Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
21. bře 2009

honzulka: Toníček se taky asi před týdnem začal snažit dostat se na kolínka, což u mu jde... a snaží se teďka dostat se kupředu, dělá takový ty legrační kmitavý pohyby. 😀 Ale povídání mu teda zatím nejde. Zato rozčilování jo. Jako zrovna teď. 😀

Jsi hodná, díky. 😵 A já Tobě přeji, ať návštěvu dobře zvládnete. 😉

lisounek
autor
21. bře 2009

ahoj holky..dnes je krasna sobota ze? proto asi nikde nikdo...u nas sviti cely den slunicko a hned je veseleji.. 🙂 jenze veselo mi je jen na povrchu...u nas by bylo fajn, ale vecne tema tchyne..uz s ni budeme 9 mesicu a nikam to nevede...nesnasim ji nesnasim a uz se s ni ani nebavim..je mi jedno, ze nevidi Katu a odmitam s ni travit svuj cas uz mi vadi i to, ze ji nevidim a jen slysim nebo to, ze tu vubec je s nami v tom byte...nemuzu si pomoci 😖 ale to uz je ohrana pisnicka.... 😢 😢 😢

uci: gratulujeme k prvnimu zubaku!!

Honzul: mas pravdu, lvicci jsou paradne palicati a maji svoji hlavu, ale zase bojovnici a maji dobre srdce 😵 my tedy uz mame pannu a je to videt klasicky introvert...snad nas potrebuje jen na obzivu 😅 mazlit se to nechce porad ji zajima vse jine a me tak akorat vypichuje oci a taha me za vlasy...ale co bych po ni chtela ze, kdyz je mala..no alespon ty rucicky by po me natahnout mohla jako projev..(ale to bych zase moha byt dokonaly otrok, takze radeji ne 😀 )...a uz ji ani jeji vymezeny prostor na hrani nestaci ach jooo zacala popolezat, ale zkoordinovat ji to jeste nejde...posune nohy a rukama spadne na zem, nicmene uz je to dokonalejsi a dokonalejsi...a hlavne behem par sekund je uplne jinde..proste bud se tam dostrka, dovali nebo proste dopopoleze nejakym zpusobem...a zajimaji vse co nechceme aby ji zajimalo ach joo ale to je asi vsude stejne...a parkrat se necim majzne, muze to byt i hracka...proste objevuje svet... 😝 jenze uz to je na uhlidani silenyy...za mesic chceme predelavat konecne obyvak (cekali jsme az bude dotycna osoba pryc, ale jelikoz se asi nedockame, tak uz nemuzeme cekat...je to tu desny a na tu zmenu se fakttt tak tesim...hlavne novy a cisty koberec a snad uz i poradny koutek pro Katu..) - bude to asi ohradka, je draha jak prase, ale bezpecna...jen se bojim, aby v ni vubec chtela byt...to by pak byla investice na prd... 😒 u jedne kamaradky jsem ji zkousela a libilo se ji ale co je to par minut nekde jinde ze?? 😨

dukie: a vetsinou to pry tak je, ze deti, ktere jsou milionove v detsvi pak rodicum zatopi v dospelosti a naopak, takze az bude Tonicek v puberte bude to andilek... 😵 😵

lisounek
autor
21. bře 2009

uci: ja za prvni zub dostala prima cernou elegantni bundicku, ale taky jsem si pospisila a vyuzila toho hned, aby se nezapomelo.. 😀 😝

jo a co se tyce mluveni...Kata nic..jen huci, hudra a dela ruzny zvuky, ale slabiky zadny... 😖

lisounek
autor
21. bře 2009

jo a nesedi..zatim obcas kdyz ji posadim tak se opre ruckama pred sebou a sedi, ale to jen chvilinku...zatim ji posazovat nechci, kdyz to sama neumi...skoda, nejradeji bych, aby uz mela jidelni zidlicku a taky golfky..ach joo a pak budu vzpominat, jak jen lezela!! Jenze to uz je davno davno pryc jo jo jo 🙄 😝

