajdu alespoň si přečíst jak se máte.. 😔
lis-gartuluji k zoubku a přeju,ať ani op těch dalších moc nevíte.. 😉

lencourek-Tomík je taky nemocný.. ☹ Oba kluci mají pěkně ošklivý kašel,takže jsou oba pěkně mrzutý a v noci nemohou spát..Dávám jim od včerejška Stoptusin sirup,ale nic moc zlepšení..Už aby bylo hezky a snad konec těmhle chřipkám.. 😠

dukie-s těma příkrmam ti rozumím..U Jeníka jsem taky pořád slyšela,proč mu ještě nedávám šťávičky a lipánky apod.Já bych tohle fakt řešila asi s doktorkou..Pokud kojíš a malýmu to stačí,tak bych na příkrmy nespěchala.. 😕 Já tehdy mojí mamce hlavně vysvětlovala,že za nás bylo ovoce i zelenina čistější,kdežto teď je vše plné chemie a nechce se mi to do něj cpát už ve dvou měsících.. 😉 Přiznala,že to je pravda a trošku s tím přetala...A Toníček přibírá,ne?A ještě mě napadla asi hloupost,ale ty neodstříkáváš v noci,když tedy dýl spí?

Teď nevím,aby to neznělo,že jsem moc chytrá.. ☹ Nechci radit,jen mě to napadlo,tak snad se nebudeš zlobit..

Tak už jsou kluci vzhůru,tak zase pádím..Papa a držte se všechny.. 😉

uci
3. únor 2009

dukie: presne ako pises, tak sa to mam stale dokola s tym mlieckom aj ja - raz vela, ze mi idu prsia prasknut a potom zas malo, ako na husenkovej drahe 😠
no a s tymi uradnickami - ja chapem, ze oni su len prva linia, ktora si musi vypocut vsetky nadavky, len nechapem, preco su na mna neprijemne uz preventivne, ked som sa slusne prisla poradit ako moju situaciu vyriesit co najschodnejsie?! ja som si len prisla overit, ci som spravne pochopila ten novy zakon a keby slusne povedali, ze prepacte ale aj my v tom este mame chaos, tak nepoviem ani pol slova, ale vsetky z tej jednej kancelarie sa tam na mna zlietli ako supy, ze ako si to ja predstavujem??? ze to co som si vymyslela (take to prechadzanie z rodicovskeho prispevku na prispevok na starostlivost o dieta - ktory by som len tak mimochodom dostala len nejakych 1195,- Sk ak by som isla robit hoc aj len par hodin) tak to sice zakon umoznuje ale ze to oni musia vzdy tu ziadost posudit a blablabla a ze kto to bude robit a ze sa mam rozhodnut co vlastne chcem a nie to stale menit, no a ked som im povedala, ze to ale neriesi moju situaciu a ze len chcem vyuzit aspon to malo, co ten zakon umoznuje aby som aspon nebola v minuse, tak len prevratili ocami, akoze mam byt doma s dietatom a budem mat svojich 4780,- Sk a nemam sa co hrabat do roboty, uf...
holky sorry ale musela som sa tu trochu z toho vyrozpravat, lebo mi to vzdy tak zdvihne zaludok ked si na to spomeniem 😠 😠

uci
3. únor 2009

honzul: neviem ako dukie ale sme na tom asi tak podobne, takze chcem len povedat, ze ja napr. v noci neodstriekavam, lebo nikdy dopredu neviem, ze aku bude mat prdolka noc, takze vlastne stale cakam, ze sa kazdu chvilu zobudi tak aby mala co cucat 😉 som si na 1000% ista, ze keby som si odstriekala tak sa v tu ranu zobudi a bude chciet papat 😀
mohla by som jej dat sice to odstriekane mlieko ale to zas nechcem praktikovat kvoli flaske (ak by sme zacali s flaskou tak som presvedcena, ze by bol kojeniu koniec 😒 ), tiez by to bolo treba ohrievat no a na to by som nemala v noci cas, ona prdolka ked sa zobudi ze je hladna, tak mam asi tak 5 sekund na to aby som jej vrazila prso do pusy inak spusti strasny rev a z papania nie je uz nic ☹
to su doslova preteky: nizky start z postele, cestou k postielke uz rozopinat podprsenku, spomenut si z ktoreho prsnika mam kojit, vybrat prsnik, zdvihnut malu z postielky a sprint naspat do postele 😝 (este aby ste si to vedeli lepsie predstavit tak postielku mame hned pri manzelskej posteli 😀 cize do tych 5 sekund obycajne stiham, ak sa nepodknem o papuce 😀 )

