Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
30. říj 2009

lis-tak Tom zase usne s ním,ale pak ho vyplivne a někdy i do rána je bez něj..Teď tedy dvě noci špatně spí-tu první mu vylezli ty dva zoubky(konečně) a na dnešek spal špatně páč má zase rýmu.. ☹ Ale jinak ho při spaní moc nemá,tak to snad bude v poho..On už jeden čas i po obědě usínal bez něj,ale pak mu začali ty zuby a plakal,tak jsem polevila a dala mu ho,ale jak budou přední venku,tak nebude nic.. 😝

lisounek
autor
30. říj 2009

Kata ma taky uz stolicky dve spodni a dve horni..vzdy ji rostou oboji naraz, jak spodni tak horni...a bez dudlu usne jen v aute.... ☹

honzulka
30. říj 2009

Jinak musím pochválit Jeníka!!!!Už ve školce nebrečí!! 😵 Vlastně od té doby,co ho vodí MM,tak je pohoda...tak jsem ráda a doufám,že mu to vydrží... 😵

honzulka
30. říj 2009

lis-Tomikovi vylezla horní levá jednička a pravá dvojka... 😀 Doufám,že mu rychla vyleze ta pravá jednička,páč jinak bude jak pizizubka či jak se to píše... 😅

honzulka
30. říj 2009

Tak koukám,že už se asi dítka vzbudili,tak jdu něco dělat... 😉 Pa a hezký víkend všem.. 😵

uci
30. říj 2009

holky, no vy ste sa ale rozpisali 😨 tak rychlo zareagujem aspon na nieco 😝
dnada: co sa tyka tej sedacky, tak mas absolutne pravdu, ja ta teda rozhodne odsudzovat nemienim 😉 mam na to uplne rovnaky nazor: ja mozem behat hoc aj naha a hladna ale na malej nemienim setrit v ziadnom pripade! a tiez mam s tym trochu problem, ked si to musim doma obhajovat, ze napr. preco musime kupovat taku drahu sedacku a pod.
my sme teda kupovali sedacku za cca 5 000,- sk a uz aj to sa manzovi zdalo strasne drahe...no je sice pravda, ze je to viac ako dostanem rodicak na mesiac, takze ja chapem, ze ma z toho tazku hlavu ako sa o nas postarat, ale tak ako hovorim, radsej sa uskromnime niekde inde ...
no a mame tu STM - STORCHENMÜHLE a sme s nou velmi spokojni, tie postranice co sa lis nepacilu su prave super z dovodu bezpecnosti (pri bocnom naraze) a tiez je superm ze vyskovo sa nastavuje prave posunutim tych postranic hore-dole a velmi jednoducho, dalej ma taky akokeby sustakovy povrch (ale nesusti 🙂 ) = dobre sa cisti, da sa aj polohovat - sice je to len trosku ale staci na to aby malej neklinnkala hlava, no a hlavne je, ze sa tam kajke paci, aspon to tak vyzera podla toho, ze mame obcas aj romerku (ked tu nie je svagrina tak ju mozeme pouzivat) ale do nej uz vobec nechce sadnut, proste to tak vyzera, ze ta STM je jej asi pohodlna
akorat teda kajka je dost chudunka takze jej to vyhovuje ale pre "sirsie" deticky by som ju asi neodporucala, zda sa mi totizto taka akorat co do sirky, mame sice este stale tu zmensovaciu vlozku, tak este uvidim ake to bude ked ju vyberieme
btw... pisala si ze beries rodicak 11 400??? to je u vas taky vysoky normalne? alebo som to zle pochopila? lebo u nas je to nieco cez 4600 aj to este sk, cize v ceskych este o nieco menej 😖 a z toho vyzit je fakt problem, teraz si to este len zaciname naplno "uzivat" lebo nam dosli uspory, ktore sme mali nasetrene na bejby obdobie, takze som si musela vybavit v banke precerpanie, aby neboli problemy ked bude treba zaplatit hypoteku a na ucte proste nebude tolko penazi, cize mi nic ine neostava ako zacat zas co najskor robit, aspon na nejaky uvazok, no ale nastastie mame rodinu, co dufam pomoze pri strazeni, takze to snad nejako zvladneme

