Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
20. črc 2009

my 1500,- ale az pri predani...coz pry jde co jsem takhle zjistovala...tak at se vam to vydari 🙂

uci
20. črc 2009

ahojda holky, jeeej, vy budete mat fotecky 😅 to som moc zvedava - hodte sem potom nejake na ukazku, ci sa to oplati... tiez som nad tym uvazovala ale zatial sme sa k tomu nedostali a hlavne tu u nas som ani ziadneho takeho detskeho fotografa zatial nenasla, urco by sa nejaky nasiel keby som za tym vyslovene patrala, ale este som neni celkom presvedcena - tak ma mozno zlomite 😉
nam inac uz rastie 11 zub 🙄 holky mna uz z tych zubov asi klepne, kajka je uz inac celkom pohodove ditko ale vzdy ked sa je tlaci zub, tak je to des a hruza - no a pri tomto tempe (za chvilu uz bude mat asi plnu vybavu alebo co 😕 ) je to tak 3-5 dni pokoj a dalsich 3-5 dni des a hruza (budi sa mi co chvila so strasnymi hysterickymi zachvatmi a niekedy ju nevieme utisit aj hodinu, je mrzuta, nechce jest, vsetko zuje o dusu a slinta ako bernardin), momentalne snad uz koncime toto obdobie a bude zas chvilu pokoj kym si dalsi zub nezmysli ze uz je nacase sa pozriet ako to na tom svete vyzera 😀
ale viete co je divne, ze ked ma okolo seba plno dalsich ludi, tak ju ani nic neboli ani jej nechybam (inac, neviem, ci som uz pisala ale konecne sa zacala trochu mojkat a poviem vam, je to ta najfantastickejsia vec, ked sa mi takto prituli 😅 😵 najradsej sa medzi dudy alebo k nejakej plysovej hracke - je to take zlate 😵
no ale ked sme spolu len same dve tak sa jej musim stale venovat ja a to teda nehrozia ani nejake domace prace alebo nebodaj varenie 😝 zeby to ta separacna uzkost, ci ako ste to nazvali?

uci
20. črc 2009

ozaj holky, chcela som sa spytat - nerobia vam deticky to, ze sa buchaju rucickou do hlavy? 😕 teda nasa kajka sa zvykne normalne trieskat do hlavy no a niekedy uz rozmyslam, ze ci to nerobi preto, ze ju ta hlavicka boli alebo co 😨

dnada
20. črc 2009

Ahoj uci. Já to mám s mrňousem tak,že můžu doma dělat cokoli a on za mnou chodí nebo leze po 4rech a všude se koukne kam se koukám já 😎 Prostě když pracuju ,vůbec mu to nevadí a když vařím,tak chvilku oblejzá linku a šuplíky a pak se vrhne na jiný věci,třeba vyrabuje skříňku s oblečením a má o zábavu postaráno minimálně na půl hodiny 😀 Občas kňourá i dýl,ale to se nedá nic dělat,prostě musí si občas vystačit i sám. A on si i vystačí,alespoň do té doby,než si sednu.To se na mě vrhne a nepustí se ani za boha 😀 Jinak se chce víc chovat,teda spíš chce nosit,má větší rozhled,na všechno ukazuje,všechno mu říkám co vidí a to ho moc baví.Jen mě už bolejí záda a ruce z toho přenášení 😎

A Krinka je už pěkná zubatka 😎 Maroušek jich má už teda 8 a lezou další,pořád mu smrdí z pusinky. Maroušek vše ohryzává,a zo jde prokousne,jako balonek nebo bazenek ,míček a tak. Takže dostává jen věci odolné jeho zoubečkům 😎 A jinak Máří se nemlátí do hlavičky ale za to si trhá vlásky a to po hrstech 😠 Pěkně mě s tím štve,uličník! A konečně se naučil mi dát pusinku.Aspoň občas. A to tulení je taky úžasný.NAposled tu byla bouřka a on se bál hromů,tak se mě držel jako klíště a nakonec mi usnul v náručí 🙂 Je to fakt úžasný,to je pravda 🙂

