Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
20. kvě 2009

lis: Já myslím, že by to OVU být mohla. Jen teda nechápu, jak se to v tom Tvým těle děje, když MS pak nedorazí. 😕 Ještě Ti akorát můžu říct, že když mám OVU-bolesti, tak mě vždycky jakoby občas "píchne" nebo prostě tak nějak víc zabolí na levé či pravé straně (jakože asi podle toho, ze kterého vaječníku zrovna hodlá to vajíčko dozrát, jinak si to neumím vysvětlit). A taky když si sáhnu na čípek, tak je to fest bolavý i tam (jakože prostě zevnitř). Měla jsem to tak i před těhu - což bylo dost paradoxní - jak máš sexovat, když Tě tam všechno bolí, žejo... 😝 Můžeš zkusit ještě třeba sledovat hlen, když už nemáš tu MS. Během OVU je čirý a táhlý (něco jako bílek z vajíčka) - narozdíl od zbytku cyklu. Je to jen otázka cviku, dá se to naučit rozpoznávat (ukazováčkem a prostředníčkem jej "stáhneš" z povrchu čípku a vyndáš ven a mrkneš na to a hotovo - samozřejmě nejlépe vždy ve stejnou denní dobu, o čistých rukou snad ani mluvit nemusím... 🙂 ).

honzulka
20. kvě 2009

Ahoj dukie... 🙂
Hele,já vůbec nevím,jak to v tom těla chodí,ale já měla cosi podobného při otěhotnění s Tomíkem..jeden měsíc jsem vůbec neměla MS a tím pádem jim pak ani těhu nevycházelo.. 😵 a s tím hlenem je to taky zvláštní,páč já ho snad nikdy před tím taky neměla.. 😕 Až snad zrovna v době,kdy jsme splodili Tomika.. 😲

ada80
20. kvě 2009

Holky s tím mlíkem jste mě potěšily at si mamka říká co chce 😉 Já Vandulku občas ještě kojím a jinak kaši dělám z mlíka od Hami.
Lis:at je ti brzo líp

honzulka
20. kvě 2009

Ada-oni by ty naše maminky a nejen ony dávali nejraději i svíčkovou už od narození.. 😀

ada80
20. kvě 2009

Honzul:to máš teda pravdu,ale mě s tím fakt někdy štve 😠
Jinak ted jsme přišli z venku,byl s náma i tatínek to už se dlouho nestalo.

dukie
20. kvě 2009

honzulka: Ta naše tělíčka si prostě dělají, co se jim zachce. 😀 Co se hlenu týče - máš pravdu, každá to má trošku jinak, někomu to funguje dokonale a může se podle toho řídit... a jiný by se mohl utestovat a nevytuší z toho nic. 😝 Každopádně si myslím, že se vyplatí to zkusit - co když jsem "zrovna já", které to funguje, že jo. 🙂 Každopádně já za to byla před těhu vděčná, protože mi to pomohlo se uklidnit, že vím, jak na tom jsem (krásně mi to korespondovalo s tou bolestí a bazálními teplotami, které jsem cca první 3 měsíce měřila). Sledovala jsem i čípek (délku, tvrdost, otevřenost) a mimo jiné i díky tomu jsem poznala, že jsem těhu, už 2 dny před očekávanou MS. 🙂 V obou případech (první těhu skončilo jako zamlklé...). Tak jsem sama zvědavá, jestli mi to tak bude fungovat i teďka. 🙂

dukie
20. kvě 2009

Jo a chtěla jsem si Vám postěžovat, že se dneska opět potvrdila "fóbie" našeho dítka z čilého ruchu... stavila jsem se s ním na dětském hřišti tady u nás v parku, jsou tam takové pěkné vyřezávané malé dřevěné skluzavky a Toníčka moc baví, když ho posadím nahoru a držím ho za ručičky a on se sveze dolů. 🙂 Tak jsem mu chtěla dneska cestou domů udělat radost... marně... ☹ Jak je tak krásně... a že to bylo později než jindy (jindy tam chodíváme hned po poledni), tak tam bylo plno dětí, co pobíhaly sem a tam a křičely a dováděly... a tak, když jsem Toníčka vzala z kočárku do náruče - chtě vykročit ke skluzavce, se mě Toníček pevně chytil trička a koukal strašně vyděšeně na ty běhající hlučící děti... tak jsem chtěla zkusit aspoň houpačku, co si minule taky báječně užíval a chechtal se u toho... je spíš bokem, mimo dění... ale marně. Byl naprosto pasivní, vyjukanej, vůbec nespolupracoval a nejšťastnější byl, když jsem ho po třech pokusech o malé zhoupnutí vzala do náruče...

