Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
12. pro 2008

dukie: super fota 😀 je rozkosnej jak se culi moc moc 😉 😉

laaala: na netu nic necti to je fakt na palici a nevedomost je nekdy fakt sladka!!!...holky ja si to radeji fakt nepripoustim, ze by neco...chodime ven a do te virivky..no a je fakt ze nachlazeni je vsude plno... 😕 a lidi jsou bezohledny az hruza...taky se nevyhnu chodit do obchodu a jeste jak je vsude vedro :((( ach joo..a Prevenar dame az v 7 mesicich a taky si rikam co bude do te doby , ale cas plyne,tak musime verit ze to bude v pohode.... 😔

jo a magor jsem taky poradnej misto pasty na kartacek si po ranu davam krem na oblicej 😀 😀 😀

uci
12. pro 2008

lis: 😀 😀 😀 a ako ti chuti ten krem? 😀
ved prave - s tym ockovanim - ale trochu ma zarazilo, ze dokine to vobec nevadilo, ze ja som chora - mala sice este vcera rano tiez nebola ale ked sa jej manzo pytal ci to nemoze chytit odo mna tak mu povedala, ze jasne ze moze kedze je to kvapockova infekcia, no a napriek tomu by ju kludne zaockovala keby som mu nabalila aj tíe vakciny 😠 no neviem ale zda sa mi to riskantne ockovat dieta u ktoreho sa predpoklada ze dostane kazdu chvilu nejaku infekciu, no nie?
a mas pravdu - radsej nic necitat na internete - manzo mi dal uz zakaz, takze som teraz pripojena potajomky 😀

dukie
12. pro 2008

uci: Já se Ti nedivím, že to očkování řešíš. Já jsem obecně pro očkování, jednoznačně pro povinné. Vím, že jsou i fakta proti, ale myslím si, že převažují výhody očkování. Nelíbí se mi, když někteří doktoři nutí rodiče očkovat děti za každou cenu - četla jsem, že např. nebrali v úvahu sníženou imunitu dítěte... Ale tam jsou na řadě rodiče, aby si to nenechali líbit... a pokud s lékařem nesouhlasí, tak klidně přešli k jinému, který situaci s jejich dítětem bude brát vážně a bude ji řešit. Pokud je dítě normálně zdravé, tak jsou rizika očkování naprosto zanedbatelná. A pokud rodiče po očkování budou dítě pečlivě sledovat a při jakémkoli podezření na něco nepěkného ho hned lapnou a odvezou třebas i na pohotovost (lepší je plašit zbytečně, než něco zanedbat), tak by se opravdu nemělo nic stát. Ale upřímně... ačkoli si tohle fakt myslím, tak jsem taky byla zděšená, když měl Toníček po očkování takové vysoké teploty, jaké měl... 😉

laaala: Je fakt lepší ty věci nečíst, páč hodně často se dělá z komára velbloud... víš jak... jak je to dlouho, co všechny zprávy byly plné BSE? A dneska?... nikdo o tom ani nepípne. A ptačí chřipka to samý... prostě když budeš hledat problém, najdeš k němu spoustu informací a bude narůstat a narůstat... 😀 Občas je prostě lepší nad věcima nedumat (ale jak jsem psala výš uci - já taky dumám, nic si z toho nedělej... 😉 ...)

lis: Jsem ráda, že se Ti culící se Toníček líbí. Však ty úsměvy našich prcků jsou nám odměnou za všechna ta trápení. 🙂 Ááá... teď se neculí, fňuká. Tak jdu za ním.

Všechny Vás, holky, zdravím. 🙂

lisounek
autor
12. pro 2008

holky my proste moc cteme vite 😀 😀 😀 dnes je vsude plno a plno leckdy i neoverenych informaci, takze takhle to pak dopada 😕

uci: ten krem jsem nastesti nikdy na kartacek nedala 😅 , ale saham po nem temer kazde rano 😀

venku je teda hnus, u nas brecka, vlhko a pada mlha...fihaa proste nevlidno, ale i tak chodime ven, Kata zachumlana az po hlavu,tak snad je ji fajn.. 😎

uci
12. pro 2008

lis: no ale podla toho co pises tak to vyzera, ze ty sa snad umyvas uz rano???? 😀 tak to ja sa k tomu dostanem najskor niekedy poobede 😉 ale je teda pravda, ze pocas doobednajsieho minispanku nasej prdolky dam radsej prednost ranajkam ako ociste 😀

laaala
12. pro 2008

holky, tak jsem teď našla ve stoličce takovej krvavej hlen .... 😢
to je jak naschvál ... v pátek večer .... já se fakt utrápim 🙄
nevíte, co by to tak mohlo být ???