lis: uz som to pisala niekedy skor ale musim znova - kacenka ako keby nasej kajke z oka vypadla - myslim vo vyvoji spravani, ritualoch atd. 🙂 proste ked nieco pises tak ako keby si pisala o nas: my mame presne taky isty ritual s dudlikom 😀 rano vstanem, zoberiem ju na ruky a poviem: "daj dudku do postielky" a ona ju pekne vypluje alebo zahodi a zas najde az ked ide spinkat, no a odvykat budeme az ked jej vyjdu vsetky zuby - co uz asi nebude dlho trvat, kedze jej momentalne idu vsetky 3ky naraz a potom nam uz len ostavaju 5ky ale tie by uz snad nemuseli byt take bolestive, tak po tych 3kach asi nabehneme na odvykacku 😀
a tie stolicky co spominate to su 3ky? alebo 4ky? kajka uz ma 4ky vylezene davno ale hovori sa ze tieto 3ky su asi najhorsie, tak dufam, ze rychlo vylezu svinuchy (uz im to trva vyse 2 tyzdnov) 😝
a tiez je momentalne strasne ukecana, az sa divim ako jej to uz celkom pekne ide, snazi sa vyslovovat cele slova a uz su aj zrozumitelne, najviac sa zabavam ked sa snazi povedat "mliecko" 😀 zatial sme sa dostali po "mlie" a potom sa jej ten jazyk tak zamota, ze sa rehnime obidve o106

dnada
30. říj 2009

tedáá,člověk tu chvilku není a popíšou dvě stránky 😀 kdo to má dočítat??? 😎

tak dudlík - malej má po bytě dudléků rozházených asi 5,občas si ho veme občas ne. Je to na něm,nezakazuju,neodnaučuju.Ven chodí zásadně bez dudlíka a to od narození. Už ani do auta ho neberu. A večer usne s ním i bez něj.Prostě to není pravidlo,že ho musí mít. Jinak v postýlce nikdy nelumpačí a myslím si,že už je dost velký na to,aby pochopil co se po něm chce,když mu řeknu,hezky si lehni,vem si brumlíka(medvídka) a spinkej. Oni to jen zkouší.Jsou mooc chytrý a vyčůraný.Když mu dám kabel od vysavače,moc dobře ví kam patří a taky hned letí a natahuje se na zásuvku(mám je ve výšce vypínačů). A mohla bych pokračovat.Oni si moc dobře pamatují 😉

zuby - pořád nic.Od 8mého měsíce má 8zubů a toť vše.Nedávno sem psala,jak se mu hrozně nalily dásně a zase nic.Tak čekám a čekám a čekám 😎

uci - no malej je taky hubenej,sice dlouhý ale hubený.Má cca 80cm a asi 10 a půl kilo,příští týden jdem na očkování,tak ho snad změřéme a zvážíme.

Rodičák - u nás je takzvané 4rychlostní rodičovství (snad to vše napíšu dobře). A zvolit si můžeš podle toho,kolik si vydělávala před mateřskou(tzn,že nikdy nebudeš mít rodičák vyšší než dřívější výdělek). Takže,buď můžeš mít na dva roky(to mám já kdy musíš mít průměr v zaměstnání asi 490na den) a to dostáváš 11400kč,nebo můžeš mít na 3 roky,to dostáváš asi půl roku 7600kč(asi přibližně nevím přesně) a pak zbytek myslím 3500kč a pak na 4 roky,kde myslím celou dobu bereš 3500kč. Snad sem se trefila s těmi částkami,přinejhorším mě ukamenujte 😀 No a já si vzala ty dva roky,protože mám hypotéku ,platím 8tis ,pak pojištění atd no a zbyde mi 800kč. úspory se rychle tenčí ,vlastně už domizívají,takže sem potřebovala jít do práce,ale s hlídáním je to boj.

no snad to je srozumitelné 🙂

dukie
30. říj 2009

dnada: Skoro jsi to trefila. 🙂 Pro uci:

Přesněji je to tak, že nejdřív (cca prvního půl roku) dostáváš mateřskou, ta se vypočítá z předchozího výdělku, podobně jako klasická nemocenská. Platí ji zaměstnavatel (stejně jako nemocenskou) nebo přímo příslušná okresní či městská správa soc. zabezpečení.