Tak mi to bylo líto, že se mu to tentokrát nelíbilo. ☹ Budem tam asi muset chodit raději dopoledne, když tam nikdo nebývá... 😕 A odpoledne se tam stavovat jen na okouknutí, třeba si jen sednout na lavičku a koukat na děti, aby si trošku zvykal... 😕

ada80
21. kvě 2009

Ahoj holky my byly dnes zase v klubu Vandula si hrála a pozorovala děti tak jsem ráda že se jí tam líbí.

bobinna
21. kvě 2009

ahojda holky,

tak to jste mě potěšili s těmi bolestmi břicha( ještě tak vysledovat kdy to je...), mě to bolí taky a asi fakt tak do 15-20 dnů dostanu MS... ale to ještě m usím prozkoumat, já to mám snad jen 3-4 dny ale teda pěkně kdyby šli dát dvě vložky na sebe tak to by bylo ideální 😀

jiank holky hlásíme první zoubeček...!!! 😵 ten nám dal protivná byla v noci nespala a pořád kňourala...

a k tomu mlíčku pro dětičky... my máme Nutrilon HA( tyhle mlíčka jsou nahořklé..) kvůli ekzému a nedávno moje máma hlídala a udělala jí mlíko... kápla si na ruku že zkusí teplotu olízla tu kapičku a zjistila že je hořký tak jí to nedala pže si myslela že je to zkažený... takže Lindulka celou dobu než jsme přijeli domů byla o hladu a pěkně protivná ... 😀 ach ty matky

jo a včera nechtěla moc jíst ... vůbec nevím proč snad z toho tepla ale vypila skoro litr čajíku ale dneska už zase zbouchla dvě lahvičky mlíčka a celou mističku polívky a pořád honí zoubek...

jo a naučila se dělat pápá a čau takže jak někdo přijde k ní tak hned papapa a šermuje ručkama to je úžasný mám jí na fotečce tak pak ji přidám

už haleká tak pádím a užívejte letní počásko ženy pááá 😎

lisounek
autor
21. kvě 2009

ahoj holky diky za nazory k OVU vite ja to neznam.. pred tehu jsem brala antiko a diky ni jsem mela vse v pohode..takze zadne takove bolesti fakt neznam...o tom sledovani hlenu vim, ale nikdy jsem nevypozorovala..asi proste nejak vubec nefunguju...a moje telo no probehne jen ovulka nebo neprobehne asi kazdy mesic od mesice jiny akorat si neumim predstavit, kam to vajicko odejde, kdyz neni narostla ta delozni sliznice...ja proste po tech revizich jsem v haji a dr me uz neresi...navic bych se mela objednat, ale mam z toho akorat trauma, protoze hormony nezabiraji a tak zkousim prirodni cestu nejake kapicky co by to mely upravit 😔 jenze ty bolesti me desi, mam pocit ze exploduju a vysvetluju si to i tim, ze bych treba zrovna mela mit MS a nejde to proste ja fakt nevim..nebo je dalsi varianta, ze to mam uplne od neceho jineho, ale to si pak neumim predstavit od ceho..ted si to pisu do kalendare a uz asi 2 nebo 3x jsem to mela temer na stejny datum, takze z toho usuzuji ze gynda.... 😔 🙄

dukie a jen prosim kdyz je bazalni teplota nejnizsi tak je OVU? mam v tom porad nejak zmatek..ale tusim ze to tak nejak je...ja jsem ted zacala merit, protoze je to jediny ukazatel, jak zjistim, co moje telo vyvadi... 😖. Jinak me mrzi, ze Tonicek je takovy straspytlik...je to skoda...ale asi bude plachy, anebo ho to pomalu prejde a otrka se... 😨Kata je pravy opak kamkoliv prijdeme, hulaka a s kazdym ditkem by se hned kamaradila ma deti hrozne rada nicmene chaos jako takovy moc nemusi to pak spise sleduje z povzdali..a opatrne otukava teren..no vse je ale o zvyku, tak snad se to podda..

