Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
13. únor 2009

lis: Dá to fušku, že? Já se tím taky vždycky prokousávám... a snažím se si to nesmíchat všechno dohromady, protože mám hroznou paměť... takže pak nevím, která z Vás co psala... tak se to snažím fixovat, co to dá... 😀

dukie
13. únor 2009

Jo a dala jsem zase nějaké fotečky do albíčka. 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

lisounek
autor
13. únor 2009

dukie ahooj fotecky parada vypada Tonicek spokojeny 😵 a s prominutim jak ho krmis (jsi to ty??) tak mi fakt neprijde ze bys mela 90 kg... 😕 a midra ma pravdu ted neni hubnuti bezpecny... 🤐

lisounek
autor
13. únor 2009

mudra 🙂

lisounek
autor
13. únor 2009

Jinak mas pravdu Kata je pohodovy ditko krasne ji, spi a na prdiky pomalu netrpela, rostou zuby nevime o tom ani, ale ja jsem si to vybrala se vsim vsudy...snad to jednou bude ok... ☹

uci: co Karinka?? 😕

dukie: jak pokracuje akce kasicka??

Jinak holky kdo mate nekde blizko Kaufland, tak od zitrka jsou slevy a akce na detske prikrmy a pleny Pampers...

dukie
13. únor 2009

lis: Jo, jo, jsem to já. Tak já v době, kdy jsem měla nejlepší postavu, jsem vážila asi 68 kg (při výšce 167 cm). Nejmíň v životě (coby dospělá) jsem měla 63, a to už jsem byla podle mého názoru dost hubená. Ale těch 68 bylo ideálních - hezké ženské tvary a žádný tuk navíc. Celoživotně (už jako dítě ve škole) jsem vždycky měla váhu o dost větší než stejně vypadající (tedy stejně štíhle vypadající) a stejně vysoký holky. Asi mám těžký kosti bo co. Takže možná proto Ti tak nepřipadnu. Ale pravdou je, že na té fotce není vidět můj zadek a stehna. 😀 V každým případě mám okolo 20 kg nadváhy. 😒 To jsem přibrala za poslední 3 roky, co jsem se svým mužem. Teda on to přibral taky, ale teď třeba dokázal od listopadu 10 kg shodit (míň jí a cvičí, je šikovnej, obdivuju ho a moc mu fandím). A já se bojím, že to nedokážu... no, budu muset zatnout zuby a zkusit to. 😎

Kašička pokračuje tak, že včera večer baštil naprosto ideálně (oproti předvčerejšu, kdy ji odmítl), ale dneska ji zase nechtěl ani za nic. 😒 První lžičku olízl a hotovo. Ale chtěl prso, tak jsem ho nakojila... a on se pár minut na to docela slušně poblinkal, takže mu asi dneska nebylo nějak dobře. 😕 Nevím. Ale začínám mít podezření, že to možná taky souvisí s koupáním. Stále koupeme obden... a když nekoupem, tak baští, když koupem, tak ji nechce. Možná je na něj pak těch zážitků moc. 😀 Nebo je to jen náhoda, kdo ví... uvidíme. Budu to sledovat. 😎

Což mi připomíná, že jsem tu už dávno chtěla vyhlásit anketu, jak kdo koupe... jestli stále obden nebo už každý den... maminka mi říkala, že už by koupala každý den, jednou mýdlem, podruhé jen vodou a tak dokola. Tak nevím. Já si říkala, že každý den to zavedu až bude lézt (tj. vyvine víc činnosti, víc se třeba zapotí atp.). Ale třeba jsem vedle jak ta jedle a povíte mi tu všechny, že už koupete denně. 🙂

