Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
6. bře 2009

lis: A mám toho ještě víc... se mi chce úplně plakat dneska, fakt. ☹ Manžel šel s bývalým kolegou "na jedno" a já zůstala s Toníčkem doma sama. A aby toho nebylo málo, tak mi tu od půl deváté hodinu řval, ale fakt děsně... a to nejspíš jen proto, že jsem mu vzala prso a nenechala ho u něj usnout... 😝 Pro jistotu jsem mu udělala umělý mlíčko, abych věděla, jestli má hlad nebo jestli si to prso fakt jen vyřvává... mlíčko odmítl a začal řvát ještě víc... no a po tý hodině teď vytuhl.

No a já si zase připadám jako totálne zoufalá matka, která nechápe svý dítko a řeší dilema... dělat všechno, aby byl spokojenej a neplakal... nebo se nenechat vydírat a začít prostě pracovat na tom, že holt děti řvou, tak co... mám nárok taky sama na sebe... 😝 ☹ Protože začínám cítit, že už to dlouho nezvládnu, potřebuju se někde vybít, prostě vypustit... jenomže nemám kdy... 😖 A pak si říkám, jestli to není jen výmluva... a když to řeším s manželem, tak mi řekne, ať mi malýho moje mamka přijede pohlídat, že ji mám zapojit... moje mamka mi jezdí hlídat, když potřebuju pracovat... využívám ji tak jednou za týden (beru to tak, že ačkoli je v důchodě, mají s taťkem právo na svůj klid, takže její ochoty nechci zneužívat...) ... a manželova maminka za náma ještě od porodu ani nepřijela (jen jednou, a to nepočítám, páč ji přivezl manžel...), natož aby mi ho vzala třeba na chvilku povozit... a pak se přeme, protože já jsem naštvaná, že místo aby řek, že Toníčka pohlídá, ať si jdu třeba zacvičit nebo se jen tak v klidu sama projít po městě... tak mi předhazuje moji mamku, zatímco ta jeho má v péči o vnuka oproti té mé teda sakra deficit... a jsem naštvaná ještě víc... ☹

Já nevím, jak z toho ven. Začínám se nezvládat, když takhle hrozně dlouho řve a jsem na něj sama. ☹ Dneska jsem na něj na oplátku taky zařvala... no umíš si představit, jak mu to asi pomohlo se uklidnit... 😝 Bych si nafackovala... jenže to celý trvá už strašně dlouho a je to čímdál horší, mi připadá... 😖

uci
6. bře 2009

no jo lis, ale ked ona sa mi budi s takym strasnym placom 😨 a aj ked ju zoberiem na ruky a cicikam a cicikam tak stale place - ani oci neotvori len place a place a prestane az ked jej dam prso a to sa prisaje a cuca o dusu, tak ti nevim 😕 tiez som citala, ze v tomto obdobi sa zacinaju deticky bat vselicoho, tak mozno sa jej nieco skarede sniva, alebo sa len prebudi v tej tme a zlakne sa, co ja viem 😒
dukie: to mas teda pech 😠 tak bacha na ten hajzel - rozbita hlava je uz to najmenej co este potrebujes 😀

lisounek
autor
7. bře 2009

ahoj holky..dukie je to silenyy ale chapu Te, je to smutny, ale proste nemame vlastne skoro zadny cas pro sebe, zadny relax atd...kdyz nad tim tak premyslim, tak porad jen makam, cely den kolem male, peru, zehlim a varim a porad dokola...nemuzu si dojit nikam, aniz bych nemela problem co s Katou... 😔 jsem objednana ke kadernici, domluvena s manzelem,ze proste bude od 17 hod doma a ja pujdu, az takhle vecer..ale az dnes mi rekl, ze vlastne zapomel a ze nebude doma a prijede az tak kolem te 18 hodiny, takze ja proste budu dalsich 14 dni chodit jak prisera (a ikdyby to nebylo tak strasny, tak slo proste o ten muj cas, coz chapete ze?)...no a proste zajet si jen tak do kina, zajit na vecu jako driv...ale omezeni napr. i v tom, ze moje mamka byla v nemocnici na operaci a ja za ni ani nemohla...to me fakt drasalo strasne moc, ale ikdybych chtela a jela s K tak do nemocnice s ni stejne nesmim...a ted jsme byli napr. na detskem veletrhu v Pze, ne ze by to stalo za to, ale zase tahat kocar, aby mela pohodli, drat se temi davy a vse absolvovat s Katou... 😒 no je to uz jiny a porad bude omezeni, porad musi clovek premyslet....co bude jak bude..a kdyz se postaram o Katu, tak manza chce veceri, takze dite spi a manza se vali nebo sedi u pc a ja litam, misto abych mela klid, tak vesim pradlo, varim na druhy den nebo pro Katu a nestiham si dat ani vanu (davam si ji uz asi 14 dni a pak padam do postele unavou, naces me vzbudi naproste vyspana Katerinka a zacina kolotoc nanovo... 😢 ) manza mi pomaha to jo, ale ...dukie asi vi...proste nenechaji si stejne vzit to sve pohodli...a to stihne i jit sem tam ven, ja jsem si vytloukla alespon jeden blby vecer na aquaerobik...a to ma pohodu, jelikoz chodim az kdyz ditko spi, takze co ma jako za starost...no a ted mi nevyjde ani pitomej kadernik... ☹ ☹ ☹

