Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
26. lis 2008

Ahoj holky.. 🙂 Nějak poslední dobou nestíhám sem zajít.. ☹ Dnes se stal zázrak,že alespoň chvíli spí kluci spolu.. 😕 Jinak spí každý jinak a já moc toho oddychu nemám.. 😒
lis-paráda,že alespoň prdíky dali pokoj...ještě aby dali pokoj malýmu Toníčkovi..Bojím se začít dočítata,že se Tomík vzbudí a už sem toho moc nenapíšu.. 😒 Dneska mi nějak dost ublinkává,tak se bojím,zda nebude nemocný či tak něco.. 😢 A musím vám říct,že u mě se fakt asi vyplatí si postěžovat o mých obavách o Tomíka..pást koníky ho nebaví a když na to má náladu,tak do včerejška koukal jen na jednu starnu.. 😠 A dneska se konečně začal kochat světem kolem nás.. 😀
Tak se držte holky a já snad někdy zase kouknu.. 😉

dukie
27. lis 2008

Ahoj holky, dlouho jsem tu zase nebyla. Chci Vám jen povědět, co se týče kolik, že je to s námi, ťuk, ťuk, ťuk... už o něco lepší. Otázkou je, jestli zabraly ty probiotické kapičky (výrobce udává, že mají zabrat během max. měsíce užívání, což by tak nějak bylo...) nebo jestli už z toho vyrůstáme... no a taky jsem absolutně vysadila jakékoliv mléčné výrobky... a nedávno jsem si dala jeden kefírový nápoj, a to pak byl mazec. 😝 Takže mám podezření, že to taky může u nás fakt nakonec být ta citlivost na bílkovinu z kravského mléka. Dnes jdem k paní doktorce, tak jsem zvědavá, co nám poví... chci se jí zeptat, jestli se to dá nějak snadno zjistit... páč kdyby to bylo jen mé tušení (nepodložené, může jít jen o náhodu, že jo...), tak bych se zbytečně ochzovala o vápník z mléčných výrobků (nemluvě o tom, že je miluju...).

Jinak... jak v rychlosti čtu v posledních příspěvcích... Toníček hlavičku z lehu na zádech nezvedá, zatím ani v lehátku. Když mu podám do obou ruček prsty, tak občas vyvine určitou snahu se přitáhnout 😀 , ale zatím mu to moc nejde. Asi bude spíš lenoch. 😀 Ale koníčky paseme hezky. Jo... a zdá se mi, že má šikovnější levou ruku (nejen že miluje nošení v náručí na jedné straně víc než na druhé, hlavičku taky raději otáčí na jednu stranu víc než na druhou, z koníčků se občas převalí na zádíčka... a taky častěji na jednu stranu, ale chrastítko třebas sice chytne do obou paciček, ale jen v jedné si ho nechává dlouho...). Tak mám podezření, že nás dnes paní doktorka nepochválí... 😕 No a nebo prostě nakonec bude levák, no. 😀

Nedávno jsem si stěžovala, že je nadlidskej úkol Toníčka uspat, ať už večer nebo přes den. Tak to se taky malinko zlepšilo. Občas se to podaří i po 15 minutách usilovného chování za současného pohupování na míči (dřív nepomáhalo ani to, možná to fakt bylo tím bříškem, které ho teď trápí míň, a tak se nám to už líp daří, co já vím...). Takže už občas spáváme sem tam třeba půl hoďky, někdy i hoďku během dopoledne a pak i odpoledne či v podvečer. 🙂

ada: Koupeme obden. 🙂 Vigantol dáváme 1 kapku každý den, Kanavit 1 kapku každý týden. A pokud vím, tak Kanavit by se měl takto dávat do 3 měsíců, pak už, myslím, ne. Uvidím, co dneska řekne MUDr. 🙂

uci: A ten pláč... ještě Vás trápí? Nebo už je líp? Držím pěsti, aby to nebyla ouška, ale třebas jen na chviličku ty prdíčky...