Jinak, lis, uvidíš, určto to bude dobrý. Rozhodně nemá smysl se tím teďka trápit. Užívej si Kačenky 😵 , ono se to nějak vyvine. Já myslím, že to fakt chce jen svůj čas. Byl to pro Tvoje tělíčko nářez, nejdřív těhotenství, těžké začátky, pak porod, kojení, ty revize... potřebuje asi dovolenou, aby nabralo sil. 🙂

lisounek
autor
13. únor 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... ahooj nase nove fota jak nam K dnes vytuhla 😅

lisounek
autor
13. únor 2009

dukie a koupeme od 3 mesice denne, nam to vyhovuje jako na rezim...a presne jak pises, me mudra sama rikala jednou jen vodou a podruhe v Linole to je olejova koupel...jinak me K hodne řádí a taky kdyz rve tak se poti a obcas ma i vlhke nozicky, tak ta koupel je na miste.... 🙂 dekuju za podporu dukie...a neboj i s tou vahou se to da, az prijde cas obrat se na me neco vymyslime mam zkusenosti 😉

uci
13. únor 2009

ahoj holky, tak hlasim, ze sme to ockovanie zvladli snad v pohode - bez nejakej reakcie (dokonca ani teplota nebola), snad bola mala len trosku mrzutejsia, tak dufam, ze uz sa ani nic neobjavi 😝 no ale ja som taka sibnuta, ze teraz ma zas napada, ze ci ta vakcina nebola nejaka vadna, ked ani teplotu nemala? no proste sibe mi uz z toho ockovania 😉
dukie: my teda rozhodne nekupeme kazdy den, ale tak raz za 2-3 dni ako to vyjde, jednak kajka ma kazdy vecer uplne iny, takze nam niekedy cas kupania prespi a kupat potom co ja viem o 22:00 mi pride uz neskoro a jednak sme ju nechceli nejako zbytocne kupat, ked sa jej nehojilo to tbc a to sa nesmelo namocit, no ale pomaly uz nabehneme na kazdodenne kupanie, mozno to pomoze aj v tom pravidelnejsom rezime,
ved mozno aj preto ma lis taku pravidelnu babulku, ze ju kupe pravidelne kazdy den 😕
jo a inac - uz som kupila malej kasicku (od hippu - nejaka ze prva kasicka, probioticka), tak sa z toho vytesujem, len neviem, kedy to uz konecne skusim dat malej, lebo vraj prvykrat by to malo byt v pohode a ta nas tak skoro necaka 😀

jo holky a teda fotecky mate naozaj krasne (tonicek je riadny chlapak a kacenka vyzera byt poriadna sibalka 😅 ) no musim sa konecne aj ja k tomu dokopat a ponahadzovat nove fotky, tuto oblast konika nejako zanedbavam ale zato mam viac casu si s vami pokecat 😀

uci
13. únor 2009

tak holky je to tam - teda tie fotky 😉 a ani to tolko nebolelo 😀

silrej
14. únor 2009

Dobré ránko holky, nějak nemám čas psát, ale snažím se vás aspoň pravidelně dočítat... 😅 Na něco málo budu reagovat, takže Dukie, my zatím také koupeme obden a denně koupat začneme až za nějakou dobu a také střídám vodu a nějaký olejíček! 🙂
A k té váze, tak já mám oproti váze před porodem cca 6kg, tj. teď 66kg navíc a připadám si jak vorvaň... 😅 Do ničeho ze svých původních věcí se nevejdu, trička jsou mi přes prsa malé...áchjó...tak už se těším až s těmi kily budu moc zatočit! 🙂 Tak se pak Dukie můžeme navzájem podporovat a dodávat si odvahu! 😉
Jinak zatím stále kojíme, ale už to tak vidím, že po druhé Hexe pomalu najedeme na příkrmy, to nám už bude něco málo po půl roce, takže ideální čas, protože Kája chce teď prso dost často a začíná na mě zvědavě pokukovat když jím nebo piju, tak uvidíme, ale co se týče přibírání, tak si nemůžu stěžovat, protože přibírá ukázkově - už teď máme 7,7kg a nějakých 70cm...jo, velké holky! 🙂 Taky mám přidané v albíčku nějaká fota z poslední doby! 🙂
A poslední věc, tak snad už máme za sebou zdárně všechna vyšetření, teď v pondělí jsme absolvovaly "snad" poslední vyšetření oční v Motole a zatím všechny výsledky jsou dobré a dle neuroložky a i mě, se Káje ty očička začínají uklidňovat, takže snad jí to časem vymizí úplně! 🙂 Jinak ale stále cvičíme Vojtovku a ještě cvičit budeme, ale to mě tak nevadí, protože Káje to pomáhá a díky ní je šikovná...na bříško se točíme rychlostí blesku! 🙂
To je snad všechno, vždycky chci na něco reagovat, ale pak si nevzpomenu, takže vám aspoň přeji krásný valentýnský den a víkend, my jedeme k našim, tak budu až po víkendu, tak se mějte hezky, papík.

