Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
2. črc 2009

Ahoj holky 🙂
lis:Vandulka má taky někdy hysteráky,hlavně,když se má přebalovat tak mi leze pryč s holým zadkem a pak se kroutí a vyvádí a nechce si nechat dát tu plínu 😝 jinak je to jako u vás po koupání taky nechce držet a tahání žaluzií a bouchání dveřma a otvírání skříňek a bouchání s dvířkma od skříňek přesně jak píšeš vezmu ji odtamtud,ale ona tam je za chvíli znovu ,prostě masakr 😝
Jinak dnes jsem tady měla kamarádku tady z koníka má 2 děti 4měsíční holčičku Kristýnku a kluka Tomáška který půjde po prázdninách do školy a bylo to fajn.Byli jsme na zmrzlině v místní kavárně mají tam i zahrádku tak jsme poseděli a pak šli ještě na hřiště a Tomášek se tam vydováděl.

lisounek
autor
2. črc 2009

holky u nas se zatahlo spadlo par kapek a nic dusno porad a manza seklej na dalnici pry prutrz mracen a stoji to tam, tak asi se to tam nejak posekalo ach joo a Kata vyjimecne uz spi..dnes tu mela svou milovanou kamosku a uplne se vyridily...ale ona mi pred spanim ani nechtela jist...tak nevim asi je zazdena, celej den zadne kaku, dala jsem ji totiz boruvky vcera tak jsem ji asi zazdila daly jsme holkam na balkon bazenek a to bylo rodeo, Kaci poprve v bazenku a fakt jako parada 😵

jsem rada ze takove rodeo neni teda jen u nas..adi me tohle Kata taky dela, honim ji s plinou a tak...no ono by jim toho hodne uteklo asi za tu minutu dve. 😀

lisounek
autor
2. črc 2009

uci: zoubky jako fofry 😲 K ma 6 a rostou dalsi dva..spodni dvojky...adi jak je na tom Vandulka?? 😕 jo uci jinak Kata taky teda vyvadi vcelku od mala jen asi kolem toho 4-6 mesice bylo po koupu pohoda..drzela zuzlala neco v ruce a ted ji nic nezabavi..zkousim vse mozny ale vzdy chce to co uz ji nedam...driv jsem davala rybilku ale ted uz ji umi otevrit tak jako padla...jenze tu zrovna chce..jenze ji neminim lovit tu mast hnusnou z pusy.... 😀 jo a ted ma obcas takove stavy, ze se nenadychne a modra, presne jak jsi psala uci a ja mam z toho mrakoty tedy 😔

uci
2. črc 2009

jooo lis, tak to potom vitaj v klube! 😀 ja som uz asi na to rezignovala, ved co narobis s hysteriou? najlepsie si proste nevsimat (samo ze tak po ocku nenapadne kontrolovat, ci je vsetko ok 😉 )
ja som tiez kajku zo zaciatku zabavila kelimkom s prebalovacim kremom, potom ked ho uz tiez vedela otvorit, som jej ho davala prazdny, len tak na kusanie, no ale ani to ju uz nezabavi, takze najnovsie jej do neho napcham zo 10 takych malych hraciek co sa davaju na prsty (neviem ci to poznate - maju to v ikea, taka sada 10 morskych zvieratiek: rybky, morsky konik, zralok, chobotnica a tak), takze to ju momentalne celkom bavi a aj to chvilu trva kym si to odtial povyhadzuje, potom ich tam jednou volnou rukou rycho napcham spat a mam zas tak minutku 😀
ale je to dost huste stale vymyslat nejake nove hovadiny len aby sme tie nase deti na chvilu zabavili a mohli ich prebalit 😠 akoze mne uz docela dochadza veskera fantazia 😕

ada80
3. črc 2009

Ahoj holky 🙂
lis:Vandulka má jen 2 zoubky.

uci
3. črc 2009

jeeej adi, tak to si este uzivas ten nadherny skoro bezzuby usmev 😅 na mna sa uz dost dlhu dobu sklebi riadna pirana 😀

ada80
4. črc 2009

Dobré ráno holky 🙂 včera odpoledne byla bouřka a hroznej slejvák,ale pak se dalo konečně zase dýchat tak uvidíme jak bude dnes.Dala jsem prát povlečení tak doufám,že mi to nezmokne.Jinak u nás super noc Vandulka krásně spinkala a vstávala v 7.30.Co budete dělat o prodlouženém víkendu?