Po uplynutí této doby nastupuje rodičovský příspěvek, který je pro všechny stejný, a to bez ohledu na předchozí výdělek. Vyplácí ho úřady práce. Můžeš manévrovat akorát v tom, jak psala dnada, na jakou dobu si jej zvolíš. Pokud do 2 let věku dítěte, tak je to 11.400,--. Pokud do 3 let věku dítěte, pak je to 7.600,-- (to je standard). No a pokud do 4 let věku dítěte, pak je to 7.600,-- do 21 měsíců věku dítěte a pak se sníží na 3.800,-- do 48 měsíců věku dítěte. 🙂

U Vás je to pro všechny stejné a nemáte vůbec žádnou možnost nějak manévrovat? 😕

dnada
30. říj 2009

dukie - no vidíš,sem to z hlavy plácla no .... a na mateřskou sem úplně zapomněla 😎 no ale teď už bude mít uci určo přehled 🙂

uci
30. říj 2009

jj holky, dik za prehlad 😉 uz je mi to jasne, no to mate celkom fajn, ked to tak porovnam s tym nasim 3-rocnym prispevkom tak tych 7600 na 3 roky by bolo super 😝,
a tiez je fajn, ze si to mozete prisposobit vasim potrebam, u nas to teda vobec tak nie je 😖 mas proste pol roka matersku, ktora zalezi od vysky predchadzajuceho prijmu (tak ako to mate aj vy) no a potom uz dostavas len do 3 rokov rodicovsky - cca tych 4700 sk (neviem presne na haliere lebo to mame jednak v euro a jednak to radsej ani nestudujem a neprepocitavam, lebo by som si to sla rovno hodit), cize ziadne manevrovanie nehrozi... snad len to, ze ak pojdes popri dietati robit tak mozes dostavat miesto rodicaku prispevok na starostlivost o dieta, ktory je ale iba 1200,- sk bez rozdielu ci robis 2 hodiny do tyzdna alebo 40 hodin do tyzdna 😠 no proste socialna politika ako svina... ale tusim nam teraz schvalili nejake to zvysenie - konecne! - ale neviem odkedy ani kolko a kym tie prachy neuvidim na ruke tak aj tak neuverim 😉 a aj tak to zas nebude nic svetoborne

dnada: a este k tej sedacke, no ked je Marecek stihly, tak to ti tu STM odporucam (hlavne ked sa bojis nehod, tak je tam kladeny dost doraz prave na tu ochranu), my sme fakt spokojni, a je az do tych 36kg, a este ma napadlo, ako si pisala, ze mas kratke pasy, tak tato sa priputava cez to zadnu opierku, cize tam ten pas nemusis nejako extra natahovat - v podstate to zaberie menej miesta ako ked tam sedi dospely clovek

dnada
30. říj 2009

uci - no u nás schválili snížení mateřský od nového roku!!! šmejdi,na rodinách šetří,ale sami si od huby neutrhnou ani kousek. Jinak u nás si k rodičáku můžeš vydělat kolik chceš,už se to nepřiznává(alespoň zatím,než to zase zruší,jelikož zjistí,že je to moc výhodný).

autosedačka - no víš,jákoupím tu Besafe a po ní se uvidí. Ta Besafe je sice jen do 18kil,ale dá se upnout do protisměru a v crasch testech má dobré výsledky 😉 A dávat děti do protisměru se doporučuje co nejdéle,je to bezpečnější než po směru,kvůli krční páteři a svalíkům,které nejsou tak silné aby při nárazu udrželi hlavičku. Proto problém s pásy,víš 😎 Ale jak říkám,nebude zas takový problém(aspoň doufám)sehnat delší pásy a ty instalovat do auta.

ještě jednou ten odkaz na tu besafe ,jukni 😉

http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au...

tady je ta samá ale s iso fixem

http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au...

pokud bych ji do auta nedostala koupím stm

http://www.autoseating.cz/index.php?id=1031&lan...

a pak se mi líbí(to až by odrostl té besafe pokud bude) stm

http://www.autoseating.cz/index.php?id=1097&lan...

nebo romer

http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au...
http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au...

tyhle tři poslední jen v případě,že nebude ta besafe,to je jasný 😎

uci
30. říj 2009

ta besafe vyzera dobre - ale neviem si predstavit ako tam vlastne ma dieta nohy? 😨 kam ich napcha? medzi sedacku a zadne operadlo? no vobec si to neviem predstavit 😒 a ako je to zabezpecene proti spatnemu narazu (ked vlastne po odrazeni leti sedacka do zadu)?
ako je mi jasne, ze kvoli slabym krcnym svalom je pre deticky lepsie sediet co najdlhsie v protismere a u klasickych vajiciek to aj chapem ako to drzi, ale u tychto vyssich sedaciek, kde sa vlastne sedi uz viacmenej vertikalne, si to nejako vobec neviem predstavit, na vlastne oci som to este nevidela

