Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

bobinna
31. bře 2009

ahojda holky,

lis: dávám od Nestlé rýžovou mléčnou - a přidám do ní třeba jablečnou nebo jahodovou nebo banán s jablkem jak kdy prostě a po té spí nejdéle jiné jí moc neuchvátili...

holky my jsme zas nemocné teda dneska musím zaťukat ťuky, ťuky je to lepší včera měla ráno takový kašel úplně se dávila a byla rudá snad až na zadku ☹ byly jsme u dr a zítra jdem na kontrolu a to bude snad už hezky a my zase zavřené doma normálně už z toho mám depku... v pátek jsem z toho až brečela ... vůbec to nechápu jsme pořád doma max v oboře, mezi lidi a do obchodů jsme s ní ještě nebyli možná jednou a pořád tohle fakt mě asi picne z toho... jestli to nosí Petřík ze školky už fakt netuším... ☹

normálně mě tchýně přivezla odstraňovač skvrn ... stojí 26kč!!! a fakt funguje po mrkvi a ni památky ... bryndáčky jako nové... normálně mě to překvapilo jmenuje se Qalt malý modrý pytlík jestli ho objevíte doporučuji!!! aspoň něco na to funguje 😉

normálně to vám musím napsat... u nás opravují zámek a jeden dělník asi 24let odvezl ráno ženu do porodnice a pak jel do práce, vylezl na střechu zapomněl se přivázát a spadnul odváželi ho vrtulníkem do Hradce Králové ... takže manželka s mimčem leží v Pardubicích a on v Hradci ... to by mě švihlo ... to je strašný... 😢
jinka k té tchýni ... já jí mám moc ráda je super snad jsem si lepší přát nemohla fakt bez srandy ... ale moje matka je na zabití 😎

rybacina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lencourek
31. bře 2009

čus maminy, tak Lukýnek spinká a já mám chvíli vytouženého klidu. Dnes je krásný den, že? Už jsme s ním byla dvakrát venku. Teď po obídku mi v kočáře vůbec neusnul a hrozně se vztekal, když nemohl vidět z kočárku ven. Ale i tak byl děsně protivný. Tak jsem to po 45min vzdala a jela domů, že ho tu uspím. Tak se tu vyprděl, nakojila jsem a pak vytuhnul. Chuděra, asi ho trápily prďáci.
Dnado: díky za tip ohledně příkrmů. Už jsem prostudovala příkrmy až do 8. měsíce. Další měsíce budu studovat, až budeme starší. Fakt mě to uklidnilo, že dostává jen oběd a zbytek jen MM. Docela mě tu holky děsily s tím, jak dávají ovoce a hlavně tu večerní kaši. Tak jsem si nebyla jistá, zda ji mám dávat taky. Jsem to ale tele, co?
dukie: fakt pěkný autíčko, jsi šikula. já bych si na to asi netroufla. V kuchyni mi to moc nejde. Ale říkám si, že třeba časem se to zlepší, ale nevím nevím. To vaření mě ani nebaví, tak jak by mi to mělo jít, že?

dukie
31. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dukie
31. bře 2009

lencourek: Mě taky vaření až tak nebaví, ale zato pečení miluju. 🙂 Na dortu není nic těžkýho, je to jen o odvaze to zkusit. 😉 Já nejraděj peču dorty ve tvaru podkovy, ty se mi líbí nejvíc. 🙂 Kdybys chtěla, pošlu Ti recept i podrobný postup včetně snadných nápravných opatření v případě dílčích neúspěchů (taky se mi ne vždy všechno stopro povede - třeba se dort při vyklopení z formy roztrhne na kusy atp...), protože všechno jde poměrně snadno napravit a nikdo to ani nepozná. 🙂

bobinna
31. bře 2009

lenc: já dávám kaši abysme dýl spinkali v noci pže to vstávání je úděsný

dukie: já bych si ráda ot tebe ty recepty přečetla jestli můžu ráda peču i vařím... můžu ti poslat recepty mejlem mám na pangase(ryba) a na spoustu pomazánek a rychlých a výýýborných ...🙂

