Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
24. kvě 2009

Ahoj holky, ani nemám čas vás dočítat,tak sem to tu jen letmo shlídla, on stejně nikdo reagovat nebude,ale aspoň se vykecám,no.

Posledních 14dní je úplně na dvě věci.Je mi smutno,pořád brečím ,nejde přestat , nevim co mě to popadlo,do toho malej pořád kňučí,prsty narvaný v puse a loví další zuby,asi stoličky nevím. Do toho mi obden odmítá jíst,vypije tak 2deci vody nebo šťávy za den odstavil se mi od poledného kojení,takže kojím jen v noci,dvakrát ráno a o;dpoledne a večer před spaním. Do toho mě pěkně serou chlapi(opět sem narazila a dost tvrdě na lháře 😢 ) No prostě když se daří tak se daří.

Ale napříč všem těm příkořím se Maroušek minulou sobotu sám posadil,v neděli si kleknul v postýlce na kolínka a držel se pelestě a lomcoval s ní jak o život a v úterý se postavil u gauče no a už pár dní se pokouší s mojí záchranou o první krůčky.Mám z něj radost ,ale i mě to dost štve,protože fakt nevím jak to tu mám všechno přestavět a hlavně kam uklidit věci na které dosáhne a mohl by se zranit,protože to nemám kam uklidit,potřebovala bych 3skříně na které chybí peníze tak fakt nevím jak to udělám ☹

Jinak zoubečky čistím od prvního zoubku,kopila sem mu Elmex pro nejmenší,kartáček už delší dobu používám se štětinkama dětský.Otvírá pusinku když mu řeknu vyčistíme zoubky ,dlouho to nevydrží ale párkrát mu přejedu jak ty horní tak ty spodní,aby na nich neměl plak.

Jídlo,to je kapitola sama pro sebe.Občas nejí jindy by snědl snad vola 😎 Vztávání taky děs,včera vztával v 6 a dneska v 8, takže včera snídal chvilku po sedmé a v půl9 už spal a dnes snídal v 8 a usnul v půl11,to už by měl mít sváču.No takže až se vzbudí dostane rovnou obídek,kolem 2 sváču ,banánek nebo namazaný chlebík lučinou a jde spinkat.Pak kolem 4 té buď kojení nebo jogurt někdy obojí , v 6kojení a trochu kaše nebo jogurt podle toho co mi zrovna s ní a v 8 kojení a jde spinkat. Ji nak během dnes dostává kukuřičný křupinky a občas sušenku,ale ta mu moc nejede za to křupiny miluje.

A k ovulaci No po porodu ji mám bolestivou a s velkým hlenem ,to sem nikdy neměla ,ani sem nějakou ovulaci nepostřehla. Teď když mám ovulaci,tak cca za 10dní mám menzes,akorát že třeba teď už dva měsíce nic 😀 To dělá to kojení.

Jinak se musím trochu pochlubit,opět sem malinko pohubla a hlavně jak míň kojím zmenšují se konečně i prsa a začínám se nasoukávat do původního oblečení,za což sem ráda jelikož na nové oblečení fakt nemám. No a začla sem po 15ti letech opět háčkovat a plést,tak z toho snad bude jednou i nějaký užitek 😀

Jinak ani nevím jestli a kdy sem sem psala naposled,když sme byli na 10ti měsíční prohlídce minulý týden,tak malej měl cca 73-74cm a 8640g,takže taky žádnej buřtík to není,ale když se někam sápe,tak to mám co dělat ho udržet i s těmahle kilama. Jo ,za to Bohoušek spoluležící z porodky Věrky (je o 12hodin starší) měl v 10ti měsících 78cm a 11 a půl kila 😀 Taky když sme byli u ní,tak sem Bohouška na chvilku pochovala a mazal pěkně na zem,za to Věrka měla Marouška na rukách pořád a straaašně si libovala jak je lehounký 😀