honzulka
3. únor 2009

uci... 😀 Hezké závody.. 😀
Já Vás chápu a na jednu stranu závidím,že kojíte.. 😉 Mě spíš jen napadlo třeba jen odstříkat trošku,aby ty prsa věděli,že je o ně zájem a nechat zbytek prpo případ probuzení prcka..Ale je fakt,že já můžu možná tak mlčet,když jsem nezvládla kojit ani měsíc.. 😢

uci
3. únor 2009

honzul: neber si to tak, zvladla-nezvladla ved ty za to nemozes, ze to neslo 😉 ono je docela mozne, ze je lepsie ked si dala prikrm ako ked sa ja snazim za kazdu cenu kojit 😖 neviem, v poslednej dobe ma tato myslienka dost prenasleduje, ci ja to moje dieta netrapim hladom 😕 ale kde je ta hranica, ze ups, tak uz to naozaj nejde bez prikrmu?
a este k tomu mini odstriekaniu, tak u mna je to tak, ze ked je teda mliecka dost, tak keby som si zacala hoc aj len trosku odstriekavat tak sa mi to spusti a strieka az kym nie je vacsina prec, takze to je prast ako uhod, a zas napotvoru ked je ho malo, tak sa nechce spustit ani za svet a mala sa potom jeduje 😠 no proste mam pocit, ze je to zacarovany kruh z ktoreho niet vychodiska, no nic, snad uz to nejako dobojujeme ked sme vydrzali uz tych 5 mesiacov 😉

uci
3. únor 2009

holky inac, mala mi dnes zase spi uz 2,5 hodky 😕 ja som uplne paf, ale teraz si to uz viac uzivam ako vcera 😀 poprala som, prezliekla periny a dokonca som si spravila aj tie palacinky (dukie vsimas? 😀 ) sice tak po 1,5 hodine mi zavolala mama, tak sa na to mala zobudila ale len som jej prdla dudlik a spi dalej 😝
a teraz si tu v klude konikujem, no bodaj by uz nabiehala na nejaky rezim - to by bolo labuzo 😅
ale ako poznam konika, tak som to prave zakrikla a zajtra bude peklo 😉

uci
3. únor 2009

holkyyy, co pak kde pak??? sa tu rozpravam zase sama so sebou 😔

uci
4. únor 2009

😨

uci
4. únor 2009

tak mala mi uz zase spinka, sice dnes to uz bolo trochu tazsie ju uspat ale po 15 minutach placu zrazu zalomila - z nicoho nic 😀 a spinka uz hodinu, tak dufam, ze este 1-2 bude 😝 , uz som si na to pomaly zvykla, tak dufam, ze to nie je len taky niekolko dnovy ulet 😵
vcera som si toho porobila celkom dost kym spinkala, aj som navarila - tie palacinky, az na to teda, ze ked prisiel manzo domov tak sa ma pyta ze kde ma veceru?! na palacinky mi povedal, ze akoze fajn ako zakusok budu dobre ale ze kde teda ako ma tu VECERU?! no nezabili by ste ho? sa tam hodinu cickam s tymi palacinkami a on by si predstavoval este aj nieco dalsie 😠 tak dnes nedostane pre zmenu nic, aby si vazil nabuduce aj tie palacinky 😀

