Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

uci
10. lis 2008

jeee holky, tak ja teda okna neriesim vobec - ako pise laaala radsej zatiahnem zaluzky 😀 teraz cez vikend bola u nas svokra a strazila malu, tak som rada, ze som si stihla dat do poriadku kupelku 😝
nausnicky - aj my sme preventivne natierali uska najprv liehom a hned na to framykoinom a nastastie nebol ziadny problem 😉 a tiez sme nausnicky museli mat pred prepichnutim nalozene 24 hodin v liehu aby sa vynicili tie bakterie, akorat ze teraz jej tie dierky akokeby stale zarastali, musim jej ich obcas zase premazat tym framykoinom

ada80
11. lis 2008

ahoj holky kde jste všechny?

uci
11. lis 2008

no vazne holky, kde ste? asi mate fofry 😝 u nas je dnes strasne krasne tak sa poobede vyberieme na prechadzku, i ked to bude trosku nebezpecne, kedze nam tatik stale neopravil brzdu na kociku 😠 vsetko ostatne je mu dolezitejsie (hlavne co sa roboty tyka) ako bezpecnost jeho dcery, to fakt nepochopim, tiez som chcela aby vybavil pozicanie vahy ked nam mala robi teraz take cavyky pri krmeni ale na to tiez nema cas, lebo on ma na praci "dolezitejsie veci"

silrej
11. lis 2008

Hezké odpolko, tak jsme zpět z rehábka...a víte, že ta vojtovka není tak hrozná, tedy máme cvičit zatím jen jeden cvik, aby Kája začala dávat hlavičku i na pravou stranu, né jen na levou a taky si zpevnila tělíčko, takže 4x denně ji budu "mučit" s vojtovkou a pasením koníčků, ale pozitivum to má, na tu dobu jí budu sundávat třmínky, takže si protáhne holka nožky...jen jak konstatovala ta paní na rehábku, tak budu mít co dělat ji udržet, protože sebou pořád šije jak má volnost nožiček! 😀

lencourek
11. lis 2008

ahojda maminy, zase nakukuju po pár dnech a koukám, že si užíváte mateřskou naplno. Ti chlapi prostě nechápou, jaký je to náhul. Jeden večer jsem nechávala uspávat manžela a po hodině byl už nervní 😅 . Byla jsem ráda, že aspoň poznal desetinku toho, co mám každý den já.
O víkendu by byl schopný spát až do oběda. Vůbec ho nenapadne, že by si prcka vzal a já bych měla chvilku na odpočinek...No, každá ví své, že?

Lukášek taky slintá a cpe si pěstičky do pusinky - už nějakou dobu. ale dle mého mu zoubky zatím nerostou. To by rád kousal dásničkama vše na co by přišel. Neteřince vyrostl první zoubek teď v 6 měsících a dobu strkala ségřiny prsty do pusy, aby je mohla žužlat a kousat. Tak si myslím, že až to příjde, tak zoubky budou u nás aktuální.

Kojení stylu chytí-pustí je u nás taky. Hlavně večer. Ale to je z prdíků a z přetažení. Za celý den toho má dost a tak je zpruzelý.

Lis: jak ses ptala na buzení Kačenky kvůli nočnímu kojení - někde jsem četla, že dítě se má přizpůsobit potřebám maminky. Tak být tebou bych to jednou zkusila. No, když to nevyjde dle tvých představ, tak zažiješ jednu pernou noc. Tak to zkus v pátek či sobotu, aby ti manža mohl pomoci. 😀