Tak vám všem přeji hezký den a já jdu něco dělat,dokud ten uliční spinká. Mějte se tu bájo a třeba sem zase juknu,časem možná i dříve

laaala
25. kvě 2009

AHoj holky, koukám, že nikde nikdo, užíváte sluníčka, co ?? 😎
No, my zas pro změnu řešíme nejspíš potničky. Máte s nima někdo zkušenost ?? Já teda nevím, jestli to jsou potničky, už to má druhej den a v oblastech , kde má kšírky od kočárku a autosedačky. Ale jedla jsem rajčata i čokoládu, tak zas nevím, jestli to třeba nebude reakce i na tohle. Jsou to takový drouboulinkatý jakoby vodovatý pupínečky....

lisounek
autor
25. kvě 2009

laala: potnicky jsou bile a okolo cervene...vetsinou co mam zkusenost...a mohou byt kdekoliv..

dnad: hele takovy stavy mame obcas kazda a je mi lito, ze si myslis, ze nikdo stejne nebude reagovat..to nee ja to s vami vsemi fakt prozivam a citim se kolikrat stejne..jenze ja si to neumim v tve situaci vubec predstavit, ikdyz na jednu stranu asi joo musi to byt v necem pohoda, ze si vse delas proste podle sebe...hele a to jsi psala o tom milenci? Nejak te zklamal?? 😔 😲 a Marousek dela pokroky a jiny uz to nebude..tohle ja uz znam dlouho..sedi, stoupa a stoupa...to je proste vyvoj a ikdyz mame radost tak na druhou stranu je to fakt unavny....a porad dokola stereotyp a pritom to tak utika, ze to cloveka temer miji a ani si tu radost nestaci uvedomovat... 😕

dlouho tu nebyla uciiiiiiii 😨 jak maka tak nema casik asi..

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lisounek
autor
25. kvě 2009

my jsme dnes vstavaly v 9 hodin no jako sila 😲 jsem zvedava na noc...pres den jsme venku jenze ona je pak nevybourena, jak jen sedi, takze vecer radi jak cerna ruka...no jenze odpo je takovy vedro ze se neda byt v byte...hmm a od stredy ma byt zase zima a o vik. snad mraziky to je naprosto silenyy no ne? tak uvidime ..jdu chrupcit..papa 🙂

ada80
26. kvě 2009

Ahoj holky dnes bude zas vedro 😝
lis: s tím vývojem máš pravdu fakt to šíleně letí a než si uvědomíme co nového umí už nás překvapí něčím novým vid?Vandulka je taky jak klubko hadů, všude leze staví se,je to divoch.Dnes jí je už měsíců,tak pomalu přemýšlím co koupíme k prvním narozeninám.
Holky co budete kupovat vy?
Jo a Kačka je kočka 🙂

ada80
26. kvě 2009

chtěla jsem samozřejmě napsat,že dneska jí je 10 měsíců.

dukie
26. kvě 2009

Ahojte holky. 🙂

dnada: Vydrž holka, lis má pravdu. Fakt jsme na tom takhle bídně čas od času všechny. 😝 Ale pak se to zase zlomí a jsme šťastné a spokojené (v rámci možností tedy 😀 ) maminy. 😉

A s tím úklidem před prckem... nevím, jestli Tě to vytrhne... ale moje rady jsou tři: Můžeš zkusit zvážit, jestli by nešlo vyčlenit jednu místnost, kam prcek prostě nebude chodit, a tam nacpat všechno, na co dosáhne a co je pro něj nebezpečný. Tak to dělala moje kamarádka, když měla malý děcka. Druhá varianta (použijeme my, protože taky není kam ty věci přestěhovávat) je využít každou skříňku a šuplík, který máš, nacpat tam všechny nebezpečný věci (a věci, které potřebuješ uchránit - faktury, výpisy z účtů... co si budem povídat 😀 ) a pořídit za docela malý (v porovnání s dalším nábytkem) peníz dětské pojistky proti otevření zásuvek a dvířek atp. No a třetí možnost je poohlédnout se (třeba i přes inzeráty nebo přes známé kolem Tebe), jestli někdo v okolí nenabízí skříně za odvoz (byť staré). No a sehnat si pár kamarádů, co Ti pomůžou to dotlačit domů. 🙂 A vůbec bych se neděsila starého a třeba i obouchaného nábytku - naopak, byla bych za něj vděčná, protože zázraky dokáže plechovka s bílou nebo slonovinovou barvou, případně třeba světle modrou nebo tmavě modrou v kombinaci s bílou nebo žlutou... nebo prostě dle fantazie. Když natřeš skříňku tmavě modře a dvířka bíle... a třeba do horní části dvířek doprostřed uděláš třebas nějakou jednoduchou lodičku ve stejné tmavě modré jako jsi udělala tu skříňku... máš z toho rázem kus docela hezkýho nábytku pro dítko do pokojíčku. 🙂 A nemusíš se aspoň bát experimentovat, že to zničíš... 😀 A až se to prckovi jednou okouká, tak mu můžeš dát do ruky štětec a můžete to spolu popiplat znovu a jinak. Budete mít zábavu a on velkou radost, že si v pokojíčku dokázal sám něco udělat. 🙂