uci
4. únor 2009

holky, ako to mate s izbickami pre prckov? asi este spinkaju s vami ale mate uz izbicku prichystanu? pytam sa preto, ze my zatial nie (kedze manzo to zamietol, ze je to este zbytocne) ale ja uz nemam kam davat veci pre prdolku, stale nieco dostava a kopec veci kazdu chvilu vyradujem co su jej uz male, tak sa snazim manzu spracovat, ze by sme jej tu izbicku mali uz dat dokopy (bude treba vymalovat, dat koberec a hlavne poriesit skrinu, kde by som mohla skladovat aspon tie vyradene veci a kopec hraciek, s ktorymi sa bude moct hrat az ked bude vacsia)

lisounek
autor
4. únor 2009

ahoooj taky nestiham zajdu asi odpo ted letim ven...a uci jen v rychlosti Kata spi s nami v loznici a pokojicek nema ani nahodou, mame tam veci, ktere pak dame pryc, ale to az bude pryc tchyne, taky mam v jejim pokojiku susak atd..je to ted takovy pokoj pro vsechno, ale uz bych to tu rada organizovala, jen proste nemam moznost noo 🙄 🙄 tak zatim papa a hezky monolog tedy uci, ale ja to znam, kdyz nikdo nechodi ... 😝 🤐

dukie
4. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

honzul: Toníček zatím přibírá v pohodě, takže snad zatím není důvod nějak přikrmovat. Občas se mi zdá, že má mlíčka málo (obvykle večer), tak mu udělám po kojení ještě umělý, dřív si vzal tak 60 ml, teď už ale max. 30, někdy jen 10 a víc nechce. Takže snad má mého mlíčka dost. 😵 Ale ty tlaky ze strany obou maminek jsou hrozný. 😀 Dnes jsem byla u manželovy maminky a hned se mě ptala, jestli už dávám kašičky. 😀

V noci neodstříkávám, jsem líbá. 😎 A jak píše uci, bojím se vždycky, že jen co odstříkám, bude malej chtít baštit... Obvykle odstříkávám jen ve chvílích, kdy mě ta bolest nenechá spát. To pak odstříkám jen tak trošku, aby to polevilo (navíc rukou, odstříkávačku nemám, je to dřina... 😝 ). Ale jinak jsem na pravidelný vstávání kvůli odstříkávání fakt lenošná, jsem ráda, že Toníček spí a já můžu teda taky...

uci: Palačinky... sleduju, nic mi neunikne. 😀 Jsi holka šikovná. 😉 A z manžela si nic nedělej, já todleto slyším občas taky (a slýchávala jsem i u tatínka, kterýmu maminka vždycky odpověděla, že se musí šetřit, že nemůže bejt každej den maso... a bylo vymalováno. 😀 Tak to praktikuju i doma s manželem, moc se mu nechce to chápat, ale občas to projde. 😎 ). Prostě jestli to manžel neocenil, tak věř tomu, že my holky z Koníka palačinky oceňujem a dáváme Ti jedničku za časově (a s dítětem i organizačně) náročnější jídlo. 😀

Toníček svůj pokojíček zatím taky nemá, ale může ho mít v podstatě během pár hodin, protože máme 2+1, přičemž jeden pokoj je ložnice (toho času tam spím já a Toníček), druhý pokoj je jeho budoucí pokojíček, v této chvíli něco jako obývák (teď tam spí manžel, zdá se nám to tak praktičtější, on se líp vyspí a já nemusím Toníčka v noci po kojení budit, nechám ho spát ve své posteli a lehnu si na manželovu půlku... 🙂 ...). Nicméně náš "obývák" je už teď napůl Toníčkův 😀 , takže tam bude stačit přestěhovat pár věcí do ložnice a bude z toho jeho pokojíček. 🙂 To hodláme udělat ve chvíli, kdy Toníček bude zvládat spát celou noc bez probouzení.

