Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

miruskaaa
22. říj 2008

ado coze????????750?????no tak to je teda pecka ja myvala parsky tak za 300 nbo 400 ale to je teda dooost me doktorka rekla ze tohle jsou jediny prasky pro kojici ale dukie rika ze ma jiny nez my no tak budu to muset objetovat nez aby mel malej brasku nebo segru 😀

lucky.lady
22. říj 2008

Ahoj holky. Jsem tu jen na skok, Lis psala, že už jsem tu dlouho nebyla 😉. Vše je u nás v pořádku. Malá je krásná a zdravá. Dělá mi jenom radost. V noci spí 8 hodin v kuse a je pěkně ukecaná 😀.
Trápí jí bolavé bříško, takže přes den hodně masírujeme a tak vůbec se těm mým treperendám dost věnuji. Takže moc na sezení u pc nemám čas. A už vlastně ani náladu. Když mám chvilku volnou, tak si dám kafíčko (samo bez kofeinu 😀) a nic nedělám 😀. Kojení jde taky krásně a doufám, že ještě hooodně dlouho půjde.

Pokusím se něco přečíst zpět, ale asi toho moc nestihnu. Tak doufám, že jste všechny v pořádku i se svými poklady 🙂

uci
22. říj 2008

ahojky, no lucky, ze aspon zajdes na kus reci 😉 uz sme mali o teba starost, ze nas tak zanedbavas 😀 ja si inac davam kafco aj s kofeinom a vyzera to, ze je na neho mala alergicka (este to musim poriadne otestovat ci je to ozaj z toho) takze asi tiez prejdem na bezkofeinove
ja som si hormonalnu antikoncepciu predpisat uz nedala - po tych skusenostiach pred tehu (mala som totalne rozhadzany cyklus a nakoniec som zas musela brat ine hormony na upravu aby sa nam vobec zadarilo) uz nechcem o tom nikdy ani len pocut 😖 takze si budeme musiet davat pozor, hlavne ked dokina povedala, ze ta jazva potrebuje najmenej rok oddych, no ale to by bola ina nahoda, keby sa nam to teraz podarilo len tak, ked predtym to trvalo roky, no nie? 😅

lisounek
autor
22. říj 2008

ahoj holky jj lucky jsem psala a tak zasla super, ze zije 😅 😉

Jinak k antikoncepci asi to, ze ja ji nesmim mit protoze mam tu trombofili, nijak me to sice ted neomezuje ani nemusim se lecit, ale HA nesmim brat...riziko trombu atd..noo vcelku me to stve, protoze ja s ni byla spokojena a pred tehu jsem ji brala skoro 10 let a nikdo nic neresil!! nevedelo se to!! Takze nevim co budeme delat, ale jelikoz jsem se jeste nevyhrabala z toho sestinedeli viz moje problemy, tak sex bude tak mozna na Vanoce 😔

Normalni kafe si taky obcas dam a zatim je to v pohode a vypada to, ze snad ta nase Katulka je v pohode zatim se vsim..tak uvidime, jen aby to zustalo...

Holky zitra mi manza odjede az do utery, to je prvne s Katou sama...ty jooo ☹ ale to zvladneme, jen vecer asi budu chodit spat s ni, aby mi to uteklo..

Premyslime ted se sousedkou, ze tady u nas zkusime chodit s holkama do virivky je to od 3 mesicu trochu se desim, ale kdyz to nezkusim tak nebudu vedet..a snad by tam mela byt instruktorka u toho, tak treba se to zlomi a pujde to..no jsem zvedava...

cipin
22. říj 2008

Ahoj holky, tak zase nakukuju, jak asi víte jsme s malou v nemocnici, ale už je to o dost lepší. Nakonec ji zjistili infekt v trávicím traktu a jestě v mocovych cestach, tak to mela hned dvakrát☹

Jinak k te antikoncepci, já mám doma krabicku Azalie ale jeste jsem se nedokopala k tomu ji zacit brat, taky mi to nijak nechybi, spis me prekecal doktor, pze mi zjistil nejakej ten defekt jizvy na deloze, takze vzhledem k tomu a te jizve po cisari fakt nesmim min rok otehotnet. Ja bych jinak radsi zustala treba na kondomu, stejne to zatim neni zadna extra divocina, ale radil mi to kvuli moznosti selhani, i kdyz nevim, ja uz si na to brani prasku tak odvykla, ze mam pocit, ze by ta statistika u me zas az tak nefungovala ☹