Tak snad jsem Ti dodala alespoň trošičku optimismu. Vím, když nejsou penízky, je to těžký. Ale nakonec se to dá vždycky nějak vyřešit. 🙂

dukie
26. kvě 2009

lis: V 9 ráno? No já valím kukadla... my už asi 14 dnů vstáváme v 5... 😝 Samozřejmě pak hned v 7 vytuhne (zhruba na hodinku), ale to já už nezaberu, takže z toho mám leda tak prd. 😝

ada: No přiznám se, že já nad tím ještě nepřemýšlela. Ale je fakt, že my jsme o měsíc mladší. Ovšem přemýšlela jsem o dortu... jako takovej ten správnej s krémem určitě ne, že jo... z toho by prcek nic neměl, vajíčka, curky, tuky... 😕 A takovej ten tvarohovo-ovocnej se želatinou třeba... taky teda nevim. 😕 Tvaroh by prckové neměli, že jo... tak dalo by se to nahradit jogurtem a dát tam víc želatiny, aby to drželo tvar... ale zase nevím, jestli můžou děcka v roce želatinu... 😝 Nemáte některá tušení, jak to je? Bych docela nerada, aby se z toho pak třeba pos... 😒

lisounek
autor
26. kvě 2009

ty blaho Vandulce vse nej k 10 mesicum... 😵

lisounek
autor
26. kvě 2009

dukie: Kata by zarucene tu barvu opižlala zubama z tech skrinek..to ted totiz dela uplne na vsechnoo 😅 ale napad je to dobrej, snad to dnad pomuze...ja uz jsem objevila 5-ty zub a vcera se nam prvne vykandila na nocnik...normalne kdykoliv ji na nej dam, tak neco udela a docela brzy, tak nevim mozna nahoda nebo je tak chytra 😨 ?? no uvidime jak se to bude vyvijet....

no v 9 rano jako ze se vzbudila v 6:30 na mlicko a pak se spalo dal...jenze my mame doma strasny vedro.. 😔 a to ma byt od zitrka zase hur a to jsou hrozny skoky a neni to moc dobry na lidsky telo co si budeme povidat ze? 😔 a o vik.snad ze hlasi ty mraziky to je silenyy

ja bych chtela k ročku mluvícího pejska od Fisher Price ale to jeste neni jisty..jo a dort je jasnej tvaroh ovoce jak pise dukie nebo tak 😉

ada80
26. kvě 2009

lis:moc děkujem za přání.
Teda venku je zas pařák,co?Vandulka ted usnula tak mám chvíli klid a musím pouklízet hračky máme je roztahaný všude po bytě.

ada80
26. kvě 2009

Jo a s tím nočníkem Vandulka se do něj taky vždycky vyčůrá a hrozně se tomu směje 🙂 jinak zub nemá ještě ani jeden.

