Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
8. říj 2009

jinak prdíky malýho trápí dodnes,má je tak nějak průběžně pořád.Přes den se občas stane že je protivnej a víc se na mě sápe a sám mi chytne ruku a dává si jí na bříško(chce ho namasírovat) a to samé mi dělá při ranním kojení,takže vím,že ho to bříško fakt bolí. Ale jakmile začne ťapkat,je to mnohem lepší a hned prdí,takže ho kolikrát nechám jít sebou na záchod,on se cestou vyprdíkuje ,nakojím a jdem spinkat. Holky,to je děsný jak to dnes zase venku fouká 😢 Já tu sem jak na výdrholce,ale teď to fučí fakt moc,ani nechodíme s malým ven ,aby nám nenafoukali ouška,jelikož čepice nečepice profoukne i to 😒

dukie
8. říj 2009

Holky, já u nás hlásím začátek "šplhacího" období... malje leze neustále a na všechno... naštěstí mu ne všechno zatím jde, tak se vzteká, ale furt lepší to vztekání než kdyby si dostrkal židličku k otevřenýmu oknu a vylezl na ni... což mě fakt děsí a musím začít dávat pozor i na tohle... 😝

dnada
8. říj 2009

jééé,dukie, tak to Máří má šplhací období od tý doby co si stoupnul a začal chodit kolem nábytku 😀 Což už budou 4měsíce,tak sem si asi zvykla 😉 A tedy cca před měsícem si začal přisouvat stoličky a jiné věci aby se dostal víš,tzn že přemisťuje účelně 😀 a s tím oknem,nesmíš ho nechávat otevřený 😉 Hele,já všude zamykám už cca 4měsíce,jako dveře ven,jelikož nikdy nevím,kdy ho napadne si něco přišoupnout k nim a zkusit si otevřít 😉 Jo a neboj,až dorazí telecí léta 😎 To teprv bude sranda 😉

dukie
8. říj 2009

dnada: No náš malej to právě vůbec nedělal. Ani se nesnažil. Když někam nemohl, tak prostě stál a řval. 😀 Ale teď... vleze na Tatru, vleze na židličku (a převrátí se s ní, pochopitelně...), vleze na křeslo, vleze na velký plastový krabice s víkem, co v nich má hračky... no vidím to tak, že budem muset pořešit ribstol... protože já jaksi nejsem zvyklá mu být pořád za zadkem - zastáváme s manželem názor, že když spadne, tak ať, má být opatrnější, příště si dá pozor... ale je fakt, že máme relativně bezpečný byt. Teda měli jsme, s jeho pokroky si jeden nemůže být ničím jistej. 😀 😀 Každopádně Mareček je moc veliký šikulka! O tom není sporu. 😉 🙂

uci
8. říj 2009

dukie: jj, u nas tiez nastupilo splhacie obdobie (tutok som sa otocila od malej na pol sekundy a zrazu ju len vidim zavesenu nohami opretu na takej mini uchytke - asi tak 3 cm - na druhom supliku zdola a rukami sa pridrzala uchytky na najvyssom supliku - a takto tam visela a ja som len neveriacky cumela a cumela, ze ako sa tam vobec udrzi no a kym som sa spamatala tak ten najvyssi suplik sa samozrejme zacal otvarat a ... no viete si predstavit co nasledovalo 😝 ), no a okna otvaram len na vetracku (alebo zavriem dvere ked chcem poriadne vyvetrat)
dnada: a co su to prosim ta "teleci leta"? 😨 akoze bude na mna cumet ako tela na nove vrata ked sa ju budem snazit vychovat? alebo som uplne mimo?
jo a inac - daj nejaky recept na to ako ste sa ucili tulit, to ma zaujima 😉 musim aj ja nieco take praktikovat, lebo takto si vychovame odluda, uz ani pusinku mi nechce davat a to mala obdobie, ze ma celu oblizala, vypusinkovala ci doslova zjedla ako sa muckala a teraz 0 bodov 😖

lisounek
autor
9. říj 2009

ahojky tak Kata ma rymu jak tram, me uz teda neboli zub, ale chytla jsem nachlazeni taky, takze bajo 😝 ke vsemu 2 noci uz naprd..nemuze dychat, chropti, budi se a blouzni...v noci jsem na ni sahla horka jak kamna, takze horecka jak blazen...tak hned cipek a obklady na hlavicku a chladila jsem rucky...lezela u me v posteli, jak hadrova panenka.... 😔 nicmene ted je lip, ale nenecha si proste odsat rymu, nakapat kapky, s cipkem to je taky boj a proste vsechno...takze to musi jit nasilim, vzdyt to prece s ni clovek mysli dobre 🙄 no snad to brzy prejde me i ji a neonemocni nam i tatka... 😖 tot od nas...