lisounek
autor
31. bře 2009

tak mam padla holky me dnes K spala JEN od 12-13 hodin a pak jsme byly u kamosky..tam blbnula s holcickou o mesic starsi...a uplne se vyridila...na ceste dom mi usnula a to to mame jen 5 minut...ale pak uvidela tatu a ozila, ale hned byla koupacka a ted uz spiiii asi od 19 hodin svetlo nesvetlo jupiii 😵

lisounek
autor
31. bře 2009

dukie ty kraááso to jsou fotky Tonicek na skrini 😀 😀

honzulka
31. bře 2009

Ahojky ..jdu na Vás mrknout na chvíli..jdu dočítat.. 😉

honzulka
31. bře 2009

dukie-děkuji za fotečku..vložím do albíka,o co se chci pokusit já..ale nevím,nevím.. ☹
Jinak u nás bylo včera uplakáno..Tomášek usnul docela rychle,ale pak ho asi vzbudil jeník,nebo nevím..prostě s přestávkama plakal,kroutil se,plazil se v postýlce..myslela jsem,že ho tlačí krkánek a nikde nic..až asi po třetím zvednutím a "nadskakováním si malinko odříhnul a spal..No a za chvíli znovu křik jak blázen..tak jsem mu šoupla chladítko a žužlal ho jak blázen..tak jsem mu ho rychle vzala a stčila do posinky dudlíka opláchlýho pod studenou vodou a zase usnul..Tak nevím,zda to je zoubek,či co?Chtěla jsem mu koupit Mundisal gel a oni honeměli,tak mi dala něco jiného a to se smí použít jen 3xza den..Tak nevím..Uvidíme co bude dál.. ☹

honzulka
31. bře 2009

Jee ahoj lis..na tebe už jsem štěstí neměla ani nepamatuji.. 😉

lisounek
autor
31. bře 2009

ahooojj 🙂

honzulka
31. bře 2009

Dukie-tak něco poobného se mi líbí..
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😕

honzulka
31. bře 2009

Hm,tak já zase jdu..Jeník má rychlou půlnoc a MM je tady..Tak pá a zase někdy mrknu.. 😉

lisounek
autor
31. bře 2009

ty jo holky mate velke cile v peceni to ja bych nikdy nezvladla neco takoveho..radeji bych to koupila... 😝

lisounek
autor
31. bře 2009

to jsi tu dlouho nepobyla ☹

dnada
31. bře 2009

ahoj holky !!!

dneska bylo tak úžasně,že sme byli celý den na výletě 🙂

lis - no náhodou sem přišla na tohle téma, sem tam pročítám různé diskuze a tahle se mi docela zalíbila,tak sem zkusila napsat a vypadá to ,že sem se tu ujala 😎 Jinak rodinné vztahy by u mě vydali na story asi tak stokrát delší než sem napsala 😀 😀 😀 Je to ale smutné,že se lidi k sobě chovaj tak ošklivě,ať u Vás nebo u kohokoli jiného v rodině ☹

dukie - moc hezky řečeno 😉 A moc dobře vím,že máš pravdu. Já se zas držím takového příslový,chovej se kostatním tak,jak chceš aby se chovali k Tobě 🙂 A ještě mám moc ráda,že Boží mlýny melou pomalu ale jistě a na každého jednou dojde(a když ne v tomto životě,tak v nějakém tom příštím určo 🙂 ) Jinak to co máš s mami,myslím ty řeči,tomám ,teda měla sem taky.Jenže sem mámě řekla,že já sem s ním 24hodin denně a prostě že je malej jinej než sem byla já s bráchou a díky tomu,že bydlí 130km daleko nemá šanci mi do ničeho krafat 🙂

lencourku - nejsi tele 😀 😎 žádný učený z nebe nespadl a když už byl někdo tak chytrý a sepsal to ,tak proč toho nevyužít a nepoužít ,no ne ???? 😎 😎 😎 a lidi si maj pomáhat a ženský ještě víc 😉 A z vaření si nic nedělej,mě to taky 2x moc nebaví ,ale za to peču ráda,hlavně cukroví 😀 Do dortů sem se ještě nikdy nepustila,ale přemýšlím o tom už dlouho a malýmu k 1.narozeninám určo něco stvořím a doufám,že se i zadaří jinak mě klepne 😀 😵 😀 Jen budu muset najít nějaké recepty,aby to mohl prcek.Máte někdo něco pro inspiraci??? 😎