Jinak krásný den a hodné dětičky

lisounek
autor
11. lis 2008

ahoj holky nejak nemam naladu fakt na nic s Katou bojuji s kojenim prijde mi ze nic moc nesni...a ve ct jdeme na vazeni tak uz se desim...k tomu je nejaka spava, ja uz vidim, zda ji neco neni...a k tomu ted prisel manzel domu a sel si lehnout, takze me opet nastval..ON JE chudacek strasne unavenej...to ja jsem uz skoro 3 mesice 😠 😠 😠 ...mam pocit ze je vse na me ale on se prece stara dost...at jde nekam fakt 😔

lisounek
autor
11. lis 2008

Jinak vcera se Kata vzbudila sama od sebe o pulnoci takze to vyresila za me..rada bych kojila ale uz me to zmaha a dr. mi urco naridi dokrm...takze co se budu trapit ze 🙄

bobinna
11. lis 2008

ahojda lis prosím tě už se s tím netrap... jestli Kačenka nepřibere tak začni krmit Nutrilonem, netrap se tím snažila ses co šlo no nedaří se to vždy podle našich představ... já to u Petříka obrečela že nekojím, ale když sem ho pak viděla jak je spokojenej tak mě to přešlo... a nemocnej je stejně možná míň než můj synovec kterého švagřice kojila do dvou let. Já to taky neřeším dokud kojím.. kojím... až jí to přestane stačit tak jí ho taky budu dávat přeci se kvůli tomu nezblázním... víš co maminek nekojí vůbec? Tak už žádný stesky a stresy a užívej si Kačku 🙂 ta potřebuje hlavně spokojenou a štastnou maminku ne? 😉 tak papa kočky

uci
11. lis 2008

jasne lis, bobinna ma pravdu - netrap sa tym 😉 my mozno skoncime tiez tak, sice zatial trosku priberame ale nic valneho to nie je a po tychto par dnoch to bude asi este horsie, ale co uz ked nepojde kojit tak to pojde s umelym i ked doktorka nam hovorila, ze by u nas bolo najlepsie kojit co najdlhsie kvoli tomu, ze sme s manzom alergici - takze kvoli tomu by ma to asi mrzelo, no ved uvidime, nebudeme sa trapit dopredu, ze jo?

ada80
12. lis 2008

ahoj holky,tak koukám,že tu zase nikdo není ☹ Jak se máte?U unás dobrý,akorát jsem včera Vandulce předělávala naušnice dopředu a to byl řev až mi to trhalo uši,ale máme to za sebou. 😝 Jinak si pořád strká pěstičky a hračky do pusy a slintá jak bernardýn tak si myslím,že se jí chystají zoubky.Dásně má trošku nateklý,tak uvidíme..

lisounek
autor
12. lis 2008

ahoj no nejak to tu ted vazne to je pravda...a dukie asi ani nema cas zajit... 😕

bobi: diky za utechu to mi chybelo, dnes uz je mi lip mala vcelku dobre zase basti,ale zitra se stejne uvidi co a jak... 🤐

adi: Kata si taky porad cpe rucicky do pusy a slinta taky, ale myslim, ze u nas to teda zoubky nebudou...prijde mi to dost brzy, spis blbne dela sliny a bubla a tak 😅 ..jinak kdyz je spokojena a najedena, tak je jak pytel blech...nechci videt, az bude chodit to pak bude masakr...uz ted tak kope nohama a rukama mele se jak diva 😝 a ten usmev je bozi!!!!!!!! 😵 adi: uz se smeje Vandulka nahlas?? 😉

ada80
12. lis 2008

lis:nahlas se ještě nesměje,ale máš pravdu ten úsměv je fakt super 🙂 🙂 🙂 Zoubky se připravují několik měsíců dopředu tak uvidíme.Dáváš Kačence široký balení?

lisounek
autor
12. lis 2008

Teda holky kde to vazne?? 😕 prisla jsem z venku pocasi je hnus, ale Kacka spi jak zabita 😀 noo ale musim ji za chvili vzbudit, aby bastila, kdyz zitra jdeme na vazeni...je to ted trochu lepsi, ale stejne tak jednou dvakrat denne blbne u kojeni..ach jooo takze s ni chodim a pripadam si jako blazen (rozumeno, ze pri chuzi kojime)...