no a jdu se podivat na fotku Lindusky..Kata taky dela papa a obcas mava obema nebo jen jednou rukou..ale jeste jako premysli zda ma nebo nema 😀a taky uz vi, kdyz reknu jdeme papat tak zacne mlaskat a dela mnam mnam..je to fakt legrace... 😀

lisounek
autor
21. kvě 2009

tak bobi ji asi nedala hmm skoda ☹

lisounek
autor
21. kvě 2009

mam otazku..cistite uz detem ty vylezle zoubky?? ja se chystam koupila jsem zubni pastu od Weledy a kartacek mam ten cvicebni, jen nevim,jak to mam udelat... inspiraci uvitam...jo a kdyz resite ty zubare, tak premysleli jste, jak vam tam to dite otevre pusu..no ja myslim, ze prave z tohodle duvodu to odlozim.. 😔 😝

lisounek
autor
21. kvě 2009

teda resite chtela jsem napsat resime 😅 tu nikdo tak jdu taky spat, ikdyz se mi moc nechce...ale asi usnu tak paa 😀

ada80
22. kvě 2009

Ahoj holky
lis: Vandulka ještě nemá ani jeden zoubek,ale zubař říkal,že to nevadí,že ta první prohlídka je seznamovací,aby si tam dítě zvyklo tak nevím.

dukie
22. kvě 2009

Ahojte děvčata. 🙂

lis: OVU by měla být v poslední den nízkých teplot, přičemž se to bere tak, že to porovnáváš s posledními třemi dny. Tj. pokud je teplota dnes vyšší než byla v posledních třech dnech, tak byla včera OVU. Teda pokud si to dobře pamatuju. 😀

Tadyhle to mají docela hezky popsáno:

http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

A vpravo najdeš další "díly" výkladu, tj. hlen, děložní čípek atp. Tak snad Ti to nějak pomůže.

bobinna
22. kvě 2009

ahojda holky,

od rána mě bolí palice, mám depku a do toho se mi chce řvát... ☹ to bude úžasný víkend fakt...

honzul neboj nejsi v tom sama já taky dvě děti nestíhám hlavně když jsou obě nemocné jak říkáš ... to řve Peťka ať si s ním jdu lehnout do toho začně ječet Lindulka a já jsem zralá na mašli 😖 , potřebovala bych se naklonovat... a taky řeším jak si s nima oběma hrát najednou aby neměl Petřík pocit že ho odstrkuju... chjóó měli jsme si je pořídit s menším věkovým rozdílem... a to jde peťa od září do školy jak budu stíhat učení s ním to je ve hvězdách

lenc: tak kdy vyrazíme??? máš ICQ že bych ti poslala svoje a domluvíme to konečně už se těšíme na prochajdu samotnou mě to moc neba... 😉

laaala
22. kvě 2009

Ahoj holky,
teda já mám dneska taky depku, ale pořádnou. Nevím, co se děje, všechno mi leze na nervy, když kouknu do zrcadla, tak se mi chce brečet atd. Manžel už začal něco málo připravovat na stavbu RD, takže je furt v pr .... a mně se nějak přestalo chtít to realizovat. ( no, tohle mu říct, tak mě zabije 😒 ). Prostě mě nic nebaví. No, snad to přejde.
lis, dneska zrovna mluvili v Sama doma o péči o zoubky .... MUDr. tam říkala, že jakmile zouby vykouknou, čistit alespoň gázou, takovejma těma gumovejma kartáčkama, ale mě Adéla do pusy moc pouštět nechce 😝 , tak taky nevím, jak to budem dělat, ovšem jestli nám něco vyroste 😅
no, jdu vařit, manžel se za chvíli přijde naobědvat a počítám, že si půjde lehnout, protože byl v noci v práci a teĎ maká na stavbě ... tak mě to mooooc baví .... celý dny s Adlou sama ... fuj , holky , já jsem tak otrávená, že jsem hnusná sama sobě, tak já jdu ( dle mažela )¨zase dělat hovno 😀 😀
holky, zatím pa