dnada
9. říj 2009

uci - no tak to si fakt musela koukat jak blázen,tak tohle Mářího zatím nenapadlo. No telecí léta to je období,kdy jsou dětičky nejchytřejší a maminky ty nejblbější 😉 Děti mají tyhle období 2x,jednou se to ustát dá a podruhý , no aby si člověk nastřádal nervy dopředu 🙂 Většina dětiček to má mezi 3-6lety,tedy většinou vdobě,kdy jdou do školky nebo jiného kolektivu a odkoukávají od sebe samé 'užitečné'věci. No a pak puberta,ta se většinou ustát nedá 😀

dukie - názor na pády máte stejný jako já.Dělám to tak pořád.Když si ovšem nenabančí moc,to pak teda i s brekem jde za mnou,obejme mě a pláče tak srdce ryvně,že skoro brečím s ním.Ale to dělá v případě,že ho to vážně moc bolí.

lis - ani nevíš jak mě mrzí,že jste obě takový nachcípaný ☹ A nic si z toho nedělej,že malá nedrží,zkus jí to párkrát vysvětlit,s tím,že jí teda spacifikuješ a soplíky odsaješ či něco jiného. Myslím že to časem pochopí a zjistí,že po dobrém je to lepší než po zlém. A i to jí říkej,že když bude hodná,půjde to bez držení atd. Uvidíš,děti jsou hodně chápavý a většinousi to nechají vysvětlit,i když to občas trvá pár dní. Hele ,já když malýmu loni před vánoci odsávala soplíky,tak sem ho musela dát do autosedačky,připoutat dát si ho proti sobě na gauč,nohama mu chytit nožičky,jednou rukou pak znehybnit obě ručičky a hlavičku přimíčknout k jedný straně,aby s ní nemlel a neublížila mu.Držela sem ho docela silně,jelikož se semnou pral. No a když sem odsávala podruhý,tak už držel celkem v pohodě,jen sem mu přidržela ručičky a hlavou už neuhýbal a napotřetí sem ho už ani nedávala do sedačky,seděl jen na gauči a to odsátí přetrpěl 😉 Možná to zní trochu sadisticky,ale mám jen dvě ruce a když nemohl ani dýchat jak měl plnej nosík,musela sem to nějak udělat. Ještě štěstí že měl tu rýmu jen celý 3dny 🙂

A učení tulení? Prostě jen tak,když malej přišel a něco chtěl(napít,sušenku,piškůtek nebo nosi a sahat na kliku,vypínače atd) tak sem mu párkrát trochu násilím přitlačila hlavičku na rameno a říkala tuli tuli a po několika týdnech to dělal sám.Je pravda,že teď se tolik netulí,ale když mu řeknu,přitulí se,hlavně když ho nesu do schodů,je hrozně těžký a když se na mě přilepí,vynesu ho mnohem líp 🙂

Tak se tu mějte,jedem na výlet ke známým a k rodičům a koupit nový botičky,jelikož už z těch prvních vyrostl 🙂

Hlavně kis brzské uzdravení vám oběma.pa pa

honzulka
9. říj 2009

Ahoj holky.. 🙂 Jdu na Vás po dlouhé době juknout,než se mi děti vzbudí... 😅
U nás se taky marodí,ale naštěstí bez teplot.. 😒 Jeník byl ve školce čtyři dny a jelikož dostal rýmu jak řemen a ješět ke všemu mají ve školce rozbitý kotel,mám ho doma celý týden(takže v pondělí si to dáme na novo.. 😢 ).
Tomik má ošklivý kašel,že se z toho až dáví,tak jsme mu musela začít dávat kapky,páč ani spát chudák nemůže a přijde mi,že je zahleněný nejvíc někde na tom nosohltanu,páč ani z nosánku nic pořádně neodsaju.. 😠

