Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
13. bře 2009

Ahoj holky... 🙂
No já se nestačím divit,kdo si to na nás vzpomněl??? 😉 Ahoj Lucky.. 😉 Natálka je už taky kus ženský,co??Ty děti nám nějak fakt rostou rychle.. ☹ Já si včera při nákupu uvědomila,že už od pondělka mohu podávat další povolené potraviny a příkrmy od ukončeného 6 měsíce.. 😲 😕
uci-my měli v 6 měsících taky 1x1cm..,což tak na prst odpovídá.. 😉 Neboj,bude to v pohodě..Má se uzavřít do roka,jak píší holky.. 😉
tak a já zase pádím uspat Jeníka... 😉
Dobrou noc a hezký víkend všem.. 😉 🙂

uci
13. bře 2009

lis: a ako sa ten prasok zaraba? sa to nejako rozriedi s vodou a da vypit mimcu ako z flasky? sa pytam asi ako dement ale fakt mi to nie je jasne 🙄
a pozrela som do toho preukazu a my tam teda nic take napisane nemame 😖 je tam len zapisane kedy bola ockovana ale ziadne ine kolonky tam ani nie su kde by to mohlo byt - az potom v 1 roku je tam toho viac ale o fontanele ani zmienka, vseobecne tie nase slovenske preukazy su dost strucne 😠 do roka vlastne ziadne zaznamy len o ockovani a pritom to je podla mna to najdolezitejsie obdobie vo vyvoji, ked sa musi davat na vela veci pozor aby sa nezanedbali
no nic, trochu ste ma ukludnili - ja sice viem, ze sa ma uzatvarat ale tiez nie je dobre ani ked sa uzatvara prilis rychlo, aby sa mohol mozog vyvijat este do toho roka aspon, tak som nevedela, ci to nie je nejako skoro
lucky: no teda, to je akoby nas prisiel pozriet duch 😀 tak napis aspon nieco viac - urcite sa tu zas dlho neobjavis - nech vieme co je natalka za nezbednika 😉

uci
14. bře 2009

ahojda holky, copakkdepak? asi trajdate vonku ked je tak pekne, ja som nabalila manzu ale uz by sa hadam mali kazdu chvilu vratit 😕
holky znakujete niektora? ja som pomaly zacala malej ukazovat (ale tak nenasilne sa snazim) papanie, mliecko, este a dost, jo a este dudel, zatial si teda nerobim nejake iluzie, ze by tomu moc rozumela ale snad to casom pride a pokecame si 😀 takze by ma celkom zaujimalo, ci to niektora praktikujete, prip. aj s akymi uspechmi?

lisounek
autor
16. bře 2009

tak jsem tu a tady to opet vazne..ja obcas nakouknu a ono nikdo, tak to vzdam.. 😖

uci: myslis znakovou rec?? tak tu nepraktikuji... 😨 jo a ten prasek by se mel rozpustit bud v mliku, vode, nebo v jidle (prikrmu, UM, MM atd.), takze zalezi na tve fantazii, jak to Karince vnutit respektive jakou cestou..u nas je to jednoduchy, davam ji to do kase vecer nebo do mlicka..ale u nas ted zabiraji ty aktivie, takze jsem mohla tyhle bakterie na chvili vynechat....ale asi by to slo i na lzicce... 😉

honzulka
16. bře 2009

Ahoj holky.. 🙂
Jdu na skok,než se mi Tomášek vzbudí na oběd.. 😉 Dnesv stával v 5:30.. 😠 A teď dospává.. 😉
uci-tak úspěch se asi dostaví později,ale proč si s nima nepovídat a nepojmenovávat už teď.. 😉 Já toho pravda moc nenamluvím,ale občas taky nějakou věc,kterou Tomikovi podávám,tak mu pojmenuji..jestli myslíš toto.. 😨

uci
16. bře 2009

dik lis, to by asi stalo za pokus 😕 musim to niekde splasit ten probian
honzul: no nielen ze pomenovat ale ono sa to aj ukazuje (myslim teda ze nie ako ukazujes ten predmet ale ze ukazujes znak pre ten predmet - prstami rukami telom ...) - kazdy predmet alebo aj cinnost ma prideleny konkretny znak a potom ked to uz bejby pozna, tak sa vie normalne dorozumiet tymi znakmi a povedat, ze je napr. hladne alebo chce spat alebo uz nechce papat alebo ze chce dudel a tak, mi to pride super, ze by som mohla malej rozumiet este skor kym zacne rozpravat a nie len tipovat a nemohuco sa na nu pozerat, ze preco place a co vlastne chce