uci
4. črc 2009

vy mate v CR predlzeny vikend? 😨 aj ja chceeeem 😝

lisounek
autor
4. črc 2009

jj mame volne i pondeli, ale me je to jedno mam vsechny dny stejny 😎 u nas byla mega bourka dnes..ted posledni dva dny to jen na bourku vzdy vypadalo a pak nic, tak dnes byla teda vyzivna za posledni tri dny..ale predtim jsme byli na zahradce a Kata mela bazenek, strasne se ji v nem libilo je to krasny videt to dite stastny..byla fakt sladka..

Adi taky spala 12 hodin v kuse celou noc, obcas se vydari 😉

uci
4. črc 2009

no jo lis - vsetky dni su rovnake - ale ked je sviatok alebo vikend tak predsa len mam manzu doma, cize to nie je az taky zahul 😉
aj my sme dnes vyskusali bazenik a tiez bola mala uplne unesena 😅 len obcas pofukovalo a ja som bola nervozna ci mi tam neprechladne - i ked teda horuco bolo dost, ale predsa len 😕 no vobec to neviem odhadnut, ani v noci - dat taky tenky spaci vak alebo ju nechat len tak v dupackach spinkat? ako to mate vy holky? a spite pri otvorenom okne?

dukie
6. črc 2009

Ahojte holky. 🙂

Na to spaní jsem se chtěla zeptat taky. Protože my máme teďka v bytě 27 stupňů... a Toníček se v tenkém bavlněném overalku strašlivě potil, tak jsem mu jednu noc dala něco jako overalek, ale s krátkým rukávkem a krátkými nohavičkami. A druhý den jsem totálně vyměkla a nasadila jen bodýčko a ponožečky (to bylo dnes v noci) a dost mě překvapilo, když jsem ho v noci kontrolovala, že měl normálně hezky teplý tělíčko i ručičky a tak vůbec. Prostě mu evidentně zima nebyla. Je přikrytý do pasu (tedy jen nožky a zadeček) tenkou dekou (takovu tou dětskou). Jestli spíme u otevřenýho okna, to se těžko říká, máme otevřeno celou noc do dvora na balkon, což je až za kuchyní, pak přijde předsíň a pak teprve Toníčkův pokojík, takže k těm dveřím je to kličkama cca 15 metrů. Takže přímo u otevřenýho okna ne, ale větráme byt celou noc a všude máme otevřený dveře.

ada80
7. črc 2009

Ahoj holky 🙂 jak jste se měli o víkendu?My docela fajn v sobotu tady byla kamarádka s 10ti měsíčním klučinou tak jsme jezdily po venku a byly jsme na zmrzlině.K to mu spaní,Vandulka spí v v tričku a od pyžamka a má jen plínku.Přikrytá být nechce,ale nožičky má teplý a je spokojená.

lisounek
autor
7. črc 2009

ahojky venku je vedroo dusnooo ja byla o vikendu u nasich a Kata se zase cachtala...uci taky mam vzdy strach, zda neni zima, ale ji se to libi a taky si rikam, at si zvyka pekne no ne?? az ma ruce jako led tak jde ven a pekne do rucniku ohrat... 🙂 ted ji mam cele dny na lehko...bud ma jen tilecko jako dole na zapinani nebo saticky nebo proste jen kratasky...ci takove ty kratke overalky...a i tak je porad zpocena nejhorsi jsou ty vlasky...jak ma proste ty dlouhe licousky, tak to neni nic moc tedy... 😝

v noci ji mam normalne v overalku, nespi zasadne prikryta a spi vsude mozne..mame otevrenou vetracku a hole nozky se mi ji nechce nechat a to ani hole ruce..nevim zpocena nebyva, tak si rikam, ze je to snad akorat... 😒 ale mozna je to jak pise dukie, asi bych taky mela risknout ty kratke rukavky nebo hole nozky..jenze ja mam strach ze z vetracky na ni tahne.. 😔

ada80
7. črc 2009

holky prosím vás chci se zeptat jakou máte jídelní židličku?