laaala
8. bře 2009

ahoj holky, to je fakt děs ... to je bohužel úděl nás - matek 😒
dukie, já tě teda obdivuju, protože k tomu kolotoči kolem Tondy stíháš ještě účtovat 😕
holky, musíme to prostě vydržet
mně manžel taky pomáhá ... jede nakoupit, s kočárkem atd... ale já meziím kmitám téměrř dvojnásobnou rychlostí, abych stihla uklidit, vyluxovat. Jenže mě by víc pomohlo, kdybych mohla jet nakupovat já a on by se postaral o Adélu, prostě jí chvíli nechci mít na starosti.
Jo, manže si na dnešní večer domluvil bruslení se sousedem, takže přijde domu ve 21 hod totálně unavenej a padne za vlast 😒 ... prostě si nenechá vzít žádný koníčky, zatímco já jsem přišla o všechny ☹
držte se

lisounek
autor
8. bře 2009

ahoj holky nejak jsme se tu v tom stezovani rozjely...ale jinak jsem stastna matka jako zrovna ted Kata rve protoze nemuze zabrat a manzel jak jinak spi.. 😀 😀 😝 no jinak pohoda no ne?? 🙄

lencourek
8. bře 2009

holky, tak se přidávám do klubu. Jsem naštvaná na manžu (nic nenormálního). Opravdu ti chlapi si stále užívají, mám pocit, že jediný, komu se život změnil jsem já. Nemůžu nikam, žádné koníčky, jsem stále doma. A co on? On jde když chce. A to kdykoliv. Já nemůžu. Už toho mám dost.

lisounek
autor
8. bře 2009

Leni: hmm tak to je taky silenyy jsme zhrzele matky...ten muj se ted vzbudil a chysta se na cele odpo na zahradku...hmm takze jsem si tu hodinu uzivala rev Kati dokud neusnula..bezva!! no a cele odpo sama s ni, takze taky zazitek..jelikoz ted spi, tak co bude odpo...zase mi tu bude plenit zem 🙂....joo oni nam to pry v dospelosti oplati..uz se na to tedy tesim treba az se dozvim,ze jsem krava apod (prominte ale vidim uz vse cerne fakt 🙄 ) 😝

lencourek
8. bře 2009

a víte co mě štve nejvíce? já ho utěšuju, přebaluju, kojím, krmím, no prostě vše a pak příjde tatínek a to je najednou radosti. ale tatínek si s klukem chvilku pohraje a úplně mu to stačí. a jen Lukyn začne prudit nebo ho něco trápí, tak hned musím nastoupit já. to tatínek nee. proč by se staral, že? 😠

dukie
9. bře 2009

Ahojte holky. 🙂 No já bych řekla, že jsme pitomý my. 😀 Kdybychom byly co k čemu, tak s těma našema chlapíkama dáme řeč... a když to nepomůže, tak prostě jednou, když budou doma, se oblíknem a bouchnem dveřma a na další dvě hodiny se couráme třeba po městě, telefon pro jistotu taky necháme doma a hotovo. 😀 Ono by se nic tak strašnýho totiž nestalo. Prcci by to přežili, chlapům by došlo (možná 😀 😀 😀 ), že situace je vážná... a kdyby ne, tak jsme z toho vytřískaly dvě hodiny volna... 😀 😀 😀 Taky dobrý, ne? 😀

honzulka
9. bře 2009

Ahoj holky... 🙂
Tak koukám,že je tady veselo a na mušku se dostali zase manžílci?? 😀 Je to všude stejný.. 😉 U nás se to změnilo,až když s Jeníkem byla nějaká zábava a chodil.. 😉 Takže vydržte,oni se jim začnou víc věnovat a pak najednou zjistíte,že nás zase nepotřebují,protože s těma tatínkama je přeci jen větší sranda než s utahanou maminkou od plotny a domácnosti.. 😉
Přidávám se k dukie.. 😉 Já takhle nechala MM Jeníka na týden,když mu bylo skoro 7 měsíců a já musela na výcvik..Přišla jsem si jak hrozná matka a od manželovi babičky několikrát slyšela,že to nebylo hezký je tu nechat,ale oni to zvládli(až na jeden pád s postele 😨 ) a hlavně si manžel uvědomil,co si já užívala doma a přišlo i ocenění pro mě.. 😉 😉
Jinak my teď máme nějaký fixační období,kdy se nesmím Tomáškovi ztratit z dohledu.. ☹ Dnes jsem ho na pár minut nechala s tchýní a když jsem přišla,tak on tak hrozně plakal,že mi ho až bylo líto.. 😢
A pozor!!Dnes jsme byli s tchýní přepsat domeček..Takže teď ještě aby nám dali ten úvěr.. 😒 Mám z toho docela strach..Všude se mluví o krizi a my si jdeme brát úvěr..Pořád mě nějak utěšuje to,že s náma bude mamka,tak kdyby se něco stalo,tak nám asi trošku pomůže..Ale bojím se stejně..Snad to zvládnem.. 😕

