Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

uci
21. zář 2008

dik za povzbudenie lis, musime to vsetky vydrzat, co nam ine zostava, ze? pre tych nasich prckov aj modre z neba, ked sa obcas prdolka usmeje pomedzi ten plac, tak si clovek povie, ze za to to stoji 😉 teraz mame s manzou malu oslavu, lebo uz spinkame asi hodku 😵
drzte sa baby, raz musi byt lepsie, len nech to uz dlho netrva, lebo si to budem musiet uzivat z psychyatrie 😉

dukie
22. zář 2008

Ahojte mamulky. 🙂

Po včerejším šíleném dni nám malej v 9 večer usnul a noc byla nádhernáááá... budil se mi po 3 - 4 hodinách, takže vyspinkaná dnes výjimečně jsem.🙂 Ale den byl samý pláč... stálo to fakt za to. Jsem zvědavá, jak dnes...

Odpolko jdeme k paní doktorce na převážení a přeměření... a já se strachuju, že to zase celý prořve. ☹ Podle mýho tam mají zimu na nahulatý miminko... tak se nedivím, že křičí od první okamžiku, co ho svléknu, až do odchodu... 😕

lis: Bude to znít možná divně, ale já malýho v noci přebaluju vždycky před krmením. Je teda fakt, že u něj není pravidlem, že by se vykakal do plínky hned po jídle, takže je to možná trošku něco jinýho. Ale pravdou je, že mě k tomu vede fakt, že u prsa většinou usíná a já se toho snažím využít, na chviličku si jej "hodím" přes rameno - pokus o odříihnutí, co stále neumíme... a když usne, tak ho prostě po chvilce položím do postýlky a hotovo. A přebaluju zase až před příštím krmením. Protože jinak jsme na tom stejně jako Ty... navíc při přebalování po papkání mi ublinkává (nedivím se, když mu zvednu nožky, tak se mu mlíčko musí nahrnout na špatná místa...), takže prostě jedeme opačnej postup. Přebalit, nakrmit, spát. Zatím to funguje. 🙂

Ve dne samozřejmě přebaluju kdykoli - podle potřeby. Ale noc takhle praktikujem od porodnice (tam to po nás dokonce vyžadovali - přebalovat před krmením, údajně právě kvůli tomu ublinkávání, že manipulovat s mimčem, co má plný bříško, prý není dobrý). Ale zase je fakt, že nevím, jak bych to řešila, kdyby mi to dělal jak Vaše Káťa a pokakával se fakt hned po baště. 😕 To bych to asi dělala jako Ty, neměla bych to srdce ji v tom nechat, to je fakt. 😒

lencourek
22. zář 2008

dobré ránko maminy,
noc u nás byla taky zlatá. Zbudil se jen 3x na krmení, což je u nás rekord. Takže jsem docela taky vyspinkaná. Teď jsem ho šupla do postýlky, ale už se zase probudil a něco si tam brblá. A já bláhová myslela, že mám tak 2 hodinky jen pro sebe 😅 . U mě v náručí spí, ale jen co ho šupnu do postýlky, tak má otevřené oči. Jako by měl nějaký radar.

dukie: já taky přebaluju před krmením. Dělám to už od začátku a plně nám to vyhovuje. Samozřejmě, kdybych věděla, že se mi při kojení pos..., tak ho pak přebalím. Ale taky kvůli ublinkávání a hlavně je prý dobré, aby od krmení miminko nic neodvádělo. Třeba plná plína a tak.