Ale řeknu Vám, holky, že se na tu chvíli netěším, protože už teď, když Toníček spí a my jsme s manželem vedle v pokoji spolu, tak mám děsné výčitky, že on je maličký a je tam sám... a my jsme velcí a jsme tady dva... 😖 Já nevím, jestli to dokážu... odstěhovat ho od sebe. ☹ Já vím, budu muset, ale... fňuk, fňuk... připadne mi to k němu nefér... ☹

uci
4. únor 2009

no holky konecne, uz som sa bala, ze stranka c. 60 bude iba moja 😀
lis: to mate tu izbu ale poriadne velku 😕 ´ja si neviem predstavit, kde by sme do tej nasej narvali vsetko to co pises, tak ale ta nas je asi z tych mensich (cca 3,5 x 3,5 m + este taky vyklenok kde mame narvaty prebalovak a par polic)
dukie: to som rada, ze aspon niekto ocenil moju snahu 😀 jednicku si hned idem zapisat do zosita, kde si pisem kedy som kojila, inac teda aj vy si to musite pisat? mne sa velmi nechce ale ked som to minule flakala tak som si vobec nebola schopna spomenut ci som kojila pred hodinou alebo pred piatimi 😕 takze musim poctivo zaznamenavat a kedze prdolka nam kaka skor sporadicky tak aj to si musim vzdy napisat, aby som vedela, ze ci je to uz dlho co nekadila alebo este je to v poho 😉
ja myslim, ze prdolke sa spi lepsie ked je sama, proste ju nic nevyrusuje (zda sa mi to podla toho ako mi teraz uz treti den vydrzi dlho spinkat - zase tomu uz budu 2,5 hodky - a to som ju teda nechala spat samu v izbe, predtym spavala v obyvke a to bolo tak 20-max.30 minut) no ale ta zas chapem, ja tiez nedokazem vypnut a stale musim mysliet na to, ci dycha, ci jej nieco nechyba a nie jej zima a stale ju chodim kontrolovat a hned ako zamrnci tak utekam k nej aby sa neprebudila uplne sama 😔 ale ten usmev krasny spokojny po dobrom spanku ma zas presvedci, ze jej bolo fajn a je vybuvana do ruzova 😉

dukie
4. únor 2009

uci: Taky si kojení píšu. A kakání i čůrání. U kojení čas, u kakání a čůrání jen čárky, abych věděla, kolik pokakaných a kolik počůraných plínek bylo. 🙂 Jsem na tom stejně, jeden den mi splývá s druhým, takže prostě netuším, kdy jsem kojila naposled. 😝 Ale zapisování je prý správné, říkala mi to paní doktorka. Že člověk sice vypadá divně, že si to píše, ale když se něco s miminkem děje, stačí do toho nakouknout a může to pomoct přijít na problém. 🙂 A taky si tam píšu třeba i barvu stolice, když ji má nějakou "divnou" atp.

Toníček právě, zdá se, spí nejlíp v naší manželské posteli vedle mně. Zdá se, že ho asi uklidňuje, že mě slyší dýchat vedle sebe... ale těžko říct, třeba se mi to jen zdá.

lisounek
autor
4. únor 2009

Tak jsem tu musim Vas docist porad jsem byla v obraze a najednou nejsem...:o)) holky snazim se popsat posledni dva dny...takze v pondeli jsem nezasla pac jsme s Katou spaly odpo v posteli (normalne to nedelam a taky jsem se citila uplne mrtva, ale chtela jsem aby se trochu prospala, takze jsem musela s ni - ona mi odpo v postylce neusne, je zvykla na kocar, ale v nedeli jsem prala fusak i deku, tak v po jsem ji proste nedavala ven, aby to doschlo..)..no a pak porad s ni, asi to znate..a pak vecer zase uzasny aquaerobik, vitr byl silenej, takze jsem sla potme a jeste me to malem odneslo..ufff ☹ no a taky jsem v pondeli snedla jen asi 2 jidla za den...uplne nemozna a jedno z toho byly sisky z makem a cely vcerejsek mi bylo fakt zle....no slabo a porad me rezalo v podbrisku (myslela jsem ze to treba po vyvolavacce prijde ale nic..no tak jsem si rikala, ze mam bud slepak nebo zase neco v me deloze fakt uzasny!!) ale navdory tomu, jsme musely s K do virivky, tak jsem to prekonavala - a to hlavni je, ze uz jsme potapely asi 4x sla Kata pod hladinu a snesla to fakt dobre..mela jsem radost 🙂 🙂 no je videt, ze jak je starsi, tak je to lepsi a lepsi... 😉 pak jsme mely jit na kycle, ale vubec jsem nemohla, tak me rezalo porad v brise, ze bych to nedala...takze kycle v patek a zitra mame 3 hexu... 🤐 jdu vas docist...Jinak vse pri starem i pres zub noci porad OK a protivna je taky stejne 😅