lis-a zkoušela jsi Kačence dát Nurofen sirup?Já tedy nevím,zda je už pro takhle malinký ale nám zabral mnohem lépe,než celý Panadol sirup-jednak se ho dává méně,takže ty prďolky ho lépe snesou a nepozvrací se jako po tom Panadolu a nám opravdu tehdy u Jeníka zabral úžasně.. 😉 Hlavně jsou sladký a těm prckům to chutná-většinou.. 😀 Jinak s tím odsáváním taky bojuji..Nechápu,jak někdo píše,že to dítko baví se samo odsávat.. 😲Jeník se raději naučil smrkat,než se nechat luxovat.. 😀A Tomika vždycky zakuklím do deky,zalehnu a odsávám,ale nejraději by mi utekl i z toho..takže fakt mazec.. 😠Ale jsem klidnější než s tou hadičkovou blbinou do pusy,páč tímhle mu alespoň neprorazím přepážku.. 😉

uci-náš Tomík se umí taky přitulit a nijak jsem ho to neučila.. 😉 Když ho jdu dát do postýlky,tak mu řeknu-"jdeme dělat hají" a on si položí na mě hlavičku a když mu řeknu pojď se pomazlit,tak to udělá taky.. 😀 Tak to zkus jemnější cestou odporu... 😀 Jeník třeba mazlivý nebyl a včera jsem měla docela splín(měli jsme problémy s tím domkem),tak jsem mu řekla,že jsem smutná,jestli mě obejme a on mě fakt objal.. 😵 Chci jen říct,že někdo prostě tulivej není a dozraje k tomu.. 😉

Ale každopádně Mareček je hodně dopředu ve všem... 😉

lisounek
autor
9. říj 2009

ahoj vsem Honzul Kata sirupy obecne nepozre..zkusila jsem to jednou a pozvracela se, takze uz nemam na to ji ho znovu davat..ja ji davam cipky a stridam Nurofen a Paralen, kdyz je nutnost, ale jinak mi snad prijde, ze Paralen ji pomaha a zabira lepe - problem je v tom, ze uz mi neveri cokoliv ji nabizim na lzicce nebo tak nechce a brani se...a odsavani to jsem vysvetlovala, ale je to k nicemu..proste nevim, jak z ni tu rymu dostanu..s manzou to jeste jde, ale i tak..proste se strasne brani... ☹ a jeste si pripadam jako sadour ze ji ublizuju...no a kdybych ji zabalila ty joo to by se mnou asi nemluvila, ale je fakt, ze zadny system na odsavani proste nemam...nedokazu ji preprat, aniz bych ji odsavackou nekde nestouchla 😒

Kata se taky takhle tuli, kdyz me treba dlouho nevidi nebo tak nebo kdyz roztahnu ruce a reknu pojd ke me tak pricupita a obejme me je to krasny....a ted se tuli porad jak je marodna dava na me hlavicku a tak..je sladka a tak bezbranna 😔

honzulka
9. říj 2009

Lis-tak to jo..mně se Jeník právě většinou pozvracel z toho Panadolu,páč je ho docela hodně,proto mi víc vyhovuje ten Nurofen.. 😉 A s odsáváním jsem na tom stejně..Nedokážu ho držet silou,ale snažím se co nejrychleji a pak ho vybalím a hned začnem dělat blbiny,že ho lochtám nebo tak nějak a docela se rychle uklidní.Možná zkus ty být víc v klidu a brát to víc tak,že jí jdeš pomoct.Já tohle zažívala s Jeníkem ještě s tou hadičkovou odsávačkou..Hrozně jsem se bála už předem a fakt se to nedalo.Čekala jsem na MM jak na slitování,že mi ho odsaje,páč já ani neměla sílu to vytáhnout.. 😠 Teď jsem klidnější tím,že vím,že mu nic neudělám a fakt to vezmu rychle a jak nic nejde,tak nechám být..A třeba si s tou odsávačkou i chvilku Tom hraje,než začnem.. 😉 Sice u toho hulajdá,ale přestane brzy..on ještě k tomu dělá NENENE,takže to je honička se trefit i tak.. 😀

ada80
10. říj 2009

Ahoj holky 🙂
Lis opožděně všechno nejlepší ke čtvrtečnímu svátku hodně zdraví,štěstí a spokojenosti.

lisounek
autor
11. říj 2009

adi dekuji 🙂

honzul no Kata uz trochu zmoudrela, ted pochopila, ze ji to pomaha, tak uz se tolik nepere..ale je pravda, ze je lepsi, kdyz mi ji odsava manza...a ted uz si necha dat i kapky do pusy a striknout do nosu..jako zazrak...asi pochopila, ze po dobrym je to lepsi nez po zlym 😝

dnada
11. říj 2009

ahojik!!!