dukie
27. lis 2008

Jo... a ještě si Vám musím postěžovat... Když nikam nemusíme, tak nespí... teď máme za 45 minut vyrážet k paní doktorce, musíme stihnout přebalit a nakojit a oblíct atp. ... a spí a spí a spí... a já nemám srdce ho budit... a budu muset... 😝 To je jak naschvál, fakt... a tak to máme před každou návštěvou MUDr... 😀

uci
27. lis 2008

holky, tak som dnes zbalila malu a vybrali sme sa k doktorke - ze mi posledne 3 dni preplakala a neviem co s nou je - ci je to nieco vaznejsie alebo len klasicke problemy (brusko, hlad a pod.), no na nic vaznejsieho to nevyzera - uska nema zapalene - nastastie 😝 len trochu viac mazu, vyrazky co ma cikulke uz vyse tyzdna a nechcu sa jej zahojit tak tie by ju vraj az tak nemali boliet no a aj sme super pribrali: 250g za tyzden 😅 , akorat ze ma cica kylu na pupceku, tak na to mam davat pozor ked place ci sa jej to nevyduva
zase sme uz nekakali 7 dni tak ju mozno to trapi - dostali sme predpisane cipky tak som zvedava - alebo vraj uz tie zubky, ze je to dedicne no a kedze neterke uz isli v 3 mesiacoch, tak by to uz mohlo byt ono ale vraj to moze este mesiace trvat kym jej vyjdu 😨 tak to bude veselych par dalsich mesiacov 😒 pomaly sa hadam zbavime koliky a nastupia zubky, holky, to je furt nieco ☹
no ale kazdopadne som pokojnejsia, ze to hadam nic vaznejsie nebude 😝 aj ked som mozno u dokiny vyzerala ako panikarka ale bola velmi mila, asi chape taketo mamicky 😀
jo a este nam kazala priniest moc, ze sa vysetri, ze ked su babatka taketo mrzute tak aj tam nieco moze byt, tak dufam, ze tam tiez nic nebude 😕

uci
27. lis 2008

tak sa mi prdolka konecne vykandila 😝 ale to vam poviem holky, to stalo za to 😀 uz to malo taku hustejsiu konzistenciu ale hlavne to teda riadne smrdelo - prisamfakt som sa skoro povracala ked som ju prebalovala 😕 no ked to ma byt taketo, tak radsej nech to je fakt len 1x tyzdenne aj to neviem neviem ci to zvladnem bez kyblika

dukie
27. lis 2008

uci: Síla to byla, říkáš, jo? 😀 No já se nedivím, když je to po takové době... 😉

My byli dnes u paní doktorky, vážíme 6.100 gramů a měříme 63 centimetrů. 🙂 Byli jsme pochváleni, že krásně navazujeme oční kontakt, usmíváme se (sociální kontakt) a za hračkama hezky vztahujeme ručičky a snažíme se je chytnout. Že se mu nechce do sedu... a při přitahování mu padá hlavička dozadu... nevidí paní doktorka zatím jako žádnou tragédii, při opačném postupu (pokládání ze sedu do lehu) hlavičku do půli cesty docela drží, pak už teda nemá sílu... ale prostě prý je to dobrý, no.

lisounek
autor
27. lis 2008

ahoj holky, asi uz nikoho nezastihnu,ale poctive jsem docetla tak muzu reagovat 😉 , ale nejdriv Vam chci oznamit, ze zitra jdeme na nausnicky, normalne se bojim za Katu 😔 , snad to bude rychly a nebude ji to potom nejak bolet ty jooo 🤐 .

uci: pripomelo mi to nase kadeni 😀 ty joo ted uz Kata kandi ob den, ale vzdy ten kadici den stoji za to..dnes takhle tlacila asi 2 minuty a pekne to do tech plinek davkovala...no to byste musely videt, ona to ani ta plina nepobrala a ten hroznej SMRAD!!! 😲 😲 😅 jak pises uci, taky jsem mela co delat a okno jsem otevrit nemohla, aby na ni netahlo...no a bylo toho normalne plny bodycko strasnej hnus a jak se to tahlo...no ale dost uz o tom, jen ze mam taky zazitky teda 😀 😀 😀 musela jsem ji celou umyt a to bylo revu, ale normalne ji neumim jako podrzet pod tekouci vodou, nevim kde a jak ji chytit, tak jsem tak neohrabana, ze je mi ji az lito..do toho rve jak pominuta no zajimavy teda 😉 😝

dukie: to je bezva, ze jste takhle sikovny a ze je to ok....a mate super vahu a miry 🙂)). Abych k tomuto prispela se svou troskou do mlyna, tak to nase Kata teda zveda hlavu jak pri pritazeni, tak z lehu a uz ma snahu si sedat, chyta hracky, smeje se a posledni tri dny solidne houka a brouka, je to strasna sranda, jelikoz normalne komunikuje 😀

lisounek
autor
27. lis 2008

My davame Vigantol kazdy den do pul roku a Kanavit je do 2 mesicu kazdy tyden a pote jen jednou za mesic do pul roku, tj. jedna kapka ve tretim, ctvrtem, patem a sestem mesici - takto mi to bylo poreferovano...

uci: tak at je vysetreni v poradku, ale klidne se mohou klubat ty zoubky, je to nevyzpytatelny..ty jo my uz jeden pravdepodobne fakt mame v zakladu, ted ale jak dlouho poleze...no zitra se musim zeptat dr., zda to je fakt zub!!

