Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

cipin
2. říj 2008

Pa a "dobrou" noc 😉

honzulka
2. říj 2008

dukie-nejsem sice doktor,ale vždycky je večer teplota vyšší než přes den..Ale uvidíš,co ti zítra řekne doktorka.. 😉
lis-ona je prostě ta naše doktorka trošku na ránu..Dneska když jsem tam šla,tak jsem si řekla,že mě ještě jednou naštve a jdu jinam.. 😠 tak uvidíme. 😒
Tak dobrou maminky a děťátka spinkejte co nejdýl.. 🙂

ada80
2. říj 2008

ahoj holky zdravím 🙂 Jen jsem chtěla napsat,že jsem dnes byla s Vandou na vážení a doktorka nám udělal zrovna celou prohlídku takže vážíme 5,18 a měříme 58cm.

lisounek
autor
3. říj 2008

Ahoj holky tak nase Kata opet v noci nechtela spat, ja nevim rozeznavaji takhle male deti noc a den?? vzbudi se kolem 2 a proste po kojeni nechce spat ani za boha zadnym zpusobem a trapi me tak i treba 2-3 hodiny..pak treba po neskutecnym revu usne dela to posledni dny...fakt to nechapu, u vas jsou deti po kojeni ospale, ale ona proste ozije a nezabere..uz jsem z toho hotova fakt a nevim jak na ni 😔

ada80
3. říj 2008

Ahoj lis myslím,že děti rozeznávají den a noc ale ted přesně nevím od jakého věku.

lisounek
autor
3. říj 2008

adi: no prave 😕 mam Katu na ruce, nejak vytuhla a me uz pekne boli 🤐

ada80
3. říj 2008

lis:a ve dne spí?

dukie
3. říj 2008

cipin: Ta teplota, kterou jsem uváděla, je už po odečtení. 🙂 Měříme v konečníku (jinak si to u takovýhodle miminka ani neumím představit) a odečítáme. 🙂 Takže když měl 37,6, tak měl vlastně 37,1. Ale večer v devět už to zase bylo 36,8 (po odečtení), tak já nevím, proč mu to takhle vždycky na chvilku vyskočí. Jsem zvědavá, jak to bude dnes...

Ráno jsem volala paní doktorce z ORL, že nám malej stále chroptí, ačkoli nos jako takový má stále čistý, a že mívá večer zvýšenou teplotku, ale že to hned zase přejde... tak říkala, že máme dál prostříkávat a odsávat... v pondělí jdeme k naší dětské, tak že jí to máme nahlásit a že by nám doporučila jakési kapičky (název jsem si zapsala, ale nemám to u sebe a nepamatuju se), tak že to máme paní doktorce říct, že jsme to spolu konzultovaly... a že paní doktorka se na něj koukne a posoudí, případně předepíše nebo nás odešle k ní na ORL. Prostě v pondělí se ukáže.

lis: My měli kontrolu s kyčlema taky v porodce a na další jdeme v šesti týdnech, tj. příští týden - ve čtvrtek, myslím. A děti rozeznávají - údajně - den a noc právě někdy koncem 1. měsíce, resp. začátkem druhého, je to individuální - jako ostatně všechno u dětiček. 🙂

cipin
3. říj 2008

Ahoj holky, s těma kyčlema jsme to měli mít stejně, jak píše Dukie, ale v porodce měl ortoped dovču a pak ji měl i ortoped tady, takže jsme šly na první kontrolu až v 9. týdench...☹ naštěstí bylo všechno OK a jdeme zase ve třech měsících...

silrej
3. říj 2008

Ahojky holky, tak máme za sebou krmení dravé zvěře a je tedy fakt, že jak ji dokrmím UM, tak je klidnější... 🙂 Ale má to další malé plus, ráno jsem si všimla, že mám víc nalitá prsa, tak třeba se to ještě spraví! 😉 Jinak dnes jdeme na tu novou kontrolu s kyčlemi, tak jsem zvědavá... 😅
Taky k tomu rozebírání spaní a nespaní dětí s rodiči, objevila jsem resp. manža tento odkaz: http://ona.idnes.cz/dite-do-loznice-patri-ale-j...