lisounek
autor
26. kvě 2009

to je zvlastni ze ty holcicky hned vedi co do nocniku delat...teda spis jsem slysela, ze holcicky curaji do nocniku..ze nemaji radi mokre plinky...ale trebas je to tak i u kluku..me Kata taky spi, tak musim neco delat...vsechno jsem to tu taky musela pouklidit...vsude papiry skubala totiz televizni program 😅

no dnes ma byt nejvetsi parak to je na chcipnuti uz ted je temer 30 st 😔

uci
26. kvě 2009

nazdar holky, tak uz som tu - boli sme na mensom vylete (a tiez ta praca lis 😒 ) takze fakt moc nestiham, no a este som si k tomu z vyletu priniesla nadchu ako hrom (moj manzo si toitzto nedal a nedal povedat, ze ten fukar v aute co podla neho fukal na neho, tak v skutocnosti fukal rovno na mna a presne ta polovica tvare kde mi fukal, tak sa mi tam zapalili dutiny alebo co to 😠 )

holky ja to tu s vami tiez vsetko prezivam - ved ono je to tu na konikovi pomaly jedine miesto kde sa deje aj nieco ine ako doma na materskej - urco rozumiete 😉

uci
26. kvě 2009

no a teraz mi baby poradte - tie ktorym sa ditka stavaju uz dlhsie - ako ich prosim vas pekne uspavate???? 🙄 kajka totizto odkedy sa naucila v postielke postavit, tak mi uz vobec nechce cez den spat, vzdy ked ju dam do postielky akoze na spanie, tak sa bude stavat a stavat a mozem ju polozit hadama aj 1000x a ona okamzite hore, ja fakt neviem ako ju potom uspat ☹

lisounek
autor
26. kvě 2009

joo uci tot otazka...me Kata pres den v postylce nespi to jako vubec..jen kdyz je nemocna a to je ji vse jedno...a navic kdyz usne v postylce, tak si rikam, ze ji neco je...no a vecer..porad stoupa a stoupa, takze tam jsem s ni a snazim se ji zabranit..jenze ono to moc nepomaha a me to navic nebavi, takze odchazim a ona tam vriska...a ja tam chodim a pokladam az ji to prestane bavit a usne 😀 vetsinou je fakt unavena, ale proste dela blbiny..ach joo je to ted peklo to uspavani, ale vetsinou to nastesti netrva dele nez 20 minut 😝 ale nechci to zakriknout...znate to 😅

bobinna
26. kvě 2009

ahojda holky,

já mám depku ... byla jsem se zvážit s Linduškou a ona zase zhubla sice jen 10g ale stejně ... 😢 mám strach že jí něco je... a to mi sestřička říkala že by měla vypít nejméně 500ml mlíčka UM, tak jsem to do ní dneska lila po troškách, podařilo se nám vypít 630ml, ještě budu tohle hlídat a jsem zralá na psychouše...

na druhou stranu si říkám že vidím co toho před den sní a taky kolik má pohybu tak je to asi tím... kdybych viděla že nejí a hubne tak by to bylo něco jiného... co myslíte...

kdyby byla naše první tak by mi to asi nepřišlo ale já to furt srovnávám s Petříkem ... on měl už v 10měs skoro 9 kg...

fakt jsem z toho dneska pěkně zdrbnutá... ☹ 😒 😢 🤐

bobinna
26. kvě 2009

jo a k tomu uspávání... no asi jsem si to pěkně pos...a ... naučila jsem si ji na uspávání u prsu a jinak mi teď usínat nechce a právě v tom je ta potíž že na noc nechce lahvičku s mlíčkem pořád to odstrkuje a chce prso jenže já už asi nemám moc mlíčka nebo já nevííím ☹ a v noci je furt vzhůru a hledá prso tak je asi hladová ....

uci
26. kvě 2009

bobi a kolko vazi lindus? asi si to tu uz niekde pisala ale sa mi nechce sa tu prehrabavat 😉 ale ja myslim, ze nemusi byt kazde dieta tucino, ved aj kacenka od lis je pidi a pritom vsetko ok, tak neboj, to je urcite tym pohybom a zrejme jej teraz idu zubky, tak menej papa a to je tam hned vaha dole 😉 u nas je to tiez tak, tiez mame len do tych 8kg - odhadom, naposledy mala kajka 7750g, tak tipujem, ze teraz by to mohlo byt uz tych 8kg, ale tazko povedat, lebo sa nam zase rozbehli zubky - uz mame 6 a zrejme sa tlacia dalsie, no a to potom nic nechce papat, len sa furt vrti ako je nervozna o piti ani nehovorim, takze mozno ani tych 8 to nebude
tak hlavne ziadnu paniku bobi, urco to nebude nic vazne 😉
no a dnes sme zase nahodili uspavanie v hacke - uz dlho neprisla k slovu, clekom sa nam to darilo aj bez nej - teraz sa v nej sice tiez snazi posadit ale tam jej to moc nejde, trochu potom pokope nohami a nakoniec sa unavi a zaspi, takze zatial kym ju neprejde to nadsenie z novej veci co sa naucila (teda to vstavanie) budeme uspavanie zrejme realizovat zase v hacke

