Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
20. srp 2009

uci - tak to malej teda zavírá i bez křiku skříňky,když mu řeknu že tam nemá co dělat,přebalování pořád v pohodě,prostě ví,že musí tu chvilku vydržet,když mi začne zdrhat,plesknu mu jednu přes prdýlku a je po utíkání,u jídla se sedí,jinak se nejí ... a tak... v tomhle já sem důsledná od začátku. To že mi rabuje skříň s oblečením má dovoleno od začátku,takže to mu nezakazuji, v kuchyni může rabovat jednu skříňku kde mám plastové škopíky a věci se kterými si neublíží,3šuplíky,kde jsou také věci které nevadí že rozhazuje(vedou formičky na cukroví,dělaj největší kravál) 😀 Prostě já zastávám názor,že dítě je jako štěně,jak si ho vycvičíš,takové ho máš 😉 A chápou až moc dobře,co se po nich chce ,tomu věř. Jen to zkoušej,co si můžou dovolit.

uci
20. srp 2009

jj, to mas pravdu dnada, tiez som bola toho nazoru kym som na svojej ceste zivotom nenatrafila na toto nase male hystericke steniatko 😉 ona ma proste taku vydrz, ze s tym nevie nic pohnut 😒 ked sa jej proste nieco nepaci, tak bude vrestat (rozumej nie plakat ale normalny hystericky zachvat hodi) kym nezvitazi, uz som ju takto nechala velakrat, ze ju necham, nech sa vyplace ale najdlhsie som to vydrzala asi 1 hodinu a zhruba 20 min. a ona vobec nie ze nejako vycerpana alebo co, praveze stale naberala na sile a nevedela sa uz nadychnut, takze ked uz bola cela cierna, tak veru som uz polavila
no co uz, musim sa nejako zmierit s tym, ze proste su to vlastne osobnosti a ich vychova bude vecny boj 😝

dnada
20. srp 2009

jo,tak takový hysteráky znám taky moc dobře. Na Mářího zabírá to,že mu vynadam(respektive ho přeřvu) a plácnu pěknou přes zadek(opravdu to cítí a bolí ho to) a za chvilku je po pláči úplně,zapomene na hysterák a brečí protože dostal na zadek. Je to troch drastické,ale jinak to nejde, už dávno by mi přerostl přes hlavu.Není to žádnej andílek,i když tak vypadá,ale je to nejmíň 10čertíků utržených ze řetězu 😀 A ještě jedna rada,pokud se až zalyká pláčem.Studená sprcha a většinou stačí jen na hlavičku trochu studený vody.Buď se lekne a přestane hned a nebo začne řvát ještě víc,protože se jí to nelíbí. A ještě jednu mám já na malýho. Chlapy,má z nich respekt,asi protože tu s náma žádný není a kamrád na něj houkne,když mě neposlechne,on je hned v pozoru a maže do rohu 😀 Jinak já nechala malýho vyřvat "jen" 40minut,pak už se nemohl ani nadechnout a nešel ani utišit,tak sem mu ji pěknou plácla na prdku a bylo brzo po pláči. Je to těžké,každé dítě je jiné a hlavně jsou jiní i rodiče a prostředí kde dítě vyrůstá. No,musíme se obrnit a přečkat tu dobu,než dostanou rozum( a mezi námi děvčaty,někteří chlapi nemaj rozum ani v 70ti 😀 ,to se mám možná na co těšit 😎 😀

uci
20. srp 2009

no s tym placnutim by to mozno stalo za pokus, ale ja som asi na to meka 😕 akoze take propagacne baci baci to hej, niekedy aj pritvrdim, nakricat napriklad nemam problem ale vyslovene riadnu na zadok tak na to mam zrejme este asi priveeeela trpezlivosti, ked ma vsetka prejde, tak asi aj to pride 😉 i ked ono cez tu plienku je to asi aj tak bez ucinku 😀
no a u nas je tatinko ten co polavi, aj teraz mi tu mala hucala z postielky asi pol hodinu, tak tatino isiel a zobral ju na ruky, ponosil 😠 no je sice pravda, ze teraz uz spi, ale mam pocit, ze takto ma v tom mala iba chaos, ze co ako ma fungovat 😒

dukie
20. srp 2009

Ahojte holky. 🙂

dnada: Ještě před třemi měsíci bych s Tebou souhlasila, že děti jsou jak štěnata. 😀 Zažila jsem obojí a dneska už to netvrdím. Štěně jsem za něco dvakrát třikrát plácla a příště už to neudělalo. To naše dítko můžeš plácat jak chceš (a věř, že to není žádný baci, baci, ale fakt má pak i červenej zadek nebo ručičku nebo tak... páč baci baci nefunguje prostě vůbec), řvát na něj, vyhrožovat... On po plácnutí chvíli řve, pak si jakoby "stěžuje", ale do tří minut dělá to samý... 😝 Odmalička jsme ho plácali za sahání na koš a do koše (vytahoval věci ven atp.). Dodnes se to neodnaučil. 😝 A můžem se s manželem třeba na hlavu postavit.