uci
23. říj 2008

cipin vy ste v nemocke??? 😕 to som nejako prehliadla... a co je s vami holky? jolanka mala nejake problemy? to ma mrzi ☹
lis: mas taketo problemy a este budes k tomu aj sama??? tak to je uz uplny pech 😒 drz sa holka, ja by som sama nechcela byt ani chvilu a to sa citim relativne v pohode - teda fyzicky 😀 ale kazdy den uz len cakam kedy pride manzo z robotky a vytrhne ma z toho stereotypu kojenia, prebalovania a cicikania, ale ved vlastne nebudes uplne sama, nie? budes tam mat svokru 😀 ale to by ti bolo asi lepsie uz uplne samej, ze? 😉

ada80
23. říj 2008

Ahoj holky dnes jsem byla s Vandou na vážení a máme 5.70 doktorka nás zase chválila a já prej musím mít fakt kvalitní mlíko 😀

uci
23. říj 2008

tak to je super ada a kolko ste pribrali v prepocte na tyzden? nam to minule vyslo 150g a vraj teda je to ok, ale aj tak sa mi to nase kojenie nepozdava, stale je to casovo tych 5-8 minut ale v poslednej dobe ako keby jej to mlieko nechutilo - chyti bradavku. 3x potiahne a pusti, zase chyti a pusti a takto stale dokola, strasne ma to uz rozculuje, lebo je to velmi neprijemne, tu bradavku mi pri tom vytaha jak krave cecok 😠

lisounek
autor
23. říj 2008

ahoj holky, tak uz jsme s Katou slamene vdovy 😀 manze odvezl i pocitac, ale nechal mi tu notase, abych mohla fungovat...no taky se mi nechce byt uci samotna, ale on mel tuhle cestu v planu uz pul roku a ted mu to malem zase kvuli memu zdravotnimu stavu nevyslo.. 😒 ma to vlastne prvni dovcu a tak at si odpocine..ikdyz dnes rano jsem mela chvili vztek, ze on muze nekam jet a ze je to zase na me a to i ty vecery...to je Kata ke vsemu tak protivna ach jooo...no a v noci zase tak nejak nechce spat..spi super od 20 hod cca do 1 hodiny do noci...jenze to se mi malokdy povede jit spat s ni, takze ona ma naskok jak jinak a pak po prvnim kojeni dela caviky se spanim..dela to jinak nerve jako driv, ale porad se mele a plive dudlik, takze ji ho musim porad davat a jsem stejne vzhuru...ach jo a kolem te 5 hodiny ranni si ji beru k sobe, ze jako bude klidnejsi a bude spat, ale dnes me zase tak rozcilovala, opet dudlik a porad se mlela a smrdlala, koukala a natahovala...pak jsem si ji dala na sebe jakoby na brisku a to vytuhla, takze to fakt nechapu..kdybych alespon i ja u toho mohla kvalitne spat.. 😖 😖 Jo a na vikend jedu nastesti k nasim takze to mi taky trochu pomuze a pak uz jen cekat do utery, az se manza vrati :o))

Adi: super vaha, to my jdeme na prevazeni az 31.10. ale tipuju ze takovy 4 kg uz ma, skoro roste pred ocima...

cip: tak to je mi lito hruza kde uz vzala takove bakterie 😠 ☹ tak at jste brzy fit, myslime na Vas!!!!

uci: Kata to s tim prsem taky obcas dela, ale ted o to vic, ze se odkopava ode me (kojime vleze) a jak se posouva, tak ji logicky prso vypadava, takze se u toho vzteka a kope...a tohle dela posledni dobou fakt casto az me uz stve...navic taky zacala jist nejak min a porad se pousti a vzteka se,pritom mlika tam ma habadej.. 😲

lisounek
autor
23. říj 2008

Jinak my minule pribraly v prepoctu na tyden jen 60 g 😲 a mudra rikala ze ok..ale me to prislo teda fakt malo 😨

lisounek
autor
23. říj 2008

dukie: jeste jsem chtela reagovat na to, jak si blize pisala o tom, ze to nemame v materstvi lehke, tak to mas teda pravdu!! A clovek to fakt pozna, az na vlastni kuzi, ze tamhle se nedostane a tamhle...vsude proste schody a u nas je to teda i na urady, na postu a do VZP chapete to?? 😲 A jelikoz tu mame jednu jedinou postu a neschopne dorucovatelky, ktere mi hazou do kasliku jen papirky ze mam nadmerny balik (pritom je to treba jeden hadrik nebo mala vonavka - objednavam ted vice logicky z netu nez litat s malou po obchodech) a ja pak musim s nekym slozite na postu, aby cekal s kocarem venku, tak to mi prijde fakt vrchol 😝 takze toto tema no comment!!