laaala
22. kvě 2009

holky, já vás tak obdivuju, že zvládáate dvě dětičky, mě by za chvíli mrsklo 😕
Navíc ( teď to teda není vůbec aktuální a popravdě řečeno nevím, jestli ještě někdy bude ) já mám z druhýho mimi strašnou hrůzu .... teda spíš z těhotenství a porodu ... takže myslím, že zůstaneme jen u Adéličky
teď se tady na mě směje sluníčko moje milovaný.... no tak já mažu

lisounek
autor
22. kvě 2009

ahojky taky delam porad HOVNO 😎 😀 laala me to tak pobavilo...no u nas byla burina s kroupama a ted uz je jen zatazeno...ale jako den jak vysity...jinak ryma a ryma pokracuje..tahne se to z ni jak nevim co..ach jo 😔 za tyden mame mit druhy Prevenar je to jen tak tak a uz konci ta ochranna lhuta...tak snad uz bude zdrava...jo jinak Prevenar je ted u nas v akci za 1550kc coz je super!! Jen aby nam ho dali konecne 😒

bobinna
22. kvě 2009

ahojky
tak jsem přidala fotečku Lindule jo a kojení se zubama pekelně bolí 😠

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jo a co vaříte zítra? já už nemám nápady tak splácnu těstovinkový salátek

čaáááu ženy

honzulka
22. kvě 2009

Ahoj holky..jdu na Vás ještě mrknout,než se na týden odmlčím..Jedeme zítra na týden k mojí mamce a moc se mi nechce..Na mamku se těším,ale jednak nehlásí zrovna pěkný počasí a hlavně ta viroza mrcha skočila i na mě.. 😠 Takže je mi docela bídně a nejraději bych nevylezla s postele.. 😠 Jeníkovi jsem musela dát včera 1/2 Dithiadenu,aby se vůbec vyspal,tak spal až do 8:30 a po obědě oba miláčci taky usnuli,tak mi to docela bodlo.. 😉 Taky jsem byla dnes s klukama u Mudry a nechala jsem si zvážit Tomíka,zda vůbec přibírá,když toho nějak moc nejí a představte si,že mi ta naše ..Tvrdila,že měl v 8 měsících necelých 8 kg a když jsem se ji pokoušela opravit,že měl necelých 9kg,tak na mě zase koukala jak na blbce.. 😠 Já se nehádala,páč jsem si nebyla úplně jistá,ale doma jsem koukla do očkováku a jasný,že jsem měla pravdu.. 😠 Takže přibral cca 0,5kg za měsíc.. 😉 No a taky mě MM zaúkoloval abych zjistila očkování,který bychom ohli dát jeníkovi,tak na Prevenar prý už je velký a klíšťata mi zase řekly,že je malý,že se máme dát raději očkovat my,že do 4 let se s tím děti lépe poperou než dospělí.. 😕 Tak nevím..máte s tím někdo zkušenosti?Budu ráda za každý názor.. 😉
tak a jdu Vás dočíst.. 😉

honzulka
22. kvě 2009

Holky-k tý ovulce.. 😵 Já to nemůžu počítat podle ničeho,páč teplotu bych si měřit nemohla,když tak třikrát za noc nejmíň vstávám z postel,MS mám nepravidelnou(i když po Tomíkovi se to nějak upravilo a zatím je to docela pravidelný..),No a ten hlen..kdo ví.. 🙂
bobino-děkuji za útěchu... 😉 Přesně Ti rozumím.. 😵 A alepsoň vidím,že ta naše bába zase neměla pravdu,kdž furt prudí,že jsme si Tomiak měli pořídit až dýl.. ☹ To si totiž nevybereš.. 😉 Naši kluci jsou kousek od sebe a taky bych se někdy potřebovala rozpůlit a někdy i víc rozdělit.. 😠 Vyhrají si spolu max.chvíli v tý postýlce a jeník se snaží Toma napodobovat,takže kolikrát nevím co.. 😒 A Linduška je šikulka..To ten náš lenoch dělá sice papa,ale ne s tím významem a dělá nene a to někdy docela sedí,když už nechce jíst.. 🙂