lisounek
autor
3. říj 2008

holky az ted jsem ji uspala ach joo...dopoledne mame vetsinou takovy bdici a odpo spi venku v kocarku, kdyz teda jdeme ven...a pak spi vecer, po dlouhem uspavani do noci a v noci zacina rodeo..tak ja nevim, kde delam chybu..do postele si ji nechci brat, to jen vzdy na chvili a davam zpet do postylky, ale to je pak zase rev a rev...uz jsem fakt bezradna...

holky a vy merite kazdy den teplotu?? to ja teda nee, to se musi?? 😕

silrej
3. říj 2008

Lis, nic si z toho nedělej, Káje se přes den taky moc spát nechce a v noci po prvním kojení většinou s usínáním taky bojujeme, takže v tom nejsi sama...ale mě většina mamin uklidňuje, že po šestinedělí se to trochu srovná, tak uvidíme...takže vydrž! 🙂

cipin
3. říj 2008

Lis, my neměříme, měřila jsem za celou dobu max 5x - když se mi něco nezdálo nebo tak...
Asi mátefakt nočního ptáka, když v noci nespí a dohání to dopo - Jolanka to má přesně naopak včera třeba spala od desíti asi do jedné, pak až kolem osmé, ale zase spí docela dobře v noci, cca hodˇku okolo koja nepočítám, to je samozřejmost..

silrej
3. říj 2008

A jinak já teplotu neměřím... 😅

dukie
3. říj 2008

lis: Já taky teplotu běžně neměřím. Jen když se mi něco nezdá. A po zkušenostech s ouškama... když je malej delší dobu neklidnej a já pro to nemám žádné vysvětlení. Zatím se mi to vyplatilo, ukázalo se totiž, že to má souvislost... když chce být pořád u prsu a je plačtivej... tak má většinou teplotku. ☹ Bylo to tak, když ho bolela ouška, a je to tak i teď ty dva poslední dny. Ale mezitím jsem vůbec neměřila, když byl spokojené miminko. 🙂

lisounek
autor
3. říj 2008

a uz jsme vzhuru nechapu 😕

cip: ona driv spala s prestavkama skoro cely den a v noci temer taky...kdyz blbnula v noci, tak spala dopo cca od te 10 do 13hod nebo tak. No a ted teda ani jedno ufff. Chapu, ze ji nebavi porad spat, potrebuje podnety, ale stejne..ja nekdy pres den vubec nic neudelam...sotva se najim... 😔 Cipin a co dela Jolanka cely den?? jak ji zabavis?? 😨

hoky taky se vam deti lekaji?? ji to prave i budi ze spani chuderku..rozhodi ruce a mrskne sebou silenyyy 😝

honzulka
3. říj 2008

lis-zkus se na to lekání zeptat doktorky...Nechci tě vůbec strašit,jen kamarádka s tímhle mělqa taky problémy,ale má holčinu nedonošenou...
měla nějak nedivivinutý těžiště,tak prý byla malá neklidná a lekala se,protože měla pořád pocit,že padá...Cvičila s ní a už je dobrá... 😉 S tím spaním je mi tě líto... ☹ a asi by Kačenka nepila,kdybys jí přiložila dříve,než se vzbudí,viď? 😔

lisounek
autor
3. říj 2008

honzul: proc myslis prilozit drive?? jako aby pak hned spala?? ona by stejne nespala probere se a haze rukama...atd. 😖

to je ale hnusne u nas prsi, me to nebavi, Katulka ted spi a ja se tu tak poflakuji, chtela bych taky spat, ale spi v kocare... 😒 a uz ne asi dlouho...

lisounek
autor
3. říj 2008

Honzul: ja se teda zeptam, zda je normalni, ze se leka 😕 uff nenapadlo me, ze ne 😲 ach joo neda se jit ani ven 😢

honzulka
3. říj 2008

lis-myslela jsem,třeba v noci,že by se ti nebudila a spala.Kamarádka to takhle dělala,že malýho přiložila než šla spát a on se jí nevzbudil a spal dýl..ta mě to jen napadlo.. 😔 Jinak s tím lekáním tě vážně necci děsit a vůbec neříkám,že to nemůže být normální...Ta holčina je nedonošená a tyhle dětičky prý mají občas něco nedovivinutýho.. 😉 Ale třeba se Kátě jen něco zdá..Já to u kluků nezažila,takže neporadím... ☹
Jinak tady neprší,ale je zatažíno,akorát na spaní... 😉

honzulka
3. říj 2008

lis-ještě mě napadá trapná otázka,zda ti malá spí v zavinovačce?