uci
16. bře 2009

holky inac - dnes som behala po uradoch vselico vybavovala a samo teda s malou, tak vam sem hodim nie prilis lichotivu statistiku, co sa tyka "baby friendly" chapania v nasej spolocnosti 😠 :
- pocet navstivenych institucii: 4
- pocet institucii s bezbarierovym pristupom: 0
- pocet prekonanych schodov bez pomoci (myslim tym sama s kocikom v rukach): cca 30 (iba 1 institucia bola na prizemi a ostatne 3 na zvysenom prizemi s min. 10 schodmi bez nejakej rampy alebo niecoho takeho + v jednej som musela ist dokonca na 1. poschodie - samozrejme bez vytahu!!!)
- pocet prekonanych schodov s pomocou: cca 90
- pocet ludi ktori by dali prednost mamicke s umrncanym malym dietatkom: 0 (v 90% islo o dochodcov, ktori proste nemaju na starosti nic ine len vysedavat vsade a sa vypytovat na blbosti a nic ine na praci nemaju ale nikoho proste nepustia 😒 )
- pocet ludi, ktori sa pokusili predo mna predbehnut: 1 (nedala som sa 😉 )
- pocet ludi, ktori sa predo mna uspesne predbehli: 1 (to som sa uz nevladala hadat 😔 a bola som jednoducho v soku, lebo ta pani si vabyvila co potrebovala a potom mi hovori: "som vas predbehla, co?" - no akoze co by ste jej na to povedali???

no, takze suma sumarom, som znechutena, utahana a dufam, ze najblizsi mesiac nebudem nikde nic musiet vybavovat v tejto nasej baby friendly spolocnosti 🤐

lencourek
17. bře 2009

ahoj holky, koukám, že není čas koníkovat.
uci: plně chápu tvoje znechucení nad úřadama. Já se snažím tomu vyhnout, nebo mít někoho sebou, kdo by mi pomohl.
a jak jsi psala o tom znakování pro mimi, tak mi sestra dala nějakou knížku, kde se to popisuje. jsou to jednoduché znaky pro ty nejzákladnější věci. že prý je to pak super, že si s dítětem rozumíš a nehádáš, co asi chce. jen jsem ještě neměla čas do toho juknout pořádně.

uci
18. bře 2009

lencourek: no prave, tiez si myslim, ze je super, ze sa vie mimco takto dorozumiet este skor ako zacne hovorit a nasla som aj na nete interaktivny slovnik, kde ukazuju jednotlive znaky (je tu na koniku o tom aj diskusia), chcela som len vediet, ze ci to niekto z vas praktikuje a ako rychlo to asi zacne fungovat, no nic, asi budem musiet prestudovat celu tu diskusiu 😝
no a co sa uradov tyka, tak tiez vacsinou beham sama a varuje mi mama, ale teraz som to schvalne chcela vyskusat ako samostatna mamicka (ved je kopec osamelych mamiciek, ktorym nema kto pomoct 😕 ) no a fakt som z toho bola uplne znechutena a je mi luto tych mamiciek, ktore to takto musia robit bezne a tiez je pre mna dost neprijemny pocit, ze si proste v totalnej vacsine pripadov jednoducho sama nevystacim a som odkazana na milost-nemilost niekoho na blizku 😠

dukie
18. bře 2009

Ahojte holky. 🙂

uci: Je to tristní, ale mě jsi svou reportáží z cest po úřadech fakt pobavila. 😀 Jakobys mi mluvila z duše.... 😀 Ačkoli zatím si obecně stěžovat nemůžu, chodím po úřadech typu FÚ, sociální správa a pojišťovny (v rámci účetnictví, které klientům vedu). A ačkoli někdy dost komplikovaně (vchod dvorem - odemčení po zazvonění na recepci), všude jsem se s kočárkem dostala. A na jedné pojišťovně měli polámaný výtah a já potřebovala na podatelnu a byly tam schody... a jedna paní (zaměstnankyně) se mě aktivně ujala s tím, že než bychom se tahaly s kočárkem po schodech sem a tam nebo mi ho hlídala, tak raději vzala papíry a odnesla mi to tam a přinesla potvrzené kopie zpátky. 🙂 Takže stran úřadů mám já zatím spíš ty lepší zkušenosti. 🙂 Víc mě štvou obchody - třeba přímo s věcmi pro miminka, kde to už vůbec nechápu... kde mají schody a schody a schody... takže se tam s kočárkem prostě nedostaneš... 😝