Počasí nic moc. Koukala jsem na předpověď a celý týden nebude moc hezky. Ale s tím už se musím asi smířit, že léto je definitivně pryč. Ach jo. Moc tepla si ti naši broučkové neužili.
Moc oblečení na tohle počasí teda nemáme. Docela mi z nějakých oblečků už vyrostl a asi jsem nakupovala špatně, jelikož mám hlavně letní věci. No chybama se člověk učí. Tak budu muset taky dokoupit nějaké teplejší věcičky a hlavně větší.

silrej
22. zář 2008

Hezké ránko, tak Kája byla dnes v noci naprosto úžasná...vytuhla kolem jedné a probudila se až kolem šesté, tak jsem neměla to srdce ji v noci budit na kojení... 😅 Takže i já se dnes po dlouhé době krásně vyspinkala... 😀 Dukie, držím palečky, aby vám kontrola u doktorky dobře dopadla a z toho breku si nic nedělej, my tam vždycky taky spustíme pěkné divadýlko! 😉 No, my jdeme na převážení ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, ale snažím se už kvůli tomu přibírání nestresovat. 🙂 Jinak my také přebalujeme před kojením, naučili nás to takhle v porodnici a co se týče odříhávání v noci, tak nám doporučovali položit dítko na pravý bok a v noci se s odříháváním netrápit! 😅 Hmm, dneska je venku fakt ošklivo, tak uvidíme, zda půjdeme ven...tedy ještě nám musí zprovoznit výtah, který včera přestal jet, takže jsme táhli kočár po schodech...fakt žůžo! 😠

dukie
22. zář 2008

lencourek: Aha, tak vidíš, to mě nenapadlo, že by mimi mělo být v suchu při kojení. To je fakt. Takže další důvod pro přebalování před krmením. Ale jak píšeš... když se pos... tak i po krmení, co už člověk nadělá. 😅

silrej: Já malýho v noci dávám jedině na bok (ale střídám levý a pravý, aby to neměl monotónní... 😀 )... protože si právě vůbec odříhávat neumíme (stále je to tak jednou z deseti pokusů...), takže už od porodky noc jedině na boku... ve dne ho hlídám, tak to ho dám na zádíčka i v případě, že se nám to nepodaří... ale v noci bych asi neusnula strachem, že si ublinkne a zadusí se... 😕 Ten "pravý" bok má nějaký svůj význam, nevíš? 🙂

lencourek
22. zář 2008

dukie: já malého dávám taky v noci na bok. a jak mi to vyjde. ale vůbec mě nenapadá, proč zrovna na pravý. my máme monitor dechu, takže se mi spí dobře, protože by spustil alarm, kdyby se dusil a přestal dýchat.

silrej
22. zář 2008

Říkali nám to na kurzu, že prý je to lepší na ten pravý, že si ně něco netlačí, ale už nevím na co... 😅 Jinak já malou na bok od porodnice taky dávala, ale pak mi řekla dětská lékařka, že jí mám dávat na záda...tak vám nevím! 😒

silrej
22. zář 2008

Jinak Dukie, my si také neříháme... ☹ A monitor dechu taky máme, přeci jen jsem díky němu více v klidu... 😅

honzulka
22. zář 2008

Ahoj holky.... 😉 Tak mi máme to buzení už asi nějak pravidelné..(výhoda umělé stravy.. 😀 )Tomík mi usne tak do 20 hod(poslední dobou do 19.. 😉 ) a pak vstává až tak ve 3 a v šest..Právě se mi vzbudil,takl jdu krmit...jinak ty boky raději střídejte,ať prckové nemají placatou jednu starnu hlavičky.. 😲 Nám to řekla doktórka u Jeníka,když jsem ho nechávala jen na jednom kvůli zlomené klíčníkosti.. 😒

dukie
22. zář 2008

Aha, tak je to možný, že jeden bok je lepší než druhý. 🙂 Ale asi je pak potřeba dávat pozor na hlavičku, páč pokud vím, tak některé děti, když hajají stále na jednom boku (páč ho třebas preferují), tak se jim z té strany ploští hlavička. Teda prý, já nevím. Prostě to střídám, aby měl život barevnej. 😀