lisounek
autor
3. říj 2008

jj spi 😉

miruskaaa
3. říj 2008

lis-vy jdete na kontrolu po dvou mesicich??s kyclema?my byli vporodnici a ted asi za 2 tydny jdem k doktorce s nozickama

uci
3. říj 2008

lis: s tym lakanim je to normalka, aj my to tak mame aj kopec inych mamiciek 😉 dokina mi povedala, ze je to ten novorodenecky reflex a je to prave dobre, ze to ma a postupne to vymizne (staci im trochu hlasnejsi zvuk a hned sa laknu), kamoska takto musela malu zavazovat na noc do zavinovacky s rukami schovanymi dovnutra, lebo inak sa im nevyspala - stale sa budila ako sa zlakla
mirus: co robia pupienky? my uz dobre

miruskaaa
3. říj 2008

dukie-ty jsi taky z brna chtela jsem ze zeptat jestli nevis kde v brne je nejaka fotografka co foti deti strasne se mi to libi a chtela bych malyho nechat nafotit

miruskaaa
3. říj 2008

uci porad jeste mame pritel o tom lihu nechce slyset cekam az odjede ma jet na vykend pryc tak pak to malymu otru tim lihem protoze ty masticky jsou naprd pomuze to jen trosicku ale ten hermankovej caj neni spatnej pupinky trosicku vysusuje ale lih asi bude rychlejsi uz si to aji zacina trosicku skrabat tak ho to asi svedi

miruskaaa
3. říj 2008

dukie jak pises o te horecce ze mu treba vyskoci na chvili tak to muze byt i z toho ze treba breci

dukie
3. říj 2008

lis: Malej se taky občas leká. Taky najednou rozhodí ručičkama a nožičkama... jakobys ho narychlo upustila. Ale jen ve dne, když ho po kojení, u kterého mi usne, položím do postýlky. Jenomže ho to dokonale probere... ☹ Ale dělá to jen posledních pár dní, s doktorkou jsem to zatím nekonzultovala. Honzulka mě teďka trošku vyděsila... já to považovala jen za "zlé sny"... ale je fakt, že je asi lepší to doktorce říct, ona určitě bude moudřejší než my tady. Takže to budu hlásit. 🙂

dukie
3. říj 2008

uci: Aha, takže to skutečně nemusí být nic vážného. No uvidíme. 🙂

miruska: No nikde u fotografa jsme zatím nebyli a ani jsem se o to moc nezajímala, tak Ti asi neporadím. Ale bydlíme v Lužánkách a chodím kolem fotografa na Lidické (u zastávky Antonínská, směrem do Řečkovic je to napravo, kousek vedle je kadeřnictví) a tam mají za výlohou ukázky fotek a mají tam i miminka. 🙂 A jedna brigádnice, co u nás v práci byla, měla moc krásné fotky s dětma, resp. i s manželem, prostě celá rodinka 😵 ... a říkala, pokud se nepletu, že byli někde na Úvoze... myslím. Nebo to bylo někde na Údolní? Šmankote, teď fakt nevím... ale fotky byly moc krásný. 🙂

honzulka
3. říj 2008

Holky,prosím Vás,já vás vážně nechci vůbec děsit!!!!!!!!! ☹ Náš Tomík se lekne jen třeba když si prdne nebo tak jako na podnět..Mně říkala doktorka,že oni se právě víc bojí,když leží volně,proto jsem se ptala na tu zavinovačku.Třeba je to fakt normální,jen jsem psala,že kamarádka to měla takhle,ale ta holčina je nedonošená,což vás se netýká.... 😉 Holt některé dětičky třeba mají divočeší sny.. 😉 Vážně se omlouvám,vůbec jsem neměla v úmyslu vás děsit.. 😢