Ale za reportáž Ti dávám jedničku, směju se ještě teď. 😀

dukie
18. bře 2009

Jo a to znakování... taky to nepoužíváme, ale slyšela jsem o tom, že je to skvělá věc. Že jako děti chápou daleko dřív, než začnou mluvit... a pomocí znaků (narozdíl od řeči) se dokážou vyjádřit daleko dřív. 🙂 A prý jim to pomáhá i v učení se mluvit, ale tím si nejsem jistá, protože jsem slyšela i názory, že pak některé děti necítí tu potřebu mluvit tak silně, protože se domluví i bez řeči, že jo... 😀 Ale to nevím, jak to je, trošku se mi to zdá jako nesmysl... 🙂

lisounek
autor
18. bře 2009

uci: ufff to je teda zazitek...ti povim,ze jsi ale statecna, ja bych odvahu nemela...radeji se vzdy snazim, aby mi nekdo pockal venku s kocarem anebo byla mala s manzelem popr. zaridil manzel.. 😅 a je to fakt smutny, ze jako matka samochodka je to silenyyy 😠

jo a znakovani asi super, ale jako nemam na to kdy a ani naladu, abych pravdu rekla a mam pocit, ze Kate uz docela rozumim..jidlo se snazim podchytit a ostatni, no nekdy se vzteka, tak se vzteka a myslis, ze by mi stihla ukazat mamo jsem nasrana?? 😀 😀 😀 😀 nee samo to pisu jen pro ulehceni situace...

dukie jsem rada, ze te po dlouhe dobe vidim...uz jsi mi chybela... 🙂

holky vyhlasila jsem valku tchyni...nekomunikuju, ignoruju a ma proste smulu ve vsem... 😝

dukie
18. bře 2009

lis: No já zašla na skok... jsem vyřízená. Toníček se budí po hodině... a pláče v polospánku, po půlhodině nošení a poplácávání po zadečku zabere... a za hodinku je vzhůru znova. 😝 Nevím, jestli jsou to zoubky, nic jinýho tomu nesvědčí. Mám strach, že půjde možná o nějaké špatné sny... 😖 Nevím, co s tím, protože to trvá už 3 dny a já fakt nemůžu.

Poprosila jsem mamku, aby mi přijela dneska povozit... že půjdu zkusit zalehnout a spát. No a jak máme během dne všechno docela dobrý, Toníček pravidelně po chvilkách spinká, jinak si spolu hrajem a tak... tak od chvíle, co mamka přišla, byl totálně rozhozenej, ufňukanej, spát nechtěl, ač byl unavenej, jíst odmítl (musela jsem zvolit náhradní způsob a nakojit ho), skoro se nenechal přebalit, řval, jakoby ho na nože brali, nemohl ani popadnout dech, celej opocenej, v křeči... ☹ Prostě už nemůžu. Donedávna jsem přesvědčovala manžela, kterej toho měl dost, že je blbost, aby byl Toníček jedináček. To jsem tu, myslím, psala. Ale upřímně... já to tak vidím taky. Protože si fakt neumím představit, že by mi tu do dohodle běhal ještě třeba tříletej prcek. ☹

A ve vší pokoře (děkuju za to, že ho máme)... si troufám říct, že závidím všem maminkám, jejichž dítě zvládá usnout, jejichž dítě netrpělo kolikami, jejichž dítě neopláče každej prdík, jejichž dítě není rozhozený z návštěvy jedné babičky takovýmhle způsobem... jejichž dítě spí v noci v kuse déle jak 1 hodinu... jejichž dítě se nevzteká tak, že se prohýbá "do luku" takovým způsobem, že máte problém ho udržet... jejichž dítě neřve bez zjevného důvodu tak, jakobyste mu právě odřezávali nožičku... závidím maminkám, které rozumí svému dítku, protože já ho každým dnem chápu míň a míň... ☹

dukie
18. bře 2009

lis: Když to tak po sobě čtu... asi by bylo líp, kdybych sem dnes nezavítala... nevnesla jsem sem žádnou pohodu a optimismus... 😒