Mimochodem... poslední zábavný kousek, co nám udělal... resp. dva. Jeden - když jsem otevřela myčku, že vyskládám čistý nádobí, tak si k ní stoupl a v nestřežené chvilce mi začal vytahovat příbory (ne nože, ty vytahuju jako první v bezpečné chvíli) a jeden po druhým je házet vedle do koše na odpadky... A druhý kousek - špinavý prádlo z prádelního koše mi vytahal a rozdělil pečlivě do čtyř hromádek - jednu naházel do pračky, jednu do vany, jednu do odpadkovýho koše a jednu do kyblíku, co je na dně skříňky v koupelně. 😀 No mám s ním fakt veselo... Ale to určo znáte všechny taky. 😀

uci
20. srp 2009

dukie 😀 😀 tak taketo veseluo my veru nemame 😉 ale to bude asi tym, ze ked vykladam veci z mycky tak malu dam do ohradky aj za cenu ze potom dalsiu pol hodinu nebudem nic pocut kym mi neodlahnu usi z toho kriku (tiez som spociatku vykladala spolu s nou ale odvtedy co mi vliezla dovnutra a zavesila sa na tu vrtulu tak som to zrusila)
a tiez ked periem, ja to proste s nou nezvladam - jednu vec das do pracky a ona ti 10 vyberie 🙄 vsetko mi trva s nou taaaak straaaasne dlho a rozkusovane na 1000 etap 😝
no tak ale ked pises, ze ono ani to riadne placnutie nemusi fungovat, tak to to radsej ani nebudem skusat, a este by ma za to zavreli 😝 holky je to u vas tiez trestne? u nas totizto par mesiacov plati taky bajecny zakon, ze nesmies svoje (a samo ze ani cudzie) deti vobec nijako fyzicky trestat, to aby sa clovek bal normalne aj na net napisat, ze da dietatu po ruke 😠

dnada
21. srp 2009

ahoj dukie - no tak malej v tomhle zaplať bůh poslouchá,a když neposlechne,tak at se třeba po.ere tak ho nechám ale když pak jde za mnou že něco chce,tak ho pošlu pryč,ať na mě nesahá,že já ho teď nechci když neposlouchá. Však on si to rozmyslí. Nejvíc teda funguje když chce nakojit. Prostě neposloucháš nebude prsíčko a je to. Ale každé dítě je jiné a je třeba najít k němu cestu,jinak vám přeroste přes hlavu a v 6ti znich b udou malý neposlušní grázlíčci,což určo nikdo z nác nechce. Zkuste pohledat na netu i třeba nějaké čtení jak na neposlušné dětičky,myslím že se vyplatí začít s tím co nejdříve 😉

uci - no,ve výchově byste měli být za jedno ,to určitě. Mě třeba neodporují jak známý tak naši.Prostě když něco zakážu nebo řeknu,VYŽADUJU aby ostatní dělali totéž a ne mě schazovali.To párkrát udělal můj táta,tak dostal vynadáno a už taky poslouchá 😀 😎

lisounek
autor
22. srp 2009

ahoj ted jsem par dni nebyla, byla jsem u nasich, tak jdu pozdravit a neco pocist..koukam psaly jste...jo a dat video specialne pro uci a Karinku 😅

https://www.youtube.com/watch?v=zzRN-JOyqAM
lisounek
autor
22. srp 2009

jo a diky za prani k narozeninam 😵

bobinna
22. srp 2009

ahojky lis založila jsem nové téma s dětičkama to bohužel nesouvisí ale třeba bys taky měla radu

lisounek
autor
22. srp 2009

bobi ahoj a kde?