dukie
30. říj 2009

dnada: No trefila jsi to báječně i od oka. Je vidět, že jsi zorientovaná. A s tím přivýdělkem si akorát nejsem jistá, jak to je s úvazkem. Je teď neomezený? Páč při žádosti o rodičák čestně prohlašuješ, že celý den pečuješ o dítě... a pokud se mi něco neplete, tak na něj např. nemáš nárok, pokud dáváš dítko do školky na víc jak... nevím kolik... víc jak půl dne každý den... víc jak jeden týden v měsíci? Nevím, zatím se mě to netýkalo, ale kámoška to asi před rokem zjišťovala, aby právě o rodičák nepřišla... tak nevím, jestli to náhodou není omezený třeba i tím úvazkem... jakože penězy sice ne, ale hodinama... nevíte to některá?... 😕 Ono by to bylo docela logický, protože když chodíš do práce na 40 hod. týdně, tak stopro nemůžeš pečovat o dítě celý den, že jo... Fakt nevím.

Kdo ví, sem s tím... ráda se dozvím víc. Nemám sílu to teď hledat na netu... 😝 😀

dnada
31. říj 2009

uci - nohy dítěte jsou mezi opěradlem a sedačkou,proto tam je takový ten doraz,co vymezuje místo mezi sedačkou v autě a autosedačkou na nožičky dítěte

dukie - tak s těma hodinama nevím přesně,zkouším to najít na stránkách ministerstva vnitra,ale jednodušší bude zeptat se buď na sociálce,nebo brnknu do práce na mzdovku a budu hned chytřejší 🙂

lisounek
autor
1. lis 2009

ahojky no uci Kajka a Kata jsou proste podobny.. 😅 a ja si myslim, ze stolicky jsou 4 a trojky jsou spicaky, ty snad rostou posledni a jsou nejhorsi, ale kdovi...Kata ma jednicky, dvojky a ctyrky..tj 12 zubu...

Jo a uz vim nechtela jsem tu STM autosedacku...nekde jsem cetla a slysela, ze by dite nemelo mit sedacku do 36 kg ze proste by to mela byt jen ta druha kategorie do cca 18 nebo 25 kg..ze pak staci uz jen podsedak..a je pravda, ze jako kupovat autosedacku do 36 kg neumim si predstavit, ze tam budu porad pak veliky dite davat..neb kdy tak bude mit 36 kg? v 5ti 6ti letech? Vy si umite predstavit, ze takhle velke dite bude porad v autosedacce se potit v lete napr? ja ne...takze mame sedacku do 25 kg a pak jen podsedak...nerikam ze jsem s ni spokojena, mame dve auta, takze na jare si ji dam do sveho auta a koupime jinou..ale urcite jen max. do 18 nebo 25 kg...neni pry dobre, kdyz ma jedna autosedacka vsechny kategorie a kdyz jsem se zeptala prodavacky na STM v obchode, tak jediny co bylo, ze jela to svy, ze je to nejbezpecnejsi autosedacka na trhu...no mozna je, ale nam se proste nelibila...Kata v ni byla jak kdyz plivne... 😕

uci
1. lis 2009

lis: este povedz, ze je Kata hlados a pyta jest od rana do vecera a zacnem verit, ze nam ich naklonovali 😀
tak nam rastu uz tie 3ky (mame 1,2,4) a je to ako poznat = ze je mrzutejsia, ale bud sme si uz zvykli alebo tu bolest uz berie ako normalnu sucast svojho zivota ale ja mam proste pocit, ze tie 4ky znasala horsie - to sa budila v noci kazdu chvilu 😝 tak ale este nie su vsetky uplne vonku tak este to mozno len pride

nam prave vyhovuje ta STM ze je az do tych 36kg lebo inak postupne dedime sedacky po svagrine a vzdy teda pre prislusnu vahovu kategoriu a len ked je svagrina s detmi doma (inak zije v zahranici) tak si vzdy sedacky zoberu, tak tu STM mame vlastne len na to preklenovacie obdbie, no ale v poslednej dobe sme si na nu tak zvykli a tak nam vyhovuje, ze uz vlastne pouzivame len ju, mozno este pride cas ked bude kajka vacsia, ze uz nam tak nebude vyhovovat, no ale ten mesiac vyzdy nejako vydrzime 😉
inac, svagrina vozi v autosedacke este aj svoju pomaly 11-rocnu dceru - nie v podsedaku ale v normalnej sedacke s opierkou 😕

dnada
2. lis 2009

ahoj holky !!!