No nic, jdu zkusit ten pelíšek. Ale bojím se, že neusnu, jsem tím jeho dnešním vystoupením tak rozhozená... a zoufalá... 😖

lencourek
18. bře 2009

ahoj holky, tak dnes jsme obdrželi židličku pro prcka. Penízky nám dali manželovi rodiče, což jsem za to moc ráda. Snažila jsem se ji sestavit, ale raději chci, aby mi to posvětil ještě nějaký chlap. Ale prcek už v ní obědval. No, mám pocit, že byl špinavější, než jindy. Sahal mi po všem. Hračky házel na zem a dokonce chrastítko hodil do jídla. Ale jinak v poho...
Zítra vyrážíme do Prahy Motole, kvůli tomu hemangiomu, co má Lukýnek nad očičkem. Jsem zvědavá, co se dozvíme. Jede s námi manža, takže nemám z toho stresy. Sama bych to nedala...

dukie: koukám, že opět máte plakavé období. Neboj, to přejde. Za sebe mohu napsat, že si nejsem jistá, že plně rozumím, co prcek chce. Často nevím. Ale teď je docela hodnej (teď to určo zakřiknu). Sám si hraje a děsnsě ho to baví. Je na zemi, na dece, rozhozené hračky kolem něj a děsně ho baví se k nim dostávat. Každou chvíli má v ruce jinou. Ještě neumí lézt do předu, ale pohyblivý je dost. Občas se až děsím, protože už ho vytahuje z pod křesla (měl tam zašprajclé nožky) apod. Ani nevím, jak se tam dostal. Je děsně zábavné ho pozorovat, jak je na sebe hrdý, když něco dokáže. To se pak rozhlíží, zda si toho taky někdo všimnul a je děsně usměvavý, když ho pochválím. Je to zlato. Ale umí taky potrápit. Neustále ho převaluju na záda, hlavně po jídle. To furt blindí a nedokážu mu vysvětlit, aby si s tím sportováním dal pokoj.

lisounek
autor
18. bře 2009

dukie: je dobre ze zajdes s dobrou i spatnou naladou, tak to mame vsechny no ne? ja jsem ted na depku,ale Kata me nastesti netrapi..obcas ma sve rvave chvilky, ale jde to.....az se stydim,ze ja jsem vicemene jedna z tech maminek, kterou jsi tu popisovala, takze si asi nemam na co stezovat 😔 idealni to vzdy neni, ale vidim, ze je to prave mnohem a mnohem horsi, ja si to ani neumim predstavit, a kdyz mi takhle vyvadi jeden den, tak jsem vyrizena..nastesti zacala v noci relativne jakoby spat lip..spi ve spacim pytli, takze je klidnejsi a tolik se neotaci, nicmene i v tom pytli to zvladne bravurne 😒

Leni: jakou zidlicku jste nakonec vzali? me Kata jeste nesedi, takze se mi prici davat ji do jakekoliv zidlicky na sezeni... 😕 takze krmim v lehatku ale je to teda cim dal silenejsi, ona se mi v nem pretaci a sklouzava, vyleza pomalu a pri jidle nejde udrzet...ach jjooo uz by to zidlicku asi chtelo, jenze ... ona se opira o nozky, dela jakoby kliky, kolinkuje, ale na sezeni to nevypada..asi bude driv chodit 😀 😝

lisounek
autor
18. bře 2009

Leni a je pravda, ze takhle se Kata na zemi na dece taky vyhraje klidne i dve hodiny ja ji jen obcas nasmeruju, kdyz uz je mimo vymezeny rajon 😅

lencourek
18. bře 2009

Lis: nakonec jsme koupili Fábulu od Babypoint. Není nejlevnější, ale měla kladné ohlasy.

bobinna
18. bře 2009

ahojda holky tak jdu zase mrknout...🙂

dukie: neboj to vše se srovná ... takovéhle období jsme měli u Petříka taky pořád brečel ikdyž nebyl důvod taky jsem z toho byla úplně zničená celý noci řval spal vždycky po kouskách hrůůůůza byla jsem chodící mrtvolka.... ale neboj všechno to přejde vyroste z toho... vydrž holka!!!