A koukám že mi to trvalo přes hodinu něco splodit😀 určo ste už napsali zas spoustu příspěvků

lisounek
autor
31. bře 2009

dnada no dnes jsi mela absenci 😅 jj je to skoda ze jak pises umi byt na sebe lidi hnusny, kdyz ja mam ten problem, ze umim opoustet, ale tak tisickrat a po tisic a jedna uz je to moc a proste se zaseknu a konec... 😔 asi je to skoda, ale proste mam takovou povahu, kdo me nezna nepochopi...a tchyne uz mi leze i usima a to ji temer nevidim, jen ji slysim nebo proste o jeji existenci vim.... 🙄 tech 130 km (a mozna i vic) bych fakt brala v pripade te matky co mame tady 😒

dnada
31. bře 2009

lis - doufám že absence je prominuta 😅 😝 😵 Přesně vím co cítíš,já sem ten samej "blbec" viz moje story. A to ani nemluvim o tom,jak se ke mě bejvalej choval,když sme byli spolu a přes to všechno sem mu pomohla a udělala bych to zase. Ale všeho moc škodí a když přeteče ta poslední kapka,přesně jak říkáš, je tam blok už snad navždy. Víš já od rodičů v podstatě utekla už v 16ti,s matkou sem se pod jednou střechou nesnesla a táta mi jen jednou řekl,když se ti tu nelíbí ,tak se zbal a vypadni, no tak sem se zbalila a vypadla. Dodnes to tátu mrzí,nikdy nevěřil tomu,že to udělám že sem tak tvrdohlavá a neústupná. A jak sem psala,dodnes můj vztah s mojí máti je na bodu mrazu.Když k nim přijedu,tak mi neřekne ani ahoj,jediný kdo ji zajímá je malej(aspoň že tak) i když ,to zajímání končí asi pozdravem mezi dveřma a konstatováním že vyrostl a zaleze do kuchyně a já sem s tátou s prckem v obýváku a ona má nejvíc práce když tam přijedeme. A psát ,co mi udělala po porodu to snad radši ani nemá smysl,asi za vše vypoví jedna věc co mi řekla,že malýho nemám ráda a že jsem stejný hajzl jako táta(můj táta,její manžel už 35let) ☹ ☹ ☹ A nejhorší na tom bylo to,že já trpěla poporodní depresí a do toho mi matka nadávala a řvala na mě jak na malýho fakana 😠

a teď veseleji,malej už hodinu chrupká 😀 a já půjdu taky,protože sem úplně KO 😀 Tak všem klidnou dobrou noc i vašim dětičkám 😉

uci
31. bře 2009

ahojda holky, tak ja som tu zase neskoro a vy uz urcite vsetky spite ☹ no a ja by som mala ist radsej zehlit, pozera sa tu na mna hora pradla a tak sa mi do toho neche - bleee - ved to poznate
dukie: ty jooo, to je torta 😨 😅 fakt parada, tak som si dala ciel, ze aj ja raz nieco take vytvorim 😀 ale na ktore narodeniny tak to som si radsej nestanovila 😉
holky aj ja chcem tie recepty na torty aj pomazanky, napiste aj mne, nech trochu popracujem na svojom kucharskom "umeni" 😀

no a ked tu dnes preberame tie matky a svokry, tak aj ja pridam dnesny vyrok mojej mamy, ktory som si vypocula asi 1000x - mam totizto uz zase podla nej slabe mlieko 😖 lebo mala stale place a mlaska pri tom, tak je stopro hladna a moje mlieko jej nestaci, no co uz narobim ze jo? ale inac je mamina suprova a z malej sa strasne vytesuje a aj mi pomoze ako sa len da (povaruje, navari) takze z tohoto pohladu som velmi stastna, ze ju mam 😉 bez nej by som bola uz urcite na psychiatrii 😀
aj svokra je v pohode, obcas sice ma tiez tendencie vediet vsetko najlepsie ale to su len take "dobre mienene rady" ktore beriem s rezervou a nejako to neriesim, takze vychadzame fakt v pohode

