Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lencourek
2. bře 2009

ahoj holky, mám pocit, že prckovi rostou zoubky - prudí přes den už 2 dny. Slintá jak bernardýn, hrozně kvílí, do pusy si nedá sáhnout, měl průjem, teplotku. Tak nevím. A dnešní noc zase docela klidná. Kdyby neměl tu debilní rýmu, tak se mu spí parádně a mamince taky. Dnes se nebudil tak často, ale jak jsem byla zvyklá, tak jsem nemohla zabrat, takže jsem stejně nevyspalá. No zvyk je železná košile 😠 .
Za chvíli jedu s ním na plavčo.

bobi: taťky je mi moc líto. snad už mu bude jen líp a líp. muselo tě to děsně vyděsit... ☹

lisounek
autor
2. bře 2009

holky tak jsme dnes byly u mudry na 6ti mesicni kontrole, tak vam povim, ze podle odborneho nazvu mame Hypersenzitivni dite tj. velke reakce na podnety tzn., ze to nespani ma i kvuli tomu...proste se vyspi a konec...pry je psychicky i fyzicky dopredu a ze se mam smirit s tim, ze uz se jen tak nevyspime...no tak to je slusny..dnes teda asi mame oficialne pulrocek, protoze 30.2. nebylo...takze dnes presne na den... Katule ma 6,4 kg a 63 cm...muzeme pridavat jogurty a svete div se pry i obcas uz tvaroh (coz me samotnou udivilo )..takze tot resume od nas... 😝 😅

ada80
2. bře 2009

Ahoj holky
lis:Kačence přejeme vše nejlepší k půlročku a hlavně zdraví 🙂 má krásnou váhu a to,že je dopředu je určitě lepší,než kdyby to bylo naopak i když vás zlobí s tím spaním 😉 neboj ona vám to vynahradí jinak.

lisounek
autor
2. bře 2009

adi ahoj snad mas pravdu..je to akcnak tak ale lepsi asi nez pasivni pecival... 😝

lisounek
autor
3. bře 2009

teda holky absence hrozna 😝

dukie
3. bře 2009

Ahojte. 🙂

lis: Já se hlásím, že Vás občas chodím pročítat, ale nějak se mi nedostává času pro příspěvky. Pracuju, jezdím k našim, chovám Toníčka (včera měl zase "svůj den"...) atp. No a aby toho nebylo málo, tak mám pocit, že ve chvíli, kdy je po chřipkové epidemii, tak na mě něco leze... 😝 Tak jen doufám, že to nechytí prcek.

Jinak dneska jsem mu vařila domácí papkání - mrkvičku, kukuřici a kuřecí masíčko. Bylo to strašlivě dobrý, až mě překvapilo, že něco bez soli může takhle dobře chutnat. 🙂 Ovšem Toníček to nějak neocenil. Když jsem mu vařila mrkev a brambory, tak to zbaštil hnedka. Tohle mu moc nelezlo. Stejně jako mu nelezou kupovaný výživy s masíčkem. Manžel vyjádřil obavy, aby z něj nebyl vegetarián. 😀 Tak snad tomu časem přijde na chuť. 🙂

Každopádně jsem mu ale kvůli kakání, které se mu zarazilo, což se mu vůbec nelíbilo a včera fakt byl děsně protivnej, tlačil, prdinkal, ale bobeček nikde... nasadila ředěneou švestkovou šťávičku (půl šťávička, půl voda) od Hippu... a nestačila jsem se divit, jak mu to šmakovalo! 😵 Čajík si občas cucne, ale nic moc... ale šťávička, byť jen taková slabounká, do něj padala neuvěřitelnou rychlostí. 🙂 A na kakání mu to asi pomohlo, protože šťávičku jsme dali dopoledne a po obídku už byl bobeček na světě. 🙂 Teda spíš bobek... 😀

Tak. Konec hlášení, co u nás nového... a jdu zase pracovat, manžel jel s Toníčkem ven, tak tu mám klid. Přeji všem krásné odpoledne. 🙂

bobinna
3. bře 2009

ahojda holky,

taťkovi je díky bohu dobře ... už je na normálním pokoji a jí a může i chodit... ale já snad budu muset k doktorce... jen co zavřu oči a podaří se mi usnout tak se mi zdá jak leží na tý chodbě já volám záchranku ale nemůžu si vzpomenout na číslo... a v tom se vzbudím úplně zpocená a brečím a pak už nemůžu usnout!
nevíte co s tím? prášek na spaní se bojím vzít asi by to chtělo spíš něco na nervy

jinak Linduška si dala konečně říct a začala papat polívky až se divím ... nestačím dávat do pusiny... takže celkově máme 180g polívky plus čaj a kojení ... sice ne moc ale dá si až se divím kam to dává byli jsme se zvážit a za týden přibrala 100g! 😵 tak mám radost z holky šikovný... ale teď nějak přestala kandit asi po mrkvi ... a večer jí udělám před spaním kaši a přimíchám do toho trochu přesnídávky a taky jí šmakuje... 😉

a zoubky nám taky asi brzo polezou... od pusy jí věčně tečou potoky slin.. přesně jak píše lenc bernardýn... 😅
ale teplotu ani průjmík nemáme... Petřík měl...