adi: siroke baleni nemame, pac kycle mame naprosto v poradku...alespon neco teda 😉

uci
12. lis 2008

teda este raz mi niekto povie, ze kojenie je to najkrajsie co moze byt medzi matkou a dietatom tak ho naozaj ovalim kladivom po hlave 😠 ja som uz totalne odrovnana! kojenie je pre mna ta najstresujucejsia vec na celom materstve ☹ teraz som malu skusala 2 hodiny nakrmit (po 2,5 hodinovej prestavke) a nic ... zase sme sa vratili k 3-5 minutovym kojeniam a aj to chce cucat len ked jej to uz same tecie, ak jej dam prsnik skor nez zacne tiect mlieko tak spusti ako na lesy a je po kojeni,
je sice pravda, ze dnes sa mi uz parkrat pogrckala po "kojeni" (rozumej cca 3 minutach preglgania toho co jej do ust natecie) tak neviem ci je to fakt nedostatok mlieka 😕 zeby jej tie 3 minuty stacili a viac proste nechce??? ja uz som z toho uplne zblbnuta, chvilu sa mi to zda tak a o chvilu zas naopak, baby - mna z toho urcite porazi 😢

lisounek
autor
12. lis 2008

ty jo uci ja te plne chapu, mame to taky tak proste akorat ze kdyz se nam podari prichytit, tak jime teda dele, ale pak taky blinka, takze si myslim, ze nedostatkem mliko to neni...navic teda i tak 2x denne minimalne kadime, takze kdyby mela potrebu tak to snad vse spotrebuje... 😕

uci
12. lis 2008

tak to lis asi nebude nedostatkom mlieka - to mas pravdu, ze to by tolko nekadila, lenze moja kadi tak kazdy druhy-treti den, tak fakt neviem, lebo raz mi to pripada, ze mam malo mlieka, potom sa zas pogrcka a hlavne skoro kazde kojenie konci placom - tak nemam pocit, ze by bola spokojna a napapana, no este to moze byt bruskom, ale fakt uz som uplne zblbnuta a uz vobec neviem odhadnut, co sa jej nepaci ked zaplace, kde je to, ze "matka sa rychlo nauci rozoznavat preco jej dieta place"???? som si chvilu uz aj myslela, ze mi to celkom ide ale prdlajs - staci aj ta najmensia odchylka a som nahrana 😖

bobinna
12. lis 2008

ahojky maminy, my taky kakáme tak ob den, a blinkání je u nás na denním pořádku, prý je to tím že se přejídají a ten pláč je asi kvůl bolení žaludku si myslím teda já 🙂 ale nevím, hele vyčetla jsem v moudré knize že kojené dítě má mít spotřebu mléka 100ml/na kg na den takže podle mojí teorie by Linduš měla vypít na jednou kojení asi 80-90ml mléka když kojím tak 6-7krát za den jo dneska jsme toho přes den moc nenaspali tak maximálně 2 hodiny dohromady 😖

ada80
13. lis 2008

ahoj holky jak je?Vandulka pořád slintá a má nateklý dolní dásně,včera když jsem jí přejela prstem po těch dásních tak jsem ucítila malinkou špičku,tak se jí snad fakt klube zoubek.

silrej
13. lis 2008

Ahojky, tak my sice taky slintáme jak buldoček, ale zoubky to asi nebudou...jen teď objevila, že má jazýček a s oblibou ho na nás vyplazuje! 🙂 Holky, to my teď zase řešíme doma problém s vlhkostí, protože jak jsem teď s Kájou pořád doma, tak se vlhkost zvýšila, mám strašně orosená ne-li mokrá okna, pořád bych je mohla otírat a větrat a zákonitě pak na sebe nedají čekat plísně, takže Savo je náš kamarád 😠 Mám strach o zdraví nejen naše, ale hlavně Káji, takže včera jsme s manžou vybírali elektrický odvlhčovač...sice je to pěkná pálka, ale co naděláme, zdraví je důležitější! 😔 Jinak Kája dnes opět trhla rekord ve spaní, protože včera vytuhla kolem půl desáté a probudila se až skoro v 7 hodin...to bylo žůžo! 😀

silrej
13. lis 2008

Lis, držím palečky, ať dnes dopadnete u doktorky co nejlépe, takže pak chceme slyšet samé dobré zprávičky! 😉

