Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

mikulka
20. říj 2008

AHoj kočiny,

teda lis, ty si užíváš, ach jo. Snad už to teď půjde ven všechno a bude klid.

My měli pernou noc (samozřejmě když šel manžel do práce, takže jsem byla poprvé na malého v noci sama) a ráno taky. Střihla jsme malého do bříška prstu, když jsem (poprvé) stříhala nehty. Nebylo to do krve, ale jako by kůže jsem vzala, au au au. 😢 Brečela jsem s ním a nevěděla, co dělat, tak jsem kojila a utěšovala a brečela. ☹ Snad to bude dobré!

dukie
20. říj 2008

lis: Tak snad to bude O.K. Já po revizi tehdy taky dostala od paní doktorky ještě nějaké injekce... a pomohly. 🙂 Snad tedy pomůžou i Tobě a budeš mít brzy od tohodle klid. 🙂

ada80
20. říj 2008

ahoj mikul z toho stříhnutí si nic nedělej,snad to bude v pořádku.u nás je stříhání v pohodě Vandulka docela drží takže se to dá.Jinak ted usnula tak jdu umýt nádobí.Dopoledne jsme byly venku je tam krásně 🙂

mikulka
20. říj 2008

Dneska je fakt krásně, a vůbec jsou teď krásné dny. Na to, že je druhá půlka října!
Malý usnul, tak jdu pověsit prádlo...

honzulka
20. říj 2008

lis-tak to je dobře..Já měla nějaký problémy hned po tom CS a píchali mi OXYTOCIN,takže jsem si dala ještě pár kontrakcí..právě taky na vypuzení čehosi..Já cítila,jak ze mně cosi leze a jen jsem se na to ptala..bylo to docela děsný,protože to ze mně vymačkávali a fakt to bolelo,až mi vždycky vytriskly slzy.. 😢 Fuj nechtěla bych to vrátit.. ☹ Holky..náš Tomášek je zlatíčko..Nejen že na rozdíl od jeníka chodí večer spát sám..ale on spí i dvanáct hodin přes noc!!!Takže lis..moc držím palečky ať Kačenka taky už tak hezky spinká.. 😉 A bude určitě i dýl.. 😉 A pozor..Náš Jeníček po 2,5 roce začal chodit taky sám spát!!!!!!!!!!! 😵

miruskaaa
20. říj 2008

ahoj lis to sis teda uzila..ja jsem se musela objednat na gyndu uz tyden mam bolesti bricha ale takovy ze si pomalu ani toho mlyho nemuzu vzit a kazdej me jen strasi ze pujdu na vyskrab ze mi tam neco zustlo treba ne treba jsem jen nachlazena ale to se dozvim az zitra ale mam strach 😖

silrej
20. říj 2008

Ahojky holky, tak koukám, že je to tady "veselé" a jak je vidět, tak každá máme něco, ale nezoufejme, určitě bude zase líp! 🙂 My se teď vrátily z procházky, venku je fakt nádherně a Kája ještě spí v kočárku, tak té chvilky využívám, protože než jsme šly ven, tak jsem tu měla půlhodinový pláč, kdy jsem nevěděla co s ní, protože brečela i když jsem ji nosila...já asi vím kde je problém, a to v těch našich populárních třmínkách, Kája z nich není vůbec nadšená a když jí je vždy při přebalování uvolním, tak je nadšená, ale jakmile jí je mám zase zapnout, tak těžce bojujeme...no, snad si na ně časem zvykne... 😅 Jinak dneska v noci Kája taky krásně spinkala, a to od 21h do 5h do rána, ale dopoledne mi to vynahradila, to jsem neměla šanci se od ní hnout...

lisounek
autor
20. říj 2008

holky dneska je fakt krasne a ja ani nebyla venku, jsem si jeste netroufla a ted to ze me tece hotovy jatka!! Bleee 😨

Mikul: my jsme Kate taky nechtene odstrihli tu kuzicku u nehtiku az to mela jakoby cerveny, ale nebrecela...strihal ji manza - u nas to striha jedine on, je odvaznej, ale vzdy pri kojeni nebo kdyz je v limbu 😀

mirush: nechci Te desit, ale ja to mela taky tak...me to ale bolelo spis pri kojeni jako porad ty slabe kontrakce jsem mela...proste fujj..a takove bolesti jsem zacala mit az po te revizi cislo 3 😠

lisounek
autor
20. říj 2008

Honzul: oxytocinovejch injekci jsem dostala mraky a nikdy nepomohly..ted jsem dostala nejakou jinou na vyvolani toho krvaceni...nejakou olejovou a stoji to za to teda...

