Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
25. zář 2009

lis-já vím,že se tím už nemám zabývat a je pravda,že tím,že jsem přestala kojit,tak se to uklidnilo doma-Jeník se přestal zase počůrávat a manžel přestal prudit s Nutrilonem.. 😀 Snad se s tím víc smířím,až vypadnem od té doktorky.. 😠
Tomik už taky spí,ale byl dnes docela zlatý..hlavně mu fakt už skorokouká ta dvojka nahoře,tak snad bude mít chvíli klid-líp už totiž spí i v noci..teď tři noci zpět prokňoural.. ☹

lis-uvidíš,že se to povede.. 😉 Já bych pro začátek zkusila nějakýho jinýho Gyn.Co ten tvůj známej?Ten by ti neporadil,kam se obrátit? 😨

dnada
25. zář 2009

lis - až s ní budu mluvit,zeptám se kde je vyšetřovali a písnu 😉

honzul - no tak to je pěkně blbá DR!!!! Já teda díky neinformovanosti málem přišla o mlíko už v měsíci. Jelikož sem teda měla mlíka narozdávání pár hodin po porodu(v porodnici jsem odstříkávala ještě pro dvojčátka v inkubátoru,takže sem bez problémů 4dny ukojila 3dětičky každé s váhou 2 a půl kila)A nikdo mi pak už neřekl,že musim odsávat po každém kojení,aby laktace zůstávala. Nehledě na to,že sem ani nevěděla,že má malej v pusince moučnivku a já na obou prsech kvasinkovou infekci.Pak tedy asi cca ve 3týdnech sem dostala zánět pravýho prsu(žlázy v podpaží,bolelo to jako čert a dostala sem ATB) 40tky horečky,malýho sem ani nedokázala zvednout z kolýbky,jen sem nad ním stála a brečela,protože mě to tak bolelo,dotoho horečka,nalitý bolavý prsa a bez síly zvednout 3kilová mimi ☹ No nakonec se to povedlo a malej se mnou 3dny spal na gauči,aby se mi znova nestalo že bych ho nedokázala vyndat z kolýbky. No a asi za týden sem pro změnu dostala zánět do levého prsu a to přímo ve žláze v bradvce(to teprv byla bolest ,s timhle kojit),to sem rozehnala studenými obklady bez atb. A do toho sem pořád měla tu kvasinku. Až tady na foru sem zjistila co mám a na radu holek z koníka sem si koupila genciánu,patlala malýmu pusinku,mě prsa a cca za 10dní byla pryč. No a pak se mi začlo strácet mlíko(asi první růstový spurt) no a to mi tady zase poradili odsávat a kojit klidně i co půlhodinu. A to teda sem kojila od narození malého. O kojení sem se zajímala ještě před porodem a i o intervaly při podávání UM. Prostě sem kojila jak malej chtěl a tím že byl malinkej,tak pil skoro každou půlhodinu,jednoduše řečeno a to se v porodnici těm slepicím taky nelíbilo a že mám kojit nejdřív za 2hodiny.Jenže když sem malého vážila,tak viděli že na jedno kojení vypije 15-20ml,což moc není a víc prostě nevypije(jak by taky mohl,když miminko má žaludek o velikosti vlašského oříšku,že) a pak mi dali pokoj. Od porodu zhubnul jen 30deka a pak co měsíc to víc jk kilo přibíral až do 4tého měsíce,pak se to pomalu snižovalo a od cca 10ti měsíců přibírá kolem půl kila za měsíc, což je tak akurát. No a proč to píšu? Je škoda,že ses nechala vyvést z míry takovou''maličkostí'' ,ale stalo se a nic si nevyčítej. Na 3tí mimi už budeš připravená a nějaký keci blbý Dr příště pusť jedním uchem dovnitř a druhým ven 😉 A věř,že jsi stejně dobrá máma i když nekojíš a dáváš UM 😉 Jen o kojení mateřství není,to je úplně o něčem jiným,přeci,o LÁSCE !!!! A své děti miluješ přeci stejně,ať je či bylo kojené či nekojené 😎 Hlavu vzhůru a zažeň chmury 😉