lisounek
autor
20. črc 2009

uciii ahoj zdravim te zeno nase kde jsi se podela takovou dobu?? 🙂 jak pise dnad snazim se taky s Katou delat vse..vysavame spolu ona mi tlaci vysavac, snazim se varit ona dole rabuje kuchyn, veší se na troubu, to uz je trochu mensi sranda...tancuje u baliku s vodama a porad ji mam pod nohama...ale taky se na me věší a huláka, chce se chovat a tulit...beze me neusne beze me nic...ach joo dnes zase mela hysteraka...ja to proste nechapu proc to tak je po tom koupani vzdycky se prorve az ke spani.... 😒 jenze ma ty nedychaci pauzy a to uz fakt jako neni sranda...mění vsechny barvy a nakonec se nadychne, ale to uz oba plasime samozrejme.... 😲 😲 😲 a manzela proste pres spanim nebere rve a zalyka se a kdyz ji da na me okamzite zmlkne a lezi mi na prsou jak andilek...ach joo to je zavislost nebo co? jeho to moc mrzi a me koneckoncu taky protoze to nejde, aby byla porad jen mama 😔

Karinka je tedy zubatice, Kata jich ma 8 a o ostatnich zatim nevim..a nemame to tedy tak dramaticke, jak pises uci to nee ale obcas nekdy cely den je protivna jak blazen... ☹

adi: co ty fotky, jak to probehlo? 😕

dnada
20. črc 2009

ahjky lis - Maroušek po koupání taky vyvádí,ale to až když ho chci namazat olejíčkem a oblíct a u ;něj je to asi tím že je celej nervozní,už aby to bylo a on se přicucnul k prsíčku a usosal se d postýlky.Ale nemá to tedy každý den,to ne. Ty nedýchací záchvaty fakt nezávidím ☹ Já to znám z vlastní zkušenosti,trpím tím odmalička.Nesmím dlouho brečet,pak se nemůžu nadechnout jako bych měla obrovský těžký kámen na hrudníku.Nevím co to je,nikdy sem to nezjišťovala,ale příjemný to není ani pro mně ani pro okolí ☹

Jinak malej se taky umí krásně motat pod nohama 😎 A nejlepší je,když mi vykrámuje v kuchyni šuplíky pod nohy,to pak jen chodim a odsunuju misky a naběračky a měchačky a překračuju malýho - no hotová překážková dráha 😀 No jdu ještě háčkovat,už bych ten ubrus chtěla mít hotový,abych mohla začít něco nového 😎

lisounek
autor
20. črc 2009

ahoj dnad tak at ti to jde pekne od ruky 😉 no Kata by tu taky mela super lezeni, ja ji nechavam volne vsude jsem hrozne benevolentni..kdyz tedy vim, ze se ji nemuze nic stat..ma vsude vse uz prozkoumane a je opatrna...sleza z vysek po zadu pekne po nozkach, takze uz se tolik nebojim a ted je sranda ji sledovat jak vymysli jak se dostat zase nahoru... 😀 zvedne koleno a sape se nahoru ale je to na ni vysoky..tak si neco pristrci a vyleze a pak sleze a porad dokola...to same ma s dvermi otevira zavira a tak porad dokola... 😀

jo Kata je vecer asi taky nervozni..ale uz jsem i zkousela ji dat najist driv nez je koupani je to o trochu lepsi ale jako vyvadi den co den...uz je to rutina ale stejne me to zmaha 😔

dobrou!

uci
20. črc 2009

jj lis, s tym nedychanim je to zahul 😒 skuste jej fuknut do tvare, nam to pomaha zatial na 100% -tuk tuk tuk- ale obcas ma teda strasi, ze co ked to raz nezaberie 😕 no asi potom pride na radu studena sprcha alebo co
dnada: a ja som dufala, ze mi z toho mala vyrastie 😨 ale ked pises ze to mavas este aj ako dospela ... fuuu ... no a co s tym robis ked sa ti to stane? sama sebe si asi do tvare nefuknes, co?
jo lis a nema kacenka taketo hystericke obdobie trebars kvoli tym zubkom? u nas to fakt presne tak sedi, no ved uvidis, ci sa jej zas nejake dalsie neobjavia a mozno sa potom zase ukludni, ale aspon ze pri tebe prestane plakat, lebo my teraz kajku neukludnime nijako, ani u mna nezaberie, vzdy bol skor manzo ten kludas ktory ju vedel ucicikat ale teraz to uz nejako nezabera 😖