ale holky pozor sama sedí a když může tak se opře a je na kolínkách... 😅 mě asi odvezou... je jako pytel blech

tak se zatím mějte a pak přidám fotečky papa

lisounek
autor
4. bře 2009

ahoj holky teda vy jste tu zase moc nebyly :o)).... ja dnes byla na plavcu a zrovna teda se to Kate nelibilo..skoda..no ale tak je od mala bojacna a trvalo nam to prece jen ty 3 mesice, nez si oblibila vodu, takze jsem rada, ze je to vubec tak jak to je, ale dnes si pri potapeni lokla a pak uz byla nastvana..no a zrovna se na nas prisla podivat babicka a bylo to takhle... no jo to tak byva... 😝 😀

bobi: to mas normalne nejaky trauma ty jooo mozna bys to mela nekde nekomu vypovidat, aby se dusicce ulevilo...

jo a o pytlu blech mi povidej, K zatim nesedi ale asi od toho daleko nema...je to akcnak silenej, kolinkuje porad a hlavne i v tu noc..dnes to ale slo, jelikoz uz v noci podvedome ciham, kdy se chce otocit a v polospanku ji okamzite podrzim a hladim, ona zabere a spi se dal..kdyz bych nepodchytila ten okamzit, tak je konec...takze dnes jsme spaly az do 4hodin , coz je po dlouhe dobe super!!! A jen 2x jsem ji usmernila...no ale spala v takove poloze, ze mi ji bylo lito uplne nastorc postylkou...ale rikala jsem si ani me nehne na ni sahat, kdyz ji to vyhovuje... 😀 😅

bobinna
4. bře 2009

ahoj Lis Linda spí i na bříšku vždycky je tak divně skrčená nohy zlámaný každá na jinou stranu ale spokojeně oddychuje ... taky mám cukání ji otočit zpátky nebo jí aspoň srovnat ale určitě bych ji vzbudila tak ji nechám tak jak je

já o tom mluvím s manžou ... ale moc mi to nepomáhá ... dneska to bylo lepší sice jsem byla každou chvíli vzhůru ale o tátovi se mi po 5 dnech nezdálo ... ale zase se mi zdálo že pořád někam padám ... 😖

lisounek
autor
4. bře 2009

bobi: ach joo to je pech, snad to brzy prejde....Me Kata na brichu spat neumi proto se porad budi, protoze je to nezvyk a pak breci, protoze chce spat a nejde ji to ☹

lisounek
autor
4. bře 2009

a kde je uci a laala a vseci?? holkyyyy 😲

ada80
4. bře 2009

ahoj lis já jsem tady 🙂

lencourek
5. bře 2009

ahoj holky, Lukyn stále prudí a prudí. A zuby stále nikde a nikde. Kňourá i když je najedený, přebalený, držím ho v ruce nebo si s ním hraju. Už fakt nevím.
Teda moc velkou chuť k jídlu nemá. Fakt ho musím nutit a mnohdy nadarmo. Ale prý je to normální, když rostou zoubky.
Koukám, že jak je lepší počasí, tak se moc nekoníkuje. U nás je to samé. Jsem ráda, když s ním můžu ven. V kočárku se aspoň vyspí a nekňourá.
bobi: snad ty tvoje sny brzy přestanou. musí to být pro tebe děsně vyčerpávající. hlavní je, že se tatínek lepší a lepší

lencourek
5. bře 2009

holky, dokážete vyprat mrkev z oblečení? nemáte nějaký fígl?