Holky ja bych tak spala!!!!!!!!!!!!! 😔

lisounek
autor
23. říj 2008

Tak jsem si pokecala a ted uz je to na Vas 😅

silrej
23. říj 2008

Ahojky holky, tak jsme se před chvílí vrátily z procházky a Kája ještě spinká v kočárku, ale tipuji, že se každou chvíli zbudí, a to bych měla místo vysedávání u PC raději žehlit, ale víte jak... 😅
Cipin, držím palečky ať jste s Jolčou co nejdříve zdravé doma! 😉
Lis, nic si z toho nedělej, já mám občas taky "vztek" na to jak to ti chlapi mají jednodušší oproti nám ženským...přijdou večer z práce a jen se mimčem pomazlí a na nás je ta odpovědnost celý den a celou noc... 😝 Ale však oni nám to ti naši mrňouskové jednou vynahradí až nám řeknou...maminko mám tě rád/a...to pak roztajeme a zapomeneme na všechny neprospalé noci! 😀
No, my jdeme na převážení zítra, tak jsem na to zvědavá, ale už se to snažím neprožívat, protože jinak bych z toho za chvíli zcvokla! 😖 Máme teď 4450g, tak snad se ta ručička na váze za ten týden trochu pohne...a mě se Kája u prsa občas taky hezky vzteká, ale už jsem přišla na to, že ji musím nechat vyvztekat a ona pak zjistí, že ji z toho prsa samo nic nepoteče a že musí cucat, takže po chvíli začne... 😀 No, cvičí ty naše děti s námi krásně! 😎 Jinak já si právě ten babyvak pořídila na to když potřebuji jen někam rychle skočit a nemůžu vzít sebou kočár...dítě sebou přeci jen vzít musím, tak tohle mi přišlo jako nejjednodušší řešení! 🙂

ada80
23. říj 2008

ahoj holky
uci:při posledním vážení před asi 20 dny měla 5.18
lis: já jsem s malou sama každé 3 týdny když má manžel noční a to mě teda taky moc nebaví,ale co se dá dělat. 😒

lisounek
autor
23. říj 2008

Sil: to mas pravdu teda, ale nekdy se desim az me moje ditko posle nekam ☹ vite jak to je...joo taky mi Ti prislo, ze Kata dela fory a ze ji nebavi proste cucat... 😉 a tak ji proste odsavim kdyz to dela nekolikrat a je klid..kdyz ja porad nevim ten babavak, protoze me to prijde hrozna zatez na zada, jak je to jako pres jedno rameno nejak... 😕 a jak do toho obliknout a tak...jeste mi taky spi, ale uz od 1 hodiny ty jo to zase bude vecer a jsem na to sama ach jooo 😒 😒 dnes asi fakt pujdu spat hned s ni, jenze kdy si mam umit vlasy, poklidit nadobi uvarit si atd...v lehatku se ji porad moc byt nechce a to ma tak moc hezke....asi je mala ja si to porad rikam, ze ma kratky ruce a nedosahne na ty hracky...je mi ji lito, tak by chtela a nejde to ... 😔 tak se zacne vztek a ja se ji nedivim,kdyz to nemuze pouzit...

lisounek
autor
23. říj 2008

umyt vlasy ty jo to je hrubka 😲

lisounek
autor
23. říj 2008

juhůů Vandicka ma fotky z vitani obcanku..ta je peknoucka 😵 😵 holky jdu vzbudit uz to moje dite, je asi otravena z cerstvyho vzduchu 😀 ty jo to bude noc ufff

cipin
23. říj 2008

Ahoj holky,
Uci, malá ted talky zacala takhle blbnout pri kojeni - zacne sat, chvilku taha a pak jde do zaklonu a odtrhava se, myslim, ze to netrva ani tri minutky a pak pije treba kazdou pulhodku - i kdyz teda ne celej den. Navic nas tu kazdej den rano pri vizite vazi, tak se vzdycky desim toho, kolik to bude. Poprve me prijemne prekvapila - pribrala za den 160 g, ale pak zase dneska temer nic - bude to asi hodne ovlivneny kadenim, pze dneska kadila cca od ctyr do deviti rano neustale, tak doufam, ze zitra se to zase pohne o kousek nahoru. Tak doufam, ze to je ovlivneny tema vysokyma teplotama, ze ted musela doplnovat tekutiny a doma se to zase srovna.

A taky se pochlubim - mame 6080g 🙂

Lis, drzim pesti, at to doma sama zmaknes...