honzulka
9. bře 2009

Tak koukám,že nikdo nikde,tak jdu asi do hajan..Tak papa a pevný nervy s těma našima chlapama.. 😉

lisounek
autor
10. bře 2009

Ahoj koceny, tak dnes jako nikdo? koukam nestihate jako ja...litame po cviceni, plavani..ja dnes mela kadernika...do toho kamosky...ve ctvrtek opet gynda (jak jinak tam jsem jak doma...) a klidu moc neni... 😅 tak pa snad se tu brzy zase sejdeme ve vetsim poctu.. 😉

lisounek
autor
10. bře 2009

Honzul: zvladnete jinou variantu si ani nepripoustej!! Krize jsou a budou porad a vsude.... 😕 😝 dnes manza hlidal 3 hodky sam ja u kadernika..a on vykoupal, udelala kasi, nakrmila a i ulozil, coz je v posledni dobe ritual, ktery musi delat jen a jen maminka..nikoho jineho nebere 🙂))a tatka zvladl na 1* takze dnes ho chvalim..uvidime, jak dlouho mi to vydrzi...my mame ted fofry...manza ma v nedeli 30 a tak zarizuju dortik, kupuju vinecko, zarizuju virivku pro nas 3 a kameru uz jsem mu koupila je paradni...takze snad se to vydari..v sobotu mame jen nasi oslavu a v nedeli s nasima a jeho mamou..(to uz bude s ni trochu horsi, ale vynechat ji jaksi nemuzeme, tak snad prezijeme)...tot resume od nas tak pacek a dobrou nocku 🙂

uci
10. bře 2009

juu lis, tak ta virivka v 3 to je akoze ina romantika 😅 manzo sa ale ma, taku bajecnu zenu, co mu vsetko zariadi a este aj pekne darceky nachysta popri starani sa o bejby, tak to nema hocikto 😉
moj manzo mal tiez prednedavnom narodky ale lošoval uz tyzden predtym, ze kde ma darcek a tak ma nahneval, ze som sa ho rovno spytala: "chces ten darcek hned a nebudes mat prekvapenie?" tak on hrdo povedal, ze ano, tak som mu ho rovno vrazila do ruky - len tak, nezabaleny, bez nejakych ceremonii a bolo po romantike 😀

lisounek
autor
11. bře 2009

holky teda mate fakt bidnou dochazku 😒

ada80
12. bře 2009

ahoj holky koukám,že tady zas nikdo není ☹ hlásím,že se máme docela fajn, akorát Vandulka má asi tu separační úzkost takže se stačí trochu vzdálit a začíná řev.Manžel má tento týden odpolední a jakmile se začne chystat do práce Vandulka to zmerčí a řve i když se strojí tak aby na něj viděla.Dneska se na něj věšela a jednou rukou ho držela za svetr nechtěla ho pustit.Včera tady byli naši a když odcházeli tak zase řev,Doufám,že ta separační úzkost netrvá dlouho,no musíme to vydržet.

lencourek
12. bře 2009

ahoj holky, tak se hlásím. koukám, že vůbec není problém vás dočíst. od pondělí jsem byla u ségry v novém baráčku. no, je to paráááááááda. zrovna se nastěhovali a tak jsem jí vyrazila na pomoc. švára jezdí jen na víkendy a tak jí v tom krabicovém království vesele nechal se dvěma malými dětmi. 😠 No, to nejhorší jsme zvládli a ještě si to užili. Mají to krásné. Tak tiše závidím a těším se na náš. Ale ten je ještě v nedohlednu.

lisounek
autor
12. bře 2009

adi: serapacni uzkost co to je? ctes hodne na netu ne?? 😝 nee samo si delam legraci, jen presne ten vyraz neznam, ale myslim, ze je to tim, kdyz se dite soustredi prilis na sve nejblizsi?? ale to zase prejde..je to obdobi za obdobim zrejme 😕