JInak Vam musim rict, ze jsem pekne nastvana...objednali jsme s manzou tady od jedne pani klokanku Chicco, nebyla jsem si jista, zda je to teda to pravy, ale radeji koupit nejakou schopnou pres bazar nez novou a pak aby to lezelo doma..no tak klokanka prisla s tim, ze mi pani tvrdila, ze v ni jde nosit ditko k sobe i od sebe a o to mi hlavne slo, aby byla ode me, protoze je uz zvedava a kdyz bude hlavou ke me, tak co asi uvidi noo..takze klokanka prisla (pani tvrdila, ze ji skoro nepouzivali a ze je jak nova, no nebyla ani vyprana - bylo na ni nejaky mliko a dost chlupata nebo co 😨 ), jenze o to ani neslo - stejne ji vyperu, jenze jsme to s manzou hned zkouseli k sobe to slo super (tu pevnou desku mela na zadickach) jenze od sebe to proste neslo at jsme delali co jsme delali...proste tam byly takovy ty popruhy a mezi nima by melo mimco hlavicku a hlavne to pevny melo vlastne jakoby na brisku, coz mi prislo jako blbost...tak pisu te pani, ktera teda mimo jine ani nemela uz krabici a ani navod k pouziti (nevim, jak vy, ale to ja zasadne nevyhazuju at je to jak chce)...jeji odpoved znela, ze jako to jde, kdyz se prave to dite jakoby otoci (tj. tedy hlavickou do tech popruhu) a ze to tak delali a ze se to pry tak bezne nosi!!!!!!!!!!! 😠 takze me pekne nas...a. Chapete to? Mam doma klokanku, kterou poradne nemuzu pouzit, protoze ji se zda normalni nosit dite hlavou mezi popruhama 😠

uci
27. lis 2008

tak sme dnes uz kandili po 2. krat 😨 najprv tyzden nic a teraz sa nevie dokandit, no ale dost uz o kandeni lebo sa mi o tom bude este aj snivat 😀
dukie + lis: vy ste ale sikulovia 😅 nam ide tiez asi vsetko co pisete az na to chytanie hraciek, to sa nam moc nechce, ocami ich sice ide priam zhltnut ale ruku natiahnut to ju teda vobec nenapadne, ked jej nejaku vlozim vyslovene do ruky, tak si ju chyti ale sama od seba nie
my davame vigantol kazdy den 2 kvapky a kanavit sme davali 1. mesiac 1 kvapku tyzdenne a teraz 1 mesacne az do pol roka, pozeram, ze to tusim mame kazda trochu inac 😕
lis: no to je pech 😠 a nemozes tu klokanku vratit ked si s nou neni spokojna?

lencourek
28. lis 2008

čau holky, včera jsme byli v poradně a už máme 6490g, takže solidně přibýráme. Kluk už se pěkně pronese. 😀
Jak jste tu psali o vigantolu a kanavitu, tak mi máme dávkování přesně jako uci. Je divné, že se to tak liší. Ale takto nám to doktorka naordinovala. 😖
Tak my zatím nemáme snahu si sedat. Ale hračky si krásně bere a drží (když se mu chce). Hrozně rád leží pod hrazdičkou a chytá hračky, které na ní visí a "mlátí" s nimi. Je to sranda ho pozorovat, jelikož u toho brouká a někdy se i rozčiluje. A samozřejmě jsem ráda, že když se takto zabaví, tak mám volné ruce a můžu něco udělat.
Jak psala Dukie, tak Lukínek taky inklinuje k levé ruce. Asi bude po tatínkovi levák 😅 .

lencourek
28. lis 2008

včera byl očkovaný a dnešní noc mi celou prospal. O půl sedmé ráno jsem ho budila, jelikož už mi prsa chtěly explodovat 😅 . Jindy kojím 1x za noc.