honzulka
22. bře 2009

Ahoj holky..
Tak včerejší návštěva se opět neobešla bez prudění 😠 😠 vyžrala jsem si to tentokrát já sama,babka se do mně pustila s i s jejím senilním partnerem,já zrovna jedla dortíka a hodně jsem se držela,abych tou lžičkou neprořízla i ten talířek.. 😠 😠 A dneska volala MM,ten to naštěstí nevzal,ale vzala jsem to já..A ona že nemohla vůbec spát,že na nás myslela,že když budeme chtít k domečku přistavět tu místnost pro mojí mamku,tak musíme mít stavební povolení a plánek a že sousedi u ní za to platili 20 tisíc!!!!!! 😠 Tak jsem jí vysvětlita,že to víme,že musíme mít povolení a nejspíš i plánek,ale že nebudem stavět nic nového,pouze vyzdívat to,co tam je teď z prken.. 😠 😠 No MM je naštvanej ještě teď a to s ní nemluvil.. 😠 Takže prýma víkend!!! 😔 Jsem se zase rozčílila,když jsem si na to vzpoměla... 😠 Takže lis-ty tam máš sice tchýni furt,ale my s babkou nebydlíme a je to taky peklo.. 🙄
dukie-Tomášek je víc upovídaný než pohyblivý.. 😀 Asi to bude kecal.. 😀 On zatím neví co s ručičkama..Dám foto do alba.. 😉 A válí sudy jako blázen,tak jsem ho právě musela odstěhovat do pokojíku,kde není moc hran ani jiná nebezpečí..Ohrádku jsem zvažovala,ale jednak by to bylo asi omezení,ale hlavně máme na ní malý byt.. ☹ Tak musím holt doufat,že to nějak zvládnem.. 😉
Tak jdu pověsit prádlo,než se mi kluci zase vzbudí..
tak papapa a hezký zbytek neděle.. 🙂

lencourek
22. bře 2009

ahoj holky,
Lis: fábula je super. Jak psala Uci, je naklápěcí, má madýlko mezi nožkama, takže nevypadne. kšíry. Zdá se mi velká, ale to možná teď, protože je prcek malý. on za chvíli doroste a už se to zdát nebude.
Včerejší počásko bylo nádherné, za to dnes nic moc. Je děsná zima. Lukýnek kolínkuje a je hrozně roztomilý, jak péruje na kolínkách. Má zpomalené pohyby jako strašilka a často balancuje na 3. Buď zvedne jednu nohu nebo jednu ruku. Moc ukecaný není. Někdy dělá hodně zvuky a občas už říká nějaké slabiky jako mememe, ba ba. Ale to jen občas. Jinak se mi v posteli snaží posadit. Jo, a dnes miláček hulákal a musela jsem s ním vstávat už v 5h ráno. 😠

lisounek
autor
23. bře 2009

kde jsteee?? 😕

lisounek
autor
24. bře 2009

hmm hmm holky teda tady je fakt pokec 😢

uci
24. bře 2009

no holky, co vas ti drobci tolko vytazuju??? 😀 je mi jasne, ze ano, ale treba si dat obcas aj pauzu, tak sa vykaslite na upratovanie a podobne blbosti a podte si pokecat 😉
tak my mame najnovsi problem s prdolkou ten, ze okrem smirovania z postielky (poza to makke oblozenie co ma priviazane o tie tycky postielky) sa uz naucila to oblozenie aj odviazat (a samo cele ozuzlavat) - dnes som jej to musela uz 3x nanovo cele privazovat 😠 ale vyzera to na zbytocnu robotu lebo o chvilu je to zase dole, no neviem po kom je taka sikovna 😵 a potom ako sa posuva po chrbte dozadu tak narazi hlavou do toho dreva a jaci ako o dusu
no a s tym blabotanim vs. hybanim sa to bude asi tak, ze bud sa mimca zamieravaju na pohyb alebo zas na trenovanie reci, a potom sa to zas vymeni, vzdy sa vraj vyvija len jedno centrum, takze mi sa sice prilis nesnazime o nejaky koordinovany pohyb vpred (pretacat sa uz vieme, to zase nie ze by nie 😉 ) ale blaboceme o106: najnovsie uz kajka zaradila do slovnika "papapa" (a dokonca mam pocit, ze to aj pouziva v suvislosti s papanim 😕 i ked je to asi skoro ale fakt mi to tak pripada, "bababa", "gagaga", "mamama", no a klasicky najviac fici "tatata" 😠 ze nechapem preco 😀