no a s tymi domacimi pracami je to u nas tak, ze akonahle sa ja pustim do niecoho, tak kajka sa vyberie na vylet do zakazanych miest (olizovat spinave topanky, stverat sa na schody, okusavat sklenenu dosku na kachliach alebo len proste tahat elektricke snury),
takze napr. take varenie prebieha asi tak, ze: osupem jeden zemiak, utekam si umyt ruky od zeminy, pritahujem kajku do bezpecnej zony, osupem druhy zemiak, ruky len oprasujem do drezu, utekam ju ratovat aby si nerozbila hlavu na skle, osupem treti zemiak, kaslem na ruky a zvesujem ju dole z rucky na rure, osupem stvrty zemiak, mam toho plne zuby, davam kajku do ohradky, osupem piaty zemiak pocuvajuc pri tom ricanie divej zveri, osupem siesty zemiak, s nervami na konci si hovorim, ze to nam dnes na veceru musi stacit, nakoniec necham zemiaky v dreze a idem modrajucej kajke fuknut do tvare, ved aj vecer o polnoci je den a mozem to dovarit potom, no nee? 😝 😝 😝
tak toto skusam tak raz za 2 tyzdne, potom ma to zas na chvilu prejde

lisounek
autor
20. črc 2009

uci: ahoj no Kata to dela od mala a ted to ma jen vetsi grady..zubama to urcite neni..proste je unavena a vadi ji oblikani vsechno, pak ji vezmu do naruce a hned se smeje ..foukani zkusime diky 😔

jak pises o vareni jsem se nasmala...u nas je to podobne...ale jako te nebezpecne zony tu neni tolik...jo ale tahani zaluzii, brani telefonu, skubani kabelu to je u nas to same..ohradka ani nahodou nefunguje rve jak tur..chvili zabiraji kukuricne krupky nez objevi smetacek na smeti a zacne ho okusovat..je to rodeo ti povim 😀 kdyz zvladnu za cely den uvarit pripadam si jako borec 😀 😀

lisounek
autor
20. črc 2009

akorat kdyz byla mensi tak to nebylo s tim dusenim... ☹

uci
20. črc 2009

jj lis, kukuricne chrupky zaberaju aj u nas 😉 ale ked nechcem stale behat k nej a podavat jej stale dalsiu a dalsiu tak jej musim prichystat aspon 5-6 kuskov no a to si ich zase nacpe vsetky naraz do pusy - este ze sa tak rychlo rozpustaju, inak by sa bola schopna nimi normalne ucpat 🙄 je to teda pohlad - tri jej trcia z pusy, v kazdej ruke po jednom kusku a este sa snazi dalsimi prstami si nacpat do pusy naspat tie omrvinky co jej vypadavaju 😀

uci
20. črc 2009

a keby aj co bolo - nech ju zuby bolia akokolvek, ze nechce ani z prsa pit - ale chrumky nikdy neodmietne, potvorka mala 😉
lis a kedy budete mat tie fotky?

ada80
21. črc 2009

ahoj holky
lis:focení dobrý,Vandulka byla docela hodná,nechala se ochotně převlíkat z jedněch šatriček do druhých,svoje oblečení jsme nepoužili,paní tam měla asi milion šatiček takže jsme používali jen ty jejich,budeme mít 8 fotek jako leporelo za 750,-Samozřejmě si budeme moct nechat přiidělat ty co se nám budou líbit,nebo nechat zvětšit,prostě nechat udělat jakoukoliv úpravu.Akorát Vandulka se nechtěla usmívat,ale to nevadí hlavně,že byla hodná.jo a když jí fotografka dala umělé jablko jako zátiší tak Vandulka začala dělat mnam,mnam a do toho jablka kousla 😀 😀

lisounek
autor
21. črc 2009

uci dnes je to tyden co jsme byli a pani rikala, ze tak 10 dni...takze pocitam bud v patek nebo v pondeli zacatkem tydne..