dukie
14. únor 2009

lis: Tak ju, já se pak obrátím. 😉 Já už jednou v životě zhubla 10 kg za půl roku (což je, myslím, tak akorát), ale je fakt, že jsem si počítala každou kalorii a fakt jsem se strašlivě hlídala (dodnes mám kalorický tabulky v hlavě 😀 ). Jako vím, že to jde, je to hlavně o pevné vůli... vydržet.

Akorát se mi přidal asi před 2 lety jeden "problém", kterému nerozumím a který mi od té doby znemožnil všechny snahy (před těhu, pochopitelně). Když jsem začala počítat zase kalorie a fakt jsem neblbla, bylo jich dost na to, abych neměla nějaký zdravotní potíže (mám na to super knížku, taky jsem byla s mamkou na školení od super pana docenta, jehož jméno si nepamatuju, když mamce zjistili cukrovku, ten je tam učil počítat všechno, co ckurovkář potřebuje, mj. i ty kalorie na svůj výdej...), a šla jsem na to v klidu a postupně... tak se mi začal dostavovat takový stav... no asi by se tomu dalo říct "počátek hypoglykemie"... 😕 Prostě se mi po zahájení střídmé stravy začne dělat zle (ačkoli podle výpočtů kalorií mám fakt pořád nadbytek), třesou se mi ruce, nohy (jakože uvnitř, zvenu to není vidět), cítím se slabá a nutí mě to okamžitě něco vydatnýho zbaštit. 😒

Moje lékařka mě s tím poslala na endokrinologii, protože normálně cukr mám prý v pořádku, ale nedostala jsem se tam, protože jsem mezitím otěhotněla... 😀 Ale asi to nějaký pojašený mít budu, protože před porodem (císařem) jsem nesměla jíst... a už nějakých 6 hodin bez jídla dopadlo tak, že jsem měla cukr 3,2 ... takže jsem vyfasovala glukozu a insulín... a než se to zase srovnalo (než jsem mohla začít jíst plnohodnotný jídlo), tak jsem byla takto "živena"... 😝 Tak nevím, no. 😕

S těmi koupelemi má uci recht, možná je to fakt důležitý na ten režim. Tak já se nad tím taky zamyslím a asi to zkusíme zavést. Třeba to fakt Kátě pomáhá v těch "stereotypech". 🙂 A třeba to Toníčkovi pomůže taky. 🙂

uci: My to tak mívali taky, ale v poslední době jsme na tom s režimem relativně líp, teda v tom smyslu, že už v době koupání nevytuhne, ať už koupem nebo ne. Jinak to kdovíjak slavný není... Takže držím pěsti, ať se to brzy srovná aspoň trošku i u Vás. 🙂 A s tou vakcínou neměj starost a raduj se. Každé miminko na to reaguje jinak, tak buď ráda, že to máte v klidu, my si zase užili 3 dny vysokých teplot... Ale jen napoprvé. Podruhé to bylo O.K. Tak uvidíš, no. 😵

sil: Tak ju, budem si vzájemně fandit, parťák na hubnutí se vždycky hodí. 🙂 Mám radost, že je Kája v pořádku a očíčka si dala říct. 😵 Jen tak dál. 🙂

Tak... a teď si jdu prohlídnout všechny Vaše fotečky. 😀

dukie
14. únor 2009

lis: Káťa je fakt nádherná šibalka! 😀 A má tak dlouhý vlásky... jí asi vůbec po porodu nevypadaly, že? 😵

uci: Tvoje albíčko nemůžu najít... jsem neschopná asi... 😕

sil: Kája je už fakt veliká holka! Rostete jak z vody! A na mamku se taky umí pěkně chechtat... 😀