jinak holky taťka už je doma...🙂 musí brát spoustu léků a pravidelně jíst tak snad se to zlepší ... od té doby co je doma tak už můžu klidně spát ... to je úleva ... ale stejně mám o něj strach... ☹

my už papáme taky v židličce máme asi stoletou ještě po nás ale je dobrá tak proč kupovat novou je v ní spokojená pořád se směje a plácá rukama do stolu a taky nám pořád honí talíře 🙂

holky Linduše když má možnost tak se chytne a postaví!!! myslela jsem že mě klepne! v ložnici ticho tak jsme si mysleli že už spí tak jdu juknout a ona si šmajdá po postýlce celá vytlemená ... hrůůůza hrůůůzoucí když sem si představila že by vypadla na zem ... radši nemyslet... tak máme danou matraci už dole pro jistotu ... leze mi vypínat televizi, satelit prostě všechno na co dosáhne tak lítá zdá se mi to vše moc rychlé ... potřebovala bych na ni ohrádku abych ji mohla nechat na dece samotnou ... jinak si nemůžu dojít ani na wc musí být pořád v postýlce když jdu pryč ... prostě mazec ...

minulý týden měla teploty ... byli jsme na pohotovosti prý má zánět středního ucha oboustranný ... tak jsme šli na krční tam jsme 3/4 hodiny čekali něž přišel doktor ten nám řekl že tam nic nemá že je to asi jen viróza takže jsem zaplatila 90kč na dětském 90kč na krčním a stejně sem se nic nedozvěděla a jela jsem domů ... za tři dny bylo po teplotách ... tak nevím co to jako bylo... ale už jsem ok to jsem ráda

tak už zase musím jít jdeme spinkat tak papa

uci
18. bře 2009

ahoj holky, som len na skok, tak rychlo co ma napadne:
bobi: super, ze uz mas tatku doma, uz bude urco lepsie 😉
lis: kajka tiez este nesedi sama, takze ja ju v tej stolicke mam pri krmeni sklopenu do takeho polosedu - je to prakticky taka ista poloha ako ked je v autosedacke, takze myslim, ze je to v poho - my teda mame tu stolicku PEPE ale aj ta fabula co pise lencourek bude mat asi tu moznost sklopenia 😕 no a je to super, lebo tam si ju pekne priputam a prakticky sa tam az tak moc nemoze hybat, ono to ma dole aj taky umelohmotny klin aby sa prave nemohla zosuvat dole
dukie: ja ti rozumiem, vsetko co si napisala je ako keby si mi myslienky citala, ale mam pocit, ze sa to u nas pomalicky zlepsuje, az na to teda, ze potom vzdy raz z casu na cas sa nam take to uplakane obdobie vrati, ale neboj, ono sa to urcite zlepsi aj u vas - musi! - ved nemoze prcek plakat vecne 😉

lisounek
autor
18. bře 2009

Leni taky premyslime o Fabule, asi to bude ona..hele a jak se ti libi je fakt dobra?? A co na prostor neni moc velika?? Ja ji videla u kamosky, ale asi to tak hrozny nebude,protoze se mi zdala fajna ... 🤐

ada80
20. bře 2009

ahoj holky zdravím a koukám,že tady zase nikdo není ☹ Jen jsem chtěla napsat,že se máme fajn Vandulka je hodná takže pohoda,jen se těším až bude konečně teplo a budeme moc být víc venku.Příští čtvrtek jdeme na 8mi měsíení prohlídku tak pak napíšu jak jsme dopadly.

lisounek
autor
20. bře 2009

ahojky no tady to tedy opravdu vazne...adi toto leti ze?? ty joo ani tomu nemuzu uverit... 🤐 uz sedi Vandulka??

honzulka
20. bře 2009

Ahoj holky.Mám chvíli pauzu,tak jdu kouknout a čtu zrovna jak se nám dukie zase trápí.. ☹ Holka naše,ty si to tedy opravdu užíváš v plné míře.. ☹ Je mi tě fakt líto,vždyť ty jsi ještě ani pořádně nemohla mít ten pocit,že je to krásný být mamčou(ne,že já bych to prožívala).Dukie asi pro tebe teď není nic útěchou,když ti dává malej takhle zabrat ale třeba to opravdu brzy přejde a Toníček Vám to jednou vše vrátí...Máš můj obdiv,jak to vše zvládáš,že jsi nevzdala ještě ani kojení a ještě do toho pracuješ..Můžu Ti říct,že je pravda,že náš Tomášek je o proti Jeníčkovi klidný dítě a nemusím ho uspávat,ale o to mi přijde,že mu míň rozumím a mám menší trpělivost než u Jeníka..A třeba i ta reakce na mamku byla jen spojená s něčím,co ho trápí..A nebo má separační období.. ☹
Uvidíš,že bude líp 😉
tak já zase pádím,manžel chce jít PC..tak papa a hezký víkend.. 😉

