Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
18. lis 2008

Sil: takze Kaja je schopna vecer jeste po kojeni vypit 90ml tveho mlicka a pak jeste 90 ml Nutrose?? 😕 nebo jsem to spatne pochopila?? A neni to hodne?? 😕

lisounek
autor
18. lis 2008

Sil: a kolik odstrikas mlicka a jakou ma barvu?? to moje mi prijde porad ridky a kdyz ji nekojim odstrikam jak kdy od 70-100 ml...spis ale min nez vic...jinak driv to melo takovou vic vrstvu jako kdyz se usadi smetana a ted je to jen milimetr asi 😒

lisounek
autor
18. lis 2008

uci: az ted jsem si precetla tu metodu uspavani dle souseda 😲 😲 😲 to je teda metoda 😝

silrej
18. lis 2008

Pochopila jsi to správně, ale je to jak kdy a nevím, zda je to moc, ale co tady na netu tak čtu, tak děti třeba vypijou 200ml, takže nevím...třeba dnes jsem jí nakojila a pak vypila na příkrm ještě 100ml mého mlíčka a Nutroše vypila už jen necelou 20ml, takže tentokrát si asi vytáhla víc ode mě! 😉 Ale beru to tak, že když jí takhle večer "přecpeme", tak spí pomalu do šesti a tak toho papu asi potřebuje víc, ale je fakt, že ze začátku když jsme jí přikrmovali, tak toho tolik nesnědla, ale čím je starší, tak toho večer spapá víc...spíš mám ale pocit, že jak ví, že večer dostane ještě lahvičku, tak se u toho prsa tak moc nesnaží, ale už to neřeším, hlavně, když je spokojená! 😀 Jinak já v noci odstříkám tak 100ml, ale odstříkala bych asi i víc, ale většinou odstříkávám jen tolik, abych neměla nalitá prsa...a přeci jen v noci se mi chce spíše spát než odstříkávat! 😅 A mlíčko má ze začátku takovou světlou barvu a po chvilce je smetanové a do rána se mi na něm v ledničce usadí taková ta tuková vrstva... 🙂 Lis, vážně, už se tím kojením netrap... 😉

uci
18. lis 2008

silrej: no mne to tiez pripada dost vela mliecka 😨 ved podla toho co tu pisala bobinna, by malo mimco vypit 100ml/1kg svojej hmotnosti takze pri 200ml davke by si take zhruba 5kg mimco mala kojit tak 2,5x za den ... to mi nejako nevychadza, ale no hlavne, ze je Karolinka spokojna 😉
ja ked som to za tie tri dni co sme mali vahu spocitala, tak mala vypije zhruba 600-650/den (od 60 do 120 pri jednom kojeni) a pri jej vahe necelych 5kilo sme na tom aj lepsie ako to tam bobi pisala, ale aj tak priberame iba 100g/tyzden ale kedze nasa dokina je s tym spokojna, tak to neriesim, len mi to pride uplne rovnake ako u teba lis - tie cisla kolko mala vypije a kolko pribera mame skoro rovnake - tak mi je divne, ze tvojej dokine sa to nepaci? a s mliekom to mam tiez tak isto - najprv dost vela riedkeho a az potom nakoniec ako odmena take hustejsie
sice teraz mi mala uz 6 dni nekadila, tak dufam, ze sa netrapi hladom 😕 skusila som jej dat aj tu rektalnu rurku ale nic okrem prdiku nevyslo - ale ten teda stal za to 😀 by som neverila, ze aj take male mimca mozu tak smradlavo prdiet - to bolo skoro ako nejaky bojovy plyn - normalne ma to stipalo v nose 😀

silrej
18. lis 2008

Uci, možná je to moc, já fakt nevím, ale Kája si to prostě žádá (přes den si vystačí jen s mým mlíčkem a je naprosto spokojená) a když vidím jak je pak spokojená, tak jsem ráda, takže to neřeším...každý dítko je individuální a tak si také žádá něco jiného, takže ať si píšou v chytrej knížkách co chtějí, ale nejdůležitější je spokojené dítko, a to je pro mě rozhodující! 😉 Jinak my když prdíkujeme, tak to také stojí za to!!! 😀 Dobrou všem, papík.