bobinna
22. srp 2009

jmenuje se krádež je třetí nebo čtvrté od vrchu tady na koníkovi

lisounek
autor
22. srp 2009

jj uz vidim, ale nemam zkusenost bohuzel ☹

uci
23. srp 2009

jeee lis, super 😵 kacenka ja uplne rozkosna 😅
a fici ako raketa 😀 😀
a podmaz tiez moze byt, u2 (ak sa nemylim) to ja mooozem 😉

lisounek
autor
23. srp 2009

uci diky jj u kocarku fici jako raketa, ale tot vse jinak si to mete po svych 4 a je spokojena.... 🙂

dukie
23. srp 2009

lis: No super, Kačka je veliká šikulka! 🙂

To náš Toníček takhle s kočárkem vůbec chodit nechce. Ale je fakt, že si vystačí bez něj, tak možná proto... 😵

Holky... včera jsme byli na návštěvě za manželovým tatínkem - tedy tchánem (běžně se nevídají, rodiče jsou "ve zlém" rozvedeni, tchýně se ještě dnes - po víc jak 10 letech - čertí, když se tam manžel jednou ročně při příležitosti narozenin svého strýce vydá a se svým tatínkem se tam na pár slov potká) a musím Vám říct, že mě tchán strašlivě moc hodně mile překvapil. 🙂 Maminka o něm pořád mluví jako o chlapovi, co nerad malý děcka a tak... no třeba je to tak, třeba se jen snažil být milý kvůli nám... ale Toníčka naprosto ukázkově nechal v klidu, aby si na něj zvykl, aby si ho prvně okoukal... a pak se ho ujal a hrál si s ním a házeli spolu dřívka do ohýnku a přebírali se ve škopíku s nachystanýma polínkama a chodili spolu na procházku do vinohradu a na stavbu (tchán si tam staví na stará kolena domeček - úplně sám, za což ho teda fakt obdivuju) a minimálně třetinu odpoledne, co jsme tam strávili, byli ti dva kluci spolu. 🙂 A moc jim to spolu šlo, úplně jsem koukala... na to, že se viděli úplně poprvé, to bylo jako malý zázrak. 🙂 Tchán ho bral tak něžně do rukou, až jsem čučela, fakt. Je to takovej ten chlap, co má drsný tvrdý dlaně a celkově je takovej hudry, hudry... ale vnuk ho asi dojímal, se mi zdálo. A furt mi říkal, že je škoda, že prší, že bych mu ho dala do kočárku a on by tam s ním jezdil po vesnici, abych si chvilku odpočla. Bylo to moc krásný, až je mi líto, že se s Toníčkem nejspíš nebude vídat častěji...

lisounek
autor
23. srp 2009

prisla jsem se trochu vyplakat...jako holky jak resite pocitova selhani? jestli teda mate? Jako my se dnes s manzou strasne pohadali a vse pred Katou jak jinak, si to strasne vycitam, protoze vse vnima a akorat z toho muze mit trauma 😔...jenze si pry vse delam sama, no asi jo...jenze ja si spis vycitam, ze nedokazu K nekdy ted uz zvladnout...dela si co chce, reknu NE a ona si stejne naschval na to sahne nebo dela to co nema...jsem na Bohnice a ted jsem fakt nejak i nervove rozhozena, takze me vse rozcili, vim ze je to spatne..dnes jsem ji i placla pres rucku a ted na to porad myslim - rozrecela se jenze jak ma pochopit, ze nektery veci proste nema?? akorat se tim sziram a jsem tu ted sama, M odesel nastvany a Kata usnula....dnes jsem ji proste nemohla ani oblect plenku vystrihla takovou ale takovou scenu, ze jsem to nezvladla....jsem spatna mama 😢 😢 😢

dukie
24. srp 2009

lis: To je hloupost, zapomeň na větu "jsem špatná máma". 😠 😀 Žádná z nás není špatná máma, jen občas prostě věci nezvládáme tak, jak bychom si představovaly. Všude v televizi a časopisech vidíme usměvavé načančané maminky a usměvavá poslušná dítka... a nikdy se nikde neukáže, jak toho má máma, která musí být s dítětem 24 hodin denně, zvládat... každá toho máme přeci jednou za čas plný kecky... a ti naši prckové prostě zkouší, co si můžou dovolit a co ne. A plácnutí je normální! 😎 To je prostě fakt.

Asi takhle... soused (už dědeček) to říká dokonale: Dokud mají ty děti mozek na zadku, plácnout je prostě musíte...

Důležitý je naučit se znát míru - nemůžeš o to dítě zkoušet přerazit židli, že jo... 😀 Prostě ho plácnout, aby to třeba štíplo, prostě trošku zabolelo, aby to to dítko chápalo jako trest a bylo mu jasný, že když to příště udělá zase, bude potrestáno nepříjemnou situací a že mu jen tak neprojde, že mamku neuposlechl. Musí vědět, že jsou nějaké meze. A dokud nefungují jiné tresty (zakázání televize nebo klečení v koutě či kdo co doma praktikuje), je to jediná možnost, to si řekněme otevřeně.