lisounek
autor
13. lis 2008

holky ahojky takze mizerie, nase mala pribrala za tyden opet malinko pouhych 90g! no ale i to je vlastne uspech, jelikoz predtim to bylo 60 gramu..a podle toho co jsem popsala dr. tak je v nepohode, protoze mlicko ji na prezivani staci, ale na pohodu ne...takze je v nepohode a ja uz to pozoruju tyden...vetsinu dne knoura a kdyz kojime tak je to boj s prsama i s ni...ale pritom v noci mam prsa nality a mliko mi tece samo, ale bud mam malo nebo ona proste blbe a malo saje...ja uz nevim... 😨 takze jedeme na novo pujcili nam digi vahu a budeme vazit do utery a pak se uvidi..v pripade dokrm mym mlickem (neco malo mam v zasobe i odstrikam)...jo a taky mam sledovat kolik mam mlika, zkouset jeste odstrikavat atd...jsem grogy...nase Kata se za tyden otocila o 180 stupnu :((( a vecery kdy krasne usinala jsou ty tam...proste posledni dva dny nemuze zabrat usina s revem treba hodinu az hodinu a pul...do toho ublinkava, takze malo mlika mit nemuze ja uz nevim...jsem unavena, hystericka matka, ktera je hnusna i na manzela - dite me stve a stydim se za to.... 😔 dr. mi ale rikala, ze je zdrava a pekna a at jsem rada, ze ji mam (no to ja samo jsem to je jasny....), ale trapi me to a manza ten uz taky nevi, tak se radeji schova do pokoje a neresi, ale ja potrebuju podporit nebo tak..ale mezitim mam pocit, ze musim vse zvladnout sama...pri kojeni rev, pri koupani rev, pri usinani rev..ja uz nemuzu..jak psala uci, clovek si mysli, ze vi, ale pritom vlastne nevi a kdyz si myslim ze mame rezim, tak vlastne dalsi den je vse jinak 😢 ...ano dite je variabilni a my se musime prizpusobit!!!!!!!!! Ale je to tak tezky..fakt...holky drzte se vsechny ja jdu vzbudit nepokojne dite a snazit se ji nakrmit...pozor kojime za chuze a pry se s tim dr. jeste nesetkala 😀 , alespon neco no ne 😝

lisounek
autor
13. lis 2008

Sil: a my to mame doma taky tak tece nam z oken..ja byla zvykla spat pri otevrene vetracce a ted to nejde aby na Katu netahlo, takze je to zabedneny a tecou nam curky z oken..ja si jeste dala do loznice schnout na susaku pradlo (na radu dr. aby jsme zvlhcovali vzduch kdyz mela K rymu a v panelaku ze je to treba)...no a taky to delaji plastovy okna, pac nevetraji ale zabedni to ... ☹ taky to resime teda..my teda nemame plisen a myslela jsem ze budeme porizovat zvhlcovac vzduchu ale kdyz to tece tak vlhko je asi dost ne?? 😒 😒 ty jo to je porad neco... 🙄

honzulka
13. lis 2008

Ahoj holky.. 🙂 tak my dneska byli na tříměsíční(trošku dříve kvůli Jeníkovi,jelikož se mi pěkně osypkal ☹ ).Tak máme 5330 a 67 cm..Je to naše žížalka..a za měsíc nás čeká začátek očkování.. 😢 Normálně mi cestou v kočárku usnul a spí ještě teď.. 😲 Budu mo muset vzbudit,aby nám vyšlo jídlo.. 😉
lis-upřímně-já být na tvém místě,tak bych jednou malý ten Nutrilon už dala,aby ses trošku vyspala. 😒 Nejsem žádný odborník,ale myslím si,že si hodně už potřebuješ odpočinout a třeba by i Kačka byla klidnější..Hlavně snad po jedné dávce by tvoje mlíčko neodmítal,ne?Vždyť sil taky dokrmovala a teď kojí.l 😕

ada80
13. lis 2008

ahoj holky my byli dnes na vážení a Vandulka má 6100g a měří 60cm doktorka říkala,že je pěkná a odpovídá věku,tak jsem ráda.Dokonce jí poprvé oočkovali a 18.prosince nás čeká další dávka.Jen doufám,že se to obejde bez teploty.