honzul - nemyslím si ,že by byl Máří nějak dopředu,ono to bude i tím,že je o 2měsíce starší než vaši šmudlíci(teda jako Tomáše,Toníček a Káťa) On je fakt znát každý měsíc. Zatím. Když někam přijdem a je tam o nějaký ten měsíc starší dítě,tak mi připadá Máří strašně neohrabaný a pozadu 😉

Musím se vám pochlibit. Sem v pátek a včera nakupovala. Malýmu sem koupila podzimní botičky i oblečení na podzim a zimu.Oteplovačky sem koupila nové u větnamky kam čas od času zajdu(stály 450 a jsou fáákt fešný) a sobě konečně ryfle(do kterých sem se i vešla ) Včera sem zajela do sekáče a koupila tam nepromokavou budničku která mu je krásně akorát,pak jednu větší,byla hezká,tak sem mu ji vzala na příští rok,nádherný žlutý župánek co má na kapuci zobáček jako kačenka,pak ryflíky,zateplené kalhoty,zateplené šusťákové lacláčky,mikinku(krásně barevnou) a bodýčko sem dostala jako bonus za nákup no a za to vše sem zaplatila 730kč 😎 (později vyfotím a šoupnu do albíčka abyste viděly,že to nejsou žádný šméčka 😉 ) No a ještě mi paní povídala že příští víkend doveze nové zboží a že se jí občas zadaří sehnat i nové botičky od elefantu,tak uvidím jestli nějaký zimní tam budou. Tak mám raodst,že už mám do čeho šmudlíka oblíct aby mi neumrznul 🙂

dnada
11. říj 2009

a koukám,že to mám samou hrubku 😠 se omlouvám asi už blbnu 😅

dukie
11. říj 2009

dnada: Dám Ti tip do budoucna - často nakupuju na www.laclik.cz . 🙂 Když nakoupíš nad tisíckovku, máš poštovné zdarma. Přičemž je možno si věci vybrat a rezervovat na 1 měsíc a v průběhu toho měsíce prostě k té rezervaci přidávat (mají dvakrát týdně nové zboží) a až Ti to přehupe přes tu tisícovku, tak tu rezervaci změníš na objednávku a oni Ti to pošlou. 🙂 Já vždycky nakupuju na aktuální dobu (teď jsem kupovala podzimní a zimní věci)... a když mi to ještě pořád tu tisícovku nedělá, přihodím tam ještě něco z větších velikostí (posledně to bylo tričko s krátkým rukávkem pro 18 - 24 měsíců, což nám snad v létě příští rok bude). Prostě nakupuju tak, abych nemusla platit to poštovný.

Mám s nimi výborné zkušenosti. V poznámkách u zboží uvádějí, v jakém stavu věc je - např. napíšou, že svetřík má drobné žmolečky (když je má) nebo že na zadní straně je centimetrový čmáranec od propisky (když tam je), nebo napíšou "velmi pěkné" atd. ... více najdeš v jejich radách, jak nakupovat, mají to tam hezky popsáno. 🙂 Prostě nekupuješ zajíce v pytli, na nic si nehrají, kvalitu oděvu (i velikosti) hodnotí, mohu-li soudit, přesně. Zatím jsem litovala nákupu jediného trička, a to jen proto, že na fotce nevypadalo jako holčičí, byť to bylo červený, ale ukázalo se, že má lem kolem krčku lesklý (jakoby obšitý pentlí, líp to pospat neumím) a pejsci na obrázku vpředu na hrudníku mají lesklé kamínky na obojcích - tričko je nádnerný, vypadá jak nenošený, akorát kluka bych do toho asi neoblíkala... takže to "podědí" kamarádka, co má holčiku. 🙂 To je jediná věc, co jsem tam nekoupila zrovna šťastně, ale za to oni nemohli. Na fotce to prostě nebylo patrný.