lisounek
autor
25. bře 2009

uci: ja sem nakukuji porad, ale zde to vazne, tak uz to vzdavam a sama se sebou nekecam 😀 hele a smirovani je u nas uz hooodne dlouho a rozvazovani to zatim nefrci, protoze ty tkalouny mame venku, ale kdyz je vidi sape se po nich...u nas je spise horsi to, ze uz popoleza, dostrka se kam chce a zveda se na nohy mazec!! Takze je po klidu porad ji musim smerovat a taky poodnaset protoze zkouma to co nema 😝

To jsi me potesila K je zamerena na ten pohyb je to neskutecny co vse uz dokazuje, ale co se tyce reci jen hulaka, prska, pisti a tim to konci...obcas rekne ma, ale to je spis nahoda nez umysl.. 😀 😀

Dnes jsme byly na vylete v Pze, mamka jako ja :o) z toho mela revoluci a Kata byla hodna a vse zkoumala, vcelku jsme si to uzily... 😵 ja jsem ted resila hracky, protoze K uz nic nebavi, ma jen to co ma od narozeni a kousatka a tak vsechno rovna se NUDA, takze nej jsou hracky nehracky...plastove lahve, ubrousky na zadek ten obal hlavne, krabicky, kabely, nohy od zidli, termoobaly atd. 😀 a teteli se na zemi a vecne je sama smeť, ikdyz teda doma fakt porad vysavame... 😨 NO tak ted jsem ji objednala uz hracky, ktere sviti, delaji zvuky a daji se skladat.. 😉 jsem zvedava co a jak...snad to nebude vyhozena investice 😲

bobinna
25. bře 2009

ahojda holky,

jdu jen tak na rychlovku... Linda už měla včera zase teplotu a Peťka přitáhnul ze školky střevní chřipku takže fakt jen na chvili než zase poběžím já nebo přebalovat Lindušku... 😀

Lis: taky mi přijde že misky, ubrousky na zadek krémy a pod... u nás taky frčí než cokoliv jiného... jo a ty hračky jak svítí a hrají jsou nejlepší nen%C

bobinna
25. bře 2009

tak znova ... někde se ztratil zbytek...

ty hračky co svítí a hrají jsou nejlepší... Linda něco podobného dostala k vánocům ... byla z toho úplně unešená ... jenže se nám to rozbilo a nehraje to jenom bliká ... a teď se příšerně vzteká a rozčiluje že to nehraje ... tak budem kupovat nové

jinak holky pozor máme 7 KILO!!! jupíííííí........ ale teď jak pořád kandí tak to zase vykandí.. 😒