dukie
28. lis 2008

Zdravím. 🙂

My po včerejším očkování měli v noci teplotku 38,7 ... ☹ Probudil se mi o půlnoci pláčem, byl naprosto jiné miminko než kdykoli jindy ☹ , takový úplný hadřík, když ho člověk vzal do ruky. Ale horký hadřík. Tak jsme nasadili Paralenek (čípky), nakojili... a za půl hodinky už se na mě usmíval. 🙂 Teď má ale zase teplotku (37,8), tak čekám, jestli se to zvedne a budeme zase Paralenkovat... A poplakává, chudáček můj maličký... ☹ Jdu ho chlácholit... 😵

silrej
28. lis 2008

Ahojky holky, tak koukám, že to dávkování máme opravdu každá jinak...my máme Kanavit 1x týdně do 1 měsíce a pak 1x měsíčně do půl roku a Vigantol od 14 dne 1 kapku každý den až do 1 roku... 😒 Jinak nás poradna čeká až příští týden, protože nám tři měsíce budou teprve v pondělí, ale tento týden máme za sebou docela dost akcí, takže se opravdu nenudíme...ve středu jsme s Kájou byly na první dvouhodinovce masáží kojenců, takže snad jí to pomůže na to sešněrované tělíčko z třmínků, včera jsme byly na jedné akci od práce, kde Káju očumovalo asi sto právníků, ale Kája byla naprosto v pohodě a dokonce je i obdařila úsměvem a dnes nás čeká kontrola na kyčlích, tak jsem zvědavá... 😅 A když čtu jaké jsou reakce na očkování, tak jsem zvědavá jak to zvládneme příští týden my...holky, když máme digitální teploměr, který se přikládá na čelíčko, tak se něco odečítá?

lisounek
autor
28. lis 2008

ahoj holky tak my uz mame nausnicky ty joo to byl rev, ale bylo to rychly a jsem rada, ze je to za nami...Kata predtim nestihla spat, jak ma ve zvyku a tak uz byla i unavena, kdyz jsme tam cekaly a pak my usnula v naruci, kdyz jsem ji nesla do kocarku a spi jeste ted...ani jsem ji v nausnickach nevidela jeste, protoze ji na ouska dali polstarky a na to jsme dali cepici, takze ted ji budu opatrne slikat a omyvat krev...je to divny videt jeji krev uffff 🙄

Sil: s tim teplomerem fakt nevim, my mame rychlobezku do zadecku, tak neporadiim 😔

No a nas ceka ockovani za 10 dni, takze jsem taky zvedava a mam se rozhodnout, zda chci s Hexou i prvni davku Prevenaru nebo nee 😒

dukie
28. lis 2008

lis: Nám Prevenar paní doktorka doporučila... ale navrhovala to tak, že bychom naočkovali všechny dávky hexavakcíny a pak za další měsíc ten Prevenar, tj. v půl roce věku. Ale pro očkování nejsem pevně rozhodnuta, spíš ano, konec konců... když to má být pro děti narozené v příštím roce už součástí povinného očkování, tak to asi dobré bude. Na druhou stranu... tlaky výrobců vakcín jsou asi veliké, takže kdo ví... 😕

ada80
28. lis 2008

Lis:to je dobře že máte naušničky u nás to byl taky řev a pak ještě když jsme jí je dávali kamínkem dopředu to byl další řev 😝 ale je to za náma.Jinak nás 18.prosince čeká druhá dávka Hexy tak snad to bude v pohodě jako ta první dávka 😉

lisounek
autor
28. lis 2008

no kdyz ji to cistim a promazavam mastickou, tak se ji to taky nelibi, ale ted uz je v pohode a holky ona si sama hraje uz a brouka, je to strasna sranda jsem z ni uplne vedle 😀 😀

silrej
28. lis 2008

Ahojky holky, tak jsme zpět z kontroly kyčlí a třikrát hurááá...už nemusíme nosit třmínky, jen zatím preventivně široké balení!!!! 😀 A naše Kája byla za dámu, sice nebrečela, ale krásně tam panu doktorovi prděla pod nos...jsme se tam se sestřičkou smály jak blázni! 😝

lisounek
autor
28. lis 2008

Sil: tak to je taky bžunda 😀 😀 😀 no jsou ty nase deti k sezrani 😉 gratuluji ke zbaveni se trminku jupiii konecne bude moci skotacit 🙂)))