Sil: ty trminky noo to je silenyy neumim si to predstavit, musite holky bojovat ono se to vyplati a Kaja si snad zvykne..ty jo stejne takove male deti a uz musi podstupovat takove veci ach joo 😒

lisounek
autor
20. říj 2008

my spali s Katou hodku v posteli a pak jsme se asi hodinu rozptylovaly a ted ma povinne vetrani alespon na balkone, kdyz jsme nebyly venku..dostala novou mikcu, protoze uz pekne roste.. 😎 my jsme v 7 patre takze je tu krasne ted...mam otevreno a vyhrivam se alespon tak na slunicku ... 😉

lencourek
20. říj 2008

ahoj holky, nikde nikdo?
nás trápí prdíky a nachlazení. malý docela sípe ☹
Lis: četla jsem tvoji story a fakt jsem se zhrozila. moc tě lituju a doufám, že to budeš mít už v pořádku. máš to ale trápení. 😵 a máš pravdu, že děti vycítí, když jsi na dně a tolik neprudí. když jsem měla zánět prsu s horečkama, tak byl malý zlatíčko a spinkal v noci děsně dlouho, jelikož věděl, že jsem úplně K.O. a potřebuju se vyspat.

miruskaaa
20. říj 2008

lis-ja sem z toho nervozni a mam strach ☹ uvidime zitra doufam ze jsem jen nachlazena 😢

miruskaaa
20. říj 2008

lis ale ja nekrvacim ty jsi krvacela kdyz te to bolelo??

lisounek
autor
21. říj 2008

mirus: drzim pesti a dej vedet, jj ja jsem celou dobu krvacela az ted po te revizi uz ne a to jsem mela nejvetsi bolesti prave ☹ asi proto ze se to ve me nejak hromadilo ci co 😠

lisounek
autor
21. říj 2008

ale dnes uz je mi dobre, jen jsem zvedava, jak dlouho to ze me poleje 😖

Leni: jj byl to fakt zlej sen, ale snad bude lip...at se Ti kloucek brzy uzdravi, ja si neumim nachlazeni u tak maleho mimi ani predstavit 😲.

Holky my poridili odsavacku, to je mazec jak to boli 😲 😝 to jsem fakt netusila ani ve snu..horsi jak od ditete ze zacatku 😨 a hlavne to i trva teda... 😕

miruskaaa
21. říj 2008

jsem objednana na 13.50 tak jsem uz nervozni semani poradne nespala pak se ozvu jak jsem dopadla ☹

lisounek
autor
21. říj 2008

ozvi drzim pesti 😉

lisounek
autor
21. říj 2008

a neboj nejsi pripad jako ja 😝

miruskaaa
21. říj 2008

ahoj tak se hlasim od doktorky vysetrila me udelala ultrazvuk a rekla ze to vypada v poradku takmi spal kamen ze srdce a vypada to teda jen na nachlazeni ale na poradny protoze to jsou bolesti 😖

lisounek
autor
21. říj 2008

no tak vidis mirus, ze jsi v pohode...hlavne ze uz to mas za sebou..a nemas to treba bolesti nejak od ledvin nebo tak?? 😲

miruskaaa
21. říj 2008

jde mi to od vajecniku a trosicku do zad ale minimalne

lisounek
autor
21. říj 2008

holky jsem jeste zehlila, takze si rikam, ze je to porad dokola...prani, zehleni, prani...atd..no jo no, ale uz jsem fakt musela, Kata pomalu nemela co nosit 😅 uz zaciname nosit nejake 62 zda se mi, ze ted pekne roste prdolka nase..a uz je i tezka 😉 ..tak dnes Vas tu moc nebylo, snad se zitra polepsite...dobrou a hezke rano, kdyz zajdete az zitra paaaa

dukie
22. říj 2008

Ahojte holky. 🙂

Včera jsem byla na kontrole "po šestinedělí" a paní doktorka mi předepsala antikoncepci Cerazette (tu jednosložkovou - kvůli kojení). Ale v příbalovém letáku jsem se doma na jedné straně dočetla, že neovlivňuje tvrobu mléka a nemění jeho složení, na druhé straně tam píšou, že určité nepatrné množství toho hormonu se může dostávat do mléka, ale prý nic nenasvědčuje tomu, že by to nějak ovlivňovalo miminko. No a u vedlejších příznaků píšou takový to jako "padání vlasů, zvýšené riziko rakoviny prsu" atp. Já vím, že tam musej napsat všechno, byť je malá pravděpodobnost, navíc to člověk bere jen chvíli - po dobu kojení, pak zase přejde na to svoje osvědčené... no ale řeknu Vám, stejně nejsem přesvědčená o tom, že to začnu brát... 😕

Manžel pravil, že není kam spěchat, že to s tím sexem stejně teď nějak nepřeháníme 😀 , tak ať to třeba ještě o měsíc odložím... a pak uvidíme...