dnada
1. dub 2009

Dobré ráno děvčata 🙂

Uci - já tak nemám ráda výraz slabé mléko, vždy když to slyším,mě ber čert 😠

Malej se teď naučil vrtět hlavou ze strany nastranu,prostě dělá nenenenenene celej den i u jídla 😵 čera sme byli na návštěvě u známých a krmila sem ho a on celou dobu takhle mrskal hlavou a známá mi povídá,že nechce,že nemá hlad,ať mu to necpu a nenutim ho jíst 😀 😀 😀 A za boha prostě nevěřila tomu,že to dělá permsnentně,prostě se něco naučil a teď si to zdokonaluje 😀 😀 😀 No co na to říct??? Připadala sem si jako troubík 🙂

Rodinu radši neřešit,alespoň u mě,vždy mě to rozčílí do běla,ještě když si pak vzpomenu na některý supr hlášky ! 😔 😅

dukie
1. dub 2009

Dobré poledne. 🙂

Nestíhám Vás od včerejška dočítat, máme doma veselo... Toníček má asi průjem. 😝 Ráno měl poslední normální stolici a od té doby má cosi vodnatého, neuvěřitelně smradlavého a zdá se mi, že v tom má nějaké narůžovělé až načervenalé cosi, co mi podezřele připomíná krvavý hlen, co míval kdysi... 😒 Akorát teď je to těžký říct, tehdy byl výhradně kojen, teď, když papká mrkvičku, tak se těžko soudí, od čeho ta barva je... 😕 Každopádně už měl od rána 4 stoličky... takže se mu snažím dávat hodně tekutin a zrovna mu vařím rýžovou kaši (domácí, bez mlíka...), dám mu do toho kousek banánu (údajně stavuje) a uvidíme, no...

Jo... a dneska si poprvé sám sedl. 🙂 Snažil se lézt, pak se zastavil, chvíli se rozmýšlel a nakonec se posadil. 🙂

lencourek
1. dub 2009

ahojda holky, zaskočila jsem si dočíst vás, než nakrmím malého a půjdeme ven. ten posun času mi byl čert dlužen. úplně máme vše rozhozené. tedy až na ranní vstávání. to je stále stejné, v 7 h (dle starého času v 6 hodin).

Holky: pište mi všechny recepty, které vás napadnou. Budu vděčná. Rozhodla jsem se, že se teda do toho vaření zkusím víc ponořit. Tak ať mám trochu inspirace a hlavně pomoci.

dnado: opravdu tě obdivuju, koukám, že sis užila svý a jsi takhle v pohodě. klobouk dolů 🙂

a máme novinku - Lukyn už leze do předu, teda, on to ještě nechápe, že je to lepší, než lezení dozadu (v kterém je docela rychlý). Trochu popoleze (tak ty čtyři krůčky po kolínkách) např. za hračkou atd. A když ho chválím, tak se zubí a zase leze za chvíli do zadu. No, je to malý ráček

lisounek
autor
1. dub 2009

dukie: oni jsou ted same strevni chripky...davej ryzovy odvar a kup si v lekarne Kuliska at neni dehydratovany...ale tak urco kojis, tak by to melo byt v poho..ja nestiham od rana jsem na masli z toho ditete sveho 😢 😝 snad alespon doctu...

dnada
1. dub 2009

Hezký večer 🙂 A dnes je fakt hezký,Máří je už od 7mi hod v postýlce a spinká!!! No ještě aby nespinkal,sme dnes byli na 2hé dávce prevenaru a musím říct,že je to malej hrdina 🙂 Neuronil slzičku,trochu se mračil,já mu říkala že ho to zabolí a než stačil zaplakat už byla včelička píchnutá a během půlminutky ani nevěděl o nějakém očkování 😵 Je to zlatíčko moje 😵 😵 😵

teda holky,vy máte šikulky dětičky 🙂 Ten můj lumpík akorát vytírá celej byt bříškem a válí sudy a houpe se na kolínkách snad měsíc a krok žádný 😀 A sedět ho teda vůůůbec nebaví.