Holky, jdu kojit, pak zabalit a jedu s Toníčkem taky navštívit naše. Ale jen na dnešek, zítra budu doma. Takže jestli mi vyjde čas, stavím se za Váma až večer. Pá, pá... a krásný den. 🙂

lencourek
14. únor 2009

ahoj holky, tak prcek je s babičkou venku a mám proto chvíli vás dočíst.
Fotečky jsou náááááááádherný. Fakt krásná dítka. Já mám fotky stále ve foťáku, ach jo. Lenost je lenost, že?
My koupeme taky po 2-3 dnech, ale asi to zkusím a budeme koupat každý den, a zavedeme režim. Tedy pokusíme se.
U nás to usínání je každým dnem horší a horší. Dříve v noci to nebyl problém. Po kojení mi usnul u prsa a já ho šupla do postýlky a pak jsem k němu vstávala jen na kojení. A ne moc často. Ale teď, jak byl nemocný, tak se vše změnilo. Kašel ho vždy vzbudil a vyžadoval se mámy a prsu. A opravdu zatím se budí velice často. Proto jsem si ho nastěhovala do ložnice a vyšoupla manžu. Budí se po 30 min a to několikrát za sebou, pak spí třeba 1h a pak se zase budí několikrát po 30 min. Fakt je to síla. A nevím, co s tím. A vždy chce prso, a občas jí a občas jsem jako dudel a jeho uklidnění. Když ho hladím a mluvím na něj potichoučku, jako že jsem u něj, tak to nepomůže, fakt chce prso. A denní spinkání je horor. Sám neusne i kdyby nespal 5 hodin (teda to jsem ještě nezkoušela ho nechat nespat tak dlouho). Zpívání nepomáhá, houpání nepomáhá (s tou jeho vahou už to není jako na začátku. Záda se ozívají...), prso nepomáhá (dříve to byl spolehlivý prostředek) - prostě nic. Vše okolo ho zajímá. A někdy ho uspávám i hodinu. A hrozně mě to hlavně psychicky vyčerpává.
Nechcete mi některá poradit, jak na to?

lencourek
14. únor 2009

jo a mám podezření, že mám asi tasemnici. 😵 Hrozně žeru. A i po velkém nášupu jídla mám do půl hodině děsný hlad jako bych týden nejedla. Fakt nevím, čím bych se zaplácla...

lencourek
14. únor 2009

lis: moc bych tě poprosila o radu s tou zeleninkou. Hlavně jak ji připravit, jak skladovat, kolik mu toho dát na poprvé.... Vůbec nevím jak do toho. Asi bych začala s mrkví. Je vůbec bezpečná ta z obchodu - mám na mysli - zda není plná dusičnanů a vše okolo. Ráda bych mu to vařila. Nebo raději kupovat tu ve skle.
A co když nebude chtít? jak často ho zkoušet? Dávat mu do toho mlíko?
Další otázky mě určo napadnou, tak se omlouvám.

lisounek
autor
14. únor 2009

hooj jsem tu na skok...Kata nas uz svou novou aktivitou docela stve, dnes se pretacela na brisko od 4:30 hodin a to tak ze jsem se ciste nahodou vzbudila a ona na me ve tme zirala jak spim... moc do smichu mi nebylo protoze nechtela pochopit, ze se spi..pak po papu zase usnula, ale rano uz byl smirink nanovo...no jestli tohle bude delat kazdou noc nebo rano, tak me klepne..doufam, ze ji to prestane bavit brzy... no a to jeste k tomu v kazde ruce drzi dudel a jak se ji chce to meni 😅 🙄

ada80
14. únor 2009

Nazdárek je tady někdo? 🙂

dukie
14. únor 2009

lencourek: Tak s tím spaním (spíš teda nespaním, že jo) je to teda síla. A já si tu stěžuju, že se mi budí co 2 hodiny. 😕 Toníček během dne dřív taky neuměl usínat. Ale naučili jsme se to. Mám několik tipů, co jsem tehdy nastudovala, něco zabírá, něco ne, někdy toho člověk musí použít víc dohromady, každé mimčo je jiné... u nás se zpočátku osvědčilo držet ho v náruči, zpívat mu a houpat se s ním na balóně. Někdy mu současně držet dudlík v puse (jinak ho vyplivuje, dodnes nebyl schopnej pochopit, že mu to pomůže usnout...). Ale kumšt bylo vystihnout ten pravý okamžik, kdy se mu chce spát. Zpočátku jsem ho takhle uspávala cca 30 minut. Pak se nám to podařilo stáhnout na nějakých 10.