adi: Kata se taky moc neusmivala, jen z pocatku na svoji hracku...ono je dobre, ze jsou zase takove vaznejsi a hlavne nebreci to je fakt 😉

honzulka
21. črc 2009

Ahoj holky... 🙂 Jsem tu po týdnu,tak jdu zkusit dočíst,co stihnu.. 😉 Byli jsme týden u našich,tak jsem včera vybalovala a prala atd.Tak teď mám chvilku,než půjdu vzbudit Jeníka a hodím pár foteček.. 😉 Jinak u nás nioc nového.. 😒 Pořád žádný zub,jen už zvládáme víc samostatných krůčků.. 😎
Tak jdu dočíst a hodit nějakou fotečku.. 😉

honzulka
21. črc 2009

Teda teď jsem se pobavila u toho,jak tu snad všechny píšete,co vše s dětmi uděláte.. 😀 Já s Tomíkem toho moc neudělůám,páč kde může se pouští a já právě tu povahu nemám,abych ho nechala padat,takže musím být u něj..Takže především když vařím tak je Tom v chodítku a naprosto spokojený..projede si byt,nakoukne do všech skříněk,momentálně ho nejvíc baví vyndavat lžičky ze šuplíku..No a jakmile mám vaříno,tak jsem s ním na zemi nebo pár věcí s ním udělám,ale jen když se motá kolem mně.. 😵
Nevím,zda jsem to sem psala,ale můj brácha měl vážný uraz hlavy na lyžích,kterému bohužel podlehl a od té doby já mám z úrazu hlavy větší strach než je asi zdrávo.. ☹ Proto se snažím děti víc hlídat,ale je pravda,že u Jeníka jsem byla víc z pádů úzkostná-teď už ten starch dělím mezi oba,tak není tak silný,ale je..Takže proto mám Tomíka spíš v chodítku,když ho nemůžu mít opravdu pod kontrolou.. 😕

lisounek
autor
21. črc 2009

Honzul jj o brachovi vim... ☹ hele a co koupit tu helmicku na hlavu proti urazum...?? vim neni to bezne, ale asi by te to zbavilo toho strachu...Kata je vcelku opatrna, ale to vis, taky uz par padu na hlavinku bylo a ja jsem pak z toho hotova...clovek prece jen dovnitr nevidi a oni nemohou nic rict...

Ja pojedu zitra k nasim asi do patku nebo tak...

lisounek
autor
21. črc 2009

maji byt tropy, takze budeme zhavit bazenek 😅

uci
21. črc 2009

jj tu helmicku som uz tiez zvazovala, ale u nas by to bolo asi zbytocne, lebo kajka by si ju 100pro dala okamzite dole, uz si vie´dat dole aj tie sandalky na pracky 😠 sice jej to trva trochu dlhsie ako len obycko na suchac ale po chvili su aj tie dole, proste sa vyzlecie zo vsetkeho co sa jej nepaci, takze helma by jej na hlave asi dlho nevydrzala
ale u vas by trebars honzul zabrala

dnada
21. črc 2009

teda holky,vy snad sedíte jenom u pc 😀

uci - s vařením si i mě pobavila,u mě je to podobné,jen s tím rozdílem,že malej šumuje vždy v té skříňce u které stojím a vše mi vyhazuje pod nohy,takže u linky stojím v předklonu,dítě mezi kolenama a pod nohama všechno od mističek,přes rýži ,příbory,igelitky a prázdný sešlapaný petky 😀

jinak pády už malej tolik nemá,na gauč vyleze s přehledem a když chce dolů řve jako pavián abych ho sundala,i když se mu už asi dvakrát povedlo slézt ani nevím jak,ale rozhodně nespadl,slezl hezky potichu. Tak siesta mi zkončila,jdu s prckem na zahradu 😉

lisounek
autor
21. črc 2009

dnad: ja mam pc v obyvaku takze kdyz jsem doma nakukuju skoro porad 🙂 z gauce leze Kata uplne v poho..naucila se to rychle asi jako vsechno co se tyce pohybu 🤐 ted trenuje lezeni nahoru, ale je na to jeste mala nebo spis nizka 😅

dnada
21. črc 2009

lis - tak to malej se naučil nahoru hodně rychle,ze začátku se vysápl jen když se mohl o mě opřít,ale teď se vysápne sám a pěkně rychle 🙂 Já mám noťas všude kde sem já,ale net zapínám většinou až k večeru nebo když něco hledám,jinak pořád něco dělám, nebo tvořím a to buďto venku nebo vevnbitř,ono je všude práce až nad hlavu. Na zítra hlásí horko,asi zajedem ke kamarádce do bazénu aby se kluci vyřádili,doufám že jí ho Máří neprokousne 😀 Kolik Káťa měří?