uci
26. kvě 2009

lis: no take uspavanie, ze som pri nej a stale ju pokladam naspat, to som dnes skusala a po 3/4 hodine, ked ju to stale neprestavalo bavit (akoze fakt do 2 sekund co som ju polozila bola hore 🙄 ) som to uz nezvladla ja a supla ju do hacky, tam to sice tiez chvilu trvalo ale nakoniec sa nejako podarilo
len som uz proste dufala, ze to pekne zvladame hocikde a za hociakych podmienok, no a prdlajs 🤐

bobinna
26. kvě 2009

uci Lindule váží 7260g ... myslím že nám za chvíli předběhne i Kačka od lis...

my dneska zase uspávali u prsu ... sice jsem ji nechala v postýlce ale ona řvala snad 20min sice si nestoupá ale zase nechci ji nechat řvát ikdyž Petříka jsem nechávala a naučil se takhle usínat pěkně tak nevím co mě to popadá s Lidulou

fakt jsem zralá na ránu do palice...

holky u nás začíná pěkná bouřka od západu se ženou maxi blesky tak to přečkejme v poho a zítra páááá

lisounek
autor
26. kvě 2009

bobi: to prso hleda spis ze zvyku ne?? a neplas se nemuze srovnavat deti a ne holku a kluka...vzdyt je to jak kocka a pes...navic u deti je jedina zasada - nikdy nesrovnavat!! u nas porad vedro, ale zveda se vitr, tak to asi dojde 😔

lisounek
autor
26. kvě 2009

my mame 7, 11 kg a to pribrala za 2 mesice jen pul kg a dr. to neresi ji pekne tak co bud v pohode..taky mi moc nechce pit mliko joo to jo ale tekutiny jako bida...

uci: myslim, ze nas budou jeste dlouho deticky prekvapovat..ja jen doufam, ze ji to prestane bavit jako vsechno,ale kdy?? 😕

uci
26. kvě 2009

lis: no dufam, ze tak rychlo ako ju vzdy prestanu bavit obycajne detske hracky 😀 teraz je obklopena snad tisickou hraciek od vymyslu sveta ale ani o ne nezavadi ako stale futasi rovno k stolicke a do nej sa zakvaci a len vstavat a vstavat, fakt mozeme vsetky jej hracky odniest niekam do zbierko abo co, najlepsie hracky su nausnice a moje tri ubohe vlasy co mi este zostali po karinkinych najzdoch 😝

uci
26. kvě 2009

bobi: ale ved to je v poho, no hold to bude kocanda a drzi si liniu uz od mala 😉

lisounek
autor
27. kvě 2009

ahoj holky...taky jsem se moc nevyspala... prisla ta bourka a hruza..nemohla jsem usnout, protoze to mlatilo a blyskalo se fakt hruza..manzel spal od 21 hodin a porad jako spi...ja jsem uplne napumpovana, ze na nej vlitnu az vstane..me to manzelstvi ted teda jako vubec nebavi...k cemu kdyz vse delam sama..doma posledni dobou neudela ani prd a kdyz tak mu to musim hodin na hlavu nebo rict nekolikrat, aby to udelal... vecer prijde chviilinku je s Katou a to je vsechno pak ji pusti na zem a to je jak kdyby tu nebyl..nevykoupe ji, neuspi ani nenakrmi...sedne si k pc nebo se vyvali u telky a prepina programy...a pak ceka, kdy jako bude vecere..takze Kata kolem 20 hod usne a ja pak kmitam, jak blba, aby mel jako co jist tak to tedy nee...a ted rano Kata vresti v postylce on spi celou noc, ale ani tu prdel nezvedne...mame snad dite oba ne? Navic ja spala par hodin oproti nemu..me prijde vsechno nefer a mam depku... k tomu ta ryma u Kati taky nekonci ba co spis mi prijde, ze se ji to vraci, takze Prevenar nebude a prisly jsme akorat o penize za prvni davku.. 😢