Nenutím Tě do toho, jen je to takový malý tip, třeba Tě to (nebo některou jinou z maminek tady) zaujme. Další způsob, jak ušetřit...
🙂

dnada
12. říj 2009

ahoj dukie - no já raděj nakupuju tak,že to poměřím podle malého,jelikož je dost štíhlí,tak kolikrát najdu třeba na dýlku kalhoty které jsou akorát ale v pase jsou tak velký,že by mu spadli. To samé bundičky a tak. A nehledě na to,že co výrobce to jiné číslování 😉 Uvedu příklad. Malej měří něco přes 80cm(nevim kolik přesně) a jsou mu dobře tepláčky velikost 62\68,pak máme body 74to je mu taky dobře i délka rukávků,pak máme overal 92 které mu je malé a nedávno sem koupila 2pyžámka jedno velikost 80 a druhé velikost 68 a jsou stejně velké 😀 Takže já na číslování moc nedám a koupím podle toho jak je to velké 😉 I teď jsem koupila bundičku vel 74 a 98 a ta má jen vůži té 74 jen o dva cm delší rukávky jinak je stejně velká. A to samé s kalhotami,jedny jsou 74 a druhé 86 a jsou stejně velké 😉 další věc,ráda si sáhnu na materiál,takže v tomhle směru nakupuju raděj na živo a vím o spoustě bazarech,kde mají věci za pár korun a jsou jako nenošené 😉 A ještě vím i o jednom,kde kupuju věci nadoma(jako na zahradu) za dvacku kus a toho mi fakt není líto,když to zničí 😎

Tak sem šoupla fotečky oblečků a posuď sama,jestli to vypadá jako nenošené 😉

dnada
12. říj 2009
lisounek
autor
12. říj 2009

ahojky ty jo dnad hezky jsi pokoupila ty brdooo no pocasi se hooodne zkazilo, az se tomu clovek divi, pred tydnem pomalu leto a ted zacnou teploty na nule a snezit 😢 jako my jsme uz 5 dni zavreny doma, jak byla K nemocna a mela teploty, ted je ji lepe, ale chytla jsem to ja a pripadam si na umreni 😅 vsechno se mi to vrazilo do prudusek..no nicmene dnes jsem i chtela jit ven, ale proste neustale jen a jen prselo, takze uz tu na me vse pada a pripadam si "nevyvetrana" a uz i Katu to doma nebavi..jenze problem je, ze kalhoty co jsem objednala pres MMB jeste nemam, nema jedinou teplou cepici, protoze vse co jsem zkusila je ji male a na zimni se jeste nedostalo ji koupit..no tak ja teda nevim, jak pujdeme ven...no ma takovy ty hackovany cepicky a tak na ne asi nasadim kapucku a pujdeme rovnou do kramu koupit cepici uff jenze ted jsem rada ze ziju a venku se certi zeni a ja potrebuji tolik veci zaridit 😢 😢 obe mame jeste rymu jak tram...no jako odsavam ji a uz i drzi sice si pobreci, ale jako dala si rict...kapky si necha dat a striknout do nosu..alespon neco, akorat uz odpo taky prudi, protoze je to dlouhy..ke vsemu v baraku predelava nekdo byt, takze od rana do vecera kraval..bouchani vrtani a je to fakt na palici...kdyby to slo alespon prospat, ale v tom randalu spi jen Kata (coz alespon tak, ikdyz se tomu divim.. 😲 )..ze zimniho obleceni toho tedy moc nemame...ach joo pisu pate pres devate, tak koncim...mejte se prima a ja jdu asi spat...pa

dnada
12. říj 2009

ahojik lis - téda holky,se nemáte ,marodit ☹ o mě se nějaký bacil pokoušel v pátek,koupila sem si homeopatika a už včera mi bylo líp a dnes mi není nic(ťuk ťuk) My sme venku byli akorát nakoupit,jinak sme taky pořád doma.Ještě chci koupit mrňousovi oteplovačky a nějakou pláštěnku a zimní botičky a bačkůrky. Jo venku je zima řádná.teď jsou u mě 4° to tu ráno bude na nule. Zítra musím dát přehodit kola ,aby nenapada sníh a já pak nevyjedu ani ze zahrady 😀 A když půjdeš s K ven,tak ji obleč jako já oblíkám Mářího.Má tílko,tričko s dlouhým rukávkem,silný punčošky,kaťata s laclíkem,teplou mikču a slabou bundu s kapucí.Tak sem ho oblíkala než sem koupila teplé bundičky a ty kalhoty. Nic dnes to balím,malej dnes spal fakt úžasně 😲 Vztávali sme v 7hod a k odpolednímu spánku odpadl ve 3odpoledne a to tak,že si lehnul k psovi na zem 😀 No a frajer spal do 6ti hodin. Je fakt,že 3hodiny v kuse k odpolednímu spánku spal před několika měsíci,mě by to nevadilo,ale musel by takhle odpadnout v poledne.Teď šel spát před čtvrt hodinou. Tak ho jdu s radostí následovat.