My monitor dechu nemáme. Kdysi jsme to tu s holkama řešily. Já věřím, že je to dobrá věcička, ale zase jsem taková... no prostě bych chtěla, aby kolem mininka nebylo zbytečně moc techniky. Já nevím, jak to říct, prostě kdyby měl nějaké potíže z dechem (např. u předčasně narozených dětí atp.), v porodnici by nám to doporučili pořídit (nebo paní doktorka), tak neváhám a pořídíme. Ale jinak... prostě bych ráda, kdybychom malýho té všelijaké techniky co nejvíc ušetřili. 🙂 Dokonce, ač všude čtu, že je to báječný pro vývoj dítěte (ovšem píše se to teď, uvidíme za 20 let...), tak se mi ani nelíbí takové ty hračky, co na nich něco zmáčkne a ono to bliká a hraje atp. Daleko víc se mi líbí např. stavebnice z barevných dřevěných kostiček, válečků a různých hranolů... My to měli s bráchem jako malí a vedle Merkuru (ten jsme užili až jako větší) to byla nejoblíbenější hračka. 😵 A rozhodně rozvíjela báječně tvořivost a fantazii. 😵

No, snad mě chápete. Prostě nikomu monitor dechu nerozmlouvám, to rozhodně ne, ani si nemyslím nic zlého, když to lidé používají 🙂 , ale já jsem tak nějak vnitřně přesvědčená, že u zdravého mimi je to nadbytečné. No, snad toho jednou nebudu litovat... 😕

uci
22. zář 2008

holky, tak zazraky sa deju! v noci prdolka vytuhla na 5 hodiek tak som normalne zazila ze co je to spanok 😀 a teraz lezi a neplace uz asi hodku, tak som zas nacerpala sily na dalsie tazke dni 😉
my to mame s prebalovanim take iste ako lis, tiez sa hned po kojeni pokandi, takze dobre rady z porodnice, ze prebalovat pred kojenim sme museli poopravit, ale tiez sa mi poblinkava ked ju prebalim hned po kojeni, takze sa najprv trochu ponosime - takisto marna snaha o odgrgnutie - a potom ju prebalim, ale v noci ju klido pido necham neprebalenu napr. jedno kojenie, iba keby prilis vrestala tak to poriesim
ina dukie, myslim, ze s tebou sme to debatovali o tych monitoroch dychu, nie? no a ako som ho nechcela tak hned prva cesta z porodnice viedla do obchodu, kde sme ho kupili 😀 ale kupili sme taky maly co sa dava za plienku a ma aj taku stimulacnu funkciu k dychaniu - nie len alarm ked mimco prestane dychat, cize najprv ho stimuluje a az ked by to nepomohlo, tak zacne pistat

lencourek
22. zář 2008

uci, gratuluji. My tedy 5 hodin ještě nikdy netrhly. 😵

ada80
22. zář 2008

Ahoj holky jsem tady jen na skok než se probudí Vanda ale poctivě jsem přečetla všechno co jste napsaly.koukám,že jsme na tom všechny stejně s tím spaním i kojením.

uci
22. zář 2008

no jo lencourku, vyzera to, ze u nas je to tak, ze bud nespime vobec alebo teda poriadne 😀 chudatko ved uz nespala niekolko dni poriadne, tak to musela dohnat
ada: myslela som ze v tych 7 tyzdnoch sa to uz zacne unormalnovat 😨 takze aj vy sa este trapite?

ada80
22. zář 2008

uci:už je to lepší,ale občas se i my pěkně trápíme.hlavně,když nás trápí prdíky ☹

uci
22. zář 2008

ada: tak to verim, prdiky su potvory 😉 ja sa este len ucim rozoznavat v com moze byt problem ale akosik mi to velmi nejde 😖 tak skusam vsetko mozne a ked nieco nakoniec zaberie tak vlastne ani neviem co, to mas aspon fajn, ze uz vies rozoznat co prdolku trapi

dukie
22. zář 2008

Ahoj holky. Právě jsem se vrátili od paní doktorky. Přibrali jsme krásně, máme rovná 4 kila. 🙂 Ále - malá rekapitulace:

V sobotu jsme křičeli, já usuzovala na hlad, vždycky u prsu přestal, usínal, hned po položení do postýlky křičel... hrůzná sobota... ze soboty na neděli mu z ouška vyteklo cosi žlutého - jako větší množství mazu to vypadalo... zaschlo to a dál nic. V neděli zase křiku až běda... noc ze soboty na neděli i z neděle na pondělí ovšem naprosto O.K. Tak jsem to paní doktorce přetlumočila, ta ná poslala na ORL... a chudáček má něco jako "zadní rýmu", tj. nosánek čistý, ale vzadu je prý zahleněný až běda... ☹ No a tím pádem si to odneslo jedno ouško a nyní to vypadá, že bez léčení by si to odneslo i to druhé... takže nám paní doktorka předepsala nějaké kapičky do uší a razantní pročištění nosánku odsávačkou na vysavač za předchozího prostříkání nosánku... a ve středu jdeme na kontrolu.

Tolik zprávy z našich luhů a hájů, abyste věděly, že někdy miminka křičí i z takovýchto důvodů, ač zvenčí se zdá vše O.K. (ouško na dotek nebolelo, nos čistý...). Jediné, co mě k tomu navádělo, ale právě proto, že měl nos čistý, tak jsme to s manželem vyřadili z možných příčin pláče, bylo to, že v noci, když spinká, tak občas chroptí. Ale ve dne ne. Přisuzovali jsme to tedy spíš neklidnému spánku v noci. Každý den jsme mu jen odsáli soplík, co měl v nosu (žádné velké množství, normálně přes to dýchal, jen byl vidět malý šušínek... asi jako když se člověk občas potřebuje vysmrkat... tak jsme ho toho každý den zbavili v rámci běžné očisty těla...)

Inu, člověk se stále učí... teď se mi chce skoro plakat. Navíc mě dostala moje maminka, která mi hned začala vykládat, že to má beztak z toho, že když byla ta horka, tak jsem ho doma (bylo tu 27 stupňů) měla pod dekou v postýlce jen v bodýčku a v ponožečkách... 😖 Možná má pravdu, ale já jsem přesvědčená o tom, že mu tak bylo dobře, protože když byl oblečenej víc, tak plakal... a když jsem mu dala právě jen to bodýčko a ponožečky, tak spokojeně spinkal... podle mého názoru mu bylo takto dobře.

Ach jo, já nevím... I tak si připadám jako hrozná matka, že nepoznám, že miminko má trápení s ouškem... natože ještě když mi mamka řekne tohle. To mi fakt moc pomohla. ☹

Nic, holky, jdu nastudovat použití odsávačky a jak se malej probudí a manžel se vrátí zpráce, vlítnem na to, ať se, chudáček maličkej, brzy cítí líp. 😵

uci
22. zář 2008

jejda dukie 😨 tak to mi je luto, a hned ma napada, ze u nas to moze byt nieco podobne, lebo mala tiez dost chrapti a dycha vacsinou ustami a ja jej stale kukam do nosa a nic moc tam nevidim ,tiez len nejaky ten maly soplik, no musim to povedat doktorke ale ideme az vo stvrtok, tak skusim zatial lepsie odsavat, ja som sa zatial bala nejako extra silne pustit ten vysavac, potom napis ako silno asi ste odsavali a ci to pomohlo

uci
22. zář 2008

este jedna vec, ako hlboko sa dostanes s tou odsavackou do nosteka? lebo ta nasa je taka hruba (resp. nostek taky maly), ze ledva kusok, tak neviem ci to staci

dukie
22. zář 2008

uci: Určitě dám vědět, jak nám to šlo. Zrovna jsem nastudovala návod na odsávačce, je to BABY-VAC ... a píšou tu, že se není třeba bát velkého výkonu vysavače, že odsávačka "přemíru" tlaku usmí sama odregulovat na potřebnou a bezpečnou mez... a hluboko to asi taky nebude, páč ten nástavec, co se strká do nosíku, vypadá dost veliký...