lencourek
5. únor 2009

ahoj holky, jsem úplně vyřízená, že ani nemám chuť sedět u PC. Ale nedalo mi to, co je u vás nového. Mám jen chviličku, prcek se za chvilku probudí. Od neděle neměl horečku a jen silnou rýmu a trochu pokuckával. No a včera večer měl zas 38,2. Fakt už jsem z toho hotová. Myslela, jsem že už bude zdravý a ono zas toto. Ale dnes ráno už je zas ok. Je to děs. Hrozně ráda bych šla ven, ale s ním to nejde a bez něj vlastně taky ne. Takže tvrdnu doma a už mám ponorku. Ach jo, už ho slyším. Tak čus. Zase zajdu.

lisounek
autor
5. únor 2009

ahoj holky my jdeme na hexu treti, takze snad to klapne...stavim se odpo

Leni drz se holka at uz je fit a muzete ven, musi to byt fakt silenyyy ☹

ada80
5. únor 2009

ahoj holky zdravím přišly jsme z venku a je tam divně,takový pošmourno,já už se tak těším na jaro 🙂 Lis:dort tuhne v lednici tak uvidíme 😉 jen doufám,že až večer příjde manžel z odpolední,že se do něj nepustí,aby na mě vůbec něco zbylo...A jak jste dopadly na očkování?

lisounek
autor
5. únor 2009

ahoj tak na ocko dobry a potom spala K 3 hodiny to uz se davno nestalo za to ted radi v postylce 😀 je to sidlo dokonce se u dr smala, povidala a kopala na prebalovaku no sranda a brecet zacala az kdyz mela po injekci, ale asi na vterinku jak si to uvedomila...no a ted jedla az po 5 hodinach... 😲 a jak mela hlad, tak nechtela spolupracovat pri zelenince, proste jak to rychle netece tak blby...no tak jsem s ni na rukach rychle delala mliko a vsude mrkev silenyy ted jsem to tu uklizela prijde manza 😉 a k tomu prskala a pak i blindila a vse oranz takze dalsi body v haji!! Prikrmy proste nejdou vyprat a at ji obalim treba celou zarucene se vzdy umaze 😎 🤐

lisounek
autor
5. únor 2009

adi: dort bude mnamka a me to nema kdo nastesti snist!! manza hořkou čoko nerad 😅

uci
5. únor 2009

ahojky, tak dnes z naseho 3 hodinoveho spanku co sa nam daril uz 3 dni nebolo nic kedze sme behali po doktoroch - boli sme na kontrole s tym tbc ockovanim a holky huraaa konecne je to vraj uz dobre (vyzera to sice este dost skaredo - taka cervena vysusena jazva - ale to uz sa vraj postupne dolieci) takze sme dostali povolenie ockovat 😝 ale kedze buduci tyzden je manzo prec a ja sa neodvazim dat malu ockovat ked budem uplne sama niekde v zapadakove tak najskor to ockovanie bude mozne asi az za 2 tyzdne
tiez sme skocili na kontrolu klbikov a tie su tiez ok, takze dnes same dobre spravy, az na to teda, ze som uplne grogy, lebo mala sa celu noc budila a chcela jest kazdu chvilu a vobec mi nespala az teraz asi hodku, no dufam, ze aspon vecer rychlo zalomi, lebo inak ma tu asi treskne o zem od unavy 😖
lis: ako hexa? snad to uz dobre zvladate ked je to uz tretia davka?