dukie
29. lis 2008

sil: Velká gratulace k odstranění třmínků! To máš určitě velikou radost, viď? 😵

Holky, my stále bojujem s teplotkou po očkování... ráno měl 38,2. 😖 A taky strašlivě plakal. Nakojila jsem ho a teď spinká... Nevíte některá, jak dlouho jsou ty teploty "normální"? Já četla, že to do 1 - 3 dnů vymizí... je to tak? A když to bude dýl, tak mám plašit? Kdyby člověk aspoň nevěděl, co všechno takové očkování umí způsobit... sladká nevědomost... 😀

lisounek
autor
29. lis 2008

ahoj dukie: a kdy jste byli presne na ockovani?? myslim, ze tak do tech 3 dnu je to normal, pak bych plasila, ale zvysena ta teplota je snad normalni..chudatka maly co musi snaset...ja zase musim protacet ty nausnice v usich ach jooo ji se to nelibi to je jasny, ale me by se to teda taky nelibilo - jeste k tomu se porad jedna nausnice rozepina 😒 a na ockovani jdeme za tyden, takze to chci videt teda 😖

dukie
29. lis 2008

lis: Byli jsme tam ve čtvrtek v poledne. Takže se snažím být klidná a vnímat to fakt jen jako reakci po očkování. Akorát si říkám, jak je možný, že si musíme užívat všechno... začne to jeho polohou v bříšku, pak přijdou záněty oušek, festovní koliky (dodnes mě dokážou rozesmát lidi kolem mě, když mávnou rukou a téměř s výsměchem povědí "to my měli taky a pomáhalo vždycky to a to..."... 😠 To měli prdlajs koliky, normální prdíky měli... páč na koliky fakt nic nepomáhá... ☹ ... do toho další zánět ouška a teď tyhlety nepěkný teplotky po očkování, ačkoli jiný děti to třeba přejdou jako nic... no, jsem zvědavá, jak si budem užívat zoubky... 😝 😀

dukie
29. lis 2008

Jo a s těma naušničkama se malé nedivím, taky by se mi to nelíbilo. 😒 Já jednu dobu mívala rozmokvání ušního boltce tam, kde se naušnice dotýkaly oušek (nosila jsem takové ty pecičky), tak jsem je musela na nějaký čas sundat, aby se to zhojilo, a koupit si jiný - visací. No a povím Ti... když jsem tam ty nový chtěla nacpat, byl to děs... měla jsem ty uši tak rozbolavělý, že jsem nemohla spát. 😝 A to mi nic nepíchali, jen jsem "oživila" staré dírky. Takže fakt ty miminka lituju. Za jak dlouho se to má zahojit? 😵

lisounek
autor
29. lis 2008

dukie: no fakt si musite vse vyzrat to je pravda ☹ , ale na to ani neni co rict a mas pravdu, ze vy mate koliky a to neni jen tak...proste nic nepomaha..ja to znam od sousedky, ta proste at jedla co jedla nebo nejedla i vubec (kdyz to zkousela, tak jedla jen stare rohliky a vyvar) a stejne to nepomohlo.... 😒 hele ale snad uz by to melo prestat prece vzdyt to uz se neda 😨 Kata uz prdi pekne sama, takze kapicky davam uz jen tak preventivne treba 2x denne a je to ok...

hmm s nausnicema jsem mela to same, porad mokvavy dirky a musela jsem mit jen zlato a kdyz jsem dala bizuterii, tak problem a hojilo se to tydny...ted ma K nausnicky po me a snad nebude mit to same...no ted dva dny nesmime jako ty usi namacet a promazavat tou antibiotickou masti a pak uz by to melo byt v pohode...jenze porad tam ma okolo tu suchou krev malicko protoze si na to nenecha poradne sahnout a uz to zaschly jen tak umyt nejde 😖

lisounek
autor
29. lis 2008

Jinak dukie: do nedele bud v klidku, at ma malej spis takovej pohodovej rezim a bude to ok 😉

lencourek
29. lis 2008

zdravím všechny.
dukie: taky jsme byli očkovan ve čtvrtek a bylo vše ok. až do včerejšího večera to měl 38 °C, ale jinak byl čilej jako by nic. tak jsem mu dala čípek a dnes už je ok. doktorka mě upozorňovala, že může mít teploty nebo může být abnormálně neklidný nebo spavý atd. A říkala tak ty 3 dny. Takže zatím neplaš. 😀 Očkování holt dává prckům zabrat 😵