A před 14 dny jsem vyhlásila stop, protože právě moje záda to teda taky už nezvládají... takže od té doby uspávám v postýlce. Jak začne být protivnej (kňourá, že chce spát, mne si oči atp.), tak ho strčím do postýlky, držím mu obě ručičky, aby s nima nemohl mávat a nerušil tím sám sebe... a přidržuju mu obvykle i toho dudlíka. A zpívám... někdy potřebuje místo zpěvu opakování jeho "zvuků"... takže kdyby se na nás někdo díval, asi si bude říkat, že jsem blázen, protože když bečí, tak bečím s ním. 😀 Prostě jak kdy. Někdy to zabírá, jindy ne. Někdy, když hodně pláče, mu dělám zvuky různých zvířátek. To ho z pláče obvykle na chvíli vytrhne, takže se uklidní a pak docela dobře (vyčerpán tím pláčem) usne (teda pokud mu držím ty ručičky a ten dudlíček...).

Jako není to kdoví co, ale zkusit to můžeš. Prostě musíme hledat, co na ta naše dítka platí... 🙂 Toníčkovi se to čas od času změní... a začínám od nuly... 😖 Ale nakonec vždycky něco vymyslíme. 🙂

dukie
14. únor 2009

Jo a ještě pár věcí, který u nás nezabírají, ale právě proto, že každý dítě je jiný... některý maminky radí položit plínku přes obličej, některý pohladit mimink po čele od vlásků ke kořenu nosu (to u nás zabírá, když už skoro usíná, ale ne a ne zavřít oči... tohle pohlazení ho donutí je zavřít... a jak je unavenej, tak už je pak neotevře a spinká...), někdo hladí mimčo na spáncích, můj taťka nás s bráškou prý uspával tak, že nám dal kousek před nos a pusu svoji dlaň, takže nám na obličej šel ten teplý vzduch, co jsme "vyfukovali", a to nám pomáhalo usnout (dodnes to občas dělám s peřinou, když se mi nedaří zabrat... a dodnes to u mě funguje 😀 ...), někdo dítě zavine do zavinovačky, starší děti třeba pevně zabalí do deky (některý děti prostě ruší samy sebe těmi pohyby...)... no a někdo nechá dítko samotné vyřvat - osobně jsem proti tomu... představa, že se mu v hlavičce v tu chvíli honí, že ho maminka opustila ... a má strach... 😝 Na to já prostě nemám. 😕 A když si na něco ještě vzpomenu, připíšu... 🙂

lisounek
autor
14. únor 2009

Tak jsem tu, abych na vse reagovala...dukie k Tvemu problemu vim naprosto presne o jaky problem jde...mas pravdu v podstate jde o hypoglykemii, pri hubnuti je totiz dulezity pojem glykemicky index a tento index udava, jak hodne Ti stoupne po urcite potravine hladina cukru v krvi (tj. glykemie, to co nam vysetruji hodnota je do 5,5), abych to priblizila, jde o to, ze pri hubnuti se nemohou brat pouze kalorie jako takove, ale hlavne slozeni stravy a jeji mnozstvi..tzn., ze paklize si das napr. nejakou sacharidovou potravinu dam priklad rohlik ci tak neco, tak tam je glykemicky index podstatne vyssi nez napr. u ovoce, zeleniny atd...no nevim, zda to dobre popisuji..no a jak snis rohlik (mam na mysli svetly rohlik), tak prudce vystoupne hladina cukru v krvi a strasne rychle klesne az pod jakoby nulu a vznika hypoglykemie, tj. pro organismus alarmujici stav, ze chybi energie a v tu chvili ma clovek nejvetsi potrebu sahnout po necem sladkem nebo necem co proste rychle doda energii (proto diabetici maji nosit u sebe cukr nebo se jim ma dat sladka voda - to plati i pro nas zdrave, ze kdyz se to stane, tak nejrychlejsi je sladky napoj, okamzite vstoupi do krve a ulevi se)...takze pote vznika zacarovany kruh, jelikoz proste porad dokola jis vydatne potraviny (dam priklad nejake pracovniky na stavbe koupi si 8 rohliku k tomu turistak a to proste jedi cely den a porad jsou hladovi...to same je pak u hubnoucich zen oni se dostanou do teto faze - nekdy i proto, ze treba malo jedi a pak sahnou po susence nebo necem sladkem a je to v haji, ale v tu chvili se jim ulevi...takze pak praktikuji s myslenkou ze obcas se nic nestane!!). Jo a to mohl byt ten problem, tento index maji vysoky i testoviny, brambory...bohuzel zalezi i na uprave stravy, na slozeni atd..takhle se mi to hure popisuje, ale kdyby neco dovysvetlim..musela bych konkretne vedet, po cem se Ti to stavalo..jak rikam kalorie jsou jedna vec a komplexni strava druha 😉