uci
12. pro 2008

laaala: ja som raz nasla na pocikanej plienke taky maly ruzovy fliacik co vyzeral ako od krvi a dukie vtedy hovorila, ze su to vraj nejake soli a moja dokina sa nad tym tiez nejako neznepokojovala, hm no ale v stolici ... neviem, mozno je to to iste? a je toho moc? a je to take fakt ze krvave alebo len ruzove?

laaala
12. pro 2008

no jsou to takové hnědočervené hleny, dneska kakala už 3x, a až v tý poslední stoličce to bylo, ale zdá se byt jinak v pohodě
já už se fakt asi zblázním

uci
12. pro 2008

tak to je mozno len z toho casteho kakania - mozno tam ma niekde len nejaku malu ranku, ved uvidis, ci sa to este bude opakovat a keby nieco tak snad mozes zavolat svojej dokine aj v sobotu - nie?

uci
12. pro 2008

ja som dnes inac sama doma - teda s malou a bez manza - isiel parit na firemny vianocny vecierok a pride az zajtra rano, no a mala chuda ma tu hroznu nadchu, tak dufam, ze to nejako zvladneme ale je to hrozne blby pocit, este sme neboli takto same 😕

laaala
12. pro 2008

no, taky jsem se dočetla, že to může být nějaká alergie ... a já jsem poslední dobou dost jedla vlašský ořechy .... ☹ tak je zkusím úplně vypustit ... uvidím, co bude zítra v plínce
já jsem teď prohrabala odpadkovej koš a hledala jsem tam ty hovna, co nakakala během dne, jestli tam něco nenajdu ... nic tam nebylo ... to až večer ... uvidíme ... ovšem byla to lahůdka 😖
uci, já jsem doma skoro ob noc sama doma, takže jsem zvyklá a je to pro mě docela lepší, protože když náhodou v noci brečí, tak nejsem nervozní, že manžu vzbudí a tak ... určitě to spolu samy zvládnete 😉

uci
12. pro 2008

dik laaala, ja viem ze hej 😉 len sa tak blbo citim - to vies, sama v dome na konci dediny 😕 a to tvoj manzo ma taku pracu, ze musi byt tak casto prec v noci? alebo tak casto chodi hyrit? 😀
s tymi orechami by to kludne mohlo byt, mne sa mala po orechoch hned vyhadze (aj ked je niekde len stopa) takze tym sa ja radsej vyhybam, ale posledne dni som to uz nevydrzala s cokoladou a zistila som, ze ta jej uz nerobi nic, predtym sa mi z nej tiez vyhadzala ale je mozne, ze tam tiez boli nejake tie orechy, tak to bolo nakoniec kvoli nim a nie kvoli cokolade ako takej, takze som sa vrhla na vsetky manzove zasoby cokolady o ktorych si myslel, ze ich ma teraz dost dlho v bezpeci 😀

dukie
13. pro 2008

Ahojte holky. 🙂

My dnes měli dopoledne na plínce taky červenej flíček - ale od čůrání a byly to ty soli (páč jsme to už měli, tak jsem odborník 😀 ...).

Ale ve stoličce by krvavý hlen být neměl. Doktorka mi říkala, že by tam neměl být ani hlen sám o sobě (my ho měli, dělala nám výtěr, ale žádná patologie tam nebyla, prý to bylo pravděpodobně způsobeno tím, že já jsem brala antibiotika a malýmu to pozabíjelo střevní mikroflóru... 😝 ). Pokud je tam krev, je rozhodující množství, vzhled a častost... když je to malý ždibínek (a v podstatě jen náhodně, neopakuje se to, nezhoršuje se to atp.), může to být jen z poraněného konečníku (prý si ho umí miminka poranit i tou svou řídkou stoličkou). Pokud je toho ale víc, případně se to opakuje, je potřeba to řešit.