dukie
29. lis 2008

lis: No ty šílený koliky, co byly, kdy spal třeba i jen těch 6 hodin za den, ty už jsou, ťuk, ťuk, ťuk... pryč. 😵 Měli jsme tak týden docela pohodovej, poplakal si jen občas, zaprděl trošku a byl zase pokoj. Dokonce nám večer usínal mezi osmou a desátou. Ale teď se nám to zase před pár dny nějak vrátilo, zhruba v úterý to začalo. Nepláče celej den, občas si i přes den zdřímne, takže ani to není tak zlý, jak to bylo, ale zabrat nám to dává i tak. Večer usíná těsně před dvanáctou, do tý doby několikrát usne a z toho se probudí s pláčem a svíjením bříška... Navíc teď s tím očkováním... člověk neví, z čeho pláče víc. 😖 Navíc se nám přidala světle zelená stolička. 😝 Měl ji včera večer, pak v noci normální hnědou, ale teď už zase dvakrát zelenou. 😖 Tak je možný, že má bolení bříška k tomuhle... teď jsem tu s ním hodinu chodila než zabral... snad se zase aspoň chvilku prospí.

lencourek: No mně paní doktorka řekla: "Napíšu Vám dávkování Paralenu, kdyby měl dnes teplotu." A mně nenapadlo se zeptat, jak dlouho je ta teplota normální... proto jsem to hledala v chytré literatuře a našla jsem ty tři dny. Jsem ráda za info od Tebe, budu tomu tak tedy věřit a budu v klidu. Jen ta zelená stolička mě trošku trápí... no, uvidíme, jak to bude vypadat zítra. Snad se to všechno fakt samo spraví. 🙂

lisounek
autor
30. lis 2008

Nikde nikdo v nedeli 😕 😔 ??? Holky ja ode dneska proste nekojim neni co ☹ je to paradox zrovna na Kati 3 mesice 🙄 🙄

silrej
1. pro 2008

Zdravím holky, koukám, že tu o víkendu byl docela klid...to my měli tak trochu nakupvací víkend a taťka koupil mamince kozačky a bundu, aby byla šik... 🙂 Taky jsem začala řešit vánoční dárky, protože jsem si uvědomila, že vánoce jsou za pár a díky tomu, že toho teď s Kájou nestíhám tolik co bych ráda, tak to musím vyřešit co nejdříve a napadl nás takový zdravý dárek pro rodiče, a to solná jeskyně... 😝
Dneska nás čeká druhá hodina plavání doma s instruktorkou, tak jsem zvědavá co nás naučí nového...zatím se Káje plavání líbí, tak doufám, že bude i nadále! 😀
Lis, ty už nekojíš??? To mě mrzí, ale víš jak, udělala jsi co jsi mohla a vydržela Kačku kojit aspoň tři měsíce, a to je důležité, tak se tím už netrap! 😉
No, když čtu ty reakce na očkování, tak jsem zvědavá co čeká nás ve čtvrtek... 😒

honzulka
1. pro 2008

Ahoj holky..jdu na skok,dokud kluci spí.. 😉 Mám to nějaký nabitý,až jsem nějak nestihla ani adventní věnec udělat ☹ Ještě že cukroví mi napeče mamka,ale chci s jeníkem dělat perníčky,tak musím najít nějaký recept na ty,co nemusí být uležené.. 😒 To je hrozný..před chvílí se Tomášek narodil a už jsou tu vánoce.. 😲
Sil-moc gratuluji ke zbavení se třmínků.. 😉 My byli na kontrole v pátek,ale doktor tam nebyl,tak jdeme znovu tento pátek,tak jsem zvědavá.. ☹
Lis-z toho kojení si nic nedělej.. 😉 A vítej v klubu Nutrilon.. 😀Hlavně že je Kačka spokojená a můžete si sebe užívat i jinak,než nervozitou při kojení.. 😉
Jinak se docel začínám bát toho očkování.. ☹ A to má být šetrnější než ta stará??? 😲 Jeník mi tehdy jen prospal,tak jsem zvědavá,jak to zvládne Tomík.. 😢 My jdeme až 15.12. 😒
Taky se s vámi musím podělit o zážitek z vítání občánků.. 😉 Náš Tomík byl jediné dítko,které tam nezaplakalo,naopak popvídal a smál se..To bylo takový milý... 🙂
Tak dopisuji s Tomíkem na klíně a právě se mi pěkně po....Tak to balím a jdu přebalit.. 😉 Tak pá všem a hezký začátek posledního měsíce v tomto roce.. 😉 😎