No a malej mi usnul v náručí u tv,takže šel už druhý den spát bez koupání a zoubečků

dnada
28. zář 2009

no holky, nikde nikdo???? ☹

Tak se jdu pochlubit,už mám konečně hotový dřevo(vlastně máme,malej pomáhal taky) .Tak doufám že to bude stačit(dělala sem cca 5kubíků tvrdého dříví a cca 7měkkého 😎 ) Mám plný sklep dřeva a nádherně to tam voní , hmmmm 😎

lisounek
autor
28. zář 2009

tu jsem, ale bylo krasne, tak jsme porad nekde trajdali a bylo to prima..jen zitra uz je zase pracovni den, coz me je jedno, ale manza nebude doma 😒

dukie
29. zář 2009

Ahojte děvčata. 🙂 My teď taky měli úžasné dny. Jak bylo tak nádherně, byli jsme skoro každý den u našich a trávili celý čas venku na zahrádce. 🙂 To bylo moc prima, Toníček si to moc užíval a já taky. Sázeli jsme, přesazovali, vyvazovali, stříhali, vápnili trávník, ozobávali hrozny, poslední rajčata a ... a tak vůbec. Toníček chodil po zahrádce s konvičkou a dělal, že zalívá... 😀 Všechno ho moc zajímalo a bavilo a bylo to prostě fakt dokonalý. 🙂 Jak teď obstojně chodí, tak je moc spokojený, že se dostane všude, kam chce. 🙂 A já jsem taky spokojená, protože se sám daleko víc zabaví a daleko míň nám pláče a kňourá. 🙂

Koukám, že jste se tu vrátily k tématu kojení... já si myslím, že rozhodně kojení není o tom, že když nekojím, jsem špatná máma. A úplně otevřeně Vám tu říkám, že dneska to vidím úplně jinak než před půl rokem, kdy jsem ještě s kojením bojovala a chtěla vydržet co nejdéle... upřímně... ať si klidně někdo myslí, že jsem sobecká... ale když nám kojení šlo tak, že sice mlíčka bylo dost, ale nikdy naráz, takže jsme kojili co hodinu ve dne v noci... a já z toho byla grogy, protože jsem byla jednak nevyspaná, druhak mrzutá, protože jsem prakticky celý den nedělala nic jinýho, nikam jsme přádně nemohli vyrazit a malej měl takhle prakticky pernamentně polosyté bříško... no prostě dneska už bych lapla tu flašku s UM daleko dřív než tenkrát. Ale tehdy jsem to daleko víc řešila a chtěla jsem vydržet. Jako 7 měsíců je asi docela dobrej výkon a mohla bych na sebe asi být hrdá, ale nějak nejsem, protože mi prostě připadne, že jsem mohla být daleko klidnější a vyrovnanější a hlavně míň utahaná máma, kdybych to vzdala o nějaký ten měsíc dřív... No těžko říct, co je lepší... 😒

ada80
2. říj 2009

Ahoj holky koukám,že tu dlouho nikdo nebyl,no co se dá dělat ☹
Chci jen napsat,že vandulka konečně začíná chodit sama tak mám radost,ještě tapká opatrně,ale tapká.jinak se máme fajn.

uci
2. říj 2009

nazdar holky, tak sa konecne hlasime, mali sme krasny vikend - boli sme s kajkou na plavani babatiek, velmi sa jej pacilo, i ked teda 1.x ako sme isli do bazena som myslela, ze z toho nic nebude - preplakala celu lekciu a museli sme tam byt s nou obidvaja a stale jej ukazovat nejake hracky aby vobec vydrzala vo vode s ostatnymi detickami, no aledalsie lekcie uz super - si to uzivala, aj saunu a dokonca sa prestala bat sprchy co sa velmi tesim, lebo doma bol problem ked sme ju chceli osprchovat (fungovala len vanicka), takze som maximalne spokojna (az na zopar vyrazok co sa nam vyhodili na pipine - i ked teda neviem naisto, ze je to z toho plavania ale bol to normalny hotelovy bazen, kde mohli chodit mimo nasich lekcii aj ostatni hostia, tak neviem 😒 )