Co se týče těch alergií, tak jsem četla, že to bývají jakoby krvavé nitky. Ale nevím, zatím jsme tohle neměli, doufám, že ani nebudeme mít, páč úplně všechno fakt absolvovat nemusíme 😝 , takže jsem se o to víc nezajímala.

Ale všude jsem vždycky četla - pozor na hlen s krví ve stolici. Takže bych asi neplašila, ale rozhodně bych to řešila, pokud bych to v plínce našla víc jak jednou (minimálně bych si asi zavolala na pohotovost do dětské nemocnice - naše doktorka na víkendy tel. číslo k dispozici nedává, aby mi řekli, jestli mám raději přijet k nim nebo jestli to je situace, která snese odkladu do pondělka, páč tohle fakt nevím).

Laaala: Držím pěstičky, aby to bylo O.K. 🙂

lisounek
autor
13. pro 2008

ahoj holky to je fakt sila, vim ze to neni vtipny, ale kam jsme se dostaly ze, jak resime hovna nasich deti ufff 🙄 🙄

lisounek
autor
13. pro 2008

laala: snad to bude ale v pohode uvidis..ja se s tim nesetkala akorat v porodnici to mela K na plince cervene a to mi rikaly, ze jsou to ty uraty moci tj. ty soli ci co, ale od te doby dobry...jak jste na tom?? 😉

laaala
13. pro 2008

Ahoj holky, děkuju za názory a stav je takovej : Adélka naprosto v pohodě, papá zase jako za starých časů, dneska nekakala, teď spí. Teplotu nemá. Mám vyfocenou plínku a v pondělí jí ukážu dr. Když jsem o tom řekla kamarádce ( zdravotnici ), zeptala se, jestli jsem nejedla něco červenýho a dneska mě napadlo, že jsem si včera poprvé v životě koupila takový ty instantní kolínka v červený pálivý omáčce ( jsem to ale kráva, že ?? ), ale měla jsem hroznej hlad na něco teplýho a neměla jsem čas. Tak by to snad mohlo být z toho ... třeba .... uvidíme, počkám na další stoličku .... úplně se budu jí bát rozbalit plínku. Jinak jsem dostala hrozně vynadáno, že všechno tak moc řeším, že přijdu o mlíko 😖
Nikdy jsem se netěšila na pondělí tak jako teď

lisounek
autor
13. pro 2008

laaala: neboj to bude v pohode...ale to se mi moc nezda, prece by nemohla cervena kolinka prejit do mlika, aby cervene kakala?? ufff me to nejak nedochazi...ty ziviny jako takovy to je jasny, ale barevnost, kdyz je v podstate to mliko porad bily?? 😕 to je nejaky divny....

laaala
13. pro 2008

lis, ségra mi říkala, že když měla neteř malou,tak snědla koš nektarinek, a ta pak měla úplně oranžovou stoličku .... já to taky moc nechápu, jak je to možný ... teda jestli je to vůbec možný ... mně už z toho ze všeho hrábne ... 😖
jsem jí možná tím pálivým podráždila střívka ... bych si nejradši vlepila pár facek 😠
mám kamarádku v porodnici ... nějak se mi připomněl porod a vůůůbec jí to nezávidím ....

laaala
13. pro 2008

ta barva stoličky ovlivněná jídlem je fakt divný, skoro nemožný ... teď mi to šrotuje v mozku

lisounek
autor
13. pro 2008

laaala: takhle ti fakt brzo ale hrabne holka, uklidni se a bud v pohode..ne vse hned znamena ze je to spatny... 😉 a jak psala dukie, pockej co bude casem, ale myslim, ze to bude v klidu a navic, kdyt to pali tebe, tak pak ma mliko maximalne jinou chut, ale ne prece palivou... 😲 😲 to si myslim....beruska je v klidu, tak bud taky fakt ... 🙂