honzulka
22. kvě 2009

dukie-my na hřiště chodím dopoledne ani ne kvůli tomu,že by nám děti vadili,ale mě vadí,kdyžtam lítají ty puberťáci po těch prolízačkách a já se strachem lítám za Jneíkem a čekám,kdy ho kdo schodí.. 😠 Uvidíš,že se malej rozkouká a nebo holt nebude zrovna vůdce party.. 😉 Já byla taky zaprdlík,co se na něj nesměl nikdo podívat do kočárku a trošku jsem se z toho dostala a ani mi tolik nevadilo,že jsem nedokázala být středem pozornosti.. 😉

honzulka
22. kvě 2009

Holky..já píšu jak prase... ☹ Tak jdu raději spát..tak dobrou noc,hezký víkend a za týden se zase skočím mrknout co je tu nového.. 😉

bobinna
22. kvě 2009

ahoj Honzul

jestli se chystáte s Jeníčkem do školky tak možná žlouteku typu A tuším... nejsem si jistá .... mě jí poradila naše dr před školkou tak jsme jí dali...

tý jo 9kg! my nemáme ještě ani 7,5kg ach jóó ale zase se nenadřu při chování

pa a dobrou nocku

honzulka
23. kvě 2009

Ahoj holky..kluci jeli nakoupit,Tomík usnul,já mám zabalíno,tak jdu ještě na Vás mrknout... 😉

bobi-do školky jde od září(přes menší protekci mi ho vzali.. ☹ ),dala jsem ho už loniočkovat proti Meningokokovi a toho mi doporučila i teď,i když nevím,zda to má nějaký význam,když tady řádí jiný tip než je očkovaný.. 😕 A žloutenku už má první dávku taky.. 😉 Ale právě pořád nevím s těma klíšťatama.. ☹ Já nejsem zrovna ten tip narvat do nich očkování jaký existuje,ale tchánova přítelkyně ten tip je a myslím,že odtud vítr vane..přes tchána,ten talčí na MM a ten je z toho na nerv a odnáším to já.. 😠 😠
Jinak váhu bych klidně měnila.. 😀 Tomík už měl dost při narození a hlavně si myslím,že je to tím UM. 😉 To ty děti přibírají vesele.. 😉 Já jen chtěla mít jistotu,protože mi už skoro týden nic nevečeří,obědu sní polovinu a ani mlíko všechno nevypije..Ale nevypadá ani náhodou na to,že by hubnul.. 😀 Tak buď ráda,že malá tolik nemá.. 😉 Zlatí drobečci,holčičky.. 🙂

No a musím Vám taky přidat jedno do soudku,jak mě ten můj chlap včera naštval.. 😠 Poslední dobou koupeme kluky dohromady a co si budem povídat,převážně koupu Tomíika já a když náhodou manžel,tak já si ho musím ale nakrmit.. 😖 No a včera jsem ho poprosila,aby je umyl(nebylo mi zrovna nejlíp a na něj začalo neco lézt) a on mi řekne "zrovna dneska,když je mi nejhůř?".No trefila bych ho,chudinku.. 😠 Mně je blbě už tři dny a nikdo za mě rodinu neobstará a on nemůže umýt děti.. 😠 Nakonec ho umyl a já si ho nakrmila,ale.. 😠 No a už od minulého týdne jsem portřebovala jet nakoupit do Globus(měli tam v akci mouku,atd. a tý já zpotřebuju docela dost a vůbec,tyhle věci ve velkým jezdíme nakupovat ve slevě,ale měli tam taky přesnídávky..).Nebyl schopnej se dokopat a nakonec že tedy večer.. 😒 Jenomže mu bylo tak špatně,že nemůže večer,a že by zajel dnes ráno.. 😒 Tak mě naštval znovu,protože už jsme mohli být skoro u mamky a jeník běhat venku a místo toho tu čekám na ně,až se vrátí z nákupu.. 😠 A ještě si sebou musel vzít Jeníka..mně se to moc nelíbí,když mu není dobře brát ho do marketu.. ☹ Tak..jsem si ulevila.. 😎
A teď jdu dobalit poslední kousky a snad do oběda budem u našich..tak se tu mějte a užite si týden.. 😉 😉 A hlavně víkend.. 😵 My třeba přijedem se zoubkem..nebo doufám,že alespoň už zdraví,páč začal kašlat už i Tomik.. ☹

lisounek
autor
23. kvě 2009

Tak Honzul odjela...mej se tam krasne a at uz jsou klucici zdravi....