dukie
13. říj 2009

😝 Ahojte holky. 🙂

lis: 😝 Holka, drž se, musíš se brzy vykurýrovat. 😉 Venku je sice zimno, ale třeba dnes (oproti včerejšku, kdy celý den pršelo) je u nás nádherně sluníčkovatě. 🙂 To je škoda promarodit. 😉

dnada: Tak to chápu, já to s Toníčkem taky mám tak všelijak, vždycky měl jakoby delší tělíčko než nohy - prostě třeba overalky mu byly nádherně od krčku do rozkroku, ale nohavice mu byly o 10 cm delší. 😀 Teď se to teda trošku srovnává, tak už se mi nakupuje trošku líp. Každopádně jsme teďka třeba kupovali po dvouletým chlapečkovi, co ho tchýně hlídá, bodýčka s dlouhým rukávem - rukávy jsou Toníčkovi dlouhý, ale od krku k rozkroku to je "tak-tak", dlouho to asi neužije (což nechápu, páč babi tvrdila, že ten klučina to nosil ještě nedávno...). Ten e-obchůdek, co jsem psala, se mi právě líbí, že často (bohužel ne vždy) mívají napsáno např. u kalhot, kolik to má v pase, kolik je délka, u bundiček mívají délku od krku dolů a délku rukávů... takže se člověk může líp zorientovat. 🙂 No a když to tam napsaný nemaj, tak si to holt nekoupím a vyberu to, kde to napsaný je. 😀 Ale fakt Ti rozumím - já si např. přes net netroufnu koupit nic na sebe samotnou, páč mám i s tím ošklivým břichem, co mi furt zůstalo, velkej nepoměr mezi boky a pasem, takže mi věci, co jsou mi přes zadek, bývají strašně volný v pase... no a taky mám docela velkej hrudník (nemyslím prsa, ale už ten rozměr pod prsama sám o sobě) a jsem taky tak trošku "ramenatá" - jako na ženskou myslím, takže mi často nebývají různý halenky... 😝 Takže sama sobě bez oměření nekoupím taky nic. 😝 Jinak věcičky jsou koupila hezký, jsi šikulka, jak jsi pěkně vybrala. 🙂

lisounek
autor
13. říj 2009

hlasim uz je mi trochu lepe, mam kasel a strasne me lechta v krku a dnes pujdu ven, ikdyby padaly trakare ..jako ze od toho neni daleko 🙄 no dukie mas pravdu obcas prosvitne slunce, ale to je asi tak vse..hmm ale musim na postu uz nutne odeslat balicek a taky koupit K neco na sebe 😒

honzulka
13. říj 2009

Ahoj holky..jdu zase na chvíli,než nám začne ordinace.. 😀

lis-to je mi tě fakt líto... ☹ Zavřená v bytě,kde ani nemáš klid a ještě obě nemocný,musí to být fakt náročný.. ☹ Já musela dnes s klukama taky ven,i když tu bylo pěkně hnusně a na poprvé jsem to vzdala,páč ze sluníčka začalo najednou sněžit s deštěm,ale pak jsme vyrazili a když pominu ten ošklivý vítr,tak to šlo.. 😉

Přidám se k řešení oblečení.. 😉 Opět zjišťuji,že na Toma skoro nic po Jeníkovi nemám(jelikož on v tomto věku běhal v tričkách.. 😀 ) a na Jeníka opravdu ani tu čepici.. ☹ Takže zítra musím naběhnout a nakoupit čepice.. 😉 Hlavně musím koupit i něco hodně levného do školky.. 😠 Dnes mě např.dostalo,když jsem zjistila,že nechali Jeníka jít asi ven v tom,co si oblékl,páč bundu ve které ho MM ráno přivedl mu dali na zahradu do deště,páč byla vlhká(a to tam má specielní bundu na ven a měl i pláštěnku.. 😠 ).A stále jim nefunguje ten kotel,takže jsem zvědavá,kdy zase budem marodit.. 😠

dukie-můžu Ti říct,že tě chápu s tím břichem.. ☹ Mně zůstalo teď po Tomikovi hodně moc a myslím,že je to tím CS.Po Jeníkovi mi totiž zůstali 3 kg,ale břicho jsme měla mnohem menší.. 😢 A právě se mi taky hodně špatně kupuje oblečení.. 😢 Nerada vystrkuji ty svoje pneumatiky někde,takže se snažím kupovat volná trička,ale pak to na mně zase visí a s kalhotama mám stejný problém.. ☹ Měla bych začít cvičit,ale nějak se k tomu nedokopu.. 😒