lisounek
autor
5. bře 2009

Leni ahoj pry nejlepsi figl jsem nekde cetla je, ze hned za cerstva se ma mrkev potrit olejem a pak vyprat, ale nezkousela jsem 😕

honzulka
5. bře 2009

Ahoj holky..jdu Vás alespoň dočíst a nahlásit se.. 🙂 Máme za sebou konečně druhou Hexu a píchla mi i Jeníka proti žloutence.. 😉 Tak teď budu o něco klidnější,když strčí do pusy co tam nepatří.. 😔
bobi-jás i taky myslím,že to je trošku traumatický...A myslím,že než prášky,zkusila bych psychologa.Já něco podobného zažila,když měl nehodu můr bráška a hodně dlouho se mi o něm zdálo..Bohužel on se z toho nedostal.Zkus víc myslet na to,jak je taťkovi teď,jak teď vypadá..Když mi umřela i babička,já jí viděla jak jsem zavřela oči a pořád jsem si opakopvala,že jí je teď v nebi dobře a bylo to pro ní vysvobození..Tak zkus si třeba tuhle myšlenku taky podsouvat,že taťka už je přeci v pořádku a tys to přeci zvládla a můžete si teď užívat radost spolu.. 😉 Nejsem psycholog,ale u mně to časem vážně fungovalo.Ale hlavní asi je o tom s někým promluvit,třeba s manželem.. 😉
lis-teda.to je kačka pěkná uličnice,co?Já když byla u doktorky,tak tam byla maminka s holčinou,docela vyřízená,že v noci kojí každou 1,5 hodiny.A sestřička jí řekla,že ani kojit nechce,ale chce jí a že jí má přestěhovat do jinýho pokoje,že jí prostě ruší a budí oni... 😨Nám to říkaly taky,ale Tomáše spí celou noc,takže zatím neřeším..Ale slyšela jsem o tom už od hodně lidí.. 😕

honzulka
5. bře 2009

lencourek-mně někdy pomáhá Vanish a taky lanza mýdlo..Ale přijde mi,že záleží na materiálu tý věcičky.. 😒 Mrkev je prevít a banán ještě větší!!! 😠

honzulka
5. bře 2009

Ach jo..tak já mám chvilku a tady nikdo.. 😢 Tak jdu zase něco dělat,než se mikluci vzbudí..
Jo a lis-já jsem zatímna jednu stranu docela ráda,že je Tomík takový "peciválek".Je hodně upovídaný,ale toho živlíka jsem si užila u Jeníka a teď zatím trošku relaxuji a připravuji se na to,až začne.. 😉

uci
5. bře 2009

ahojda holky, nejako som vas nestihala v poslednej dobe - zacal u nas totizto podobny scenar ako u dukie a lencourka - teda budenie v noci kazdu zhruba 1-1,5 hodku a so strasnym placom 😖 no ale potom zas par noci bolo ok a tak sa mi zda, ze u nas to suvisi s kakanim, vsimla som si, ze ked sa cez den prdolka nevykandi, tak mame v noci "veselo" no a teraz uz nekadila 3 dni 😕 skusala som aj slivkovu stavicku ako dukie ale nic, dostala sice iba par lyziciek lebo z flasky proste odmieta pit cokolvek, ziadne cajiky a ani tato stavicka a ta je pri tom celkom chutna a sladka, tak neviem preco to z flasky nechcela, lyzickou som do nej sice nasukala trochu ale na to kadenie to proste nepomohlo, cize dnes dam asi cipok, lebo uz by som sa rada v noci vyspala 😝
inac sme skusili uz aj brokolicu s ryzou ale teda uspech nulovy, a ani sa jej necudujem, lebo to bolo hnusne, uplne bez chuti, sice sa hovori, ze deticky maju radi take fadne chute, ale nechapem ako by jej to mohlo chutit, ked predtym jedla sladku mrkvicku a aj mliecko je sladke, takze takyto zeleny maglajz bez chuti musi byt beee 😉
lencourek: mrkva mi isla vyprat iba s vanishom a ked som ju vyprala hned ako sa to zaspinilo - teda ze nestihla zaschnut, este budem skusat viackrat vyprat s vanishom aj to co mi uz nevyslo, ale moc tomu nadej nedavam, mrkva je proste previt ako pise honzul,
ale teda ze banan je este vacsi??? nestras honzul prepanajana 😨 ja som myslela, ze po mrkvicke to uz mame v poho 😝

honzulka
5. bře 2009

Ahoj uci-banán jde opravdu hodně špatně vyprat.. 😠 a mna to kadění..nezkoušela jsi nějakou meruňku?Mně po ní měl Tomášek průjem,tak třeba by pomohla.. 😕 Tak už mám oba kluky vzhůru,tak musím zmizet..papa..

lisounek
autor
5. bře 2009

holky me Vanish nepomaha..max. jak pise uci hned za cerstva asi jooo ale jinak vypere skoro vse, jen ne mrkev...ale uz to neresim... 🙂