dnada
4. říj 2009

teda holky,vy to tu flákáte 😎 😎 😎

lisounek
autor
5. říj 2009

jj vyjimecne to flakam i já 🙂 , ale porad kdyz jsem mela cas, tak jsem hledala na netu nejake ty gyndy a tak, takze jsem moc nechodila..navic me boli zub, takze neni nalada..vcera jsem cele odpo s Katou prospala...pres vikend jsem byla u nasich a s manzou v Pze...jako prvne hlidali moji rodice a parada..Kata byla zlata (jen se 2x posrandila tak si to mamka uzila 😀 ) a my meli odpo jen pro sebe..zasli jsme na 3D IMAX podmořsky svet a fakt parada 😵 😵

dnada
5. říj 2009

tak já snad sehnala hlídání pro špunta snad budu moct chodit na chvilku do práce. Kamarádovo manželka mi bude hlídat,nic za to nechce,jen občas pohlídat jejich 3uličníky 😎 No uvidíme,teď jsou špunti marodi,o víkendu uděláme seznamovací schůzku a uvídíme jak se děcka snesou. A pak jak to bude malej snášet

lisounek
autor
6. říj 2009

dnad tak to je super zprava, snad si padnou do noty a budes mit pomoc 🙂

dukie
6. říj 2009

Tak super, napsala jsem Vám tu dlouhej příspěvek a zmizlo mi to. 😝 Takže nic, jindy, teď nemám sílu... 😝

lisounek
autor
7. říj 2009

dukie 🙄 to nastve tedy

dukie
7. říj 2009

Tak zdravím a píšu znova... 🙂

Psala jsem dnadě, že ji obdivuju, že má odvahu pohlídat 3 uličníky a ještě toho svýho dohromady, páč jsem nedávno náhodou narazila na nějakou hlídací agenturu, kde psali, že hledají hlídačky 😀 . A když jsem si představila, jak k tomu našemu dítku hlídám ještě jednoho takovýh skřítka, tak mě málem omylo. 😀 😀 😀 Jako doma, to ještě dobrý, to bych určo zvládla. Ale jít s nima ven... tj. pod každou paží jedno dítko po schodech 2 patra, pak nějak zvládnout projít úzkejma dveřma, co mají ještě ke všemu samozavírák (takovej dost prudkej, takže nejde projít bez toho, aby si člověk ty dveře přidržel než se dostane z jejich záběru...), pak je oba nějak (nevím jak) nacpat do kočárku pro jedno dítě a dostrkat do parku, kde se mi na hřišti rozeběhnou každej na jednu stranu... 😝 😀 😀 😀 No naprosto jsem pochopila, o čem to mají maminky vícerčat. 😀 😀 😀 Jedinou procházku si umím představit u našich na dvorku a na zahrádce... tady ve městě by to bylo o pusu (navíc bydlím u dvou křížících se čtyřproudovek, takže nechat jedno dítko pod schodama, zatímco snáším druhý... by fakt neprošlo...). Takže dnadě držím pěstičky, ať si děcka padnou do oka a ať to pak s nima všema najednou nějak zvládne. 🙂

Dál jsem psala lis, že jsme taky s manžou byli v neděli v kině - na Mužích v říji, dost jsme se pobavili, je to taková prima pohodová komedie z malé vesničky na jižní Moravě... 😀 No a hlavně mi připadne, že to pomohlo zapracovat na vztahu, páč jsme byli snad podruhé od Toníčkova narození jen sami dva... a přišlo mi, že to musíme brzy zopakovat, zdá se mi to jako jediná možnost, jak nakopnout to, co bylo před Toníčkovým narozením. Nemusím tu snad ani opakovat, že jsem šťastná, že oba kluky mám a že jsou úžasní a kdovíco ještě... ale prostě manželství (vztah mezi mnou a manželem) je takové spíš o ničem... 😝 Fungujem jako rodina, nefungujem jako muž a žena. 😝 Takže abych to tak shrnula - asi budem muset podobný věci páchat častějc. 🙂