uci
18. lis 2008

sil: to je jasne - spokojne mimco je to hlavne 😉 ja ale napriklad stale neviem, ci ta moja cica je spokojna - vacsinou ju totizto nieco trapi - najcastejsie brusko, alebo sa hneva pri kojeni, ale za chvilu sa usmieva od ucha k uchu a za pol hodky je to uz zas ine 😖 nejako mi nejde naucit sa rozoznavat jej nalady a priciny toho co sa jej nepaci - ci je len unavena alebo ju nieco boli ... ach jo, je to take tazke byt matkou - normalne praca na 300% uvazok, niekedy mam pocit, ze to chce asi talent no a mne sa ho asi moc neuslo a este som k tomu aj nervacka - dokonala kombinacia 😀 a vyzera to, ze moja dcera to zdedila po mne - teda tu zurivost a netrpezlivost, takze sa mame na co tesit

ada80
19. lis 2008

Ahoj holky tak koukám zas tu nikdo ☹ .Chtěla jsem se zeptat dávali jste mimčům široký balení už od porodnice?

silrej
19. lis 2008

Ahojky, chci se zeptat, zda jste některá v Praze neabsolvovala masáže kojenců nebo se někam nechystáte? Přemýšlím nad tím, že bych to asi zkusila... 😅 Za chvilku vyrážíme na Bulovku na sono mozku, tak jsem zvědavá...držte nám palečky! 😉

uci
19. lis 2008

ada: my sme davali siroke uz od porodnice a potom az do tej kontroly tusim v 6 tyzdnoch, potom uz len na noc kedze nam povedali, ze je to ok a ze netreba ale aj tak som pre istotu davala aspon na noc, no a teraz uz len obcas ked sa mi podari ju nakojit tak pred polnocou, lebo vacsinou vytuhne skor a to ju uz nebudim prebalovanim
sil: na sono mozgu? aj take sa robi? a nie je to to, co sa ma robit uz v porodnici? alebo je to nejaka este dalsia kontrola?

bobinna
19. lis 2008

ahojky holčiny mám dotazík? máte v kočárku fusak? já teda jo ale nevím jak jí mám do něj ještě balit... včera byla venku a měla punčošky, ponožky a teplé dupačky a pak měla nožičky úplně zmrzlé a modré tak teda nevím ta naše holka je nějaká zmrzlinka 😠

ada80
19. lis 2008

bobi:já mám v kočárku taky fusak a pak malou ještě přikrývám dekou a navrch dávám ještě slídu z kočárku.Na sobě má ponožky,dupačky,zimní bundičku,a ještě teplé ponožky na dupačkách a moje mamka mi včera říkala,že jí málo oblíkám,ale já si myslím,že jí zima není,studená rozgodně není tak nevím. 😒 Co jí budu dávat až bude fakt mráz.

uci
19. lis 2008

ja som uz tiez vytiahla zimny fusak, ale hlavne preto lebo sa mi nechce malu zakazdym obliekat do tolkych vrstiev kedze neznasa obliekanie 😖 no a do fusaku jej davam na dupacky (bez puncosiek) take hrubsie nohavice a flisovu bundicku, no a zima jej urco nie je, lebo ked ju vyberiem, tak ma teple rucicky aj nozicky

uci
19. lis 2008

a este som zabudla na flisove topanocky, ved hlavne su nohy v teple no nie 😉

miruskaaa
19. lis 2008

ahoj holky tak se hlasim po dlouhe dobe ale uz mame za sebou konecne krtiny uuf ale malej byl hdnej cely je prospal 😀 chci se zeptat vy co kojite davate jeste aji caj?????doktorka mi rika ze kdyz kojim ze caj neni treba a kdyz uz tak pry v lete byla tu u na o vykendu tchyne a porad do me hucela at davam i caj no byl to fakt zabavnej vykend s ni

uci
19. lis 2008

mirus: mne doktorka povedala to iste co tebe, takze nedavam nic ine okrem mlieka, ale moja mama je presne taka ista a tiez do mna stale huci, ci jej nechcem dat caj - hlavne ked napr stikuta - ale to jej predsa radsej dam cucnut, no nie?, je to proste stara generacia 😉