lis - já osobně si myslím,že je autosedačka mnohem bezpečnější než když má dítě jen podsedák(a 6ti leté děti jsou fakt ještě maličké na podsedák) a pokud to je možné dávat détě co nejdéle do autosedačky. A myslím,že jsi zrovna Ty psala,že STM se Ti nelíbila,protože K z ní neviděla ven. O tom ale sedačky nejsou.O koukání. A jak píše uci o švagrové,tak já znám spoustu lidí,co vozí i 12ti leté děti v autosedačce. Ono taky hodně záleží na výšce a váze dítěte a celkové postavě,aby se do sedačky vešlo a hlavně,aby se tam cítilo pohodlně a bezpečně. Třeba malej mé spoluležící z porodnice je proti Mářímu hroznej goliáš. Máří má něco málo přes 10kilo a Bohoušek má přes 15kilo a je cca o 4 cm vyšší než máří. Na něj má Věrka už klasickou autosedačku a i tak v ní řve,protože mu je na šířku malá.

a koukám,zapomněla sem zavolat do príce,a zjistit jak to je s tou prací na mateřský.

No a musím napsat,dnes sem opět objížděla školky po okolí,našla sem další dvě. No v jedné mi řekli,že mám přijít na jaře na zápis ,zapsala si mě už dopředu(jako rezervace i když ne tak úplně) a pokud se do zápisu nepřihlásí nějaké jiné 3leté dítě,tak mi malého vemou. Do druhé školky jdu zítra,dnes tam nebyl řiditel,ale moc nedoufám,že by mi malého vzali. A zítra jdem ještě na očkování,sem zvědavá jak to malej zvládne,zatím ani u jedné injekce neuronil ani slzičku 😎

uci
2. lis 2009

tak som to holky s tymi zubami zase zakrikla 🤐 dnesna noc bola des a hruuuza - zaspali sme az po 2:00 a kazdu pol hodinu sme boli hore a cicikali a cicikali tak 10 minut a zase pol hodka spanku a tak stale dookola az do 7:00 a potom uz sa vstavalo ☹ no ale rano som kajke konecne objavila prerezane spicky troch trojek, tak snad to budeme mat uz rychlo za sebou 😝

autosedacka - ano, co najdlhsie ale aj to treba s rozumom, lebo ked uz je dieta prilis vysoke (ci uz v autosedacke alebo na podsedaku) a pas mu ide tak, ze je uchyteny vlastne uz pod urovnou ramena, tak je to este nebezpecnejsie ako bez toho podsedaku, lebo ten pas ma potom vacsiu volu a neprichyti to dieta poriadne (pusti ho viac dopredu), takze si myslim, ze nie je dobry ani jeden extrem, ci uz prikratko alebo pridlho, fakt to zalezi od konkretneho dietata ako pise dnada a hlavne jeho vysky
my mame bohuzial v svojom okoli same extremy, napr. aj kamoska vozi uz 5 rocne dieta bez absolutne ziadnej sedacky 😕 minule isli sme prisli pre nu do skolky a ja som ju teda odmietla odviezt bez sedacky - jednak by som za to mohla dostat pokutu ale hlavne si nezoberiem na triko, keby sa jej nieco nedajboze stalo 😔 a ona, ze ale ved je to ok, ved ideme len kusok atd... tak jej hovorim, tu mas kluce od auta a pod soferovat ty - ak si to zoberies na triko, tak to nakoniec odsoferovala ona
tak to fakt nechapem, ved statisticky je potvrdene, ze najviac vaznych nehod je prave ked sa ide len "kusok"

lisounek
autor
3. lis 2009

uci jestli myslis to, ze Kata ma velky ale opravdu velky apetit a rada basti, tak jsi se 100% trefila 😀 jako tu jednou bude lepsi šatit než zivit, jak rika muj tatka 😅 😉

dnad: ja vim, ze sedacka neni o koukani ven to jako nejsem s prominutim tak hloupa, abych nechapala jeji ucel, ale jako kdyz se v ni dite neciti dobre a jeste je v ni jak ve sveraci kazajce a nedej boze bude pri kazde prilezitosti v ni rvat, protoze proste ani nema moznost nic, tak to proste nee...jen mi prijde, ze proste nektere ty autosedacky jsou vychvalene az do nebes a pak se stejne nekde objevi neco nebo nejaky test, jak nejsou bezpecne a pritom stoji tisice korun...dnes se proste neda verit nicemu a tak pokud ma atest a je prodejna, tak spis budu volit proste mezi rozumem a taky prihlidnu k cene...vim, ze dle testu je nejlepsi Romer a napr. Maxi cosi atd., ale jen proto ji nebudu kupovat, protoze ani v tom ta jistota neni....nevim jen muj nazor...a me proste ty sedacky nejsou sympaticky..odzkousely jsme je a prislo mi,ze primo v te STM byla Kata jak sardinka...opravdu asi zalezi i na vysce a vaze..a to je K proste strasne drobna...takze ja nevim ridim se asi vic pocity nez referencemi...mozna delam blbe nevim...