Až to budeme mít za sebou, ovzu se. 🙂 A paní doktorce to určo nahlaš, uvidíš, co Ti poví. Proto jsem sem ten příspěvek psala, protože samotnou by mě to, právě díky tomu průchodnému nosíku, nikdy nenapadlo... ☹

honzulka
22. zář 2008

dukie-je mi prdelky líto,ale nedávej si za to vinu,že to nepoznáš..Nejsme doktoři,abychom to poznali a jsou věci,které nás prostě nenapadnou.. ☹ A s tou mamkou se netrap..Já myslím,že takové komentáře ještě párkrát uslyšíš.. 😒 Oni některé naše maminky nějak netuší,že v tuto chvíli nepotřebujeme kritizovat či radit,ale jen povzbudit nebo se jen vypovídat... ☹ Já to znám... 😉
Jinak nám Tomík začíná kašlat,takže asi bude taky veselo.. 😢
Tak se nám brzy uzdravte.. 😉

lencourek
22. zář 2008

dukie, takže máš o starost navíc, co? Hlavně, že jste přišli na to včas. Neboj to zvládnete.
Odsávačku do nosánku Baby-vac máme taky a jde to s ní dobře a rychle. Prťous občas u toho brečí a jen proto, že ho držím. To odsávání mu neva. 🙂

lisounek
autor
22. zář 2008

ahoj holky...tak jsem konecne zasla... 😖 jsem grogy, noc byla hrozna...Kata se nedala uspat a kdyz spala tak jakoby nespala porad se hybala, kroutila a knikala a fakt celou noc, ja uz byla zoufala, vzala si ji i do postele, krmila po dvou hodkach, u toho usinala a nejedla..uz jsem byla na dne..kdyz jsem usnula, tak ona hned vzhuru..a rano jsem brecela jak hysterka unavou, vycerpanim, ze jsem neschopna a rev hroznej...manzel uz taky nervil a mala rvala, fakt na socialku a ja na Bohnice!! Cele dopo to pokracovalo, tak jsem porad kojila a nervila, ze snad nemam mliko a ze ji to nestaci, jedla chvili a odstavila se a pak hledala porad neco a strkala prstiky do pusy..tak jsem porad krmila..no asi jsem ji totalne prejedla a pak mi doslo ze od noci nekakala a ja ze byla celou noc hrozne nadmuta (fakt nevim z ceho, porad se hlidam, ale kdyz jsem byla ja, tak ona asi taky musela ze??)...takze asi poprve fakt hrozny prdiky...tak jsem s ni natrasala a ona uz mela ocicka napuchly od place a i jak chtela moc spat a nespala tolik hodin chudinka moje mala ☹ ☹ tak jsem si rekla, ze jedine kocar - a ona fakt usnula a spala 5 hodin pres den, to se mi jeste nestalo musela byt strasne vyrizena... 😒 ja sice byly grogy chodila jsem venku jak ziva mrtvola, ale alespon spala...a potkala jsem kamosku, tak me bylo hned lepe po pokecu...ona ma taky mimco, sice starsi, ale tak radila, coz je mily... 😵

Dukie: to je mi taky lito, ze trpite, ale hlavne ze uz vite pricinu...me taky prijde, ze mala chropti a chrochta, ale ja nevim, zda je to normal ci z nastydnuti, ale pri kojeni mi neprijde, ze by se ji spatne dychalo a my cistime nosik a ma pekny nudlicky, ze je to az neskutecny... 😕 .