Jak to máte Vy? Berete nějakou antikoncepci? Jaký na to máte názor? 😕

dukie
22. říj 2008

lis: Pořád dokola to teda je... občas z toho mám ono pověstné "baby blues"... naštěstí vždy jen dočasné. 😅 Hlavně mi připadne, že je člověk s dítětem lehce diskriminován. Do spousty obchodů se nedostaneš (nejsou bezbariérové - dokonce ani k volbám bych se s kočárkem bez pomoci spoluobčanů nedostala... 😝 - manžel nebyl doma, takže jsme šli s Toníčkem volit sami 🙂 ), spousta míst nenabízí možnost kojení, spousta míst stále nemá dostatečně čistý vzduch, abys tam vzala mimi (navíc někteří kuřáci jsou značně bezohlední, zapálí si klidně vedle kočárku...)... No a tak člověk tráví čas doma, případně v parku na procházce, výjimečně vyrazí někam na nákup... ale prostě život nic moc... 😝

Naštěstí se ti naši prckové umí smát... a takový úsměv, ten každou maminku zase zvedne, když padá na ústa a utápí se v nevalné náladě... 😵

ada80
22. říj 2008

ahoj holky 🙂
Dukie:mě doktor předepsal Azalii a má to stejný nežádoucí účinky jako ta tvoje antikoncepce,takže taky nevím zda jí budu brát.U nás s tím sexem taky nic moc.

silrej
22. říj 2008

Dobré ránko, tak máme za sebou ranní první plavání ve vaně s instruktorkou a musím Káju pochválit, krásně jí to šlo a řekla bych, že se jí to i líbilo, tedy než si to šla zkusit maminka... 😅 Pak ještě absolvovala masáž olejíčkem a pak celá zničená vytuhla v babyvaku! 😀 Tak teď si to budeme zkoušet obden samy a až nám to trochu půjde, tak přijede instruktorka znovu a vyzkoušíme něco nového...myslím Lis, že to by se Kátě taky mohlo líbit! 😉 Jinak ten babyvak je super, podařilo se mi v něm teď Káju uspat a až si začnu příští měsíc chodit pro obědy do blízké základky, tak se taky bude hodit... 🙂 Co se týče kontroly po šestinedělí, tak mě čeká až za 14 dní, ale už teď vím, že antikoncepci si předepsat nenechám, měla jsem s ní dost problémy ještě před těhu a nehodlám to znovu absolvovat, takže až po druhém dítku půjdu asi do tělíska, ale teď si holt budeme muset dávat pozor... 😅

dukie
22. říj 2008

sil: Nemáš nějaký odkaz na ten Tvůj babyvak? Já pořád hledám něco, co má někdo odkoušené... jakože značku, typ atp. A hlavně... můžou se v tom nosit takhle malý miminka? Neškodí jim to? Já všude většinou čtu, že dětičky se mají nosit až když sedí... a jsem z toho taková zmatená... 😕 A jak ji nosíš oblečenou? Dáváš si ji pod svou bundu nebo na? No prostě mě zajímá všechno... 😀

silrej
22. říj 2008

Dukie, mám babyvak od Pecha a miminka se můžou nosit jak v babyvaku, tak v šátku, ale pouze v tzv. kolébce, tj. tam kde nemají vzpřímenou hlavičku, tyto polohy se doporučují až cca od 8 měsíce...a k tomu oblékání, tak obléct je tak, jak je oblékáš do kočárku s tím, že když je opravdu zima, tak dát přes to svoji bundu... 🙂 Já hodlám jak babyvak, tak šátek využívat hlavně na menší pochůzky, abych nemusela všude tahat kočár a taky né všude se s tím kočárem dá jít... 😒

miruskaaa
22. říj 2008

dukie me vecra doktorka napsala to co ade taky azalii uz mam recept tak si to pujdu vyzvednout...ale jak si to tak ctu tak tam jak je napsany nezadouci ucinky akne bolest hlavy bolest prsou a narust vahy z toho mam stracha po porode mam dole uz skoro 10 kilo a tak nechci znova pribrat 😠 no uvidime kdyztak bch je prestala brat

ada80
22. říj 2008

ahoj miru:já mám právě taky strach z těch nežádoucích účinků,ale když jsem za ty prášky vyplázla 750kč tak nevím nevím.