silrej
19. lis 2008

Ahojky holky, tak jsme zpět od mudry a sono mozku je v pořádku a musím Káju pochválit, protože ani nebrečela a byla naprosto vzorná když jí paní doktorka jezdila tím utz po hlavičce (Uci, napatlala jí hlavičku tím gelem a jezdila jí po ní tím utz a kontrolovala, zda je vše O.K. a zda se toto dělá v porodnici, tak nevím, nás na něj poslali teď z neurologie) a teď mi znaveně spí v kočárku beruška moje! 🙂 Já zatím fusak ještě nedávám, máme teplou kombinézu a přes ní dávám ještě deku a Káje je teplo až až, ale fusak jsem už vyprala a jakmile zase spadne teplota k nule, tak jí ho dám, ale ještě nevím jak jí budu oblékat, ale je fakt, že to s tím oblékáním moc nepřeháním, aby zase nebyla zpocená...je to takové pro a proti! 🙂

lisounek
autor
19. lis 2008

ahoj holky uz jsem tu dnes byla a psala, ale pak me to odhlasilo a nic z toho 😠

Sil: me prijde 200ml taky hodne, ale asi je to fakt dle ditete..ja mam pocit, ze by treba Kata taky vypila vice, ale mudra rikala, ze vic nez max.tu 100 davat nemam (nekdy dam i 110ml), tak se tim ridim...mam pocit, ze by treba taky snedla vic, protoze kdyz ji to pak vezmeme co to vypije tak se certi, ale jen chvili..je fakt ze spi tak do 2-3 hodin a pak jiime a tak...no mozna by pak vydrzela i dele do rana, ale ja mam pocit, ze by to bylo fakt na ni moc..no nevim.... 😕 a navic je mala a ty davky jsou nejak podle kil..a my jsme ted pribrali za 5 dni asi 200 gramu to nemela ani za tri tydny 😀 😀

uci: my taky mame denne tak 600-650 ml a i na tom Nutrosi je takove mnozstvi napsano..ale my z 90% kojime a zbytek Nutros nebo nekdy to odstrikane mlicko...a ted kdyz nevim kolik sni, tak to resim tak, ze jednou denne ji dam urco Nutros anebo odstrikane a pak vecer bud dokrm Nutrosem nebo kojeni..dle Kati, ale ona vecer je uz nejak unavena a lina cucat od mamy - asi taky poznala, ze bude jinak flaska... 😉

mirush: no kojene dite nepotrebuje caj, to je jasny a kazdy ti to rekne, ale kdyz ho davas nic se nedeje..ja ho chvili davala ale pak jsem prestala...zalezi jak casto kojis protoze nekdy maji deti zizen a chteji si jen cucnout..ale tyhle rady "starych generaci" si vubec neber k srdci - driv se to proste tak delalo a je fakt, ze se tim asi nic nezkazi...kdyz ma mimco velke prdy nebo koliky, tak vpravit do nej trochu cajiku neni nikdy na skodu (samo myslim fenyklovej). 😝

lisounek
autor
19. lis 2008

jo a ja uz druhy den mam fusak, protoze je pekna klada a v tom ma jeste body, dupacky,kabatek a je ve flausove kombineze...a casem budu davat jeste teplejsi kombinezku...no a na vrchu mam deku a jeste flastr na kocarek 😉 a ma tam jak v pokojicku..vcera jsem kupovala teplejsi cepici taky fleece a je to desny, jak je to drahy pod 150kc to pomalu nejde a to je to fakt na chvili 😠 😲

Sil: proc sono mozku?? 😲 😲 ty jooo to jsou veci teda....

miruskaaa
19. lis 2008

no jo proste tchyne ale moje mamka je taky pro abych caj nedavala kdyz kojim spis mam strach ze kdyz bych mu ten caj davala ve flasce ze mi pak nebude chtit pit z prsu..jak jsi davala male caj lis???