Jinak mala nam spi taky na boku v zavinovacce..snazime se stridat, ale vice se ji libi na tom pravem..ale meli by se stridat kvuli hlavicce, to je pravda..pry ale muzou spat i na zadech a je fakt, ze kdyz si ublinkne na zadech, tak ji to taky vytece, ale ten bok je jistejsi.Jinak my monitor dechu taky nemame, z pocatku jsem byla nesva, ale ted uz jsem v pohode..mam na to stejny nazor jako Dukie, me prijde to zbytecny pro donoseny deticky...kdyby mi to nekdo doporucil a Kata byla nedonosena, tak bych nad tim uvazovala...ale takhle fakt ne..snad toho taky nebudu litovat, ale driv takovy veci taky nebyly...a me vic desi fakt, ze to zacne rvat bezduvodne, protoze si dite nejak blbe lehne jako ze jsem slysela, ze to casto deti i rodice desi zbytecne, ale nevim, taky proti tomu nic nemam a treba je to dobra vec...

lisounek
autor
22. zář 2008

jo a taky jsem chtela napsat, ze jak mala nekadila, tak me napadlo ji pomoci..vzala jsem teplomer a strcila do prditka, no nejdriv nic a pak me Kata celou posrala 😀 😝 holky bylo to vsude na me, na zemi, na prebalovaku a ten smrad, ale ocividne ji to pomohlo... 😉 pak byl na chvili klid a byla spokojena...a ted spinka, tak me manza honi spat, protoze kdovi jaka bude noc..jo a nasadila jsem konecne kapicky Sab simplex...porad jsem si rikala, ze je to zbytecny a dnes jsem videla ze neni..chudinka bylo mi ji tak lito, chtela jsem uz jit kupovat Nutrilon a dokrmit ji nebo volat dr...a plasila bych asi..nicmene stejne od te doby neprdela, tak me to trapi..protoze ten plac byl tak srdceryvny a zoufaly... 😔 😢

lisounek
autor
22. zář 2008

Jinak ja v noci a vlastne i ve dne musim prebalovat po kojeni, protoze vetsinou se po nem strasne pokadi a fakt jako moccc, takze to nejde ji v tom nechat...ona uplne tlaci a chlista jednu varku za druhou...krome dneska teda, to mela ocividne problem, ale jinak prebalovat proste jinak nejde, nez po kojo..ikdyz vim, ze je to blby a taky mi u toho ublinkava, ale byt v pokadene pline, to by stejne rvala, tak se neda nic delat... ☹

silrej
22. zář 2008

Hezký večer, teda Lis, to máte pěkně veselé, ale já si vždycky po takových dnech a nocích říkám, že mi to ta naše holčička jednou vynahradí, že bude časem lépe, že je to teď takové období a po tom šestinedělí se to zlepší, tak nezoufej, určitě bude lépe! 😉 To naše Kája byla v noci a dopolko zlatá, ale pak si řekla, že to stačí a odpolko mamince osladila...teď leží v postýlce a snad usne... 😅 Já se chystám si jít konečně umýt hlavu... 🙂

uci
22. zář 2008

my to mame take iste silrej, noc a dopolko v poho a od popoludnia klasika - nevieme sa napapat a placeme a nevieme zaspat a manzo este pracuje a bude asi do noci, tak dnes je to na mne, musim to nejako vydrzat 😖
idem si asi urobit caj na kojenie, hadam to zabrie
lis: tak to musela byt ina supa 😀 my sme to este nezazili, jedine co ma celu pokakala ked som ju niesla vyzlecenu na kupanie, to stalo tiez za to, cela som sa musela prezliekat 😀

silrej
23. zář 2008

Dobré ránko, tak rychle posnídám a půjdu na krmení Káji, od půl šesté se jí nechce spát...ale jinak od půl jedné do té půl šesté spala jako miminko! 😅 No, snad toho dneska přes den naspí víc než včera, potřebovala bych trochu poklidit (vše dělám na etapy) a taky uvařit, tak uvidíme co na to naše beruška! 😀 Lis, ještě k tomu nadmutí, nemáš to náhodou z toho fenyklového čaje? Já co ho piju, tak prdím jak já, tak Kája, a to pořád...že tady o tom tak píšu! 😅 Hezký den všem, u nás tu vysvituje sluníčko, tak by mohlo být příjemné kočárkování... 🙂