uci a jeste k tomu rizeni bez to bych si netroufla a presne jak pises ani ten kousek...u nas frci takove reklamy NEMYSLIS ZAPLATIS..kde presne jen nasednou do auta s ditetem v naruci a on rekne je to jen kousek a najednou rana a dite lezi na predni desce, kde je vse od krve..jako to je neco strasnyho, ale ma to byt jako varovani pro vsechny, kdo to berou na lehkou vahu..takovych spotu je vice a neda se na to koukat, nevim u vas to asi nedavaji...ale mozna to nejaky smysl asi ma...no a konci to jak matka sedi s polstarem v ruce kdesi v blazinci a chova ho misto toho mrtveho ditete 😢 😔 jako ja si na to vzdy vzpomenu a fujjj bleee ☹

dnada
3. lis 2009

lis - já to nemyslela tak,že bys byla hloupá ,to nee 😉 Jen že prostě sedačka není o ztom,jestli má dítě výhled nebo ne. JInak máš pravdu,že některé výrobky(nejen autosedačky) jsou vychvílené a nakonec jsou staženy z prodeje protože je na nich něco v nepořádku. Mylsím že o autosedačkách sme už napsali a dost a myslím ,že si rozumíme a kažá volíme podle svého rozumu a i citu a hlavně podle toho,aby se v ní cítilo dobře a taky aby to bylo bezpečné.

JInak ty spoty NEMYSLÍŠ - ZAPLATÍŠ jsou některý fakt hustý,třeba ta s tím dítětem,jak tu popsala lis je hrozná,ale bohužel pravdivá ☹ A právě na tom kousíčku se může stát to co si pak člověk pozbytek života neodpustí ☹ Ale jako 5leté dítě nevozit v autosedačce jak fakt nehorázný hazard a když teda uci psala,že je to kousek,tak bych dotyčné řekla,ať ten kousek dojdou pěšky a já osobně bych ji nenechala ani řídit svoje auto.

A dnes sme byli u Dr na očkování (nějaká ta trivakcína,spalničky,zarděnky,příušnice) a injekci zvládl bez pláče,byl mooc statečný jen pak honem honem pochovat 😀 Ale v čekárně jsme byli téměř 2hodiny ☹ Děsný. Sem říkala Dr. že když sem chodila já s malým po narození,tak sem se snažila chodit hned na 1hodinu(to začíná ordinovat a maminkám s novorozenci to říká pokaždé,jelikož je bere přednostně,aby dlouho nečekaly) Takhle sem chodila do 4měsíců,pak sem začla chodit dýl a dýl,aby právě dřív zase mohli chodit maminky s mrňaty. No a dnes,já tam přišla cca ve třičtvrtě na dvě,předemnou byly dvě děti a odcházeli sme skoro ve 4. A to v půl4 se tam přihnala cigna s novorozencem,svlíkla ho(tam plná čekárna,vypadalo to tam jak v mateřský školce,asi tak 12dětí) začla klepat na dveře k doktorce,jestli ji hned veme(ta tam měla jiné dítě) a div se tam nenacpala i přes to,že jí sestra řekla,že nejdřív veme ty děti,které jsou objednané na očkování,že ona není objednaná a musí teda počkat. A co si myslíte??? Počkala? Ani ho.no ... Div že nezašlápa maminku i s dítětem co vycházela z ordinace. No,fakt na pěst. Ale jinak to malej zvládl i to dlouhé čekání docela v pohodě 🙂 Jen se tak rozdováděl,že sem ho pak nemohla oblíknout,pořád dělal tanyny 😀

A zoubky zatím pořád nic,i když mu od včera už zase pěkně smrdí z pusinky a je protiva a dudlík neodloží,teda jen u jídla 😎 Musím ale zaťukat,že v noci spinká dobře,sice neklidně ,ale spinká 🙂

lisounek
autor
3. lis 2009

dnad tak to jste si dali v cekarne ty joo to je sileny, ale Marosek to zvladl paradne sikula..Kata by zborila cekarnu...a ted jak chodi, tak porad zdrha na chodbu a tam dela BAF 😀

a presne jako ja bych taky dite bez sedacky nevezla a ani nepujcila auto, ale uci byla proste postavena pred hotovou vec, tak ji to asi zaskocilo....no ale hlavne ze se nic nestalo, priste ale fakt bacha... 😨