lisounek
autor
7. črc 2009

adi: mame Fabulu a u nasich drevenou, jak je pak zidle a stolek zvlast... 😉

uci
7. črc 2009

tak pozeram holky, ze ta nasa kajka je najviac naobliekana - bodinko bez rukavov, dlhy overal a este tenky fusak 😕 ale ten fusak som uz zrusila ked bolo v noci v izbe vyse 26 stupnov a bolo to ok, az teraz - poslednu noc bola teplota okolo 25 a mala bola len v tom overali, nicim nezakryta a rano bola dost studena, tak neviem 😨 ale ona vseobecne taka nejaka zimomravejsia, asi je to individualne
ada: my mame tuto
http://www.vsetkopredeti.eu/shop/vsetko-do-izbi...

honzulka
8. črc 2009

Ahoj holky..jdu na vás po dlouhé době kouknout a normálně jsem se lekla,že Vás už nenajdu.. 🙄
Teda..venku každou chvíli prší a tady nikdo??To Vás asi andílci zaměstnávají už stejně jao mě ti moji dva.. 😀
Tak jdu zkusit dočíst a pak něco napíšu.. 😉

honzulka
8. črc 2009

Tak rovnou se vrátím zpět k tomu kočárku...lis-chicco jsou pravda dražší a proto jsem psala dukie,že si má nejdříve ujasnit k čemu ho využije.. 😉 A ten co se líbí mě má právě tu vychytávku,že si můžeš zvolit držení buď klasický nebo si udělat ty "rohy"či jak se to jmenuje.. 😉

honzulka
8. črc 2009

A myslím si,že stejný je to s autosedačkou.. 🤐 My máme pro Jeníka už třetí(tedy měl vajíčko,pak 9-13 a teď má tu poslední,co se z ní dá udělat pak i podsedák).Tehdy ty 9-36 moc nedoporučovali,že nejsou moc pohodlný pro ty prcky..Zkusím dát fotku těch našich(pokud najdu)..Ale hlavně jde o bezpečnost,což si pravda nedokážu moc představit Tomíka v sedačce teď a za dva roky..Ale je to věc názoru..Sice na dovolenou nepojedeme,ale stát se na silnici může cokoliv a já jsem klidnější s těma,co máme.. 😉

honzulka
8. črc 2009

Tak koukám,že tu vedu monolog... ☹ Ach jo... 😢 Kde jste??? ☹

honzulka
8. črc 2009

Tak už jen,že koukám,že snad jediný bezzubci jsme tu my.. 😢 Tomik je už snad tři dny mrzutý,nic ho nebaví,dnes v noci dost kňoural a budil se,ale nikde nic.. ☹ Ale za to se včera pustil a udělal svoje první 2 krůčky a hrooozně se tomu smál.. 😅
No a já tedy zase jdu,když tu nejste.. 😢

lisounek
autor
8. črc 2009

Honzul gratulace ke kruckum to je bezva (ikdyz asi jak kdy co? 😅 )...

dukie
8. črc 2009

Ahojte holky. 🙂

honzul: My taky nemáme ještě ani 1 zub. 😀 Ale zatím Toníček sám nechodí. Jen za ručičky, to mu to jde krásně (dneska ušel asi 30 metrů v kuse - u našich na zahradě po cestičce, uprostřed měl krátký odpočinek "nastojáka", když se zastavil, aby si okoukl slepice - podivné to tvory 😀 ).

Jinak si myslím, že ta docházka je tu tak mizerná proto, že se s těma našima prckama už daleko líp žije a člověk s nima může lecco podniknout, tak jsme prostě pořád někde venku na cestách a nesedíme u počítačku. A když už jsme doma, tak jsme rády, že jsme rády... a odpočíváme nebo se věnujem manželům atp. Teda alespoň já to tak mám. Dokud malej řval a řval, tak jsem s ním nikam moc mezi lidi nechodila. Teď cestujem tu k našim, tu za druhou babičkou, tu za jednou kolegyní do práce, pak za druhou... pak s paní, co má stejně starou holčičku, na poplk do parku, jindy na nákup toho či onoho, na úřad atp. No a když je tak krásně, tak člověk domů zrovna nespěchá... 😎

dnada
9. črc 2009

Ahoj holky,tak si toholt zopáknu a zkrátím,nějak mi to zmizelo

Zubů má špunt 6,spí cca 8hodin v noci a hodinu a půl přes den,capká si kolem a mezi nábytkem sám,za ruce nevodím,bych nic neudělala a jelikož sem sama a nikdo za mě nic neudělá,tak to jinak nejde. Jinak zítra mu je rok a já totál bez peněz,sem ráda že mám na jídlo pro něj.Ani nemám na botičky,na dárek natož ještě na nějaké výlety,takže sme doma už několik týdnů a makám na zahradě a dřevo na zimu atd.No a snažím se vydělat i nějakou tu korunu,háčkuju jak o život.