uci
13. lis 2008

lis: ale ved tych 90g je celkom slusnych 😨 my sme pribrali za tyzden 100g a dokina bola spokojna, tak mate mozno len ten sprint - nenarastli ste nahodou skor do dlzky? to nebude take zle, neboj 😉 nejako to zvladneme - a snad aj bez UM - v tom ta uplne chapem, ze sa tomu snazis vyhnut kym to len pojde, ja som v tom taka ista, pokial mas vlastne mliecko na dokrmovanie tak to urcite skus najprv tak, ze jej budes davat svoje odstriekane, drzim palce 😉 ja som momentalne v stadiu ked si myslim, ze tie nase podobne problemy budu asi spocivat predsa len v tom brusku, lebo ked sa mi pri kojeni odtrhne a zacne plakat tak ma vacsinou plnu pusu mlieka, takze nedostatkom by to asi nemalo byt
a inac, o tom kojeni v pochode som uz pocula, to je ta tvoja dokina nejaka neinformovana 😨 citala som to na mnohych strankach, ktore sa venuju dojceniu, ze je to jeden zo sposobov ako nakojit nepokojne dieta lebo chodza ho ukludnuje, takze na tom nevidim nic divneho - hlavne ze to funguje a Kacenka sa takto napapa

uci
13. lis 2008

holky, myslite, ze je to problem, ked sa mi mala neotaca za zvukmi? zeby zrovna nepocula to by som nepovedala, lebo ked jej spievam, tak sa jej to velmi paci (usmieva sa - doslova sa nahlas rehoce - a zacne vydavat aj take kvilive zvuky ako keby chcela so mnou spievat - nieco ako ked sa pes snazi spievat 😀 ) len mi je proste divne, ze ked jej napr. tlesknem pri uchu, tak sa vobec neotoci na tu stranu 😕 neskusali ste to niektora pozorovat?

lisounek
autor
13. lis 2008

uci: ja mam taky takovy pocit, ze se moc neotaci... 😨 a uz vubec nereaguje na osloveni jmenem.. 😲 ale kdyz to zkusim chrastitkem tak to se otoci, tak ti nevim..to tlesknuti schvalne vyzkousim.... 😨

Jinak vidis, ja jsem na kojeni pri chuzi prisla ze zoufalstvi a ani jsem o tom nemusela cist 😀 😀

honzulka
13. lis 2008

Tak koukám,že jsem tu za kazičku kojení.. ☹ Já to nemyslím nijak špatně,aby lis přestala kojit,jen aby se třeba trošku vyspala,když ten manžel je takový.. 😠 Nebo mě napadlo odstříkat a jednu dávku dát flaškou tatínek.. 😉 Já bych se prostě bála,abych nezkolabovala,protože já pokud delší dobu toho moc nenaspím,tak je mi na omdlení,natož ještě kojit za chůze.. 😨
Jinak náš Tomášek se taky za zvuky neotáčí..Jsem z toho nervozní,ale když něco bouchne,tak se lekne..talk nevím.. ☹

silrej
13. lis 2008

Ahojky holky, tak jsme byly na procházce, ale venku je pěkná zima...brrr...asi už budu muset za chvilku vytáhnout fusak do kočárku! Co se týče toho kojení Lis, tak jak psala Honzulka, tak já taky řešila problémy s přibíráním a kojením, ale poté co mi náš známý poradil ať ji zkusím večer dokrmit Nutrilonem, že se uklidním já i Kája, tak je klid...sice nám už večerní dokrm zůstal, ale Kája odchází spát s plným bříškem a naprosto spokojená a zatím spinká krásně...takže přes den jí jen častěji kojím a večer jí nakojím a ještě i dokrmím, zatím nám to funguje, tak to nebudu měnit...nejdůležitější je spokojené dítko a pohodová maminka, tak držím palečky, ať to taky zvládnete! 😀

silrej
13. lis 2008

Jinak za zvuky se Kája otáčí jak kdy, řekla bych jak se jí chce, ale na můj hlas reaguje spolehlivě a na hlasitější zvuky taky, ale, že by se na povel za zvukem otáčela, tak to fakt né... 😅