lisounek
autor
21. črc 2009

dnad asi 170 cm 😉

dnada
21. črc 2009

lis - to máš obr dítě, v 11ti měsících 170 cm 😀 😀 😀 Dobrej překlep 😎 No Máří má 78cm ,proto mu to jde asi tak snadno 🙂

lisounek
autor
21. črc 2009

jééé 70 cm 😀 😀 😀

lisounek
autor
22. črc 2009

holky jdu jen na skok pozdravit jedu s Katou k nasim do patku, takze tu nebudu mejte se krasne a uzivejte tepla a deti vodicky v bazenku 🙂 ukazu se hned jak to pujde..a jelikoz bude asi fakt hezky, tak zde neocekavam velkou ucast a nebudu muset snad tolik docitat tak paaa 😵

honzulka
22. črc 2009

Ahoj holky..jdu zase na skok.. 😀
lis-hezka si to užij u rodičů... 🙂 Těším se zase taky až odtud vypadnem.. 😒 Jak se blíží řešení domečku,víc mě to tu v paneláku nebaví.. 🙄 Jinak s tou helmou by to bylo asi jako u Karinky-mám co dělat mu udržet na hlavičce čepičku.. 😵 Hlavně já tam pořád vidím další rizika pádu(obličej v ní např.chráněný vůbec není..).Já myslím,že se mnou je to marné..Až bude třetí dítko,tak ten strach snad teprve pomine.. 😀 😀
Ale včera jsem to zkusila mu dát více volnosti a fakt jsem nic neudělala..On se prostě někam vydá,začne se smaát od ucha k uchu a jde a padá.. 😝 Takže ho budu raději dávat do chodítka a volně nechám,jen když se nebudu muset na nic soustředit.. 😉
Holky,já vám tak závidím ten bazen.... 😲

uci
24. črc 2009

jejda holky, skoro som nas nenasla - az na tretej stranke 😨
zas tak doslova sme nemuseli brat co napisala lis, ze aby nemusela vela docitavat 😀
ale je fakt, ze ako je pekne poco, tak som u pc malo, i ked vcera v tom strasnóm hice to ani vonku nebolo nic prijemne 😝 ale my sme zrovna mali naplanovanu cestu k babke, tak sa nedalo nic robit, no ale som myslela, ze som malu v aute uvarila 😕 po 15 minutach bola totalne apaticka, cervena a horuca, chuda moje 😀

honzulka
24. črc 2009

Ahoj holky..Taky tedy koukám,že lis odjela a tady se uslo?? 😎
Normálně Vám musím říct,že sice nemáme zuby,ale Tomik mě udivuje s čůráním.. 😲 Normálně se teď po obědě vzbudil asi po hodině a plakal,já nevěděla co se děje,tak s domněnkou,že je po spaní(ležela jsem s nima.. 😀 )Jsme šla na záchod a že ho vyndám z postýlky..No a vzala jsem ho na ruku,on začal usínat,tak ho položím zpět do postýlky,hladím chviličku po vláskách a najednou slyším,jak čůrá do pleny.. 😲 😲 Ono ho asi vzbudilo čůrání.. 😲 😲 Už se mi stalo několikrát přes den,že byl mrzutý,tak jsem ho dala na nočník,on se vyčůral a pak zase pohoda.. 😲 Ale přijde mi na to hodně malinký,aby to rozeznal,ale asi tam něco bude.. 😉 Tak třeba nebude na plenách takovou dobu jako Jeník.. 😉

uci
24. črc 2009

honzul, no skusam si predstavit ako je "pocut" curanie 😀 ale nejako mi to nejde 😕 zeby to bolo u chlapcov nejake vyraznejsie, ze sa to da aj pocut? ja teda u kajky ani nahodou 😵
a preco myslis, ze by bol na to este maly? poznam niektore deticky, ktore sa pytaju na nocnik a este ani rok nemaju, takze myslim, ze v poho to uz moze tak citit aj Tomik 😉
nasej kajke to zatial nehrozi ale neva, ved aj plienky si fajn, len keby ich nebolo treba kupovat 😝 alebo zeby to bolo len tym, ze nepocujem to jej curanie a neviem odhadnut, ze niekedy ked cez den place tak je to preto? hm...aj to je mozne...no skusim si to viac vsimat 😉