Jak jsem tu nedávno psala... na našeho Toníčka nefunguje nic než fakt pořádná rána - ať už na zadek (tam to kvůli plínce nefunguje vůbec, takže dostává hned vedle plínky jakoby na stehýnko, tam to štípne, že jo...) nebo po ručičce. Můžu mu domlouvat, řvát na něj, plácat ho symbolicky... a prd. To naopak funguje tak, že z toho má srandu (chápej, já řvu "nesmíš" a on to dělá dál a ještě se neuvěřitelně chechtá... 😀 ) Takže prostě jiná cesta není. Samotné je mi to líto, ale co už naděláš. Jinak by nám fakt, jak dnada, brzy přerostl přes hlavu.

Takže rohodně nejsi špatná máma. Naopak. Vychováváš, určuješ mantimely. To je přeci úkolem rodičů. Jak krásná by byla naše společnost, kdyby každý její člen znal mantimely... 😉

ada80
24. srp 2009

Ahoj holky
lis-nic si z toho nedělej stává se to každé z nás.U nás bylo takhle dusnoo v sobotu,manža na mě ve vzteku křičel a před Vandulkou tak jsem mu řekla,at se uklidní a přestane,že se malá bojí když křičí.
jinak dnes mám den blbec dala jsemVandinu plastovou mističku do mikrovlnky a zapnula.Rychle jsem ji zas vypnula,ale prostě mám IQ nula nula nic.

lisounek
autor
24. srp 2009

holky moje mate pravdu jen jsem mela z toho splin a vymekla jsem jak hned brecela.. 😢 ale jako musi znat pravidla to je jasne...jak psala dnad i dukie oni uz nas zkousi, ale obcas uz nemam na to nervy a proste ujedu...

adi: ja davam taky plastovou misticku do mikrovlnky... 😕 ale mam tu od Nuby z DM a tam to snad bylo psany, takze ok

honzulka
24. srp 2009

Ahoj holky.. 🙂
Konečně jsme doma,ale MM mě včera hodně naštval,takže nálada u nás nic moc,tak ani nemám na nic náladu.. ☹ Šel v sobotu na grilovaní s kolegama z práce,já ho prosila,aby pro nás v neděli přijel co nejdřív a on se tam tak opil,že pro nás ani nezvládl dojet.. 😠 😠 Byli jsme u mamky,takže o nic téměř nešlo,ale zklamal mě,že na něj není spolehnutí..Třikrát se mi omluvil a že ho to mrzí a prý nejméně rok bude zase abstinovat(já si ho jako abstinenta brala a vyhopvovalo nám to).Ještě že z toho kluci nemají rozum,protože to bych byla naštvaná ještě víc.. 😠 😢
Jinak mám novinky od nás..2 zuby a jak jsem tu psala o tom našem zlobivým pinďovi,tak mastička malinko zabrala.. 😀 😎 Už tam máme konečně dírku,tak se půjdu poradit se sestřičkou,jestli není něco na zoztažení.. 😉 Mám z toho radost,tak doufám,že to nějak ještě povolí.. 😉 Tak zase mizím..

A dodatečně všechno nejlepší lis k narozeninám.. 🙂

ada80
25. srp 2009

Ahoj holky
lis:já tu mističku nikdy do mikrovlnky nedávám nevím co mě to napadlo,ale vše dobře dopadlo i mikrovlnka funguje,jáse bála,že je po ní.
Jinak dnes jsem tady měla kamarádku se skoro půlroční holčičkou,bylo to fajn 🙂 už tu jednou byly,našla jsem si jí tady na koníku.

lisounek
autor
26. srp 2009

adi tak to je super, ze jste se tak nasly, ja jsem si tu taky nasla kamosku primo z Benesova a mame stejne stare holcicky 😵

ada80
26. srp 2009

ahoj holky
lis to je fajn,že jste obě přímo z Benešova.Já ted odvevzdala Vandulku mamce pořád totiž lezla ke dveřím a volala bába,bába tak jsem ji tam vrzla a aspon si v klidu vyluxuju a poklidím.Jinak tady je pěkný dusno 😝