Kata mela taky zacpu ted temer permanentni...a dnes se mi komplet posrandila, az jsem ji musela celou prevlikat...fihaa to bylo..to jsem nezazila asi 2mesice a taky do ni vydatne hustim nejakou dyni co zmekcuje stolici a hle druhy den byla jak prutokac...sice to teda je taky hnusny a moc se ji to nezdalo, ale nasoukala jsem to do ni 😅 a k tomu jsem ji dovarila bramboru pridala olej no mozna vic nez je dobre na jednu porci a hned to slo 😀 😝

lisounek
autor
5. bře 2009

jinak K mi stavy nepije, svestkova, merunkova, jablecna proste fujjj sklebi se a odmita pit, takze to na nasi zacpu nepomaha...no ale dyne ta se zamaskovala do zeleninky a tu ona muze, takze snad by to mohlo byt konecne ono... 🤐 pije mi stezi cajik a to jen jablko medunka....ostatni ani nahodou...mam doma uz 4 druhy a ted naposledy jsem ji koupila i malinovy, aby to mela pestrejsi, kdyz uz muze od toho 6 mes. a nic 😲 😢

Honzul: ja ti nevim zda ji budime mozna trochu jo ale spis manzel...on se prevaluje jak tank a chrape, ale na to by snad mela byt zvykla....ale uz jsme to testovali manza spal jinde a ja jen s K a stejne se vzbudi uprostred noci tou otockou..ona se budi otacenim ne nami ☹

uci
5. bře 2009

lis: a aku "dynu"? myslis ako melon? 😕 alebo tekvicu? ach jo, ta cestina 😉

lisounek
autor
5. bře 2009

dyni u vas asi tekvice 😀

uci
5. bře 2009

takze tekvica 😵 tak to je fajn, lebo som prave vcera objavila a kupila tekvicovu presnidavku so zemiakom, ale pockaj nie, ono je to cukina a nie tekvica 😒 no tak to asi nic, ale mozno zaberie aj cukina, co povies?

laaala
5. bře 2009

Ahoj holky, hlásím, že ještě žiju 🙂 Nějak mám pořád míň a míň času 😒 . S Adélkou jsem byla u kinezioložky a bylo to moc fajn. Potřebovala jsem dolít energii a chtěla jsemaby mi otestovala všechny ty mastičky, co máme na tu vyrážku. Závěr .... všechny jsou tak trochu na prd ... ucpává jí to póry a navíc jí to nepřipadalo jako ekzém 😕 . Mám zkusit mazat opravdu jen minimálně a užívat po lžících pupalkovej olej 😖 ( aby se jí to dostalo do mlíka ) ... ten je prý dobrej na kůži. Adélce srovnala energii. Poznala, že jsem čekala dvojčátka 😨 No a trochu mi popsala povahu Adélky ... no máme se na co těšit 😀
Jo a doporučila mi knížku ... je moc fajn ... Jak žít a nezbláznit se od MUDr. Lidmily Pekařový .... je to o výchově dětí. Jinak koukám, že všechny už přikrmujete
😉 my ještě nééé 😖 , teď týden nemám vůbec nic měnit ... se snad nedočkám. No a zoubky taky nelezou.
Dočtu vás až v noci , tak zatím pa

lisounek
autor
5. bře 2009

ahoj laala no slava zijes 😀

uci: cuketa je taky fajnaaa 🙂

uci
5. bře 2009

no holky, tak to asi tym kadenim nebude 😖 dnes sa prdolka vykadila ale napriek tomu sa mi zase cely vecer budi 😢 vyzera to, ze je asi hladna - zeby dalsi rastovy sprint? 😕
laaala: tiez by som chcela co to uz vediet o povahe nasej prdolky 😝 zatial je to pre nas jedna velka neznama

dukie
6. bře 2009

Ahojte děvčata. Jdu jen na skok... práce mi bere veškerý můj volný čas... 😝 Chci Vám jen povědět, že když se daří, tak se prostě daří... 😀 ...abych toho neměla málo, evidentně mě fakt bacil bacil a je mi zle... a k tomu se mi přidal zub moudrosti, vždycky si zamane, chvilku roste, pak zas nic... no a teď si zamanul... no a aby toho nebylo málo, tak bych to viděla na kvasinkový zánět... čekám, kdy na mě spadne hajzl, protože na pos...anýcho i ten spadne. 😀 No nic, jdu makat na uzávěrce... všechny zdravím a ... držte se. 😉

lisounek
autor
6. bře 2009

dukie teda nemas toho nejak moc ?? 😀 😀 drz se holka a at se moc neupracujes..a at uz je konec brezna, to tady pak budes totiz urcite vic 😉

uci: ja myslim,ze je to proste obdobi nespani...my ho taky mame a hlad to neni..je to proste krize, tak jen cekam, kdy se to zlepsi...v noci se K porad budila a zaspavala a porad tak dokola..a ani se tolik vyjimecne neotacela!! No tak uvidime co nam to prinese dal a dal... 😝