Jinak k tomu včerejšímu "nemám sílu"... Toníček je marod, má ucpaný nosánek, pod nosem neustálou nudli, co mu prakticky nepřetržitě utírám, k tomu má kašílek a v noci se přidala teplotka. 😝 Jestli se to nezlepší, tak zítra vyrážíme k paní doktorce. Ačkoli... netuším, co nám to bude platný, páč nám prakticky může akorát tak předepsat užívání Paralenu, což děláme, kapek proti kašli, což taky děláme, či sirupu proti kašli, což taky děláme... No ale byla bych ráda, kdyby se mu koukla do krku, jestli třeba nemá zduřený uzliny... to bych nerada zanedbala. Takže tam asi budem přeci jen muset jít, aby na něj mrkla. 😕 V každým případě jsme se v noci prakticky vůbec nevyspali, protože Toníček nemohl spát, jak se pořád dusil, musel dýchat pusinkou, vysychal mu krk, což bolelo, pak nemohl polykat, plakal... no však to znáte. 😝 A nezvládl spát jinak, než v mé náruči... takže si asi umíte představit, kolik minut (o hodinách se mluvit nedá) jsem spala... 😖

dukie
7. říj 2009

Jo a ještě jsem se Vás chtěla zeptat, jestli nepoužíváte některá teploměr na čelíčko... páč my až doteď používali digitální s ohebnou špičkou a měřili jsme v zadečku, což se teď, jak už je větší, ukázalo jako dost dobře nemožný... 😝 A pod pažičkou mu ho neudržím, takže nevím, co s tím... 😝

lisounek
autor
7. říj 2009

dukie pises mi z duse presne jsi to vystihla fungujeme jako rodina jako rodice, ale nefungujeme vedle sebe jako muz a zena je to smutny..vecery jsou porad stejny....:(( vetsinou jeden z nas sedi u telky nebo u pc a porad se tak nejak diky tomu mijime, ale uz nemame moc snahy s tim neco delat...ale pritom si za to muzeme sami 😢 ale jako pritom s Katou porad neco podnikame, ale jak nemame moc hlidani, tak je to dost omezeny, ke vsemu ta tchyne tady ja nemam porad naladu proste a jednoduse uz tu mam na vse averzi..

Tonicka je mi lito ted to hodne radi, tak at je brzy fit broucek malej... 😒 ja ted K dlouho teplotu nemerila, ale jak pises taky si to neumim predstavit, dokud to slo merila jsem ji v podpazdi kdyz jsem to udrzela, ale ted uz by se mi to moc asi nedarilo...a s tim na celicko taky zkusenost nemam a kdovi jak je asi presnej... 😕

lisounek
autor
7. říj 2009

jo a jako na nachlazeni nam bezvadne funguje Hedelix pro deti je fakt super, ale ja koupila primo ty kapky ne sirup prijde mi to ucinnejsi a jako fakt ji to pomaha...do toho hodne pit bylinkovy cajiky

uci
7. říj 2009

nazdar holky, dukie 😖 to si musite uzit, tak nech je Tonickovi rychlo lepsie, ja sa toho tak desim, az zacne kajka chorlaviet, zatial nas to nejako obchadzalo - teda ju, ja som si to od porodu ods.ala poriadne (kasel a sopel na potrapil min. 3x) ale ju to nastastie zatial obislo, ale stale na to musim mysliet a hlavne ked vy napisete, ze stonate, tak mam hned hororove scenare
no poradit teda velmi neviem dukie, snad len ze na zacinajuci soplik nam vzdy pomohli take homeopaticke kvapky do nosa, len si nespomeniem ako sa to volali 😨 ked ich niekde vyhrabem tak pisnem, ono dokina hovorila, ze oni vlastne funguju tak, ze vyburcuju ten imunitny system a ten sam sa s tym zapalom vysporiada, no fakt tie homeopatika nam zatial tak nejak funguju - tuk, tuk, tuk
tusim aj ten Hedelix je homeopatikum, nie?
a teplto inac stale meriame v zadocku - len sme na to vzdy dvaja 😝 jeden musi malu spacifikovat a druhy meria, ale ked napisete nejake info o tom teplomery na celo, rada sa priucim tiez 😕