Leni: hmm taky zavidim jakekoliv soukromi a baracek tuplem ty joo 😒 ten jeji manzel je tedy dobrej borec... 😠 hlavne, ze jste se mely fajn, nekdy fakt staci vymenit na chvili prostredi..uz se prave tesim, az bude teplo budu porad venku a taky budu jezdit autem porad k nasim a at si tu tchyne treba pro me za me tluce spacky... 🙄 🙄

ada80
12. bře 2009

lis:já vím,že si děláš legraci,ale děti prý okolo 8 až 9 měsíce mají období separační úzkosti a pak ještě kolem 2 roku,tak si myslím,že to období zrovna má Vandulka.Kámarádka mi říkala,že její syn to měl taky.Některé děti to mají dřív jiné později tak uvidímeč, to je pořád něco.

honzulka
12. bře 2009

Ahoj holky.. 🙂 Tomík spí a nde suspává jeníka tatínek,tak jdu na skok a tady se asi koupe.. 😒
Adi-rozumím Ti,náš Tomík má taky toto období,ale jen na mě..jakmile se mu jen vzdálím z dohledu,hulajdá na celý barák..Včera jsem pů hodiny vysávala,protože jsem na něj dělala alespoň "bubáka",aby nepřekřičoval i vysavač..Ale určitě to přejde,ani nemrkneš..U jeníka jsem to zažila taky..akorát přetrpět ty řeči babiček a ostatních,že je to mamiínčin mazánek.. 😠
lis-fakt pěkný dárek k narozeninám.. 😵 MM má 30 příští rok a já vůbec nevím,co vymyslet.. ☹ Jednak nebude moc peněz na dary,pokud vyjde ten domek a hlavně má narozky v lednu,takže se nedá ani nic udělat venku,což já miluju..grilování a takové ty zahradní dýchánky.. 😵

lisounek
autor
12. bře 2009

Honzul: ahoj ja taky rada grilco a ja mam narozky v lete, takze si to uzijeme..to uz bude i K vetsi a tak se uvidi.... 😝

uci
12. bře 2009

ahoj holky, my sme dnes mali uplakany den - mala vkuse tlacila hovienka a tie sa jej stale zarazili a ani von ani dnu, chuda male tolko sa natrapila ☹

nahadzujem temu fontanela: ako to mate? uz sa mimcam pomaly zrasta? mala ju ma totizto uz len tak nejak na jeden prst, tak neviem, ci to nie je moc rychlo? 😕

lisounek
autor
12. bře 2009

uci my mame fontanelu merenou na cm..a tentokrat to bylo 2x2 cm...vzdyt to dr. kontroluje no ne?? nam tedy vzdy.. 🤐

uci: kup male ten Probian mimi je od 4+ a fakt dobrej...pomuze ji kakat....K ted kaka paradne (tuk, tuk, tuk) a od te doby co ma kazdy den presnidavku s aktivii...jenze vy jeste jogurty asi nemuzete.... 🙄 😕 kvuli tomu, ze je Karinka kojena...ale nevim chce to poradit s mudrou...me je sama doporucila, ale proto, ze jsme na prikrmech uz 2 mesice...alespon do ni ty presnidavky dostanu...ovoce samotne nic moc teda... 😒

lisounek
autor
12. bře 2009

uci a prst jako na sirku nebo na delku?? si to neumim predstavit jak hodne teda 😅 😨

uci
12. bře 2009

lis: no nam to tiez mudra vzdy prehmata a zatial nic nehovorila (ani ze kolko cm ale ani zas zeby to nemalo byt ok) len mne sa to zda take nejake o dost mensie ako ked sa narodila, sice teda velmi to zas nemackam, tak ktovie co to vlastne citim - je to tak na sirku prsta ... tak som si ten prst zmerala a je to asi 1,5 cm, tak to snad nie je take zle ked vy mate 2 cm? 😕 no asi len zase zbytocne panikarim, ale pre istotu sa mudry spytam nabuduce 😉 len ideme az za nejake 2 tyzdne na druhe ockovanie (snad)

a ten Probian je co - mliecko alebo kasa? alebo nejake kvapky?

lucky.lady
13. bře 2009

Ahojky holky 🙂
Tak jak se pořád máte? My jsme OK.

lisounek
autor
13. bře 2009

no neee lucky to je teda neco 😲

lisounek
autor
13. bře 2009

uci: probian je prasek s pratelskymi bakteriemi 😵 a ta fontanela je dobre ze se uzavira tusim, ze do roka ditete by mela byt uzavrena, tim se nestresuj horsi kdyby se neuzavirala...jinak ty cm mas napsane ve zdravotnim prukaze pod VF 🙂)) (velka fontanela)...

lucky.lady
13. bře 2009

Tak co je nového? Fontanela se má určitě zmenšovat to je OK 😀

lisounek
autor
13. bře 2009

ze? vzdyt to rikam... 😀