silrej
19. lis 2008

Lis, víš, že ti ani nevím, řekla bych, že preventivně...je to kvůli tomu, že nás dětská poslala na neurologii kvůli tomu, že jsme nechtěly zvedat hlavičku (teď jí zvedá jak šílená a ještě se vzteká, že si nemůže ručičkou bouchnout do hraček na hrazdičce před sebou) a taky, že inklinuje Kája k levé straně...a tak nás na neurologii vyšetřili a poslali na různá vyšetření a mimo jiné i na sono mozku, protože mozek a neurologie spolu úzce souvisí...a co se týče toho dokrmu, tak nevím, zda je to moc nebo né, ale jak už jsem napsala, tak to neřeším, hlavní je, že je Kája spokojená, a to je pro mě nejdůležitější! 😀

lisounek
autor
19. lis 2008

to je jasnee Sil 😅 ...hele my se zase klatime doprava ale cim vic paseme tim lip....a u mudry ji to zrovny slo 😉

hplky taky Vase deti delaji zvuky jako kun???? 😀 😀 😀

lisounek
autor
19. lis 2008

Mirush: davala jsem to flaskou od Mam a v pohode, ale Kata je zrovna mimo, co ji nevadi ani flaska a v pohode vezme prso..jenze mozna je to tim, ze kojime pres kloboucky..ale silikonovy dudliky nechce ac je flaska i kloboucky silikon...musi to byt jedine kaucuk a kulaty 😅 😅 a mlicko ted davame Aventackou flaskou a umi to moc dobre sikulka...mama si drasa prso pul hodiny a ona to vyzahne za 5 minut 😀 😀 😉

uci
19. lis 2008

no ako kon zrovna nie ale teraz si kajka nasla novu zabavu - ked uz ma dost mliecka, tak si ho necha natiect do pusy a potom sa s tym hra a vydava take zvuky ako "ŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ" cize sa uz vlastne naucila povedat prve pismenko - R - tak dufam, ze jej to vydrzi az dovtedy ked sa jej uz budu pytat ako sa vola - kedze ma R v mene tak aby nerackovala 😀

lisounek
autor
19. lis 2008

hmm my delame konsky zvuky a uz umi prskat obcas se napije mlicka a prskne to na me 😝 😅 a taky gggrrr a eu eu eu (manza rika, ze je dobra na reklamu evropsky unie 😀 😀 😀 )

uci
19. lis 2008

lis: 😀 😀 😀 ta nasa zase hovori, ze "eo eo" ako keby jazdila na koni - to miesto tych konskych zvukov 😀

lisounek
autor
19. lis 2008

uz nikdo?? jsem se jeste prihlasila a ono nic... 🙂 nejak se mi nechce dnes spat a ikdyz jdu driv, tak to nejak nejde... 🤐 tak vsem dobrou noc 😵

silrej
20. lis 2008

Ahojky holky, tak naše Kája vydává taky roztodivné zvuky, ale je to roztomilé a hrozně úsměvné jak je někdy upovídaná... 😀 Jinak my dokrmujeme taky Avenťáckou lahvičkou! 🙂
Holky, já si musím postěžovat, v sobotu máme křtiny a tak jsme domlouvali restauraci kam pak půjdeme všichni na oběd a protože nás bude hodně, tak si předem musíme vybrat aspoň základní jídelníček, a to byl problém, protože náš děda si prostě usmyslel, že chce řízek a hotovo a zrovna řízek tam v nabídce nemají a náš táta to pojal taky po svém, protože díky tomu, že to není restaurace třetí cenové skupiny, tak on se tam prostě nenají a to tam mají výběr asi z dvaceti jídel, takže jsem se s nimi včera dohadovala, spíše se doprošovala, aby si něco z těch jídel vybrali a už vidím jak tam táta bude sedět s kyselým výrazem v obličeji a stěžovat si jak se to jídlo nedá jíst, že v hospodě za barákem by se najedl líp a děda bude zase naříkat, že nemá ten řízek...tak jsem z toho včera byla taková celá rozmrzelá a už žádnou rodinnou akci neplánuji! 😠
Jdu dopít kafíčko, umýt obličej a jdeme na cvičení Vojtovky... 😅

dukie
20. lis 2008

Ahojte děvčata. 🙂

ada: My bylili široké balení už od porodnice - ale ne preventivně, nýbrž na základě nálezu, resp. doporučení lékaře ortopeda.

