Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

bobinna
26. únor 2009

no my ji máme taky tu cestovní jenže v ní není moc místa na lezení... takže taky řve, já vím ta váha je pěkná ale mohla by mít víc ale asi bude drobná a pak to třeba dožene až bude větší... tak jdu s pokladem do hajan... papa a snad! klidnou noc... 😎

honzulka
26. únor 2009

bobi-to si tedy užíváš.. ☹ S tím jídlem se netrap..Jestli má tolika pohybu,je možný,že ta lžička jí i unaví..Já nedávno četla v jedné pěkné knize,že se maminkymají uklidnit,že dítko budeme ještě dlouho dokrmovat-náš Jeník třeba nevydrží dlouho u jídla v klidu a už mi to "vyčetla"tchýně..a já právě četla,že se prckové brzy unaví psychicky,jak se na to musí soustředit..Tak jestli ti malá i málo spí přes den,tak prostě nechce,že nemá sílu.. 😨 Nebo jí zkus polívku víc naředit a dát flaškou a uvidíš,zda jí to nechutná nebo jen nechce ještě lžičkou..Uvidíš,že bude líp..ne každému dítku se lžička hned zalíbí..Já Jeníka krmila tak,že jsem mu dala část lžičkou a co už nevydržel,tak do flašky a zvládnul to.. 😉 Teď mi ale teprve došlo,že ty asi flašku nepoužíváš,když kojíš,viď? 😕
lis-to je K.šikula,že začíná na nožky..to u nás nehrozí.. 😠
tak jdu za klukama do hajan..papa a dobrou.. 😉

uci
27. únor 2009

jj bobi, my mame tiez teraz konecne 6,5 kg a sme straaasne stastne 😀 😉 takze klidek, 7 kilovka to je az vyssi level 😀 musime sa tam vsetky aj s lis pekne pomaly prebojovat 😉
jo holky a teda akcia "mrkvicka" pokracuje cim dalej tym lepsie - ona sa uz normalne na to trasie ako jej to zachutnalo 😅 kedy vidi ze mam v ruke lyzicku tak sa jej rozmavaju rucicky, nozicky, usmev od ucha k uchu a zacne usta otvarat dokoran a nadsene do seba laduje tu mrkvicku (uz sme pridali aj zemiak), i ked teda stale trosku bojuje, ze nevie co s tym v pusinke a stale sa jej to vracia von ale aj tak je to parada ked vidim ako ma z toho radost
a to ti mozem bobi povedat, ze zo zaciatku ju to az napinalo na vracanie ako jej to nechutilo (ved pozri do fotoalbumu ako sa strasne nestastne ksichtila), takze neboj, urcite si aj Linduska coskoro zvykne na nove chute 😉

no a lis teda mozem ti povedat, ze po zavedeni kazdodenneho kupania mame krasne pohodove vecery - pekne vykupkame, napapame a polozim malu do postielky a do par minut spi ako drevo 😅 nechcem to zakriknut lebo zatial sme teda stale niekde trajdali, takze prideme vecer domov riadne znicene, ale zatial to vyzera na 100% uspech, uvidim co bude, ked budeme mat taky ten normalny "nicnerobiaci" den doma 😕

lencourek
27. únor 2009

ahoj holky, 😀
bobi: tak to je mi moc líto, že je toho najednou tolik na tobě ☹ . váha je super 😵 . moje neteř v 10 měsících má 7 kg a je vše ok. řeknu ti, že ten můj cvalík se pěkně pronese. já jen tiše závidím. na zeleninku jsem koupila taky ty ploché lžičky (v tescu) a s tím to jde docela dobře. neboj, však Linduška příjde na to, co je pro ni dobré. Ale mlíčko je holt mlíčko 😉 . Mám jen jedno dítě, na domácnost dost často kašlu a večer jsem taky grogy, že na manžu taky nemám nijak moc náladu a energii se mu věnovat 😖 .
uci: v kolik jsi to byla ještě u PC? 😕

lencourek
27. únor 2009

jo, a po včerejším očkování zatím žádná reakce. tak aspoň to. 🙂

lisounek
autor
27. únor 2009

holky jsem zrala na blazinec a urco budu mit i vredy (nestiham proste jist a pak az vecer) od rana kvici jak kdyby vrazdili prase ☹ myslela jsem, ze ma hlad ale rve proste porad tak zalostne a kouka na me no fakt si jdu hodit 😔

lencourek
27. únor 2009

lis: tak to je mi líto. tady je každá rada drahá. nemohou to být opět zoubky?