dnada
3. lis 2009

lis - ono je nejhorší,že Dr si prostě děti zve, má poradnu(pro zdravé dětičky) v úterý a ve čtvrtek a nejlepší bylo,když sem byla s malým na 3měsíční prohlídce ,tak tam napochodovala maminka s nemocným děckem(nás s miminkama tam bylo asi 6). No 3sme se ozvaly,nakonec sem musela zaklepat na Dr,aby paní vyprovodila,jelikož sme fakt nechtěli,aby Ti naši drobečci omarodili,ještě když vlastně dostávali očkování,že. No já Mářímu prostě říkám,co ho bude čekat,že si musí lehnout na bříško a že ho sestřička přidrží aby se nehýbal a že mu Dr píchne injekci a že to trošku zabolí,ale že se nemusí bát,že to zase rychle přestane bolet. Jen kvíknul,když ho Dr píchla,ale jinak byl úúúplně v pohodě 🙂 No Máří byl z dětiček vykulený,bylo tam dost větších ,už tak 3letých dětí,tak na ně koukal jak si hrajou a asi tak za půl hodiny se trochu mezi nima motal ,ale spíš jen stál a dělal tanyny 😀 A všichni na něj koukaly,dětičky i maminky a smály se 😎 Ale ta cigna mě fakt naštvala a nejen mě,tedy.

No a ještě sem dnes zvládla objet další 3školky,no všude mě vyprovodili s tím,že mám přijít v březnu k zápisu a že se uvidí,jestli ho vemou nebo ne 😠 Takže pořád nic určitýho. No budu ještě hledat v okolí ,třeba ještě nějakou školku najdu

uci
3. lis 2009

jo lis, presne ako pises, tak uz verim, ze nam ich nejako museli naklonovat 😀
inac tie reklamy nemyslis-zaplatis poznam, u nas ich sice nedavaju ale ked sme sa prave rozhodovali, ze aku sedacku kupit tak som na ne narazila na nete, takze tiez mi tam niekde v podvedomi blikaju 😕
no ale ved to poznas, dnes je strasny kopec ludi co si proste myslia, ze sa ich ci uz to alebo ono netyka, ze ved to je len nejake percento a preco by zrovna oni mali spadnut do toho percenta...a potom sa cuduju a rozhorcuju, ze preco prave oni naburali, alebo preco prave oni utrpeli zranenie, alebo proste preco prave oni nieco....aj takych vodicov "zboznujem" co si myslia, ze ved oni su majstri sveta a nic sa im nemoze stat 😠
no a dalsia kategoria ludi, ktorych nemusim je ta co su bezohladni, ako napr. u tej doktorky, niekto ma proste chore decko a tak si ide k doktorke a vobec ho nezaujima, ze tam caka kopec inych zdravych deticiek trebars na ockovanie a ze im to moze velmi ublizit keby sa nakazili dajme tomu nejakym virusom zrovna popri ockovani a pod., neviem teda ale ja osobne sa snazim svojim spravanim neohrozovat, neublizovat alebo nezneprijemnovat zivot inym, ale niektori ludia su proste ako tanky a nedbaju na nic a na nikoho len a len na seba 😖

dnada
3. lis 2009

uci - líp bych to nenapsala... já po těch 3bouračkách v těhotenství( za dvě sem nemohla,za tu třetí asi ano,přecenila své síly a hodně podcenila těhoteství jako JINÝ stav) mám fakt docela nahnáno a docela mi i hodně vadí,když vidím jiné lidi jak hazardují s životy ostatních.

A u té Dr. Ona každému řekne,že pokud je nemocné dítě,má jí matka zavolat a ona pak dojede až domů k tomu nemocnému dítku.Není nutné dítě táhnout k ní a ještě v době kdy má poradnu. Ale jak píšeš,některým lidem asi dělá radost znepříjemňovat život ostatním a vystavovat ostatní nebezpečí a to jakémukoliv.Bohužel