uci
7. říj 2009

jo a mame tiez teplomer vo forme dudlika no a ten je totalne na prd - ma dokonca rovnaky tvar ako dudlik co pouziva normalne, ale ona to proste vzdy nejako vyciti ze to nie je on (dokonca aj ked jej ho podhodim ked uz zaspi, tak ho automaticky vypluje a v polospanku sa sapa po tom svojom) a ked je hore tak ho zase studuje a studuje ako keby to bolo neviem co ale do ust ani za svet - a to pritom ozuzlava vsetko ostatne, je schopna si nacpat do pusy aj moju smradlavu topanku 😠
no takze teplomer-dudlik absolutne neodporucam

dukie
7. říj 2009

lis: Ač Ti nepřeju nic zlého, jsem ráda, že v tom nejsem úplně sama... a situaci s tchýní Ti opravdu nezávidím. To je fakt těžký, když jste spolu vlastně v jednom bytě... 😕 Moje tchýně mě zase posledně dostala tím, že bude hlídat dítě manželovy bejvalky... to, že ji čas od času přijde navštívit, že si zavolají a popřejí k narozeninám... to jsem rozdýchala, přeci jen... že se rozešla s chlapem ještě neznamená, že se musí totálně přestat vídat s jeho matkou, zvlášť pokud si výborně rozumějí. To jsem se na to snažila dívat s nadhledem. Ale tohle už na mě teda jako bylo - a je moc. 😝 Jako chápu, že to bude dělat za peníze stejně jako hlídá jiné děti, ale stejně... vadí mi to celé o to víc, že Toníčka mi nikdy nepřišla sama pohlídat... a ani jednou ji nenapadlo ani to, že by mi řekla "přivez mi ho, já ho pohlídám a Ty budeš mít chvilku pro sebe"... to ne... ale hlídat dítě bejvalce svýho syna, to jo. 😝 No a takovéhle trápení mám... a to s ní nežijem. 😎

uci: No u nás teploměr v dudlíku ani nepřipadá v úvahu, páč Toníček nikdy žádný dudlík nedudlal. 😀 Ale přesně jak píšeš... když jsem hledala na netu možnosti (a ceny 😝 ), tak mě tohleto u toho dudlíkovýho napadlo... že vlastně hodně dětí preferuje určitý typ dudlíku, resp. i značku... tak že by mě zajímalo, jak je rodiče zvládnou ošidit s teploměrovým dudlíkem. 😀

dnada
7. říj 2009

ahojky holky!

dukie - no víš já byla zvyklá od malička mít kolem sebe mateřškou školku,takže 4lumpíky uhlídat není až zas tak hrozný. Jelikož jsou i docella od sebe a nejstaarší holčina už má taky rozum,tak si myslím že to nebude tak hrozný. Takže budou pohromadě můj 15ti měsíční uličník,pak 20ti měsíční,pak 3 a půl letý a holčině je 8let. Hlavně se toho člověk nesmí bát 😉 A jelikož sem vždy chtěla být učitelka v mateřský školce nebo v jeslích,myslím si,že se toho fakt nebojím 😀 Jinak přeji brzké uzdravení Toníčkovi a vám co nejdříve klidnou noc.

jinak teda teplotu sem už neměřila víc jak půl roku,takže nevím,jak to bude až ji budu muset měřit.Mám digitál,změří docela rychle,takže si myslím že zvládnem i v podpaží,hlavně večer,když už je vypnutej a tulí se ke mě 😎

dukie
7. říj 2009

dnada: Vypnutej je dobrej výraz. 😎 Naše dítě, bohužel, není vypnutý snad nikdy. 😀 😀 😀

dnada
7. říj 2009

dukie - malej je vypbutý jen večermkdyž se mu chce spinkat,přitulí se ke mě,koukáme na |Tv a já pak koukám a on už spí 😀 😀 😀