A odkaz asi vyzkouším.. 😉 Já kupuji hodně na MMB a taky docela spokojená..Je pár vyjímek,ale to asi všude.. 😒

tak zase mizím,už tu stojí u mně MM.. 🙂
Tak se mějte a lis s Kačenkou se brzy uzdravte.. 😉

dnada
15. říj 2009

dukie - malej to měl obráceně,delší nohy kratší tělo 😀 A já to mám s kalhotama taky obráceně co ty, co mi je dobře přes nohy a zadek nedopnu na břiše 😠 Ale už sem se dokopala trochu cvičit,zatim ne denně ,ale aspoň 3x v týdnu se snažím cvičit,hlavně stehna zevnitř a bříško. JInak mi ani moc břicho jako takový nezůstalo,ale vlastně jen podbřišek ,který mi překáží právě v kalhotech. Pneumatiku mám stejnou jako před těhu,to kdy sem měla krásný hubený bříško tak to už bude 10let 😖 No a hrudník (no celkově mám spíš mužskou kostru bych řekla) o tom ani nemluvim. Teď už mám teda opět 85 ale košíky D a to sem před těhu měla B některé sem měla C ale ani do svých původních podprsenek se už nenacpu(teda nacpu ale víš určo jak to vypadá 😀 ) Ale z porodky sem šla s kojící podprdou 105E a byla mi malá 😅 A ono celkově nejsem žádný skřítek,měřím 176cm 😎

Holky,taky u vás sněží? Tady to poletuje už od včera. Včera na mě všude koukali jak na blázna,sem si vozila celej den sníh na střeše na autě 😀

lisounek
autor
15. říj 2009

joo kurna snezi celej den a porad mokro brecka a tak :( jako humus sla jsem s Katou pesky ke kadernici, mame to kousek, ikdyz me to pesky s ni prislo jak vecnost 😅..poletoval snih a ji se to libilo..porad chtela do snehu a chytala vlocky pusou 🙂)) musela jsem ji dat zimni boty a kdybych je tu pred mesicem nekoupila od jedne pani (opravdu krasne zachovale botky temer neposkozene), tak krome podzimnich nic nemame :(( katata to same, jen zimni bundu, ale i tak mam pocit, ze skoro nic nema...jelikoz jdeme ven a kdyz sebou mrskne na zem, je hned spinava a nemame nic na prevleceni, coz je pak blby...no a zimni kombinezu doma mam, ale vzala jsem vetsi, s tim ze ji bude v zime a ne v pulce rijna sakráááá 😒

a u kadernice dobry...jen ma ted z toho pocasi peknou lisej a tak jsem ji vydatne namazala ven kremem do zimy a jak to u te kadernice povolilo a ty vlasy, tak se ji to vse nalepilo kolem pusy..no do toho mame porad doznivajici rymu, takze ji do toho tekly sopliky a fakt jako vypadala jak unudlenec 😝 jinak se chvili branila, ale pak kdyz mela v ruce natacky a hrebeny, tak to klaplo a ostrihana je...vypada jak dospela 😀

Honzul taky nakupuji pres MMB jsem na to zvykla a prijde mi, ze tam se proste muze clovek alespon zeptat na to na co chce, aniz by mel vycitky ze to pak nevezme..na toho laclika jsem koukala, ale me to nevyhovuje, prave jak jsem asi zvykla na neco jineho 😨

dnada
17. říj 2009

tak a je po sněhu, teď pro změnu prší,to je ještě horší než sníh. Téda,lidičky,máte mladší špuntíky a už jim střiháte vlásky???? Já malýmu asi před měsícem jen o centimetr zkrátila ofinu jinak nic. Zatim nemá nějak moc dlouhý 🙂

lisounek
autor
18. říj 2009

dnad my uz je strihaly snad 3x 😀 ale jinak to neslo...

dukie
19. říj 2009

No holky... tady zase nikdo... 😕 A já mám zrovna takovou depku, že bych se potřebovala vykecat... 😀 😀 😀 😀 Ale co už s Váma nadělám.