lisounek
autor
13. pro 2008

jo a oranzovou stolicku prece maji tak jako tak vzdyt to je ta prava horcice 😕 😎

laaala
13. pro 2008

lis, máš pravdu .... já už vymýšlím totální krávoviny a jak se zdá tak už jsem totálně poblbla i moje okolí
holky, dík ... teď už nad tím nebudu bádat,
tenhle týden byl fakt luxusní, nechtěla jíst, možná nákaza neštovicema, teď podezřelá stolička .... než jí bude 15 let tak ze mě bude totální magor 😀
tak přeju dobrou noc, mám manžela doma a čeká na mě v ložnici 😵 😵 budeme jistě probírat kojení, neštovice apod. 😀

lisounek
autor
13. pro 2008

😀 😀 😀 😝 posledni veta me dostala - budeme probirat kojeni, nestovice atd. 😀 😀

lisounek
autor
13. pro 2008

dobrou nocku a nechte starosti na jindy.... 😉

laaala
14. pro 2008

Dobré ráno, Adélka kakala, sice málo, ale při prvním ohledání jsem nenašla nic podezřeleého jenom krásná hovínka 😵 😵 tak snad bude i další kakání v pořádku ... jdu ještě prozkoumávat 😅

dukie
14. pro 2008

Ahojte holky. 🙂

laaala: Vidíš, tak snad bude vše opravdu v pořádku. 😉 Mimochodem... jsem Ti tu napsala ten vzkaz a asi 20 minut na to se Toníček pokakal a měl ve stoličce hlen s příměsí krve. 😝 Jsou to ale náhody, co? 😀 Takže jsem taky netrpělivě čekala na další stoličku. A taky byla O.K. Jen dnes ráno ji měl zase takovou jakoby hnědo-zelenou. 😕 To nás trápí delší dobu. Někdy je hnědá, jindy oranžová, jindy hnědo-zelená. Tak nevím, jestli to mám nějak řešit. Možná v pondělí cinknu doktorce, jestli ho chce kvůli tomu vidět.

Jinak jsem, holky, Toníčkovi koupila Hylac. Bere se při nadýmání, průjmech, zácpách atp. Jsou tam probiotika, můžou to i kojenci. Ale je to jen na pár dní (max. 7), na úpravu stavu v bříšku. Dala jsem mu to poprvé včera ráno, pak v poledne a večer... a nevím jestli je to náhoda nebo ne, ale včera jsme měli první večer bez pláče po dlouhé době... Tak jsem celá napnutá, co dnes... ale před chvílí mi - podruhé v životě - usnul v postýlce (tj. bez chování a houpání na míči). Sice jsem mu musela jednou rukou držet dudlík v puse (jinak ho vyplivoval), druhou ho hladit a ještě k tomu mu zpívat... 😀 Ale každé takovéto usnutí je dobré, ne? 🙂 Já si fakt myslím, že je to o tom, jak se cítí... když je O.K. (a dneska po ránu se tak zdál...), tak asi zvládne usnout i takhle... a když je v nepohodě, tak prostě asi potřebuje tu náruč... 🙂

Jo a taky jsme včera večer zkusili společné koupání ve vaně. Já si tam hačla a manžel mi ho podal, a tak se Toníček koupal společně se mnou. 🙂 Tvářil se dost rozpačitě, bylo to pro něho něco neznámého... ale zvládl to na jedničku. 🙂 Sice to nebylo s úsměvy - když ho koupu ve vaničce, tak se na mě řehtá 😀 , ale neplakal. Spíš byl asi trochu vykulený, co to s ním vyvádíme. Tak Vám nevím, jestli to takhle zavést nebo jestli dál koupat ve vaničce. Prý mají miminka ráda stereotyp, tak by se mu to asi nemělo moc střídat, že? 😕

lisounek
autor
14. pro 2008

ahoj dukie: tak to je dobry s tou stolici ty jooo no ja to neznam, Kata ji ma vicemene porad stejnou...a hlavne, kdyz to je, tak je to silenyy ma toho plnou plinu (nekdy i dve- kdyz ji stacim pod ni vymenit, protoze by ji to jinak fakt proteklo a navic ona nekdy tlaci v prestavkach i 10 minut 😲 🙂 )...jinak gratuluji k usinani, to vis, ze kazda vec je uspech a cloveka to proste hrozne potesi viz u nas to koupani, neboj myslim, ze bude fakt uz jen lepe...