až budu mít čas tak přidám fotečky naší šikuldy tak zatím pááá 🙂

lencourek
25. bře 2009

ahoj holky, tak nakukuju až teď. Přes den mám na pilno. Každé denní uspávání jen v kočáře venku (za každého počasí) a už jsem prckovi snižovala postýlku. a gruntovala jeho pokojíček. dlouho tam kluk nebyl, protože se mnou spal v posteli. ale jelikož už mám strach ho v ložnici nechat v noci samotného, tak se stěhoval včera do své postýlky. a musím říct, že docela dobré. občas v noci brouká a je na kolínkách, ale dám mu cucnout a za chvíli zase usne. jen to ranní vstávání se ne a ne upravit. prostě padne 6. ranní hodina a už ne a ne zamhouřit očka. teď mám docela strach, co s ním udělá ten posun času, který nás čeká.
Lukýnek stále neumí lézt dopředu, ale vůbec mu to neva, a prostě tím svým couváním se dostane všude. už ho nemůžu nechat dlouho samotného. taky se už opírá a zvedá o věci, např. o stůl, dveře atd. což je docela nebezpečné. už mi tahal za ubrus. ach jo. taky mi připadá, že každou chvíli bude sedět.
jinak tento týden ho hrozně baví prskat a vydávat takové bublavé zvuky. taky jsem mu začala dělat čajíček. pár týdnů mu trvalo, než si na lahvičku zvykl. nejdříve ji vůbec nechtěl. hrozně se vztekal a pak po čase už na to přišel, že je to výborné žužlátko na ty jeho dásničky (zatím bez zoubku). takže ho to hrozně baví s lahvičkou hrkat, bouchat do něčeho, žužlat dudák a občas se i napije. ale moc ne. a teď má zase novou zábavu - napije se a pak to vše pustí z pusy ven. takže je mokrý, ale jeho to děsně baví.
bobi: gratuluju k 7 kilečkům, docela závidím. ten můj se už pronese.
lis: občas je dobré si udělat výlet, co? nejlepší hračky jsou opravdu běžné věci: rybilka na zadek, ubrousky, um. lžičky, šňůra od luxu nebo nejlepší je bojovat s hadicí od vysavače. z toho je úplně u vytržení.
já jsem koupila prckovi přes net, před časem, takového jezdícího broučka. když se mu zmáčknou krovky, tak kousek popojede a při tom mu zasvítí tykadla. mělo by ho to lákat lézt za ním. no, Lukýnek za ním neleze, jen ho vždy vytahá za ty tykadla. zvedá ho za ně nad hlavu a tak. ale taky se mu líbí, jak to svítí. pak má hracího méďu. a hrací televizku. to hraje jeho oblíbenou písničku (stejná jako na kolotoči nad postýlku) a při tom se pohybují pomalu zvířátka na obrazovce. docela pěkný.

koukám, že jsem se nějak rozepsala. dneska bylo celý den u nás nádherně. sice zima, ale sluníčko. jen, aby se to zase nepokazilo. předešlé dny jsem musela chodit s kočárem a fakt jsem byla zmrzlá jak sobolí ho... Rukavice, sluneční brýle, zimní bunda. Bylo to fakt super. Za 10 min se vystřídalo sluníčko, mraky, silný vichr, déšť, sníh a dokonce i malé kroupy. Doma jsem pak ještě půl hodinky rozmrzala, ale co bych neudělala pro mimi, že? Hlavně, že se vyspinkal.

lencourek
25. bře 2009

jéjej, omlouvám se, fakt jsem to nějak přehnala s tím psaním. kdo má tak dlouhý příspěvek číst, že? 😠
přeju krásné sny a hlavně spící miminka po celou noc.

uci
25. bře 2009

lencourek: to vobec nevadi, ze si sa tak rozpisala, prave naopak - aspon je co citat 😉 holky berte si priklad, to viete na knihu cas nie je, takze hltam kazdy riadok co napisete 😀
trochu ma inac desite s tym ako su vase ditka moc sikovne - skoro mam pocit, ze uz maju iba malinko od toho aby zacali chodit 😕 a my teda fakt len to gulanie, ale teda utesujem sa tou teoriou o rozvoji len jedneho centra 😉 a musim sa uspokojit s tou nasou urecnenou babulkou
a s pitim niecoho ineho ako mliecka sme na tom rovnako, mala nic ine pit nechce, najskor som sa bala aby sa neodnaucila od prsa tak som jej pre istotu flasku vobec nedavala a teraz ked by som uz chcela aby sa aj niecoho napila, tak z nej nechce ani za svet 😠
neviete ci uz ju mozem ucit na tu sosacikovu flasku? (myslim taku co tam nie je dudel ale taky sosacik s vacsim otvorom)