HOLKYY, JÁ CHCI CHLAPA!!!! Partnera , prostě chci a chci a chci 😅 Mě s tý samoty brzo asi hrábne 😖

uci
4. lis 2009

jj dnada, len mam bohuzial pocit, ze im to ani nie ze by robilo radost ale skor im to nedochadza!!! a to je este horsie ako keby im to robilo radost, aspon si teda myslim, lebo keby im to robilo radost, tak je to proste o povahe a s tou sa teoreticky este da nieco robit, obcas sa stane, ze sa clovek zmeni pod vplyvom udalosti... ale ak je to proste o tom nedocvakavani, tak to bohuzial 😠 vies ako sa to hovori: "komu neni vzhuru dano v apatece nekoupi" 😖

jooo apropo chlap - viem si predstavit, ze ti samota lezie na mozog - ved aj mne lezie a to pritom chlapa mam, len akosi medzi ludi sa dostanem ovela menej ako som bola zvyknuta a ked sa uz aj dostanem, tak hlava je stale zamestnana len malou, cize nejake ine myslienky nehrozia 😒 - no a ty to musis mat este 1000x horsie ked sa ani vecer nemozes s nikym porozpravat o normalnych veciach...ale mozem ta potesit, lebo ani s chlapom by si vlastne nemala o com pokecat, aspon u nas sa to teda nejako scvrklo na 5 min. ze co bolo treba urobit, co sa urobilo a co sa urobi a potom sa vrhame bud kazdy po svojej robote alebo k telke, kde aj tak hned zaspime
ale chapem, ze mas potrebu mat nejaku oporu, predsa len sa cloveku tak nejak lepsie dycha, ked vie, ze je tam niekto kto ho podrzi ked treba - aj ked vacsinou spi alebo mlci alebo sa ti proste nevenuje ... ale niekde nablizku tam je
no jo holka, ale co ti poradit? tak ak mas pocit, ze ten sploditel aspon trochu stoji za to, tak ho skus nejako rozhybat, nech sa k tomu konecne postavi ako chlap! mozno by to fakt stalo za to skusit ist na to cez jeho rodicov (ako to tu uz niekto vyssie pisal), to vies babky a dedkovia byvaju na svoje vnucata hrde a verim tomu, ze keby si babicka zamilovala Marecka, tak svojmu synacikovi by to pekne rucne strucne vystvetlila a dokopala ho k vacsiemu zaujmu 😕

uci
4. lis 2009

no a ako som skukla tvoje nove fotecky, tak marecek je uplne rozkosny, to nebudes mat vela roboty 😉 staci jedno "nahodne" stretnutie s babkou a mas vyhrane 😉 a idealne by bolo keby si ho naucila na vsetky cudzie panie hovorit "babi babi" aby babku hned privital peknym oslovenim a ta urcite neodola 😀

lisounek
autor
4. lis 2009

ahojky uci obavam se ze dnad o zploditele nestoji a v tom je ten hacek, vsak on by si ji chtel nastehovat k sobe a o to ona nestoji!! Navic on ma prece stejnou moznost...spis jde o nekoho jineho..dnad a co ta seznamka nebo inzerat? Vim je to beh na dlouhou trat, ale nekdy se zadari... 😔

dnada
4. lis 2009

uci - děkuji za pochvalu špunta,povedl se,to je pravda 🙂 KOukám k Tobě do albíčka a Tobě tam chybí nové fotečky🙂
jo,malej se cizích lidí bojí(a sem ráda,aspoň mi ho nikdo neukradne). No a sploditel,to je kapitola sama pro sebe. Už prostě nevěřím,že bude mít někdy větší zájem,jenom mluví a mluví a skutek utek.

lis - problém není v tom,že já bych se nepřestěhovala,přestěhovala,ale dokážeš si představit bydlet v 1+1 s dítětem? A pro mě ještě v bytovce?Já bych tam umřela.\potřebuju zahradu,prostor. S bývalým sme bydleli rok v garsonce, přibrala sem 40kilo a skončila u psychouše s depresemi ☹ A inzeráty? Seznamka? Tak tam mám inzerát už od těhotenství a kde nic tu nic...

uci
4. lis 2009

jj dnada - nejako nestiham doplnat aktualne foto 😒 ale skusim to v buducnosti napravit 😝
no ja som to prave myslela tak, ze keby trochu zaintervenovala babka, tak by sa prave snad rozhupal k nejakemu skutku - nalepsie ze by sa nastahoval on k tebe, predsa len pre male dieta je moznost vybehu, zahradka a take tie s tym spojene aktivity k nezaplateniu, o to by si marecka rozhodne nemala ukracovat na ukor ziadneho chlapa, to ja sa ti vobec nedivim, ze sa ti nechce do panelaku, ani keby to bolo 100+1 😉

dnada
4. lis 2009

uci - sem zvědavá na |Karinku 😉 Víš ,už sem to tu psala,ale já se s jeho rodiči neznám,tím pádem je to trochu těžké. A opravdu,zahrada a dům je k nezaplacení.Jelikož sem celý život(krom 8mi let) bydlela v domě,v bytovce bych fakt umřela 🙂