No tak se mějte báječně,což se už vlastně máte a já zase třeba za měsíc nakouknu

honzulka
9. črc 2009

Ahoj holky..Tomik spí,Jeníka si vzal děda a já jdu na Vás zase kouknout.. 😉
A koukám,že zavítala i dnada.. 🙂 Holka,jsi fakt statečná holka a je mi líto,že máš takovou smůlu na ty chlapy a teď jsi zase na vše sama... 😢 Ale věř,že pro Marečka jsi ten nejkrásnější dárek ty a láska,kterou mu dáváš.. 😉 😔
Dost často myslím na to,jakýma blbostma se zabývám a že jsou určitě lidi,kterým je hůř... ☹

Já včera pro změnu bulela kvůli naší babce.. 😠Nejen,že už mě nepřímo obvinila z toho,že vlastně týrám ty naše kluky,že s nima určitě nechodím ven..( 😠),Tak včera jsem se opět dozvěděla,že je Jeník hrozně bledý a že je určitě nemocný.. 😠 😠Prostě jí nevysvětlím,že prostě tmavý nebude!!!!Už jsem šla k doktorce,ať mi ho vyšetří a vystaví mi pro ní potvrzení,že mu nic není.. 😠Fakt na to už nemám sílu..Ať dělám co dělám,pořád děláme vše špatně..Manžel se s ní už pohádal a na rozvodu jeho rodičů má tuty hlavní vinu ona.. 😠No ale je to prkotina proti tomu,s čím se potýkáš ty dnada.. 😒(Já tam jen prostě už nikdy nepojedu.. 😖)

honzulka
9. črc 2009

Jinak děkujeme za gratulace.. 😅 Včera to nebyla náhoda,dneska si ťapkal u sousedky za odrážedlem a i si přešel od zdi ke zdi(asi tak metr) 🙂 Ještě že máme chodítko.. 😉 Ale asi tedy bez zubů,ale utečeme roku(pokud někde nenabourá jako Jeník a nezasekne se.. 😒 )
Vložila jsem včera zase nějaké foto a nedala odkaz,tak udělám dnes a musím se rozloučit a jít pracovat.. 😉 V sobotu odjíždíme zase k našim,tak se těším.. 🙂

honzulka
9. črc 2009

Tady jsou ti loupežníci naši.. 🙂 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lisounek
autor
9. črc 2009

ahojky jdu vas docist...koukam dnad prisla to jsem rada, ale mrzi me, co pise...ach joo 😢 holka snad to vse zvladnes .... 🤐 neumim si to predstavit, protoze to se ani predstavit neda, kdyz to clovek nezazije!!! 😢 Je fakt, ze Marosek ani nevi, ze ma narozeniny a tak mu darecky chybet nebudou a jak pise dukie, ma milujici mamu, ktera mu dava vse potrebne...a urco treba neco pestujes na zahradce? Ikdyz na to asi nemas cas vid? 😖

Honzul to je parada.. 😵 ja bych chtela Kate k narozeninam dat choditko ale spis jako odrazedlo, myslis ze to teda ma cenu? Me nasi porad odrazuji, ze je to uz k nicemu atd..ale ona rada pred sebou tlaci veci a tak..a myslim,ze by se ji to libilo...

lisounek
autor
9. črc 2009

Honzul fotky pekny..to kramareni v kabelce znam 😀

honzulka
9. črc 2009

Jenom skáču..Lis-dělají taková ta odstrkávadla,která jsou jako chodítka a následné odrážedla..A určitě se to vyplatí..Mymáme klasické chodítko a jsem za něj ráda,páč bych nic neudělala a kluky jen chytala..byl v něm Jeník a teď i Tom.. 😉