dukie
27. srp 2009

Ahojte holky. 🙂 Musím se Vám pochlubit, že Toníčkovi se už konečně prořezal první zoubek. 🙂 Ani nevím, ale zdá se mi, že jsme tu snad úplně poslední, kdo ještě neměl zuby... 😀 Jinak dneska jsem pekla dort, resp. dnes zdobila, včera pekla. Pořád jsem přemýšlela, co udělat... a nakonec jsem zvolila kulatou klasiku s čokoládovou polevou a jednou svíčkou. 🙂 Časem přidám do albíčk.. Na nějaký autíčko nebo mašinku nebo tak něco jsem neměla sílu (už skoro týden mám ošklivou virózu, podědila jsem ji po manželovi, čekám, kdy to porazí Toníčka...). Ale to snad nevadí, Toníček z toho stejně ještě nemá rozum, příští rok už se hecnu k něčemu "složitějšímu". 🙂

honzulka
28. srp 2009

Ahoj holky.. 🙂 Koukám,že se tu nějak spí.. ☹ Už jsem si i myslela,že Vás nenajdu.. 😢
TONÍČKOVI VŠE NEJLEPŠÍ K PRVNÍM NAROZENINÁM!!! 😵 😵 😵
A KÁTĚ PŘEDEM TAKY VŠE NEJLEPŠÍ!!! 😵 😵 😵 Hlavně ať děláte maminkám jen a jen radost.. 😉

Jinak vzhledem k tomu,že tu se mnou stejně nikdo nemluví,tak zase mizím... 😉

lisounek
autor
28. srp 2009

dukie VSE NEJLEPSI Tonickovi k jeho prvnimu rocku at do nej vstoupi tou spravnou nozkou, je moc zdravy a nezlobi rodice!!!!!!! Je to krasne uz jsou z nich batolatka 🙂) Hezky si uzijte oslavu a nevadi, ze mas dortik kulaty, vsak je krasne ze sis dala tu praci a udelala ho sama...to my budeme mit taky kulaty, ale me ho dela maminka kamaradky 😔 ja bych to nezvadla a ona pece krasneéé dorty...

honzul jak nemluvi? tady nikdo porad neni?? 😅 😨 a diky za Katu my slavime v nedeli uf uf...to to uteklo...

lisounek
autor
28. srp 2009

dukie a jeste at je pryc ta hnusna viroza 😠

lisounek
autor
28. srp 2009

Honzul zrovna jsem Ti chtela napsat co nejake fotecky z oslavy narozenin a koukam, ze uz je mas superrr a jak Tomasek pekne bezi je to sikula..u nas se leze a leze a asi i dlouho poleze...byly jsme na rocni kontrole tak K ma 8,6 kg a 73 cm...rvala strasne moc proste u dr. to nema rada, ac v cekarne je plna humoru a usmevu, vevnitr neslysime slova, jak breci - nechapu... 😢 nicmene diky tomu si dr. mysli, ze je na me moc fixovana a zda je pry i s nekym jinym nez se mnou...no jako moc neni ze jo jak taky, tatinek v praci, s tchyni vztahy na figu a nasi jsou dal, takze tam jezdime mene.... 🤐 no ale jako stikame se spoustu lidma a K je naprosto v pohode..nerve a s kazdym se hned kamaradi a s detma to je uplne v pohode...no mamanek to snad neni a nebude...jo ale chtela jsem prave napsat, ze i rikala, ze jeste na chozeni nema pevna zadicka...ona sice za rucky tape a bavi ji to, ale ja to s ni moc delat nechci...jeste je fakt videt, ze to neni to pravy orechovy...tak si pockame do Vanoc to snad Katulin zvladne 😅

uci
28. srp 2009

ahojda holky, vsetkym dalsim oslavencom vsetko naj a nech sa im to batoli o 106 😉
a tonickovi extra k 1. zubku - ved uz sa aj patrilo 😀 nech si moze konecne uzit to chrumkanie vselijakych dobrot vlastnymi zubami, bez zubov si to este uzije ked bude mat 70 😀
jo a kajka dnes spravila prvy samostatny krocik 😅 sice to rychlo skoncilo na zemi ale kazdym dnom vydrzi dlhsie sama stat a zacina mat snahy chodit, takze predpokladam, ze to uz kazdu chvilu bude tu, no a lis - kacenka uz stoji sama? akoze ci udrzi rovnovahu,
mne sa inac tiez zda, ze ma kajka slaby chrbatik, tak to chodenie zatial nic moc - aj ked ideme za rucicky (tiez len obcas, som toho nazoru, ze sa to nema silit, ved oni si sami urcia kedy to uz zvladnu) tak vyzera ako riadny opilec 😀
zato brusne svaly ma ako kulturista 😀 ked ju vyzdvihnem za ruky nad zem to by ste videli ake sklapacky dava 😨 take ja v zivote nedam 😀