uci
27. únor 2009

ahojda, lencourek: to je normalka 😉 ja som proste uz tak nastavena od tej doby co sa nam darilo malu uspat az okolo 1-2 v noci a aj tak sa mi teraz budi okolo tej 1 na kojenie, takze ja si pospim take 2 hodky vecer pri telke a potom sa zobudim pred polnocou a uz len cakam kedy sa zobudi mala a idem spat az potom ked ju nakojim, medzitym sa mi to neoplati - to by som sa akorat len rozospala 😒 obcas ma sice mala pekne prevezie ked sa proste nezobudi a tak si idem lahnut o tej pol2 a za hodinu uz je hore a takto ma proste natahuje 😝
lis: to poznam, ale vedz, ze ono to ma vzdy nejaku pricinu, len holt na nu prist je niekedy skoro nemozne 😝 minule mi mala tiez takto "bezpriciny" plakala uz niekolko hodin a fakt som nevedela ze co uz akoze????? nakojena, prebalena, atd. no a nakoniec som zistila, ze si zasprajcovala palcek na nohe v tej diere na dupackach - trcal jej von a nohu mala tympadom zafixovanu v strasne nepohodlnej polohe (cela bola vo fusaku na spanie, takze sa to na prvy pohlad nedalo vidiet) no napadla by ta taka blbost??? tak ale teraz uz viem, ze okrem hladu, nepohody v plienke, nudy ... moze byt pricina placu aj zasprajcovany prst 😀 no a v poslednej dobe je uz taka sikovna, ze sa v tom fusaku dokaze z tych dupaciek skoro uplne vyzliect - akoze total na bodinko, no co narobis? snad sa ti rychlo podari najst a odstranit pricinu jej placu 😉

dukie
27. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Já právě koupila to puzzle s písmenkama, tam jsou nejmenší výplně třeba u P nebo B atp.... a ty jsou dost veliký, takže bych to na papkání moc neviděla. Každopádně si ale na to puzzle s Toníčkem vždycky lehám i já a hrajem si (jak jsem psala, sám to moc dlouho nevydrží), takže ho mám docela pod kontrolou, kdyby náhodou... ale ta očíčka u těch zvířátek jsou fakt malá. Ono na obalu, alespoň na tom, co jsem kupovala já, se píše "nevhodné pro děti do 3 let, obsahuje malé části". Ale řešení rozhodně je dát přes to něco a zatím to používat jen právě jako tu pevnou tepelnou izolaci. 🙂

S tou gyndou to je teda vopruz. No snad se to už nakonec přeci jen spraví. Držím pěsti. 😉

laaala: Tak jak jste na tom s tém ekzémkem, už je to lepší? 😕

bobinna: Holka, drž se. To bude zase O.K., nebůj. 😉 Toníček taky umlělý mlíčko odmítal. Ale u nás se to podařilo vychytat tím, že jsem ho prostě nakojila, což bylo málo, ale dobaštit se umělým odmítal, protože to prostě je fuj, maminčino chutná líp, že jo. 😀 No tak jsem ho nechala být a nabídla mu umělý až za cca hoďku. No a on nějak asi mezitím zapomněl, jak sladký je to mamčino... a to umělý si vzal. 🙂 Nepomohlo by Vám třeba něco podobnýho? 😕 Jo a s baštěním ze lžičky... jestli jste to nezkoušeli, tak zkuste baštit s ní. Moje mamka nás tak učila jíst a já to zkoušela u Toníčka a je fakt, že baští s daleko větším nadšením, když při tom kouká třeba na taťku, kterej taky baští. 🙂 No a když nemáme doma taťku, tak si holt nachystám jídlo pro sebe a dělám to tak, že já si vezmu lžičku svýho... jemu dám lžičku jeho bašty... a tak furt dokola. 🙂 Někdy baští sám od sebe spokojeně, jindy musím použít tenhle fígl. Můžeš to vyzkoušet, třeba se to ujme i u Vás. 🙂

dukie
27. únor 2009

lis: Vydrrrrržžžž, holka, vydrrrrržžžž... třeba to jsou fakt "jen" ty zoubky... 😕 My zase máme po včerejším očkování teplotu... takže je takovej ukňouranej... 😒

dukie
27. únor 2009

Jo a chtěla jsem Vám napsat... jedna paní tu měla v pasu super heslo:

"Když nemůžeš, tak přidej. Emil Zátopek" 😀 😀 😀

lisounek
autor
27. únor 2009

tak rvani pokracuje i odpo to je krize malo spi a ma porad hlad, tak nevim, ale nejak zacala odmitat ovoce a ma zase zacpu, tak buh vi co ji muze trapit 😢 holky je na zemi a ma pustenou telku, jsem to ale matka, no jenze to je jediny co pomohlo...uz mam hlavu vyrvanou..jeste ze se zitra manza vraci z hor a uz tu nebudu sama...ufff dneska teda po dlouhe dobe nemuzu a to jsem presne vedela, vcera jsem totiz napsala, jak mam pohodove ditko 😖 🙄

uci
27. únor 2009

cholkyyyyyy, my sme dnes tak strasne oplakali prve tvrde hovienko ☹ to moje chudatko najprv mrncalo a mrncalo, tak som ju isla prebalit a ze pocvicime nozickami no a ako bola rozbalena tak sa jej zacalo tlacit von ale nejako sa zaseklo a nie a nie von a ona spustila taky srdcervuci plac a ja tam nad tym polohovienkom som bola zufala a nevedela ako jej pomoct, bozinku, take slzy ako hrachy 😢 ako nam len bolo dobre ked pila len mliecko 😔 tak to by som neverila ze toto niekedy poviem 😨
dukie: super heslo, to si budem pamatat 😉
lis: no klasika, tusim sem nemozme napisat nic pozitivne, lebo razom je z toho negativne 😒
holky, nech je tym nasim mimcam konecne lepsie a nech tolko netrapia svoje maminky 😝

lisounek
autor
27. únor 2009
lisounek
autor
27. únor 2009

holky nakupte do zasoby glycerinove cipky, to je posledni zachrana na zacpu a ta teda jeste bude... 😔 jsou normalne volne prodejne...

honzulka
27. únor 2009

Ahojky.. 🙂 tead lis-K.je pěkný číslo,co?ta vám za chvíli uteče a hlavně bude mít taťka co dělat odhánět nápadníky.. 😉
uci-ani já zde raději už nechválím.. 😀 A K.je mi líto..my máme zase spíš pořád průjem.. ☹ A dáváš malý třeba čajík po příkrmu? 😨
Jinak u nás byl dnes taky trošku rachot.. ☹ Tromík se vzbudil v 5 hodin a začal si povídat..tak jsem mu dala mléko a nějak kolem šesté zase usnul..V půl sedmé vstává manžel do práce a v sedm se vzbudil Jeníček.. 😠 Takže jsem byla docela dneska hotová..Pravda mě jeník ještě chvíli toleroval v posteli a hrál si,ale zž jsem neusla,páč si nejsem jistá,aby něco neprovedl..No a Tomík se vzbudil taky a nastal mrzutý den..Pak mi usnul venku a spal do oběda..Já ho musela vzbudit,páč jsem potřebovala dát spát jeníka no a ten pak usnul a Tomík ne a ne..smál se na mě,když jsem si ho vzala do postele a odpočívala a on si myslel,že mám zavřený oči ze srandy.. 😠 No a mrzutý byl až do 17 hodin,kdy jsem ho teprve uhladila ke spánku..V postýlce řval jak tur a na dece usínal..Tfuj,byl to náročný den a to mi manžel přišel domů až v devět večer.. 😠
lis-já mám na puzzlích ještě deku a naní stále plenu nebo ručník(vzhledem k ublinkávání),ale mi máme podobný puzzle asi jako dukie,takže nic pidi..a jeníkovi jsem tehdy ty menší věci vyndala.. 😝