lisounek
autor
14. únor 2009

jeeee kde jste se tu vzali?? 😀

lisounek
autor
14. únor 2009

Leni a nema hlad?? to je fakt divny...no ja moc neporadim, me K spi dobre az na to ze ted dela v noci ty otocky, ale to je proste proto, ze ji to bavi..ale pres den to taky nekdy rve a usina pul hodiny...nekdy pomuze ze ji hladim a ze jsem u ni ale vetsinou nic proste se urve a pak usne a vzbudi se s usmevem, myslim, ze musi vybit proste zbytek energie co ma a pak muze usnout.. 😖 nicmene hruza teda..

s tim koupanim jste me vcelku sokovaly zeny.. 😀 ale tak je to jasne, asi to ob den staci, ale my uz fakt skoro 3 mesice koupeme denne.. 😉 uci a je fakt, ze K ma proste temer kazdy den stejny rezim, takze tim to mozna bude, vetsinou ji stejne, spi stejne atd...no mozna i proto, ze je na UM proste nesmi mit moc odchylky.... 😔 jooo a Karinka je sikulka jak pase a pritom nema ruce a nohy na podlozce..sikulka sikovna 😵

SIl: jsem rada, ze uz to vypada na lepsi cestu, moc Vam to holky preju a mate i bezva vahu, nakonec jste kojo super zvladly a uz to tak uteklo, ze bude bastit prikrmy...
🙂

lisounek
autor
14. únor 2009

jo a presne jak pise dukie, nekdy taky K drzim, aby se zklidnila a to tak ze jednou rukou ruce nebo hlavicku a druhou rukou hladim pres nosik...a u nas dost dobre zabiral vysavac, proste je to uklidni, ale na K to vice pomahalo kdyz byla mensi..ted uz se docela boji...ale jinak to fakt bylo zaruceny a byt tebou vyzkousim vse..mozna i nejakou hudbu bych zkusila ci tak neco..clovek nikdy nevi, co se chytne.. 🙂 joo a k tomu co psala dukie, jeste jsem slysela zkusit ditko polohovat jako chvili na bok, na brisko na zada atd..nebo drncat postylkou, coz moc teda nejde..a taky jsem slysela radu, ze se maji na par vterin pritlacit vicka zezhora a ze ditko spolehlive spi, ale priznam se prijde mi to fakt drasticky.... 😔 no anebo proste ditko na brisko a placat po zadecku (nepsala to tu Honzul ze tak usina Tomik??) nevim.. 🙂