uci
27. kvě 2009

lis, jo holka, uplne ta chapem, s takym chlapom je to na maslu 😖 ja sa kolkokrat pytam sama seba, ze ci su ti chlapi taki natvrdli, ze im to proste nedochadza alebo taki pohodlni, ze sa radsej budu tvarit ako mrtvi chrobaci?! 😠 no tak ci onak treba im to pekne vysvetlit, hodit nejaku hystericku scenu, ostentativne sa zobrat a vypadnut na cely den, nech sa s ditkom trochu vytrapia a pochopia - snad, a ked zase na to po case zabudnu, lebo co si budeme hovorit, pamat maju asi taku dlhu ako dlho vydrzi rodicovsky prispevok, tak pekne periodicky opakovat spominany postup na ozivenie pamati
ja som sa dnes teda tiez nevyspala, mala po krmeni asi o 5 uz nechcela spat, lebo samozrejme co? no samozrejme sa musela v postielke stale stavat 😠 tak som si ju musela zase prehodit tvarou k sebe a natvrdo som ju drzala pri zemi asi pol hodiny, kym pochopila, ze uz teda ako nic nebude, ale samo ze bez placu sa to neobislo, ale ten moj chlap si pekne spinkal ako vo vaticke, nic ho nevyrusilo

lisounek
autor
27. kvě 2009

hmm tak to bylo u nas taky...hysterie uz nepomaha a vypadnou na cely den je bohuzel luxus...a navic on proste porad neco ma takze at jde do haje 😠 on proste dela ze to nevidi, neslysi a kdyz vycitam je to jeste horsi, takze ja si asi budu zit svuj vlastni zivot s Katou a on svuj..kdyz to tak chce...dnes je ale depres pocas..jako je to uleva, ale proste je najednou hrozna zima...chtela jsem jit ted ven ale to se proste neda 😒

uci
27. kvě 2009

tak to je ale smutne lis, takto si manzo s prepacenim preserie tie najkrajsie chvile so svojou dcerou 🤐 no co uz asi si na to musi prist sam 😔
holky ta nasa kaja mi reve v kuse uz niekolko dni, ja uz som tiez na maslu, uz vobec neviem co jej je, reve v ohradke, reve pred aj po papani, reve v postielke, no stale, len ked sa moze postavit tak nereve - ale to len chvilu kym nezisti, ze nevie ako sa z toho dostat do nejakej inej polohy, tie deti sa tak strasne menia ☹ kazdu chvilu je uplne ina a o 180° ☹ ☹ kto sa ma v tom vzynat

laaala
27. kvě 2009

Ahoj holky,
lis, to je blbý s tím Prevenarem, Adla taky furt nudlá, naštěstí začala až po Prevenaru. To je taky tím debilním počasím, jednou 30 a pak sotva 11, by se člověk z toho zbláznil.
No a téma chlapi .... lis, vím, o čem mluvíš. Já už včera vypěnila, když Adéla spí, tak furt žehlím jako magor, a můj manžel si vezme tričko ... jde třeba nakoupit a pak ( protože je línej to skládat nebo co ) ho hodí k pračce na zem. 😠 Takže je zmuchlaný a já ho peru znova a furt dokola jak magor. To samý s trikama na spaní, večer so vezme čistý, ráno ho hodí pod polštář , do večera zapomene kam ho dal a vezme si zase čistý.... No a nějakej manželskej život ??? Holky, mě přijde, že je to naše manželství takový jako po třiceti letech a já to takhle nechci, ale na druhou stranu to neumím změnit. Já si k němu neumím odpustit jedovatý poznámky ( když je doma ) a pak se divím, že mě třeba ani nepohladí ... no je to takovej kolotoč. Adulka je jediný takový pojítko, že s ní jdeme společně ven, ale zbytek je na mě. 😒
Adéla ještě nesedí a o stoupání nemůže být ani řeč ... za to si pořád něco štěbetá 😀
No holky, držte se , já jdu ven.... musím aspoň nakoupit