dukie
23. zář 2008

Ahojte mamulky. 🙂

uci: Včera jsem se sem už nedostala, takže až dnes: Odsávačka funguje O.K., ale že by to odsálo všechno, jak jsem všude četla, to zas říct nemůžu - chroptil dál. Ale je fakt, že už asi ne tolik. Chce to asi tu "zadní rýmu" po kousku dostat ven, asi je ten hlen veliký. 😒 Nijak hluboko se to do nosánku dát nedalo - díky tvaru a rozměrům ústí odsávačky, řekla bych, že to jsou tak maximálně 2 mm. No a prý se tím má v té dírce malinko kroužit, což je fakt, jakoby to prostě sálo pak všemi směry a vezme to v každém směru kousek. Líp to popsat neumím. 😅 No a před odsáváním jsme to prostříkli nosním sprejem pro miminka z mořské vody (podle lékařky je to dobré, popř. Vincentka), chviličku to nechali působit (jakože naředit soplíky) a pak odsávali. No, dnes to budem ještě párkrát praktikovat a zítra v poledne máme kontrolu na ORL. Tak uvidíme.

honzul: Díky za podporu. 🙂 Držím pěstičky, aby Tomík nebyl nemocinkaný, aby to rychle přelo. 😵

lencourek: Toníček obecně miluje (zatím 😀 ...) jakékoli stroje a přístroje v domácnosti (např. mám přebalovák na pračce a miluje ždímání... 🙂 ...), takže i hluk z vysavače se mu líbí... takže jak to zapnu, tak koulí očima a je naprosto klidnej. 🙂 To je fajn. Ale nelíbí se mu prostříkávání nosíku... 😒 Ovšem ... musí to být, tak to musí být. Co naděláme.

lis: No my taky čistili nosík, odsávali jsme takovou elektrickou příruční odsávačkou, fungovala skvěle, nosánek měl pořád čistý, proto jsme s manželem rýmu jako příčinu pláče vyloučili. Ale paní doktorka řekla, že je zahleněný "vzadu"... že je to jakási "zadní rýma"... takže navenek jakože nic... a ejhle, takovýto problém... 😝
Jinak gratuluji k úspěšenému, ač tedy lehce znečišťujícímu 😀 , řešení nekakání. Jste holky šikovný. 😉 🙂

lisounek
autor
23. zář 2008

dukie: ahoj taky nam to kakani dalo zabrat, ikdyz mamce teda vic psychicky nez Kate 😀 😝 ..jinak at vam kontrola dopadne dobre na ORL..nase mala taky nejak chropti, rano mi prislo, ze ma rymu ci co a tak nejak i pokaslavala a psikala... 😕 ted uz je to ale lepsi...v noci i spala od 10:30 - 3:30 hod, takze mamka mela 5 hodin dlouheho spanku - uz jsem to potrebovala jako sul 🙂 a svet je hned veselejsi...akorat ted fakt bojujeme s usinanim, uplne vidim jak by spala a ona chce nosit a dindat..tak jsem ji ted tak napul uspala v kocarku, ale porad mzoura... 😕 nejak se naucila spinkat v kocarku a libi se ji to, ale doma je to pak zazitek teda..

Sil: to mas dobry, ja snidala az ted..me to stve ona proste dopoledne uz nejak nezabere a ja sotva stiham...minuly tyden mi vzdy prospala cele dopo a ja stihla veci a ted jen uspavam a kojim...porad dokola..mezitim rev... 😔 Jinak Sabik snad funguje, dnes rano Kacka prdela a i kandila, takze snad bude dnesek lepsi..vcerejsi vecer jsme nahrivali brisko pecickama a za pul hodky byly prdy i hovinka..takze se zadarilo 😝

Holky hezky den vsem i prckum 😉