lisounek
autor
26. bře 2009

ahoj holky no hura konecne si nepisu sama se sebou..a Leni chvalim tvuj DLOUHY prispevek 😀 jo a to bublani pusou je presny..prska a bubla...a piti se ji vali takhle na zemi mezi hrackama...tedy spise samotna prevarena kojo voda...jak ji najde tak si sama pije..je to sranda jak to dela prekuli se na zada capne vodu a pije jak o zivot..vse je mokry i ona, ale jak je vesela...a navic je to jen voda tak co 🙂 taky chodim ven vicemene kazdy den a to pocasi ted je hnus teda jak se to strida a chvilema vichry a krupky no hnus teda...navic fakt zase ten posun casu no nevim podle ceho se ridit tedy..uvidime jak to bude 😕

lisounek
autor
26. bře 2009

uci: klido ji uc na ten sosacek..je uz od 6 mes. ja mam Avent, ale K z nej nepije, ale kouse..nechape zatim ze z toho tece piti, je zvykla na jinou flasticku co v ni ma vodu nebo caj, tak snad casem....no mel by to byt nekapajici hrnecek...snad i je, ale ta savicka ji mate... 😕

ada80
26. bře 2009

Ahoj holky ted jsem se vrátila od doktorky byly jsme nma osmiměsíční prohlídce tak Vandulka váží 7.590g a měří 67cm.

uci
26. bře 2009

adi super vaha 😝
lis: tak budem skusat, akorat, ze ked sa ta flasitcka prevrati hore dnom, tak z nej tecie 😕 cize nekapajuca asi nebude, dost blbe kedze teraz mala z toho tiez este poriadne nepije a skor sa s tym hra (mame inac NUK)

lisounek
autor
26. bře 2009

uci: no tak to neni nekapajici... 😒 taky nekapajici stoji peknou palku..nejak ke 300 kc a to je fakt malej sotva 150 ml...

adi: krasna vaha 😵

uci
26. bře 2009

fu, to je dobra palka 😒 no nic, tak budeme cely mokry 😀
inac dnes sme mali ist na 2. ockovanie (hexa + prevenar) ale nebola tam nasa mudra, takze az buduci tyzden - este ze som si tam predtym zavolala, by ma porazilo keby sme sa tam dotrepali a nic z toho, myslim, ze by to nemalo vadit, ze nebudeme ockovane presne po tych 6 tyzdnoch, ze jo?

lisounek
autor
26. bře 2009

uci: snad to neva...asi to pokazdy uplne nevyjde..to jen nam my to meli jako hodinky...5.12. 5.1 a 5.2. 😅 a za tyden ma Kata Prevenar prvni davku a ja jsem ode dneska nejaka prichcipla, tak se bojim, aby neco nechytla, protoze se mi to nechce uz oddalovat...

no a Kata dnes doladila sve lezeni..proste na ni kouknu a najednou zacala lezt 😲 ruce nohy a tak dokola a hned mela lepsi naladu producirovala se po pokoji a neslo ji uhlidat...hned tu hned tam...no a radosti bylo taky.... 😉 jeste to neni uplne profi, obcas se zakymacela, upadla nebo tak ale proste leze 😝 a je totalne po klidu... 😨 a taky neustale klikuje a je pulkou tela ve vzduchu tak cekam kdy si u ceho stoupne 😀

uci
26. bře 2009

ty jooo lis 😨 😅 to je teda sikula, no ako to tak popisujes, tak si hovorim, ze si to mam vlastne fajn ked sa este nesnazi lozit 😝 takto mam aspon zatial relativne klud 😉

lisounek
autor
27. bře 2009

jj uci uzivej klidu..tady zase nikde nikdo... 😕

uci
27. bře 2009

viazne to tu 😢 musela som zacat kecat na inych diskusiach - i ked teda kecam o hocicom len aby som sa s niekym porozpravala, strasne mi to chyba ked som takto doma iba s malou a ta mi maximalne zatial povie tatatabababmamamapapapa 😀

lisounek
autor
27. bře 2009

uci: ja te videla a mrzelo me to 😔 ale taky chodim jeste do srpna, ale to ja chodila vzdy...no ale tam kecam tady stojim na mrtvem bode 😔 jsem tu vzdy skoro cele odpo nakukuji samo nemam cas sedet porad...ale nahlizim a doufam, ze nekdo zajde...skoda...me K jen pisti a knoura jako stene 😝