honzulka
27. únor 2009

Jinak máme doma smutek.. 😢 Měli jsme se stěhovat do baráčku,který nám tchýně chtěla darovat a měli jsme vyplatit jen tetku se kterou ho mají na půl a tchýně dostala výpověď,takže z toho nic nebude.. 😢 Mrzí mě to o to víc,že tam s náma časem měla bydlet i moje mamka,takže bych jí měla u sebe a nebyla bych na vše tak sama.. 😢 Tak teď budem čekat,co tchýně,jak se k tomu postaví.. ☹
No a tady koukám že nikdo,tak jdu hajat..tak dobrou.. 😉

uci
27. únor 2009

honzul: po prikrme este malu dokojim ale vacsinou uz velmi nechce, len tak od smadu trosku, na cajiky ju moc nedostanem, tie jej nejako nevedia dojst na chut
je to pech s tym barackom, ale trebars to svokra vyriesi tak aby ste nakoniec ten domcek dostali - a ona by tam s vami nebyvala?

uci
27. únor 2009

ved to by bolo aj pre nu dobre riesenie - by ste ju doopatrovali na starobu, alebo by tam bola s vami len tvoja mamina?

honzulka
27. únor 2009

uci-já Tomíkovi dávám trošku čaje-klidné nebo spokojené bříško a on toho tak moc nevypije,ale alespoň trošku to jídlo spláchne..Je fakt,že nekojím a mlíko už mu pak nedávám.
S baráčkem kdo ví..Ona má svůj byt.V tom domečku bydlela její maminka a ta bohužel umřela loni a ona tam ani jít bydlet nechtěl..tak uvidíme..
Tak už vážně musím..dobrou a klidnou noc.. 😉

uci
27. únor 2009

dobru 😵

ada80
28. únor 2009

.Ahoj holky dnes volal manželův bratranec,že se jim dnes v 9.30 narodila holčička Nelly váží 3kg a měří 48cm.Poslal nám i mmsku je to takovej drobek kouzelnej,to snad ani není možný,že Vandulka měla 49cm.

dukie
28. únor 2009

ada80: Tak to gratuluji k přírůstku do širší rodiny. 🙂 Ať jim hezky roste. 😵

My si taky zrovna včera říkali s manželem, že je neuvěřitelný, že Toníček za toho půl roku vyrostl o 21 centimetrů... 😀 Takovej prcík to byl... a už je to velkej klacek! 😀 😀 😀

lisounek
autor
28. únor 2009

ahooj holky tak my dnes spaly celou noc..ale ja sla pozde, takze jsem se okradla o hodiny..no ale vzdycky cekam ze se vzbudi a ono jako naschval nic a horsi je, kdyz jdu spat a spim hodku nez treba vubec a a za pak usnout..no ale vetsinou kdyz jdu spat brzy tak se vzbudi a kdyz jdu pozdeji tak spi az do rana dnes jsem teda spala v kuse, ale citim se hur nez kdybych spala malo...a je snad nejaky blby tlak jsem jak prastena.... 😖

adi tak tak taky gratulujeme, taky bych chtela videt nejake miminecko..ten nas rarach doma uz ho moc nepripomina 😀

Honzul: no K malo pije to jako jo, ale ted uz casem vic a vic a po zelenine to vzdy zapije..proste ji nabizim dokud to nesplachne...a mliko se snazim taky nedavat u UM je to totiz jine a nechci, aby to pak porad vyzadovala...radeji naucit na caj...jenze ji chutna jen to jablko medunka od Hippu a oni ho skoro nikde nemaji...ten pry detem chutna a u ni se to potvrdilo....jinak mi nejak z niceho nic nechce ovoce u vseho se sklebi chutna ji banan, jenze ten stavi, takze ji ho ted nemuzu moc davat...no a pak jeste tak hruska..no ale nevim proc to zacala odmitat... 😝 😔

bobinna
28. únor 2009

ahojda holky,
dneska úspěch... ohřála jsem zbytek polívky a myslela jsem si že to dojím já a Lindička to spapala celý a lis díky za radu začala jsem jí otírat jídlo o patro a fakt jí...🙂 tak mám radost pak jí dám ještě napít čajíčku a je spokojená