len - víš,ono se stím nedá dělat nic jiného než se smířit a žít dál. Kdybych to nedělala,nikdy bych se neodstěhovala od rodičů,neodešla 130km daleko,nekoupila si dům,nedonosila Marouška, neměla bych nic ☹ Protože i těhu bylo hodně neveselé a oba sme měli hooodně moc štěstí a prostě malej se mi rozhodně narodit měl. ! 😎

Tak dneska už jdu také hají . Hezký večer !!!

lencourek
1. dub 2009

holky, taky přeji krásný večer a krásné sny. hlavně ať se ti broučkové vyspinkají taky do růžova a nepotřebují k tomu maminky.
jinak Lukýnek dělá pokroky a leze do předu víc a víc. jsem děsně ráda z každého úspěchu,ale za chvíli budu nadávat, že ho nestíhám uhlídat. ale v tom povídání teda nic moc, to jsou spíš takové zvuky a prskání

lisounek
autor
1. dub 2009

dnada: my mame prvni Prevenar zitra...uff jsem zvedava bude rev... ☹ hele mas toho opravdu hodne za sebou, tak at uz je lip a dela Ti Marecek radost...asi se budu ptat hloupe a promin mi nebo neodpovidej, ale ty jsi na nej sama??

Jinak ja uz jsem z toho naseho akcnaka na nerv..sedi, ale to ji nebavi (kdyby alespon chvili sedela 😀 😝 ), leze jak fredka, davam prekazky rozboura, preleze u toho vresti radosti a kdyz to nejde vztek!! Navic klleka si na kolinka k tem mym prekazkam, takze to uz je temer jak na nohach...no a pak hodi solidni zada, protoze jeste nema tu stabilitu..no nicmene to ji vubec nebrani v tom to delat porad dokola...holky me picne fakt ze joo a nema daleko k tomu se nekde u neceho postavit....jinak se posledni dny solidne vzteka, ac ji jen dam do postylky a dojdu si na zachod tak do me kope, dela mosty a odstrkuje me rukama..no a nejde utisit, dnes jsem mela takove vystupy dva a jsem k.o. ☹ 😢 a navic zacala rvat i v kocarku proste se vyspi za hodku az hodku a pul a pak zacne rev..ja to neznam, vzdy byla v pohode, ale vadi ji ze nevidi ven..ach joo dnes jsem ji musela posadit, abych nejela jak sirena..no sedela zkroucena a plna radosti, ze vidi..byl klid, ale jelikoz jeste stabilne nesedi nemam z toho dobry pocit..no tak se zitra musim zeptat mudry i kvuli te zidlicce na jidlo... 🤐

lisounek
autor
1. dub 2009

dnada: a taky delame nenenenenenene a pritom taky u jidla..je to sranda...u toho se kreni jak kdyz si ze me dela dobrej den 😅

uci
1. dub 2009

fuuu holky, tak som hotova 😝 dnes sme vyrazili po nakupoch a cely den sme pretrajdali po obchodoch - no bolo to o hubu: prebalovanie na tych pultoch v nakupnych centrach - blee, mala nechcela jest nikde kde sa nieco hybalo - cize jedine v aute si trochu cucla, mrkvicku sa nam sice nejako podarilo zbastit tak na pol ceste v kocari ale za obet padla plienka (z bielej sa stala oranzova 😀 ) - dufam, ze oprskany kocik a fusak sa budu dat nejako lahko umyt kedze je to taka ta sustakova latka tak snad to z toho pojde lahsie ako z normalnej latky
ale nakupit sa mi celkom podarilo - hlavne som uz potrebovala nejake tie decke veci ako vacsie cumle, flasky (lis: kupila som nekvapkajucu od lovi, tak uvidim ci bude dobra 😕 ) lahsie oblecko kedze uz sa nam ta jar nezadrzatelne blizi 😉
jo a kupila som aj taku flasku co ma miesto cumla lyzicku (snad to z nej prdolke pojde lepsie kedze z lyzicky papat uz vie) - nemate s nou niekto skusenosti?

bobinna
1. dub 2009

ahojda holky,

my toho napovídáme zajímalo by mě co si myslí ty drobečkové naši...

přidala jsem nejnovější fotečky Lindáska tak mrkněte ...

pa a dobrou nocku