uci
7. říj 2009

dnada: 😝 😝 😝 tak to je moj sen - dieta sa prituli, zaspi a ja si s nim v naruci v klude pozriem TV 😝 teda ako toto robis???? jak pise dukie, nasa kajka nie je vypnuta nikdy, ale fakt ze nikdy (aniv noci - to je len v takom stand by mode, lebo sa kazdu chvilu prebudi a obcas je z toho riadny bengal), ona uznava jedine reset - ale ten nemam moc rada, lebo to je vtedy ked prestane dychat na par sekund
no takze merat v podpazusi si neviem absolutne predstavit, inac neviete mi povedat, ze preco nazvali rychlobezku rychlonezkou? ved to trva kludne aj 2 minuty, kym to zmeria teplotu 😒

dnada
7. říj 2009

uci - to máš nějakou rozbitou rychloběžku 😉 Co sme měli v porodnici,tak ta měla naměřeno za cca 15sekund. A jak to dělám? No a si tak,že celý den si ho moc nevšímám,malej si převážně hraje sám(teda spíš rabuje než hraje) k večeru se tu naháníme a pištíme na sebe,lochtám ho,on mě cuchá vlásky a tak,prostě se zlobíme,no a pak si sednu na gauč,malej ke mě doleze,vyškrábe se mi do náruče,dělá tuli tuli tuli a za chvilku spí 😎 Ale to není každý večer,to ani náhodou,ale čas od času se to zadaří a je to strašně úžasný. Jinak v noci se malej budil taky ,občas,začal fňukat,z postýlky na něj děláš šššš a za chvilku si lehne a spinká,pokud ho nevzbudil hlad,to se začne ozývat víc a já ho nakojím a pak spinkáme dál a ráno si ho občas nechávám u sebe v posteli ale to jen zřídka,jelikož by si na to rychle zvykl 😎

uci
7. říj 2009

dnada: no rozbite asi nie je kedze to by z nej ta ortut zrejme vytiekla 😉 ale splha sa to strasne pomaly, ono za tych 15 sekund sa to splha tak rychlejsie, to mas pravdu, ale potom to stale stupa a stupa ale strasne pomalym tempom (dajme tomu tak desatinka za pol minuty) 😝 , cize ak mam trpezlivost a podari sa mi udrzat malu dlhsie tak jej nameriam aj o tie 3-4 desatinky viac, no a to je rozdiel - si teda myslim
a to mas super, ze sa ti prcek takto tuli, aj ja by som bola rada keby bola kajka trochu pritulnejsia, ale to ona je len vtedy ked si sadnem za pocitac, to sa na mna nalepi a tuli sa a tuli az kym si ju nevyzdvihnem k sebe ... no a to je koniec - hned sa ukaze jej prava tvar a vrhne sa na pc a ja jej uz mozem zase byt ukradnuta 😠
apropo - neviete ako mam nasadit naspat vytrhnutu klavesu? mozete 3x hadat koho je to robota
ona sa inac ani neda objat ani pohladit - len velmi vynimocne ☹ je to taka samostatna jednotka, niekedy mam pocit, ze jej len zavadziame a zdrzujeme ju od toho vsetkeho zaujimaveho, obcas sa nad nami zlutuje a prituli sa ale to len vtedy ak je na obzore nieco nezname a "strasidelne" (ako napr. babka po tyzdni co sa nevideli, alebo niekto cudzi)