Každopádně u nás nesněžilo, jen minulý týden pršelo a ve středu byl děsnej vítr. Ale to je asi tak všechno. Co bych taky mohla u nás chtít, že jo. 😀 Ale strejda říkal, že jak jel na chalupu (má ji kousek od Vyškova), tak tadyhle asi 30 km za Brnem už bylo půl metru sněhu. 🙂 Ale u nás ani vločka. 😀

Jo a vlásky jsme zatím nestříhali, protože Toníčkovi po porodu všechny vypadaly, takže nestihly ani kdovíjak dlouhý narůst. Jako už má delší vlásky nahoře na hlavičce, ale tím myslím tak cca 6 cm ... ale delší žádný nemá. Takže zatím nestříháme. 🙂 Zato já bych potřebovala ostříhat ofinu, páč nenávidím, když mě to lechtá na očích. 😝 Ale každou volnou chvilku teď věnuju práci, takže mám utnutej tipec. 😝 Už se těším, až to budu mít všechno za půl roku z krku. Už pak nechci účto ani vidět... nejlíp nikdy v životě. 😒

Mimochodem... uvažujete někdy, jestli se vrátíte do své současné ("předmateřské") práce nebo jestli chcete jít zkusit něco jinýho? Jinou firmu, jinou profesi...? Já jsem totiž vzděláním i praxí tak půl napůl účetní a ekonom, účetní jsem dělala v době, kdy jsem studovala vejšku... a pak jsem začala pracovat jako ekonom. No ale dělala jsem na univerzitě na projektech z EU... a celkově je to tam mazec. 😝 Na jedné straně bojujete s kolegy "vědci", na druhé straně s českými úřady (od finančáku až po NKÚ), na třetí straně s EU (páč podmínky evropských projektů se jaksi neslučují s českou legislativou 😀 ) a na čtvrté straně se svým šéfem, páč na univerzitě, bohužel, nešéfují manažeři, ale vědci (profesoři, docenti...), kteří ve valné většině vědí o ekonomice prd. 😝 A řeknu Vám, že do toho teda vůbec nemám chuť jít zpátky. 😕 Jako výborný je, že je to zaměstnání vhodné pro matku s dětmi - je důležité mít práci hotovou a je obvykle jedno, jestli si to odsedíte dopoledne v práci nebo večer doma (samozřejmě vyjma jednání, porad, kontrol atp.). Důležitý je stihnout všechny termíny a mít vše v pořádku. Takže se bojím, že z tohodle důvodu budu ještě ráda, když mě tam vezmou zpátky. 😀 😀 😀

lisounek
autor
20. říj 2009

dukie ja se vlastne nemam kam vratit ja pracovala v PR agenture, ktera zastupovala ruzny potravinarsky firmy (napr. Unilever) a jejich podminka byla ten zivnostak do nej jsem sla, ale brzy jsem litovala..vyhodny pro ne a nevyhodny pro nas...fungovalo to jako prima Swarz system a do toho uz nikdy nejdu...nemusim vysvetlovat, ze se jim tam ty holky stridaji jak na bezicim pase..ja zivnost skoncila a uz nehodlam zacinat znovu...co budu delat je ve hvezdach proste prace neni 😔

dnada
20. říj 2009

ahoj hoky, taká se chci vrátit do původní práce ,ale asi na jiné pracovní místo,prozatím. Určitě bych nerada měnila,jenže díky tomu že vedoucí potřebuje,abych nastoupila už teď,tedy před měsícem,jenženemám hlídání,takže se mi může stát že příští rok se nebudu mít kam vrátit,když ho teď odmítnu ☹ Tím pádem co holky ví,že sem měla domluvené hlídání,tak to bohužel padlo aniž by vůbec začalo,dotyčný to odlásili ☹

lisounek
autor
20. říj 2009

dnad: tak to je mi lito...spatna domluva? nebo to proste vzdali? no me by taky nemel kdo hlidat, takze smolik..prace v nedohlednu...holky zitra jdu na zakrok kvuli te me deloze, tak drzte pesti..ja o tom nechci ted moc psat, neni mi z toho nejak moc dobre a navic budu temer cely den a mozna i vice bez Kati, no zvladnu to, ale je to nejdyl co budu bez ni 😒