uci
5. únor 2009

lis: to fakt tie prikrmy nejdu vyprat??? 😨 ani s nejakym vanishom alebo niecim takym extra na skvrny? no to aby som si chystala na obdobie prikrmov nejaky bojovy oblek pre prdolku 😒

lisounek
autor
5. únor 2009

uci: zatim ok 😉 supeer ze uz budete mit taky... 😅

dukie
5. únor 2009

Ahoj holky. Jdu jen na skok... všechny Vás zdravím a chci se zeptat, jak to máte s prckama s večerním usínáním? Kdy usínají? Jak? Sami nebo je nějak uspáváte? My máme problém... snažíme se ho nenechat spát od čtyř a směřujeme usínání na osmou... jenomže on to nevydrží. Teď zrovna manželovi totálně vytuhl v náruči (nevadilo mu, že si povídáme hned vedle něj, prostě nic... jindy musí být ticho jak v hrobě, když chceme, aby spal...). Jenomže když usne v sedm, tak se pak většinou kolem osmé probudí a je totálně živej třeba až do desíti (někdy až do jedenácti). Co s tím? 😕 Jak ho donutit neusnout, když vytuhne normálka tak tvrdě, že prakticky nejde probudit? A když už se nám podaří ho probudit, tak brečí, jak kdybychom ho propichovali... jsem z toho zoufalá, asi se to večerní usínání nikdy nenaučíme... 😝

lisounek
autor
5. únor 2009

dukie: tezko radit my dame do postylky a vetsinou usne sama, ale ma to hodne pravidelny...vetsinou kazdy den usina mezi 19_20 hodinou podle toho, jak vychazi i jidlo..a nekdy se taky stane, ze jde pred 19 hod a nekdy ze jeste nespi treba jako dnes - je cila az moc a to je od 16 hod vzhuru, ale spala dlouho po te hexe.. 😝 a kdyz jsem potrebovala tak jsem proste ji tak dlouho zabavovala aby mi driv neusnula, bylo to protivny, ale u nas to jde..a nam se nastesti teda takhle nebudi to bych taky nevedela co s tim... 😒

lisounek
autor
5. únor 2009

jedine me napada tak ho nechte odpo dele spat cca do 17 hodin a pak usne kolem te 20 hodiny ne?? no kazde ditko to ma jinak musite to vychytat... 😒

uci
5. únor 2009

holky som na nervy ☹ ta nasa prdolka doteraz vyvadzala, dukie ako keby si pisala o nasom zaspavani 😠 kedze nespala cely den a aj v noci sa stale budila, tak vytuhla uz okolo 19 ale o 19:30 uz bola hore a cela ciperna si tu blabotala a bekala a vyskala az doteraz, som ju normalne nechala tatkovi a isla vedla do izby kde som si pustila telku tak hlasno aby som ju aspon chvilu nepocula 😝 som zvedava co to bude za noc, mala by som asi pre kazdy pripad ist co najskor spat ale som taka vynervovana, ze ma zacal boliet zaludok a teda na spanok to zdaleka nevyzera 😢
ked ona to ma kazdy den fakt uplne inak - akoze chapem, ze ked sa jej narusi rytmus ako dnes ked sme behali po doktoroch tak sa to musi nejako prejavit, no ale to akoze teraz nemame nikam chodit???

dukie
6. únor 2009

Ahojte děvčata. 🙂

lis: No já jsem si taky říkala, že bychom to měli zkusit nějak posunout. Jenomže se nám to prostě nedaří. 😝 Vychází nám to celej den tak blbě... a nevím, co s tím, nechápu, jak donutit dítě spát, když nechce... a udržet ho vzhůru, když je vyřízenej a totálně vytuhne. 😝 Dopolko spí tak 20 - 30 minut, pak spí v kočárku 2 - 3 hodiny. Na procházku musíme hned kolem poledne, protože jinak s ním není k vydržení - hrozně kňourá, že chce spát... takže se vrátíme kolem třetí. A pak už nezaspí. A jak ho přinutit, to teda fakt nevím. Chce se mu většinou až kolem šesté. 😝 A když ho v těch šest nechám, tak už pak zase nespí dlouho do večera. 😖 Tak prostě nevím... Připadám si jako nějaká divná matka, že mám pětiměsíční dítě, který ještě pořád nechodí spát pravidelně kolem osmé... ☹ Já prostě nevím, jak na to. 😖