K tomu koupani, no ja s ni taky obcas jdu do vany tak 1-2x tydne...je fakt, ze je taky vzdy vykulena anebo ji to vubec nezajima - celou dobu ma pesti v puse a premysli, jak je tam pokud mozno narvat obe 😀 😠 ....ve vanicce uz to zkouma a odpichuje se a obcas i kope nohama...je to legrace...no a ve stredu jdeme opet do virivky, takze trenujeme Kato zblunk a pretirame ji mokrou rukou hlavicku, aby se naucila, ze na tento signal ma zatajit dech a postupne po nejake dobe se pry potopi..hmm to chci videt... 😉 jenze ted mi prijde, ze nejak frfna v nosiku, asi ji zkusim odsat, aby nemela jeste rymu, to bysme asi nikam nesly.. 😒 Jinak jsem pro koupani tak i tak, takze dukie vzhuru do toho 😅 ...K tomu stereotypu mam prave pocit, ze musim cely den Kate menit aktivity, hracky a tak..jinak ji to nebavi a hulaka a vzteka se...no a sama vydrzi taky jen par minut 😝

lencourek
14. pro 2008

ahoj holky, přidám svojí troškou do konverzace o plných plínách a "hovňousech" 😀 . Mimochodem opravdu dobré téma. Tak opět jsme měli problém, jelikož nechtěl kadit. už to bylo opět týden a půl. Ale už se zdařilo. Uf 😅 . A že to byl smrádek. A když jsem ho přebalovala a už mu mazala rybilku na prdelku, tak mě obdaroval další dávkou. Ale nezasáhnul mě, asi špatně mířil 😀 😀 😀 .

Ale jak jste tu psali, že může být zbarvená stolička dle jídelníčku. Tak to je pravda. Primář v porodnici při propouštění nás upozorňoval, že pokud bych jedli např. červenou řepu, tak stolička bude do červena, tak ať se nelekáme, že je to krev. A když bychom zkonzumovali více kiwi, tak bude zelená. Takže určo záleží, co mamina jí.

Holky, taky si váš prcek neustále strká ruce do pusinky? Lukínek to dělá už několik dní a to neustále. Předtím to dělal také, ale ne tolik. Ale teď zkoro tu ruku nevyndá. Nebudou to zuby? A vadí to něčemu, že si žužlá ruku?

dukie
14. pro 2008

Tak jsme byli s Toníčkem venku. Zdá se mi divný, že vídám v posledních dnech málo maminek s kočárky. 😕 To jsme jediní, kdo si myslí, že při tomhle počasí mají chodit miminka taky ven? 😕 Máme tadyhle kousek snad největší brněnský park... a vždycky bývá plný maminek s dětmi... a teď... potkali jsme 2 maminky a jednoho tatínka s kočárky... a to bylo všechno. 😝 Nebo jsem divná, když si myslím, že je potřeba ty prcky otužovat, pokud jó pořádně nemrzne? 😕

lisounek
autor
14. pro 2008

dukie: neboj nic chodime taky ven temer v kazdem pocasi a vzdy me to taky nahlodava, ale Kata je zachumlana a je ji tam nejlepe...podle me by se ven fakt melo pokud teda neni -10stupnu a fakt nejaka hnusna metelice 😝 a u nas jich vidam porad hodne a to jsem byla venku i treba v desti a potkala jsem asi 5 mamin jak se tahly s kocarem a jeste s destnikem, tak jsem byla rada, ze nejsem magor sama 😀 😀

leni: nase Kata ma pesti v puse temer porad a porad je to desny..nemuzu tomu zabranit porad ji utiram a porad je tam ma, no a nevim, zda to necemu vadi, ale co jsem tak pocetla, tak je to normalni - poznali totiz svoje ruce, mohou s nima koordinovat a strkat si je do pusy..tak si rikam, ze je to snad zase nejaky docasny stav..

Jdu tu moji krasotinku vzbudit, uz spi 3 hodiny...pak ji rozptylujeme az do 19 hodin a pak spi sotva ulehne do postylky,takze je pak klidek a cely vecer volny...hmm ale misto abych sla taky nekdy driv spat, tak porad neco delam nebo se koukame na telku nebo me manza laka na hrani on-line hry noo fakt nemam nic lepsiho na praci, ale pry pro relax 😀 😝 😨