uci
20. bře 2009

cholkyyyy, my uz mame 1. zubok 😅 😅 😅 ja sa tak vytesujem 😀 trochu nam sice narastol inde ako som ocakavala - teda jednicka dole, ale mala som uz dlhsie pocit, ze toto uz musia byt zubky - ze prdolka prudi kvoli tomu ale stale som nic nenachadzala ale hore ma nenapadlo to nejako skumat - on jej totiz vykukol hore a to dvojka - poriadne na boku, takze tam som jej to vobec neskusala az teraz nahodou ako som ju kojila v inej polohe ako sme zvyknute sa mi tam zabelel a je uz skoro cely vonku, ved on tam musi byt uz hodnu dobu 😕 neviem ako rychlo rastu ale tipujem, ze tyzden urco a ja som na nic neprisla - tak asi tak rozumiem svojmu dietatu dukie 😉

uci
20. bře 2009

a to inac viete, ze kto objavi 1. zub ma dostat na nove saty? takze si idem rychlo nieco pekne vybrat 😀 kym sa manzo spamatuje a ma zrusi 😉

honzulka
20. bře 2009

uci-tak to jste šikulky.. 🙂 Blahopřeji..Takže ten neklid u vás má pojmenovaný důvod.. 😉

uci
20. bře 2009

jj honzul, aspon ze mam teraz nadej, ze sa to raz skonci 😉

dukie
20. bře 2009

Ahojte děvčata. 🙂

Díky všem za podporu, hned je člověku líp, když ho politujou... 😀 Ale máte pravdu, rozhodně jsem si teda ještě nezvládla mateřství užívat. Respektive si ho "užívám", to teda jo... Ale co je na tom tak krásnýho, to teda zatím fakt nevím. Jako je krásný chovat svoje dítko, je krásný sledovat, jak dělá pokroky... to zas nemůžu říct. Ale to všechno "zlé" okolo to stále nějak převažuje... 😝 A růžové mateřské brýle se nějak nedostavují a nedostavují... 😝 😀 😀 😀

Doufám, že ty z Vás, které píšou, že z toho vyroste, mají pravdu. 😅 A těm, které napsaly, že dítku taky ne úplně vždy rozumí, děkuju speciálně, protože se mi dost ulevilo. 😀 Uci gratuluju k zoubečku 🙂 a hned zítra prozkoumám Toníčkovi pro jistotu celou pusu. 😀

honzulka
20. bře 2009

dukie- 🙂 Já někdy nerozumím ještě teď Jeníkovi a to mu budou za chvíli 3 roky.. 😀 Oni jsou to někdy taky takoví malí týranci(tyran je hrozný slovo a zdrobnělina zní divně.. 🙄 )...Jsme to někde četla..prostrě jim vyhovuje,když kolem nich skáčeme jak jen může a jakmile není po jejich,tak se rozčilují.. 😠 A taky tu skoro všichni(nebo všichni??)mám elvíčátka a to jsou OSOBNOSTI!!!! 😉 Nebo ne lis?tys těm zanmením rozuměla.. 😉
Mně se Tomík konečně začíná zvedat na kolínka,tak jsem ráda,že už to není takový peciválek..Ale taky jsem přemýšlela o ohrádce,páč se mu zalíbilo válet sudy a já se od něj nemohla hnout ani na minutu..Musíme ale šetřit,tak jsem zvolila variantu bezpečnějšího prostoru a ustlala mu v pokojíčku.. 😉 Jo a taky jedeme babababa..a podobný zvuky,ale mamama ještě nebylo.. ☹
Tak jdu do hajan,zítra nás čeká návštěva u manželovi prudící babičky,tak se na to musím vyspat.. 😉
Tak dobrou noc a dukie...upřímně ti přeji již pravda po několikáté,ale pořád upřímně,ať už je Vám líp.. 😉
Tak dobrou všem.. 😉