lisounek
autor
8. říj 2009

holky tak v takovou dobu tu asi neni zadny blazen jen ja verte neverte nemuzu vubec spat..meli jsme vecer hruzy a to takovy, ze Kata sla spinkat a za hodku se vzbudila s takovym revem a brekotem, ze nesla uklidnit..byla uplne grogy chtela spat, ale neco ji viditelne bolelo...takze jsem u ni porad byla pomohlo jen dat si ji k sobe, jenze spala treba 10 minut uplne vycerpana a hned se zvedla a brekot... ☹ ☹ takhle to bylo asi 3 hodiny ja zoufala, protoze viditelne krome rymy, kt. se ji pres odpo rozjela ji nic nebylo...ani teplota nic...obcas si prdla a az pak prisel manza, ze ma urcite prdy a ono jo....mela boleni briska a ja to po 13 mesicich nepoznala...no ona na to netrpela a taky by me to nenapadlo... 😢 nahrali jsme ji pecicky trochu poprdela a pak usnula (no predtim jeste zacala konecne zarit usmevy a nosila nam svoje hracky a tak, to bylo krasny videt, byla jsem vyplasena k smrti co ji muze bolet hysterka no)....jenze ja uz ne byla jsem uplne vystresla do toho me boli zub, manzel chrapal, takze jako noc k pohledani...jsem proste nespala jsem zvedava jak budu fungovat dnes jako 😔 😝 😢

kdyz jsem tu jeste odpo psala o Tonickovi, tak jsem netusila, ze se me to bude tykat..Kata ted ve spani chropti, ma plny nosik a kasle.... ☹ takze je taky nemocna...a fakt jako behem dne zacala psikat a je to tady... 😲

dnad a to jak ctu to me se fakt nestane, aby K u me usnula to v posteli vubec to jen dnes po chvilkach protoze byla grogy...jako ona se mnou v posteli okamzite ozije a leze dolu a dela lumpaciny...a tuli se jak pise uci, jen kdyz se venuji pc a nevsimam si ji...to pak prijde a jak ji dam nahoru zacne sahat po mysi a vsude 🙄

lisounek
autor
8. říj 2009

uci me dela rychlobezka uplne to same leze to tak pomalu, ze Katu neudrzim a muzu merit znovu a znovu porad dokola...jako taky nevim, kdo to tak nazval..rychleji to mam digitalem v podpazdi, ale to je boj 😝

uci
8. říj 2009

lis 😖 nejak nam to tu chorlavie, tak sup sup vylezat - teda ak sa to vobec da u tak malych spuntov - a nech je rychlo lepsie
s tym nocnym zazitkom ta uplne chapem a viem o com pises, my to mame dost casto ale sme uz zvyknuti od malicka, kedze prdiky je nas neustaly problem, ale inac sa mi zda, ze teraz ked je uz vacsia tak to mava vtedy ked jej dam nieco mliecne, jogurt so zivou kulturou, maslo a pod., dufam, ze nebude mat tu alergiu na mliecnu bielkovinu 😕

dnada
8. říj 2009

téda lis,noc fakt nezávidím ☹ Jinak to tulení nám taky dalo spoustu práce učení,než se malej začal tulit 😉 Pořád ode mne zdrhal a nechtěl se nechat ani pochovat.Tak sme trénovali a trénovali a hle,ono se to natrénovalo 😀 Malej mi na pc sahat nesmí.(teda notebook) Mám ho tak aby k němu nemohl a když sme u někoho,tak se PC i Tv vyhýbá obloukem.Má zakázáno házet s hračkama(krom míčku to je jasný ten je k tomu určený) a když neposlechne,hračky zabavím a to bys pak měla vidět ten cirkus co předvádí 😀 Takže si povětšinou rozmyslí,jestli poslechne či ne.

V posteli se mnou spinká ráno(občas) a dělá tuli k mamince i si mě přidržuje třeba za nos abych se nemohla otočit 😀 Nebo mě hladí po obličeji.Je to fakt hezký 😎

holky, u těch rychloběžek je tohle normální,že lezou rychle a pak stoupají pomalu 😉 Na měření rychloběžkou stačí cca půl minutky.Doměřování desetinek podle mého selkého názoru není zas tak důležité 😉 Když už vidím,že má teplotu, tak prostě má teplotu a je jedno,jestli 37,6 nebo 37,8 i u normálních rtuťových se onějakou desetinku sekneš jedna dvě 😉 A propo, oni ani ty digitály neměří bůhví jak přesně,mají určitou odchylku 😎 A ať tak nebo tak se musí srazit 😉 Já bych teda desetinky nenaháněla 😎

no a jak funguješ lis, po probdělé noci???