uci: Tak jaká byla noc? Toníček 3 x vstával na baštu 😝 a jednou kvůli prdíkům... plakal šíleně, pak mi usnul v náruči, po položení do postýlky se vyprděl a spinkal další hodinku do kojení. Kojíme zase čímdál častějc. 😒 Chjo. Nepřeju Ti to, ale jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má takhle nespavý dítě bez pravidelného režimu - ač se mu ho snažím zavést, každej den děláme to stejný ve stejnou dobu... ale spánek se prostě pravidelnej nedaří, nevím proč. 😒

laaala
6. únor 2009

Ahoj holky, jdu na vás kouknout.
Dukie, my sice chodíme spát v 8 a usne tak do půl hodiny, ale musím jí držet ruku na hrudníčku a musí být odkrytá, ale pravý "čóro móro" začíná v noci po kojení, nechce spát a vydrží ječet i dvě hodiny. Hezky počká až si lehnu ( vrzne mi postel ) a spustí ječák. Dneska řádila od 3.30 do 6.00 hod. No, ale protože jsem holka čiperná a nešla jsem si už lehnout, tak jsem se hned ráno pustila do vaření játrový omáčky ( manželovi jí slibuju už asi měsíc ) a fakt je to katastrofa ... cibulka se mi spálila, játra se mi přichytla .... vařit s takhle malým dítětem opravdu nejde.
kojení ... nechápu, jak si přitom někdo může třeba číst knížku ... u nás je to boj, čím dál větší. 😠
Kojím 9x denně, a dokrm dávám 2x60 ml a na noc 90 ml, když vidí flašku, tak by vypadla z křesílka ... jak se na to těší ... tak se mě to celkem dotýká, že jí to zřejmě chutná víc než to moje ... had jeden nevděčnej 😀
lis, závidím vám, že už máte za sebou i 3. hexu, co ten Prevenar ... dáš ho ?? My jdeme v pondělí teprve na druhou 😖
už zase brečí ... holky, mě klepne 😢 😢
jo ještě perla ... protože jsme nevěděli, že Adla bude holka, kupovala jsem věcičky převážně v neutrálních barvách, no tak jsem jí asi před týdnem objednala takový krásný růžovoučký dupačky s kytičkama ... takový echt holčičí ... včera přišly, já to rozballila a na mě vykoukly modrý dupačky s autama ... no já šla do kolen, ale nemám sílu jít na poštu a posílat to zpět... no už musím fakt letět, pa

dukie
6. únor 2009

laaala: No tak to máš teda odvahu... já bych se teď do játrovky nepustila. 😕 Ale zase odvaha se cení. 😀 Doufám, že to ocení i manžel. 😉

Já si při kojení dřív taky četla, ale v poslední době to taky moc dobře nejde. Víš co? A nevzteká se proto, že jí to tam moc neteče, kdežto láhev je prostě jistota? 😕 Náš Toníček to tak dělal (a dost mi trvalo než jsem to pochopila - v podstatě až díky vážení před a po kojení...). Jak mu to přestalo týct (resp. teklo tam už málo), tak se pouštěl, vztekal, chtěl znova, zase se pustil... a tak furt dokola. 😝 Když mu dám druhý prso, tak zase saje chvilku klidně a pak se zase takhle chová. Prostě asi dokud to teče rychle, tak je spokojenej. Jak se to zpomalí, tak dává najevo nespokojenost. No a když nestačí obě prsa, tak to řeším příkrmem (obvykle jen večerní kojení). Ale v poslední době naopak žádnej nechce, ačkoli to s tím kojením vypadá tak, že se mi zdá, že má málo... tak nevím, no. Teďka jsem docela zmatená... Včera jsme zase kojili 9x, dnes v noci po 2,5 hodinách... tak jsem z toho taková celá nesvá... ale když UM neche, tak co mám dělat? 😕

S těma šatičkama jsi mě pobavila. 😀 😀 😀