miruskaaa
23. říj 2008

ahoj holky jak jsem porodu tlacila tak mi vylezl asi nejakej hemeroid zitra jdu k doktorovi tak doufam ze se toho hodne rychle zbavim 😠 je to dost neprijemny 😖

ada80
24. říj 2008

ahoj holky je tady někdo?
Lis děkuju za pochvalu Vandy.Kačenka je taky kočka 🙂

ada80
24. říj 2008

holky kde všechny jste? 😕

silrej
24. říj 2008

Ahojky holky, koukám, že máme asi všechny plné ruce práce s našimi mimísky... 🙂 My dnes byly opět na převážení a máme 4550g, takže jsme za týden přibraly 110g...hurááá a to dokrmujeme stále jen večer, jinak se snažím stále kojit, takže příští týden jdeme na převážení ještě jednou a pokud to bude v pohodě, tak už nebudeme muset! 😉 Jen jsme dostaly doporučení na neurologii, protože od té doby co máme třmínky, tak se Káje nechce zvedat hlavička, tj. pást koníky, protože když jí třmínky sundám, tak jí jen zajímá jak si protáhnout nožky a na nějaké zvedání hlavičky mi prdí... ☹ ...tak snad to bude v pořádku...mám pocit, že tady všechny pořád něco řešíme! 😲

lisounek
autor
24. říj 2008

ahoj holky 🙂...no Sil resime a asi i porad resit budeme...ono je porad co ze?? Ja jsem se ted vratila z venku, pekna kosa az jsem dnes byla prvne nervozni, zda jsem malou fakt malo neoblikla, ale kdyz jsme vyjizdely, tak svitilo slunicko, ale ono se to nezda a rano pekne mrzne 😲 ...chudak Kaja vubec se ji nedivim, kdyz je rada v tu chvili ze muze jinak skotacit...ja to paseni taky flakam, mudra rikala tak 5x denne ale my tak 2-3 a nekdy jen jednou..kdyz ono kdy jako bud spi nebo pak jime a pred jidlem to nejde a po jidle ji to zase tlaci na zaludek, tak ji na nej nedavam...jinak ale pase super, pekne kelisuje 😀

mirus: hmm tak hemeroidy se mi rozjeli taky (nebo asi jeden co ja vim)..mela jsem s tim pekny trable porad to krvacelo az ted mam chvili klidek, tak jsem rada....jednu dobu jsem nevedela z ceho mi vubec ta krev tece driv 😢 pekne neprijemny a jak to pak bolelo a svedelo..no radeji nemyslet...

Dlouho tu nebyla dukie ze?? 😕

cipin
24. říj 2008

Holky, tak jsme zpátky z nemocky, ale stejně máme klidový režim, takže občas vycházku jo, ale jen kratičkou a pokud bude bez teplot. Jo a dnes nás zase vážili a už máme 6230g 😅

Jinak k těm hemoroidům, já je mám asi taky 😠 A to jsem netlačila ☹ Máte nějakej tip na něco co pomůže - vím že nejdřív bych měla zajít k někomu, ať se na to vůbec mrkne, ale do té doby než se tam dokopu?

lisounek
autor
24. říj 2008

cip: dobra je mast Faktu a cipky Preparation H ty jsou i pro kojici 🙂 me myslim pomohly...ja taky resim uz ty priznaky nez pricinu 😒

cipin
24. říj 2008

Lis oni už se asi zpetně neodstaní nikdy ne? Jinak samozřejmě dodržovat režimový opatření a člověk má asi relativní klid... já jsem od nich měla ted docela pokoj ale ted vylezly jak jsme byly s malou v nemocce a jen ty první dny, tak to bylo asi fakt tím stresem, to bych nikdy neřekla, že to může způsobit...

lisounek
autor
24. říj 2008

Hmm asi neodstrani prave 😒 ja mela taky strasne dlouho pryc a ted az po porodu nebo jak pises pri zmene rezimu.. 🤐 Jinak je fajn,ze uz jste doma..domaci prostredi je prece jen pohoda, tak at je dobre..ja jdu sama koupat...uz toho mam vcelku dost za ty dva dny ach joo a jeste 4 dny....clovek si neodpocine ani ve dne ani v noci ach jooo 🙄

lisounek
autor
24. říj 2008

misto pryc tam mel byt klid ach jo, uz ani nevim co pisu 😅

miruskaaa
24. říj 2008

ahoj holky tak jsem dneska bylal u doktora a rekl ze to neni nic hronyho ze o muz byt i prasklinka nebo co a dal mi na to cipky pred tim jsem s tim problemy nemela az ted po porodu pred poroem jsem to nikdy zadnej hemeroid nemela tak snad se toho zbavim

divabara
26. říj 2008

Ahoj holky,

omlouvam se, ze vam sem lezu,ale nevim, kam se obratit. Chtela sjem se zeptat na ocsitky, jak dlouho jste je mely...Jsem necel 4 tydny po porodu a stale spinim, nekdy i krvacim (jako napr.vcera vecer, uplne z niceho nic...). Psala jsem i sve Dr.ale ta mirekla, at vydrzim, pokud to neni silne krvaceni...Ja se vsak obavam ,jeslti je vse v poradku. Malej mel pri porodu 4,5kg,tak nevim, jeslti se treba deloha zavinuje dyl, kdyz byl takovy obrik...
Diky moc...