lencourek
28. bře 2009

jéééé holky, tak snad nekončíte? chápu, že dnes bylo parádní počásko a kdo by vysedával u PC, že jo?
Lukýnek má už 2. den vysmáto. když se začnu něčemu smát na hlas, tak on se začne řehtat taky. fakt je to srandovní. takže se smějeme a smějeme. leze jen do zadu, ale taky už nestíhám hlídat. jen co se otočím, tak už je jinde. hrozně rád kramaří a oblíbil si nabíječku od mobilu.
jinak jsem mu dala kočár na sportovní verzi. takže už může sedět a konečně koukat na svět. je děsně šťastnej a pak ho položím a za chvíli spí. je to príma. fusak je uzpůsoben na kšíry, takže není žádný problém. i když kšíry moc ještě nepotřebujeme, protože není zas tak pohyblivý.

holky, mám dotázek, kolik zeleninky k obídku sní vaše mimi? a kolikrát denně spinká a jak dlouho? a v kolik ho dáváte večer spát a v kolik se budí?
mě sní tu malou skleničku zeleninky (polívky nedělám, protože neumí pít z lahve) a spí tak 3x denně tu hodinku, někdy i víc. a chodí spát tak kolem 18-19h a vstává v 6 ráno. Zkoušela jsem mu to posunout, ale stejně vstával v 6h, tak jsem to už tak nechala.

dnada
28. bře 2009

ahoj holky,;mžu se k vám přidat??? A na začátek mám takový dotázek,jestli teda můžu 🙂 byla sem dnes s prckem venku,sluníčko na něj nesvítilo,ale cestou zpět už bylo pod mrakem a já si to nějak neuvědomila a asi tak 10min poloseděl jakoby čelem k sluníčku(které ovšem nesvítilo) a teď má červený obličejík a malinko hřeje,asi jako já. Mě stačí taky málo a sem jak rak. Chci se zeptat,čím nejlépe namazat? Zatím sem mu to mazala Excipialem(napsala nám ho dr na vyrážku k promazání,ta už mizí),ale ksichtík má jak ráček a já tu mám jen dospělácké mléko po opalování ☹

honzulka
28. bře 2009

Ahojky..jdu na skok pozdravit.. 🙂 Čeká mě hromada žehlení a mně se do toho vůbec nechce.. ☹
Normálně jsem dneska sestříhla Tomíkovi to jeho číro..nevím,proč se to do roka nemá dělat,ale mamka mi říkala,že snad jen z pověry.. 😕 Jemu to ale lezlo pořád do očí,tak jsem mu to zkrátila a hned vypadá líp.. 😅
Jinak žádné pohybové pokroky u nás nejsou..jen se plazíme..ale na čtyři se nám prostě nechce.. 😉 A taky už jsme vydali zvuky jako mama a tata.. 😉
Tak a mizím na to žehlení..musím alespoň něco.. ☹
Tak pá a pokud nebudu usínat u žehlení,tak ještě zaskočím.. 😉
dnada-těžko říct..já bych možná sáhla po obyč induloně??? 😕 Ale nejsem odborník..A nebo mě napadá Bepanten.. 😕

lencourek
28. bře 2009

Dnado, vítej mezi nás 🙂
na to zarudnutí bych zkusila malýmu natřít i tím dospěláckým krémem po opalování. nebo tím bepantenem. kdyby to bylo horké, tak vím, že horkost vytahuje jogurt 😕 . asi ti moc neporadím....přeju, ať je to brzičko lepší.
holky, máte už koupený nějaký krémík proti sluníčku pro prcky? když už dnešní sluníčko mělo takovou sílu, jak psala Dnada, tak bych taky měla něco pořídit. tý jo. tak mi poraďte, co máte doma
Honzul: to měl Tomík už tak dlouhé? 😵 to zírám. nás to zřejmě nečeká, máme skoro plešku 😅 . Sice vlásky má, ale ne moc dlouhé a jak jsou světlounké, tak z dálky nejsou tolik vidět. ale jsou tam 😉