Bobi kliiiid Kata ma 7,1 kg...je to lehouckej broucek a ja jsem rada...akorat ted se mi budi v noci na mliko, nevim cim to a ma fakt jako hlad..no a to ma vecer fakt temer lejtu kase...no nechapu...asi to vylita nebo nevim.. 😕 premyslim, ze ji po svacine budu pridavat jeste jednu mensi davku mlicka..to je pak v pohode a vydrzi az do te kase a kdyz ma jen svacu kolem te 15 hodiny, tak je nevrla, vztekla hladova a myti si uz neuziva... 😕 musim to nejak vymyslet...

dukie
23. kvě 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Nám se ten průběh dne zrovna teď nějak změnil... ale když papáme v poledne, tak mu dávám kolem třetí svačinku a pak ještě v pět druhou (malou, třeba jen pár lžiček nějaké ovocné výživy nebo pár kukuřičných nebo pohankových křupek) a večeři (kaši) dostane mezi sedmou a půl osmou. A takhle nám to docela dobře funguje, další baštu dostává až v pět ráno. Nicméně tím rozhodně nechci říct, že by se v noci nebudil... 😝 Ale vím, že to není hlady - stále nás trápí převážně prdíky... probudí se, popláče si, já ho pochovám, on si prcne... a spí zase dál. Chvilku. 😖

No a ideální mi to připadne v posledních dnech... kdy se mu režim dne tak nějak přeházel, že v pět má mlíčko (velkou porci - cca 220 ml), v osm další mlíčko (menší porci cca 180 ml), v jedenáct dostane třeba banán s jogurtem a se dvěma dětskýma sušenkama nebo jablíčko nastrouhaný s mrkví... a obídek má ve dvě a druhou svačinku (dětskou ovocnou výživu) v pět a po té sedmé tu kaši. To mi přišlo naprosto ideální, celej den je pak spokojenej (stran jídla 😀 ). Navíc po té svačince v 11 je obvykle zralej na spaní a s plným bříškem vydrží někdy i dvě hodiny, což mi dělá velikou radost 🙂 , protože doteď spával maximálně 40 minut... Každopádně když má ten režim, kdy obědváme v poledne, tak vydrží spát jen chvilku, protože se prostě probudí hladem. Oběd načasovanej na druhou je pro nás fakt výbornej. 🙂 Vůbec by mi nevadilo, kdyby mu to takhle vydrželo. Navíc by vlastně prospal ta největší horka, kdy se stejně nebude dát nikam vyrazit... Tak jsem zvědavá, jak dlouho mu tenhle režim vydrží. 😀

lisounek
autor
24. kvě 2009

holky a co se tyce chlapu ten muj chrape...sere me to a jak!! Jsem se nevyspala poradne nevim jak dlouho...Kata od 7 hodin hulaka v postylce a dava najevo ze tam jako jee...no a hlavne ze se tesil na vikend jak bude s nami..vcera jsme byli asi 2 hodky venku a uplne vyrizenej, ze cely podvecer lezel na kanapi a mel zavreny oci a ja si cely podvecer hrala s Katou, pak jsem koupala atd..a on je pak hrozne cilej a nechce se mu spat a divi se proc jako chci jit brzy spat..jsem na**na...a obed nejdu varit..chci delat rizky, ale at to pekne chlapecek osmazi... a nebudu se tady ve volnu s tim delat kdyz on si chrape...me to tak nebavi.. ☹ 😠

lisounek
autor
24. kvě 2009

dukie: mame to ted podobne..taky mi Kata usne kolem 11 hodiny a spi treba az do 13:15 hodin a pak obedva teprve...me to taky vyhovuje...mam dopo relativne klidek a odpo chodime ven a to je cila a vesela...mezi jidly taky obcas nadhodim krupku nebo banan (svete div se zacala jist banan i piskoty - videla totiz sveho starsiho kamarada od me kamosky a najednou to slo 😅 ) a pak vydrzi taky az ke kasi....tak uvidime, jak dlouho to potrva... 😝