Ale aby toho nebylo málo tak jsem včera poslala dědu s dětma ven abych si doma uklidila a on došel sotva domů zatlačil kočárek za branku a složil se mi na chodbě! holky já myslela že už je konec! ☹ nakonec se teda probral já zavolala záchranku a odvezli ho na JIP. Prasknul mu žaludeční vřed (takže lis neblázni a začni pořádně jíst a žádný stres!!!) jenže u něj životospráva žádná po ránu kafíčko, cigaretka a pivečko a panáček a tělo už mělo dost ...
tak jsme za ním jeli do nem s bráchama ani mu to neoperovali pže už to má za posledních 15 let znova a teď prasknul ten samý co mu už řezali... prý skoro vykrvácel měl střeva plná... tak do něj lijou pořád krevní transfuze☹ a doktor nám řekl že nám nic neslibuje že může i umřít

já si z toho musela dát taky panáka byla jsem úplně hotová usnula jsem ráno ve 3 pořád jsem měla hrůzu že zazvoní telefon...... 😔
holky to je strašný sice jsem dospělá ale včera jsem si připadala strašně bezmocná... táta trpěl a já mu nemohla pomoct

bobinna
28. únor 2009

ale teď už je na tom snad o trošku líp ale nechci to zakřiknout 😒

lisounek
autor
28. únor 2009

bobi: ty jooo bobi jeste ze se teda slozil u vas vezmi si, ze by byl nekde s detma na ulici ty jooo no je to teda tak jako tak strasny... 😔 samo ze lituju tatinka a nechci si domyslet ty dusledky..jeste ze to takhle dopadlo.... 😢 chudak urcite mu bylo spatne a vedel, ze musi dojit domu...hlavne, at se z toho dostane..no a mel by napravit tu zivotospravu...ja mam stejne jen to kaficko po ranu... 😀

a jsem moc rada, ze Linduska si dala s jidlem rict bude to lepsi a lepsi uvidis...chce to jen praxi, jak u Lindicky tak u Tebe, ale jste na dobre ceste!! Tak at je tatkovi lip, ja si to vubec neumim predstavit, ale urcite je clovek bezmocny... 😔

ja se dnes citim fakt hrozne, porad mi neco pada, rozbila jsem sklenicku boli me hlava, oci a uplne se citim fakt totalne odrovnana ☹ 🙄

bobinna
28. únor 2009

lis mě je taky všelijak tak jsem se šla s dětma projít kolem bytovek ale příšerně leje takže jsem šli hnedka dom, jinak jsem volala do nem a sestřička říkala že už nekrvácí a prý už s nima laškuje🙂 celej děda zubatý utekl z lopaty tak mu je hej... ale jsem ráda snad se to bude jenom zlepšovat

já měla den blbec v út něco podobného... hlava na upadnutí, děti řvali jako na lesy, krb mě vyudil celý barák a dotoho heště Linduše nechtěla jíst ... někdy je fakt ta naše dovolená náročná 😀

lisounek
autor
1. bře 2009

ahoj holky joo jsem porad K.O. Kata se otaci v polospanku a na brisku ji to probere....do 3 hodin jsem ji jen otacela, vubec nemohla spat a pak uz byla tak hotova, ze usnula schoulena na tom brisku.. jenze vzdy jen na chvili a pak rev...sla spat v 19:30 hodin a ve 21 hod strasnej plac, ja v koupelne a manza ji nemohl uklidnit..no a pak jako spat no to ani nahodou, takze vzhuru do 23hodin a me zrovna vcera bylo fakt bidne...oci uz me lezly z dulku, jak bolely...hmm jsem vyrizena, tohle je hnusnej vikend fakt 😠 takze k cemu mi je, ze vim proc a jak se otaci, kdyz se to neda uhlidat... 😔

lisounek
autor
2. bře 2009

ahojky tak hlasim dalsi noc nespani...asi uz me hrabne... 😒 dnes to byla snad nejhorsi noc co mame Katu 😔 jdu ji uvarit masicko..