bobina: Fusak dávám už asi 14 dní - jen malýho podle počasí víc či míň oblíknu (když bylo tepleji, měl na sobě jen bodýčko, dupačky, ponožky a flísový kabátek a čepičku, pak jsem přidala flísové kalhotky a na nožičky ještě pletené botičky... a až bylo ještě víc zima, tak jsem kabátek vyměnila za prošívanou bundičku a na bavlněnou čepičku jsem přidala pletenou a bavlněné tenké rukavičky vyměnila za pletené teplé) a teď, jak bylo kolem pěti stupňů, tak jsem přidala takovou tenkou deku - dala jsem ji tak, že ji mám v kočárku pod fusakem a pak s ní fusak ještě přikryju. No a malej je naprosto spokojenej, po návratu z procházky mívá nádherně teplé nožky i ručky. 🙂 Každopádně bych se neřídila tím, co dává která maminka, ale tím, jestli je Tvé miminko v teple. Pokud má studené nožky, tak je to špatný, je určitě třeba líp oblíknout. A pokud je to tím, že se miminku nožky potí, tak je fajn je před procházkou omýt teplou vodou a dosucha vytřít a pak dát čisté bavlněné ponožky (tedy nezapocené). To taky pomáhá (malýmu se potí ruce, takže je pak má jak žabák, takže taky občas musím takhle omývat a vysoušet 🙂 ...)

Miruska: Já čajík nedávám, dávala jsem jen ten protiprdíkový, a to bylo za den max. 30 ml (ráno, v poledne a večer vždy 10 ml), páč fakt se plně kojeným dětem nemusí dávat - ani v létě, páč v létě se prostě tvoří víc předního mlíčka na žízeň. Teda prý. 😀

sil: Upřímně... buď bych se na všechny vyprdla a něco prostě objednala (darovanému koni... víš jak... 😉 ) nebo bych pro všechny objednala jedno jídlo a tatínkovi a dědečkovi objednala jejich specialitu zvlášť - jestli je to lepší restaurace, jak píšeš, tak věřím, že to pro Tebe udělají. Já mám s tímhle dobrou zkušenost. Např. náš kolega v práci nejí žádné maso kromě vepřového... no a kdykoli jsme někde byli (třeba i na školení v Cambridge), tak jsme to dopředu nahlásili a požádali je ve vší úctě o změnu v jídelníčku speciálně pro něj... a nebyl problém, všude nám vyšli vstříc. Konec konců... když budeš objednávat třeba pro 40 lidí, tak nejsi bezvýzamný zákazník... a navíc... když budou mít 40 jídel jistejch, tak pak 2 "na požádání" snad taky zvládnou vyrobit, ne? To je jako kdyby tam prostě krom Vaší společnosti přišli ještě další 2 nezávislí hosté. 🙂

Jinak se chci zeptat ještě na tu Vojtovku... to Ti někde ukázali, jak to máte cvičit? Náš Toníček totiž, sleduju v posledních dnech, taky inklinuje k jedné straně... Při koníčkách se mi vždycky začne nahýbat na jednu a tu samou stranu (jakoby měl jednu ručku silnější), když ho chovám na odříhnutí, tak se mu líbí taky jen na jednom rameni a kouká vždycky na tu samou stranu... takže mám podezření, že nás něco takového bude asi čekat taky... Si to holt všechno užíváme... začalo to už v bříšku - koncem pánevním, pak záněty oušek, ty hnusný koliky, široký balení... a teď ještě tohle. 😝 Já nevím, proč to není spravedlivě rozděleno mezi všechny děti... 😎 😀

silrej
20. lis 2008

S tou restaurací to už neřeším, už jsem to včera nějak uzavřeli, ale mám ponaučení pro příště... 😠 Co se týče té vojtovky, tak na tu nás poslali z neurologie a na tu nás poslala dětská...je dobré, aby ti cviky z vojtovky ukázala rehabilitační sestra! 😉