lisounek
autor
14. únor 2009

uz zase jako nikdo jooo?? 😝

lisounek
autor
14. únor 2009

a jeste k vyzive pro Lenu, tak zacnu od zacatku...ja jsem zacala urcite mrkvi a zacala jsem kupovanou od Hami prvni lzicka...jsem presvedcena, ze je to lepsi nez to z pocatku varit, protoze to muzes nacit a pak skladovat jeste 2 dny v lednici a to je vyhoda...proste prvni den das tak 3-4 lzicky a je to kvuli pripadne reakci a taky aby jsi videla jak reaguje, zda basti, jak basti atd..(priznam se ze mi K hned na poprve zbastila skoro ctvrt sklenky 😅 ) a zbytek pak klasicky dokojis...takhle tu mrkev davas asi ty 3 dny (prave ta jedna sklenka vyjde krasne na ty 3 dny, s tim, ze druhy den das treba 6 lzicek a treti den zase o trochu vice nebo ten zbytek)..a hlavne jde i o to, ze prvne nikdy nevis, kolik toho sni a tak, takze jsem si rikala, ze proste nebudu doma varit jednu umrnenou mrkev a pak mixovat no to se fakt nevyplati vubec, ale tak jako varit klidne muzes..ale ja jsem toho nazoru, ze ty sklenky jsou proste bezpecnejsi kontrolovane, pestovane zvlast..obsah dusicnanu je hlidany..a buh vi clovek co kde koupi a jak je ta zelenina stara...ja jsem takhle prave vyzkousela vsechny prvni lzicky od Hami..jedine co jsem varila byla brambora ta se pridava hned po mrkvi a opet treba ty 3 dny (ja dala prvni den jen bramboru uvarila ji v kojo vode a rozmixovala s UM na kasi a ji to fakt jelo a dalsi den jsem namichala s mrkvi anebo jsem primo koupila br. + mrkev)..no a takhle postupujes s kazdym druhem zeleniny pak treba kvetak, brokolici atd...no a kdyz to bude bastit tak postupne pridavas az pak budou s masem...a priznam se ja zacala varit az ted, jenze ja mam zeleninu i brambory od nasich ze zahrady temer jak bio, tak to pouzivam a kdybych nemela,tak z kupovane to nedelam a ani z BIO a hlavne uz vim kolik mi tak prdelka sni...no a kdyz nechce hele tak to proste zkousis, nenutis a vyckavas...taky to chce v dobe, kdy proste neni unaveny, takze v poledne treba kdyz je po spanku...samo plus minus....a kdyz tuplem nechce tak spravne pises ma se pridat treba MM 🙂

lisounek
autor
14. únor 2009

no a treba prvnich 14 dni mu vzdy potom das i mlicko a pak co uz bude bastit cele sklenicky (je toho asi 125 g a ja si ted plnim ty sklenky svou vyrobenou stravou a dam zamrazit, takze mnozstvi mam porad stejne - muzes mrazit temer cokoliv ale ne brambor), tak proste kojeni v poledne odbouras...chce to jen trpelivost a cas..nic vic..a hlavne zkouset fakt lzickou znam maminy, co tu mrkev rozredi a davaji flaskou to mi prijde proste divny, dite je schopne se naucit jist lzickou a z pocatku je to fakt hruza, ale nauci se a K to slo fakt paradne hned..sice je upatlana, ale porad to jeste jde...a dobre je krmit asi z pocatku na kline s tim,ze rucku co mas u tela das jakoby pod sve podpazdi a druhou volnou drzis rukou a druhou volnou rukou krmis..tak Ti ditko do toho nebude hrabat a matlat to vsude...ja uz ted krmim v lehatku ale to proto ze K ma ruce zatim mimo a nematla mi to .... 😕 chce to cvik...

jsem tu napsala romany a odchazim jdu dat vanu a spat, obavam se ze me ditko opet ve 4 rano prekvapi svymi otockami.. 😒 paaa

lisounek
autor
14. únor 2009

joo a jelikoz deti neumi jist ze lzicky ale spis to jako saji, tak co mam vyzkouseno, tak jedine schopne lzicky jsou z Hypernovy...je jich tam 5 a maji uplne plochou tu plochu, takze ditku to proste jako otres o patro, kdezto z klasicke lec plastove lzicky pro deti to proste nejde..je to znacka Merry tots...stoji asi 70 kc...reknu Vam mam doma proste plno lzicek a spoustu znacek, ale tyto jsou proste nej... 😵 tot vse a ted uz mizim..uff jsem se vycerpala.... 😝

dukie
15. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Já si asi úplně přesně nevybavím podrobnej jídelníček, ale zkusím to... v každým případě to bylo stejný jako před těmi 4 roky, kdy se mi v poho zhubnout podařilo... Tákže např.:

snídaně: Jogurt + 1/2 grahamového rohlíku (nebo 3 lžíce ovocného müsli)
svačina: Jablko, hrozny, mrkev, banán, pomeranč... podle toho, co jsem zrovna měla v ledničce. Vše vždy v takovém množstí, aby to odpovídalo potřebným kaloriím.
oběd: kuřecí maso (nabo rybí, hovězí, příp. libové vepřové), brambory (někdy rýži), syrové rajče (nebo paprika nebo mrkev nebo čínské zelí... zase podle toho, co nabídla lednička...)
svačina: zeleninový salát (nejraděj doma dělanej šopák - ale bez oleje a koření, prostě jen rajčata, papriky, okurky, troška balkánu a lehce osolit a hotovo) nebo jen jednotlivé druhy zeleniny bez míchání 🙂
večeře: obvykle tenký krajíček tmavého chleba nebo celozrnný rohlík se sýrem (někdy měký, někdy tvrdý) nebo se šunkou (vždy ale bez másla).

Vše jsem počítala na cca 1200 - 1300 kcal na den s tím, že jsem měla totálně sedavé zaměstnání, po kterém následovalo sezení u knížek (páč jak už jsem zmiňovala, dělala jsem vysokou dálkově při práci). Když jsem měla zkouškový a seděla u toho dlouho do noci, tak obvykle ještě kolem deváté večer následovalo jedno jablíčko nebo pomeranč atp.

O glykemickém indexu jsem slyšela, chápu, že je důležitý, ale je fakt, že jsem to nikdy podrobně nestudovala, asi ne proto, že mě nenapadla souvislost... protože prostě tímhle způsobem jsem dřív zhubnout v pohodě zvládla a najednou se mi stávalo to, co jsem Ti už popsala. Takže... myslíš, že jsem dělala někde chybu? Doporučila bys nějakou změnu? 😕

-----

K příkrmům dodávám akorát to, že za mrkvičku já jsem zvolila mrkvičku od Hippu, páč se mi zdálo lepší složení (ta Hami tam měla jako zahušťovadlo, myslím, nějaký škrob, kdežto Hipp je jen mrkev a voda - ovšem je fakt, že je taky dvakrát dražší 😝 ). A lžičky jsem koupila v DM (Babylove to byly, myslím) a jsem s nima docela spokojená. Nejsou teda úplně plochý, ale ani nejsou kdovíjak hluboké... a krmí se mi s nimi docela dobře. Ale je fakt, že ty Hypernovácký jsem nezkoušela. 🙂

Jinak taky začínám s mrkvičkou (tedy pokud nepočítám tu kašičku k večeři, se kterou jsme začali dřív...), dneska ji bude mít naposled a zítra dáme mrkvičku a brambory (taky od Hippu), to budeme dávat týden a pak přidáme masíčko. 🙂 A to už asi začnu vařit doma, protože to vidím stejně jako lis - jednu ušmudlanou mrkev vařit nebudu... 😝

Jo a jinak ještě zkusím najít odkaz na test MF k dětským výživám a dát Vám ho sem. Páč tam byla docela zajímavá informace stran domácí zeleniny - že jako ne každá je vhodná, protože i na "nehnojené" zahrádce může mít zelenina docela dost dusičnanů. Jinak jsem taky nastudovala, že je pro obsah dusičnanů důležitý způsob pěstování a doba sklízení - sluneční svit totiž prý snižuje obsah dusičnanů. Takže je nevhodná zelenina jarní (ta pěstovaná ve sklenících), tj. stran dusičnanů může prý být dokonce lepší zamražená zelenina, která se obvykle dělá právě z podzimní (pro výrobce levnější) zeleniny... a je vhodné jíst zeleninu sklízenou večer, kdy je po celodenním svitu obsah dusičnanů nejnižší, narozdíl od zeleniny sklízené ráno. No je to maglajs. 😀 Jo a taky mrkev prý má nejvíc dusičnanů v takovém tom sladkém středu, kedlubna (pokud si správně pamatuju) prý ve spodní části u takové té nožky, na které roste. 🙂

A jdu hledat ten odkaz... 🙂

dukie
15. únor 2009

http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

Ale je to z roku 2007, všechno může být už jinak... nicméně jako zdroj informací, na co si dávat pozor, to nemusí být od věci. 🙂